|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 10:09:42   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*




Off topic: Kalbo, kupi Toyoto. Se ne kvari.


Ti bi bila idelana žena mojega moža.
On bi novo Verso.
Čist je zaljubljen v tele japonce, porkamotorka user posted image user posted image


Tutan, pri nas imamo dve Toyoti. Nobeni se ni še nič okvarilo. Moj je stra 9 let. V tem času sem menjala potrošno robo: 2 žarnici, akumulator (po 7-ih letih), bremze (po 7-ih letih), olje in filtre in gume. Aja, pa brisalce 1x. Prej sem imela Golfa, na izrednih servisih vsaj 2x letno, 3x letno menjala žarnice, cel kup napakic in napak, ki so mi žrle živce in denar. Je pa imel lepe barve sedežev user posted image .



Moj ima hondo accord, pa res razen generalnega servisa, ko smo jo kupili, ni bilo kaj za popravit. Že trkam. Ima pa eno napako, je limuzina.
Meni je recimo zelo všeč Citroen C4 picasso, v beli barvi user posted image , on pravi pa Toyota corolla verso. Za barvo mu je vseeno user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 10:36:32   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Če hočeš met telefon, ga moraš plačat, če hočeš pa telefon vreden 500 EUR za 1 EUR moraš pa pač sklenit aneks. Še vedno ne razumem, kje je tu nateg enak tistemu, ki ga opisujem.



Recimo, sprememba imena že obstoječih paketov vezanih na 24 mesecev in zvišanje naročnine ter zmanjšanje zakupljenih količin.......ali pa ponujanje telefona za 500 EUR po 1 EUR v paketu, ki stane recimo 70 EUR mesečno, ti pa porabiš dejansko 40 ali 50 EUR mesečno.....v bistvu so že paketi nateg....ker če kupiš telofon na pumpi, ga dobiš že za 20 ali 30 EUR in če posebno dosti ne telefoniraš, precej prišparaš, če če ne jemlješ paketa......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 10:48:06   
kalbo
Odvisno kakšen telefon je na pumpi za 40 EUR. Sodobni pameten telefon sigurno ne. In če uporabljaš telefon le za govor in SMS, se zagotovo najde zate zelo ugoden paket pri vseh treh oziroma štirih ponudnikih brez vezave. Nateg bi bil, če bi ti ponujal sodoben pameten telefon, dobila bi pa tega s pumpe.

Mobilna telefonija je ratala pri nas izredno poceni, sam kaj čmo, vi bi telefoniral zastonj.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 4.10.2012 10:49:28 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 11:53:41   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Odvisno kakšen telefon je na pumpi za 40 EUR. Sodobni pameten telefon sigurno ne. In če uporabljaš telefon le za govor in SMS, se zagotovo najde zate zelo ugoden paket pri vseh treh oziroma štirih ponudnikih brez vezave. Nateg bi bil, če bi ti ponujal sodoben pameten telefon, dobila bi pa tega s pumpe.

Mobilna telefonija je ratala pri nas izredno poceni, sam kaj čmo, vi bi telefoniral zastonj.

Mobilna telefonija je pri nas poceni samo za tiste, ki jo res veliko koristijo. Jaz nisem za telefon nikoli porabila več kot 10 € na mesec (mi je pač telefon zadnja briga), pa sedaj plačujem za "ugoden" paket 17 € na mesec. Za mene je to čista izguba. Če bi želela sedaj pameten telefon, bi bila mesečna naročnina minimalno 25 €, ker pač nimam X00 € za telefon.
tako da, meni je predrago in ostajam na starem mobiju.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 12:24:19   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Odvisno kakšen telefon je na pumpi za 40 EUR. Sodobni pameten telefon sigurno ne. In če uporabljaš telefon le za govor in SMS, se zagotovo najde zate zelo ugoden paket pri vseh treh oziroma štirih ponudnikih brez vezave. Nateg bi bil, če bi ti ponujal sodoben pameten telefon, dobila bi pa tega s pumpe.

Mobilna telefonija je ratala pri nas izredno poceni, sam kaj čmo, vi bi telefoniral zastonj.

