|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako toplo/vroče?
8.2.2012 10:14:26   
roladica

IZVIRNO SPOROČILO: krogec

pri meni tudi krpa "laufa" user posted image , sam jaz bi končno rada rešitev, da ne bi več teklo!
ker dejansko sumim, da so to zanič Jelovica okna; pri mojih starših imajo v bloku Mikova plastična, pa jima nikoli ne teče po steklu, kurita isto, relativne vlage v stanovanju pa imata še več kot je pri meni user posted image



Meni se zdi da je nekaj zagotovo na kvaliteti oken. Mi imamo v enem prostoru različna okna, na frčadi so stara kakih 10 let, na drugi steni pa je novo okno. Na tem novem se le na spodnjem robu (kakšna 2 cm) nabere nekaj rose čez noč, starejša okna pa so zarošena precej bolj. In jaz tudi vsako jutro vzamem brisačo in brišem.

(odgovor članu krogec)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kako toplo/vroče?
8.2.2012 22:14:11   
taška30
user posted image Neverjetni ste! Pri nas (smo v bloku) imamo vse radiatorje na ful odprte, pa je temp. Cca. 24 - 25st. Nam je to ravno prav. Pod 24 mene , no, tudi mojga, zebe - na kavču seveda user posted image , če s sesalcem okrog tekam valda ne. Res pa je, da oba ne prenašava za doma dolgih rokavov, zgornjih delov trenirk, puloverjev in podobno. Doma smo vsi sproščeno v kratkih rokavih in brez copat.
V spalnici je okoli 22,5 - več radiator ne sfolga, ker imamo francoski balkon. Če je manj (v prehodnih obdobjih ko ne kurijo), men ni fajn, se ponoči zbujam in imam čist mrzel nos. Jaz imam teorijo, da če mora ponoči telo non stop delat, da vzdržuje telesno temperaturo, se pač ne spočijem.

Edino kar me malo grize je moja ekološka zavest, denarja za kurjavo mi pa definitivno ni škoda, raje šparam drugje.

Še kakšen podoben čudak?user posted image

Ja, zdravi smo pa vsi.

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kako toplo/vroče?
8.2.2012 22:25:10   
taška30
V bistvu se sprašujem kako preživite poleti, če vam je pri 23 - 24 ful vroče. A vsak dan nažigate klimo? Mi jo prižgemo le ko je res kriza, 30st v stanovanju, pa še to le začasno, da se malce ohladi.
No, evo, mi pa pri klimi prišparamo, sploh ne vem zakaj jo imamo. user posted image

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kako toplo/vroče?
8.2.2012 22:38:01   
Anonimen
Mi imamo čez dan 21°C, ponoči pa 19°C. Spat itak ne morem, če mi je pretoplo v sobi ... čez dan pa če se kaj zasedim me kar mrazi, samo če sem pa aktivna pa ni panike. Pač če me prime, da bi termostat naštimala na kako stopinjo več, si raje eno jopico oblečem pa je user posted image

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kako toplo/vroče?
8.2.2012 22:55:12   
ronja
Imamo 20-21°C. Seveda bi imela več (po moje bi bilo ves čas 35+), samo to ne bi bilo najbolj fer do okolja... Manj pa tudi ne more bit, ker imamo dojenčka, pa tudi njegova mami bi zmrznilauser posted image . Sem pa oblečena v puli in pulover pri teh temperaturah (ja, sem zmrzljivček;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu eca12345)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kako toplo/vroče?
8.2.2012 23:10:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: alda


IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

19,5-20,5

Če je več, mi je že kar prevroče.


enako


Podobno.
Zapiram radiatorje, da ni prevroče. Zima je zima, in mi paše, da sem lepo v toplih oblačilih in ne v kratkih rokavih. Enako poleti, mi paše, da je vroče in včasih prevroče.

