|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako praznujete Veliko noč
17.4.2014 23:21:28   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

samo zakaj pa se potem vedno govori, da je 40-dnevni post user posted image
Ker se je po zapisih v Svetem pismu Jezus 40 dni postil v puščavi.


Seveda, nedelja že takrat ni veljala za delovni dan user posted image

Saj dopust imamo tudi cel teden, pa ga je v bistvu le 5 dni.


Ker je prva stara zaveza j to bila pravzparav sobota in ne nedelja. Nedelja je fejkana .

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 6:11:00   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Ronja, še enkrat, praznuj kaj želiš. Jezusovo vstajenje, oplojenega angleškega zajca, lahko si rute omislite, lahko po kršanski tradiciji , lahko po družinski....zame je kul. Saj to razumeš. Noben ti nič noče.

In bo kaj več potrebno, da Rija izgubi pike pri meni (že , če trdiš da ji dajam in odvzemam pike - ajme li ludosti ) user posted image user posted image


Umiram user posted image user posted image user posted image



Ne skrbi, nedelja je blizu user posted image user posted image


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 6:42:39   
pomlad08
Wiii, velika noč, komaj čakam!!

Pri nas je velika noč res taglavni praznik. Začne se z glasbo! OMB, kako ste lahko vse pozabile na velikonočno glasba! Zame velika noč ni velika noč, če te ne zbudi Handel: Oratorij Mesija ali Mozart: Exsultate Jubilate in v dnevih pred tem seveda Bach: Matejev pasijon itd.

To so res močna dela, priporočam. Ronja, pomoje je Handel z Mesijo sposoben še tebe spreobrnit! user posted image (ampak resno, poznam ful glasbenikov, ki niso bili verni, dokler niso spoznali globin sakralne glasbe ... zame je Handel dokaz, da Bog je - enostavno je nemogoče spraviti skupaj taka dela, če ti jih nekdo ne narekuje user posted image user posted image )

No naprej: jasno, da gremo v cerkev, dan na dan, po večkrat. To je tudi moj spomin iz mladih dni - da te starši kar naprej vlečejo v cerkev. Sicer se mogoče malce delaš, da ti je bedno, v resnici ti je pa lepo, tudi če si majhen, je ful za opazovat, pa zmeri srečaš prijateljčke, pa kakšne prijazne gospe ti dajo čokolado/bonbone (ali pa prejšnjič je ena našemu najmlajšemu prinesla polno vrečo avtočkov - valda se splača it v cerkev!user posted image )

Jaz sem ful vesela, da sta naša dva letos dovolj velika (6 in 3), da gresta lahko že vsak dan zraven. Lani sva se z možem menjala (en dan si šel v cerkev, en dan pa vahtal), ampak to ni to. Skupaj je lepše. Izabelina, tvoji dve sta zdele res v najbolj zoprnih letih za preživet mašo, ampak kmalu bo lažje. Pa mogoče zdaj spomladi vseeno lahko greš z obema, greš pa vmes malo ven, če je lep dan. Mi smo tako delali do cca. 3 let starosti. Ali pa se pozanimaj, če imajo v kakšni od okoliških župnij kakšen otroški pevski zborček ali kaj takega? Moja dva fanta imata to srečo, da ga je ustanovila kar njuna mama user posted image Tako da je zdaj pred oltarjem 40 otrok in je itak cel žur in zelo glasno in se sploh ne opazi, če kakšen 1letnik ali 2letnik luta tam naokoli user posted image

Zajcev pri nas ni, je pa obilica unih tadobrih čokoladnih jajčec. Pa seveda šunka, pirhi, poica (jaz je nisem nikoli marala, dokler se nisem naučila speči take, da je meni všeč - to je rozinova. za nadev dam zmiksan puter+smetano+rumenjake+sladkor, potresem v rumu namočene rozine (ful rozin!!!) in je slaaaaastna!).