Mobilna telefonija je pri nas poceni samo za tiste, ki jo res veliko koristijo. Jaz nisem za telefon nikoli porabila več kot 10 € na mesec (mi je pač telefon zadnja briga), pa sedaj plačujem za "ugoden" paket 17 € na mesec. Za mene je to čista izguba. Če bi želela sedaj pameten telefon, bi bila mesečna naročnina minimalno 25 €, ker pač nimam X00 € za telefon.
tako da, meni je predrago in ostajam na starem mobiju.



Če bi želela - ali ga pa potrebuješ?
Ker ravno to je keč tistega, kar govori Kalbo. Želi povedat, da bi vsi imeli smart phone za 600€, po ceni 1€, kar brez naročnine. Meni je vseeno, ali bi mela mobi čukca user posted image , če bi za pogovore mesečno dala ziher čez 50€. Tako pa vzamem paket, kjer imam zakupljene minute (ok, tudi smse, pa čeprav pošljem cca 20-30smsov na mesec) in kar je meni pomembno - zakupljen imam prenos podatkov. In zame je telefon praktično zastonj, torej za 1€ - ker to koristim. In bi koristila, ali bi imela osnovni telefon, ki zaradi moje službe mora imeti povezavo z internetom - kjerkoli, ali pa imam smart telefon. Mogoče se zaradi tega ne obnašam do telefona, kot da bi bil sveto tele, ampak je pa pripomoček, ki mi marsikaj olajša. Ampak mi na hiter način omogoča vse to, za kar sem prej mogla vlačit za sabo laptop (in pri nas na firmi so nam dali laptope z 17inčnimi zasloni, da si ja tovoril, tako kot norec, samo za to, da si bil dosegljiv na službeni mail).

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 14:16:01   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Odvisno kakšen telefon je na pumpi za 40 EUR. Sodobni pameten telefon sigurno ne. In če uporabljaš telefon le za govor in SMS, se zagotovo najde zate zelo ugoden paket pri vseh treh oziroma štirih ponudnikih brez vezave. Nateg bi bil, če bi ti ponujal sodoben pameten telefon, dobila bi pa tega s pumpe.



O ja...seveda se najde paket....in ravno ti paketi so zavajanje.....ker če bi mobitel želel zgolj ponuditi kupcu drag telefon z odplačevanjem recimo 24 mesecev, bi to lahko storil drugače....ne pa tako, da ima 20 paketov, ki jih kadarkoli spreminja....

Recimo, da dam konkretno......leta 2010, je bil največji mobitelov nateg.....povezani 33 se je recimo spremenil v Opti povezani, naročnina se je podražila za 2 EUR, prenos neporabljenih zakupljenih količin v naslednji mesec ni bil več mogoč in prenos podatkov se je zmanjšal iz 1000MB na 100MB, bila je sicer možnost dokupa prenosa podatkov, kar pa bi spet dodatno podražilo naročnino za dodatnih 5 EUR....in torej, ko sem jaz podpisovala pogodbo oz. aneks k pogodbi, sem podpisala za 33, potem se mi je pa čudežno naročnina dvignila na 35 EUR oz. na 40 EUR.....

Pa tega v pogodbi ni bilo.....je pa to Mobitel lahko storil, ker ima to zapisano v Splošnih pogojih uporabe Mobitela....

In povsem ista zadeva je s tvojim zavarovanjem......ponujajo ti eno, čez noč pa spremenijo svoje pogoje, ker imajo pač to tam nekje zapisano in ti s podpisom podpišeš, da si prebral in se strinjal z vsakim k.urč.evim členom pogodbe ter nekih splošnih pogojev, ki so zapisani bog ve kje......

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Mobilna telefonija je ratala pri nas izredno poceni, sam kaj čmo, vi bi telefoniral zastonj.


Daj nehaj Kalbo....in naš največji operater vseh komunikacij je tik pred propadom, ker je tako zastonjuser posted image .....mobilna telefonija ni zastonj....in to dobro veš.....ker ne gre samo za telefonijo......

