|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne kaj na...
20.11.2012 13:01:51   
ZARA
Jst priznam da se trudim. Sicer ne vem vseh na pamet, ampak kar ne znam prebrat... kakšen nikloricilokorigilifilyn user posted image ... pustim na polici.



17 nevarnih kemikalij, ki se jih moramo izogibati v kozmetiki

Datum objave: 23 April 2012.


Do sedaj smo se nevarnim kemikalijam posvečali posamično, tokrat pa se bomo spopadli z njimi za vselej. Zato smo pripravili najbolj izčrpen seznam nevarnih kemikalij, ki jih lahko najdemo v kozmetiki in tudi pojasnili vzroke za njihovo nevarnost.

Naš življenjski tempo je vedno hitrejši, od vsepovsod nas bombandirajo z različnimi marketinškimi triki, da bi od nas poskušali izvabiti kak cent ali dva. Različne grafične podobe so vsepovsod, to bombandiranje z reklamami pa nas je pripeljalo do te točke, da spregledamo celo ogromne obcestne plakate. Kako naj torej opazimo nekaj tako drobnega kot je članek, s katerim želimo osveščati obiskovalce naše spletne strani? Temu trendu smo sledili in tudimi bombandirali, vendar pa se bomo s tem člankom končali to temo in jo tu tudi do podrobnosti obdelali. Seveda bo ostalo še veliko nedorečenega, vendar pa boste od tu naprej morali doreči stvari sami. Znotraj aromaterapije in aromakozmetike je še toliko tem, ki čakajo, da se z njimi spoznamo.

V sedanjem svetu nadzvočne globalizacije tudi informacija izgublja svoj pomen, vendar pa se na osnovi jedrnatih in čustveno neobremenjenih podatkov vsak človek želi odločati. Vendar pa do teh informacij nimamo dostopa ali pa jih zaradi preobilice »šuma« ne vidimo. Šum je tam, kjer je resnica najbolj prikrita in človeku ne omogoča narediti korakov v pravo smer. Tudi pri kozmetiki. Nekaj trenutkov je potrebnih, da namesto privlačne embalaže, prefinjenega interiera trgovine in dobro izobražene trgovke svoje povejo sestavine, ki so dejansko v kozmetičnem izdelku. Da, te sestavine odločajo o našem zdravju čez deset__letja. Bomo čez deset__ let zdravi ali pa bomo zboleli za kakšno kronično boleznijo?

Ko razkadimo ves šum, ki nas obdaja, hitro vidimo, da kozmetični izdelki vsebujejo sestavine, ki niti od daleč niso lepe. Raziskovalci so odkrili, da je ena na osem sestavin od 82.000 sestavin, ki se uporabljajo v kozmetiki, hudo nevarna kemikalija. V kolikor se malo poigramo z matematiko tako vidimo, da je takšnih kemikalij kar 10.500, mednje pa sodijo karcinogeni, pesticidi, detergenti, hormonski motilci, razmaščevalci ipd.


1. Parabeni
Najpogosteje jih najdemo v ličilih, vlažilnih kremah, šamponih in tekočih milih. Spadajo med hormonske motilce, posledično pa se jih povezuje z rakom na dojki. Na kozmetični embalaži jih prepoznamo tako. da v besedi vsebujejo končnico »paraben« (methylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, ethylparaben). Na žalost so množično v uporabi, kjub dokazani toksičnosti.

Parabeni v kozmetičnih izdelkih služijo kot konzervansi. Z lahkoto preidejo skozi podkožna tkiva v telo, kjer oponašajo hormon estrogen, glavni ženski spolni hormon. V povprečju naj bi bili dnevno izpostavljeni kar 50mg parabenov samo iz naslova kozmetike.


2. DEA, Cocamide DEA in Lauramide DEA

Najpogosteje ga najdemo v kremastih in penečih se izdelkih, kot so npr. šamponi, vlažini geli, mila, kreme za sončenje ipd. S pomočjo DEA kemikalij se uravnava tudi pH, saj izničuje kislost ostalih kozmetičnih sestavin.

