|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   energetske izkaznice
28.1.2014 18:15:56   
mateyka
a ste videli tole?
https://www.facebook.com/photo.php?v=10151924753026443&set=vb.119653936442&type=2&theater
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: energetske izkaznice
28.1.2014 18:18:16   
Kerensa
Videla, videla.

Poleg nepremičninskega davka in ostalih kozlarij še en razlog, zaradi katerega sem vesela, da sem najemnica, ne lastnica.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: energetske izkaznice
28.1.2014 18:23:15   
mateyka
ti poslanci so čedalje bolj arogantni..

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: energetske izkaznice
28.1.2014 18:26:36   
Kerensa
Tudi to aroganco je treba plačati. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: energetske izkaznice
28.1.2014 18:27:19   
asyka
Saj zadeva ni napačna.... če bi delovala, ampak kot 100 stvari v Sloveniji ne deluje...

Ko gledam nepremičnine po Avstriji imajo vsi oglasi dodano to izkaznico. AMPAAAK ta je enotna za vse nepremičnine in ni kar nekih ljudi, ki so pač nardili nek izpit?! (če jaz to prav razumem??)... in tudi razlago za to izkaznico, če jo iščeš na internetu najdeš eno in edino, samo eno. Ne vem kako imajo lastniki to narejeno, ali morajo izdelavo plačati, ali kako. Kot kupcu/najemniku se mi zdi pomemben podatek koliko porabi moje bodoče stanovanje med kurilno sezono, ampak zadeva je relavantna samo če deluje. Pri nas pa že v štartu pravijo, da obstajajo trije programi in vsak poda drugačen rezultat. Torej bom itak še vedno hotla videt položnico od prejšnega najemnika za mesec januar user posted image

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: energetske izkaznice
28.1.2014 19:14:46   
nejcko
To je direktiva EU, mi moramo biti pa še malček bolj papeški od papeža user posted image

Mateyka, a tega pri vas nimate user posted image

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: energetske izkaznice
28.1.2014 19:21:56   
Stanislava_
Manjka samo še poročilo bioenergetika.
Rodoslovno deblo preteklih stanovalcev (slaba karma in to v zraku).
Vsi podpisi sosedov, da si ne težimo.
Pa zagotovljena izkaznica zalivanja rož pred dopusti.
In potrdilo, da na našo streho ne bo padel komot.

Dva mandata imam zagotovljena,a ne?

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: energetske izkaznice
28.1.2014 19:38:08   
asyka
Stanislava ne samo to, še rešitev iz krize je s tem zagotovljena... Čeprav ne bom rekla 2x da nekatere moje sosede takega podrobnega popisa nimajo celo narejenegauser posted image Za novoletne praznike mi je namreč svakinja hodila živali hranit pa jo je napadla, da nje pa ni nikoli videla v najino stanovanje stopit in da ji naj pove kje je ključe dobila user posted image user posted image

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: energetske izkaznice
28.1.2014 19:44:21   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: asyka

Čeprav ne bom rekla 2x da nekatere moje sosede takega podrobnega popisa nimajo celo narejenegauser posted image Za novoletne praznike mi je namreč svakinja hodila živali hranit pa jo je napadla, da nje pa ni nikoli videla v najino stanovanje stopit in da ji naj pove kje je ključe dobila user posted image user posted image


Če te prav razumem, delajo na črno user posted image  

Ne vem, kaj so toliko čakali s temi izkaznicami. Šele zdaj se kaže, kje vse leži denar.



user posted image user posted image  pravzaprav je žalostno user posted image

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: energetske izkaznice
28.1.2014 21:25:32   
mateyka
kako se po angleško reče tem izkaznicam?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: energetske izkaznice
28.1.2014 21:36:36   
noranate
te izkaznice so pri nas že od leta 2006. Niso obvezne, po zakonodaji jih rabiš le če prodajaš nepremičnino oz. jo dajaš v najem. Če jo najemodajalec želi, jo moraš imet. Sedaj pa bodo to zgleda mal pod drobnogled vzeli.

