|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
14.5.2013 11:00:38   
liliana
Ja Kalbo prav imaš....polno rit vsega imam.....bajno plačo, vilo na Gorenjskem, apartma na morju in še vikend med goricami.......ko so mi znižali plačo, sem apartma na morju začela oddajati (za mali denar, tako na roko, saj nisem neumna, da bi kak davek plačala še od tega, ko pa itak vsi kradejo), da sem dobila nadomestilo za tisto "plačno izgubo", da moj standard ni trpel in sem lahko kupila I-pad in da je tudi mortadela lahko bila še naprej v mojem hladilniku, prav tako vsa bio hrana, ki jo obožujem.....mož, ki ima svojo firmo si je za naše potovanje v Pariz malo več dnevnic pač izplačal (saj ni neumen vendar, da bi si kaj več kot minimalca izplačeval iz futral državni budžet, beri socialo, zdravstvo, šolstvo za brezvezeuser posted image ), pa sem nekako pregurala....hul.je politične parazitske so mi sicer vzele (kljub mojemu znižanju plače in moževi minimalni plači) še otroški dodatek in brezplačno malico v šoli, vendar smo to hitro nadomestili z dodatno popularno dejavnostjo "znajdi se na sivo in črno".......

Ja Kalbo....prav imaš....za brez veze se ku.rčim......

< Sporočilo je popravil liliana -- 14.5.2013 11:02:54 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
14.5.2013 11:01:42   
liliana
....

< Sporočilo je popravil liliana -- 14.5.2013 11:02:01 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
14.5.2013 11:33:03   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ja Frodo.....seveda Frodo......


Opa, severnokorejska logika je popolnoma v razmahu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
14.5.2013 11:37:33   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Liljana, po tvojih komentarjih sodeč imaš polno rit vsega in s polno ritjo je lahko stresat take kot jih stresaš. Če so ti znižal plačo s čimer se veselo ustiš, ti zagotovo niso ravno majhne in je ostala tudi znižana zelo solidna, zato te pač ni udarilo v eksistenco. Kak Ipod manj, kaka salamca manj v hladilniku, pa je blo, zato se ti pa zdi vse tko jasno. Če bi te užgalo v eksistenco bi trugače govorila.



Tudi ce ne bi imela bi ona bila tiho in prepricevala druge, da morajo biti tiho in pogoltniti vse, kar se je "vodilni" spomnil, ker s(m)o.. vsi v istem dreku... In tam bo sklonjene glave tiho in poslusno cakala in se hudovala nad tistim, ki niso tiho in ki terjajo, da odgovorni prevzamejo odgovornost in posledice za svoja dejanja.
Brez vprasanj v enoumlju je nosilec hlapceve sklonjene glave.



< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 14.5.2013 11:38:12 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
14.5.2013 11:53:55   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ja Kalbo prav imaš....polno rit vsega imam.....bajno plačo, vilo na Gorenjskem, apartma na morju in še vikend med goricami.......ko so mi znižali plačo, sem apartma na morju začela oddajati (za mali denar, tako na roko, saj nisem neumna, da bi kak davek plačala še od tega, ko pa itak vsi kradejo), da sem dobila nadomestilo za tisto "plačno izgubo", da moj standard ni trpel in sem lahko kupila I-pad in da je tudi mortadela lahko bila še naprej v mojem hladilniku, prav tako vsa bio hrana, ki jo obožujem.....mož, ki ima svojo firmo si je za naše potovanje v Pariz malo več dnevnic pač izplačal (saj ni neumen vendar, da bi si kaj več kot minimalca izplačeval iz futral državni budžet, beri socialo, zdravstvo, šolstvo za brezvezeuser posted image ), pa sem nekako pregurala....hul.je politične parazitske so mi sicer vzele (kljub mojemu znižanju plače in moževi minimalni plači) še otroški dodatek in brezplačno malico v šoli, vendar smo to hitro nadomestili z dodatno popularno dejavnostjo "znajdi se na sivo in črno".......

Ja Kalbo....prav imaš....za brez veze se ku.rčim......


Moja definicija "Polna rit vsega" je na dosti nižjem standardu od tvoje očitno. Očitno po napisanem sodeč še nikoli nisi občutila kako izgleda izguba eksistence, ko v denarnici ni niti za šibice.

Zase lahko rečem, da imam polno rit vsega, pa sem zelo daleč od lastne hiše, vikenda na morju in v hribih. Od tega luksuza premorem le 23 let staro počitniško prikolico in letni pavšal v Dalmaciji. Za položnice napraskamo, pri hrani in oblekah varčujemo, denarja ne razmetavamo. Mnogo več od marsikoga in velika revščina za marsikoga. Polna rit vsega je, da ti ni treba skrbet, kaj boš dala frocom v usta, ne pa vikend na morju in hribih!!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
14.5.2013 12:05:13   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Glavnega krivca ni.....krivi smo vsi.....vendar nismo sposobni razviti nobene kritičnosti do svojega blagostanja ali položaja, ki ga imamo v družbi.....nismo sposobni sprejeti odgovornosti za svoja dejanja in ni nam mar za soljudi.....


