|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   moja punčka
24.11.2014 12:15:20   
*miska.mcc*
itak me je že cez polovico interneta. pa bom se tukaj postavila vprasanje, ker konkretnega odgovora še nisem dobila.
v četrtek sva bili z Nino (5 let) pri Dr. Prosencu. Nino je poslal na očesno kliniko zaradi keratoconusa. pri tako malem otroku kaj takega še ni videl.  na daleč ne vidi praktični nič. samo neke fleke in zmazke. Problem je ta, ker se menda za zdaj bolezni ne da niti ustaviti, kaj šele pozdraviti.
Bolj kot berem, bolj sem obupana in zaskrbljena.

Kaj jo čaka????user posted image

dioprijo ima -4 na obe učki. In na enem učku cilinder 15 stoppinj, na drugem pa 175. 


že zdaj!  user posted image


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 24.11.2014 12:16:19 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: moja punčka
24.11.2014 12:19:24   
uškinamama
Ubošček mali .

Kaj točno sprašuješ ?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: moja punčka
24.11.2014 12:21:20   
*miska.mcc*
ma saj še sama ne vem kaj. :(


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: moja punčka
24.11.2014 12:23:16   
*miska.mcc*
ne vem....kako hitro bolezen napreduje. kdaj je otrok dovolj star za moznosti ustavljanja ali celo za presaditev roženice. pa še miljon vprasanj.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: moja punčka
24.11.2014 12:24:17   
*miska.mcc*
itak moram počakat na pregled na očesni. tam bom več izvedla. ampak....sj veš.....


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: moja punčka
24.11.2014 12:35:32   
Mančula
Joooj, pa pri tako majhni punčki. Moja sestra ima keratoconus, ampak je stara 24 let, se ji drastično slabšalo, še posebej na desnem učku....in je šla na operacijo...ne vem kako je to pri manjših otrocih, če to tudi opravljajo.
Je pa dejstvo, da je operacija samoplačniška, ker niso 100% uspešne.

Ona je ravno 14 dni od operacije, za en uč je plačala 500 eur, če je uspelo ali ni, se še ne ve....ima čez 1 mesec še en pregled, pa potem čez polleta še enkrat, če je uspešno...bodo operacijo opravili še na drugem očesu, drugače ne.

Z operacijo vem, da samo ustavijo napredovanje bolezni, ne morajo je pa odstranit...

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: moja punčka
24.11.2014 12:37:52   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

ne vem....kako hitro bolezen napreduje. kdaj je otrok dovolj star za moznosti ustavljanja ali celo za presaditev roženice. pa še miljon vprasanj.



Imam sodelovko, ki se zdravi pri dr. Prosencu -se pozanimam in ti pošjem kontakt.


Srečno mali miški.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: moja punčka
24.11.2014 12:38:53   
*miska.mcc*
ja. to je t.i. cross linking, ko uč z nečem premazejo. samo v poštev pride pri večjih. pri tako malih tega ne delajo. bogve kako, če sploh bo še videla, ko bo dovolj stara. :(

kako hitro se ji je pa to slabšalo?

v postev pride potem edino še presaditev roženice. če je presaditev uspešna, človek normalno vidi. tako mi je bilo rečeno pri Dr. Prosencu.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Mančula)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: moja punčka
24.11.2014 12:40:03   
*miska.mcc*
uška, sva bili pri njemu. on nima kaj narest. zato naju je poslal na očesno.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: moja punčka
24.11.2014 12:51:30   
Mančula
Moja sestra je tudi Nina user posted image ona je najprej dobila očala pred kakšnimi 3 leti približno, je mela dioptrijo, zdj kolk točno...nimam pojma...potem, ko je šla pa še enkrat na pregled in so ji ugotovili, da ima to bolezen, se ji je pa še v dobre v polleta ful poslabšalo, sploh na desnem očesu, tako da se je potem vseeno odločila za operacijo. Zdaj pa čakat ali je uspešno ali ne...
Je pa baje odvisno od posameznika do posameznika, kako hitro napreduje bolezen....je pa res hudo, ko to zveš...sploh pri tako majhni punčki. user posted image

Upam na najboljše, čeprav ne veš ali je sploh kaj upat ali ne, pa da ste verjetno zmedeni. user posted image user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: moja punčka
24.11.2014 12:53:31   
uškinamama
evo to mi je povedala : Uboga punčka. Zdravi se z operacijo cross linking. Opravlja jo na okc - očesni kirurški center dr. marija ana schwarztbatl Pfeifer in njen mož. Kontakt - dunajska 22, 1000 ljubljana 01 433 81 18.
Pomaga nošenje leč namesto očal.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: moja punčka
24.11.2014 12:54:24   
*miska.mcc*
tvoji Nini iz vsega srca želim da je poseg uspel. Ja, sem cist zmesana, na jok mi gre, jezna se na nevem koga. ne vem kaj naju čaka.
pa kar upam, da se je prosenc zmotil. sem zasledila, da so bile ze napake pri njemu in se obešam na to.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Mančula)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: moja punčka
24.11.2014 12:57:05   
*miska.mcc*
ja, naj se naročim na eno izmed klinik ki izvajajo cross linking na posvet. samo fora je, ker to delajo pri večjih otrocih alpa se to ne.
leče mi je tudi omenim prosenc. samo.....lepo prosim.....kje bo 5 letnica nosila leče. in beje, če jih preveč uporabljaš lahko roženico se bolj poškoduješ. nimam pojma...... ne vem. :(

hvala uš


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: moja punčka
24.11.2014 12:58:23   
*miska.mcc*
pa še to. se ne zdravi. samo ustavi se. :(


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: moja punčka
24.11.2014 12:59:44   
Mančula
Ja tudi jaz upam in držim pesti, da se bo pri vama našla kakšna rešitev za touser posted image , ker je res hudo in ne veš kaj bi...vem že pri moji sestri, pa je starejša...kaj šele pri otroku.

