|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Predporočna pogodba
2.5.2011 18:13:32   
Kerensa*
Kaj bi ve (ob predpostavki, da bi bile ve tiste, ki bi predporočno pogodbo zahtevale) vključile v predporočno pogodbo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 18:32:36   
water lily
Nič. Ker se neb poročila z nekom za katerga bi sam za sekundo pomislna da bi me "obral do kosti".
Sicer te pa po naši zakonodaji itak ne more tk da.....brezveze te pogodbe če že neki maš. Ti itak ostane.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 18:34:17   
Kerensa*
Predporočne oz. ženitne pogodbe so po novem Družinskem zakoniku veljavne tudi v Sloveniji. 

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 18:45:43   
Colt
Ja a se ne ženiš v Kanadi?user posted image user posted image

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 18:46:28   
Kerensa*
Ne še, Colt.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 19:14:48   
mateyka
da me ne sme zavrnit v postelji, samo zato ker je jezen name. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 19:17:34   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
da me ne sme zavrnit v postelji, samo zato ker je jezen name. user posted image

Hvala, ker si me nasmejala user posted image ... ampak vprašanje je bilo mišljeno resno.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 19:49:10   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Predporočne oz. ženitne pogodbe so po novem Družinskem zakoniku veljavne tudi v Sloveniji. 


Ja to vem, sam sej ti pravim da če neki maš, to teb ostane, ker deli se samo pridobljeno po zakonu.
Tako da trenutnega premoženja ti ne more nihče vzet. Pozneje ustvarjenega pa.....to se pa meni itak zdi pravično da se deli. Zato pač ne razumem pomena teh pogodb. Edin mogoč bi napisala da če zadanem miljon na lotu da to ostane meniuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 19:53:49   
Kerensa*
Predporočne pogodbe niso namenjene samo temu, da ohraniš svoje predporočno premoženje (tega bi tako ali tako, po ostali veljavni zakonodaji), niti niso namenjene temu, da bi kdo koga obral do kosti (pa čeprav se dogaja tudi to).
Namenjene so predvsem temu, da si z njimi zagotoviš več pravic, kakor bi ti jih dala preostala veljavna zakonodaja. Da vnaprej določiš odgovore na vprašanja (ki še zdaleč niso samo premoženjska), katere bi sicer šele na 999. ločitveni obravnavi na sodišču. In da si zagotoviš, da zaradi potencialnega nagajanja bodočega potencialno bivšega partnerja ne boš na slabšem.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 20:26:51   
Colt
Kako mate pa to kanadčanke rešeno? user posted image user posted image

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 20:28:59   
Kerensa*
Colt - nisem Kanadčanka in ne bom se poročila v Kanadi. Če bi bilo tako, potem bi se ukvarjala s kanadsko zakonodajo in ne s slovensko. user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 20:38:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kaj bi ve (ob predpostavki, da bi bile ve tiste, ki bi predporočno pogodbo zahtevale) vključile v predporočno pogodbo?



Nič.
Pametna ženska, ki je ustvarila toliko, da teoretično potrebuje takšno pogodbo - se bo tudi znala postavit zase, če bo treba. Škoda denarja za odvetnika/notarja v tem primeru.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 20:42:03   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Pametna ženska, ki je ustvarila toliko, da teoretično potrebuje takšno pogodbo

Ko in če se bo našla kakšna, ki bi odgovorila na naslovno vprašanje... dobrodošla.

Do takrat pa... kaj sem res edina, ki predporočne pogodbe ne povezuje izključno z materialnimi dobrinami oz. financami oz. ne-premičnim premoženjem?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 20:44:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Pametna ženska, ki je ustvarila toliko, da teoretično potrebuje takšno pogodbo

Ko in če se bo našla kakšna, ki bi odgovorila na naslovno vprašanje... dobrodošla.

Do takrat pa... kaj sem res edina, ki predporočne pogodbe ne povezuje izključno z materialnimi dobrinami oz. financami oz. ne-premičnim premoženjem?



Očitno ja.
Obljube ljubezni, zvestobe, dobrega in zla se razumejo same po sebi. Očitno so to za večino še vedno osnovne procesne predpostavke institucije, ki se ji reče zakon med dvema osebama.