Kako da ne, mediji so sploh zadnje čase polni senzacionalističnega moraliziranja, redno odkrivajo nečedne posle "politično-ekonomske elite", zastopajo interese malega človeka, v njegovem imenu obsodijo, pribijejo na zid sramu in potešijo potrebo po pravici. Tendenca je jasna, krivec naj bo sedanja državna elita, kot utelešenje institucionalne nepravičnosti, ki jo je možno odprarviti le na ta način, da se ji odvzame vzvod oblasti - državne institucije katerih stolčke so zasedli. In kje smo tu MI, če prekoputa povprečnega MALEGA ČLOVEKA konstantno postavljamo privilegirano ELITO, s katero se nihče ne more identificirati, da bi končno lahko uzrl lastno svinjarijo??? S to povprečnostjo se identificirajo že ljudje, ki bi po vseh ustaljenih merilih lahko sodili v iztirjeno, amoralno in neetično elito.

Skratka, ko se reče, da nismo sposobni kolektivne krivice je tej nezmožnosti samokritike pravzaprav potrebno zoperstaviti onemogočanje samokritike. Nezmožnost izstopa iz lastnega okvirja ni pogojena samo in izključno z lastno voljo, sposobnostjo, zmožnostjo temveč tudi neprehodnostjo okvirja. In ko De Vinci plasira senzacionalistične novice renomiranega, objektivnega in skrajno profesionalnega medija, ki namesto možnosti generiranja lastnega in individualnega pravzaprav sugerira že oblikovano, kolektivno mnenje, tako fokusiran na "dokončno dejstvo", v ogledalu ni zmožen ugledati lastne refleksije. Da ne filozofiram, sliši to kar želi, vrže to na forum od koder ga njegove naknadno prebrane besede dodatno in vsakič znova zabetonirajo v prepričanju, da je sam utelešenje idealnega poštenja. Nisem sicer prepričan, da mu je kaj mar za soljudi. Sploh, ko brusi vile.



In ker tega nismo sposobni, smo tako zelo prepričani, da bi moral zato, da bi nam bilo še naprej enko dobro nekaj storiti nekdo drug in ne sami......


Pa se na tem mestu pojavi Trojka, ta abstraktni, znanstveni trust sistemskega miselnega organa (kot da ne gre za iste idiote, kot so Pahorji, Jankovići, Janše, Zidarji...), pojem zveličavne oblasti, ki naj nas odreši naših muk, naše interne krize - če že sami ne zmoremo, samo da bi nam bilo še naprej enako dobro, kot je bilo še nedolgo nazaj.



in zato ker nismo sposobni sami sprejeti odgovornosti za svoja dejanja, bi radi spreminjali ves preostali svet, samo da bi sami lahko ostali enaki, da bi nam lahko bilo enako dobro, kot nam je bilo zadnjih nekaj let.....


Zelo podobno lahko sklepamo tudi tukaj - spreminjali bi torej skorumpirano elito, torej tisti, nam nedoumljiv svet razvrata in pohlepa, kot ga utelešajo trenutno vodilni, samo da bi sami lahko ostali...


ker človek je pač nagnjen k ugodju in to je njegova temeljna pravica.....


Od tebe pričakujem, da se v kratkem odpoveste vsem civilizacijskim berglam in pripomočkom, ki ti nudijo ugodje, se kot familija "vrnete" nazaj v pečino in v popolnem blagostanju duhovne vzvišenosti uživate v neskončnosti naravnih sadov.


Mi vendar nismo hlapci, da bi nam nekdo diktiral, kaj naj počnemo s svojim denarjem....ne, nismo hlapci......to non stop slišimo zadnjih nekaj mesecev (zadnje čase sicer vedno bolj medlo, vendar so taki kriki naših "revolucionarjev") vendar v tem primeru smo hlapci.....dragi moji......ker že nekaj deset_letij ne znamo živeti s tem, kar ustvarimo ampak stremimo za več, porabimo več kot ustvarimo....in stremimo za vedno več......


To naše primitivno, nezrelo, balkansko razmišljanje je, paradoksno, popolnoma v skladu s kapitalistično mantro o neomejeni, neskončni gospodarski rasti, ustvarjanju novih delovnih mest, plasiranju na trg vedno več novih in svežih idej, institucionalnem zadolževanju, kreditiranju kot edini možnosti zagona in realizacije ekonomske ideje... in apro-po trg, plasiranju na trg tudi tistih segmentov življenja, ki so sedaj v domeni javne, neprofitne, netržne sfere. Že Lenin je rad omenjal vulgarnost materializma s katerim je koketiral kapitalizem. In ne vem, če vidiš nekonstistenost v scenariju, kar je bilo še včeraj vrednota, prevedena natanko iz zahodnega, kapitalističnega sveta, naenkrat, praktično čez noč privzame popolnoma negativno podobo nebrzdanega, potratnega, iracionalnega potrošništva. Naenkrat se človek zave lastne pregrešnosti. Problem je ravno v tem, nasprotno od tega kar meniš zgoraj, da ni znal uživati ugodja, temveč je težil k presežkom, čistem, golem sebi namenjenemu presežnemu utrošku ter užitku. In zopet smo na polju konstano rastočega, samoizpodrivajočega kapitalizma oz. človeške želje po še.

