|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Štajerske nosečke 2012
7.11.2011 8:24:03   
ircomp
ŠTAJERSKE NOSEČKE 2012


DECEMBERKA 2011
user posted image Medea10 - PDP 20.12.2011, doma 1user posted image user posted image , Marjeta na Dravskem Polju

JANUARČICE
user posted image mateya m - 2.1.2012
user posted image dekletce - 29 let, PDP 7.1.2012 , okolica Maribora
user posted image lily7a - PDP 13.1.2012, Koroška

user posted image mefisto - PDP 15.1.2012, doma 1user posted image user posted image 3l , Rače
user posted image cukrček11 - PDP 17.1.2012
user posted image
sanrca.81 - PDP 27.1.2012, okolica Maribora

FEBRUARČICE
user posted image *emma*- PDP februar 2012, Miklavž na Dravskem Polju
user posted image beba75 - 36 let,  PDP 2.2.2012, user posted image user posted image user posted image user posted image , Maribor
user posted image Tjassi - 20 let, PDP 9.2.2012, Maribor
user posted image @uror@ - PDP 17.2.2012, okolica Rogaške Slatine
user posted image ti.ha - PDP 20.2.2012, doma 1user posted image 1l
user posted image ilanaaa10 - PDP 20.2.2012
user posted image barb78 - PDP 20.2.2012
user posted image e*m*a - 23 let, PDP 28.2.2012, Rogoza

MARČEVKE
user posted image anonimna - PDP 1.3.2012, doma user posted image 3,5l , Maribor
user posted image ircomp - PDP 4.3.2012, 1.user posted image , okolica Celja

user posted image Pattyka - PDP 17.3.2012
user posted image Polzi - PDP 20.3.2012

APRILČICE
user posted image ina11 - PDP 1.4.2012, doma 1user posted image 1luser posted image , okolica Slovenske Bistrice
user posted image cmokica* - 21 let, PDP začetek aprila 2012, Maribor
user posted image valentina - PDP
6.4.2012user posted image , Maribor
user posted image rafaelica - 34 let, PDP 19.4.2012, 1.user posted image , Savinjska
user posted image tulpek - PDP 21.4.2012, doma 1user posted image , Celje
user posted image Barbela - 30 let, PDP
28.4.2012user posted image , doma 1user posted image user posted image , Topolšica

MAJČICE
user posted image tejkaz - PDP 3.5.2012, doma user posted image 5l in user posted image 3l , Savinjska
user posted image lonypg - PDP 5.5.2012, Rogaška Slatina
user posted image Anonimenuser posted image - 24 let, doma 1 user posted image user posted image , PDP 22. 5. 2012, okolica Ptuja

JUNIJKE
user posted image SKORPY - 29 let,  PDP junij 2012, doma 1user posted image user posted image 2l
user posted image *viva* - PDP 22.6.2012, 1.user posted image , Maribor

ČAKAMO NA DATUM PDP
user posted image LILI/NIK - doma 1user posted image 5luser posted image
user posted image metka007 -



user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Štajerske nosečke 2012
7.11.2011 8:25:54   
ircomp
Dobrodošle nove user posted image ! Lep začetek tedna vsem !

(odgovor članu ircomp)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Štajerske nosečke 2012
7.11.2011 12:35:12   
Pattyka
Lep sonček pozdravček vsem user posted image

Odpiram novo temo... Zanima me kako ste kaj s pridobivanjem teže user posted image  Imate kakšne probleme s tem? Če vam kaj pomaga, je tukaj link kjer vam izračuna težo glede na teden nosečnosti user posted image

http://www.gurgle.com/tools/pregnancy_weight_gain_calendar/default.aspx

Razpišite se user posted image  ter uživajte v sončku!

(odgovor članu ircomp)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Štajerske nosečke 2012
7.11.2011 13:05:08   
Barbela
Ojla.

Sem v 16.tednu in sem se zredila za 3kg.

