|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Strici iz ozadja...
20.11.2012 17:15:06   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Meni se ne zdi primerjava neustrezna.....


Vem, vem.....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Strici iz ozadja...
20.11.2012 17:18:47   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Frodo,
prisilili jih verjetno ravno niso, kaj dosti izbire pa pa verjetno tudi niso imeli, ko je Elizabetin stric, kralj Edvard VIII ''''šel svojo pot'''' in sledil svoji ljubezni.


Vedno so imeli na voljo, da ne sprejmejo "dediscino".

Verjetno je tako mislila Liliana, češ da so bili nekako ''''vrženi'''' (Elizabeta, kraljica mati in Elizabetin oče) v to drugačno vlogo, da so prej bili bolj na obrobju oz. manj pomembni in manj izpostavljeni člani kraljeve družine ter so se potem morali dokaj na hitro prilagoditi novim razmeram na dvoru.


Primerjava Pahorja in kraljice zaradi navedenega ni nic manj "vesoljska" user posted image

Razen ce ne zelis povedati, da je Pahor iz obrobja, kot nek manj pomemben in manj izpostavljen clan druzine politikov sedaj vrzen v neko situacijo na katero se mora na hitro prilagoditi in mu ni pisana na kozo, a nima kaj dosti izbire... Bogi revez... user posted image

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 20.11.2012 17:21:05 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Strici iz ozadja...
20.11.2012 18:53:50   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Primerjava Pahorja in kraljice zaradi navedenega ni nic manj "vesoljska" user posted image

Razen ce ne zelis povedati, da je Pahor iz obrobja, kot nek manj pomemben in manj izpostavljen clan druzine politikov sedaj vrzen v neko situacijo na katero se mora na hitro prilagoditi in mu ni pisana na kozo, a nima kaj dosti izbire... Bogi revez... user posted image


Seveda je "vržen v neko situacijo"....tako kot je bila tedanja kraljica "vržena v situacijo vojne" in se je sprehajala vsakodnevno med navadno rajo (današnja kraljica recimo tega ne počne, ker ji trenutno ni treba, če bi bilo potrebno, bi pa za svojo priljubljenost tudi to storila, danes pa to pač delajo drugi člani njene družine), tako je Pahor "vržen v situacijo", ko se volilno telo "spreminja" in pač "lovi" volilce.....

in tako kot se je nekoč kraljica silom prilike prilagodila trenutni situaciji, tako se je tudi Pahor, kot politik prilagodil trenutni situaciji, enako se mora trenutni situaciji prilagoditi tudi manager, enako posamezna družina, pa če je vojna ali je kriza......pač eni spremembe sprejemajo in se jim prilagajajo (baje je sebe lažje spremeniti in je to osnova za sprembo mišljenja milijon drugih ljudiuser posted image ), eni pa to storijo malo težje in vztrajajo na svojem neomejenem stališču že 20, 30, ali pa celo 50 let......



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Strici iz ozadja...
20.11.2012 21:21:55   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Primerjava Pahorja in kraljice zaradi navedenega ni nic manj "vesoljska" user posted image

Razen ce ne zelis povedati, da je Pahor iz obrobja, kot nek manj pomemben in manj izpostavljen clan druzine politikov sedaj vrzen v neko situacijo na katero se mora na hitro prilagoditi in mu ni pisana na kozo, a nima kaj dosti izbire... Bogi revez... user posted image


Seveda je "vržen v neko situacijo"....


Oh, ocitno sem zmotno mislila, da je sam odlocil za kandidaturo user posted image user posted image user posted image

... tako je Pahor "vržen v situacijo", ko se volilno telo "spreminja" in pač "lovi" volilce.....


IMO ze konstatacija, da lovi volilce je zadosti slaba v samem izhodiscu. 