In očitno si spregledala eno stvar. Zapoved varčevati in brzdati konje ni uperjena v kritiko kapitalizma, temveč natanko tistega kar onemogoča popolno tržno gospodarstvo - javni sektor. Kritika ni uperjena v nebrzadno trošenje, zadolževanje malega človeka, temveč države. Problem ni kreditiranje, temveč obratno, kreditna (ne)sposobnost. Kreditiranje naj ostane, ne samo da ni problem, temveč je nujno, glavni problem je kolikšna je naša sposobnost zakreditirati se, da bi lahko nadalje goaspodarsko rasli, trošili itd. In ko se javno kritizira nebrzdana potrošnja, kot glavni problem države, se to počne z namenom izpsotavljanja osnovnega razloga in vzroka nezmožnosti potrošnje malega človeka - država je kriva, da se gospoadrstvo ne more zagnati, poslediično temu vi ne morete trošiti.



in se nismo pripravljeni odpovedati ničemur od tistega, kar smo navajeni.....in čeprav vemo, da denarja ne bomo mogli vrniti se še vedno zadolžujemo, samo da navidezno ustvarimo lažni "status" v družbi....in to dela država, to delajo podjetja in to delamo posamezniki......zato smo vsi enako krivi in sprejmimo že enkrat odgovornost ter sprejmimo dejstvo, da smo si tudi sami krivi, da smo v dreku......čeprav verjamem, da je veliko lažje s prstom kazati na tretjega sovražnika......kapital, globalizacijo in multinacionalke, EU (istočasno pa z vsemi štirimi pograbiti vse kar nam ta sovrag nudi....od novega avta, do najnovejšega pametnega telefona, I-pada, letalskih prevozov do vseh evropskih prestolnic...)

V istem duhu nadaljujem - odpravimo našo grabežljivost, ne potrebujemo novega avta, uporabimo raje starega, morda raje javni prevoz, tistega ta državnega, morda še bolje kolo, ta staro valjda, novega ne bomo kupovali, gremo raje peš, oziroma kaj sploh mamo koji qrac kam za hodit, dajmo raje ostat doma, ne prestopajmo ne bregov, ne rek, ne potokov, zajezimo tudi naš vrtiček, postanimo samozadostni, morda se soorganizirajmo v kakšno komuno, pleme, prižgimo naše ognjišče, nabodimo nekaj na žar, kakšnega zajca, srno, medtem ko nam staroste pripovedujejo mite in legende iz preteklosti...

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 14.5.2013 12:15:52 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
14.5.2013 15:15:20   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Tudi ce ne bi imela bi ona bila tiho in prepricevala druge, da morajo biti tiho in pogoltniti vse, kar se je "vodilni" spomnil, ker s(m)o.. vsi v istem dreku... In tam bo sklonjene glave tiho in poslusno cakala in se hudovala nad tistim, ki niso tiho in ki terjajo, da odgovorni prevzamejo odgovornost in posledice za svoja dejanja.
Brez vprasanj v enoumlju je nosilec hlapceve sklonjene glave.



Ti v bistvu te odgovornosti več ne terjaš.....ti si jo terjala le od nekaterih....zdaj si pa obmolknila.......nič več ni vsakodnevnih odpiranj tem o "nebulozah vlade" o obdavčitvi cerkve.......

Je pa res, da nas noben skupinski protest ne bo rešil pred realnostjo.......ker tudi tvoja "aktivnost" kaže na to, da so bile demonstracije piramidno organizirane in vodene.....in da so tisti, da najnižji stopnji piramide bili v bistvu zmanipulirani hlapci, ki so delali tako, kot je nekdo zgoraj na vrhu piramide želel......

Drugače pa vedno bolj, ko gledam delovanje vlade, mi postaja všeč, da smo dobili "levo" vlado in premierko......čeprav je nekaj mesecev zamujenega časa zaradi menjave vlade šlo v nič, vendar teh zamud smo že od začetka krize kot hlapci navajeni.....zato zdaj kar je je.....

Ker kot kaže je edino leva vlada je sposobna dogovora s sindikati, desni to nikoli ne uspe (neoliberalizem pa to).....leva vlada  pa zna vedno lepo zmanipulirati ljudstvo in v celofan zaviti svoje ukrepe......in nas prepričati, da slabše kot je ne more biti......in kar nekako verjamem, da nas bo ta vlada tudi znala potolažiti, ko bo prišla trojka.....upam......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
14.5.2013 15:48:48   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


In ker tega nismo sposobni, smo tako zelo prepričani, da bi moral zato, da bi nam bilo še naprej enko dobro nekaj storiti nekdo drug in ne sami......


