|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 13:36:42   
higuys
Vabljeni smo na dan po poroki (tako piše na vabilo) v vaško gostilno. Zdaj me zanima, ker nismo še nikoli bili vabljeni na kaj takega, kako in kaj.

Dressing code: user posted image  lahko v vsakodnevnih oblačilih?

Darilo: se nese? A imaš 50 % popust? user posted image  Hecam se, hecam.. Kaj za darilo?

A mladoporočenca ne bosta utrujena od prejšnjega dne, ker kot sem razumela, bo en žur na dan poroke in še en ta the day after - za autsajderje user posted image user posted image . Kao zdaj smo v vlogi tistih "ki jih nočemo na svoji poroki samo zaradi slave prejšnjih dni jih je treba povabit" Ma crkneš user posted image

A se spodobi, da se ne gre user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 13:39:31   
liliana
Jaz sem bila na kar nekaj teh "dnevih po".....sem pa bila vedno tudi na poroki tako da darila nisem nosila.....mi je pa to izgledalo bolj zato, da se je potem še tam pojedlo in spilo tisto, kar se na poroki ni......je pa to bilo vedno v obliki piknika......

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 13:59:18   
Tanik
pri nas je navada, da naslednji dan po poroki povabimo najbližje nazaj na kosilo, so pa bili prejšnji dan na poroki. oblečeni-normalno,itak so vsi utrujeni user posted image

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 14:02:19   
higuys
ja, to kar pišete vedve je pač nekaj drugega..pač dan po poroki se že enkrat dobiš oz. se poročita npr. v soboto in v nedeljo je piknik, žur.

Ta situacija je drugačna, v soboto je poroka + en del ljudi, v nedeljo smo vabljeni drugi (se pravi na poroki ne bomo).

To me zanima - če nisi vabljen na poroko ampak dan kasneje .

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 14:04:51   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Tanik
pri nas je navada, da naslednji dan po poroki povabimo najbližje nazaj na kosilo, so pa bili prejšnji dan na poroki.  

Pri nas je pa navada da vložimo tožbo za ločitev. 

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 14:09:05   
Pika Zoja
V bistvu si klošar. Poješ tisto, kar na poroki svatje niso pojedli.user posted image user posted image user posted image Oziroma, v smislu, le zakaj bi metali vstran hrano, če jo lahko nekdo poje.
Ne, nisem dobila še vabilo za kaj takšnega in tudi ne bi zgolj na to šla. Če pa bila svat in kasneje še na to, pa itak, da ja.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 14:12:33   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

V bistvu si klošar. Poješ tisto, kar na poroki svatje niso pojedli.user posted image user posted image user posted image Oziroma, v smislu, le zakaj bi metali vstran hrano, če jo lahko nekdo poje.
Ne, nisem dobila še vabilo za kaj takšnega in tudi ne bi zgolj na to šla. Če pa bila svat in kasneje še na to, pa itak, da ja.user posted image user posted image user posted image



ljubi te deda user posted image , to sem želela prebrat, samo ne štekam, da mladoporočenci pričakujejo (verjetno, če vabijo) da bo na to sploh kdo šel ...ker tak filing sem dobila, da čakajo udeležbo + darilo.


(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 14:23:31   
Arwenko
Imam nekaj znancev, ki so se za tak način odločili, ker so na samem obredu želeli imeti res najožje sorodnike in prijatelje, ostale pa so povabili tako, v obliki piknika. Mislim da je tukaj dress code sproščeno, darila ni treba, ali pa poželji seveda in imejte se fajn. Če pa ste že vnaprej užaljeni zaradi povabila dan kasneje, pol pa je itak brezveze. 

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 15:16:48   
HuAnita
Jaz sme bila, 1m pred porodom tudi povabljena na cerkveni del poroke, lepo nas je enih 40    2. razrednih svatov prineslo 17 kupov daril, pojedli smo malo peciva, spili sok - oni so šli na kosilo, mi pa damuuser posted image
tako malo čudno mi je bilo, no....

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 15:20:29   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Jaz sme bila, 1m pred porodom tudi povabljena na cerkveni del poroke, lepo nas je enih 40    2. razrednih svatov prineslo 17 kupov daril, pojedli smo malo peciva, spili sok - oni so šli na kosilo, mi pa damuuser posted image
tako malo čudno mi je bilo, no....


ajme..potem ni to nova pogruntavščina..user posted image . Mah, zdaj ne vem ali sploh ne it ali it (brez darila user posted image ) in se lepo imet...mah, bodi pameten.
Huanita, po čem sklepaš, da ste spadali med drugorazredne goste..mislim po katerem ključu misliš, da so delili svate?

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 15:20:56   
Tanik
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

ja, to kar pišete vedve je pač nekaj drugega..pač dan po poroki se že enkrat dobiš oz. se poročita npr. v soboto in v nedeljo je piknik, žur.

Ta situacija je drugačna, v soboto je poroka + en del ljudi, v nedeljo smo vabljeni drugi (se pravi na poroki ne bomo).