BTW: komu je ob II SV kraljica lase prala? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Strici iz ozadja...
20.11.2012 22:38:43   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Primerjava Pahorja in kraljice zaradi navedenega ni nic manj "vesoljska" user posted image

Razen ce ne zelis povedati, da je Pahor iz obrobja, kot nek manj pomemben in manj izpostavljen clan druzine politikov sedaj vrzen v neko situacijo na katero se mora na hitro prilagoditi in mu ni pisana na kozo, a nima kaj dosti izbire... Bogi revez... user posted image


Seveda je "vržen v neko situacijo"....


Oh, ocitno sem zmotno mislila, da je sam odlocil za kandidaturo user posted image user posted image user posted image

... tako je Pahor "vržen v situacijo", ko se volilno telo "spreminja" in pač "lovi" volilce.....


IMO ze konstatacija, da lovi volilce je zadosti slaba v samem izhodiscu. 

BTW: komu je ob II SV kraljica lase prala? user posted image user posted image user posted image


Ko besede vzameš iz konteksta, znajo dobiti čisto drugi pomen......user posted image


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Strici iz ozadja...
20.11.2012 23:08:21   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ko besede vzameš iz konteksta, znajo dobiti čisto drugi pomen......user posted image


Napaka. Ko stvari pogledas v racionalnem kontekstu - dobijo pravi pomen.

(primerjava Pahorja z anglesko kraljico mati res ni nek razmisleka vreden kontekst)


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Strici iz ozadja...
20.11.2012 23:30:28   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ko besede vzameš iz konteksta, znajo dobiti čisto drugi pomen......user posted image


Napaka. Ko stvari pogledas v racionalnem kontekstu - dobijo pravi pomen.

(primerjava Pahorja z anglesko kraljico mati res ni nek razmisleka vreden kontekst)



Pa bi potem primerjavo ignorirala, ne da si celo razmišljala o njej......user posted image

Sicer pa, če govorimo že o racionalnem kontekstu....tako strici iz ozadja, kot Kučanovo pismo kot odgovor, so namenjeni zgolj zbujanju pozornosti......



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Strici iz ozadja...
21.11.2012 8:02:27   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Pa bi potem primerjavo ignorirala, ne da si celo razmišljala o njej......user posted image


Ce bi te imela za nezmozno razumeti kje delas logicno napako, bi zadevo ignorirala. Nisem pa upostevala, da bi ti to morda bilo ljubse.

Sicer pa, če govorimo že o racionalnem kontekstu....tako strici iz ozadja, kot Kučanovo pismo kot odgovor, so namenjeni zgolj zbujanju pozornosti......


IMO je stvar globja - ne govori zgolj o zbujanju pozornosti, temvec o nacinu kako nekdo zastavi svoje politicno delovanje.  Pahor versus "notranji sovraznik" - scenarij v katerem Pahor nenehno izgublja, a ni nic kriv.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Strici iz ozadja...
21.11.2012 8:48:33   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ce bi te imela za nezmozno razumeti kje delas logicno napako, bi zadevo ignorirala. Nisem pa upostevala, da bi ti to morda bilo ljubse.



Zakaj pa logično napako.....? V bistvu je bil uporabljen racionalni kontekst, ki sem ti ga razložila, samo si ga ti ignorirala in poudarjala dedno linijo.....eden in drugi pa predstavljata državo.....tako kraljica v Angliji, kot predsednik v Sloveniji......

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IMO je stvar globja - ne govori zgolj o zbujanju pozornosti, temvec o nacinu kako nekdo zastavi svoje politicno delovanje.  Pahor versus "notranji sovraznik" - scenarij v katerem Pahor nenehno izgublja, a ni nic kriv.




Vsaka politična kampanja je zbujanje pozornosti.....in zbujanje pozornosti so tako "strici iz ozadja" kot Kučanov oz. Turkov odogovor na "strice iz ozadja"......

Način, kako nekdo zbuja pozornost je pa lahko različen.....in ta način enim ni všeč, enim pa je......