Glede leč pa, moja sestra jih ni morala met, so ji skos povzročale težave, ker se ji je slabšalo in so ji leče ven padale, al so ji pa bežale, se premikale in podobno. Ima pa poltrde leče.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: moja punčka
24.11.2014 13:01:17   
*miska.mcc*
ja. roženica se toliko izboči, da leče ne drzijo več.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Mančula)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: moja punčka
24.11.2014 13:01:43   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

pa še to. se ne zdravi. samo ustavi se. :(




ja, tako , zdravi se se pa ne ozdravi. Oz z presaditvijo roženice. user posted image


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: moja punčka
24.11.2014 13:04:05   
Mančula
ja, saj to je bil pri njej problem...zato so ji ven padale...pa tudi, če je bila operacija uspešna, da so ustavili bolezen, bo še vedno morala nosit leče...tako, da skos neke komplikacije..user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: moja punčka
24.11.2014 13:05:55   
*miska.mcc*
naslednji teden dobi očala. taka fensi šmensi itak pinki. komaj čakam na reakcijo. njej je to normalno. pojma nima kaj pomeni dober vid. na 3,5 metra ne ve če gledam ali mižim.(sva se sli igrico)

prav posnet jo moram, ko si jih natakne.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: moja punčka
24.11.2014 13:07:14   
*miska.mcc*
je rekel doktor tudi meni, da ne glede na vse bo imela celo zivljenje tezave z očki. :(


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: moja punčka
25.11.2014 8:15:46   
respect
Eno vpr. miska. Moraš kaj plačati očala ? ker če zavarovalnica ne časti vem kje lahko dobiš stekla in očala zelo zelo poceni . ker pri nas je vse to drago

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: moja punčka
25.11.2014 8:27:42   
*miska.mcc*
ojla. ja sem doplačala 40 €. ta ki jih krije zavarovalnica so neprimerna za malega otroka. kovinski okvir bi jo zulil in zaradi stekelc bi bila pretezka. sva vzeli plasticen okvir in nekako kajemkaj stanjšana stekelca.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: moja punčka
25.11.2014 8:46:29   
respect
Poslala sem ti zasebno sporočilo

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: moja punčka
25.11.2014 8:51:55   
*miska.mcc*
odgovorila. :) hvala.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: moja punčka
27.11.2014 10:44:52   
ronja
Miška, ne vem, če bo pomagalo, škodit pa ne more. Pravijo, da pri otrocih še bolj dela: vision training. Sama sem si na ta način že popravila vid 2x (enkrat vmes pa uničila;), ampak sem še vedno na boljšem kot sem bila in imam namen spet redno delat vaje, ker res delajo. Pri otrocih gre baje še hitreje na boljše. Ni nekih stranskih efektov, razen da mora pač delat in gre za to dobra ura na dan (po 5 min naenkrat). Roženice ji to ne bo pozdravilo, ampak vsaj dioptrijo mogoče popravilo... To bi bilo že nekaj...
Pa da te še malo potolažim: ko sem bila mala, se mi je drastično poslabšal vid za 90%. Nihče ni vedel, zakaj in kako, nikoli nobene diagnoze. Amapk čez čas se je samo popravilo. Zdaj nosim očala, ampak sem ok:).
Še to: otroci niso taki kot mi, ki obupujemo za potjo, ki nam ni bila dana. Oni sprejmejo to, kar imajo, ona se ne sekira, če ne vidi na 3 m ali mižiš ali ne - njej je to normalno (meni tudi:D). Ko se je meni vid slabšal, sem začela trenirat slepo hojo - zaprla sem oči in hodila tako do glasbene šole, ker to mi je bilo zelo pomembno, da bom lahko še vedno hodila, tudi če bi oslepela. Nikoli nisem tega jemala kot problem ali da bi me bilo strah. Otroci iščejo rešitve! Tudi če bi bilo najhujše, bo NIna ok, ima mami, ki jo ima najrajši na svetu in bratca, ki jo obožujeta in očija in bo ok!

Srčno želim tvoji punčki in tebi, da se ji vid čimprej čimbolj popravi. Ne obupat, pri tako malih otrocih je vse možno:). Vsak zdravnik se kdaj zmoti. Meni so napovedali že vse mogoče, od tega, da ne bom več normalno hodila, do tega, da bom oslepela, do tega, da noben od mojih treh otrok ne bo preživel. Pa so. Eni se ne damo in NIna je med nami, ok?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?