(odgovor članu alda)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kako toplo/vroče?
9.2.2012 8:57:33   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: taška30

user posted image Neverjetni ste! Pri nas (smo v bloku) imamo vse radiatorje na ful odprte, pa je temp. Cca. 24 - 25st. Nam je to ravno prav. Pod 24 mene , no, tudi mojga, zebe - na kavču seveda user posted image , če s sesalcem okrog tekam valda ne. Res pa je, da oba ne prenašava za doma dolgih rokavov, zgornjih delov trenirk, puloverjev in podobno. Doma smo vsi sproščeno v kratkih rokavih in brez copat.
V spalnici je okoli 22,5 - več radiator ne sfolga, ker imamo francoski balkon. Če je manj (v prehodnih obdobjih ko ne kurijo), men ni fajn, se ponoči zbujam in imam čist mrzel nos. Jaz imam teorijo, da če mora ponoči telo non stop delat, da vzdržuje telesno temperaturo, se pač ne spočijem.

Edino kar me malo grize je moja ekološka zavest, denarja za kurjavo mi pa definitivno ni škoda, raje šparam drugje.

Še kakšen podoben čudak?user posted image

Ja, zdravi smo pa vsi.


No, od tu so zdaj pa problemi, ker so končno takim stopili na prste in montirali merilnike, pa je to toploto končno treba plačat. Mi imamo 22 stopinj, ker je kurjava pač draga. Si kraljevskih 25 stopinj sploh ne mormo privoščit. Pozimi pa v kratkih rokavih nikol ne skačem doma.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kako toplo/vroče?
9.2.2012 9:35:05   
Najaa
Točno tako. Moja mama je dolga leta nažigala gretje do 28stopinj. Ko smo prišli na obisk, smo sam radiatorje zapiral. Zdej, ko so montiral merilnike, je pa padla na realna tla in se raje malo bolj obleče, temp. pa ima na 22-23.
Sicer pa če ležiš na kavču se lahko tud z deko pokriješ.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kako toplo/vroče?
9.2.2012 9:57:51   
kalbo
Ja, pa berem naprej, okna na kip v spalnicah pri minus 15...ja lepo fino, pametno. A uzakonijo ti superenergetsko hišo, ker je kao eko. Po blokih pa energijo dobesedno mečejo stran. Pol pa še upajo klicart poptvjevce in se pritoževat nad položnicami.

Pol pa takega vprašaš....a maš termostatske ventile, maš nova okna, a sploh veš na kolk stopinj kuriš...ko dobiš odgovor na vsa tri vpračanja...ne, zakaj pa...ti je jasno od kje se mu je podvojil račun za ogrevanje. Nekje nekdo je prej plačeval še zanj, zdaj plača točno toliko, kot porabi.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kako toplo/vroče?
9.2.2012 9:58:57   
roladica

IZVIRNO SPOROČILO: taška30

V bistvu se sprašujem kako preživite poleti, če vam je pri 23 - 24 ful vroče. A vsak dan nažigate klimo?


Poleti smo manj oblečeni kot pozimi.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kako toplo/vroče?
9.2.2012 11:30:32   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: roladica


IZVIRNO SPOROČILO: taška30

V bistvu se sprašujem kako preživite poleti, če vam je pri 23 - 24 ful vroče. A vsak dan nažigate klimo?


Poleti smo manj oblečeni kot pozimi.


Pa tudi telo se v določenem letnem času prilagodi na temperature. Poleti ti pri 23 ni vroče, vsaj meni ne. Tam pri 28 v stanovanju začnem jaz s klimo, pa še to redko. Pozimi sem pa komot pri 20 stopinjah v majici z dolgimi rokavi, pri 25 mi je vroče da sem sitna. user posted image

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kako toplo/vroče?
9.2.2012 11:59:08   
Felicita
midva mava nekje 23 stopinj v dnevni, v spalnici pa običajno okrog 19... kopalnica je pa bolj topla, ne vem pa kok ker ni termometra notr.  men je že 23 preveč, sem od doma navajena nekje 21, v svoji sobi pa itak nikol nisem mela več kot 19 (na srečo tut poleti redko čez 23), tko da sem navajena v flisu okrog skakat.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kako toplo/vroče?
9.2.2012 15:25:35   
pingi
Mi imamo 20-21 stopinj, v spalnici 16-17 stopinj (pa tudi dojenček tam spi).

