|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 8:12:50   
Oceania

...



< Sporočilo je popravil Oceania -- 3.5.2011 8:13:24 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 8:27:48   
alda
Mislim, da predporočna pogodba sploh ni tako slaba stvar, pa sploh ne mislim na materialne stvari.
Jaz bi npr. bolj stala za tem, da ob morebitni ločitvi brezpogojno ostaneta moja partizana pri meni, pa ziher bi,dodala kako klavzulo o "pranju perila v javnosti", ker bi tako ali tako vaške kokoši namesto omehčevalca dodale štirko in bi vse še bolj hard izpadlo, ..
pa še kaj bi se našlo

< Sporočilo je popravil alda -- 3.5.2011 8:28:26 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 8:28:57   
alda
bdw: Kerensa uživaj tam doli"!!


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 11:00:00   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

skrivnostnih nematerialnih top ten, ki jih je treba napisat v poročno pogodbo- mene tudi zanima user posted image

jaz sem sicer predlagala nekaj nematerialnega za pogodbo, samo me kerensa ne jemlje resno user posted image



Mogoče kaj v tem smislu.....

Da ženskina telesna teža ne sme presegati več kot 50 kilogram tudi takrat, ko pride v meno......da si ne sme las pobarvati na rdeče......

Da moški ne sme imeti pivskega vampa.....če pa že ima rad pivo pa mora narediti vse kar je v njegovi moči, da vampa ne bo imel (lahko se to tudi specificira in določi, da vsak dan naredi vsaj 100 sklec in 200 trebušnjakov)....


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 13:08:41   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Oceania


Sicer pa se mi zdi bolj kot predporočna pogodba pomembna oporoka. Jo ima katera napisano?




Da. In ljudje, ki jim je to potrebno, vedo zanjo in tudi vedo, kje se nahaja.user posted image


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 13:43:19   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Napisi vsaj prvih udarnih 10 stvari, ki bi jih zapisala v pogodbo. Neko osnovo/ idejo zagotovo imas, ce se ze s to mislijo ukvarjas. Pa na kratko napisi.

Frodica, ti pa si upaš..user posted image user posted image



Vem - cisto prevec si upam user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 13:46:32   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Oceania




IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kaj bi ve (ob predpostavki, da bi bile ve tiste, ki bi predporočno pogodbo zahtevale) vključile v predporočno pogodbo?

 
Zagotovo bi vključila kazensko sankcijo za varanje.
Sicer pa se mi zdi bolj kot predporočna pogodba pomembna oporoka. Jo ima katera napisano?



Jaz.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 13:49:08   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: alda

Mislim, da predporočna pogodba sploh ni tako slaba stvar, pa sploh ne mislim na materialne stvari.
Jaz bi npr. bolj stala za tem, da ob morebitni ločitvi brezpogojno ostaneta moja partizana pri meni, pa ziher bi,dodala kako klavzulo o "pranju perila v javnosti", ker bi tako ali tako vaške kokoši namesto omehčevalca dodale štirko in bi vse še bolj hard izpadlo, ..
pa še kaj bi se našlo


In ce se izpostavi, da si se med tem casom zapila ali mentalno zbolela in nisi primerna za varstvo otrok.... si pripravljena skodit otrokom ali tako slepo zaupas v lastno nezmotljivost? Predporocna pogodba pa ni "brisalec" ocetovstva, niti iznad veljavne zakonodaje, ceprav si lahko o tem mislis kar hoces (tako kot jaz recimo) user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 16:32:20   
Kerensa*
Večina odgovorov je veliko preveč ringarajevska (beri: neresna in nepovezana z vprašanjem samim), zato se ne bom trudila odgovarjati nanje, še manj pa pustila sprovocirati avtoricam dotičnih odgovorov. Vprašanje je bilo jasno in resno postavljeno - ko in če bo katera želela, bo nanj tudi jasno in resno odgovorila, vse ostale pa se mirno zabavajte naprej.

Alda - hvala za odgovor. Ti si bila še najboljši približek pričakovanega. user posted image

Oporoka? Nimam je še, jo bom pa imela do poroke.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 18:00:00   
m_o_i
priznam, da na kako predporocno pogodbo ne bi niti pomislila...
tudi na oporoko ne...

pac delujem na principu: ne zelim, si, " joooj, da se mi slucajno ne bi zgodil X", ampak si vedno zelim "joooj, naj se mi zgodi Y"

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 18:05:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Večina odgovorov je veliko preveč ringarajevska (beri: neresna in nepovezana z vprašanjem samim),


Na osnovno vprašanje, kaj zapisati v pogodbo, še sama ne znaš odgovoriti. Kdo je tukaj neresen user posted image ,

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 18:07:15   
Kerensa*
Osnova, kaj bi oz. kaj bom jaz zapisala, mi je popolnoma jasna, nikakor pa je nisem dolžna razlagati ne tebi, ne komu drugemu. Zato je bilo tudi vprašanje postavljeno tako, kakor je bilo. Če si ti želela temo speljati v drugo smeri in če ti (vsaj pri meni) ni uspelo, potem ti za to nisem jaz kriva.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 18:54:05   
mateyka
ahaaa, ti ne želiš debatirat in deliti info - samo pridobiti (ga).
se opravičujem za "ringarajevski" odgovor in drugič (še) bolj jasno povej, da ne bo 2 strani slame..

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 18:54:53   
Kerensa*
Mislim, da je bilo naslovno vprašanje jasno postavljeno. Če komu ni bilo... 