Pa se na tem mestu pojavi Trojka, ta abstraktni, znanstveni trust sistemskega miselnega organa (kot da ne gre za iste idiote, kot so Pahorji, Jankovići, Janše, Zidarji...), pojem zveličavne oblasti, ki naj nas odreši naših muk, naše interne krize - če že sami ne zmoremo, samo da bi nam bilo še naprej enako dobro, kot je bilo še nedolgo nazaj.



Saj v bistvu delamo vse, da bi trojka prišla.......

Zelo podobno lahko sklepamo tudi tukaj - spreminjali bi torej skorumpirano elito, torej tisti, nam nedoumljiv svet razvrata in pohlepa, kot ga utelešajo trenutno vodilni, samo da bi sami lahko ostali..


Ja.....sami pa bi se še naprej izogibali plačila davkov, plačali polagalcu parketa in zidarju brez računa, si kot podjetnik plačevali minimalne prispevke in davke (seveda si pa ostale neobdavčene prihodke neupravičeno izplačevali kolikor pač gre), da bi dobili večje otroške doklade, nižje plačilo vrtca, brezplačno malico v šoli......istočasno pa terjali odgovornost LE od politične elite zakaj ukinja socialno državo in krči javni sektor.......

ker človek je pač nagnjen k ugodju in to je njegova temeljna pravica.....

Od tebe pričakujem, da se v kratkem odpoveste vsem civilizacijskim berglam in pripomočkom, ki ti nudijo ugodje, se kot familija "vrnete" nazaj v pečino in v popolnem blagostanju duhovne vzvišenosti uživate v neskončnosti naravnih sadov.


Od mene tega ni treba pričakovati.......ker se mi zaenkrat še ni treba odpovedati vsem civilizacijskim berglam.....samo mi, ko smo renovirali hišo (postopoma in ne naenkrat, ker pač imamo mi tako sprevrženo logiko, da kljub bajnim plačam ena in tričetrt druge plače morata ostati nedotaknjeni s krediti) nismo najeli še istočano dveh kreditov....enega za enoprotorca in drugega za Tenerife.......zato se nam na srečo ni treba vrniti v pečino in si tudi kakšen I-pad lahko privoščimo......pač živeli smo zmerno pred leti in zmerno živimo še danes.....v bistvu se dosti kaj ni spremenilo.......upam, da razumeš kaj želim povedati oz. kaj sem želela povedati v prejšnjem postu......

In očitno si spregledala eno stvar. Zapoved varčevati in brzdati konje ni uperjena v kritiko kapitalizma, temveč natanko tistega kar onemogoča popolno tržno gospodarstvo - javni sektor. Kritika ni uperjena v nebrzadno trošenje, zadolževanje malega človeka, temveč države. Problem ni kreditiranje, temveč obratno, kreditna (ne)sposobnost. Kreditiranje naj ostane, ne samo da ni problem, temveč je nujno, glavni problem je kolikšna je naša sposobnost zakreditirati se, da bi lahko nadalje goaspodarsko rasli, trošili itd. In ko se javno kritizira nebrzdana potrošnja, kot glavni problem države, se to počne z namenom izpsotavljanja osnovnega razloga in vzroka nezmožnosti potrošnje malega človeka - država je kriva, da se gospoadrstvo ne more zagnati, poslediično temu vi ne morete trošiti.


Naša sposobnost zakreditirati se ja pa nična.....ker smo zakreditiriani vsi do roba.....tako država, kot podtjetja, kot prebivalstvo.......ker smo nebrzdano trošili.....

V istem duhu nadaljujem - odpravimo našo grabežljivost, ne potrebujemo novega avta, uporabimo raje starega, morda raje javni prevoz, tistega ta državnega, morda še bolje kolo, ta staro valjda, novega ne bomo kupovali, gremo raje peš, oziroma kaj sploh mamo koji qrac kam za hodit, dajmo raje ostat doma, ne prestopajmo ne bregov, ne rek, ne potokov, zajezimo tudi naš vrtiček, postanimo samozadostni, morda se soorganizirajmo v kakšno komuno, pleme, prižgimo naše ognjišče, nabodimo nekaj na žar, kakšnega zajca, srno, medtem ko nam staroste pripovedujejo mite in legende iz preteklosti...


Še enkrat, trošiti je potrebno, vendar v mejah normale, ne moreš imeti vsega naenkrat, ne moreš si v istem letu kupiti novega avta, prenoviti kuhinjo in kopalnico in iti še na Tenerife ter še vsaj trikrat na krajše potovanje po Evropi, če imaš povprečno plačo to pač ne gre......ker pa smo vsaj desetletje živeli v relativni blaginji je nekaj časa to šlo.....kredit na kredit.....in potem je počilo.....in smo se bili prisiljeni seznaniti z resničnostjo, vendar je še izgleda nismo sposobni dojeti....in na proslavah poslušamo mite in legende iz preteklosti.......

