|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 14:35:07   
malibauc
Danes sem srečala znanko, ki mi je potožila (ob pogledu na moj nakup za kosilo), da ona sploh ne more poleg svojega user posted image  (8 - mesečnega) kuhati, pospraviti,....., ker je polno zaposlena z njim oz. je tako zahteven, da ji ne pusti dihati.  Začudena sem, ker jaz kuham skoraj vsak dan, pa ni neke panike....

Sprašujem vas, ali ima še katera tako izkušnjo?
Mislim, da bi znanka vseeno morala navaditi user posted image , da je nekaj časa sam. Kaj pa, ko bo večji? Ne vem, no......

< Sporočilo je popravil malibauc -- 28.3.2011 14:44:19 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 14:43:05   
Precious
Ko boš imela več otrok se javi. Ni vsak otrok enak. Ja,jaz sem tudi pri prvemu imela čas za pedikuro,manikuro ,večerje delat,kosila,pa še fitnes hodit in ne vem še kaj.pri drugemu pa nič. Na kaj bi ga navajala? Kaj bo ko bo večji- čisto nič .bo enak tvojemu mogoče še naprednejšiuser posted image user posted image

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 14:46:01   
Pija76
Nekateri se pač vsaki stvari / opravilu ipd popolnoma posvetijo user posted image . Je za razumet, da nekaterim pač resnično ne znese še kaj poleg dojenčka početi. Lahko da je tud  mali  tvoje znanke zelo zahteven, so tud takšni otročki. Čeprav ponavadi so starši komplikatorji user posted image
Meni poleg 10-mesečne user posted image  uspe skuhati vsak dan, 3x tedensko pomiti hišo, biti vsak dan min. 2 ure v pisarni, imeti tedensko vse polikano, ter ob vsakem lepem vremenu iti vsaj za 2 uri ven z malo.
Mislim, da ko enkrat postaneš starš in če imaš malo filinga za logistiko v sebi, kar naenkrat postaneš diplomiran logistik user posted image .  In ko enkrat to diplomo user posted image  "napišeš" v glavi se moraš samo še votnega reda držat user posted image

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 14:46:35   
malibauc
Uuuuuuuuuuuuuuuuu, a sem kaj hudega hotela? Samo vprašala sem..............


(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 14:47:59   
Precious
Uuu in  dobila si odgovor

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 14:51:42   
ellie
Jaz zraven otroka naredim vse. Tud ko jih imam 5 v varstvu, uspem in kaj počisiti (ko je pač treba), in previt vse, skuhat kosilo,.. Verjetno je malo odvisno od otroka, ampak dosti pa od tega, kako se zorganiziraš in kako otroka navadiš. Moj mali se zna igrat sam tud po več ur skupaj. Ker ko je imel pri par mesecih "foro", da je hotel skos mene ob sebi...sem ga včasih tud pustila in ga zamotila z igračkami.

(odgovor članu Pija76)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 14:52:39   
K_a_t_i
Pri prvem mi ni uspelo prvih par mesecev iti niti pod tuš, niti v miru na stranišče, niti nisem mogla pojesti že kuhanega kosila. Komaj sem čakala, da je prišel domov očka, da sem mu dala mulca.

Pri drugem pa z lahkoto skuham, pospravim, grem vsak dan v trgovino, k frizerju, na telovadbo,.... Skratka - UŽIVAM v porodniški. Aja, celo če očija ves dan ni doma in imam od 15h dalje še tavelikega ni nobenega problema.

Jaz sem ista. Mulc je pa čisto drug. Tako da - vse je možno!

Aja - ko vidim, da je tudi govora o tem, da je treba otroka "navadit", da se zamoti sam... Jah, enih se kar ne da. Tudi mi smo starejšega pustili, da je kdaj jokal (ravno zato, da bi lahko jedli, se tuširali ipd. normalno), ampak se preprosto ni dalo. Dokler se ni začel plazit. Potem je bila pa pesmica... Pa lažje je, če sta 2 ali pa 3je otroci, ker se zamotijo en z drugim. Vsaj pri mojih je tako.