Pahor si je v svoji politični kampanji pač izbral način, da igra žrtev (zaradi tega bo nekaj volilcev izgubil, več pa jih bo pridobil), Türk si je pa za svoj način izbral, kot odgovor na to, da je vpletel Kučana in po mojem prav s tem, naredil uslugo Pahorju in ne sebi, ker Pahor nikogar ni imensko omenjal......in meni je ravno to čudno, da se je Kučan, kot zelo prekaljen politik, vpletel v to kampanjo s tako čudno retoriko, ki je nikoli ni uporabljal......in zato sem te v prvem postu vprašala za koga ti navijaš, kar si pa ti povsem drugače razumela......verjetno zato, ker pač na politično kampanjo gledaš s povsem drugačnimi očmi kot jaz in kot akterji kampanje......politična kampanja je pač zelo neusmiljen marketing.....izpostaviš tisto, kar misliš, da bi lahko bila prednost, da si pridobiš nekaj točk in ne tisto, kar je dejanska prednost......ker večina volilcev ne gleda programov kandidatov (jih niti ne razume), ne gleda "globje" ustreznosti posameznika, večina volilcev gleda zgolj "površino"....zato v politični kampanji moraš biti zgolj "všečen".....

Čeprav se jaz sama v tej kampanji vedno bolj nagibam k temu, da je vse bil dogovor...ker sta se tako Pahor, kot tudi Kučan, spustila na Janšev nivo komuniciranja z volilci, ker pač želijo izgleda, mogoče celo dolgoročno, pridobiti tisti del desnih volilcev, ki jih SDS vedno bolj izgublja......da v bistvu nihče ni "nasprotnik" nikomur.....da je vse le čista igra......glavni dobitek so pa parlamentarne volitve......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
21.11.2012 8:49:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Strici iz ozadja...
21.11.2012 10:39:16   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Na vprašanje o famoznih "stricih iz ozadja" seveda Pahor ni zmožen kakega artikuliranega odgovora. Pa je dobil izjemno preprosto vprašanje: povej, kdo so "strici", ter kaj so počeli, da ti nisi mogel v miru vladati. Pahpr pa na to odgovarja, zakaj se gre ( ali pa ne gre ) politike ...... v tem smislu me zelo spominja na Marjana Podobnika, ki je nekoč tudi flancal nekaj o "mostograditeljstvu", v bistvu pa - ogromno zelo lepo zvenečih besed, pa nič konkretnega povedanega. Bljak.


V principu vprašanje "kdo je prdnil?" postavi tisti, ki ga je spustil. Burno in goreče so se na to "nesmelo izjavo" odzvali natanko tisti, ki so se v njej prepoznali in čutili oklicane, ki so vedeli da govori o njih.

Z ozirom na to, da se na koncu itak izkaže, da Slovenci zmeraj volimo napak, predlagam da v drugem krogu obvezno na volilni listek dopišemo Zverino in ga obkrožimo. S to mizerijo procentov, ki jih je fasal od volilnega telesa nam zagotavlja, da je definitivno najboljša med najslabšimi izbirami.

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 21.11.2012 10:40:02 >

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Strici iz ozadja...
21.11.2012 10:48:37   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

ker Pahor nikogar ni imensko omenjal......in meni je ravno to čudno, da se je Kučan, kot zelo prekaljen politik, vpletel v to kampanjo s tako čudno retoriko, ki je nikoli ni uporabljal......

Kučan se je dostikrat omenjal, kot možen striček iz ozadja.  Iz one druge strani, ne Türkove,...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Strici iz ozadja...
21.11.2012 11:40:40   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Kučan se je dostikrat omenjal, kot možen striček iz ozadja.  Iz one druge strani, ne Türkove,...


Zdaj se je pa omenil kot možen striček iz ozadja še iz Turkove.....

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Strici iz ozadja...
21.11.2012 13:30:20   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ce bi te imela za nezmozno razumeti kje delas logicno napako, bi zadevo ignorirala. Nisem pa upostevala, da bi ti to morda bilo ljubse.



Zakaj pa logično napako.....?


Ko ti bo to jasno, ti bo vse  jasno.



IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Način, kako nekdo zbuja pozornost je pa lahko različen.....in ta način enim ni všeč, enim pa je......


user posted image user posted image user posted image  Ce te oklofutam bomo ugotovili, da ti moj nacin zbujanja pozornosti ni vsec... je res samo in zgolj vsec tisto kar vrednosti, sporoca, doloca, omejuje... način?


....da je vse le čista igra......


Igra je igra, posledice so pa stvarne....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Strici iz ozadja...
21.11.2012 13:30:53   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Že en čas nazaj sem možu rekla, da bi bil Pahor čudovita predsednikov žena. In ko tako pomislim, je primerjava z angleško kraljico mati zelo na mestu. Žena predsednika oziroma kralja, ki se ukvarja s problemi ljudstva na konkretni ravni, emdtem ko partner opravlja svoje predsedniške/kralejvske dolžnosti.



Priznam! Popolnoma ! user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Strici iz ozadja...
21.11.2012 13:34:44   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Na vprašanje o famoznih "stricih iz ozadja" seveda Pahor ni zmožen kakega artikuliranega odgovora. Pa je dobil izjemno preprosto vprašanje: povej, kdo so "strici", ter kaj so počeli, da ti nisi mogel v miru vladati. Pahpr pa na to odgovarja, zakaj se gre ( ali pa ne gre ) politike ...... v tem smislu me zelo spominja na Marjana Podobnika, ki je nekoč tudi flancal nekaj o "mostograditeljstvu", v bistvu pa - ogromno zelo lepo zvenečih besed, pa nič konkretnega povedanega. Bljak.


V principu vprašanje "kdo je prdnil?" postavi tisti, ki ga je spustil. Burno in goreče so se na to "nesmelo izjavo" odzvali natanko tisti, ki so se v njej prepoznali in čutili oklicane, ki so vedeli da govori o njih.

Z ozirom na to, da se na koncu itak izkaže, da Slovenci zmeraj volimo napak, predlagam da v drugem krogu obvezno na volilni listek dopišemo Zverino in ga obkrožimo. S to mizerijo procentov, ki jih je fasal od volilnega telesa nam zagotavlja, da je definitivno najboljša med najslabšimi izbirami.


Ce na novinarsko vprasanje ali je Kucan "stric iz ozadja", pahor ne zeli odgovoriti - je ze obtozil. In ce te nekdo obtozi - reagiras.
Ce jaz govorim, da je veliko moskih, ki so f.u.k.fehtarji in me nekdo javno vprasa ali je bakfark f.u.k.fehtar, jaz ne odgovorim, temvec se zgolj pomenljivo izmikam odgovoru in se smehljam... bos razumel (ti in vsi ostali), da sem rekla da nisi f.u.k.fehtar? user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 21.11.2012 13:36:26 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Strici iz ozadja...
21.11.2012 13:57:39   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Na vprašanje o famoznih "stricih iz ozadja" seveda Pahor ni zmožen kakega artikuliranega odgovora. Pa je dobil izjemno preprosto vprašanje: povej, kdo so "strici", ter kaj so počeli, da ti nisi mogel v miru vladati. Pahpr pa na to odgovarja, zakaj se gre ( ali pa ne gre ) politike ...... v tem smislu me zelo spominja na Marjana Podobnika, ki je nekoč tudi flancal nekaj o "mostograditeljstvu", v bistvu pa - ogromno zelo lepo zvenečih besed, pa nič konkretnega povedanega. Bljak.


V principu vprašanje "kdo je prdnil?" postavi tisti, ki ga je spustil. Burno in goreče so se na to "nesmelo izjavo" odzvali natanko tisti, ki so se v njej prepoznali in čutili oklicane, ki so vedeli da govori o njih.

Z ozirom na to, da se na koncu itak izkaže, da Slovenci zmeraj volimo napak, predlagam da v drugem krogu obvezno na volilni listek dopišemo Zverino in ga obkrožimo. S to mizerijo procentov, ki jih je fasal od volilnega telesa nam zagotavlja, da je definitivno najboljša med najslabšimi izbirami.