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
14.5.2013 23:18:57   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Tudi ce ne bi imela bi ona bila tiho in prepricevala druge, da morajo biti tiho in pogoltniti vse, kar se je "vodilni" spomnil, ker s(m)o.. vsi v istem dreku... In tam bo sklonjene glave tiho in poslusno cakala in se hudovala nad tistim, ki niso tiho in ki terjajo, da odgovorni prevzamejo odgovornost in posledice za svoja dejanja.
Brez vprasanj v enoumlju je nosilec hlapceve sklonjene glave.



Ti v bistvu te odgovornosti več ne terjaš.....ti si jo terjala le od nekaterih....zdaj si pa obmolknila.......nič več ni vsakodnevnih odpiranj tem o "nebulozah vlade" o obdavčitvi cerkve.......


user posted image user posted image user posted image Torej, ce zginem z RR ne obstajam vec? Zanimivo stalisce, ce ne pises o tem na RR to se ne dogajauser posted image user posted image user posted image
Obdavcitev cerkve je se vedno aktualna, enako kakor terjanje odgovornosti in verjela ali ne, svet obstaja zunaj RR.

Je pa res, da nas noben skupinski protest ne bo rešil pred realnostjo.......ker tudi tvoja "aktivnost" kaže na to, da so bile demonstracije piramidno organizirane in vodene.....in da so tisti, da najnižji stopnji piramide bili v bistvu zmanipulirani hlapci, ki so delali tako, kot je nekdo zgoraj na vrhu piramide želel......


In to si pogruntala po aktivnostih na RR user posted image user posted image user posted image
Resno zastavljeno, ni kaj user posted image user posted image user posted image

Ker kot kaže je edino leva vlada je sposobna dogovora s sindikati, desni to nikoli ne uspe (neoliberalizem pa to).....leva vlada  pa zna vedno lepo zmanipulirati ljudstvo in v celofan zaviti svoje ukrepe......in nas prepričati, da slabše kot je ne more biti......in kar nekako verjamem, da nas bo ta vlada tudi znala potolažiti, ko bo prišla trojka.....upam......


No, prejsnja vlada niti tega ni zmogla ... vse sile je in zmoznosti je porabila na kricanje, da bomo banrotirali do novega leta (prejsnjega seveda). Sicer pa tebe niti ni potrebno tolaziti, ti se bos kot vedno "dani situaciji pač prilagodila".

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
15.5.2013 9:01:40   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Od mene tega ni treba pričakovati.......ker se mi zaenkrat še ni treba odpovedati vsem civilizacijskim berglam.....samo mi, ko smo renovirali hišo (postopoma in ne naenkrat, ker pač imamo mi tako sprevrženo logiko, da kljub bajnim plačam ena in tričetrt druge plače morata ostati nedotaknjeni s krediti) nismo najeli še istočano dveh kreditov....enega za enoprotorca in drugega za Tenerife.......zato se nam na srečo ni treba vrniti v pečino in si tudi kakšen I-pad lahko privoščimo......pač živeli smo zmerno pred leti in zmerno živimo še danes.....v bistvu se dosti kaj ni spremenilo.......upam, da razumeš kaj želim povedati oz. kaj sem želela povedati v prejšnjem postu......




A bejžno. Kaj pa če bi ti že v preteklosti ostalo recimo 20 odstotkov družinskega proračuna za hrano, ostalo bi šlo v položnice, nujno potreben družinski avto bi od starosti razpadal? Kaj bi pa pol naredila ob opevanem zmanjšanju plače. Kot sem rekel...niti ne veš, kaj pomeni tole, kar sem napisal in flancaš gluposti. Podobno kot je Janezek takrat ko je govoril o štrucah kruha v smetnjakih in zdaj Bratuškova ko je naračunala koliko bo dvig DDVja usekal povprečno družino, pa tanovi minister, kateremu bi nasmešek s pestjo zbrisal iz prevzetnega ksihta. S polno ritjo je svet drugačen, to velja zate, za Janeza in Alenko.

Da pa nebi zdajle o tem, kaj je trobil pokojni Bajuk ob opozorilih, da prihaja kriza in da nam EURo ne prinaša nič kaj dobrega. Ne, mi smo svetilnik Evrope, druga Švica, pri nas krize ne bo. Poglej malo, koliko so se zakreditiral v tistih časih debelih krav ko bi mogli prej kaj vrnit. Vmes so postali direktorji kar lastniki podjetij, bili so managerji leta....to je bil život na veliki nogi. Zdaj se pa s prstom kaže na reveža, ki si je takrat privoščil nov družinski karavan, na te preseratorje se pa pozablja.