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 28.3.2011 14:56:14 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 14:53:42   
ajataja
imam tri user posted image in mi vse uspe naredit pa sem od jutra do večera sama z njimi,imam pa sestrično ki ima punčko staro 4 leta in je tako težko vse da bo kar obupala če bo en popoldan sama z njo ker ne more skuhat in pospravit user posted image ,mislim da je vse v organizaciji

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
28.3.2011 14:57:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ajataja)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 15:18:02   
trsica
Imam dvomesečna dvojčka, ki pol toliko nista zahtevna, kot je bil ta starejši. Pa čeprav se mi zdi, da ne delam drugega, kot flašo na flašo, pa skoz mam enega v naročju.
Al pa jaz zdaj manj kompliciram. Pa že takrat nisem kaj dosti več.

_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 15:19:56   
donna22
Ni vse v organizaciji. Moja hčerka je bolj zahtevna od drugih, kar se pozornosti tiče. Nikoli ni več kot 5 minut zdržala na igralni podlagi ali v ležalniku; zdaj bo stara 21 mesecev in se kakšen dan mogoče zamoti za kakšnih 20 minut, pol ure, to pa je tudi vse, ves ostali čas hoče imeti pozornost. Če pospravljam, mi "pomaga," če kuham, moram ves čas pozornost namenjati tudi njej, tak da je kar težko, ko sva same. Likam lahko samo, kadar spi ali pa jo ima ati oz. je v varstvu, ker sicer ves čas sili v mene in se ne zna zaigrat ...Takšna pač je. Seveda jo poskušam navaditi, da se sama zaigra, ampak napredujemo zelo počasi; tolažim se s tem, da ko bo šla v vrtec, da se bo potem znala malo sama zaposlit, vsaj upam nouser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 16:10:27   
janapan
malibauc....kot je že ena napisala....ko boš imela še kakšnega otroka se oglasi. Ljudje smo si različni otroci pa tudi. Otrok tvoje znanke je verjetno malce bolj zahteven - niso vsi pridni kot je tvoj  ; ), ta tvoja prijatljica pa ne da ne more nič nardit...verjetno se je sam mal potožla.... Jaz imam dva otroka in mi včasih uspe naredit marsikaj, pospravim, zlikam, pobrišem in še in še....včasih pa mi ne uspe - će sta sitni, se jaz ne počutim dobro ali pa je pač prelepo vreme in ga raje izkoristim, da sem z njima zunaj kot pa to da pospravljam....preveč hitro obsojamo druge. Jaz imam raje malo manj pospravljeno in živim, kot da bi vsak prosti trenutek preživela kot dekla v hiši....vsak si pač izbere po svoje. Kar se tiče otrok pa...moja prva je spala čez dan dve rundi vse skupaj tudi 6 ur....in sem imela čas za milijon stvari....pri drugi pa ni tako in se včasih zvečer samo zvalim od utrujenosti v posteljo.....

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 16:19:31   
ribica.
kdor lahko vpraša to kar si vprašala to kar si vprašala ti, pomeni, da sam (še) nima zahtevnega otroka. Jaz vem kako je če ga imaš, vem pa tudi kako je če imaš čisto nezahtevnega. Pa tudi to vem, da so ene mame zjamrane sorte, vedno utrujene, pa vse jim je težko. Ampak take tak vedno jamrajo, tudi če ne bi bil težaven otrok bi blo pa kaj drugega.

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 16:56:03   
nusi
jah ne vem, js sm imela tud kr slabo vest, ko sem se primerjala s kolegico, ki je sebe umila, pa stanovanje, pa skuhala pa kaj jaz vem kaj še vse, js sm pa komi na hitro kosilo spackala. Samo pol sm jo pa mal izprašala in valda - tamal spi na dan 2,5 ure, pa še po cele ure je sposoben presedet v stočku in njo gledat. Moj spi pol ure na dan, v stolu je pa sam tolk, da poje, kt prvo ne mara bit predolgo notri, pa tud men se to ne zdi ok za razvoj. Ne morem rečt, da ni priden, sej tud posedi lepo na tleh sam in se poigra, pa jst kej delam, samo težko pa, da bi me pustil do konca kej narest user posted image . Zdej že en cajt spi celo uro in več v kosu, vam povem, dons sm v tem času - pomila tla, skuhala, cune obesla, pa še na netu visela user posted image - ja s takim otrokom se pa da vse user posted image

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 17:10:35   
eva1
Ma jaz pa mislim da je malo odvicno od otroka, malo od organizacije..se mi zdi, da nekatere mamice imajo vse otroke pridne, spet pri drugih, noben ne spi, nič se ne zamoti...pač moje izkušnje...
moji trije so bili in so še vsi zelo pridni, je pa vloženo veliko truda in "dela " v to!

