|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ljubljanske nosečke
10.10.2011 10:46:40   
beti 1
Tjasa27 pozdravljena!

Smejalni plin: jaz sem šele pri 2. porodu ugotovila, da sem prvič res bila zadeta od njega. Je šlo drugič tako hitro od takrat, ko se je začelo zares, oziroma so mi dali umetne popadke, do konca, da so mi komaj utegnile dati pol Dolantina, za masko s plinom pa sploh ni blo cajta.

Šivi: so tudi mene skeleli, vsaj prvič. Najbolj mi je pomagalo tuširanja s hladno vodo po vsaki uporabi WC-ja. Mazat se raje ne, vsaj dokler ni rana čisto zaceljena, potem pa lahko. Lahko si pa daš kakšno hladilno blazinico čez, ko maš malo časa za počivat.

A je katera hodila oziroma hodi na vadbo za nosečnice. Sama se odločam med jogo na Viču in vadbo v Sunny-u, pa se zaradi priročne lokacije bolj nagibam k drugemu.


(odgovor članu 2.mami)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: ljubljanske nosečke
11.10.2011 21:55:20   
muca*maca
Evo, še jaz se javljam na raport!

Ljubljančanka, z Viča, rok pa konec novembra. Sej s smrketo24 se mi zdi, da sva se že srečali?

Čestitke vsem, ki ste že rodile!

Jaz imam doma enega lumpka, ki bo novembra dopolnil dve leti, potem pa se lepo naslonim nazaj in čakam novega družinskega člana.

Za vozičkanje sem ful, v prvi nosečnosti smo tako lepo vozikale punce s foruma, zdaj pa se mi zdi, da kar ne zalaufajo tale srečanja, vse samo na FB visijo user posted image

Lep pozdrav vsem

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: ljubljanske nosečke
12.10.2011 8:35:57   
smrketa24
IZVIRNO SPOROČILO: muca*maca

Ljubljančanka, z Viča, rok pa konec novembra. Sej s smrketo24 se mi zdi, da sva se že srečali?



Ja, ja, medve sva že kofetkale user posted image

(odgovor članu muca*maca)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: ljubljanske nosečke
12.10.2011 13:41:12   
1.april
hojla Ljubljančanke, se vam pridružujem user posted image
Imam prvo noseč., PDP imam 25.4., bo pa user posted image

Sem prec zagrabila za vabo vadbe za nosečnice, upam, da je joga?
Sm že neky iskala, ampak bolj šlampasto. Prejšnja leta sem obiskovala enkrat tedensko jogo v Kosezah, je super za moj hrbet (pa super učitlca), no, pa bi z jogo za nosečnice kar nadaljevala? Če katera ve user posted image , Šiška z okolico bi bila idealna user posted image

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: ljubljanske nosečke
13.10.2011 12:54:53   
beti 1
Muca maca in 1.april dobrodošli med nami! Še ena Šiškarca user posted image .

Jaz sem na veliko iskala jogo za nosečnice v Šiški, sicer predvsem dopoldan, ampak posebnega programa nisem našla. Greš pa lahko v ŠD GIB na redno vajo joge za starejše ali pa v City joga center na eno od rednih vadb. Prav za nosečnice in dopoldan pa imajo samo na Viču blizu interspara.
Posebnih programov za nosečnice je sicer kar nekaj, so pa popoldan in vsaj meni ni uspelo najt nobenega v Šiški.
Meni so sicer priporočili vadbo v Sunny centru v Dravljah. Na enem od forumov sem zasledila, da jo tudi nekateri ginekologi priporočajo.

(odgovor članu 1.april)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: ljubljanske nosečke
13.10.2011 14:00:44   
katka*
Pozdravljene, še ena nosečka ljubljančka tukaj user posted image . To je moja prva nosečnost, rok imam 8.3., spol pa še ne vemo. Drugače sem iz centra, po rodu pa Štajerka, sta me služba in študij pripeljala sem in sem ostala user posted image .
Za telovadbo sem jaz tudi gledala. Najrajši bi kakšno jogo ali pilates. Na jogo sem hodila že pred nosečnostjo, zdaj pa ali ne najdem ali pa je vse dopoldan. Meni bi pa bolj ustrezalo popoldan. Kakšna pa je ta telovadba v Sunny? Bolj kot aerobika al kako? Bom še pogledala priporočila ostalih punc.

