|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   praznovanje bozica
18.12.2012 14:46:08   
khurde
kako praznujete bozic? to je vse, kar imam za vprasat user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
19.12.2012 11:24:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu khurde)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
19.12.2012 11:31:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: praznovanje bozica
19.12.2012 12:23:33   
alda
24.večerja mal drugačna kot ponavadi, potem pa film-risanka, pa spat..zjutro pa že okrog 5čekirat ali je Božiček našel pot do nas.
25.se nam ponavadi pridružita brat in sestra na kosilu, potem pa če je lepo na kak izlet, če ne pa hišni kino, kake puzle in seveda remi in tršet,briškula pa še kaj user posted image

< Sporočilo je popravil alda -- 19.12.2012 12:24:07 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: praznovanje bozica
19.12.2012 12:25:16   
sončnica24
Že od nekdaj 24. imamo pri mojih večerjo - potem darla - ne čakamo do 25. predno sem imela otroka smo vsako leto šli k polnočnici peš pa smo sicer iz mesta ampak tistih 10minut, peš hoje po snegu (takrat še je bil) - je bilo čudovito. Ko sem spoznala partnerja in rodial pa je 24. ostal enak 25, pa zdaj gremo k njihovim na božično kosilo (na niso nobeni prikrajšani). Polnočnice pa so zaenkrat še na stranskem tiru jih pa pogrešam priznam. Samo da pa bi šla sama pa mi tudi ni - bomo še malo počakali da bomo lahko vsi trije hodli.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: praznovanje bozica
19.12.2012 12:44:37   
Najaa
Ponavadi imamo večerjo pri moji mami in odpremo darila. Ne čakamo na 25.m to je postal že kar običaj čeprav sem ga letos misla spremenit (da bi naštimali piškote in mleko za božička in to, da bo pričakovanje večje). Pol ko gresta tamali spat (ali tudi ne) greva z mojim v mesto na kuhančka. In je super. user posted image

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: praznovanje bozica
19.12.2012 13:11:12   
naja17

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Lih verski praznik to pri nas ni, ker nismo verni.



Nekak tko tudi pri nas... Vsaj z naše strani no, gremo pa k T&T, k pa sta verna, ampak to nič ne prenašata na nas. Tam se nabutamo vsega dobrega, pa odpremo darila, pol pa domu še mal in čimprej spat, da še doma pol kej pod smrekco dobimo. Pa pol spet na kosilo tja, otroci se igrajo, mi klepetamo, meni je luštno...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: praznovanje bozica
19.12.2012 14:01:06   
tix
mi pa smo verni in naše praznovanje sestoji iz : dopoldne postavimo jaslice in smreko, zvečer blagoslov s kadilom, večerja pri tašći, polnočnica in spanje :)

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: praznovanje bozica
19.12.2012 15:39:17   
sunny24
Mi ne praznujemo božiča...Smreka že stoji, jaslic nimamo, darila prnese Božiček al pa Dedek mraz (ku mamo cajt it v šoping)...Drugače pa sva oba v službi ponoči 24. in 25.12. vsako leto...Lani smo si menda pico naročila za večerjo... user posted image

_____________________________

Sii protagonista della tua vita e non spettatore della mia..
Te lo spiego meglio...FATTI I CAZZI TUOI!!

(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: praznovanje bozica
19.12.2012 16:37:18   
liliana
24.12.:
Jelko običajno postavimo zdaj, ko je otrok, že pred božičem.....večerje nimamo doma, ampak gremo na večerjo k staršem (med tem, ko mož animira otroka v avtu, jaz postavim darila pod jelko, da nas obišče jezušček, ko nas ni bilo doma), pri starših je takrat jezušček že bil, vzamemo tam svoja darila...nekaj pojemo in gremo domov....

25.12.
Zjutraj malo dlje spimo, potem gledamo risanke, potem gremo k staršem na kosilo...

26.12.
Takrat pa Štefana svetimo, in spet jemo, ter pijemo.....

in v tem Štefanovem stilu nadaljujemo do 1.1.....user posted image

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: praznovanje bozica
19.12.2012 16:39:03   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: khurde

kako praznujete bozic? to je vse, kar imam za vprasat user posted image


Ne praznujemo Bozic. Babica in dedek imata obletnico poroke 25.12, pa "praznujemo" slednje. Skupaj kuhamo, se igramo, gledamo TV... cepimo doma in ne mrdamo nikamor user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: praznovanje bozica
19.12.2012 16:56:48   
khurde
hvala za odgovore. pri nas bozica nismo praznovali, bi pa zdaj uvedla to kot nek druzinski cas, neko druzinsko slavje. frodo, a ne praznujete zaradi verskih vsebin ali kar tako? ker izvor krscanskih praznikov je itak poganske narave.