Na Hrvaškem recimo, je v kratkem drastično upadla prodaja nepremičnin v oglasnikih, ravno zaradi poostritve nadzora teh izkaznic.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: energetske izkaznice
28.1.2014 21:45:16   
Stanislava_
Urejenost je v redu, ampak vse naenkrat user posted image . Saj ljudje sploh ne sledimo več..enako ne denarnice.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: energetske izkaznice
28.1.2014 21:47:57   
Stanislava_
Urejenost je v redu, ampak vse naenkrat user posted image . Saj ljudje sploh ne sledimo več..enako ne denarnice.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: energetske izkaznice
28.1.2014 21:48:57   
noranate
Ja, res se je vse zgrnilo na ubogi narod. Tako gledam te mlade družine z majhnimi otročki....Grozijo s plačljivimi študiji, po zakonu moraš otroka študirat, če hoče...Služb pa ni, za stanovanja ni, za jest kmalu ne bo.....Pa kam gre ta svet...user posted image , oz. Slovenija?!

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: energetske izkaznice
28.1.2014 21:52:41   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: noranate

te izkaznice so pri nas že od leta 2006. Niso obvezne, po zakonodaji jih rabiš le če prodajaš nepremičnino oz. jo dajaš v najem. Če jo najemodajalec želi, jo moraš imet. Sedaj pa bodo to zgleda mal pod drobnogled vzeli.

Na Hrvaškem recimo, je v kratkem drastično upadla prodaja nepremičnin v oglasnikih, ravno zaradi poostritve nadzora teh izkaznic.



a je kaj čudnega user posted image

Če samo malo zračunaš: recimo oddajaš stanovanje za 400 evrov/mesec (t. j. 4.800 na leto), od tega plačaš 25% davka na oddajanje nepremičnin, t. j. 1200 za celo leto, je tvoj zaslužek 3.600.
Pred tem moraš plačati energetsko kartico (recimo 300 evrov), ti ostane 3.300, pa še kakšne 200 evrov davka na nepremičnine, ti ostane 3.100.

Seveda kot etažni lastnik vsak mesec moraš plačati skupno zavarovanje v bloku, pa investicijski sklad, ker je to tvoj strošek in ne najemnikov in sploh ne vem, če ga lahko ubveljavljaš v olajšavo pri obdavčitvi najemnine, kar na letni ravni gotovo znese spet najmanj 200 evrov na letni ravni, pa si že tam na 3.100.

Potem ti najemnik ne plačuje, pa ga ne moreš ven vreči oz. samo po sodni poti (beri v roku 5-10 let)
Ali pa ti najemnik uniči stanovanje (naredi recimo za 2000 škode, pa ga spet ne moreš ven zabrisati, ampak samo po sodni poti (beri v roku 5-10 let)
In sem prištej še vse sodne stroške ... pa si kje user posted image

In potem se ljudje sprašujemo, zakaj se pri nas oddaja na črno.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: energetske izkaznice
28.1.2014 21:59:01   
Stanislava_
Ne vem, kam gremo, ker toliko davkov enostavno ne zmoremo. Pa sem prva, ki pravim, dajmo delat, če bomo kaj naredili, bomo tudi davke plačevali. Ampak davek na davek pa še kakšen davek?? S tem nikakor ne prideš nikamor, to te naučijo že na vsaki drugorazredni fakulteti, da imajo tudi davki svojo mejo navzgor.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: energetske izkaznice
28.1.2014 22:06:38   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Ne vem, kam gremo, ker toliko davkov enostavno ne zmoremo. Pa sem prva, ki pravim, dajmo delat, če bomo kaj naredili, bomo tudi davke plačevali. Ampak davek na davek pa še kakšen davek?? S tem nikakor ne prideš nikamor, to te naučijo že na vsaki drugorazredni fakulteti, da imajo tudi davki svojo mejo navzgor.


V celoti podpišem.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: energetske izkaznice
28.1.2014 23:20:50   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Ne vem, kam gremo, ker toliko davkov enostavno ne zmoremo. Pa sem prva, ki pravim, dajmo delat, če bomo kaj naredili, bomo tudi davke plačevali. Ampak davek na davek pa še kakšen davek?? S tem nikakor ne prideš nikamor, to te naučijo že na vsaki drugorazredni fakulteti, da imajo tudi davki svojo mejo navzgor.


Zgodovina nas uči, da so vladarji z večnim nabijanjem davkov (dajatev) sprovocirali same slabe stvari, od puntov, vstaj, revolucij ... do lastnega sesutja.