_____________________________

Kakor misliš, tako živiš.

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: ljubljanske nosečke
13.10.2011 14:26:45   
KlaraMay
Še jst. Aprilčica2011, po novem Aprilčica2012. Smo se preselili ampak čisto blizu, tako da smo itak še vedno v LJ. user posted image user posted image user posted image

Super je imejte, pa fajn se pogrejte. Mene zdele namreč fuuuuuuuuuuuuuuul zebe. Tamala pa spi v topli postlci .... mami pa pospravlja in kuha kosilo pa še tlele tipka ... user posted image user posted image

_____________________________

KlaraMay - Srečna Aprilčica 2011 in Aprilčica 2012 :-)
http://forum.bucibuci.com (pridi pogledat !!!!!)

(odgovor članu katka*)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: ljubljanske nosečke
13.10.2011 15:23:54   
2.mami
Muca maca, 1.april, katka, KlaraMay toplo pozdravljene!!!

1. april - midve že debatirava pri aprilčicah, kajne?  user posted image
KlaraMay - ti pa upam, da se nam še pridružiš...

Glede vadbe za nosečnice priporočam ZD Fužine, vodi višja medicinska sestra Vesna Oven. Vadba vključuje tudi pripravo na porod (dihanje) in na koncu sproščanje.
Sem hodila predlani, ko je bilo še zastonj user posted image  in sem bila zelo zadovoljna.
http://www.zd-lj.si/zdlj/index.php?option=com_content&view=article&id=302:ola-za-stare-zdl-moste-polje&catid=194:ola-za-stare&Itemid=356

Tale mraz je tudi meni ponagajal, ker sem prehlajena, da je joj user posted image  

Zanima pa me ali poznate kako fino trgovino za nosečke? Popek, LaVie in podobno se mi zdijo čisto predrage (majica 70EUR), HM in C&A pa prešvoh založena. Povsod same neke temne barve, kavbojke, pa hlače na korenčka, ki mi je pašejo niti v "normalnem" stanju, kaj šele zdaj user posted image
Kake izkušnje z Mothercare ali Špela junior? Obstaja še kaj??

Pa še to: glede, da nas je kar nekaj Šiškarc, pa tud center je blizu, računam na kako user posted image , pa vozičkanje user posted image

Držte se, se še pišemo.


(odgovor članu KlaraMay)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: ljubljanske nosečke
13.10.2011 21:19:47   
muca*maca
KlaraMay - a sem jaz to prov prebrala, da si Aprilčiča 2011 in zdej Aprilčica2012?
Boš imela eno leto razlike?

U-A-U!!!

Mi bomo imeli dve leti razlike, eno leto razlike se mi zdi pa hudoooo blizu user posted image
Samo vprašanje, pa upam,da nisem preveč radovedna in vsiljiva:
je bilo načrtovano ali se je zgodilo?

Šiškaric vas je res polno, a je še katera z Viča?
Sicer je pa Tivoli prov lepo nasredi, med Šiško in Vičem, pa tudi iz centra ni daleč user posted image

LP

< Sporočilo je popravil muca*maca -- 13.10.2011 21:20:18 >

(odgovor članu 2.mami)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: ljubljanske nosečke
14.10.2011 14:02:09   
sarar
ojla punce! kako ste kaj?
najprej mucamaca, midve sve pa skupaj tudi pri decemberkah, a ne? user posted image  no, če si taprava sem ti tam že odgovorila, da greve lahko skupaj novembra v porodnišnico v mater.šolo user posted image  pa kaka kavica tudi zraven paše seveda user posted image
nove, obrodošle na forumu... upam, da bo zaživel user posted image  je lepo videti da smo vedno številčnejše user posted image
2.mami, jaz ravno zato ne kupujem nosečniških oblačil, ker so za teh nekaj mesecev res drage. sem slišala, da nek pri emporiumu je ena štacuna prav za nosečke in da je ugodno... jaz imam srečo da sem doma in sem kar v trenerki, za ven imam pa dvoje hlače od prej... za pozimi bom pa kupla še edin kake pajke...