Sicer pa tudi pri zavarovanju lahko vsakdo izbere ugoden paket zase (tako kot pri mobilni telefoniji).....malo morje zavarovanj obstaja.....

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 14:22:39   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


Če bi želela - ali ga pa potrebuješ?
Ker ravno to je keč tistega, kar govori Kalbo. Želi povedat, da bi vsi imeli smart phone za 600€, po ceni 1€, kar brez naročnine.


V bistvu ne, meni je recimo logično, da ne morem dobiti smart phone za 1 EUR in nikjer nisem zapisala, da si to želim......želim samo povedati, da je tudi pri mobilni telefoniji ogromno natega, ne samo pri zavarovanju.....ker z naročnino plačaš precej tistega, kar v bistvu sploh ne potrebuješ......recimo 100 SMSov, pošlješ pa jih na mesec 10.....


(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 15:36:29   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


Če bi želela - ali ga pa potrebuješ?
Ker ravno to je keč tistega, kar govori Kalbo. Želi povedat, da bi vsi imeli smart phone za 600€, po ceni 1€, kar brez naročnine.


V bistvu ne, meni je recimo logično, da ne morem dobiti smart phone za 1 EUR in nikjer nisem zapisala, da si to želim......želim samo povedati, da je tudi pri mobilni telefoniji ogromno natega, ne samo pri zavarovanju.....ker z naročnino plačaš precej tistega, kar v bistvu sploh ne potrebuješ......recimo 100 SMSov, pošlješ pa jih na mesec 10.....




Kdo ti je kriv, omisli si 2-3 ljubimce/ljubimke, pa da vidiš kak hitro jih spičkaš krepko čez 100.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 16:21:15   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Kdo ti je kriv, omisli si 2-3 ljubimce/ljubimke, pa da vidiš kak hitro jih spičkaš krepko čez 100.

Paket Zanjo: "Imate enega ljubimca? Za vas imamo paket s 100 sms-i. Imate 2 ljubimca? Potem potrebujete paket 200...  Imate več kot dva ljubimca? Pravi paket za vas je 1000!  user posted image  

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   [Brisano sporočilo]
4.10.2012 16:31:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 16:50:48   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Za tako obsežen "projekt" pa rabiš že dobre organizacijske sposobnosti,

Bi skoraj popravla moj post... ker za tri in več ljubimcev... kdaj za vraga pa imaš čas pisati sms-e?


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   [Brisano sporočilo]
4.10.2012 16:53:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 18:52:19   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


Če bi želela - ali ga pa potrebuješ?
Ker ravno to je keč tistega, kar govori Kalbo. Želi povedat, da bi vsi imeli smart phone za 600€, po ceni 1€, kar brez naročnine.


V bistvu ne, meni je recimo logično, da ne morem dobiti smart phone za 1 EUR in nikjer nisem zapisala, da si to želim......želim samo povedati, da je tudi pri mobilni telefoniji ogromno natega, ne samo pri zavarovanju.....ker z naročnino plačaš precej tistega, kar v bistvu sploh ne potrebuješ......recimo 100 SMSov, pošlješ pa jih na mesec 10.....




Kdo ti je kriv, omisli si 2-3 ljubimce/ljubimke, pa da vidiš kak hitro jih spičkaš krepko čez 100.


Nateg v dobesednem pomenu......user posted image

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 19:20:31   
TomTaylor
pa dejte no, a je treba glih vsako temo zjeba.t? Kapitalizacija/odkup? Sej sem samo to vprašala!


J. Ebali vas telefoni in fiati.. user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 19:24:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

A se kdo spozna? Kaj je bolje - odkup police ali kapitalizacija police? Plačevati več ne mislim.

Oboje je sicer slaba odločitev, ampak katera je manj slaba?


In kako bi zdaj v bistvu rada, da ti na to vprašanje odgovorimo.....?


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 19:31:42   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

A se kdo spozna? Kaj je bolje - odkup police ali kapitalizacija police? Plačevati več ne mislim.

Oboje je sicer slaba odločitev, ampak katera je manj slaba?


