jojjj (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


žaki -> jojjj (5.2.2009 9:24:45)

včeraj smo imeli prvo cepljenje. Pa sem se malo pogovarjala s pediatrinjo. Sicer sem zelo zadovoljna z njo. Me pa zanima, ali upoštevate vsa "pravila" ki jih pove P? Npr. hranjenje s kašicami šele po 6. mesecu, ker naj dojenčkova črevesna flora še ni dovolj razvita, da bi prebavila kašico? Se pravi, ali ravnate po občutku ali se slepo držite njenih navodil?




AnciM -> RE: jojjj (5.2.2009 9:46:41)

Ravnam se predvsem po občutku. Vendar pa to ne pomeni, da se mi mudi z uvajanjem GH. Uvajava jo že dober mesec pa sva poskusila šele: korenček, jabolko, banana, krompir, pesa, rižolino

Midva sva se bolj osredotočila na uporabe žličke. Je bil že prav živčen, ko nas je gledal kako jemo.




majči22 -> RE: jojjj (5.2.2009 10:12:10)

Glede uvajanja GH se držim, samo ne zaradi tega ker tako P pravi.
Mislim, da do sedaj res še ni bila pripravljena na GH. Sej boš videla pri otroku kdaj bo pripravljen.




Volga -> RE: jojjj (5.2.2009 10:14:31)

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Ravnam se predvsem po občutku. Vendar pa to ne pomeni, da se mi mudi z uvajanjem GH. Uvajava jo že dober mesec pa sva poskusila šele: korenček, jabolko, banana, krompir, pesa, rižolino

Midva sva se bolj osredotočila na uporabe žličke. Je bil že prav živčen, ko nas je gledal kako jemo.



kako da se ne mudi? A nista potem začela pri slabih štirih mesecih? Če ti trakec dela prav, seveda. To je pa kar zgodaj.




Pšemek -> RE: jojjj (5.2.2009 10:19:03)

Jaz bom kar do 6. meseca počakala, razen seveda, če bo moja začela kazati interes in če se bo izkazalo, da to potrebuje. Verjetno bi tudi vaša P tebi svetovala, da začneš uvajati, če bi videla, da tvoj/a to potrebuje.




Toja22 -> RE: jojjj (5.2.2009 10:19:11)

Mi smo začeli uvajati kmalu po 4. mesecu, pa ne da bi se nam mudilo ampak najini miški. Ko je vidla nas jesti, je stegovala rokice, se jokala zraven, če ni nič dobila. Uvajala sva pa zelo počasi tako da kar nekaj časa ni mela še samostojen obrok GH.

Drugače pa se mi ne držimo strogo tegakr pravijo pediatri, ker so si itak mnenja preveč različna, tako da uberemo neko srednjo pot, seveda brez ekstremov.




AnciM -> RE: jojjj (5.2.2009 10:25:41)

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Ravnam se predvsem po občutku. Vendar pa to ne pomeni, da se mi mudi z uvajanjem GH. Uvajava jo že dober mesec pa sva poskusila šele: korenček, jabolko, banana, krompir, pesa, rižolino

Midva sva se bolj osredotočila na uporabe žličke. Je bil že prav živčen, ko nas je gledal kako jemo.



kako da se ne mudi? A nista potem začela pri slabih štirih mesecih? Če ti trakec dela prav, seveda. To je pa kar zgodaj.


To že! Samo imava še sedaj samo en obrok, ki vključuje GH, pa še takrat vedno popije 1dc mleka čez. Sploh pa ne uvajava midva v stilu: danes eno žličko, jutri dve, tretji dan pa kar cel obrok. In nato takoj spet drugo živilo. Ampak greva zelo počasi: npr danes dobi malo jabolka, potem pa par dni čisto nič GH. Potem pa spet malo probava. Odvisno od njegovega razpoloženja. V tem smislu, greva midva zelo počasi. Ne pa da bereš pod drugo temo, da imajo 6m po dva obroka GH na dan. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Kako, če pa naj bi začeli z uvajanjem pri 6m? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




kajajaka -> RE: jojjj (5.2.2009 12:28:09)

IZVIRNO SPOROČILO: žaki

včeraj smo imeli prvo cepljenje. Pa sem se malo pogovarjala s pediatrinjo. Sicer sem zelo zadovoljna z njo. Me pa zanima, ali upoštevate vsa "pravila" ki jih pove P? Npr. hranjenje s kašicami šele po 6. mesecu, ker naj dojenčkova črevesna flora še ni dovolj razvita, da bi prebavila kašico? Se pravi, ali ravnate po občutku ali se slepo držite njenih navodil?


naša P je rekla kašice (sadje in zelenjava) po 4. mesecu, pri 6 mi je rekla naj poskusim s skutko, belim mesom, kruhom...




kamilija -> RE: jojjj (5.2.2009 20:56:23)

moja je 6mesecev, pa je do zdaj probala korenček in pa bučke..




Anonimen -> RE: jojjj (5.2.2009 21:56:22)

Men se pa zdi,kar se te GH tiče,da nekatere preveč komplicirate.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]Vsak otrok je poglavje za sebe in postavljat neke stroge meje,kdaj se kaj lahko je včasih brezveze.Najboljš je še,da delaš po občutku in bo tako najbolje.
Moj sin je začel jest GH pri 5 mesecih,pa tud kak jogurt al pa skutka je že takrat padla.Pa mu ni nikoli nič bilo.Kravje mleko sem mu dala pri 8 mesecih,pa ga ni nikoli šraufal in kaj podobnega.Pa nisem zato nič slabša mama in mi je vseeno,kaj si katera misli.
Hči je star skoraj 8 mesecev in že tudi je raznovrstno hrano.Ko sem ji pri 5 mesecih dala na vodi kuhan korenj in krompir ni bila najbolj navdušena,po hrani,ki smo jo pa mi jedli se je pa kar tresla in uste odpirala.Sej se more navadit prej ko slej na okuse.Seveda pa nebi neki delala v otrokovo škodo.Pri tem mislim na svinjsko meso,zelje,repo in še nekaj takih jedi.




Alči -> RE: jojjj (6.2.2009 10:34:38)

Samo zelenjavno in sadne kašice med 4 in 5m, potem smo dodali riž in polento, zdaj je 7 m pa jemo že skupaj s smetano mlekom in jogurti.




Amam -> RE: jojjj (6.2.2009 15:38:08)

Se kar držim navodil, ker se mi zdijo ok. Kjer sem v dvomih, pa po občutku.




cursa -> RE: jojjj (6.2.2009 17:46:51)

IZVIRNO SPOROČILO: žanka

Men se pa zdi,kar se te GH tiče,da nekatere preveč komplicirate.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Vsak otrok je poglavje za sebe in postavljat neke stroge meje,.........



Nekako takole tudi jaz razmišljam in bom verjetno tudi tako ravnala, ko bo moje dete še malo zraslo. Zdaj ima tri mesece.




petra88 -> RE: jojjj (26.2.2009 12:18:54)

Meni je pediatrinja v porodnišnici rekla, da naj bi se GH začelo uvajat ko otrok pokaže interes za njo, npr ko gre z rokico k žlici, ki jo neseš v svoja usta..
bomo pa šele videli, kdaj bo to, sedaj smo še premajhni [sm=smiley1.gif]




Stran: [1]