|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   histeričen jok u lupinici
4.12.2010 20:35:53   
skopčevka
naš mali sinek 3 mesece star ...joka,joka in joka histerično ko ga damo u lupinico nenormalno joka....kakšen nasvet???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: histeričen jok u lupinici
4.12.2010 20:38:27   
m_o_i
malo ga slecite, ker se otroci kuhajo v lupinicah

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu skopčevka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: histeričen jok u lupinici
4.12.2010 21:14:43   
mamamajča
al pa preveri, kako sedi. Včasih gledam ene uboge dojenče, ko so čist zverižei v teh lupinicah.
Ne vem, moj, 1mesec, tud joka, ko ga dam noter, ampak se kmalu pomiri

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: histeričen jok u lupinici
4.12.2010 21:52:22   
naja78
.....ali je pa enostavno tak otrok.ni mu všeč,počuti se ukleščenega,...zima tudi naredi svoje.
no naš prvi je tako zverinsko tulil  toliko časa dokler ni že sedel,recimo tam od 6 meseca.in ko se malo bolj zavedajo okolice,ko ogledujejo,jih lahko kako dlje zamotiš z igračko(lahko čist nenavadne...zobna krtačka,labela,...user posted image )...je boljše.
mi pač nismo hodili veliko z avtom ven kake 3 mesece,4,potem pa sem ubrala hitro taktiko,...vse na hitro.itak se po 3 mesecih fulllllllll stvari ki prej ne laufajo ali ki so videt da ne bojo,kot pr drugih,kar pčasi porihtajo,zato pogumno.user posted image

p.s.: ko maš drugega veš kako in ful manj kompliceraš.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: histeričen jok u lupinici
4.12.2010 22:02:47   
Gwendolen
Mi smo pri dobrih treh mesecih vzeli ven tisti notranji vložek in se je jok čudežno nehal. Je bila pa MC Cabriofix. Seveda se je bunjenje spet začelo, ko je bila večja. Ampak se buni tudi zdaj, ko jo dajemo v sedež, tako da taka pač je. Smo se že sprijaznili. Saj hitro neha.

_____________________________

Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen
-------------------------------------------------------------
We're walking in the air
We're floating in the moonlit sky
The people far below are sleeping as we fly

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: histeričen jok u lupinici
4.12.2010 22:03:38   
deveta
V prvih mesecih nikoli nisem šla nikamor sama (razen na zelo kratke relacije (do 5 min vožnje), ker me je bilo strah da se bo zadušila od histeričnega joka. Zmeraj sem bila zadaj pri njej, tako da če jo je zgrablo, sem jo imela pod nadzorom. Nasvet? Ga nimam, jo je minilo. Zdaj občasno tudi zajoče, ampak le če se predolgo vozimo, pa še to ne tako hudo.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: histeričen jok u lupinici
4.12.2010 22:09:46   
m_o_i
sam ne mi rect, da otroke v lupinicah vozickate?!?!

sem zadnjic brala-mislim, da v jani, da bodo lupinice prepovedali, ker so studije pokazale, da ovirajo dihanje otrok (nedonosenckov sploh; pa tudi ciiisto zdravim ne naredi lupinica cisto nic dobrega)...
za voznjo v avtu ja, ampak tudi samo tolko, kot je nujno potrebno!

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: histeričen jok u lupinici
4.12.2010 22:26:45   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: skopčevka

naš mali sinek 3 mesece star ...joka,joka in joka histerično ko ga damo u lupinico nenormalno joka....kakšen nasvet???


kako dolgo ga pa imaš v lupinici?


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu skopčevka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: histeričen jok u lupinici
4.12.2010 22:39:12   
nusi
Po mojih izkušnjah je problem lupinic ker:
je otrokom notri nenormalno vroče
so čudno zviti, vsaj v te, ki sem jo imela od chiccota, sedaj imam romer in je ful bolš, prej sem mu kar eno zrolano plenico dala pod nogce (kolena), da se ni tako dol zverižil
kot so že prej pisale punce, je lupinica samo za vožnjo, drugače ni ok, pa še pri vožnji naj bi ga na cca 45 vn jemali

(odgovor članu skopčevka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: histeričen jok u lupinici
4.12.2010 23:24:21   
skopčevka
lejte! imamo tudi punčko staro 2 leti z njo ni bilo problemov za vožnjo u avtu, ampak mali je pa katastrofa,lupinico uporabljamo samo za vožnjo u avtu,kakšen voziček neki,bog ne daj.samo ko ga položimo vanjo se začenja. ampak histerija prou strah me je zanj. da se ne zaduši od joka,sploh pa kadar sem sama z njim u avtu.vožnja do pediatrov, pregledi,trgovina...samo takrat se uporablja...