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: praznovanje bozica
19.12.2012 17:21:27   
Hope2
Smrekca je postavljena vedno že v začetku decembra, sem frik kar se tega tiče. Tudi jaslice se postavijo takrat in adventni venček dobi svoje mesto.

24.12. je dan kot skoraj vsak dan v letu, razen da nas obliva božično vzdušje in vznemirjenje zaradi daril. Vsako leto se pogovarjamo kaj bomo počeli, kaj bomo dobrega jedli... in na koncu nič posebnega, ampak glavno je, da smo skupaj. Večerje nikoli ne kuhamo in tudi ta dan ne, prej obsediva z možem ob kakem čipsu in pivu ali kozarčku ob dobrem filmu (mali itak spi ob 7).

25.12 zjutraj obvezno darila za malega. Tisti, ki ne verjamemo več v božička, dobimo že prej darilauser posted image . sledi sestavljanje in igranje z novimi igračami. Potem pa mal boljše kosilo, nekaj posebnega, kaj novegauser posted image . potem pa kar nas piči oz nam zapaše pa naj je to sedenje doma ali gužvanje v šoping centru, ali narava, obiski....lani smo šli zmaja spuščat na plažo, mogoče letos ponovimouser posted image

Nikoli nimamo neke hude tradicije, nikoli nobenga posebnega plana, prepuščamo se toku in trenutnim željam. No edino piškote in mleko pustimo božičku in zjutraj jih mož poje, mleko pa odlijeuser posted image

Je pa res, da nimamo ob sebi sorodnikov.... ko smo v slo, takrat pa se obvezno skupaj dobimo, ampak tudi ne ob večerji, ob kosiluuser posted image



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 19.12.2012 17:23:41 >

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: praznovanje bozica
19.12.2012 17:44:24   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: khurde

hvala za odgovore. pri nas bozica nismo praznovali, bi pa zdaj uvedla to kot nek druzinski cas, neko druzinsko slavje. frodo, a ne praznujete zaradi verskih vsebin ali kar tako? ker izvor krscanskih praznikov je itak poganske narave.


Splosno nismo nagnjeni nekem posebnem praznovanju in ne dajemo velik pomen formalnemu praznovanju. Ker imajo stari starsi na ta dan obletnico poroke, praznujemo to - ce smo skupaj potem vsi skupaj, ce pa tedaj nismo skupaj - laufa skype. In ja, po svoje je druzinski praznik. Vcasih gremo vsi skupaj v kino, na sprehod. Pravzaprav pocnemo kar se nam zalusta, le da smo skupaj cel cas. Generalka za novo leto user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: praznovanje bozica
19.12.2012 17:49:28   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Smrekca je postavljena vedno že v začetku decembra, ____________________________________ , ker ima dete rado lucke

24.12. je dan kot skoraj vsak dan v letu, __________________________Vsako leto se pogovarjamo kaj bomo počeli, kaj bomo dobrega jedli... in na koncu nič posebnega, ampak glavno je, da smo skupaj. __________________________________________

25.12 zjutraj obvezno___________________ dolgo spanje . __________________________ Potem pa mal boljše kosilo, nekaj posebnega, kaj novegauser posted image . potem pa kar nas piči oz nam zapaše pa naj je to sedenje doma ali gužvanje v šoping centru, ali narava, obiski....l__________________________________user posted image

Nikoli nimamo neke hude tradicije, nikoli nobenga posebnega plana, prepuščamo se toku in trenutnim željam. _____________________________user posted image

Je pa res, da nimamo ob sebi sorodnikov.... ko smo v slo, takrat pa se obvezno skupaj dobimo, ampak tudi ne ob večerji, ob kosiluuser posted image