To me zanima - če nisi vabljen na poroko ampak dan kasneje .


koliko pa je bilo ljudi na poroki,a samo starši-ožji člani? ker če je bila velika poroka,mi ni jasno zakaj bi bilo drugi dan za tiste ki niso bili povabljeni na dan poroke. nikoli slišala za to, razen v primeru ko je bila poroka za ožje člane in potem piknik za vse ostale.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 15:24:05   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: Tanik

IZVIRNO SPOROČILO: higuys

ja, to kar pišete vedve je pač nekaj drugega..pač dan po poroki se že enkrat dobiš oz. se poročita npr. v soboto in v nedeljo je piknik, žur.

Ta situacija je drugačna, v soboto je poroka + en del ljudi, v nedeljo smo vabljeni drugi (se pravi na poroki ne bomo).

To me zanima - če nisi vabljen na poroko ampak dan kasneje .


koliko pa je bilo ljudi na poroki,a samo starši-ožji člani? ker če je bila velika poroka,mi ni jasno zakaj bi bilo drugi dan za tiste ki niso bili povabljeni na dan poroke. nikoli slišala za to, razen v primeru ko je bila poroka za ožje člane in potem piknik za vse ostale.



poroka šele bo. V soboto za prvorazredne gosteuser posted image   , se pravi civilno, cerkveno + večerja in vse kar spada zraven...in v nedeljo "pogostitev" ostalih..Sama tudi ne štekam,ker nismo ne žlahta, ne prijatelji in sploh ne vem zakaj nas sploh vabit user posted image

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 15:25:24   
romana24
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

V bistvu si klošar. Poješ tisto, kar na poroki svatje niso pojedli.user posted image user posted image user posted image Oziroma, v smislu, le zakaj bi metali vstran hrano, če jo lahko nekdo poje.
Ne, nisem dobila še vabilo za kaj takšnega in tudi ne bi zgolj na to šla. Če pa bila svat in kasneje še na to, pa itak, da ja.user posted image user posted image user posted image



Se čist strinjam z Piko Zojo. Tudi mene mislim da nebi videli tam. Ja pomisliš res na to. povabili so me da nebodo stran metali hrane, če se pa zraven še lahko kaj zasluži ( dobi darilo ) ja zakaj pa ne.  Bi si že kaj zmislila da mi nebi bilo treba it.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 15:25:49   
Tanik
pa če si niste nič, se odloči kaj boš naredila.lahk greš pa se naješ pa makar kaj neseš.

v glavnem poročaj,kolko je bilo gostov v soboto pa kako v nedeljo,vsaj za nas,ki prvič to slišimo.user posted image


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 15:26:19   
blaža
očitno to ni povsod praksa, ugotavljam, ko vas berem.

Mi smo imeli na poroki le 45 ljudi. Sorodniki, pa še par res dobrih prijateljev. Ker smo imeli pa še veliko kolegov in še kakšnega sodelavca, ki smo jih ravno tako hoteli pogostiti, smo naslednjega dne organizirali piknik.

In niti slučajno se tam ni jedlo ostanke s poroke. poroko so nama želeli plačati starši in zato nisva vseh povprek vabla , res najožje, piknik sva pa pol sama financirala in tudi ni blo tako malo glede financ, ampak na to nisva gledala, ker sva si želela pogostit še ostale frende. se nama pač ni zdelo fer do staršev, da bi kar vse živo povabla, oni pa naj plačajo.

Glede daril pa toliko. Mi smo čisto od vsakega, ki je prišel na piknik dobili darilo. Čeprav nism pričakovala, so bili vsi veseli, da so nam kej prinesli.

Če sem šla jaz drugi dan na tak piknik, sem tudi vedno nesla darilo, sploh ni blo dvoma. Ps ne zato ker se spodobi, al ne spodobi, ampak zato, da imajo od nas nekaj za spomin.

In iz prvega posta, se že na daleč vidi, da si užaljena, ker nisi bla povabljena na poroko, ampak naslenji dan. user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 15:29:08   
higuys
In iz prvega posta, se že na daleč vidi, da si užaljena, ker nisi bla povabljena na poroko, ampak naslenji dan.

user posted image  aha, pravzaprav si že režem žile...

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 15:34:35   
blaža
ne vem no, zakaj taka debata okoli tega. Če so te povabli, če so tvoji prijatelji, pač greš, al pa če ti niso, ne greš.

ne vem zakaj takoj vsi pomislite, da je drugi dan glede hrane, kar je ostalo od poroke. itak poroka je v restavraciji ponavadi. Al mislite, da, ki se ostanke od gostov prinese pol drugi danuser posted image

Jaz sem tudi pecivo napekla prav posebaj za piknik in seveda za poroko, da je bilo vsega dovolj. Nisem z miz od poroke pobirala pecivo, pa pol drugi dan postregla. Sem mela vse lepo v škatlah pripravljeno za piknik. Pa pred hišo sva z možem sama vse lepo okrasila prav za piknik in vse sama pripravla.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 15:35:18   
Hope2
Pr nas je tudi taka navada, da se povabi na kosilo dan po poroki. Povabi se ožje družinske člane in prijatle. Juha je obvezno sveža, ostalo je hrana, ki se ni pojedla na poroki. Kak desert je tudi nov, kaj starega iz poroke. Daril pa se absolutno NE nosi. 