Šla sem na stran, ki jo je dala gor Pattyka in sem vstavila notri svoje podatke in sem vesela, ker napredujem po zdravniških merilih (vsaj za zdaj user posted imageuser posted image user posted image Ne bom rekla, da se ne obremenjujem s kilogrami in me skrbi za koliko se bom zredila....ampak kaj čem, če prekoračim meje....tako pač je. Vsak drugače napreduje. V prvi nosečnosti sem pridelala 15kg in sem jih imela dan po porodu 9,5kg manj. Moje telo je bilo en sam velik balon vode. Torej mi je ostalo 5,5kg ki so izpuhteli sploh ne vem kdaj in v službo sem prišla še lažja kot pred nosečnostjo. Redke so srečke nosečke ki se zredijo le za par kg.

Nič obremenjevati s tem in jesti zdravo, polno in tako kot vam paše  user posted image user posted image

Pa ne pozabit migat user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pattyka)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Štajerske nosečke 2012
7.11.2011 13:18:32   
Pattyka
Jaz sem v 22. tednu in sem se zredila 5 kg (tudi v mejah normale user posted image  ). Jaz sem se sprva tudi malo obremenjevala glede kg, sedaj pa še samo uživam...s kilogrami se bom začela ubadat po porodu user posted image

Kot vidim se pri porodu izgubi kar nekaj pridelanih kg tako da ne bo panike user posted image  


(odgovor članu Barbela)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Štajerske nosečke 2012
7.11.2011 14:04:43   
sanrca.81
Živijo...jst sem v 28 tednu in sem se zredila 5 kg in zaenkrat je še ok. Kako ste pa kaj drgač? V sredo mam pregled za cukr test v bolnci in pa v petek ginekolOGa, tak da bo še en tedn brzinsko okol. Sicer pa tak hitr teče ta čas da sploh ne dohajam. Je še ktira tu k je mogla it na cukr test?LP




(odgovor članu Pattyka)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Štajerske nosečke 2012
7.11.2011 14:31:29   
Pattyka
Jaz imam naslednji teden morfologijo in bom videla, če bom morala it na cuker test user posted image  V katerem tednu pa te ginekolog ponavadi da na ta test? Al to nima veze kolk t si noseča.

Poročaj kako bo na testu user posted image

(odgovor članu sanrca.81)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Štajerske nosečke 2012
8.11.2011 9:04:46   
sanrca.81
Oj. Običajno greš tam nekje v 24 tednu,razn če že prej ne odkrije kej na vodi,takrat pa greš pač prej.

(odgovor članu Pattyka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Štajerske nosečke 2012
8.11.2011 9:12:42   
ircomp
Do sedaj sem se zredila za cca 8 kil, sem v 24. tednu. Preveč mi paše jest, pa premalo se gibam. Mi je čisto jasno od kod kile!

Na cukr test bom šla 28.11. Zgleda, da te dajo na cukr test okoli 26-27t? Pa malo ima veze če si nad 30 se brala. Upajmo, da bo vse v redu.

(odgovor članu Pattyka)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Štajerske nosečke 2012
8.11.2011 9:24:29   
tulpek
Po novem dajo na prvi test takoj oz. do 12 t, potem pa še enkrat od 24-28t. To so sprejeli pred kratkim, ker tako prej ugotovijo morebitno sladkorno in preprečijo kakšne posledice. Zavarovalnica še vedno krije samo en test, zato je drugi samoplačniški (9 eur pri nas) ali pa G sploh ne dela 2 in dela samo tistega drugega, kot je bilo prej.

Sem v 17 tednu in sem se zredila za 1,5 kile, mi je še vedno slabo, nimam apetita in občasano bruham user posted image . Si pa zelo želim, da bi lahko napisala, da sem se zredila 5 kg, ker potem bi imela apetit in uživala v hrani.

(odgovor članu sanrca.81)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Štajerske nosečke 2012
8.11.2011 10:02:18   
*Zvončica*
Hej,

za test za sladkorno sem jaz dobila napotnico na morfologiji (22 t.), moj gin. pošilja na test nosečke nad 30 let (prvič nisem rabila it). Prvo ti vzamejo kri in ti merijo sladkor na tešče, potem pa še 2x piješ glukozo in ti merijo sladkor. Na tešče je meja 5,1, vse kar je nad tem je nos. sladkorna (mislim pa da se je ta meja znižala, tako da že nižji vrednosti slad. obravnavajo kot sladkorno glede na kakšno leto nazaj). Je pa menda fajn gledat tudi kaj prejšnji dan ješ (da ne ješ preveč sladkega itd., ker lahko medna vpliva na rezultat; tako so vsaj meni rekli - žal prepozno user posted image ).