(odgovor članu muca*maca)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: ljubljanske nosečke
14.10.2011 14:42:54   
sarar
MUCA MACA, jaz semzdaj klicala v st.porod.za šolo za starše ker na njihovi strani piše da se je treba 30 dni pred začetkom prijaviti. ni nujno, je pa rekla da je fajn. tak da jaz ti pošiljam št. tel, katero pokličeš in se prijaviš... lahko me pa še kontaktiraš na zs da se zmenive
01/522-60-48. so pa tam vsak dan do 15h  (mislim,da od 10-15h)

(odgovor članu sarar)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: ljubljanske nosečke
14.10.2011 16:44:54   
beti 1
Katka in KlaraMay pozdravljeni!
 
Sarar jaz sem sicer pri januarkah 2012, pa sem tudi mislila že novembra v šolo za starše, so mi sicer rekli, da ni nujno, ker bo to 3. otrok, da pa se je kar nekaj stvari v zadnjih petih letih spremenilo in vseeno priporočajo. Sem pa mislila hoditi dopoldan, ker bom novembra na dopustu.

Oblačila: jaz sem si že poleti kupila 2 tuniki ozirom oblekici, številko večji kot imam sicer, hlač imam še dosti od prvih 2. nosečnosti, sem jih tudi posodila vmes, pa se jim niča kaj ne pozna, zgornje dele pa dokler se da nosim svoje daljše in bolj elastične, če pa to ne bo šlo več si bom pa od sestre al pa moža sposodla. Meni je bil popek prej všeč, so imali svoja oblačila in niso bila tako draga, sem pa šla danes slučajno v H&M na Rudniku pogledat, pa mi niti 1 stvar ni bila všeč. Za ostale trgovine pa pojma nimam.

(odgovor članu sarar)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: ljubljanske nosečke
14.10.2011 21:13:21   
sarar
beti 1, super...bomo vse tri skupaj hodile... midve sve tudi dopoldne hodile... no, potem pa kar pokliči na uno cifro k sm jo dala pa se ''najavi''. pa lahko mi pošljeta po zs štev. pa vaju pokl da se zmenimo. bom probala še pripopat link od porod.-inf.

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: ljubljanske nosečke
14.10.2011 21:16:34   
sarar
http://www4.kclj.si/index.php?t_id=2112&o=1



(odgovor članu sarar)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: ljubljanske nosečke
14.10.2011 21:19:38   
sarar
http://www4.kclj.si/admin/organigram/00016f-000278.pdf

(odgovor članu sarar)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: ljubljanske nosečke
14.10.2011 21:34:43   
muca*maca
Oooo, Sarar, super si tole zrihtala!user posted image

Jst se po moje sploh ne bom nč prijavljala, ker sem itak hodila uradno pred dvemi leti, zdaj pa bolj iz lastnega veselja.
Bom pogledala, kdaj se začne in ure.
Na ZS ti pa pošljem kontakt, pa se zmenimo, kaj in kako user posted image

(odgovor članu sarar)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: ljubljanske nosečke
15.10.2011 20:00:28   
sarar
oj! muca maca, ja sej una babica je rekla da ni tok nujno klicat prej, sam zdj ko sem pa že klicala me je pa prijavila... no, se bomo zmenil user posted image
jaz sem pa danes dopolnila 31.teden user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu muca*maca)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: ljubljanske nosečke
16.10.2011 8:29:10   
Pigy
Dobrodošle vse nove nosečkice,

sej se vas je kr nabralo, upam, da vas bo še več.

Midve se mave kr fajn, no je neki tečka, pa joka, ampak bo nekak. Se kr fajn redi ima že 4350g in je velika 57 cm user posted image .