Preberi si knjigo Blaža Zgage, oziroma vse tri, pa bo jasno, da so pokvarjeni vsi od leve preko sredine do desne. Držijo jih za jajčka, ker so preprodajali orožje in tu je srž celotnega SLO problema. Vse ostalo je balast informacij.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
15.5.2013 21:07:52   
ronja
Glavnega krivca ni.....krivi smo vsi.....vendar nismo sposobni razviti nobene kritičnosti do svojega blagostanja ali položaja, ki ga imamo v družbi.....nismo sposobni sprejeti odgovornosti za svoja dejanja in ni nam mar za soljudi.....

lili, to ves čas poslušam, kako smo ne vem kaj vse krivi, pa po pravici povedano nikoli ne vem, kaj bi lahko naredila durgače, da bi bilo boljše - konkretno sama. Hudo mi je bilo za vse sodelavce, ko so morali it, ni mi bilo vseeno, ko so se zapirala podjetja, ampak res ne vem, kako pomagat. To sem večkrat spraševala in še vedno nisem obupala, da bi kdaj dobila odgovor, zato spet sprašujem: kaj lahko povprečen človek (ala jaz) naredi? Kako prevzame odgovornost?
Nikoli še nisva vzela kredita, kupiva to, kar si lahko privoščimo in ne več oz. si privoščimo še malo manj kot bi si lahko, ker bi si pač v prihodnosti radi privoščili kaj več, kar nam bo več pomenilo kot te bedarije, rajši in skoraj izključno kupujeva tam, kjer s trgovkami boljše delajo, čeprav je dražje, rajši in več kupujeva lokalno proizvedenega (že zaradi onesnaževanja pri transportu), nimam kakega hudega statusa v družbi, niti ne vem, če bi mi ga lahko denar kupil, ker bom verjetno v očeh družbe vedno en mal ven štrlela, čim usta odprem, nimam Ipada, imam mobi, ki je mislim da še en prvih modelov:D, najinemu računalniku manjkajo trenutno 3 tipke, nazadnje sva bila v prestolnici pred 5imi leti, ne spomnim se, da bi kdaj želela storitev brez računa, da bo ceneje (se je verjetno kdaj zgodilo, ad mi računa niso dali, pa nisem porajtala, vendar se resnično ne spomnim nobenega primera), ničesar ne skrivava, plačujeva vrtec in položnice... Ne vem, kaj bi bilo tisto, kar bi bilo preko meja oz. za kar bi morala sprejet odgovornost. Za to, da sem šla študirat nekaj, kjer že takrat ni bilo služb, sem jo in se nič ne bunim. Sem vesela, da sem lahko delala to, kar me veseli in bila nekaj časa za to plačana, zdaj bom že kaj našla. Kaj bi bilo tisto, kar je čez rob? Kaj bi lahko naredila, da se gospodarstvo ne bi zlomilo - konkretno jaz - oz. kako bi lahko prispevala svoj delček k temu?

Nisem se bunila nad znižanjem plač (mimogrede, tudi v uradno gledano JU so si recimo naši sami zmanjšali plače, prostovoljno, da ni bilo treba nekoga odpustit in to so se strinjali tudi tisti, ki so vedeli, da ne bojo tisti nekdo, je bilo jasno, kdo bi to bil;). Niti se nisem bunila nad raznimi reformami (odvisno katera), vseeno pa mislim, da ta način gospodarjenja ni pravi, ker očitno ne prinaša dobrih rezultatov.

Normalno, da se prilagodimo situaciji, normalno, da ne trošimo enako, če so dohodki manjši itd... Vendar ne vem, če je zato, ker se zato ne bunim, kaj boljše vsem, ki nimajo nič... In se strinjam z ankico, da ni prav, da se samo prilagodimo, ala zase in svoje bom že poskrbela, za delavce, ki jim niso plačevali prispevkov, se mi pa j*. nI prav.

Se strinjam s tabo, Lilijana, da mora vsak najprej pri sebi pogledat, kaj lahko vsak sam naredi, da bo uspel, ne da to prenaša na pleča države - ala ni dela za določen profil, ne bi se pa česa novega naučil - vendar mislim, da ni vedno tako, da bi imel posameznik to možnost. Se strinjam, da je pametno si v časih, ko gre, dajat na stran za čase, ko ne bo šlo. To vse štekam, vseeno pa ne vem, kaj bi lahko naredila, da bi prevzela svoj del odgovornosti in bi bilo za to en kanček boljše.

Razumem tvoje stališče, da itak vsi vodilni delajo sranje, torej je dokaj vseeno, kdo je gor in mi je vedno bolj jasno, od kod je to prepričanje prišlo, se strinjam s teboj, da bi bila trojka vsekakor slabša varianta kot te reforme... Vendar se pa vsi strinjamo, da morajo za nastalo situacijo odgovorni prevzet svojo odgovornost - kako bi ti to izterjala od njih? Ne zase, za druge, za katere nam ni vseeno.