DEA in vse njene različice povzročajo rahlo do hudo razdraženost kože in sluznic. Laboratorijske raziskave pa so tudi pokazale, da povzroča rakasta obolenja jeter in spremebe kože zaradi spremenjenega delovanja trebušne slinavke in ščitnice. Skupaj z nitriti lahko zreagira v kancerogene nitrozamine.

Sorodne kemikalije so tudi MEA (monoethanolamide) in TEA (triethanolamine).


3. DBP, Dibutil Ftalat


To kemikalijo najdemo v lakih za nohte in sprejih za oblikovanje las. V kozmetičnih izdelkih služi kot topilo za sintetična barvila, proizvajalci pa jo navadno skrijejo v sestavino Fragrance (dišava). Spada med hormonske motilce, škodljiva pa je tudi za okolje, vključno z njeno proizvodnjo. Dišave spadajo med poslovne skrivnosti tako, da proizvajalci niso zavezani k razkritjem njihovih sestavin. Zanimivo je, da se DBP uporablja pri proizvodnji PVC plastike, saj plastiki zagotavlja njeno prožnost.

DBP z lahkoto prehaja skozi kožo v telo. V stiku z drugimi kemikalijami poveča njihovo sposobnost tvorjenja genskih sprememb in to kljub temu, da samostojno ne povzroča genskih sprememb. Laboratorijske raziskave so pokazale, da DBP povzroča razvojne nepravilnosti na testisih, prostati in zmanjšuje količino spermijev. Povezujejo jo tudi z motnjami jeter in ledvic.

EU zakonodaja je kemikalijo označila kot hormonski motilec, saj vpliva na delovanje hormonov in škodljivec reproduktivnim organom na stopnji fetusa. Škodljiva je tudi okolju.

Sorodna kemikalija, ki jo prav tako najdemo v dišavah, je DEP ali Dietil Ftalat.


4. BHT, Butiliran Hidroksitoluen in BHA, Butiliran Hidroksianizol

Ti dve kemikaliji najdemo pogosto v vlažilcih in ličilih. Spadata med hormonske motilce in kancerogene, nevarni pa sta tudi okolju.

BHT in BHA sta sorodna sintetična antioksidanta, ki v kozmetiki in prehrani služita za ohranjanje obstojnosti izdelkov. Sprožita lahko alergijsko rekacijo kože, BHA pa je dokazan hormonski motilec in kancerogen. Ima tudi sposobnost bioakumulacije in je škodljiv za okolje. BHT je strupen in povzroča težave z jetri, ščitnico in ledvicami. V določenih okoliščinah pa je tudi kancerogen, v velikih količinah pa hormonski motilec, saj oponaša estrogen, glavni ženski hormon in zavira delovanje moških spolnih hormonov, kar vpliva na plodnost.

EU prepoveduje uporabo BHA v dišavah, vendar spadajo dišave med poslovne skrivnosti tako, da proizvajalci niso zavezani k razkritjem njihovih sestavin.


5. Barvila iz premogovega katrana


Kozmetiko kupujemo z nosom in očmi, tega pa se dobro zavedajo proizvajalci in njihove računovodje. Zato so proti koncu 20. stoletja pričeli proizvajati sintetična barvila iz premogovega katrana. Med kozmetičnimi sestavinami jih najdemo kot CIxxxxx.

Premogov katran je mešanica kemikalij, ki so visoko kancerogene. Posledično sintetična barvila vsebujejo tudi težke kovine, nekatere pa so vezane na aluminij. Težke kovine in aluminijeve spojine so strupene za možgane. Zanimivo je tudi to, da nekaterih barvil proizvajalci ne smejo dati v hrano, lahko pa jih dajo v ličila, tudi šminke. Šminko pa z lahkoto pojemo.


6. Konzervansi, ki sproščajo formaldehid

V to skupino konzervansov sodijo DMDM Hydantoin, Diazolidinyl Urea, Imidazolidinyl Urea, Methenamine in Quarternium-15 ipd. Te konzervanse, ki sproščajo formaldehid, najdemo v mnogih kozmetičnih izdelkih. Formaldehid pa sodi v skupino strupenih kancerogenih snovi. Samo spojino se uporablja pri proizvodnji sintetičnih lakov za zaščito lesa, ojačevalcev nohtov, plastičnih talnih oblog, druge plastike in čistil za WC školjko. To spojino najdemo v nižjih koncentracijah v naravi, umetno pa se je pridela na leto kar 21 milijonov ton.