Ampak če si bebo si pač bebo. Se ničesar ne naučiš nikoli, pa če ti narišejo. Ampak dokler gre, pa pač gre ... in na to računajo.
Tukaj pa je na potezi ljudstvo in samo ljustvo. Žal. Zgodovina se ponavlja - prvič kot tragedija, drugič kot farsa - bomo res dopustili, da nas imajo za klovne? Koliko časa še? Mogoče pa je zdaj čas, da končno začnemo mi pisati zgodovino na novo.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: energetske izkaznice
29.1.2014 9:26:49   
kalisi
Vlada/parlament nas bosta spet nategnila, kot že tolikokrat doslej. Najbrž je kakšni skupinici ljudi v krizi, ko se pač nič več ne gradi, zmanjkalo poslov in s tem prilivov pa so hitro morali najti nov vir. Me prav zanima, kateri lobi odpira šampanjce. Seveda se bo vlada izgovarjala na direktive EU, ki pa seveda nič ne določajo, da mora takšna izkaznica stati 300, 400 evrov. Za primerjavo, v Nemčiji lahko takšno izkaznico dobi vsak lastnik kar preko spleta za 25 evrov!!! Pri tem sam vnaša podatke in je po zakonu tudi odgovoren za točnost teh podatkov. Tako kot na primer velja za podatke, ki jih vnaša na Gursu. Torej, edino pametno bi bilo, če bi kdo organiziral pobudo za razpis referenduma na to in še kakšno podobno temo. Dokler bomo vladi dopuščali, da nas tako ožema, nas bo pač ožemala. In dokler bo tako, to enostavno pomeni, da imamo Slovenci še dovolj denarja po štumfih skritega.

Najemniki - brez skrbi, lastnik bo tako ali drugače ta strošek prelil v stroške najemnine. Podobno kot se je to zgodilo s stroški sklada in se bo z nepremičninskim davkom. Zato najemniki iz posledic tega zakona nikakor ne boste izvzeti in se ni treba kaj preveč veseliti. Takšna je realnost v Sloveniji.

Še stran o eko izkaznici v nemčiji: http://www.effizienzhaus-online.de/de/endkunde/service_produkte/energieausweis_2/energieausweis?WT.srch=1&WT.mc_id=8_DE_TT_TT&gclid=CN-M64T5orwCFQhZ3godtSEA_A

Lp

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
29.1.2014 9:34:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalisi)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: energetske izkaznice
29.1.2014 9:41:57   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Ne vem, kam gremo, ker toliko davkov enostavno ne zmoremo. Pa sem prva, ki pravim, dajmo delat, če bomo kaj naredili, bomo tudi davke plačevali. Ampak davek na davek pa še kakšen davek?? S tem nikakor ne prideš nikamor, to te naučijo že na vsaki drugorazredni fakulteti, da imajo tudi davki svojo mejo navzgor.



moj v.d. možeka je pameten.....že kdaj je rekel, dajmo si hišo narediti 5 m čez avtrijsko mejo...bomo vsaj vse urejeno imeli....


sicer pa: kje pa se naredi to izkaznico?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: energetske izkaznice
29.1.2014 10:25:33   
alda
če prav razumem je ta izkaznica nujna le će nepremičnino prodaš?

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: energetske izkaznice
29.1.2014 10:33:33   
petea
EI je obvezna, če nepremičnino prodaš ali oddaš.

Izkaznice lahko izdajajo pooblaščeni 'izkazničarji', seznam je objavljen na spletni strani Gradbenega inštituta.

P.S.: Kalisi, tudi v Sloveniji za pravilnost podatkov odgovarja lastnik nepremičnine ... user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: energetske izkaznice
29.1.2014 10:42:04   
petea
Pa vse večstanovanjske stavbe z vsaj 4 stanovanji ter javne ustanove jo morajo pridobiti.


Aja, eden izmed argumentov za uvedbo je, da bodo ljudje potem vedeli, koliko so porabili za energijo.
Ker račun za stroške ogrevanje očitno ni pravi pokazatelj tega ...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: energetske izkaznice
29.1.2014 12:03:16   
liliana
Komu je namenjena energetska izkaznica ?

Pri novi oddaji stavbe  ali oddaji v najem za obdobje, krajše od enega leta, ter pri prodaji stavbe ali njenega dela namesto razlastitve ali prodaje stavbe oziroma njenega dela v postopku izvršbe ali v stečajnem postopku energetske izkaznice ni treba predložiti. Energetska izkaznica prav tako ni potrebna za obstoječe najemnike stavb ali posameznih delov stavb.
ali stanovanja
).


Kdaj jo bomo morali pridobiti ?

Pridobiti jo bomo morali samo v primeru prodaje ali oddaje v novi najem. Drugače energetske izkaznice ne potrebujemo.

http://www.energetika-portal.si/podrocja/energetika/energetske-izkaznice-stavb/

Izgleda, da jo je potrebno pridobiti samo pri novih najemih.......oz. za že obstoječe najeme je ni treba......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?