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 15:38:18   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Pr nas je tudi taka navada, da se povabi na kosilo dan po poroki. Povabi se ožje družinske člane in prijatle. Juha je obvezno sveža, ostalo je hrana, ki se ni pojedla na poroki. Kak desert je tudi nov, kaj starega iz poroke. Daril pa se absolutno NE nosi. 


ma drugo je, če se drugi dan, dan po poroki povabi udeležence, ki so že bili prejšnji dan na poroki, al pa če se povabi folk, ki ni bil na poroki. ljudem, ki niso bli na poroki, se absolutno ne spodobi, postrežt hrano od prejšnjega dneva. zgleda, da eni res tako naredijo, meni se to zdi res malo žaljivo.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 15:40:56   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Pr nas je tudi taka navada, da se povabi na kosilo dan po poroki. Povabi se ožje družinske člane in prijatle. Juha je obvezno sveža, ostalo je hrana, ki se ni pojedla na poroki. Kak desert je tudi nov, kaj starega iz poroke. Daril pa se absolutno NE nosi. 


user posted image  , hope , give me hope in preberi še enkrat...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 15:41:25   
eva1
Hm..sama še nisem bila povabljena na tako poroko-sicer mi je pa pri vsem tem čudno to, da niste ne vem kaki prijatelji, niti sorodniki, potem kr neki...zaradi darila -več kot očitno!
Mi je logična poroka v ožjem družinskem krogu, potem pa povabiš pač frende na piknik, žur...in to je to...
Mi je pa totalno mimo, ko vabijo na cerkveno poroka ali na civilno, na fešto pa potem ne...ene poznam ki so tako meli, ker kao potem bo pa preveč gostov za v gostilno-halo pol jih pa povab toliko na vse skupaj da ti bo ok!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 15:42:42   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Pr nas je tudi taka navada, da se povabi na kosilo dan po poroki. Povabi se ožje družinske člane in prijatle. Juha je obvezno sveža, ostalo je hrana, ki se ni pojedla na poroki. Kak desert je tudi nov, kaj starega iz poroke. Daril pa se absolutno NE nosi. 


ma drugo je, če se drugi dan, dan po poroki povabi udeležence, ki so že bili prejšnji dan na poroki, al pa če se povabi folk, ki ni bil na poroki. ljudem, ki niso bli na poroki, se absolutno ne spodobi, postrežt hrano od prejšnjega dneva. zgleda, da eni res tako naredijo, meni se to zdi res malo žaljivo.


no saj ni rečeno, da bodo ostanki user posted image , to so  zdaj špekulacije...samo vseeno...tvoj primer je spet nekaj drugega

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 15:45:00   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Pr nas je tudi taka navada, da se povabi na kosilo dan po poroki. Povabi se ožje družinske člane in prijatle. Juha je obvezno sveža, ostalo je hrana, ki se ni pojedla na poroki. Kak desert je tudi nov, kaj starega iz poroke. Daril pa se absolutno NE nosi. 


ma drugo je, če se drugi dan, dan po poroki povabi udeležence, ki so že bili prejšnji dan na poroki, al pa če se povabi folk, ki ni bil na poroki. ljudem, ki niso bli na poroki, se absolutno ne spodobi, postrežt hrano od prejšnjega dneva. zgleda, da eni res tako naredijo, meni se to zdi res malo žaljivo.


no saj ni rečeno, da bodo ostanki user posted image , to so  zdaj špekulacije...samo vseeno...tvoj primer je spet nekaj drugega


Pardon mam glavo na plažiuser posted image , čivava pa počiva, pa mi hitro uide rdeča nituser posted image

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kakšna je navada - dan po poroki
3.8.2009 17:36:48   
Deja
Temu pri nas rečemo POGOSTÜVAJE. Kao po gostiji. Povabimo pa ožje družinske člane, ni daril, ker so darila že prejšnji dan na ohcet prinesli.

Lani ko sva se poročila smo to imeli tudi mi, zgledalo pa je tako. Ožjo žlahto, ki je itak bila noro utrujena smo povabili na kosilo da niso rabili doma nič kuhat. Šli smo v lokal kjer je bilo tudi poročno slavje. Hrana je bila vsa sveža. Edino pecivo in torta je bila od dneva prej.


_____________________________

21.6.2008-najlepši dan mojega življenja-postala sem gospa!!!
22.1.2009-smo dočakali našega princa...

http://www.ringaraja.net/sn/personalpage_user.asp?show=3&memID=1108329586


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
3.8.2009 17:54:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?