Pri teh spojinah je problematično počasno in dolgotrajno izločanje formaldehida v obliki plina. Formaldehid je izredno kancerogen, lahko pa prehaja skozi kožo v telo.

DMDM Hydantoin in Quaternium-15 dražita kožo in oči ter povzročata alergije tudi v manjših koncentracijah.

EU zakonodaja narekuje proizvajalcem kozmetičnih sredstev, da morajo vse snovi, ki izločajo formaldehid, tudi navesti med sestavine s pripisom »contains formaldehyde« (vsebuje formaldehid). Prepovedano je dodati v kozmetični izdelek koncentracije večje od 0,05%.


7. Sintetične dišave

Med sestavinami so navadno navedene na zadnjem mestu kot »fragrance« ali »parfume«. Dišave spadajo med poslovne skrivnosti tako, da proizvajalci niso zavezani k razkritjem njihovih sestavin. Narejene so iz kemikalij, ki povzročajo alergije, astmo, nekatere so kancerogene in nevrotoksične. Prav tako so škodljive tudi okolju.

Proizvajalci kozmetičnih izdelkov jih dodajajo v izdelke zaradi prikrivanja neprijetnega vonja drugih kemikalij v izdelku in zaradi pospeševanja prodaje. Najdemo jih v parfumih, skoraj vseh izdelkih za osebno nego, čistilih, pralnih sredstvih itd. Sintetična dišava je izredno kompleksna, proizvajalci pa za njeno izdelavo izbriajo med 3000 kemikalij.

Zanimivo je tudi to, da proizvajalci odišavijo tudi izdelke, ki so označeni kot »neodišavljeni«. Dodajo jim še kemikalijo, ki blokira zaznavanje vonja v naših možganih.

Povečini so sintetične kemikalije, ki jih uporabijo za izdelavo sintetičnih dišav, strupene, v kombinaciji z drugimi pa se ta toksičnost še potencira. Dražijo kožo in sluznice, povzročajo alergije, migrene in sprožajo astmatične napade. Dermatološke klinike po celem svetu so že statistično dokazale, da so sintetične dišave drugi največji krivec za kožna obolenja. Laboratorijski testi pa so tudi dokazali povezavo med sintetičnimi dišavami in nekaterimi oblikami raka in bolezni živčevja.

Nekatere sestavine v sintetičnih dišavah sploh niso tam zaradi vonja, pač pa zaradi izboljšanja učinkovitosti same dišave. DEP ali Dietilni Ftalat pogosto uporabljajo za izboljšanje obstojnosti samega vonja. Ftalati škodujejo reproduktivnim organom v našem telesu in so tudi hormonski motilci.

Laboratorijske analize vodic za po britju in parfumov priznanih blagovnih znamk so pokazale, da se v izdelku skriva v povprečju 14 kemikalij, ki bi morale biti navedene med sestavinami, vendar niso. Med temi kemikalijami so našli tudi take, ki spadajo med alergene in hormonske motilce.

Sestavine, ki jih proizvajalci dišav uporabljajo, spadajo med poslovne skrivnosti tako, da jih proizvajalci niso dolžni navesti na ovojnini izdelka. EU je izdala seznam sestavin, ki jih proizvajalci ne smejo uporabljati, na ovojnini izdelka pa morajo navesti vsakega izmed 26 alergenov, ki se najpogosteje znajdejo v dišavah.


8. PEG, Polietilenski glikoli


Te kemikalije so narejene s pomočjo petrokemije. V kozmetiki se uporabljajo kot zgoščevala, topila, mehčala in vlažila. Prav tako so osnova kozmetičnim kremam in mnogim farmacevtskih odvajalnim sredstvom.