Sicer pa - kaj boš ti konkretno v njo zapisala?

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 20:45:28   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Sicer pa - kaj boš ti konkretno v njo zapisala?

Nemogoče, da ti napišem vse. Kot prvo zato, ker še sama ne vem vsega, kot drugo pa zato, ker bo tudi potem, ko bo napisano vse, tega preveč, da bi prepisovala na RR.

Katera tematika konkretno te zanima?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 21:14:38   
titania
sem presenečena kako negatvino gledate na predporočno pogodbo..

Kerensa* mislim, da si se zelo pametno odločila, saj nikoli ne veš, kakšen bo človek čez 20 let. Ne spoznam se na te zadeve, da bi ti lahko karkoli svetovala, ti pa želim veliko sreče, pameti in premišljenosti pri pisanju.. Čez par let boš verjetno lahko tudi sama svetovala mnogim :)

Hmm vem, da ne spada sem, sam sem radovedna: Kako to, da živiš v Kanadi?



_____________________________

Only God can judge me :)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 21:15:44   
m_o_i
user posted image kerensa, zdaj te mam na sumu, da nekemu kanadcanu urejas SLO drzavljanstvo (si v Kanadi, zanimajo te predporocne pogodbe....)
ne vem, ne vem... user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 21:18:45   
Kerensa*
@Titania - ne živim v Kanadi. Tukaj sem na krajšem obisku pri svoji teti in... in še nekaj pač počnem tačas. Naslednji teden se vrnem v Slovenijo.

@Moi - nobenemu Kanadčanu ne urejam slovenskega državljanstva, predporočna pogodba pa je mišljena zame in za mojega g. Moža.

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 21:53:45   
m_o_i
eh, ko ze clovek misli, da je pri tebi vse dozivel-Kerensa strike againuser posted image



_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 22:18:18   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Sicer pa - kaj boš ti konkretno v njo zapisala?

Nemogoče, da ti napišem vse. Kot prvo zato, ker še sama ne vem vsega, kot drugo pa zato, ker bo tudi potem, ko bo napisano vse, tega preveč, da bi prepisovala na RR.

Katera tematika konkretno te zanima?



Napisi vsaj prvih udarnih 10 stvari, ki bi jih zapisala v pogodbo. Neko osnovo/ idejo zagotovo imas, ce se ze s to mislijo ukvarjas. Pa na kratko napisi.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 22:30:18   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Predporočne oz. ženitne pogodbe so po novem Družinskem zakoniku veljavne tudi v Sloveniji. 


Družinski zakonik še ni bil sprejet.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Predporočna pogodba
2.5.2011 22:58:16   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Napisi vsaj prvih udarnih 10 stvari, ki bi jih zapisala v pogodbo. Neko osnovo/ idejo zagotovo imas, ce se ze s to mislijo ukvarjas. Pa na kratko napisi.

Frodica, ti pa si upaš..a ne veš da se iz Kanade potem seli direkt na Jupiter? Le od kje ji bo potem čas zate, da ti napiše deset stvari....user posted image user posted image


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 7:09:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Sicer pa - kaj boš ti konkretno v njo zapisala?

Nemogoče, da ti napišem vse. Kot prvo zato, ker še sama ne vem vsega,


A ti bi rada celo zapisala vse user posted image ?

Sicer pa, kot že piše napiši top ten user posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 7:59:30   
mateyka
skrivnostnih nematerialnih top ten, ki jih je treba napisat v poročno pogodbo- mene tudi zanima user posted image

jaz sem sicer predlagala nekaj nematerialnega za pogodbo, samo me kerensa ne jemlje resno user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Predporočna pogodba
3.5.2011 8:12:23   
Oceania



IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kaj bi ve (ob predpostavki, da bi bile ve tiste, ki bi predporočno pogodbo zahtevale) vključile v predporočno pogodbo?

 
Zagotovo bi vključila kazensko sankcijo za varanje.
Sicer pa se mi zdi bolj kot predporočna pogodba pomembna oporoka. Jo ima katera napisano?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Dekliško ime
Luna88

Kakšno se vam zdi ime Luna za punčko?

Zanimivo (25%)

Lepo (19%)

Ni ravno ime za deklico (20%)

Ime mi ni všeč (36%)


Število vseh glasov: 269

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!