V soboto torej pripravljamo jedi, gremo k žegnu (ne morš verjet, kok je pobarvan in požegnan jajc boljši od navadnega kuhanega jajca, noro), zvečer na vigilijo (otroci in odrasli s svečami - kaj češ lepšga), zjutri zajtrk, maša, potem pa žurke pri babicah, skupaj s sestričnami in bratranci ...

Aha, pa še nekaj je pri nas pomembno: od velikega četrtka naprej ima mož vedno dopust. Se mi zdi super, da se v miru vse pripravi in da smo lahko veliko skupaj ob tem prazniku.

Ronja, ne vem, zakaj misliš, da kogarkoli moti, če neverni barvate pirhe? Mene to nič ne moti, sploh pomislila nisem na to! Meni se edino zdi škoda, da zamujate 90% ostalih lepot (svečke .... ziher bi bile tvojima malima všečuser posted image ) - jaz gledam na to takole: zaenkrat ste pri pirhih, drugo leto boste dodali še vigilijo s svečkami, potem boš kot glasbenica spoznala, da bi bilo ful dobro vse 3 vpisati v moj zbor, in kar naenkrat boste čist "naši" user posted image

< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 18.4.2014 6:44:58 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 6:51:55   
pomlad08
Aja, me pa muči eno velikonočno vprašanje že vrsto let:

kako dobijo v trgovini za veliko noč toliko jajc, da jih je za vse dovolj? user posted image

Res, ni mi jasno, saj ne more kmet reči kuram: "okej, punce, drug teden je velika noč, dajte se potrudit", in mu bo vsaka znesla na dan 3 jajca namesto enega user posted image

Če ima kdo kakšno razlago, se priporočam, ker me res žre user posted image

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 11:50:54   
kikasta.kika

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

Aja, me pa muči eno velikonočno vprašanje že vrsto let:

kako dobijo v trgovini za veliko noč toliko jajc, da jih je za vse dovolj? user posted image

Res, ni mi jasno, saj ne more kmet reči kuram: "okej, punce, drug teden je velika noč, dajte se potrudit", in mu bo vsaka znesla na dan 3 jajca namesto enega user posted image

Če ima kdo kakšno razlago, se priporočam, ker me res žre user posted image

Po moje da jih samo preusmerijo - se proizvodnja testenin in podobnih zadev kamor grejo jajca malo zreducira user posted image

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 11:56:05   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: kikasta.kika


IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08


Če ima kdo kakšno razlago, se priporočam, ker me res žre user posted image

Po moje da jih samo preusmerijo - se proizvodnja testenin in podobnih zadev kamor grejo jajca malo zreducira user posted image


uuu, dobra ideja user posted image sploh nisem pomislila, da grejo jajca vačsih še kam drugam kot direkt v Špar user posted image

(odgovor članu kikasta.kika)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 11:58:19   
kikasta.kika

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Še eno vprašanje: koliko ljudi se pa dejansko posti dandanes? Lani ali predlani, ko sem brala, kako se je ena za post zaobljubila, da se bo odpovedala netu in da bo vsak dan prijazno pozdravila moža ali nekaj takega, pa sem začela razmišljat, da stvar niti ni tako napačna, če izbereš pač nekaj, kar bi res obogatilo tvoje življenje:). Ampak se še nisem odločila zanj, letos sem mela precej pestro med tem postnim časom in nekak se mi je zdelo, da sem se že prej dovolj odpovedovala vsemu živemu, kar mi je veliko pomenilo in da rabim trenutno bolj drugo stran (uživanje). Sva pa resno razmišljala, da bi se enkrat odpovedala sladkarijam. Letos ta čas nisem kupila nobene sladkarije ali slanarije in lubi se je trudil ne jest čokolade (kolikortoliko uspešno).