Ce na novinarsko vprasanje ali je Kucan "stric iz ozadja", pahor ne zeli odgovoriti - je ze obtozil. In ce te nekdo obtozi - reagiras.
Ce jaz govorim, da je veliko moskih, ki so f.u.k.fehtarji in me nekdo javno vprasa ali je bakfark f.u.k.fehtar, jaz ne odgovorim, temvec se zgolj pomenljivo izmikam odgovoru in se smehljam... bos razumel (ti in vsi ostali), da sem rekla da nisi f.u.k.fehtar? user posted image user posted image


Razumel bi, da imaš z Bakfarkom ****fehtarjem same dobre izkušnje! In da si tako sebična, da jih ne želiš deliti z nikomer user posted image

Sploh pa mi ni jasno, kako je tema o politiki lahko evocirala temo "k.u.rbarija" user posted image


< Sporočilo je popravil Bakfark -- 21.11.2012 13:59:43 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Strici iz ozadja...
21.11.2012 15:31:32   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

user posted image user posted image user posted image  Ce te oklofutam bomo ugotovili, da ti moj nacin zbujanja pozornosti ni vsec... je res samo in zgolj vsec tisto kar vrednosti, sporoca, doloca, omejuje... način?



Nikjer nisem rekla, da je to samo in zgolj način......user posted image  

Klofutaš, kradeš in lažeš lahko direktno, lahko pa to počneš veliko bolj elegantno......

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

....da je vse le čista igra......


Igra je igra, posledice so pa stvarne....


Ja, samo akterji vsi igrajo....ne igra zgolj Pahor, igra tudi Turk, igra tudi Kučan......samo način igranja je različen.....eni igrajo oz. lažejo direktno, eni pa to počnejo veliko bolj prefinjeno in elegantno.....in ko boš razumela bistvo, kar ti želim povedati, ti bo vse jasno......

< Sporočilo je popravil liliana -- 21.11.2012 15:38:29 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Strici iz ozadja...
21.11.2012 15:46:37   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Sploh pa mi ni jasno, kako je tema o politiki lahko evocirala temo "k.u.rbarija" user posted image



Po enakem sistemu po katerem je pahor v enakem polozaju kot angleska kraljica mati v II SV user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Strici iz ozadja...
21.11.2012 16:42:46   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

user posted image user posted image user posted image  Ce te oklofutam bomo ugotovili, da ti moj nacin zbujanja pozornosti ni vsec... je res samo in zgolj vsec tisto kar vrednosti, sporoca, doloca, omejuje... način?



Nikjer nisem rekla, da je to samo in zgolj način......user posted image  

Klofutaš, kradeš in lažeš lahko direktno, lahko pa to počneš veliko bolj elegantno......


Tako. In to ni zgolj nacin, ampak tudi kriminal, ki je zakonsko kazniv. Torej poleg lastne in pavsalne izbire nacina vodenja kampanje je treba malo okoli pogledati in vsako dejanje ovrednotiti ter ne zgolj spraviti pod skupni imenovalnik: nacin vodenja kampanje. Vrednostne norme, eticne norme itn. se morajo spostovati ne glede na ancin vodenja kampanje. Enkrat sem ze izpostavila medije. Tako nizko raven odnosa do kandidatov se ne spomnim, da bi prej videla. neprimerno, hujskasko, pritlehno, senazcionalisticno in nerealno. Toliko osebnih diskreditacij, spreobrnjenih resnic in "mutiranih" vprasanj, ki sluzijo vsemu, samo ne tistemu cemur sluzi vprasanje... toliko negativizma...

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Igra je igra, posledice so pa stvarne....


Ja, samo akterji vsi igrajo....ne igra zgolj Pahor, igra tudi Turk, igra tudi Kučan......samo način igranja je različen.....eni igrajo oz. lažejo direktno, eni pa to počnejo veliko bolj prefinjeno in elegantno.....in ko boš razumela bistvo, kar ti želim povedati, ti bo vse jasno......


