|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj jesti po porodu
16.8.2006 18:45:07   
Vesna
ženske kaj jeste po porodu?jaz surovega ne jem,sem pa mama šele 1 teden.opazila sem da je  zvečer  najbolje če jem kaj lahkega,riž na mleku,gres.
kako prakticirate?


_____________________________

8.8.2006 sem dobila največji zaklad na svetu,prečudovitega sinčka Vala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj jesti po porodu
16.8.2006 18:52:52   
Dejča
Jaz sem vseskozi jedla vse - tudi sveže sadje in to v res ogromnih količinah, ker sem nora nanj - sem še v porodnišnici vprašala zdravnico, kako je s tem, in je rekla, da naj jem vse in sproti opazujem, če bo rekacija. Na srečo je ni bilo. Ne kompliciraj preveč, saj moraš tudi zase poskrbeti. Če bodo kakšne reakcije, pa tisto hrano sputi z jedilnika.

(odgovor članu Vesna)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj jesti po porodu
16.8.2006 19:05:38   
Nej
Vse, pa sproti opazuj, če user posted image kaj posebaj napenja.

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj jesti po porodu
16.8.2006 19:06:12   
bskrle
Mojo deklici zelo napenja, zato kar pazim, kaj jem.
Malo jabolka ali banane na tešče že pojem, drugače pa kompote, vodo, čaj.
Če otroka ne napenja, potem lahko ješ več.


(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj jesti po porodu
16.8.2006 19:17:25   
DrejcDrejc
Jaz sem bila na začetku ful zmedena, saj eni rečejo, da moraš praktično od kruha in makaronov živet, drugi pa vse jejo. Ravnala sem se po občutku, nisem jedla frišnih stvari, kuhala sem jabolčni kompot (ampak ironija, takrat je malega najbolj napenjalo!), blabla... Dokler nisem ene par dni zaporedoma jedla vse živo in ugotovila, da ni imelo nobenega vpliva na otroka. Zdaj je star 4 mesece in že kakšna 2 meseca jem skoraj vse. Razen svinjine, pikantnih zadev, fižola, ne pijem gaziranih pijač. Priporoča se pitje veliko tekočine (jaz pijem litre čaja, ne sladkanega), nekaj časa je pa tudi meni ful pasalo zvečer gris ali pa mlečni riž jest.

_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj jesti po porodu
16.8.2006 20:04:37   
lstand
Jem skoraj vse, izogibam se predvsem jedem, ki napenjajo, saj imam s tem tudi sama težave. Pijem predvsem vodo in izogibam se pitju gaziranih pijač. Sveže sadje in zelenjavo pa jem že vse skozi od poroda in ni bilo nobenih reakcij pri user posted image . Poslušaj samo sebe in predvsem opazuj svojega user posted image  . Pa lepo papcaj!

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj jesti po porodu
16.8.2006 20:05:36   
tulip
Jaz sem jedla kuhano zelenjavo in sadje, testenine, riž, mesa ne ker ga tudi sicer ne jem, pila na litre kompota in čaja, se izogibala surovim jajcem in hrani, ki napenja - fižolu in stročnicam, repi, zelju, marelicam... Itak ne veš, kaj dejansko napenja otroka in kaj ne, vsekakor pa poskrbi, da bo tvoja prehrana pestra in dosti pij.
Pa ne se sekirat in počivaj, tako da bosta oba z otrokom zadovoljna!user posted image

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj jesti po porodu
16.8.2006 20:27:11   
Seven*
Draga Vesna! Cestitke za dojencka!!

Toplo ti priporocam, da preberes naslednji clanek:

http://www.otrokdruzina.com/stare_%20stevilke/2004/oktober/naslovna_tema_5.htm



_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Vesna)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj jesti po porodu
16.8.2006 21:08:46   
rija
V bolnišnici vse, tudi najbolj nemogoče stvari, doma pa sem vegetirala na kruhu, siru in mleku. To mi je najbolj pasalo.