In kako bi zdaj v bistvu rada, da ti na to vprašanje odgovorimo.....?





z argumenti za/proti za obe izmed zgornjih odločitev. Ali vsaj z argumenti za/proti za tisto, ki je boljša. user posted image Ker na KD (kamor sem se sicer obrnila po nasvet) mi logično, ne morejo podati nepristranskega odgovora. Iz konkurenčnih zavarovalnic pa ne poznam nikogar, ki bi mi bil sposoben ponuditi odgovor, nepristranski seveda. Na netu je pa tut vse sorte - kakor na RR. O nategancijah in to...

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 19:55:35   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

A se kdo spozna? Kaj je bolje - odkup police ali kapitalizacija police? Plačevati več ne mislim.

Oboje je sicer slaba odločitev, ampak katera je manj slaba?


In kako bi zdaj v bistvu rada, da ti na to vprašanje odgovorimo.....?





z argumenti za/proti za obe izmed zgornjih odločitev. Ali vsaj z argumenti za/proti za tisto, ki je boljša.


Proti odkupu:
Še enkrat, čeprav je bilo že navedno - pred desetim letom boš plačala še 6,5% davka od zavarovalnih poslov.
In tisto, na kar vsi pozabljate - ne boš več zavarovana (ne vem, za kaj si bila.

Za odkup:
Če je do desetih let, ko davka ni več, več kot 5 let (ocenjujem, na pamet), naredi odkup in naloži denar v varnejše vode.

Sicer pa najdete več informacij na:
http://www.zav-zdruzenje.si/docs/brosure/Zivljenjsko%20zavarovanje%20-%20brosura.pdf

Kjer je na strani 12 naveden tudi naslov za pritožbe:
Varuh pravic s področja zavarovalništva, Slovensko zavarovalno združenje, GIZ, Železna cesta 14, 1000 Ljubljana.


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 20:06:00   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Sam za trgovce veljata dva zakona, enemu se reče o varstvu potrošnikov pred nepoštenimi poslovnimi praksami. Zavarovalnice pa takega zakona nimajo, poleg tega, da trgujejo z skrbmi, strahom, potencialno izgubo bližnjega, torej produkti, ki vključujejo globoke čustvene komponente.


Po kateri logiki navedeni zakon ne velja za področje zavarovalništva?

Zgolj predvidevam, da si zadeve zamešala zato, ker zakon ščiti samo potrošnika kot fizično osebo in ne podjetij oziroma pravnih oseb.

Sicer pa zavarovalnice nadzoruje AZN; na njihovi spletni strani najdeš tudi priporočene poti za primer reševanja sporov: http://www.a-zn.si/Default.aspx?id=128

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   [Brisano sporočilo]
4.10.2012 20:21:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 20:28:22   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

A se kdo spozna? Kaj je bolje - odkup police ali kapitalizacija police? Plačevati več ne mislim.

Oboje je sicer slaba odločitev, ampak katera je manj slaba?


In kako bi zdaj v bistvu rada, da ti na to vprašanje odgovorimo.....?





z argumenti za/proti za obe izmed zgornjih odločitev. Ali vsaj z argumenti za/proti za tisto, ki je boljša. user posted image Ker na KD (kamor sem se sicer obrnila po nasvet) mi logično, ne morejo podati nepristranskega odgovora. Iz konkurenčnih zavarovalnic pa ne poznam nikogar, ki bi mi bil sposoben ponuditi odgovor, nepristranski seveda. Na netu je pa tut vse sorte - kakor na RR. O nategancijah in to...


Že na prvi strani so ti punce dale argumente......za/proti...user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 20:29:00   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Sam za trgovce veljata dva zakona, enemu se reče o varstvu potrošnikov pred nepoštenimi poslovnimi praksami. Zavarovalnice pa takega zakona nimajo, poleg tega, da trgujejo z skrbmi, strahom, potencialno izgubo bližnjega, torej produkti, ki vključujejo globoke čustvene komponente.


Po kateri logiki navedeni zakon ne velja za področje zavarovalništva?