IZVIRNO SPOROČILO: carmik
a je bla kera šivana? mene šivi tok bolijo za znoret..sploh ne morem sedet sam ležim lahko... pa k grem na wc me tok neki zapeče včas, nvm mogoče je kej vnet...


jaz sem bila šivana. Sicer sem mela notranja šiva, in je glih tko mal peklo. Samo sedaj mi je minilo, celo šiva sta mi počas končno odpadla. ČĆiščo mam pa še vedno user posted image .

A si bla dost šivana?

Kar se hranjenja tiče, moja se zbuja na 4 ure in obvezno poje okoli 120ml, če se pa recimo zbudi na 2-3 ure, ji moram pa dat še 45ml. Mam občutek da jo skoz samo previjam, hranim in uspavam.

Šola za starše..........jaz sem hodila julija, vroče je bilo obup.

Mene že vsi sprašujejo kdaj bova mela naslednjega otroka? user posted image user posted image user posted image Bolj govorim, da sem zaključila s tem in mi nihče ne verjame.
Mogoče me prime čez kake 2-3 leta. user posted image

Katera je naslednja za rodit?

ps: v album sem dodala 4 slikce od Kaje, če ima katera željo videt user posted image


< Sporočilo je popravil Pigy -- 16.10.2011 8:44:27 >

(odgovor članu sarar)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: ljubljanske nosečke
17.10.2011 16:24:28   
beti 1
Pigy ful lepo pupico maš. Se ji vidi, da pridno papca, k so ji lička tko lepo okrogla ratala. Ali se motim, al ma to na čelu Štorkljin ugriz.

Sarar ti pošljem kontakt na z.s., malo družbe bo prav pasalo, ko bomo že brez user posted image  tja hodile. Upam, da mi uspe se v doglednem času prijaviti.

Kaj uživate v sončku?

(odgovor članu Pigy)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: ljubljanske nosečke
18.10.2011 10:52:46   
muca*maca
IZVIRNO SPOROČILO: sarar

oj! muca maca, ja sej una babica je rekla da ni tok nujno klicat prej, sam zdj ko sem pa že klicala me je pa prijavila... no, se bomo zmenil user posted image
jaz sem pa danes dopolnila 31.teden user posted image user posted image user posted image



Sarar, imaš ZS
 
Beti, imaš ZS!!!

< Sporočilo je popravil muca*maca -- 18.10.2011 10:54:38 >

(odgovor članu sarar)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: ljubljanske nosečke
18.10.2011 11:01:08   
carmik





user posted image

Nick, starost, PDP,število  user posted image , spol


NOVEMBER
smrketa24, 27 let, 5.november, 1user posted image , user posted image
Rakica7,29 let,  6.november 0user posted image , user posted image
Tjasa27, 17.november 1user posted image , user posted image
muca*maca, 30.november, 1user posted image

DECEMBER
sarar, 29 let,  19.december, 2user posted image , user posted image
pikica32, 22.december

JANUAR
ronja, 20.januar
miami, 24.januar, user posted image

FEBRUAR
PapuaNG, 10.februar, 1user posted image , user posted image

MAREC
katka*, 8.marec, 0user posted image
patella, 14.marec
ribiri, 29.marec
listek, 31.marec

APRIL
nusi, 4.april
2.mami, 32 let,  8.apri, 1user posted image ,user posted image
1.april, 25.april, 0user posted image , user posted image
KlaraMay

skupaj nas je: 17


user posted image

Pigy        user posted image Kaja
carmik     user posted image Klara

skupaj nas je: 2





(odgovor članu carmik)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: ljubljanske nosečke
18.10.2011 11:09:32   
carmik
živjo... se vam oglašam po dolgem času..

dobrodošle vse nove nosečke..