Odvisno od postopka proizvodnje, so lahko PEGi onesnaženi z oksidom etilena in 1,4-dioksanom. Ti dve kemikaliji sta karcinogeni, oksid etilena je tudi nevrotoksičen, vpliva pa tudi na razvoj plodu v maternici. 1,4-dioksan je tudi izredno obstojen in se s težavo razkraja. Posledično ostaja v okolju izredno dolgo. Analize so pokazale prisotnost te kemikalije celo v organskih in naravnih izdelkih.

Same PEG kemikalije naj bi delovale strupeno na genskem in sistemskem nivoju, dražile pa naj bi tudi kožo. Izredno lahko prehajajo skozi kožo v telo, saj kožo »odprejo« in tako omogočajo prehajanje tudi drugim kemikalijam, ki drugače v naše telo ne bi mogle vztopiti.


9. Petrolej

Petrolej je gel iz mineralnega olja, na koži naredi nepropustno plast in dobesedno zaklene vlago vanjo. Tako ga najdemo v mnogih hidratantnih kremah in sredstvih za nego las, saj lasem daje lesk.

Petrolej je produkt petrokemije in kot tak onesnažen s policikličnimi aromatičnimi ogljikovodiki, ki delujejo karcinogeno, dražeče in alergeno. Zaradi tega jih EU prepoveduje v kozmetičnih izdelkih. Proizvajalci lahko petrolej uporabljajo v kozmetiki samo v primeru, da je poznan popoln proces rafiniranja ter da je petrolej ni bil proizveden iz karcinogene surovine.

Med petroleju sorodne snovi sodijo tudi mineralna olja in destilati petroleja. Tudi te snovi so lahko onesnažene z policikličnimi aromatičnimi ogljikovodiki.


10. Mineralno olje

Ta produkt petrokemije najdemo v otroških oljih, losijonih za telo, milu in ličilih. Uporablja se ga tudi v motornih oljih in pesticidih. Je stranski produkt pridelave petroleja, zapira pore in tako koži onemogoča izločati strupe iz telesa, povzroča akne in tudi druga kožna obolenja. Upočasnjuje tudi samo delovanje kože in razvoj celic ter tako pospešuje staranje. Onesnažen je lahko z policikličnimi aromatičnimi ogljikovodiki.

Več raziskav je potrdilo, da lahko slabo rafinirano mineralno olje povzroči raka kože in skrotuma po daljši uporabi mineralnih olj. Zaradi tega je mineralno olje označeno kot karcinogen.

Mineralno olje je pogosto sestavina pripravkov zoper zaprtost in zato so najbolj znani stranki učinki tisti, ki se pokažejo na prebavnem traktu. Najpogosteje se pojavi srbečica okrog zadnjične odprtine. Prav tako upočasni celjenje operativnih ran v anogenitalnem področju in moti reflekse za odvajanje blata. Pri uporabi mineralnih olj za pospeševanje odvajanja se tako lahko pojavijo kronična driska, bruhanje, abdominalne bolečine, žeja in slabost.


11. Siloksani


Kemikalije na osnovi silikonov se pogosto uporabljajo v kozmetičnih izdelkih za mehčanje, glajenje in vlaženje. Povzročijo hitrejše sušenje izdelkov za nego in oblikovanje las. Povzročajo tudi lažje nanašanje deodorantov na kožo. Pogosto jih najdemo tudi v vlažilnih kremah in kremah za nego obraza. Najdemo jih tudi v medicinskih vsadkih in fasadnih premazih za zaščito pred vodo. Ko vidite napis »silikonski premaz«, potem veste o čem govorimo.

Raziskave so pokazale, da sta ciklotetrasiloksan in ciklopentasiloksan, poznana tudi kot D4 in D5, strupena. Počasi se razgrajujeta in se nalagata v tkivih rastlin in živali, sta torej bioakumulativna. EU zakonodaja je D4 označila za hormonski motilec, saj vpliva na delovanje človeških hormonov, posledično pa naj bi vplival tudi na rodnost. Laboratorijski testi so pokazali, da D5 povzroča maternične tumorje, poškoduje reproduktivne in imunske sisteme v telesu. Prav tako vpliva na živčne transmiterje v našem živčnem sistemu.