Zgolj predvidevam, da si zadeve zamešala zato, ker zakon ščiti samo potrošnika kot fizično osebo in ne podjetij oziroma pravnih oseb.

Sicer pa zavarovalnice nadzoruje AZN; na njihovi spletni strani najdeš tudi priporočene poti za primer reševanja sporov: http://www.a-zn.si/Default.aspx?id=128



Pardon, se nisem dovolj natančno izrazila. Ja, si navedla prav, gre za relacije do fizičnih oseb, pravne smo iz tega kot potrošniki izvzeti.

Smo se že obrnili na AZN in nimajo pristojnosti. Fajn, a ne? So bili zelo prijazni, ekspeditivni, nimam pripomb, sam pač ne morejo pomagat. Če zavarovalnica hoče zavlačevat, lahko zavlačuje. Kazni za to ni določene, razen zasebna tožba, zadeve ima sedaj odvetnik.


Predvidevam, da je varuh pristojen za fizične osebe, tako kot ostali varuhi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 21:59:22   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

A se kdo spozna? Kaj je bolje - odkup police ali kapitalizacija police? Plačevati več ne mislim.

Oboje je sicer slaba odločitev, ampak katera je manj slaba?


In kako bi zdaj v bistvu rada, da ti na to vprašanje odgovorimo.....?





z argumenti za/proti za obe izmed zgornjih odločitev. Ali vsaj z argumenti za/proti za tisto, ki je boljša. user posted image Ker na KD (kamor sem se sicer obrnila po nasvet) mi logično, ne morejo podati nepristranskega odgovora. Iz konkurenčnih zavarovalnic pa ne poznam nikogar, ki bi mi bil sposoben ponuditi odgovor, nepristranski seveda. Na netu je pa tut vse sorte - kakor na RR. O nategancijah in to...


Že na prvi strani so ti punce dale argumente......za/proti...user posted image




ja, ampak na podlagi večih za/proti lažje "tipaš po sceni". Menda? A ti ne?.....dej prosim. Nehaj.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
4.10.2012 22:00:58   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

A se kdo spozna? Kaj je bolje - odkup police ali kapitalizacija police? Plačevati več ne mislim.

Oboje je sicer slaba odločitev, ampak katera je manj slaba?


In kako bi zdaj v bistvu rada, da ti na to vprašanje odgovorimo.....?





z argumenti za/proti za obe izmed zgornjih odločitev. Ali vsaj z argumenti za/proti za tisto, ki je boljša.


Proti odkupu:
Še enkrat, čeprav je bilo že navedno - pred deset_im letom boš plačala še 6,5% davka od zavarovalnih poslov.
In tisto, na kar vsi pozabljate - ne boš več zavarovana (ne vem, za kaj si bila.

Za odkup:
Če je do deset_ih let, ko davka ni več, več kot 5 let (ocenjujem, na pamet), naredi odkup in naloži denar v varnejše vode.

Sicer pa najdete več informacij na:
http://www.zav-zdruzenje.si/docs/brosure/Zivljenjsko%20zavarovanje%20-%20brosura.pdf

Kjer je na strani 12 naveden tudi naslov za pritožbe:
Varuh pravic s področja zavarovalništva, Slovensko zavarovalno združenje, GIZ, Železna cesta 14, 1000 Ljubljana.





Hvala Stanči user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 4.10.2012 22:01:34 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
5.10.2012 20:59:35   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor



ja, ampak na podlagi večih za/proti lažje "tipaš po sceni". Menda? A ti ne?.....dej prosim. Nehaj.


In......kako si se zdaj odločila.....?

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: KD Življenje, vzajemni skladi itd...
5.10.2012 23:40:13   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor



ja, ampak na podlagi večih za/proti lažje "tipaš po sceni". Menda? A ti ne?.....dej prosim. Nehaj.


In......kako si se zdaj odločila.....?




Najverjetneje bom zmanjšala mesečni obrok user posted image . Se mi zdi, da ima tudi kapitalizacija določene "hakeljce" in se bojim, da bi "nasankala".

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?