Bistva ni, ker mnenje zgrajeno na logicnih napakah, ne more biti bistvo - osane lahko zgolj mnenje, za katerega ne potrebujes ne argumenta, ne logicne sledljivosti ne priznanih norm - po principu - meni se zdi, v nasi vasi... itn...
Igrajo morda vsi, vendar nekateri so pripravljeni zastaviti veliko vec kot drugi. Ne dopade se mi, ce nekdo z ogromnim egom, ki v izjemno pretirani meri uporablja  jaz in moje, stavi z mojim zivljenjem, zivljenjem mojih otrok....... in z mojo drzavo.
Bistvo, ki ga zelis izpostaviti, da "vsi lazejo" je jasno tudi majhnemu otroku, enako kot je generalizirano in irelevantno. Morda se je treba usmeriti proti bistvu, da je na kocki malo prevec, da bi zaupala igracu, ki je pokazal in dokazal, da niti zna blefirati, niti zna igrati "igro" se najmanj pa da ima hrbtenico, ki se ne bo zvila in popustila pod prvim pritiskom.

Sama pravis, da si je pahor izbral vlogo zrtve v tej kampanji. Kako se bo nekdo, ki prostovoljno izbere vlogo zrtve boril za kogarkoli? Kako naj se zrtev bori, ce mu kar lep stevilo nepoznavalcev logicnih napak ploska, ko se sklicuje na strice iz ozadja, ki so ga unicili in zrusili. kaj je sedaj novejsi in boljsi, a se vedno zrtev, ki bo premagala "strice iz ozadja"...
Ego, ki "neznosne" situacije resuje s popuscanjem... S popuscanjem nas je njegova vlada krepko peljala v smer, da lahko sedaj lacne otroke resujejo z nujno potrebnimi ukrepi za popravek nujno potrebnih ukrepov, ki so jim odvzele moznost solske prehrane. Se vedno pa financiramo v celoti privatne sole.

Odlocitev je tudi tvoja, na zalost pa so posledice od vseh.

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 21.11.2012 16:44:36 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Strici iz ozadja...
21.11.2012 22:05:58   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Odlocitev je tudi tvoja, na zalost pa so posledice od vseh.


Seveda je tudi moja odločitev....in do zadnjega nisem vedela katerega izmed dveh naj obkrožim......in je prevladal Pahor.......kljub igranju igre, ker igro igrajo zato, da bi se pač sedanji premier izrinil od tam kjer je (zato pravim, da igro igra tudi Turk in Kučan, prav tako Janković, ki po moje komaj čaka, da gre stranka iz parlamenta, in so vsi v bistvu na eni strani, le mi naj bi mislili, da niso).....

In pri meni je pač prevladala vrednostna norma na način, da mi je bilo bolj "všečno" Pahorjevo pranje las in pobiranje odpadkov (strici iz ozadja takrat še niso bili No.1), kot pa Jankovičeva podpora Turka.....ker, če pač upoštevam vrednostne norme, mi je Pahorjevo klovnovstvo manj škodljivo za družbo, kot podpora prvaka stranke Turku......ker če se pač tvoja županska plača plačuje iz davkoplačevalskega denarja, če tvoj program rešitve iz krize temelji na dvigu stopnje DDVja, imaš takoj da preseliš vsa svoja podjetja v Slovenijo in zapreš vse račune v tujini in denar preneseš v Slovenijo, ter v Sloveniji plačuješ davke, kot ostali državljani.....ker vse drugo je eno navadno politično sprenevedanje in kraja, o vrednostnih in etičnih vrednotah pa v takem primeru niti ni treba razpravljati......pač, klovnovstvo v politični kampanji se mi je zdelo manjše zlo od kraje davkoplačevalskega denarja.......

Ti si se pač odločila drugače, tebi se Pahor ne zdi ustrezen kandidat, meni pa Turk ne.....nekoga pa sva pač morali voliti (lahko bi eventuelno ostali doma, kot 50 % ostalih volilcev, vendar takrat ne bi naredili čisto nič)......in izbirati sva morali zgolj med tistimi, ki so bili na listku......

