|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 13:36:06   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: Tanik

ko smo lih pri pranju: a vedno odmerite količino praška in mehčalca ali dajete na približno-po občutku?


Dokler nisem začela prati s kisom, sem metala detrgente in mehčalce v stroj 'od oka'. Bitka z zapacanim strojem in problem s smrdečim perilom me je spreobrnila: odmerjam, kakor bi mešala sestavine po receptih v lekarni. user posted image  

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 13:59:10   
ronja
Jaz jih obesim na vrata, ki so non stop odprta, da so bolj razgrnjene in bolj na prepihu - se hitreje posušijo. Če so zgužvane na tisti kljukici, pa se ne morejo posušit tako hitro, da ne bi začele smrdet, ker je pač toplo in se bakterije hitreje razvijajo, pa večja vlaga je v zraku.Pa mehčalec nekaj uporabljat, ker naredi brisače mehke prav s tem, ko zadržuje vlago v vlaknih.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 16:41:26   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda
Pa še to - če uporabljaš mehčalec za pranje brisač, se mi zdi, da mehke brisače bolj vpijejo vodo oz. vlago in potem tudi bolj smrdijo.


podpis.

pa se neki je - brisace so debele in potrebujejo dobro prezracenost, da se dobro posusijo brez tega neprijetnega vonja. jih mogoce obesas zguzvane ali pa zelo blizu?


Meni so tako smrdele ko so se brisace  predolgo susile. Potem ko povlece malo vlage ( obrises se) zacne smrdeti. Glih toliko so se posussile, da ze pred brisanjem niso smrdele. Resitev: kupila sem susilca za prehodna bolj vlazna obdobja ( jeseni/spomladi) in tezave ni vec.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 16:50:23   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta


IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta
Sem pa tudi jaz prala s kisom in ko so mi šli ležaji na stroju je serviser rekel, da zaradi kisa. Tako da sem odnehala in sedaj perem samo še s praškom.

Potem bi jst morala že dva stroja pokopat?


hja, ne vem...tako mi je pametoval....

Dobro, torej gremo najprej na 90C pranje in spet s kisom, pa da vidimo....


HVALA vsem!


Ne perem brisac na 90, ne cistim stroja vsake malo, vsake toliko perem s kisom ( ko se spomnim), perem vecinoma na nizjih temperaturah in mi nic od perila ne smrdi. Smrdele so brisace in opdobne debelejse stvari, ki se niso posusile v optimalnem casu, posebej jeseni in spomladi ko se ne kuri, a ni vec tako toplo, da se hitro posusi. Ko sem zacela uporabljati susilca ob enakem pranju, enakem (ne)ciscenju stroja, enaki (ne)brigi za perilo - ne smrdi.
Zelim  ti cim manj smrdecih brisac ! user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 17:01:20   
luka jan

IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta


IZVIRNO SPOROČILO: Tanik

ko smo lih pri pranju: a vedno odmerite količino praška in mehčalca ali dajete na približno-po občutku?

Po občutku


Vedno po občutku, s tem da dam mehčalca namensko bistveno manj kot bi morala. Če ga dam toliko kot piše mi vse tako močno diši po mehčalcu, da moj parfum ne pride do izraza.user posted image user posted image

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 18:39:16   
Paštetka
Uporaba/neuporaba kisa, praška, gela, mehčalca nima veze s smrdečimi brisačami/oblačili.
Brisače smrdijo v primeru, da se dolgo sušijo ( največkrat v zaprtem prostoru), ali vlažnem vremenu ali se ne posušijo do konca in jih zložiš v omaro. Takrat se najbolj razmnožijo bakterije, katere stroj ni odstranil.

Sušilec je zato zakon.


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 19:01:26   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Sušilec je zato zakon.



če pa sušilca nimaš kam dat?user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 19:31:00   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Sušilec je zato zakon.



če pa sušilca nimaš kam dat?user posted image

V prejšnjem stanovanju sem imela res mini mini kopalnico. Sušilca sem dala na pralni stroj, nad sušilcem je bil še prostor za brisače in nad brisačami pa še bojler, ki smo ga ravno zato, ker ni bilo placa za sušilec dali ležeče na strop.


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 19:33:39   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Sušilec je zato zakon.