Tudi post ima poganske korenine - ker so do pusta na kmetiji pojedli celega prašiča je blo še bore malo hrane. Samo noge od prašiča, pa kaka krača kje, (ker se ne pokvari tako hitro - dnevi so vse toplejši in daljši in skrinj ni bilo), in to so potem prihranli za ŽOLCO za praznovanje prihoda pomladi, plodnosti... Ta cajt vmes so pa jedli bolj švoh.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 12:01:45   
alda
user posted image škoda da nima RR opcije : VŠEČ MI JE -NI MI VŠEČ!!
Eni komentarji so res originalni.

Tako :pirhe sva s sinom barvala že 2.tedna nazaj, danes bova spet- delala bova  une jezne ptiče,
k žegnu ne nosim, tako da velikonočni zajtrk bo čist običajen zajtrk ala cart .
Bomo pa imeli praznovanje,ker ima mož lih RD, tako da bo žur kljub temu, da nismo verni. user posted image



_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 12:04:07   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

Wiii, velika noč, komaj čakam!!

Pri nas je velika noč res taglavni praznik. Začne se z glasbo! OMB, kako ste lahko vse pozabile na velikonočno glasba! Zame velika noč ni velika noč, če te ne zbudi Handel: Oratorij Mesija ali Mozart: Exsultate Jubilate in v dnevih pred tem seveda Bach: Matejev pasijon itd.

To so res močna dela, priporočam. Ronja, pomoje je Handel z Mesijo sposoben še tebe spreobrnit! user posted image (ampak resno, poznam ful glasbenikov, ki niso bili verni, dokler niso spoznali globin sakralne glasbe ... zame je Handel dokaz, da Bog je - enostavno je nemogoče spraviti skupaj taka dela, če ti jih nekdo ne narekuje user posted image user posted image )

No naprej: jasno, da gremo v cerkev, dan na dan, po večkrat. To je tudi moj spomin iz mladih dni - da te starši kar naprej vlečejo v cerkev. Sicer se mogoče malce delaš, da ti je bedno, v resnici ti je pa lepo, tudi če si majhen, je ful za opazovat, pa zmeri srečaš prijateljčke, pa kakšne prijazne gospe ti dajo čokolado/bonbone (ali pa prejšnjič je ena našemu najmlajšemu prinesla polno vrečo avtočkov - valda se splača it v cerkev!user posted image )

Jaz sem ful vesela, da sta naša dva letos dovolj velika (6 in 3), da gresta lahko že vsak dan zraven. Lani sva se z možem menjala (en dan si šel v cerkev, en dan pa vahtal), ampak to ni to. Skupaj je lepše. Izabelina, tvoji dve sta zdele res v najbolj zoprnih letih za preživet mašo, ampak kmalu bo lažje. Pa mogoče zdaj spomladi vseeno lahko greš z obema, greš pa vmes malo ven, če je lep dan. Mi smo tako delali do cca. 3 let starosti. Ali pa se pozanimaj, če imajo v kakšni od okoliških župnij kakšen otroški pevski zborček ali kaj takega? Moja dva fanta imata to srečo, da ga je ustanovila kar njuna mama user posted image Tako da je zdaj pred oltarjem 40 otrok in je itak cel žur in zelo glasno in se sploh ne opazi, če kakšen 1letnik ali 2letnik luta tam naokoli user posted image

Zajcev pri nas ni, je pa obilica unih tadobrih čokoladnih jajčec. Pa seveda šunka, pirhi, poica (jaz je nisem nikoli marala, dokler se nisem naučila speči take, da je meni všeč - to je rozinova. za nadev dam zmiksan puter+smetano+rumenjake+sladkor, potresem v rumu namočene rozine (ful rozin!!!) in je slaaaaastna!).

V soboto torej pripravljamo jedi, gremo k žegnu (ne morš verjet, kok je pobarvan in požegnan jajc boljši od navadnega kuhanega jajca, noro), zvečer na vigilijo (otroci in odrasli s svečami - kaj češ lepšga), zjutri zajtrk, maša, potem pa žurke pri babicah, skupaj s sestričnami in bratranci ...

Aha, pa še nekaj je pri nas pomembno: od velikega četrtka naprej ima mož vedno dopust. Se mi zdi super, da se v miru vse pripravi in da smo lahko veliko skupaj ob tem prazniku.