Drugače pa se tudi na naših oknih (pa so stara, lesena, ni da bi "dihtala"), ko je zunaj zelo mraz nabere vlaga. Večina izgine, ko zjutraj zračimo, kar pa ostane pa obrišem.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kako toplo/vroče?
9.2.2012 15:32:55   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja, pa berem naprej, okna na kip v spalnicah pri minus 15...ja lepo fino, pametno. A uzakonijo ti superenergetsko hišo, ker je kao eko. Po blokih pa energijo dobesedno mečejo stran. Pol pa še upajo klicart poptvjevce in se pritoževat nad položnicami.

Pol pa takega vprašaš....a maš termostatske ventile, maš nova okna, a sploh veš na kolk stopinj kuriš...ko dobiš odgovor na vsa tri vpračanja...ne, zakaj pa...ti je jasno od kje se mu je podvojil račun za ogrevanje. Nekje nekdo je prej plačeval še zanj, zdaj plača točno toliko, kot porabi.


Če slučajno leti name - potem pa še malo bolj natančno preberi in boš videl, da imamo na kip okno v spalnici in radiator zaprt.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kako toplo/vroče?
9.2.2012 17:49:32   
Kerensa*
Med 20 in 25 stopinj - kakor v katerem prostoru in kakor kdaj.

(odgovor članu eca12345)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kako toplo/vroče?
9.2.2012 18:04:41   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja, pa berem naprej, okna na kip v spalnicah pri minus 15...ja lepo fino, pametno. A uzakonijo ti superenergetsko hišo, ker je kao eko. Po blokih pa energijo dobesedno mečejo stran. Pol pa še upajo klicart poptvjevce in se pritoževat nad položnicami.

Pol pa takega vprašaš....a maš termostatske ventile, maš nova okna, a sploh veš na kolk stopinj kuriš...ko dobiš odgovor na vsa tri vpračanja...ne, zakaj pa...ti je jasno od kje se mu je podvojil račun za ogrevanje. Nekje nekdo je prej plačeval še zanj, zdaj plača točno toliko, kot porabi.


Če slučajno leti name - potem pa še malo bolj natančno preberi in boš videl, da imamo na kip okno v spalnici in radiator zaprt.

Sem prav prebral, brez skrbi in ne leti direktno nate, ampak na splošno na okna na kip. Da maš ti lahko okno odprto na kip pri 15 minusa in ne zmrzneš, pomeni,da tvoji sosedi kurijo ko zmešani, ker en mora dovajat energijo, ki jo ti mečeš skozi okno. Očitno tvojim sosedom še premajhne položnice pošiljajo in to je moja poanta. Kar naenkrat se pa pritožujejo, kok dražje položnice majo. Men se je ogrevanje v treh letih podražilo za 100 procentov...in kaj naj? Ja nič, vgradil sem sodobno peč, z vremensko regulacijo in prekleto pazim, kje izgubljam energijo.

Pol pa berem nov zakon, po katerem moraš obvezno gradit niskoenergetsko hišo. Lari fari oziroma pljunek v morje proti blokovskim naseljem, kjer so okna odprta na kip.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kako toplo/vroče?
9.2.2012 18:07:26   
ZARA
21-22 *C.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kako toplo/vroče?
9.2.2012 18:10:35   
Kerensa*
Jaz imam 24/7 "na kip" odprta balkonska vrata (v kuhinji), ostala pa nekajkrat na dan za kakšno minuto. Je treba, kar pač kadimo v stanovanju. Plačam pa cca. 50€ za ogrevanje (za dobrih 60 m2). V bloku, seveda.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kako toplo/vroče?
10.2.2012 8:04:02   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: krogec