Strukturno podoben D4 in D5 je tudi cikloheksasiloksan ali D6. Tudi ta se izredno počasi razkraja in je posledično potencialen bioakumulator. Ciklometikon je mešanica vseh treh prej omenjenih siloksanov in ga najdemo v mnogih kozmetičnih izdelkih, tudi tistih, ki so označeni kot naravni.

Med sorodne izdelke sodi tudi polidimetilsikolsan ali po domače tudi silikonska guma. Narejen je iz D4 in vsebuje tudi sledi D4 in D5.

12. Natrijev lavril sulfat (SLS) in Natrijev lavret sulfat (SLES)

SLS in SLES se uporabljata v kozmetiki kot detergenta in umetna penilca. Zato ju najdemo v šamponih, gelih, milih, penečih kopelih, kremah za britje ipd. Tudi čistilna in pralna sredstva ju vsebujejo veliko. Onesnažena sta lahko z oksidom etilena in 1,4-dioksanom.

Prekomerna izpostavljenost SLS in SLES povzroča poškodbe oči, depresije, težko dihanje, drisko in hudo draženje kože. Prav tako ju povezujejo tudi z uničenjem obrambnega sloja kože. V telesu se nalaga v jetrih, srcu, pljučih in možganih. Škodljiva sta tudi okolju.


13. Triklosan

Triklosan najpogosteje najdemo v deodorantih in antiperpirantih, čistilih in razkužilih. V teh izdelkih služi kot konzervans in antibakterijsko sredstvo. Ko vidimo na izdelku napis »antibakterijsko«, je skoraj sigurno v tem izdelku triklosan.

Ta snov z lahkoto prehaja skozi kožo v telo. Raziskovalci sumijo, da je hormonski motilec. Pri skoraj 75% ljudi ga najdemo v urinu. EU zakonodaja ga označuje kot sredstvo, ki draži kožo in oči ter strup za okolje. Izredno počasi se razkraja in je bioakumulativen. V okolju pogosto reagira v dioksin.

Pogosta uporaba triklosana vodi tudi v bakterije, ki so odporne na antibiotike. Določene države so omejile koncentracijo te kemikalije v kozmetičnih izdelkih (od 0,03% do 0,3%, odvisno od izdelka in države), vendar pa je težava v tem, da je triklosan prisoten v mnogih izdelkih. Ko uporabljamo več izdelkov, se te koncentracije seštevajo, učinki pa množijo.

14. Kemična sredstva za zaščito pred soncem

V sredstvih za zaščito pred soncem najdemo aktivne in neaktivne sestavine. Ko jih nanesemo na kožo, jih izpostavimo agresivnim sončnim žarkom in tako sprožimo reakcijo med samimi sestavinami ter našo kožo. Mnoge od teh reakcij so strupene, kažejo pa se kot vnetje, dermatološke poškodbe, alergije in fotogenotoksični efekt (poškodbe DNA). Sredstva za zaščito pred soncem vsebujejo tudi sestavine, ki so karcinogene.

Naravna sredstva za zaščito pred soncem, ki vsebujejo titanijev dioksid in cinkov oksid, so navadno bolj zdrava alt_ernativa.

Oksibenzon. Z lahkoto prehaja skozi kožo v telo in povzroča preobčutljivost na sončne žarke. Kot fotokarcinogen poveča tvorbo škodljivih prostih radikalov in možnost poškodbe DNA v celicah. Doprinesel naj bi k povečani incidenci melanoma pri uporabnikih krem za sončenje. Nekatere raziskave so tudi pokazale, da naj bi se obnašal podobno kot estrogen in naj bi posledično povečal možnost nastanka raka na dojki.

Oktil metoksicinamat. To kemikalijo označimo tudi OMC in je glavna sestavina krem za sončenje z UVB filtrom, najdemo pa jo v večini krem za sončenje. Ko OMC izpostavimo sončnim žarkom razpade na toksične komponente. Toksično deluje na vse sisteme v telesu in posledično izzove tudi fototoksičen učinek.