če pa sušilca nimaš kam dat?user posted image

V prejšnjem stanovanju sem imela res mini mini kopalnico. Sušilca sem dala na pralni stroj, nad sušilcem je bil še prostor za brisače in nad brisačami pa še bojler, ki smo ga ravno zato, ker ni bilo placa za sušilec dali ležeče na strop.



user posted image Jaz imam pa veliko kopalnico, pa ga vseeno nimam kam dat. Nad strojem imam pa streho (podstrešno stanovanje), ravno toliko visoko, da ne dobim stroja gor.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 19:43:01   
Paštetka
Kaj pa kateri drug prostor/klet...uitiliti

Pa saj, če imaš veliko kopalnico, potem mora biti plac user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 20:04:34   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Kaj pa kateri drug prostor/klet...uitiliti

Pa saj, če imaš veliko kopalnico, potem mora biti plac user posted image


Ne reci, imamo tako neidealno postavitev za še en stroj, da groza . Morda v prihodnosti user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 21:07:57   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Kaj pa kateri drug prostor/klet...uitiliti

Pa saj, če imaš veliko kopalnico, potem mora biti plac user posted image


Ne reci, imamo tako neidealno postavitev za še en stroj, da groza . Morda v prihodnosti user posted image


če imaš nekje placa 45 cm, dobiš noter tudi ožji sušilni stroj, tako kot jaz zraven banje...

samo res, zakaj pa meni smrdijo sedaj brisače, ko sem jih sušila na zraku, na tanartabolj močnem soncu,.. ali pa tudi v sušilcu, ko ni bilo časa stavit na sušilo??????user posted image user posted image user posted image user posted image  perem s kroglo, kisom, malo praška, malo mehčalca ali pa tudi veliko, glih zaradi tega ker smrdijo,.. cela znanost,... ma ni da ni sem že probala,.. nisem še na čistem,..user posted image user posted image



< Sporočilo je popravil enea -- 6.9.2011 21:08:44 >

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 21:41:20   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: Tanik

ko smo lih pri pranju: a vedno odmerite količino praška in mehčalca ali dajete na približno-po občutku?


Dokler nisem začela prati s kisom, sem metala detrgente in mehčalce v stroj 'od oka'. Bitka z zapacanim strojem in problem s smrdečim perilom me je spreobrnila: odmerjam, kakor bi mešala sestavine po receptih v lekarni. user posted image  


Jaz isto. user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 22:04:45   
rozilu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Kaj pa kateri drug prostor/klet...uitiliti

Pa saj, če imaš veliko kopalnico, potem mora biti plac user posted image


Evo mi isto kot Alfabeta - velika kopalnica, lahko bi plesal v njej... pa ni kam dat sušilca user posted image Čisto neumna postavitev, še vrat ne morem odpret do konca, ker je stroj (60cm) za njimi. Nad njim je omarica, tako da ne morem postavit sušilca gor. V kopalnici pa še ogroooomna banja, ki je noben ne uporablja. OK, če bi vse preuredila, bi že mela kam dat sušilec, zdaj pa samo: na sredino kopalnice user posted image

Sicer pa smrdljive brisače: pri nas tudi tista za roke hitro zasmrdi (visi malo stlačena), ampak po kakem dnevu, dveh - jo pač vržem v pranje, ker je svoje odslužila. Sicer pa ni problemov, ker se v poletnih dneh sušijo na podstrešju - kjer so razmere kot v finski savni user posted image Aja, brisače pa perem na 60 ali 70°C, to je moj max: bele in svetle.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 22:08:38   
ribica.
nisem brala cele debate, ampak moja izkušnja.................brisače so mi totalno smrdele dokler mi ni kapnilo da bi mogoče počistila filter. Pa smrdele so samo brisače, nič drugega.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 22:47:18   
malania
Še neki... user posted image

Kaj pa ko ne uporabljate stroja imate vratca odprta, da se lepo ''zrači'' user posted image

_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 23:05:06   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: malania

Še neki... user posted image

Kaj pa ko ne uporabljate stroja imate vratca odprta, da se lepo ''zrači'' user posted image


ja in to do konca, tako da je moj že ene parkrat nastradal,  jih je kmalu zlomil, ker se ni zavedal da so odprtauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
6.9.2011 23:11:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malania)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: smrdeče brisače
7.9.2011 7:04:46   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: malania

Še neki... user posted image

Kaj pa ko ne uporabljate stroja imate vratca odprta, da se lepo ''zrači'' user posted image


OBVEZNO....meni tudi smrdijo samo brisače...je pa res, da je to edino kar se zmoči in imamo na nosu user posted image

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: smrdeče brisače
7.9.2011 19:58:45   
Alfabeta
Še nekaj...

