|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jojjj
5.2.2009 9:24:45   
žaki
včeraj smo imeli prvo cepljenje. Pa sem se malo pogovarjala s pediatrinjo. Sicer sem zelo zadovoljna z njo. Me pa zanima, ali upoštevate vsa "pravila" ki jih pove P? Npr. hranjenje s kašicami šele po 6. mesecu, ker naj dojenčkova črevesna flora še ni dovolj razvita, da bi prebavila kašico? Se pravi, ali ravnate po občutku ali se slepo držite njenih navodil?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jojjj
5.2.2009 9:46:41   
AnciM
Ravnam se predvsem po občutku. Vendar pa to ne pomeni, da se mi mudi z uvajanjem GH. Uvajava jo že dober mesec pa sva poskusila šele: korenček, jabolko, banana, krompir, pesa, rižolino

Midva sva se bolj osredotočila na uporabe žličke. Je bil že prav živčen, ko nas je gledal kako jemo.

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jojjj
5.2.2009 10:12:10   
majči22
Glede uvajanja GH se držim, samo ne zaradi tega ker tako P pravi.
Mislim, da do sedaj res še ni bila pripravljena na GH. Sej boš videla pri otroku kdaj bo pripravljen.


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jojjj
5.2.2009 10:14:31   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Ravnam se predvsem po občutku. Vendar pa to ne pomeni, da se mi mudi z uvajanjem GH. Uvajava jo že dober mesec pa sva poskusila šele: korenček, jabolko, banana, krompir, pesa, rižolino

Midva sva se bolj osredotočila na uporabe žličke. Je bil že prav živčen, ko nas je gledal kako jemo.



kako da se ne mudi? A nista potem začela pri slabih štirih mesecih? Če ti trakec dela prav, seveda. To je pa kar zgodaj.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jojjj
5.2.2009 10:19:03   
Pšemek
Jaz bom kar do 6. meseca počakala, razen seveda, če bo moja začela kazati interes in če se bo izkazalo, da to potrebuje. Verjetno bi tudi vaša P tebi svetovala, da začneš uvajati, če bi videla, da tvoj/a to potrebuje.

_____________________________

Naj sreča ne premami te v prevzetnost in nesreča ne poniža v sužnja.
Ostani to, kar si, kot zlato v plamenih ohrani svoj ponosni jaz!
(Evripid)

(odgovor članu majči22)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jojjj
5.2.2009 10:19:11   
Toja22
Mi smo začeli uvajati kmalu po 4. mesecu, pa ne da bi se nam mudilo ampak najini miški. Ko je vidla nas jesti, je stegovala rokice, se jokala zraven, če ni nič dobila. Uvajala sva pa zelo počasi tako da kar nekaj časa ni mela še samostojen obrok GH.

Drugače pa se mi ne držimo strogo tegakr pravijo pediatri, ker so si itak mnenja preveč različna, tako da uberemo neko srednjo pot, seveda brez ekstremov.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jojjj
5.2.2009 10:25:41   
AnciM
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Ravnam se predvsem po občutku. Vendar pa to ne pomeni, da se mi mudi z uvajanjem GH. Uvajava jo že dober mesec pa sva poskusila šele: korenček, jabolko, banana, krompir, pesa, rižolino

Midva sva se bolj osredotočila na uporabe žličke. Je bil že prav živčen, ko nas je gledal kako jemo.



kako da se ne mudi? A nista potem začela pri slabih štirih mesecih? Če ti trakec dela prav, seveda. To je pa kar zgodaj.


To že! Samo imava še sedaj samo en obrok, ki vključuje GH, pa še takrat vedno popije 1dc mleka čez. Sploh pa ne uvajava midva v stilu: danes eno žličko, jutri dve, tretji dan pa kar cel obrok. In nato takoj spet drugo živilo. Ampak greva zelo počasi: npr danes dobi malo jabolka, potem pa par dni čisto nič GH. Potem pa spet malo probava. Odvisno od njegovega razpoloženja. V tem smislu, greva midva zelo počasi. Ne pa da bereš pod drugo temo, da imajo 6m po dva obroka GH na dan. user posted image Kako, če pa naj bi začeli z uvajanjem pri 6m? user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jojjj
5.2.2009 12:28:09   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: žaki

včeraj smo imeli prvo cepljenje. Pa sem se malo pogovarjala s pediatrinjo. Sicer sem zelo zadovoljna z njo. Me pa zanima, ali upoštevate vsa "pravila" ki jih pove P? Npr. hranjenje s kašicami šele po 6. mesecu, ker naj dojenčkova črevesna flora še ni dovolj razvita, da bi prebavila kašico? Se pravi, ali ravnate po občutku ali se slepo držite njenih navodil?


naša P je rekla kašice (sadje in zelenjava) po 4. mesecu, pri 6 mi je rekla naj poskusim s skutko, belim mesom, kruhom...

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: jojjj
5.2.2009 20:56:23   
kamilija
moja je 6mesecev, pa je do zdaj probala korenček in pa bučke..

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: jojjj
5.2.2009 21:56:22   
Anonimen
Men se pa zdi,kar se te GH tiče,da nekatere preveč komplicirate.user posted image Vsak otrok je poglavje za sebe in postavljat neke stroge meje,kdaj se kaj lahko je včasih brezveze.Najboljš je še,da delaš po občutku in bo tako najbolje.
Moj sin je začel jest GH pri 5 mesecih,pa tud kak jogurt al pa skutka je že takrat padla.Pa mu ni nikoli nič bilo.Kravje mleko sem mu dala pri 8 mesecih,pa ga ni nikoli šraufal in kaj podobnega.Pa nisem zato nič slabša mama in mi je vseeno,kaj si katera misli.
Hči je star skoraj 8 mesecev in že tudi je raznovrstno hrano.Ko sem ji pri 5 mesecih dala na vodi kuhan korenj in krompir ni bila najbolj navdušena,po hrani,ki smo jo pa mi jedli se je pa kar tresla in uste odpirala.Sej se more navadit prej ko slej na okuse.Seveda pa nebi neki delala v otrokovo škodo.Pri tem mislim na svinjsko meso,zelje,repo in še nekaj takih jedi.

(odgovor članu kamilija)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: jojjj
6.2.2009 10:34:38   
Alči
Samo zelenjavno in sadne kašice med 4 in 5m, potem smo dodali riž in polento, zdaj je 7 m pa jemo že skupaj s smetano mlekom in jogurti.

_____________________________

Freedom is just another word for nothing left to lose!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: jojjj
6.2.2009 15:38:08   
Amam
Se kar držim navodil, ker se mi zdijo ok. Kjer sem v dvomih, pa po občutku.

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: jojjj
6.2.2009 17:46:51   
cursa
IZVIRNO SPOROČILO: žanka

Men se pa zdi,kar se te GH tiče,da nekatere preveč komplicirate.user posted image Vsak otrok je poglavje za sebe in postavljat neke stroge meje,.........



Nekako takole tudi jaz razmišljam in bom verjetno tudi tako ravnala, ko bo moje dete še malo zraslo. Zdaj ima tri mesece.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: jojjj
26.2.2009 12:18:54   
petra88
Meni je pediatrinja v porodnišnici rekla, da naj bi se GH začelo uvajat ko otrok pokaže interes za njo, npr ko gre z rokico k žlici, ki jo neseš v svoja usta..
bomo pa šele videli, kdaj bo to, sedaj smo še premajhni user posted image

(odgovor članu cursa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?