(odgovor članu Vesna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj jesti po porodu
16.8.2006 21:14:31   
Marogica
Jaz sem pri obeh jedla VSE, razen pekoče hrane, hrane, ki napenja in agrumov.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj jesti po porodu
16.8.2006 21:54:21   
eya
Jaz sem se tudi na začetku takole spraševala kot ti in brala stare teme...pa sem ugotovila, da večina mamic je vse, razen...in potem je ena mamica naštela to, druga spet drugo...če bi upoštevala vse, na koncu ne bi jedla ničesar...

Probaj na začetku vse jest, če bojo kakšne težave (napenjanje, krči), pa poskušaj ugotovit, kaj tvojemu user posted image  ne paše...

Priporočam pa pitje 2-3 litrov tekočine (jaz vsak dan spijem liter čaja iz 1 žličke kamilic, 1 žličke janeža in pol žličke kumine-ta čaj je proti napenjanju; pa seveda navadno vodo)...pa baje je polenta dobra, da se mleko dela...če jo maraš, si jo kar privošči...

Pa lepo se imejta!

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj jesti po porodu
16.8.2006 22:24:15   
Jančika_
Jem vse (OK, ne jem mesa, ker ga pač sploh ne jem). Tudi kaj bolj začinjenega tu in tam, pa vsako jutro sok iz sveže stisnjenih pomaranč in grejpov. Tako sem jedla tudi po prvem porodu in dete ni imelo krčev, zaenkrat jih tudi drugi nima.


< Sporočilo je popravil Jančika -- 16.8.2006 22:27:29 >

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj jesti po porodu
16.8.2006 23:27:08   
petra81
Jaz sem samo na začetku bila malo prestrašena, ampak sem potem dodajala prehrani kar vse po vrsti in ni bilo nobenega problema!
Pazim pa edino pri agrumih in in pri hrani, ki napenja!!

Uživaj in se ne sekiraj preveč!!

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj jesti po porodu
17.8.2006 10:26:30   
pomarančas
Jaz se izogibam predvsem hrani, ki napenja, preveč začinjeni in kisli hrani (npr. namesto kisa solate delam z malo limoninega soka), pa gaziranim pijačam, gostim sokovom. Potem pa sproti ugotavljam kaj malemu ne odgovarja, npr. marelice, ananas, lešniki...
V aprilski izdaji revije Lepa in zdrava je bil en full dober članek na temo prehrana doječe matere.

(odgovor članu Vesna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj jesti po porodu
17.8.2006 15:11:40   
Brina72
Ne kompliciraj preveč pri hrani. Zavedaj se, da mora otrok, če ga seveda dojiš, dobiti vrsto hranljivih snovi v sebe s tvojim mlekom, zato je dobro, če ješ raznovrstno hrano. Mogoče se izogibaj vsaj zdaj na začetku pekočih jedi in tiste, ki zelo napenjajo tudi tebe, ker potem bodo lahko tudi otroka, drugače pa čim manj kompliciranja. Verjemi, otrok potrebuje različne vitamine, minerale in tako dalje, ki jih bo pridobil le, če boš tudi ti jedla normalno hrano, ne pa samo neke dietne zadeve brez potrebnih snovi za zdravo rast otroka. To je pač moje mnenje.

(odgovor članu pomarančas)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj jesti po porodu
18.8.2006 13:11:02   
Vesna
hvala za nasvete,brina in podobno misleči verejetno imate prav in bom kar tako nadaljevala,vsega po malem,kar ne napenja.

_____________________________

8.8.2006 sem dobila največji zaklad na svetu,prečudovitega sinčka Vala.

(odgovor članu Brina72)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj jesti po porodu
18.8.2006 13:21:10   
Anonimen
Vsak dan juho, pire krompir in kaj mlečnega.
Tudi sadje, od prvega dneva naprej. Začela sem postopoma v majhnih količinah.

(odgovor članu Vesna)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




V katerem poskusu?
Matejčika

V katerem poskusu vam je uspelo prvič ´naredit´otroka?

Prvič (54%)

Drugič (10%)

Tretjič (7%)

Četrtič (4%)

Petič (1%)

Več kot Petič (24%)


Število vseh glasov: 484

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!