Drugače sem v 27. tednu, zredila pa sem se 5 kg, mi gredo kile gor počasneje kot prvič.

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Štajerske nosečke 2012
8.11.2011 10:33:41   
tulpek
Meni je tudi naročil, da naj ne jem sladkega prejšnji dan, ampak kot nalašč se mi je zelooo luštalo ravno sladkega in sem jedla čokolado, pa je bilo vseeno pod mejo.
Je pa tako, kot sem zgoraj napisala, po novo, nekej pol leta nazaj so imeli nek posvet in ne dela samo moj G tako (sem ugotovila s pogovorom z drugimi user posted image od kje drugje). Ni pa nujno it že prej na test, ampak to potem na svojo odgovornost.

Pa tudi mejo, daj sploh dajo na test, imajo različno, pri nas vse kar je 26 ali več in vse ki imajo v družini koga s sladkorno, ali če je bil prvi user posted image težkokategornik... pa verjetno še kaj.

(odgovor članu *Zvončica*)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Štajerske nosečke 2012
10.11.2011 12:17:38   
Pattyka
Pozdravljene user posted image

Kako ste kaj? Imam vprašanje...se je katera soočila z glivičnim vnetjem med nosečnostjo? Jaz sem ga sicer imela pred nosečnostjo, se pa vnetje pogosto pojavi tud med nosečnostjo. Ste se zdavile z kremami al tabletami?

Lep dan vsem!

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Štajerske nosečke 2012
10.11.2011 15:26:21   
miami10
oj..če ne boste preveč hude bi se vam tudi jaz pridužila...sicer Ljubljančanka, ampak bom z decembrom Celjanka...moj partner je namreč Celjan in tudi naša pikica bo štajerka...PDP imam 24.1.2012
Sem v 29t in sem se zredila 7kg imam pa tudi potrjeno nos.sladkorno...tko da tiste, ki še niste šle na test boste pa morale...vseeno ni ravno dobro preveč pridobivat na kg...jst mam že od prej preveč kg..

srečno user posted image

(odgovor članu Pattyka)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Štajerske nosečke 2012
10.11.2011 16:57:48   
ircomp
Dobrodošla mami10!
Daj malo opiši kako je sedaj, ko imaš potrjeno sladkorno? Ali se moraš zelo pazit? Jaz imam test konec meseca in upam, da bo vse v redu, saj sem se do sedaj že kar močno zredila.
Po slikici sodeč hodiš na jogo?

(odgovor članu miami10)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Štajerske nosečke 2012
10.11.2011 17:00:48   
ircomp
ŠTAJERSKE NOSEČKE 2012


DECEMBERKA 2011
user posted image Medea10 - PDP 20.12.2011, doma 1user posted image user posted image , Marjeta na Dravskem Polju

JANUARČICE
user posted image mateya m - 2.1.2012
user posted image dekletce - 29 let, PDP 7.1.2012 , okolica Maribora
user posted image lily7a - PDP 13.1.2012, Koroška

user posted image mefisto - PDP 15.1.2012, doma 1user posted image user posted image 3l , Rače
user posted image cukrček11 - PDP 17.1.2012
user posted image mami10 - PDP
24.1.2012, Celje
user posted image sanrca.81 - PDP 27.1.2012, okolica Maribora

FEBRUARČICE
user posted image *emma*- PDP februar 2012, Miklavž na Dravskem Polju
user posted image beba75 - 36 let,  PDP 2.2.2012, user posted image user posted image user posted image user posted image , Maribor
user posted image Tjassi - 20 let, PDP 9.2.2012, Maribor
user posted image @uror@ - PDP 17.2.2012, okolica Rogaške Slatine
user posted image ti.ha - PDP 20.2.2012, doma 1user posted image 1l
user posted image ilanaaa10 - PDP 20.2.2012
user posted image barb78 - PDP 20.2.2012
user posted image e*m*a - 23 let, PDP 28.2.2012, Rogoza

MARČEVKE
user posted image anonimna - PDP 1.3.2012, doma user posted image 3,5l , Maribor
user posted image ircomp - PDP 4.3.2012, 1.user posted image , okolica Celja

user posted image Pattyka - PDP 17.3.2012
user posted image Polzi - PDP 20.3.2012