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 18:58:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Osnova, kaj bi oz. kaj bom jaz zapisala, mi je popolnoma jasna, nikakor pa je nisem dolžna razlagati ne tebi, ne komu drugemu. Zato je bilo tudi vprašanje postavljeno tako, kakor je bilo. Če si ti želela temo speljati v drugo smeri in če ti (vsaj pri meni) ni uspelo, potem ti za to nisem jaz kriva.


user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 19:17:19   
alda
frodo strah pred zapitostjo je odveč user posted image , mentalno pa bi lahk dodala klavzulo, če bi user posted image ,


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 19:23:10   
ledenka
Ženitna pogodba je pogodba, s katero se zakonca dogovorita o vsebini njunega premoženjskega režima, ki se razlikuje od zakonitega. V njej lahko sporazumno uredita tudi druga premoženjska razmerja tako za čas med trajanjem zakonske zveze, kot tudi za primer razveze.

prvi odst. 82. člena predloga Družinskega zakonika

ne vem, kaj vse bi ve pisale noter, ampak z ženitno pogodbo (predporočno) se uredijo samo premoženjska vprašanja. Skrbništva otrok itd. se s tem ne ureja.

Sicer pa si želim bit muha na zidu notarske pisarne, ko bo Kerensa to urejala user posted image  

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 19:26:43   
Freya88
Js bi v predporocno pogodbo vkljucila (poleg deljenja premozenja seveda) predvsem to, da moz po locitvi ne sme omadezevat mojega imena... tako ali drugace... torej...

Ce imata kaksne pikantne slike (ali posnetke), da jih ne sme nikomur pokazat ali kje objavit brez tvojega dovoljenja...

Kerensa*, ne vem zakaj ampak nekje v spominu imam da delas kot zaposlena pri svojem partnerju? Ce je tako, potem bi morda dala v pogodbo tudi nekaj v zvezi s tem... ali da ti mora pomagati poiskat drugo sluzbo ali kaj podobnega...

< Sporočilo je popravil Freya88 -- 3.5.2011 19:27:37 >

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 19:28:38   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: ledenka
ne vem, kaj vse bi ve pisale noter, ampak z ženitno pogodbo (predporočno) se uredijo samo premoženjska vprašanja. Skrbništva otrok itd. se s tem ne ureja.


To je zato, ker dejanska predporocna pogodba pri nas se ni uzakonjena (koliko vem js)...? Se motim?

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 19:28:39   
Kerensa*
Hvala za zamisel, Freya. Posledično me zanima, kaj bi zahtevala kot "sankcijo"?

In ne - nisem zaposlena pri svojem g. Možu. 

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 19:29:39   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Hvala za zamisel, Freya. Posledično me zanima, kaj bi zahtevala kot "sankcijo"?


Hmm... odskodnino? Ej pojma nimam, res:)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 19:31:38   
lobotomistična
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Osnova, kaj bi oz. kaj bom jaz zapisala, mi je popolnoma jasna, nikakor pa je nisem dolžna razlagati ne tebi, ne komu drugemu. Zato je bilo tudi vprašanje postavljeno tako, kakor je bilo. Če si ti želela temo speljati v drugo smeri in če ti (vsaj pri meni) ni uspelo, potem ti za to nisem jaz kriva.


user posted image


Nekaj arogantnega je v deželi Kanadski.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 19:32:26   
Kerensa*
I love your nick. user posted image Eden boljših zadnje čase na RR. 

(odgovor članu lobotomistična)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 19:35:49   
ledenka
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

IZVIRNO SPOROČILO: ledenka
ne vem, kaj vse bi ve pisale noter, ampak z ženitno pogodbo (predporočno) se uredijo samo premoženjska vprašanja. Skrbništva otrok itd. se s tem ne ureja.


To je zato, ker dejanska predporocna pogodba pri nas se ni uzakonjena (koliko vem js)...? Se motim?

Se motiš. Po sedaj veljavni zakonodaji se premoženje zakoncev, pridobljeno v času trajanja zakona z delom, načeloma deli na pol. Ok, pustimo sedaj to, da lahko sodišče odloči drugače...

Po predlogu novega družinskega zakonika (ki še ni veljaven) se lahko zakonca vnaprej poljubno dogovorita o delitvi premoženja v primeru ločitve. Torej, tvoj mož zasluži v času zakona miljon, ampak v pogodbi sta se dogovorila, da dobiš ti ne glede na vse 100.000. Ali pa cel miljon, njemu pa nič ne ostane. Dogovor se sklepa samo glede premoženja in čisto ničesar drugega. Itak ti to naredi notar, ki tudi svetuje, kaj gre lahko v pogodbo in česa noter ne smeš napisat ravno v izogib takim varjantam.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 19:39:56   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: ledenka

IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

IZVIRNO SPOROČILO: ledenka
ne vem, kaj vse bi ve pisale noter, ampak z ženitno pogodbo (predporočno) se uredijo samo premoženjska vprašanja. Skrbništva otrok itd. se s tem ne ureja.


To je zato, ker dejanska predporocna pogodba pri nas se ni uzakonjena (koliko vem js)...? Se motim?

Se motiš. Po sedaj veljavni zakonodaji se premoženje zakoncev, pridobljeno v času trajanja zakona z delom, načeloma deli na pol. Ok, pustimo sedaj to, da lahko sodišče odloči drugače...


Potem pa pardon:)

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Minus koliko kg po porodu
Božička09

Koliko kilogramov ste bile lažje po odhodu iz porodnišnice?

3-4kg (22%)

5-6kg (25%)

7-8kg (24%)

9-10kg (17%)

11kg ali več (13%)


Število vseh glasov: 218

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!