Ce bi se meni dalo bi tako napisala, ker se mi ne da, sem priredila tvoje user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: praznovanje bozica
19.12.2012 18:02:55   
LuLu
Nič posebnega. Jelka je že, lučke so po stanovanju, vsepovsod, razen na jelki user posted image  - želja otrok. Jedli in pili bomo tako kot vsak dan. Obiski so pa na druge datume prišli. Na sam Božoč letos nič posebnega torej.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: praznovanje bozica
19.12.2012 22:02:16   
takotako
Jojjjjj letos sem tok jezna....user posted image . Uglavnem ponavadi smo bili od mojga doma za 24-midva direkt iz šihta še zamujala, pobrala tamalga in k njim jest. Nažalost tega ne more biti več, in sem se odločla da bi pa jaz nadaljevala tradicijo in imela večerjo pri nas-nič kaj posebnega ampak zato da bi se dobili, imeli lepo, in si vzeli čas. Pa so naredl celo komplikacijo.

Tako da bo tako: očitno bomo pri njegovih sorodnikih, ki ne delajo čist iz meni prijetnega vzroka večerjo ,ampaaaaak meni bo vseeno in se bomo mi 4 imeli lepo kjer koli bomo. user posted image . V ned.bova s sinom pekla manjše potice-da gre ena z nami na večerjo nasljednji dan. V pon. bom jaz spekla nekaj da prispevamo k večerji, invmes bom z mojima škratkoma uživala-plesala na božične pesmi. POOOtemmm ko pride moj gremo skup na kuhanca, gremo na večerjo, pobegnemo, mlajša gre spat, starejši bo gledu filme z nama dokler ne omaga.
25.zgodne ustajanje ker smo doma in moji otroc to čutjo in bojo ustal kuj zjutri, darila, igranje, kosilo pri mojih v spodnjem študku. Potem pa gremo na en hrib....se razhodit. potem pa spet igranje, itd. Mogoče povabimo kake prijatle na potičko... Ampak nič kaj fensi šmensi..

Mi ga nikoli nismo praznovali, ampak men je ta čar-lučke, darila, čas ki si ga moraš vzet tako lep da bi rada da ostane zdaj mojim otrokom. In če ne bi noben delu večerje sva bila odločena da pošljeva sms njegovim da je prigrizek in skupno druženje pri nas-kdor želi pridet naj pride, kdor ne želi naj ne pride.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: praznovanje bozica
19.12.2012 22:35:54   
ronja
Smrekico postavimo, ko jo dobimo,kar je vsako leto drugačeuser posted image . Jaz bi najrajiš uvedla, da bi krasili in postavili smrečico 21., ker potem bi to šlo verjetno tudi, ko bi bili že starejši in hoteli vsak na svojo žurko (21. se ipak še ne začnejo).
Sicer nismo verni (kar že vsi veste;), tako da božiča kot takega ne praznujemo. Delamo pa vsako leto takrat karamelizirana jabolka, v spomin na Newtnov rojstni dan (po enem štetju, po drugem ga ma januarja) in anekdoto, kako mu je jabolko na glavo padlo - to čisto resno, vsako leto karameliiziramo jabolka za božič.

Adventni venček si vsako leto obljubim naredit, pa mi nikoli ne znese. Mogoče ko enkrat ne bom mela dojančka domauser posted image (bojo pa mladi kužki al pa kaj takega, že vidimuser posted image ). Se mi zdi fajn tradicija pletenje venčka, upam, da mi rata, doma tega nismo imeli.
Adventni tovornjaček imamo in not so letos raznorazni "nizkoproračunski" poizkusi v glavnem. Tega tudi doma nismo imeli, samo sem že uspešno (zelo uspešno:) uvedla. Tovornjaček polnijo škratki in vile.
Smrekica - ko pride, jo postavimo. Če gremo k dediju za novo leto, pa jo postavimo tam in se je že zgodilo, ad je doma nismo imeli, ampak sta bili še mali, zdaj verjetno kar nekaj časa vedno bo.
Okraševanje stanovanja: kakor katero leto, odvisno od časa, nimamo datuma, do kdaj je to treba, včasih malo po malo, včasih vse naenkrat.
Sam božič: fraj dan, delamo kaj skupaj ali gremo kam ali se samo fajn mamo pa crkljamo:). Zadnje čase je mami želela, da se takrat dobimo, pa tašča tudi, letos to ne bo šlo.
Darila prinese dedek Mraz, 31. zvečer. Ko bojo kasneje otroci silvestrovali drugje, pa bomo verjetno prestavili na 21., ker je ravno solsticij in je taka fajn zadeva, vredna praznovanja.
Mimogrede, na Julovo (21) vedno naredim Julovo deblo, ker pač ne moreš ignorirat nobenega razloga za čokoladno rolado s čokoladno filo, prelito s čokoladouser posted image . Pri nas se to šteje az smrtni grehuser posted image .
"Ponarejene jaslice" pa bomo imeli, ker mislim, da ga skoraj ni otroka, ki mu ne bi bile všeč in ker vem, da bi bile mojima strašansko všeč (tudi meni so bile všeč, ko sem bila mala:). Pač ne bojo verske, ampak ena taka naravna scena, verjetno s škratki itd... To bi tudi rada obdržala, ker bo po moje zabavno ustvarjat to vsako leto z njimiuser posted image .