Retinil palmitat. Proizvajalci krem za sončenje uporabljajo vitamin A v svojih recepturah zaradi svoje antioksidativne moči. Vendar pa ta oblika vitamina A v kremah za sončenje v stiku s sončnimi žarki pospeši staranje kože in posledično razvoj kožnih lezij in tumorjev.

15. Aluminij
Aluminij je pogosta sestavina deodorantov, antiperspirantov, cepiv, pecilnih praškov, mleka ipd. Mnoge raziskave ga povezujejo z Alzheimerjevo boleznijo, drugimi boleznimi možgan in je potencialen faktor tveganja za raka dojk. Sestavine na osnovi aluminija v antiperspirantih začasno zamašijo žleze znojnice. Zavedati se moramo dejstva, da je tudi znoj odpadek telesa.

Aluminij spada med živčne strupe, ki se lahko veže na naše rdeče in bele krvne celice ter hormone, kar vodi do mikrovaskularne kapi, ki povzroča druga resnejša obolenja. Oseba povprečno v svojem življenju zaužije 1,5kg aluminija.


16. Težke kovine

Težke kovine se v telesu stalno nalagajo in v telesu povzročajo različna huda obolenja. Težke kovine se znajdejo skoraj v kozmetičnih izdelkih.

Svinec. Ta težka kovina spada med nevrotoksine, najdemo pa jo v kozmetiki, plastiki, baterijah, insekticidih, glazurah, barvi ipd. Raziskava iz leta 2007 je razkrila, da kar 61% šmink vsebuje svinec.

V telesu se svinec nalaga v tkivih, najpogosteje v kosteh, vendar tudi v jetrih, ledvicah, pankreasu in pljučih. Svinec prehaja skozi popkovnico in lahko poškoduje možgane pri fetusu. Naše telo polovico zaužitega svinca izloči v dveh do šestih tednih, drugo polovico pa v petindvajset__ih do trideset__ih letih.

Živo srebro. V kozmetiki naj bi bilo z živim srebrom okužena 2% izdelkov. Tudi živo srebro spada med živčne strupe, lahko pa okvari tudi ledvice in možgane pri fetusu. Z lahkoto prehaja skozi kožo v kri.

Kadmij. S to težko kovino najpogosteje pridemo v stik preko hrane, vode, plastike, zraka, baterij in kajenja. V telo pride skozi kožo in se nalaga v jetrih in ledvicah. Je karcinogen.

Arzen. Največ te težke kovine v telo prinesemo s hrano, zemljo, zrakom, prahom in cigareti. Raziskave so pokazale, da je v ličilih vse do 2,3ppm arzena. Zaužit arzen se hitro absorbira v prebavilih in razširi po celem telesu. Prehaja tudi popkovnico. Je kancerogen.

Nikelj. Ta težka kovina je v naravi izredno pogosta, najdemo ga v skoraj vseh izdelkih, v kovancih, nakitu, baterijah, barvah za keramiko ipd. Izpostavljeni smo mu vsi, vendar pa povzroča zdravstvene težave le v večjih količinah, sproži pa lahko alergije.


17. Smukec

Smukec je dejansko zdrobljen lojevec, mineral. Najdemo ga v mnogih izdelkih za dom, vrt in tudi higieno. Vsebujejo ga otroški in drugi pudri, zdravila, pesticidi, deodoranti, kreda, voščenke, milo, izolacijski materijal, barve, papir ipd. Je strupen, lahko povzroča tumorje na jajčnikih in pljučih.


< Sporočilo je popravil ZARA -- 20.11.2012 13:03:44 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 13:11:50   
josephine27
Eh priznam, da do tam še nisem prišla. Upam, da enkrat pride na vrsto. Trenutno se ubadam bolj z dodatki v hrani in čistilih. Ob vsem ostalem enostavno ni časa al pa sem jaz prelenauser posted image . Sicer razen kreme za obraz in pudra pri kozmetiki nimam nekih stalnih znamk.

