|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   smrdeče brisače
5.9.2011 21:31:57   
Alfabeta
Ajde, ženske... Vem, da ziher katera ve....

Moje brisače ko so posušene, torej ko se obrišemo vanje, zaudarjajo. Redno jih menjam. Ko so oprane, jih takoj obesim. Sicer nimam sušilca, sušim na zraku. Perem z praškom in mehčalcem.

Kaj naj še naredim? HELP PLIS!!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
5.9.2011 21:49:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Alfabeta)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: smrdeče brisače
5.9.2011 21:57:48   
malania
Ena varianta je tudi ta, da ko brisače spraviš v omaro niso čisto čisto suhe. Ker če perilo ni prav suho potem ima čudenj vonj... pri brisačah pa se to pozna, ko se fajn obrišeš po obrazu in to zavohaš... user posted image


_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: smrdeče brisače
5.9.2011 23:10:44   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: malania

Ena varianta je tudi ta, da ko brisače spraviš v omaro niso čisto čisto suhe. Ker če perilo ni prav suho potem ima čudenj vonj... pri brisačah pa se to pozna, ko se fajn obrišeš po obrazu in to zavohaš... user posted image




Jaz dam vedno popolnoma suhe brisače v omaro, pa potem, ko se 1x obrišeš in daš sušit v zaprt prostor, je konec s prijetnim vonjem. Jaz jih poleti potem nesem na balkon na stojalo za perilo, pozimi se pa posušijo na radiatorju. Pa še to - če uporabljaš mehčalec za pranje brisač, se mi zdi, da mehke brisače bolj vpijejo vodo oz. vlago in potem tudi bolj smrdijo. Jaz jih perem s praškom in kisom ( o pranju perila s kisom si preberi na fourumu "Gospodinjski nasveti"), včasih dodam par kapljic mehčalca še zraven.

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 7:06:49   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

Jaz dam vedno popolnoma suhe brisače v omaro, pa potem, ko se 1x obrišeš in daš sušit v zaprt prostor, je konec s prijetnim vonjem. Jaz jih poleti potem nesem na balkon na stojalo za perilo, pozimi se pa posušijo na radiatorju. Pa še to - če uporabljaš mehčalec za pranje brisač, se mi zdi, da mehke brisače bolj vpijejo vodo oz. vlago in potem tudi bolj smrdijo. Jaz jih perem s praškom in kisom ( o pranju perila s kisom si preberi na fourumu "Gospodinjski nasveti"), včasih dodam par kapljic mehčalca še zraven.


hvala za vse nasvete

Sem pa tudi jaz prala s kisom in ko so mi šli ležaji na stroju je serviser rekel, da zaradi kisa. Tako da sem odnehala in sedaj perem samo še s praškom.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
6.9.2011 8:27:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Andromeda)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
6.9.2011 8:30:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Alfabeta)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 8:36:01   
pety78
Parkrat jih daj prati na 90 stopinj. Jaz jih sicer vedno tako perem in nikoli ne smrdijo. 

_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 8:41:19   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta
Sem pa tudi jaz prala s kisom in ko so mi šli ležaji na stroju je serviser rekel, da zaradi kisa.


hmmm, tole meni deluje, kot da serviser ni cist tocno vedel, zakaj so sli lezaji, pa je rekel, da zaradi kisa. ker voda (in kis) do lezajev ne prideta - voda krozi po ceveh, okoli bobna in skozi grelec: in tu se najvec nabira kamen, ki ga kis uspesno odstrani.


To je tud men padlo v oči. Sej kis sploh ne pride do ležajev. user posted image

Sicer pa nam tudi smrdijo brisače, ko se prvič obrišemo in se nisem čisto ugotovila, ali tudi zaradi vlage ali preveč skupaj sušim...



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 8:44:32   
pomar*ANČA*
glede tah brisač sem jaz naredila celo znanost, pa nisem pogruntala kaj delam narobe. vedno so bile čisto suhe ko so šle v omaro, pa sem po tuširanju vseeno smrdela od brisače. zanimivo mi je bilo to, da so popolnoma vse brisače od svilanita in od enega pralnega stroja so ene smrdele druge pa ne.
na sumu imam, da nisem stroj dobro spucala ko sem zadnjič prala- med gumo na vratih mi ostaja voda in po enem tednu se ta voda zna osmrdeti če po zadnjem pranju ne očistim stroja. 
jaz sem rešila to težavo z sušilcem, brisače dišijo in so mehke- jaz ne maram trdih, možek pa ne mehkih, ampak dokler bom prala jaz bo po mojeuser posted image  

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 9:26:55   
smejčica
Meni so tud vedno takoj zasmrdele. Potem pa sem jih začela prat na 90 in zdaj dišijo. :) Tako da, kuhaj jih, pa ne bo teh problemov. Preverjeno!

Lp

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 9:44:10   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta
Sem pa tudi jaz prala s kisom in ko so mi šli ležaji na stroju je serviser rekel, da zaradi kisa. Tako da sem odnehala in sedaj perem samo še s praškom.