APRILČICE
user posted image ina11 - PDP 1.4.2012, doma 1user posted image 1luser posted image , okolica Slovenske Bistrice
user posted image cmokica* - 21 let, PDP začetek aprila 2012, Maribor
user posted image valentina - PDP
6.4.2012user posted image , Maribor
user posted image rafaelica - 34 let, PDP 19.4.2012, 1.user posted image , Savinjska
user posted image tulpek - PDP 21.4.2012, doma 1user posted image , Celje
user posted image Barbela - 30 let, PDP
28.4.2012user posted image , doma 1user posted image user posted image , Topolšica

MAJČICE
user posted image tejkaz - PDP 3.5.2012, doma user posted image 5l in user posted image 3l , Savinjska
user posted image lonypg - PDP 5.5.2012, Rogaška Slatina
user posted image Anonimenuser posted image - 24 let, doma 1 user posted image user posted image , PDP 22. 5. 2012, okolica Ptuja

JUNIJKE
user posted image SKORPY - 29 let,  PDP junij 2012, doma 1user posted image user posted image 2l
user posted image *viva* - PDP 22.6.2012, 1.user posted image , Maribor

ČAKAMO NA DATUM PDP
user posted image LILI/NIK - doma 1user posted image 5luser posted image
user posted image metka007 -



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ircomp)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Štajerske nosečke 2012
11.11.2011 8:09:18   
miami10
ircomp...ne ne ne...ne hodim na jogo...mam brez joge dovolj velike težave z raztezanjem medenice user posted image
ja tkole je moja sladkorna...OGTT sem delala na torek 18.10-pozitiven test in sicer drugi rezultat (na tešče 4,8 po 1 uri 11, meja je 10) potem sem imela 21.10 predavanja o zdravi prehrani od takrat naprej sem se držala "diete", jem 6x na dan in pred zajtrkom, ter večerjo si merim ketone v urinu (dobiš take testne lističe). Zraven smo dobile še knjigico ker piše koliko enot imajo posamezna živila in jedilnik sestavlkjen iz enot (npr. za zajtrk 2E škroba, 1E mleka, 1E maščobe in 1Esadja...npr. 2dl jogurta, 50g ajdovega kruha, gor malo masla in manjše jabolko)...8.11 sem mela pa prvo kontrolo, mogla pridt 1uro in pol po zajtru...vzeli so mi kri iz prsla me stehtali in zmerli pritisk...potem sem šla do edukatorke...in mi je povedala da sem mela povprečni sladkor (ne vem točno za koliko časa merijo to povpreče) 4,8 kar je uredu...ampak sem mela pa 90min po zajtrku 7,2 kar je preveč ker je mela 6,6...dobila sem aparat za merjenje sladkorja...1x na teden na tešče in vsak dan po glavnih obroki (90min po zajtrku, 90min po kosilu in 90min po večerji)...pa mam uredu sladkorje edino po zajtrku mi zraste preveč..mam pa kontrolo 17.11 tko da bom vidla kaj bodo rekli...
ce ti potrdijo sladkorno ni to noben bav bav...mene je na začetku kar "pretreslo" ker se čokoodvisnik...ampak vse se da...odpovedat se moraš vsem sladkarija in sladkim živilom (med, marmelada...), vse stvarem iz bele moke...
pa še to...mogoče se sliši jest 6x na dan grozno...ampak te obroki so razporejeni nekje na 2-3ure (si jih razporejaš sama čez del dan) in razen kosila in mogoče večerje niso obilni...lahko jih pospraviš v torbico, ko greš v shopping, službo, sprehod... (npr. dop malica je 1E mleka, 1E sadja in 2E škroba...pop pa 2E škroba in 1E sadja)...
upam da sem kateri pomagala...malce sem dolga user posted image

(odgovor članu ircomp)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Štajerske nosečke 2012
11.11.2011 16:40:01   
ircomp
Hvala za opis! Grozno, da moraš toliko pazit na prehrano... ampak najbrž se navadiš. Kar je treba ni težko! user posted image Samo da bo bebika zdrava!!!