_____________________________



(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 13:21:14   
pomar*ANČA*
pri meni si dosegla to, da se od zdaj naprej ne umivam več in da sem mnenja da je kopalnca najbolj strupen prostoruser posted image

zdaj pa resno... že nakaj časa iščem kozmetiko ki nebi imela toliko sestavin katerih ne poznam ali niti ne znam prebrati. najbolj me zanima za kremo za obraz, katera je čim bolj naravna, pa da ne bom dala celo premoženje zanjo? kakšna ideja?

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
20.11.2012 13:32:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 13:35:54   
pomar*ANČA*

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Sem pa sklenila, da ne bom več kupovala kozmetičnih sredstev, ki so trestirane na živalih. Moja lepota le ni tako pomembna, da bi morale zato trpeti živali.


sem tudi to že jaz sklenla, ampak me je minilo, ko sem v zvp prebrala, da je ta podatek zavajujoč, da je vsaj ena sestavina testirana na živali, praktično naj nebi bilo kozmetike ki nebi bila testirana na živalih. lahko so to tudi prikrite sestavine, ali del sestavine neke kozmetike.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 13:36:07   
razglednica
kaj pa naj zdajuser posted image , posebej tisti ki nimajo denarja, kaj naj uporabljajo????

kis za umivanje ploščic,
kaj pa naj za našo kožo???


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
20.11.2012 13:42:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pomar*ANČA*)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 13:45:41   
pomar*ANČA*

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: pomar*ANČA*


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Sem pa sklenila, da ne bom več kupovala kozmetičnih sredstev, ki so trestirane na živalih. Moja lepota le ni tako pomembna, da bi morale zato trpeti živali.


sem tudi to že jaz sklenla, ampak me je minilo, ko sem v zvp prebrala, da je ta podatek zavajujoč, da je vsaj ena sestavina testirana na živali, praktično naj nebi bilo kozmetike ki nebi bila testirana na živalih. lahko so to tudi prikrite sestavine, ali del sestavine neke kozmetike.



Ja, saj to mi je jasno. Sam si mislim, d aje še vedno oblje samo ena ali dve sestavini, kot pa vseh 30, ki so naštete na embalaži. Žal še ena od stvari, kjer se izbira med manjšim in večjim zlom.

Razglednica, recimo čisto navadno trdo, neodišavljeno milo namesto raznih tekočih zadev.




jaz sem bila pa naivna in sem verjela da izdelek res ni testiran na živalih...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 13:47:54   
josephine27
Razglednica jaz se kar se tiče kozmetike držim reka manj je več. Cena ni merilo, da je krema kakovostna. Daleč od tega.

_____________________________



(odgovor članu razglednica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 13:51:33   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: pomar*ANČA*

pri meni si dosegla to, da se od zdaj naprej ne umivam več in da sem mnenja da je kopalnca najbolj strupen prostoruser posted image

zdaj pa resno... že nakaj časa iščem kozmetiko ki nebi imela toliko sestavin katerih ne poznam ali niti ne znam prebrati. najbolj me zanima za kremo za obraz, katera je čim bolj naravna, pa da ne bom dala celo premoženje zanjo? kakšna ideja?


Ta link malo prelistaj, naj bi bilo več ali manj naravno. Imaš pa vse živo. Od-do.

http://www.ecco-verde.si/znamke

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
20.11.2012 13:53:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pomar*ANČA*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 13:54:41   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Razglednica jaz se kar se tiče kozmetike držim reka manj je več. Cena ni merilo, da je krema kakovostna. Daleč od tega.

Ja, to pa. Jst imam kremo za 9 in nekaj €. Zdrži mi pa do 2 meseca. Ne rabiš imet kreme za 40€ da ti bo pasala..

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 13:56:37   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Razglednica, recimo čisto navadno trdo, neodišavljeno milo namesto raznih tekočih zadev.

Moja pupsa se umiva s trdim milom, ker je zelo suhokožna. user posted image Celo lase si umiva s trdim milom.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 13:57:40   
LuLu
Jaz imam informacijo, da bi naj od te cenovno dostopne kozmetike, bila najboljša Alverde (DM znamka). Če je katera drugače slišala, brala,... , da ni, prosim naj napiše.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 14:11:22   
Brbs
Pa saj ne rabite spremljat vsake sestavine posebej! Glejte da ima kozmetika razne certifikate kakovosti, pa je! Npr BDIH, Vegan, Natrue itd.