< Sporočilo je popravil eva1 -- 28.3.2011 17:11:30 >

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 17:19:54   
smotka.dt
Jaz bom pa tako rekla. Otroci so si različni po karakterju in temperamentu. In jaz pravim ,da imam srečo, ker naš sine je "priden" in spi cele noči, že odkar smo prišli iz porodnišnice, podnevi še vedno spi 3x (ima 9. mesecev) in zna se zamotit oz. zaigrat tudi do 1 urco. Če ga imam pa poleg v kuhinji in me gleda pri kuhanju pa komot še več. A v marsikaterem primeru si tud mamice otežijo zadeve. Poznam punčko, ki je danes stara 7. let in se še vedno ne zmore sama igrati. To punčko so od rojstva naprej animirali 24/7. Nič, čisto nič ni počela sama. Še na stranišče jo dandanes spremljajo. Men se to zdi grozno in tovrstni starši delajo svojim otrokom veliko škodo. SIcer pa vsak po svoje. Kako uštimaš, tolk pol "uživaš".

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 17:43:13   
katy83
Pri nas je tak, da se sin (1 leto) ne zaposli sam, če nisi zraven njega. To pomeni, da se moram zraven njega vsest, pa lahko npr. tv gledam, on pa se igra kot da me ni. Če grem stran, pa že panika. Če pa že hočem kaj zraven skuhat, pomit, ga moram pač vključit zraven, pa je ok. user posted image

(odgovor članu smotka.dt)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 17:51:19   
Hope2
Še vedno mislim, da je več v organizaciji in ženskem karakterju, kot v otroškem karakterju. Naš je prejokal (imel krče), bil zelo aktiven, nikoli ni bil v ležalnikih, na tleh sam, zelo malo spal čez dan in ponoči se je zbujal na 3 u... če je bil 2-3 minute brez mene, je bil višek oz uspeh. No, pa sem vseeno uspela, vsak dan spucat hišo-kokr tolk in skuhat kosilo. Pa še psa imamo, tak da je še ena skrb več.
Rabila sem 1 minuto, da sem olupila krompir, nato sva se naprej igrala, nosila, cartala, pa spet minutka, da sem krompir narezala na kocke in dala kuhat, pa spet igranje.... pa spet minutka, da sem pripravila meso...... izkoristiš minutke in delaš po obrokih. Ko je zadremal za tistih par minut čez dan, sem kaj naredila (kakšna bo rekla, da rabi tudi minuto tudi za sebe). Če si navajen kuhat kosilo v celem kosu in pričakuješ od otroka, da ti bo dal 10 minut ali celo več časa, si izgubljen in ne boš nikoli nič naredil. Če imaš v bližini starše ali možnost da ti kdo priskoči na pomoč, boš to izkoristil, če te možnosti nimaš, boš nekak zmogel.

Jaz pravim vse se da, če se mora, če je volja, je pa odvisno tudi koliko ti sploh pomeni, da je bajta spucana in kosilo skuhano. Govorim o 1 otroku, če jih imaš več, pa nimam pojma kako je.

(odgovor članu smotka.dt)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
28.3.2011 17:56:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu smotka.dt)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 17:58:01   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Rabila sem 1 minuto, da sem olupila krompir, nato sva se naprej igrala, nosila, cartala, pa spet minutka, da sem krompir narezala na kocke in dala kuhat, pa spet igranje.... pa spet minutka, da sem pripravila meso...... izkoristiš minutke in delaš po obrokih. Ko je zadremal za tistih par minut čez dan, sem kaj naredila (kakšna bo rekla, da rabi tudi minuto tudi za sebe). Če si navajen kuhat kosilo v celem kosu in pričakuješ od otroka, da ti bo dal 10 minut ali celo več časa, si izgubljen in ne boš nikoli nič naredil.


Se mi zdi, da je tole zelo pomembno, stvari ne moreš več delat enako kot prej, se pravi počasi meglit in delat ko ti zapaše, ampak v veliki meri otrok napoveduje tempo. Kar sem pri sebi opazila je, da včasih kr živčna ratam ko moža gledam, ker jaz npr. na poti na wc nardim vsaj 3 stvari, on pa za vsako stvar gor pa dol po hodniku user posted image - ok karikirano, ampak nekaj v tem smislu.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 18:55:12   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Jaz pravim vse se da, če se mora, če je volja, je pa odvisno tudi koliko ti sploh pomeni, da je bajta spucana in kosilo skuhano. Govorim o 1 otroku, če jih imaš več, pa nimam pojma kako je.