Aja.....pa jaz pač na ta politični marketing gledam z drugega zornega kota in me v bistvu ne preseneča in se ne zgražam nad njim kot ti....verjetno profesionalna deformacijauser posted image ....ker, v marketingu se pač pišejo zgodbe in se prodaja velikokrat tudi zgolj megla.....in se mi Pahorjevo "klovnovstvo" v kampanji ne zdi tako velik vrednostni padec kot tebi.....pa tudi njegovo vodenje države se mi ni zdelo tako slabo, kot se zdi nekaterim.....pač, če ti je obstoj koalicije, torej vodenje države, odvisno od vsake male stranke v koaliciji (recimo Desus, ) ti ne preostane drugega kot sklepanje kompromisov (javnost to običajno vidi kot popuščanje) ali pa diktatorsko vodenje (javnost to vidi, kot odločno udarjanje s pestjo po mizi), kot to počne Janša....in eno in drugo nam ni všeč....

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Strici iz ozadja...
21.11.2012 22:10:41   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Sploh pa mi ni jasno, kako je tema o politiki lahko evocirala temo "k.u.rbarija" user posted image



Po enakem sistemu po katerem je pahor v enakem polozaju kot angleska kraljica mati v II SV user posted image user posted image


Frodo se zgolj prilagaja situacijiuser posted image .......ni bila prisiljena, ni vstopila v to po družinski veji, ampak se je s povsem svojo, svobodno voljo odločila, da se bo prilagodila oz. spustila na nižji nivo komunikacije in je vpletla šankovski žargon, ter želela končati s ku.rb.arijo......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Strici iz ozadja...
21.11.2012 23:54:20   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Frodo se zgolj prilagaja situacijiuser posted image .......ni bila prisiljena, ni vstopila v to po družinski veji, ampak se je s povsem svojo, svobodno voljo odločila, da se bo prilagodila oz. spustila na nižji nivo komunikacije in je vpletla šankovski žargon, ter želela končati s ku.rb.arijo......



Pusti da kur.ba.ri.je opraviva sama z bakfarkom, ne stuli se zraven kot kaka pohotna in nepotesena stara devica. user posted image



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Strici iz ozadja...
22.11.2012 10:22:58   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Pusti da kur.ba.ri.je opraviva sama z bakfarkom, ne stuli se zraven kot kaka pohotna in nepotesena stara devica. user posted image




Potem pa opravljaj s kur.ba.ri.jo na svoj način, ne pa da mene štuliš zraven....user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Sploh pa mi ni jasno, kako je tema o politiki lahko evocirala temo "k.u.rbarija" user posted image



Po enakem sistemu po katerem je pahor v enakem polozaju kot angleska kraljica mati v II SV user posted image user posted image



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Strici iz ozadja...
22.11.2012 14:37:08   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Pusti da kur.ba.ri.je opraviva sama z bakfarkom, ne stuli se zraven kot kaka pohotna in nepotesena stara devica. user posted image




Potem pa opravljaj s kur.ba.ri.jo na svoj način, ne pa da mene štuliš zraven....user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Sploh pa mi ni jasno, kako je tema o politiki lahko evocirala temo "k.u.rbarija" user posted image



Po enakem sistemu po katerem je pahor v enakem polozaju kot angleska kraljica mati v II SV user posted image user posted image





user posted image user posted image user posted image user posted image  se prepoznavas v pahorju ali angleski kraljici?user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Koriščenje LD po porodniški
endrina

Kako ste izkoristile pripadajoči letni dopust po končani porodniški odsotnosti?

izkoristila sem ga takoj po porodniški,da sem ostala dlje z otrokom (53%)

hotela sem izkoristiti celega pa mi delodajalec ni dovolil (7%)

izkoristila sem en del,ostalega sem si prihranila za drugič (20%)

sploh nisem mogla izkoristiti dopusta (21%)


Število vseh glasov: 133

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!