Ronja, ne vem, zakaj misliš, da kogarkoli moti, če neverni barvate pirhe? Mene to nič ne moti, sploh pomislila nisem na to! Meni se edino zdi škoda, da zamujate 90% ostalih lepot (svečke .... ziher bi bile tvojima malima všečuser posted image ) - jaz gledam na to takole: zaenkrat ste pri pirhih, drugo leto boste dodali še vigilijo s svečkami, potem boš kot glasbenica spoznala, da bi bilo ful dobro vse 3 vpisati v moj zbor, in kar naenkrat boste čist "naši" user posted image



ej ni provokacija, ampak a ti to resno, da greste večkrat na dan v cerkevuser posted image

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 12:06:32   
kikasta.kika
Ja, nikjer nisem prebrala da kuhate žolco. A to pri vas ni tradicionalna velikonočna hrana? Moja že vre na šporhetu user posted image
Pri nas pa barvamo pirhe, pečemo potico, kuhamo pršut, hrena ne maramo. Zajčki so, tisti čokoladni. Mislim smo veseli ker je prišla pomlad, ni pa nekega pompa. Mi imamo največji praznik ko smo na morjuuser posted image .
Ne hodimo v cerkev, ampak mislim da bomo letos vseno šli, ker imajo otroci veliko željo nest žegnat.
Sem pa kot otrok vsako leto nosila - pa še kruh, sol, pa še je blo tega u košari.

(odgovor članu kikasta.kika)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 12:07:11   
alda
Brez zafrkancije Pomlad ampak ti to res o glasbi in vseh teh bogoslužjih??user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 12:20:14   
pomlad08
IZVIRNO SPOROČILO: alda

Brez zafrkancije Pomlad ampak ti to res o glasbi in vseh teh bogoslužjih??user posted image

user posted image user posted image
Ja, zakaj bi bila pa to, da nekdo posluša Bacha, šala? user posted image Kva pa češ poslušat, če ne Bacha? Modrijane? user posted image


Jejhata jejhata ... Folk tudi zmeraj misli, da je joke, če rečem, da v avtu poslušam ARS, meni pa ni jasno, kaj neki poslušajo drugi?

< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 18.4.2014 12:34:29 >

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 12:21:29   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kikasta.kika


IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

Aja, me pa muči eno velikonočno vprašanje že vrsto let:

kako dobijo v trgovini za veliko noč toliko jajc, da jih je za vse dovolj? user posted image

Res, ni mi jasno, saj ne more kmet reči kuram: "okej, punce, drug teden je velika noč, dajte se potrudit", in mu bo vsaka znesla na dan 3 jajca namesto enega user posted image

Če ima kdo kakšno razlago, se priporočam, ker me res žre user posted image

Po moje da jih samo preusmerijo - se proizvodnja testenin in podobnih zadev kamor grejo jajca malo zreducira user posted image


Proizvodnji testenin se ni treba nič zreducirati...ker je proizvodnja testin itak okrog nove noči praktično v vsej Evropi skoraj dva tedna zaprta.....ker so kolektivni velkonočni dopusti in počitnice.......

(odgovor članu kikasta.kika)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 12:24:05   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*




ej ni provokacija, ampak a ti to resno, da greste večkrat na dan v cerkevuser posted image


Ja, lej, takole je:
v soboto se nese k žegnu, to je popoldne, zvečer se gre pa s svečami na vigilijo. Se pravi jutri dvakrat. Danes pa tudi, ob 15h je križev pot, zvečer pa obredi velikega petka. Bom še videla, če bomo šli vsi na oboje, verjetno popoldan ne, ker bo tamanjši spal.
V nedeljo imam pa vedno po več rund petja, tako da mi 2-3 maše ne uidejo.