Npr. Alverde jih ima (večina izdelkov), nato Weleda itd.

Razni lush, L'occitane pa take...to ni nič naravnega.

Preberite si o certifikatih in se teh držite, pa ste že veliko naredile.

lp

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 14:12:00   
skuštrana
O, je..kozmetika je strup. enkrat sem brala v enem članku koliko konzervansov preide v našo kri preko kozmetike. Kakšno škodo pa potem delajo ti konzervansi v telesu pa še ni raziskano. Super, ne...

Jaz se trudim uporabljati samo naravno kozmetiko, brez konzervansov. Pa brez alkohola (kar pa je že kar malo težje najti). Jaz sem odkrila eno žensko, ki kreme, mila, kaladonte itd dela doma pa kupujem od nje. In mi super paše na kožo, edino v hladilniku rabim eno polico samo za kozmetiko user posted image user posted image (ker nima konzervansov in je rok trajanja zelo kratek če ni na hladnem)...Imam pa eno kremo (sem si jo kao vzela za zimo - suh zrak pa to) od Afrodite in ko se namažem me tako zelo peče koža na obrazu da je joj..In bognedaj da mi pride v oči, pečejo za znoret...In potem naj to mažem na sebe? No way...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 14:14:43   
skuštrana
Alverde kozmetika ima v sebi alkohol. Skoraj vse njihovo.

Na Hr v dm, konzumu itd se da dobit kozmetiko Ulola http://ulola.hr/ Recimo - to je kozmetika ki jo lahko dobesedno poješ user posted image
, ampak rok trajanja je pa kratek...

< Sporočilo je popravil skuštrana -- 20.11.2012 14:16:09 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 14:38:28   
mateyka
jaz pa furam 8 hour cream od elizabeth arden, če si le lahko privoščim.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
20.11.2012 15:09:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 15:39:48   
Brbs
Saj ne rabite vseh sestavin gledat, bodite pozorne da imajo izdelki certifikate npr. BDIH, Vegan, Natrue itd

Imjo jih recimo alverde, weleda itd

razni lush, l'ociitane itd...to ni nič naravnega.

če bo kozmetika že samo certifikat imela, ste veliko naredile za sebe (in otroke)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 15:41:09   
Brbs
aha, vidim da sem dvakrat objavila user posted image

damn internet me zeza

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 15:56:47   
mateyka
ja, pa weledo mamo doma, za vse - uno rumeno linijo. weleda rocks.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 15:58:15   
mayci
Jaz običajno malo reletim sestavine, samo je res težko najti kremo oz. izdelek, ki je ok in da ni cena visoka do neba..user posted image
Večinoma uporabljam Alverde.user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 18:43:28   
Stanislava_
Ne trudim se user posted image .

Milo redko uporabljam, umivam se večinoma z vodo. Tudi kreme redko uporabljam.

Šampon je navaden Cvet, Subrina pač Subrina, pojam nimam, kaj je v njej, zobnih past uporabljam celo kolekcijo, tako da je od vsakega strupa pomalo, kremo za roke pa tudi najbolj navadno, 48, samo tudi nimam pojma, kaj vsebuje.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kemikalije v kozmetiki - a ste pozorne ka...
20.11.2012 19:02:05   
liliana
Nikoli ne gledam na to....

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako povečati možnosti za zanositev
To so načini za hitrejšo zanositev - spremljanje plodnih dni, zdrav življenjski slog in redni spolni odnosi. Ob težavah ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Kam z otroki za noč čarovnic 2024?
Letos bodo noč čarovnic po Sloveniji zaznamovali številni dogodki za otroke, od zabavnih delavnic do strašljivih dogodiv...
Zdravo prehranjevanje se začne že v vrtcu
Marjeta Podpečan, odgovorna za prehrano predšolskih otrok v zavodu Kranjski vrtci, nam je pojasnila, zakaj pogosto vklju...




Razpoloženje v času nosečnosti.
Admin

Ste med nosečnostjo imeli nenadne spremembe razpoloženja?