Potem bi jst morala že dva stroja pokopat?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 9:48:14   
Vijoličarka
Na tvojem mestu bi najprej dobro prečistila stroj. Ali s kisom ali z Brefom ali z Maksanom. To pomeni, da temeljito očistiš in pokrtačiš (zobna krtačka)  predal za doziranje, v notranjosti, kamor gre predal za doziranje vse, kar dosežeš + krtača na žici za cevi... Očisti vse dele stroja, ki jih dosežeš. Potem pa daš prati prazen stroj, doziraš pa kis ali Bref. Ko se pranje zaključi, daš še enkrat prati na prazno - tokrat na 90°C.

Pogosto je problem v 'umazanem stroju', polnem ostankov detrgenotv in ostankov mehčalca.

Potem peri s kisom in uporabljaj manj mehčalca ter manj detrgenta.

Serviser naj gre nazaj v šolo. Tisti dl kisa, ki se raztopi v vodi za pranje, prav nič ne škoduje. Prej bi rekla, da je razlog njegovega pametovanja ekonomske narave. Če bo več ljudi uporabljalo kis, se bo nabiralo manj kamna, stroji se bodo manj kvarili in serviserji bodo imeli manj dela. Itak pa, bi res rada vedela, kako kis pride do tistih nesrečnih ležajev. user posted image

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 10:09:19   
alda
Serviser je mona!
Ležaji gredo zato, ker preveč nabašemo stroj...tako pravi moj hišni majster...user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 10:19:07   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: smejčica

Meni so tud vedno takoj zasmrdele. Potem pa sem jih začela prat na 90 in zdaj dišijo. :) Tako da, kuhaj jih, pa ne bo teh problemov. Preverjeno!



Enako!! Res preverjeno! Sem tudi delala celo znanost prej.

(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 10:20:24   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: alda
Serviser je mona!
Ležaji gredo zato, ker preveč nabašemo stroj...tako pravi moj hišni majster...user posted image

Če je na kisu mu ne verjamem.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 10:37:54   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta
Sem pa tudi jaz prala s kisom in ko so mi šli ležaji na stroju je serviser rekel, da zaradi kisa. Tako da sem odnehala in sedaj perem samo še s praškom.

Potem bi jst morala že dva stroja pokopat?


hja, ne vem...tako mi je pametoval....

Dobro, torej gremo najprej na 90C pranje in spet s kisom, pa da vidimo....


HVALA vsem!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 11:26:46   
Tanik
meni tudi smrdijo brisače ko se obrišem. pa tudi nekatere obleke ampak ne zmeraj.
pa tisto vodo pri gumi redno brišem,stroj je čist. sušim zunaj.user posted image user posted image

a vse brisače perete na 90°C? kaj pa barvaste?

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 11:28:59   
ZARA
Jst barvasto perem na 60, ravno tako posteljnino.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 11:36:49   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Jst barvasto perem na 60, ravno tako posteljnino.


hJA, saj res....jaz nimam nobene brisače bele.... A potem vseeno lahko na kuhanje? Nimam sicer temnih, ampak rumene, svetlo rjave, krem,....

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 12:35:43   
Hope2
Mi smo pred leti živeli v precej vročem in hkrati vlažnem podnebju. Sicer so se cunje posušile tudi v 5 minutah, ampak zaradi vlage so še vedno smrdele kot opisuješ. Zdaj smo spet na istem mestu pristali, ampak zdaj perem tudi s kisom. V 1 mesecu mi ni niti ena cunja več zasmrdela.
Vsake kvatre stroj zaženem na kuhanje in dam not le par belih cunj in seveda kis. Da vse uniči. Meni je škoda prazen stroj zaganjat. V stroju se naberejo glivice in zastala voda smrdi, pol ap se nalezejo še cunje.

Kakšne barvaste brisače dam tudi jaz na 60 ali kuhanje, mi ne gre v barvo. Temnih si ne upam, le svetle tone kuham


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 6.9.2011 12:37:43 >

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 12:42:05   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: alda

Serviser je mona!
Ležaji gredo zato, ker preveč nabašemo stroj...tako pravi moj hišni majster...user posted image


Tudi zaradi tega lahko cunje smrdijo. Ali če daš preveč praška.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 13:16:43   
lenika83
IZVIRNO SPOROČILO: Tanik

a vse brisače perete na 90°C? kaj pa barvaste?



Jaz perem na 90 stopinj vse svetle brisače, to za mene pomeni svetlo rumene, svetlo modre, svetlo oranžne, čisto bele menda sploh nimam nobene. Temne brisače (rdeče, temno modre) pa vedno perem na 40, ker me je zmeraj strah, da bo kaj zabarvalo. Smo se pa že večkrat doma pogovarjali zakaj temne brisače smrdijo, včasih že celo sveže oprane in posušene. Zdaj sem pa tu dobila odgovor, da je to očitno zaradi pranja na nižji temperaturi. Mislim, da bo treba menjati brisače user posted image

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 13:25:05   
Tanik
ko smo lih pri pranju: a vedno odmerite količino praška in mehčalca ali dajete na približno-po občutku?

(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: smrdeče brisače
6.9.2011 13:33:17   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: Tanik

ko smo lih pri pranju: a vedno odmerite količino praška in mehčalca ali dajete na približno-po občutku?

Po občutku

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




anke
4pikice

Katero od spodaj naštetih ženskih imen je lepše?

Lana (24%)

Ana (28%)

Ela (16%)

Ema (16%)

Lina (15%)


Število vseh glasov: 435

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!