Tako da: ja, resno user posted image Saj imamo blizu cerkev, pa na poti imata mala dva igrišča za fusbal (ne vem, kdaj smo šli nazadnje v cerkev brez fuzbalske žoge), tobogane, travnik, tako da ni tako strašno, kot je morda izpadlo v tvojih očeh user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 12:26:32   
kikasta.kika

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: kikasta.kika


IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

Aja, me pa muči eno velikonočno vprašanje že vrsto let:

kako dobijo v trgovini za veliko noč toliko jajc, da jih je za vse dovolj? user posted image

Res, ni mi jasno, saj ne more kmet reči kuram: "okej, punce, drug teden je velika noč, dajte se potrudit", in mu bo vsaka znesla na dan 3 jajca namesto enega user posted image

Če ima kdo kakšno razlago, se priporočam, ker me res žre user posted image

Po moje da jih samo preusmerijo - se proizvodnja testenin in podobnih zadev kamor grejo jajca malo zreducira user posted image


Proizvodnji testenin se ni treba nič zreducirati...ker je proizvodnja testin itak okrog nove noči praktično v vsej Evropi skoraj dva tedna zaprta.....ker so kolektivni velkonočni dopusti in počitnice.......


pa si ti ziher da ne zaprejo fabrike takrat lih zato ker nimajo jajc da bi pašto delali user posted image
user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 13:10:32   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kikasta.kika



pa si ti ziher da ne zaprejo fabrike takrat lih zato ker nimajo jajc da bi pašto delali user posted image
user posted image


Glih zatouser posted image ......VW pa zapre fabriko zato, ker ni pašte, da bi delavci jedli........user posted image

(odgovor članu kikasta.kika)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 13:20:42   
Vijoličarka
Sama ne praznujem velike noči, mi je pa iz Bobrov (Janez Jalen) všeč praznovanje 'Mladega zelenja'. V bistvu so to tisti poganski običaji, o katerih govori ronja. Še pred pokristjanjevanjem so se ljudje veselili lepega vremena, sonca in nove prihodnosti. Od tod piščančki, pa zajčki in pa na jangenjčke ste vsi pozabili! Kot so bili že Rimljani navajeni, da so lokalno božanstvo osvojenega ozmelja pomešali s svojimi bogovi, je pač krščanstvo spotoma 'pokristjanilo' poganske običaje, ker drugače skorj ni šlo - dokaz je ronjina navezanost na zajčke. user posted image

Vsako leto mi vseeno velik otrok, ki je biližje penziji, kot pa vrtcu, vseeno privleče jajčka in hoče, da se barvajo. Torej jih barvam in praznujem Mlado zelenje. Zajčki so mi tudi všeč. Drugače pa nisem tip za obrede, kakršnekoli.

Res lepa hvala pomladi08 za glasbene predloge, pravkar si vrtim Handla in neznansko uživam. Sicer ne postajam nič bolj verna, ampak dobro dene.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu kikasta.kika)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 13:34:06   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Brez zafrkancije Pomlad ampak ti to res o glasbi in vseh teh bogoslužjih??user posted image

user posted image user posted image
Ja, zakaj bi bila pa to, da nekdo posluša Bacha, šala? user posted image Kva pa češ poslušat, če ne Bacha? Modrijane? user posted image


Jejhata jejhata ... Folk tudi zmeraj misli, da je joke, če rečem, da v avtu poslušam ARS, meni pa ni jasno, kaj neki poslušajo drugi?



a ti bi res rada ,da jaz drsiko dobim ? user posted image user posted image


Itak da vsak posluša kar mu paše

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 13:35:37   
liliana
Mi jo pa praznujemo zaradi tradicije.....v cerkev ne hodimo te dneve (tudi druge dneve ne baš).....radi pa tradicionalno barvamo jajca, še bolj radi pa tradicionalno jemo šunko.......in se ne obremenjujemo s tem ali je velika noč, mlado zelenje ali karkoli drugega.......user posted image

< Sporočilo je popravil liliana -- 18.4.2014 13:37:06 >

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 13:35:59   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Ronja, še enkrat, praznuj kaj želiš. Jezusovo vstajenje, oplojenega angleškega zajca, lahko si rute omislite, lahko po kršanski tradiciji , lahko po družinski....zame je kul. Saj to razumeš. Noben ti nič noče.