Trenutno smo še bolj v fazi pucanja, okrasili smo samo okna v njuni sobi. Pa seveda tovornjaček je in.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: praznovanje bozica
20.12.2012 7:03:09   
pelin
Božič....na božični večer postavimo jelko in jaslice...ne prej...nekako se nam vsem zdi, da to prej ne bi imelo smisla, ker vsak po svoje v tehle predprazničnih dneh norimo okrog po svojih opravkih kot zmešani...Na božični večer pa se vse nekako zrelaksira...skratka...proti večeru začnemo postavljati smrečico in jaslice...vodja tropa krašenja je tisti odrasli, ki ne kuha božične večerje...to sem zadnja leta jaz, ker se mož pač zelo rad na ta večer izprsi v kuhinji...Nekako ob istem času zaključimo...mi s postavljanjem on z božično večerjo....Božična večerja je ponavadi sestavljena iz jedi, ki so vsakemu posamezniku najljubše ( jedilnik sestavimo že več dni prej...seveda nikoli brez kompliciranja , pripomb...pritožbuser posted image ), vedno pa je zraven kakšna nova zadevščina,ki je še nismo delali in jedli....Po sladici še malo posedimo, potem pa se odpravimo k polnočnici. Če je možnost peš...po polnočnici pred cerkvijo pokramljamo s kolegi ob čaju in kuhanem vinu, potem pa se počasi odpravimo domov....Darila z možem nastaviva pod smrečico po tem, ko otroci zaspijo...ter se ob tem delava, da ne vidiva daril, ki jih podarjava drug drugemuuser posted image ....zjutraj bi v idealnem scenariju potem spala pozno v dopoldne...vendar seveda ni tako....ponavadi še vsa zamežana še pred jutranjim svitom sediva pri jutranjem čaju in kavi v jedilnici in se "navdušujeva"nad darili....Božični dan preživimo doma...poležavamo...se crkljamo...se pogovarjamo...gremo na sprehod...na bližnje drsališče...sankat....nikoli ne hodimo na obiske ali obiski k nam....tako imamo pač v navadi....lepo nam je...aja...pa verni smo tudi...to sem pozabila napisatuser posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: praznovanje bozica
20.12.2012 7:15:06   
aprilčica07
Jelka je postavljena že kašen teden. user posted image 24 zvečer gremo k maši, jaz in tamala dva. Maša je ob 20 zvečer, tako, da je to izvedljivo, vd ne gre, ker ni od tega user posted image

Za Božič imamo tradicionalno kosilo pri nas, razširjena familija. Moji, njegovi, sestre in brati. V glavnem se nam precej vrti okoli hrane. user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: praznovanje bozica
20.12.2012 7:27:38   
pomlad08
Adventni venček smo naredili soboto pred 1. adventno nedeljo in zdaj ob njem čakamo na božič - je res fajn za tamala dva, ker si s prižiganjem sveč (1, 2, 3, 4) lažje predstavljata, kdaj bo božič. Te dni hodimo v cerkev, vsaj kadar nam uspe, k božični devetdnevnici. Vsak otrok, ki pride, dobi vsak dan eno ovčko za v domače jaslice - zakon!
24. bomo pospravili (al pa, upam, že 23.), postavili božično drevce in naše mega jaslice, ki smo jih naredili sami iz gline in smo blazno ponosni nanje. Pa v jaslicah je tudi ostala šara, to imajo otroci ful radi, mlinček, vlakec na baterije, ogenjček, lučke, kakšna svečka ipd. (potem se pa itak slejkoprej notri znajdejo tudi avti in kocke in dinozavri :D).
Zvečer gremo naprej v cerkev k otroški maši, potem pa domov, kjer blagoslovimo stanovanje (spet, otroci čisto srečni - sredi zime lahko z vodo špricajo po stanovanju, pa jih mama še pohvali!), potem pa slavnostna večerja in obvezno čokoladna torta :)
25. pa obiski, obožujemo obiske user posted image K našim, k moževim, pa potem v prihodnjih dneh vse možne kombnacije z brati in sestrami, ko hodimo drug k drugemu in si ogledujemo jaslice.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: praznovanje bozica
20.12.2012 7:30:42   
pomlad08
Aja, pa pozabila na najpomembnejše - v noči iz 24. na 25. se pečejo španski vetrci iz ostankov beljakov od potice user posted image user posted image