mi imamo tudi podobno - podnevi okrog 22-23 (termostat je narejen na 22,5 in zadnje čase opažam, da peč skoraj nič ne kuri, se temperatura kar nekak vzdržuje, samo po zračenju se peč sama vklopi), ponoči v dnevnem prostoru skoraj nikoli ne pade pod 20,5, čeprav je zunaj -13 (peč je ponoči ugasnjena), v spalnici je okrog 19 stopinj, problem pa je otroška, ki je vogalna in ne ponoči bolj ohlaja - je razlike z dnevno sobo tudi po 2 stopinji; ponoči zato v otroški gori električni radiator, da je temperatura okrog 21, ker se tudi tamali skozi vrti in odkriva; sem mislila, da mu je mogoče prevroče, pa ga nisem dala v vrečo in je bil vseeno odkrit in čisto leden (očitno je vrtavka user posted image )..
me pa nekaj drugega zanima - pri nas se sedaj, ko so res nizke temperature, rosijo stekla, najbolj v otroški sobi - tam zjutraj kar teče (vogalna, kot sem rekla), drugje pa zgleda kot meglica, čeprav je relativna vlaga največ cca 55%, običajno pa je okrog 45% (normalno pa naj bi bilo med 40-60%, sem prebrala cele gore gradiva o tem), tudi temperatura ne pade pod 20 stopinj, zračimo 3x na dan konkretno.. nikjer v stanovanju ni plesni, nikjer tudi niso vlažne stene, samo okna me spravljajo ob živce
blok je relativno nov - 10 let, okna so Jelovica (sem jih že klicala, so prišli gledat, pa so rekli naj več zračim, ker daj je 55% vlaga zgleda preveč user posted image , sem jih sterala v k*)
kako rešujete to vlago na oknih?


Kaj ti si v mojih blokih user posted image jaz ravno čakam mojstre, ker imamo luže pod okni.

(odgovor članu krogec)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kako toplo/vroče?
10.2.2012 8:26:07   
krogec
če čakaš mojstre, se ne pusti na hitro odpravit - pri meni je ogled izgledal približno tako, da sta tipa zijala vse drugo, samo oknov ne user posted image ; pri oknih sta dejansko pogledala samo, če je tesnilo na okenskem okviru - smo se še zaradi tega skregali, ker jaz sem pri vseh oknih dodatno nalepila tesnile trakove, ker je v originalu pihalo, pa je en tip rekel "pa kaj še hočete, saj dobro tesni" - sem mu povedala, da zdaj JA, po njihovem originalu pa NI!!!..
v glavnem - gledala in šlatala sta stene ob oknih in preverjala, če je radiator odprt (pa jaz nisem klicala majstrov za ogrevanje!!! to dela!!!), pa modrovala sta, da je treba zračit - to vse vem in to sem jim že po telefonu povedala, ko sem klicala servis.. potem sta rekla, naj kakšen mesec spremljam vlago, si pišem temparature, kdaj sem zračila,koliko sem kurila.. potem pa naj jih spet pokličem in bomo videli - ja pa ja! - če v prvo nista hotela slišat, da že sedaj zračim in ogrevam vse prostore, čez en mesec bo pa kaj drugače?! moja smola je bila, da na videz oknom nič ne manjka, nič ni spokano, poškodovano, samo žnj kvaliteta so, ker sta rekla, da so pa res čisto osnovni model (to je pač investitor izbraluser posted image ) in je padel še en pameten predlog - pa kupite nova okna!!! saj imamo tudi boljša..
če je druga v stanovanju vse ok, potem jih stisni za vrat, če pa bodo videli samo eno črno pikico na steni, bodo vsi srečni zaključili, da stene niso izolirane - to znajo (sem se pogovarjala še z drugimi in o Jelovici "vse najlepše")