Bakfark, sem se narežala ko pečen maček - to kar ti cinično predlagaš dejansko delam:D - vozim se s starim biciklom:D. Se pa strinjam sicer, čeprav na starem biciklu:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
15.5.2013 21:20:02   
ronja
samo mi, ko smo renovirali hišo (postopoma in ne naenkrat, ker pač imamo mi tako sprevrženo logiko, da kljub bajnim plačam ena in tričetrt druge plače morata ostati nedotaknjeni s krediti) nismo najeli še istočano dveh kreditov....enega za enoprotorca in drugega za Tenerife.......zato se nam na srečo ni treba vrniti v pečino in si tudi kakšen I-pad lahko privoščimo......pač živeli smo zmerno pred leti in zmerno živimo še danes.....v bistvu se dosti kaj ni spremenilo....

To se mi zdi edino normalno - a to je čudno ali kako? Jasno, da ne moreš met vsega naenkrat, niti ni to treba.
Še enkrat, trošiti je potrebno, vendar v mejah normale, ne moreš imeti vsega naenkrat, ne moreš si v istem letu kupiti novega avta, prenoviti kuhinjo in kopalnico in iti še na Tenerife ter še vsaj trikrat na krajše potovanje po Evropi, če imaš povprečno plačo to pač ne gre...

lili, pa kaj so ljudje res tako živeli? Meni nikoli ni bilo jasno, kako ljudje komaj pridejo čez z nulo, če imajo precej večje prihodke od nas, ki nam zaenkrat ne gre tako slabo - vem, da je to relativno, samo hočem rečt: po kalbovi lestvici mamo polno rit vsega:). Vseeno pa mislim, da tisti, ki mesece niso dobili plače ne sodijo v to kategorijo.

naj se že enkrat zmenijo, levi, desni, rdeči beli in roza, vseeno mi je, naj že spucajo za nazaj pa grejo naprej! Dost jih mam,v seh skup.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
16.5.2013 10:01:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Vendar se pa vsi strinjamo, da morajo za nastalo situacijo odgovorni prevzet svojo odgovornost - kako bi ti to izterjala od njih? Ne zase, za druge, za katere nam ni vseeno.



glej, da se ne  bom ponavljala, kar sem glede te odgovornosti že neštetokrat napisala....si preberi eno razmišljanje, ki mi je precej sorodno.....

http://blogi.finance.si/blog?id=10&post=1287




(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
16.5.2013 10:58:22   
ronja
prebrala; vseeno pa bi si želela še odgovor, kaj lahko sama kot posameznica naredim za to, da bi se kriza zmanjšala. Zdaj - kaj konkretno? SPrašujem okoli ljudi, kako goljufajo državo in jih vse po vrsti prijavim?
Po pravici povedano če človek ne dobi dela, pa nima s čim plačevat računov, čisto razumem, da gre delat tudi na črno, samo da preživi... Zato ne upam kar tako obsojat vsepovprek. Na srećo mi to še ni treba, vendar če bi šlo za to, da svojim otrokom omogočim osnove, pa bi vsekakor delala tudi na črno, če ne bi dobila normalnega dela. Sem bila pa besna ko ris, ko so hoteli prek mojega Študentskega računa prat denar - in nisem bila za.

< Sporočilo je popravil ronja -- 16.5.2013 11:11:25 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
16.5.2013 16:26:40   
liliana
Glej Ronja....človek kot posameznik odloča o marsičem, človek kot posameznik sploh ni brez vpliva....ne odloča človek kot posazemnik samo na demonstacijah, ko vpije "Nočemo vlade! Gotova je!"......

Človek kot posameznik odloča namreč na volitvah, odlača o tem katera trgovina bo propadla in katera ne, kateri televizor ali mobitel se bo bolj prodajal, odloča o tem kateri prehrambeni artikel se bo bolje prodajal, kateri je bolj kvaliteten, odloča o tem pri kateri banki bo vzel kredit, za koliko se bo zakreditiral, odloča finačni učinkovitosti storitvenega sektorja itd.........

na kratko....potrošništvo brez človeka kot posameznika, brez malega človeka, brez mase, propade na celi črti....

In ko človek kot posameznik to spozna, ne išče konkretne rešitve in čudežne palice, ne zahteva referenduma za vsak pas.ji prde.c....ne zahteva zamenjave vlade vsakih nekaj mesecev....in ne išče pri vseh drugih (samo pri sebi ne) kaj lahko kdo stori za rešitev iz krize.....

In na žalost ni konkretnega odgovora, kaj lahko kdo stori, da se kriza konča.....vsak po malo, vsak po svoje nekaj prispeva......pač, timsko delo.....user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
16.5.2013 17:54:30   
kalbo
Liliana....bluziš! Prepričan sem, da s finančno eksistenco še nikoli v življenju nisi imela problemov in se ti niti pod razno ne sanja, kako to zgleda. Če se pa motim, pa le na dan z besedo. Lažji je seveda ignor.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
16.5.2013 18:05:03   
Colt
Kolega...tole bo še orenk štala..

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
16.5.2013 20:12:06   
TomTaylor
Ane, Colt. Se strinjam.

Zdaj pa vsi skupaj v en glas: http://www.youtube.com/watch?v=P2H6mpUnsLI

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
16.5.2013 20:39:52   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Liliana....bluziš! Prepričan sem, da s finančno eksistenco še nikoli v življenju nisi imela problemov in se ti niti pod razno ne sanja, kako to zgleda. Če se pa motim, pa le na dan z besedo. Lažji je seveda ignor.