In bo kaj več potrebno, da Rija izgubi pike pri meni (že , če trdiš da ji dajam in odvzemam pike - ajme li ludosti ) user posted image user posted image


Umiram user posted image user posted image user posted image



Ne skrbi, nedelja je blizu user posted image user posted image


A ni v ponedeljek vstal? user posted image


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 13:38:03   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: alda


a ti bi res rada ,da jaz drsiko dobim ? user posted image user posted image





Pazi, da ne boš slučajno z jajci pretiravala......

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 13:49:26   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: alda


a ti bi res rada ,da jaz drsiko dobim ? user posted image user posted image





Pazi, da ne boš slučajno z jajci pretiravala......



jih ne jem user posted image

bom pa ziher pršut in gibanico !
A se od tega tudi lahko dobi driska?

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 15:50:59   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Smo verni in tako tudi praznujemo veliko noč. Vsako leto, je malo za šalo malo zares uvod v to že 40 dnevni post pred tem, ko se nekako zmenimo, da se vsak v družini za 40 dni odpove nečemu , kar mu je sicer zelooo pri srcu, vendar bi bilo bolje, če bi dal tisto malo na off oz. v tistih dneh daš nekaj na "on", kar si čez leto zanemaril.... Npr.moj se pogosto odpove kofetu, ker je drugače " verižni" kofetar, jaz npr. se zarečem, da 40 dni ne kupim kruha in ga pečem doma, ter 40 dni vsak večer brez izjeme 20 min gonim sobno kolo, mulčki dajo na off različne stvari - letos npr. rač. igrice, čokolado, grde besede...
V tednu pred cvetno nedeljo gremo vsi " grešniki"v družini, ki smo že imeli prvo obhajilo, k spovedi. Na cvetno nedeljo nesemo butarice. Na velikonočno soboto na vse zgodaj mož ta večjega mulčka pelje na žegnanje lesne gobe, ki jo potem neset_a k sorodnikom in prijateljem ter seveda na dom. Po njuni vrnitvi nam dopoldne mine ob barvanju pirhov, peki potice in šarklja, ter mlečnega kruha, izkopavanju hrena na domači njivi, ribanju le tega in tekmovanju, kdo se manj solzi ob tem, delanju hrenovega namaza, kuhanju šunke...Popoldne nesemo k žegnju v domačo cerkev, ko pridemo domov, ponavadi za malico jemo mlečni kruh in nestrpno čakamo, da bo jutro in da bo čim prej velikonočni zajtrk. Pred zajtrkom gremo v nedeljo k maši, po njem, pa domov na velikonočni zajtrk. Dokler sva bila sama, sva hodila na zajtrk k njem ali k meni domov. Sedaj si ga privoščimo v krogu naše najožje družinice. Po zajtrku je na vrsti iskanje zajčkovih pirhov. Te ponavadi med tem časom , ko deca je zajtrk, z mojim poskrijeva po vrtu. Poleg pravih pirhov, so tu še čokoladni, za vsakega kakšna posebna sladkarija, igrača in še kakšna drobnarija. Otroci ob iskanju neznansko uživajo in njihovo iskanje ne ustavi niti dež.
Popoldne šibamo k obema babicama in dedijem, če je slučajno zajček tudi pri njih kaj pozabil.
Velika noč v naši hiši je lepa, vendar je meni , kljub temu, da je to največji krščanski praznik, še vedno veliko bolj pri srcu božič. Mogoče tudi zaradi samega pomena, kajti, ko se rodi dete, je ponavadi vedno veselo, če pa nekoga pribijejo na križ, pa je v vsem skupaj, tudi če le ta križani tretji dan vstane iz groba, še vedno nekak grenki priokus vsega skupaj...user posted image


Ljuba dusa, ko sme to prebrala me je presinila misel - za vas so se hare krisna mila majka.... user posted image


user posted image Ni tako hudo no.
Pomlad je v teh stvareh veliko bolj resna in krščansko pridna kot mi.