_____________________________

¤ ¤ ¤

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kako toplo/vroče?
10.2.2012 8:38:55   
Anonimen
Ja saj načeloma če se vlaga nabira na notranji strani oken, okna sama niso kaj preveč kriva ... pač tam topel zrak pride v stik s hladno površino in tam kondenzira. Pač pri starih oknih je bil problem, ker je pihalo notri, niso tesnila dovolj, a se je stanovanje s tem non-stop zračilo in ni bilo toliko vlage v prostoru. Nova okna pa vsa supertruper tesnijo in vlaga nima kam in pačl na najhladnejšem delu sobe (steklih) kondenzira. Se pa da to kolikortoliko preprečit s toplim radiatorjem pod oknom in z rednim zračenjem.

(odgovor članu krogec)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kako toplo/vroče?
10.2.2012 10:33:23   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: krogec

če čakaš mojstre, se ne pusti na hitro odpravit - pri meni je ogled izgledal približno tako, da sta tipa zijala vse drugo, samo oknov ne user posted image ; pri oknih sta dejansko pogledala samo, če je tesnilo na okenskem okviru - smo se še zaradi tega skregali, ker jaz sem pri vseh oknih dodatno nalepila tesnile trakove, ker je v originalu pihalo, pa je en tip rekel "pa kaj še hočete, saj dobro tesni" - sem mu povedala, da zdaj JA, po njihovem originalu pa NI!!!..
v glavnem - gledala in šlatala sta stene ob oknih in preverjala, če je radiator odprt (pa jaz nisem klicala majstrov za ogrevanje!!! to dela!!!), pa modrovala sta, da je treba zračit - to vse vem in to sem jim že po telefonu povedala, ko sem klicala servis.. potem sta rekla, naj kakšen mesec spremljam vlago, si pišem temparature, kdaj sem zračila,koliko sem kurila.. potem pa naj jih spet pokličem in bomo videli - ja pa ja! - če v prvo nista hotela slišat, da že sedaj zračim in ogrevam vse prostore, čez en mesec bo pa kaj drugače?! moja smola je bila, da na videz oknom nič ne manjka, nič ni spokano, poškodovano, samo žnj kvaliteta so, ker sta rekla, da so pa res čisto osnovni model (to je pač investitor izbraluser posted image ) in je padel še en pameten predlog - pa kupite nova okna!!! saj imamo tudi boljša..
če je druga v stanovanju vse ok, potem jih stisni za vrat, če pa bodo videli samo eno črno pikico na steni, bodo vsi srečni zaključili, da stene niso izolirane - to znajo (sem se pogovarjala še z drugimi in o Jelovici "vse najlepše")



Če te prav razumem. Ti si na novo vseljena v novogradnjo, ki je bla kupljena od investitorja. Prvo kar moraš nardit je, da odlepiš tista tesnila tam in čimveč zračiš, priporočam še kak razvlaževalec prostora. Ti imaš v stanovanju en cel kup vlage, ki je zdaj zadihtana not.

Vedet moraš, da je takšna gradnja natempirana na polno in stene niti približno še niso suhe in od tu poplava na oknih. Nimajo okna prav nič s tem.

(odgovor članu krogec)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kako toplo/vroče?
10.2.2012 10:54:15   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja, pa berem naprej, okna na kip v spalnicah pri minus 15...ja lepo fino, pametno. A uzakonijo ti superenergetsko hišo, ker je kao eko. Po blokih pa energijo dobesedno mečejo stran. Pol pa še upajo klicart poptvjevce in se pritoževat nad položnicami.

Pol pa takega vprašaš....a maš termostatske ventile, maš nova okna, a sploh veš na kolk stopinj kuriš...ko dobiš odgovor na vsa tri vpračanja...ne, zakaj pa...ti je jasno od kje se mu je podvojil račun za ogrevanje. Nekje nekdo je prej plačeval še zanj, zdaj plača točno toliko, kot porabi.


Če slučajno leti name - potem pa še malo bolj natančno preberi in boš videl, da imamo na kip okno v spalnici in radiator zaprt.