pigy... ful je luškana Kaja.. pravi cukerček.. a je pridna? ponoč spi? moja je zdj začela neki srat ponoč.. se fuul napenja kot bi kakala pa joka vmes.. jo vzameš v naročje čista tišina..najbol hecno je ko jo položiš pa spet veselo jokamo.. to mi že dve noči dela.. drgač je pa ful pridna
jst pa nevem kok šivov sem dobila ker so me itak uspval za šivanje.. me pa že fuul mn bolijo šivi..kumi čakam da minejo
se tut men zdi da sam previjam pa hranm malo....
a ste bli že kej vzuni? mi smo šli že v petek vn ko je bil tak lep sonček.. je mala prou uživala pa fuul dolg časa je spala pol.. smo mogl izkoristt zasne žarke

jst sm tut eno slikco od Klare naložila v album
oo zdj se pa že bliža november... bodo spet dojenčki user posted image kumi čakam.. že veselo odštevate dneve??

same nosečke iz šiške.. jooj zakaj ni nobene na mojmu koncu za vozičkanje user posted image

lepo se mejte pa uživajte



(odgovor članu carmik)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: ljubljanske nosečke
18.10.2011 13:12:51   
iribiri
Pozdravljene Ljubljanske srečke user posted image !!
Evo javljam se po dolgem času. Ni veliko časa za rač. No, danes sem veliko nadoknadila zamujenega, sm vas prebrala, kako ste pridne in pišete.
Je katera mogoče iz jarš? Tam tudi hodim na OŠ Jože Moškrič na nosečniški pilates ob torkih 18.15h. Meni je super, ni nas veliko, čakamo pa da se nam še katera pridruži. Tako da, če katero zanima, naj se kr oglasi. Drugače ima to čez ŠD Viktorius.
Vse tiste ki ste rodile iskrene čestitke in lepo, lepo se crklejte.

Pa lep sončen in prijeten dan vam želim!

pa-pa

(odgovor članu carmik)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: ljubljanske nosečke
18.10.2011 15:20:18   
beti 1
user posted image

Nick, starost, PDP,število  user posted image , spol


NOVEMBER
smrketa24, 27 let, 5.november, 1user posted image , user posted image
Rakica7,29 let,  6.november 0user posted image , user posted image
Tjasa27, 17.november 1user posted image , user posted image
muca*maca, 30.november, 1user posted image

DECEMBER
sarar, 29 let,  19.december, 2user posted image , user posted image
pikica32, 22.december

JANUAR
ronja, 20.januar
miami, 24.januar, user posted image
beti 1, 26.januar, 2user posted image

FEBRUAR
PapuaNG, 10.februar, 1user posted image , user posted image

MAREC
katka*, 8.marec, 0user posted image
patella, 14.marec
ribiri, 29.marec
listek, 31.marec

APRIL
nusi, 4.april
2.mami, 32 let,  8.apri, 1user posted image ,user posted image
1.april, 25.april, 0user posted image , user posted image
KlaraMay

skupaj nas je: 17


user posted image

Pigy        user posted image Kaja
carmik     user posted image Klara

skupaj nas je: 2






(odgovor članu carmik)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: ljubljanske nosečke
18.10.2011 15:22:40   
beti 1
Carmik si pridna, da urejaš seznam ob skrbi za novorojenko. user posted image user posted image user posted image  Sem si ga pa drznila popraviti, ker sem opazila, da me še ni gori.
Če so te uspavali samo za šivanje to pomeni, da si imela velikon šivov. Jaz sem jih prvič imela okol 15, pa so me zašili v lokalni anesteziji. Ponavadi te uspavajo, če morajo tudi ostala rodila pregledati (ni cela posteljica,...).
Po opisu sodeč tvoji user posted image  nagajajo vetrovi. Sedaj tudi pri nas dobiš kapljice proti temu prav za dojenčke v skoraj vsaki lekarni. Pa kar veselo uživajte v sončku, dokler je še toplo.

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




moško ime
ROŽICI

katero ime vam je všeč?glasujte.

JAN (24%)

TIBOR (13%)

KLEMEN (17%)

NIK (23%)

SVIT (18%)

TIT (5%)


Število vseh glasov: 554

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!