Brez zafrkancije Pomlad ampak ti to res o glasbi in vseh teh bogoslužjih?
Meni se zdi, da je že tako, da enkrat, ko imaš otroke in če jih želiš v tej smeri vzgojiti in peljati družino pribljižno tako kot so tebe, kar nekako ne moreš in ne želiš mimo vsega tega. Sami krščanski obredi znajo včasih biti za otroke nekoliko suhoparni ,nejasni in po svoje naporni. Sebe se spomnim, da sem si kot otrok skoraj vedno razbijala glavo, kako je lahko bil Pilat tako na svetu flegma, da si je kar roke umil in pustil da so Jezusa križali. Pa sam tisti križev pot ob blagoslavljanju. Če ga poslušaš kar tako mi je bil včasih kar grozljiv z vsem tistim bičanjem in pribijanjem na križ, pa krona iz trnja, pa sama mukotrpna hoja s križem na rami.Včasih moji stari starši in starši niso posvečali veliko pozornosti temu, da smo otroci to malo bolj tako dojemali. Sama se po svoje trudim, da moji otroci ne bi tako gledali na te cerkvene obrede kot sem sama ko sem bila otrok. Zaradi tega je v naši hiši okrog tega vse bolj sproščeno, razumljivo, veliko se pogovarjamo o tem, beremo in opažam, da otroci veliko lepše in z razumevanjem gledajo na verske običaje kot smo mi.
Cerkvena glasba in vse kar paše zraven, je pa seveda še nekaj, kar vse skupaj naredi še lepše, čarobno in bolj svečano.
Pomlad, tudi jaz rada poslušam ARS. Ni vsak dan dober za to postajo, vendar velikokrat obstanem na tej frekvenci.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 16:15:40   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Ronja, še enkrat, praznuj kaj želiš. Jezusovo vstajenje, oplojenega angleškega zajca, lahko si rute omislite, lahko po kršanski tradiciji , lahko po družinski....zame je kul. Saj to razumeš. Noben ti nič noče.

In bo kaj več potrebno, da Rija izgubi pike pri meni (že , če trdiš da ji dajam in odvzemam pike - ajme li ludosti ) user posted image user posted image


Umiram user posted image user posted image user posted image



Ne skrbi, nedelja je blizu user posted image user posted image


A ni v ponedeljek vstal? user posted image



Verjetno ni pomembno za hec z jagodko, ampak vseeno bo kar nedelja.

http://sl.wikipedia.org/wiki/Velika_no%C4%8D

http://sl.wikipedia.org/wiki/Jezusovo_vstajenje

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Kako praznujete Veliko noč
18.4.2014 18:47:26   
Izabelina
men je blo to tok mistično, ko sm bla mejhna, prou z veseljem sem hodila k vsem obredom, kar pomeni od četrtka do ponedeljka vsaj enkrat na dan (četrtek na zadnjo večerjo, petek križev pot in obredi, sobota celo trikrat, molitvena ura ob grobu, žegnanje in nato vigilija, v nedeljo enkrat in v ponedeljek enkrat)...

če bi lahko izbirala bi bila cerkveno poročena in bi zdejle vsi štirje sedel pri obredih... ampak ker pač ne morm izbirat, gremo jutr žegnat pa js grem na vigilijo, v nedeljo in ponedeljek pa k maši...

težko je razložit nekomu, ki ni bil tako vzgojen, da ti obredi veliko pomenijo vernikom in zato se hitr zgodi, da te kdo čudno (po)gleda...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Katero ime?
marijaa

Katero ime za fantka vam je najbolj všeč?

Marcel (22%)

Gaj (5%)

Lan (31%)

Gal (22%)

Svit (20%)


Število vseh glasov: 484

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!