(odgovor članu miami10)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Štajerske nosečke 2012
14.11.2011 6:52:47   
sanrca.81
Jutro...evo še mene, da se mal pohvalim :). Na cukr testu vse ok,na pregledu vse ok. Zdaj vemo da bo punčka in da je že obrnjena tk kot mora bit.Čez 3 tedne mam UZ,pol pa še mal bolj na pogost preglede...tole je pa do zdaj minil expresno,kaj šele bo.Zaenkrat se počutim ok in ni nekega napora. Zdaj korakamo nasproti 30-etemu tednu.Smo v pripravi otroške in zdaj ko končno vem da bo deklica,lahk grem tud kaj kupit v roza barvi :)
Ostale kako ste kaj,počutje pa to. Lepo bodte pa čuvajte male zakladke.

(odgovor članu ircomp)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Štajerske nosečke 2012
14.11.2011 11:52:16   
Pattyka
Sončen pozdravček user posted image

Kako ste kaj? Jaz že zelo nestrpna, saj imam danes morfologijo in bom končno zvedela kaj pridno brca v trebuščku user posted image
Danes bom tudi videla, če me bo G dal na cukr test al ne...upam da ne, ker se čokoladi ne morem upret in bi to test lahko tudi pokazal user posted image

Uživajte v sončku in ne pozabit malo user posted image  user posted image

(odgovor članu sanrca.81)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Štajerske nosečke 2012
15.11.2011 10:36:18   
ircomp
Pattyka - kako je bilo na morfologiji? (.... sem že prebrala pri marčevkah - super za pupo!)

Lep dan nosečke!

< Sporočilo je popravil ircomp -- 15.11.2011 10:51:22 >

(odgovor članu Pattyka)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Štajerske nosečke 2012
15.11.2011 11:16:12   
Pattyka
Hej hej user posted image

Ja včeraj je bilo super...pupiko bomo dobili user posted image  Ful sem vesela, da je vse ok...tudi glede cukra user posted image   Obrnjena je že dol, čeprav je G rekel, da se še zmeraj lahko obrača.

Sedaj bova z mojim šla v akcijo in po nakupih (ko vema v kakšnih barvah kupovat) user posted image

Lep dan

(odgovor članu ircomp)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Štajerske nosečke 2012
15.11.2011 11:42:28   
cmokica*
Pattyka čestitam zauser posted image očitno bo drugo leto dosti user posted image user posted image Jaz tudi imam naslednji teden morfologijo in upam da bo user posted image lepo obrjen(a) da bomo vidli spol..da tudi mi2 grema kmalu v shopiing user posted image
nekateri pravijo da bi naj vsaka mamica bodoča malo čutla kaj nosi pod srčekom user posted image tiste katere veste spol se vam je že prej zdelo kaj bo?user posted image
jaz sem vseskozi pravla da bo fantek pol pa me je moj  tak prepričal da bo pupa da zdaj tudi jaz tak mislim user posted image čeprav nama je vseeno samo da bo vse okuser posted image
lp vsem nosečkam..čuvajte & božajte svoje bušije user posted image

(odgovor članu Pattyka)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Štajerske nosečke 2012
15.11.2011 12:05:40   
miami10
jst sm se od nekdaj želela fantka...ko pa sem zanosila sem vedla da imam user posted image ...seveda sem je bila zeloooo vesela...

vidim da vse pridno nakupujete...moja mala upam da bo janurja mela vse...ker trenutno ima bolj malo user posted image ...nisem za shopping...

(odgovor članu cmokica*)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Štajerske nosečke 2012
15.11.2011 12:13:45   
Pattyka
Jaz sem bila skozi prepričana da bo user posted image , ampak ko so minili 4 mes. se mi je zdelo čudno, da sem se malo zredila povsod in ne samo v trebuh (baje tiste ki nosijo fantka, pridobijo največ v trebuh user posted image ). Tako da sem od takrat bila v dvomih. Bilo mi pa je čist vseeno, samo da je vse ok user posted image

miami10: jaz še nisem bila nič v shoppingu user posted image  tako da bo v dec. in jan. norišnica user posted image  Res pa je, da imam že veliko stvari nagledanih preko spleta, tako da točno vem kje je kaj ceneje, da grem tja kupit.

(odgovor članu cmokica*)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?