Verjamem, da po tvoje bluzim........in da sem po tvoje taka kot si ti prepričan, da sem......


< Sporočilo je popravil liliana -- 16.5.2013 20:40:17 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
16.5.2013 20:46:17   
nananaja
Itak, da bo še huda štala, saj bomo morali prevzeti tudi odgovornost najnovejšega načina reševanja države...

Čakam, čakam, pa ne dočakam... nove vseslovenske ustaje, kjer bi se množica ljudi, ki je protestirala proti 'celotni politični eliti', dvignila na noge ob dvigu ddvja s predstavljenimi argumenti, izračuni... Saj protestov se najbrž ne bi udeležila, saj mi en dan v LJ odščipne preveč časa.

Pa so nam organizatorji protestov gladko pokazali, proti komu so protestirali! In koliko so vredni naši delavci, ki delajo za minimalno plačo, pa tisti brezposelni... Seveda, sedaj bomo vsi tiho, samo, da janez ne pride nazaj.

In kako naj potem razpredamo o tem, kdo je odgovoren pri korupciji? Moja družina je bila žrtev vegradu podobne svinjarije že leta 1997, že takrat so se dogajali neplačevanje prispevkov, kraje in šmunglanje s hčerinskimi podjetji, prezaposlovanje delavcev, stečaj, kasnjeje menedžerski prevzem preostanka podjetja... na dan, ko so delavci izsilili menjavo direktorja in finančnega direktorja (kar je potem podjetje prisililo v stečaj), se je celo pisalo v medijih in poročalo na televiziji, a kaj, ko je bilo to podjetje iz malega odročne občine, kjer je ostalo brez dela dobrih 10% prebivalstva... Pa smo še dolgo zdržali (mnogo takih zgodb je bilo že pred nami) in hvala bogu smo s tem hitro opravili.

Toliko o tem, da smo se pohlepa in tajkunske mislenosti nalezli v času debelih krav z desno vlado na čelu! Vse to toleriramo že najmanj 20 let, ko nismo znali izpeljati tranzicije, znamo smo se le kregati, kdo je lev in kdo od desnih, kdo bel, črn in kdo rdeč, kdo je lačen in kdo serje s polno ritjo. In ja res je, preveč nostalgije po rdečih časih, predvsem pri tistih mojih letin mlajših, ki nikoli niso izkusili pravega socializma, pa tudi v proizvodnji jim ni bilo treba delat, kot vire pa navajajo zgoraj omenjenenu avtorju podobne. Vsakič znova izberemo na oblast miselnost, ki nas je krmarila med to toleranco, s utemeljitviji, da je bilo včasih tako lepo.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
19.5.2013 1:30:09   
ronja
A ni bila 27.4.?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
19.5.2013 12:23:24   
Colt
Danes čist slučajno našel en komad in še mal preveril zgodbo v ozadju...čist noro..

http://www.youtube.com/watch?v=OMMfW3IqiFE&feature=share



...sicer pa če se mal vrnem na osnovni topic...Hildica je žrtev napake v procesu. Še dolgo bomo prvi na svetu, zelo dolgo...

< Sporočilo je popravil Colt -- 19.5.2013 12:26:25 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
19.5.2013 19:52:04   
mateyka
predlagam en ninja skvod "črno maščevanje" in sam naenkrat vsi politiki ki jim je dokazano, da so kradli in nepotizirali enostavno - izginejo..

mogoče se lahko tko, zbudijo brez vsega na kaki ulici Bogote - a ni bil to en movie od Michaela Douglasa atk, The Game se mi zdi?

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
19.5.2013 22:46:31   
AnaLJ
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
No, pa smo le nekje prvi. Kar me niti ne čudi. Sodstvo, tožilstvo, zakonodaja, elita, kriminalisti, policisti..in vsi ostali organi pregona...za kaj vas sploh imamo in vam odvajamo največje davke pod Soncem?

http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/slovenija-na-prvem-mestu-po-korupciji-v-poslovnem-svetu.html

Naslov "Prvi v korupciji" je zavajujoč. Nikjer ni namreč nikakršnih relevantnih dokazov, da je res tako, kajti članek je spisan samo na podlagi ankete (kako verodostojne so večinoma ankete in po kakšnih merilih se jih izvaja, se pa ve). In definitivno nimamo najvišjih davkov na svetu - kredibilen podatek o tem kadarkoli najdete na spletu.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D
21.5.2013 19:20:19   
Colt

Imaš jajčnike in obraz povedat to v ksiht par stotisoč staršev, kateri bivakirajo pred karitasom in RKjem za pest riža? Deklica Ana, zagotovo živiš na nekem lepem planetu, jaz pa na popolnoma drugačnem! Obraz Zlovenije! Enkrat se boste morali zbuditi!


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu AnaLJ)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?