Sem prav prebral, brez skrbi in ne leti direktno nate, ampak na splošno na okna na kip. Da maš ti lahko okno odprto na kip pri 15 minusa in ne zmrzneš, pomeni,da tvoji sosedi kurijo ko zmešani, ker en mora dovajat energijo, ki jo ti mečeš skozi okno. Očitno tvojim sosedom še premajhne položnice pošiljajo in to je moja poanta. Kar naenkrat se pa pritožujejo, kok dražje položnice majo. Men se je ogrevanje v treh letih podražilo za 100 procentov...in kaj naj? Ja nič, vgradil sem sodobno peč, z vremensko regulacijo in prekleto pazim, kje izgubljam energijo.

Pol pa berem nov zakon, po katerem moraš obvezno gradit niskoenergetsko hišo. Lari fari oziroma pljunek v morje proti blokovskim naseljem, kjer so okna odprta na kip.


Zakaj bi pa zmrznila, če je okno na kip? user posted image Saj je roleta spuščena oz. pustiva zgoraj kakšne 3-4 zareze (zdaj, ko je mraz, ko je topleje, pa več) ali kako se temu že reče. Midva ne marava spati v pretoplem in tudi rada imava svež zrak čez celo noč. Sicer je res da me zvečer, ko stopim v spalnico, kar stisne, ker je za razliko od drugih prostorov res mrzla, ampak ko se uležem in pokrijem mi je pa ravno prav. Da bi me pa sosedje toliko greli je pa tudi malo prebujna domišljija. Na eno stran mejimo na stopnišče, na drugi strani je stanovanje že od nekdaj prazno, pod nama sta dva penzionista, ki gledata na vsak cent, nad nama pa neki delavci, ki jih itak cele dneve ni doma. Mi imamo že od vselitve dalje (2007) vgrajene merilnike toplote tako da dvomim, da je veliko takih (če sploh so), ki bi brezglavo odpirali radiatorje na ful ampak raje vidijo, da jih zebe samo da plačajo manj. Lep primer sta moja starša tukaj v Šiški, prej radiatorji odprti, okno pa tudi, pa ni nobeno dopovedovanje zaleglo, no zdaj pa lepo zapirata radiatorje ko imata merilnike. user posted image Mi imamo pač srečo, da imamo lahko radiatorje v spalnicah zaprte, drugje pa na minimum in da nam je ravno prav toplo, očitno je blok res dobro izoliran.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 10.2.2012 10:55:22 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kako toplo/vroče?
10.2.2012 10:57:28   
krogec

[/quote]

Če te prav razumem. Ti si na novo vseljena v novogradnjo, ki je bla kupljena od investitorja. Prvo kar moraš nardit je, da odlepiš tista tesnila tam in čimveč zračiš, priporočam še kak razvlaževalec prostora. Ti imaš v stanovanju en cel kup vlage, ki je zdaj zadihtana not.

Vedet moraš, da je takšna gradnja natempirana na polno in stene niti približno še niso suhe in od tu poplava na oknih. Nimajo okna prav nič s tem.
[/quote]

blok je 10 let star, v stanovanju sem sedmo leto, vlage v stenah ni, je niti ob vselitvi ni bilo, stene so tople, suhe, ni plesni; glede tesnil na oknih - preden sem dodatno zatesnila, je še bolj lilo po steklih - pa če bi prebral nazaj - luftam 3x dnevno, okna na stežaj takrat, gretje na povprečno okrog 22 stopinj, vlaga običajno med 40 in 50, na kip ne izgubljam toplote

_____________________________

¤ ¤ ¤

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kako toplo/vroče?
10.2.2012 11:16:35   
kalbo
To je pa druga stvar. Pol so pa res okna kriva.

(odgovor članu krogec)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




test
Admin

Katero ime bi izbrali?

Sven (16%)

Svit (15%)

Nejc (42%)

Anže (28%)


Število vseh glasov: 89

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!