Zdaj sem malo bolj pobližje pogledala stroj. Namreč, na 90 sem danes zjutraj oprala vse belo, dala kis in malo praška pa so cunje že ko sem jih potegnila iz stroja smrdele po postanem. Nič jasno.user posted image Potem pa le pogledam v stroj in imam v gumi notri kar precej "umazanije", obloge in ta tudi zaudarja po postanem.
Zdaj pa....Kako user posted image to izprat? Sem bila prepričana da je to očiščeno, ker mi je "mojster ki odsvetuje kis" zagotovil, da so stroj očistili, ravno tako tudi gumo. Preverjala pa res nisem.

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: smrdeče brisače
7.9.2011 20:32:04   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta

Še nekaj...

Zdaj sem malo bolj pobližje pogledala stroj. Namreč, na 90 sem danes zjutraj oprala vse belo, dala kis in malo praška pa so cunje že ko sem jih potegnila iz stroja smrdele po postanem. Nič jasno.user posted image Potem pa le pogledam v stroj in imam v gumi notri kar precej "umazanije", obloge in ta tudi zaudarja po postanem.
Zdaj pa....Kako user posted image to izprat? Sem bila prepričana da je to očiščeno, ker mi je "mojster ki odsvetuje kis" zagotovil, da so stroj očistili, ravno tako tudi gumo. Preverjala pa res nisem.


Poklices mojstra, "zajahas ga" in ne "razjahas" dokler nimas spucanega stroja user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: smrdeče brisače
7.9.2011 20:35:07   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Poklices mojstra, "zajahas ga" in ne "razjahas" dokler nimas spucanega stroja user posted image


user posted image user posted image dobra ja...ampak jaz bi to kar sama zrihtala. Reklamirat itak ne morem, ker mi je popravljal drugo, tole je bilo kao uput

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: smrdeče brisače
7.9.2011 20:42:28   
goa
Še ena z istim problemom. Brisače perem na 90 stopinj. Bele so ok, mogoče včasih ko se spomnijo malo smrdijo. Barvne (temenjše barve) perem prav tako na 90 stopinj in je to groza od groze. Smrdijo da je veselje.
Stroj redno čistimo, mogoče pa bi mogla uporabiti redno pri pranju kis. Pa potem direkt v sušilca. No, bom probala še to user posted image


_____________________________

Vedno lahko dosežeš vse kar si želiš, samo vztrajati je treba.

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: smrdeče brisače
7.9.2011 20:42:42   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Poklices mojstra, "zajahas ga" in ne "razjahas" dokler nimas spucanega stroja user posted image


user posted image user posted image dobra ja...ampak jaz bi to kar sama zrihtala. Reklamirat itak ne morem, ker mi je popravljal drugo, tole je bilo kao uput


Hmmmm....
Gumo staklnes dol, operes, pocistis kakor znas in umes; preveris ali se morda ne splaca bolj kupiti novo gumo in naderes dedca, da zakaj guma se ni zamenjana; zacnes tako jamrati, da dedec vse opravi sam....
Vidis kaksne vse moznosti imas na voljo.... user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: smrdeče brisače
7.9.2011 20:45:05   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Hmmmm....
Gumo staklnes dol, operes, pocistis kakor znas in umes; preveris ali se morda ne splaca bolj kupiti novo gumo in naderes dedca, da zakaj guma se ni zamenjana; zacnes tako jamrati, da dedec vse opravi sam....
Vidis kaksne vse moznosti imas na voljo.... user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image , ampak veš...zdej smo pa že hitro pri debati "no pa da vidimo". Bom morala kar sama...poskusim...pa da vidimo...več kot zaje... ne morem user posted image user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Špela ali?
tweety83

Odločava se med imeni za punčko,in sicer me zanima katero vam je najbolj všeč:

Špela (24%)

Nika (40%)

Zoja (37%)


Število vseh glasov: 432

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!