Točno tako. Ne razumem kako se nekaterim kar ustavi življenje ko rodijo. In potem živijo samo in samo za svojega sončeka. Kot da je eno kosilo skuhat tak blazen podvig. Nekatere je itak samo jamranje. Ta čas k je jamrala bi že kuhano imela.
user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 19:27:29   
Najaa
user posted image ZARA se čist strinjam. Imam dve zelo živahni in po svoje zahtevni (po svoje zato, ker na to ne gledam kot na nekaj tragičnega) hčerki, pri katerih bi tudi lahko rekla, da se zraven njiju nič ne da. Ampak če maš mal domišljije, se vse da. Si pa daš ležalnik zraven na pult in se pogovarjaš z otrokom medtem ko kuhaš... ne vem, mene je še posebi mlajša zelo rabila skoz zraven sebe in še zdej pri dveh letih me sam nekak sem vedno uspela naredit najnujnejše kot je skuhat kosilo in druga gosp. opravila, pa še ona se je zabavala zraven. Bolj ko starši kompliciramo, bolj so otroci zakomplicirani.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 19:48:33   
titanik
Jaz imam tri pa lahko vse zraven naredim .Odvisno koliko zahteven je otrok.

_____________________________

Ponosna sem na to ,da sem dobra mama.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 21:29:43   
roberta
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Moj mali je tulil cel dan.... In zato nisem imela možnosti v miru kuhat, pospravljat itd... Še wc je bil problem. Če otrok normalno leži v ležalniku, se igra na podlogi, lepo odspi tiste urice je super... Če pa otrok bedi podnevi in ponoči in tuli vsako jeb... minuto dneva, pa ti že na možgane toliko udari, da nimaš niti volje, kaj šele časa delat teh stvari. Pri nas je bilo razmetano, neskuhano, sama sem bila pa živčna za crknit. Ko je začel pri 7 mesecih spat in tudi manj jokat, je bilo pa lažje. Tudi na sprehodu je vpil kot zverina in to pač ni prijetno. 


isto kot moj prvi otrok. 

tko, da ni vse v organizaciji. pa tut starši nismo vedno tisti, ki bi komplicirali. včasih je enostavno otrok tak - zahteven, da je kaj. joče nenehno, nikoli zadovoljen, nenehno siten in sploh se noče niti za 5 minut sam zamotit, ampak takoj pade v histeričen jok. in če je tako, potem je zelo neprijetno poslušati razne opazke drugih staršev (ki nimajo zahtevnih otrok), kako mi kompliciramo in se ne znamo organizirat.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vsakodnevne obveznosti ob dojenčku
28.3.2011 23:21:25   
skuštrana
Naš tretji sonček je po celodnevnem natezanju (mene in mojih živcev) ravnokar zaspal (ura je 23.12!!!). In zjutraj bo  najkasneje ob 8 že spet buden... In spet celodnevno natezanje, pregovarjanje, trmarjenje,jokanje,...In, ja vmes gospodič celo zaspi za nekaj časa ampak moramo bit tiho kot miške ker ima zelo rahel spanec. Ma, bi bilo boljše če sploh ne bi zaspal pa bi šel zvečer prej spat, ampak potem je pa tečen ko driska .... Je malo slab na živcih, bi se temu reklo user posted image Toliko o slabo organizaciji in o tem kako ne moreš nič naredit če imaš otroka user posted image Aha, ko sem imela "samo dva" sem komot vse postorila,  še sosedi zraven user posted image odkar pa je prišla tale tretja sreča pa je šlo vse v ...

Naš drugi je tak da ga mož vzame s seboj v pisarno (star je 3 leta) mu da nekaj za delat, kakšen avtomobilček, kakšno debelo knjigo in ima 2-3 urci mir, komot dela zraven njega...Če bi vzel tamalega (ali pa najstarejšo punco) bi mu razbila celo pisarno v prej kot bi se enkrat obrnil pred računalnikom. Pač otroci so različni, tisti ki jih imamo več že vemo.




< Sporočilo je popravil skuštrana -- 28.3.2011 23:24:25 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




adaptirano mleko
Sanikaa



(68%)

(32%)


Število vseh glasov: 182

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!