Potica je pa pri nas rozinova, edina, ki jo jaz maram :) Komi čakam!

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: praznovanje bozica
20.12.2012 8:20:29   
alda
jaslice: kot je že Ronja napisala,tudi če nisi lih veren, so jaslice nekaj,kar je vsem otrokom všeč.
In tako je naš fant tam pri enih 4l.postavil svoje jaslice,kjer je vlogo Jezusa prevzel kar Spider man, Marija je bila ena teta iz Lego kock, Jožef se mi zdi Nodi, ..živali pa ni da ni-od pingvinov do dinozavrov--pravo Noetova barka brez barke user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: praznovanje bozica
20.12.2012 9:05:25   
josephine27
Mi smo zaenkrat okrasili samo okna in lučke na vrtu. Jaslice in smreka pridejo na vrsto pa 4. adventno nedeljo ( se pravi zadnjo nedeljo pred božičem).

24. Čez dan smo običajno še vsi v službi. Zvečer pripravimo praznično večerjo. Mi 4je pa zadnje 3 leta povabimo še tasta in taščo. Po večerji obvezna selitev v dnevno sobo in tam ob kaminu, kakavu, čaju in piškotih še malo poklepetamo in pojemo božične pesmi. To petje mi je ostalo v spominu še iz otroštva, ko smo to vedno peli pri stari mami. Brez tega zame ni pravega božiča. Potem grsta tašča in tast domov, otroci pa spat. Midva z možem pa pogledava še kak pocukran božični film.

K polnočnici kar imamo otroke ne hodimo več. Če je zelo lepo vreme in smo pri volji skočimo po večerji še na trg, kamor pri nas pride zbor po večerni maši zapet par božičnih pesmi. Pride res lepo.

25. Zjutraj spimo dokler so otroci pri voljiuser posted image Potem gremo pogledat kaj je prinesel božiček. Pri nas prinese bolj malenkosti. Gremo k maši. Po maši pa na kosilo k mojim staršem. Tam ostanemo običajno do večera. Pride tudi brat, pa stara mama.

26 je pri nas žegnanje konj in če je lepo vremo gremo obvezno tja. drugače je pa to še en dan. nič posebnega.

_____________________________



(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: praznovanje bozica
20.12.2012 9:15:38   
Tippi
Mi nikoli nismo praznovali božiča v smislu verskega praznika. Mislim, na svojo primarno družino. Dokler je bila tamlada majhna, je bilo vedno vse bolj lučke in darila ipd. Zdaj, ko sem jaz še vedno ateist, družina dragega pa ne, se jim "prilagajam" v vsej ceremoniji, ker je pač luštno, da smo skupaj. No, letos se nam je stvar, z dvema tragedijama, eno za drugo, spremenila, in božiča sploh ne bomo praznovali, v nobenem smislu, ne z večerjo, ne z zajtrkom, ne s polnočnico... Ker je bog dopustil, to kar se ne bi smelo zgoditi, je tudi lubi zgubil vero vanj. zato bomo tudi smrečico (prvič tudi brez jaslic!) postavili po praznikih, tik pred novim letom. darila smo si pa že potalali in se uglavnem vsa navezujejo na vselitev, ki se bo zgodila ravno med prazniki in so vezana na nove prostore (pisalna miza, radio ipd.)

Kako bo pa v prihodnje, pa ne vem. Nam je pomembno, da smo skupaj. no, tamlada gre že po svoje, ampak da sva midva skupaj, vse ostalo je ali pa ni, čist vseeno.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?