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
5.12.2010 7:07:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu deveta)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
5.12.2010 7:09:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: histeričen jok u lupinici
5.12.2010 7:36:19   
zaspancek1
Ja, priporočljiva naj bi bila zato, ker je položaj podoben tistemu v maternici, ampak kaj, ko takrat še ni potreboval pljuč. Tista sključena lega povzorči, da otrok ne dobi dovolj kisika in posledično postane bolj zaspan. Zato je potrebno omejiti čas bivanja v lupinici. Jap, je pač tako, da je za nekaj dobra, ampak za drugo pa škodljiva!
Glede histeričnega joka - mi je znano - prvi je bil ravno takšen prve tri mesece, razen, če smo spečega dali noter in je med potjo spal, sicer je bil cel žur. Pri drugem pa na srečo ni nobenih problemov - ko se avto začne premikat, utihne user posted image
Sicer pa so ekstenzivčki radi med temi tahisteričnimi, ker jih lupinica sili v položaj, ki ga ne marajo.
Recept? Počakaš, da mine (vsaj ta takisterični del), za krajše razdalje pa kakšni čepki za ušesa user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: histeričen jok u lupinici
5.12.2010 8:46:08   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

sam ne mi rect, da otroke v lupinicah vozickate?!?!


za hipotone otroke je lupinica celo priporocljiva, kar sm jz izvedela pri 4m starosti prvega, ko nam je fizioterapevtka rekla, da naj ga raje vozim okoli v lupinici, ne pa kosari. tko da ne prevec cudno gledat user posted image


ja, sem slišala za te štorije. samo to je ena stara praksa - to ni res. na švedskem so ble babice čist paf,ko sem jim omenila, kaj tukaj priporočajo fizioterapevti. ne vse nasvete za sveto jemat - nova spoznanja se skoz spreminjajo in slovenija ni najbolj napredna v teh stvareh na svetu.. porodničarstvo in pediatrija sta včasih (ne pravim vedno, samo majo pa ene prav hude kozle v žaklju) prav porazna pri nas, na žalost user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: histeričen jok u lupinici
5.12.2010 8:50:28   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
Ja, priporočljiva naj bi bila zato, ker je položaj podoben tistemu v maternici, ampak kaj, ko takrat še ni potreboval pljuč. Tista sključena lega povzorči, da otrok ne dobi dovolj kisika in posledično postane bolj zaspan. Zato je potrebno omejiti čas bivanja v lupinici. Jap, je pač tako, da je za nekaj dobra, ampak za drugo pa škodljiva!


jup, točno to so mi babice gor rekle - ne moreš primerjat lege; tam je plaval v tekočini in ni dihal, zdaj pa je to čisto drugače, ko je izven mame. v glavnem, na švedskem je lupinica njuno zlo (nezaželjena, ampak trenutno za avto najbolj varna) - v vsakem primeru.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: histeričen jok u lupinici
5.12.2010 9:46:57   
Anonimen
moja je tut jokala v lupinci ful...pol smo ji pa kupli avtosedež pa ji je prov fajn notr. še zaspi med vožnjo :D

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: histeričen jok u lupinici
5.12.2010 12:39:01   
m_o_i
tocno o dihanju v skljucenem polozaju sem govorila-tiste najbolj skepticne pa: poskusite same tako bit pol ure user posted image


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
5.12.2010 14:21:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: histeričen jok u lupinici
5.12.2010 18:06:31   
mateyka
čist tko, po kmečko, se meni zdi, da smo se skozi tisočletja rojevanja homo sapiensa verjetno razvili v novorojeni obliki, ki je primerna za "ročni handling". npr. spanje na ravnem in nošenje v kakem ala slingu (cirka prvo leto govorim). vse ostalo kar ni identično temu, verjetno ni najbolj optimalno za novorojenega homo sapiensa..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: histeričen jok u lupinici
5.12.2010 18:47:17   
m_o_i
bravo mateyka

mimo potke: nas je tudi hipoton. hendlingirala sem tocno tolk, kot mi je moja fuc desnica dovoljevala(beri NIC), v lupinici se je peljal v LJ in nazaj (na pediatricno pac), trikrat ali stirikrat v SG in nazaj (kontrole v bolnici) in nikamor drugam. vozickanje je zakon user posted image
tisto lupinckanje po rokah so si lahko vsi priporocevalci iz glave izbili-pri nas je mulc najrajsi lezal samuser posted image  tudi med hranjenjem....
bi se ja lahko sla samo obesit, ce bi vse povedano za suho zlato jemala! ni maral bit na rokah, kupcke sva podirala v sedecem polozaju od prvega dneva, pritiska na busija do skoraj cetrtega meseca ni prenesel (zato se se pri skoraj sedmih mesecih uciva plavanja na suhemuser posted image )

svojo pamet poslusat-in pa dete seveda user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: histeričen jok u lupinici
5.12.2010 22:04:36   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

bravo mateyka

mimo potke: nas je tudi hipoton. hendlingirala sem tocno tolk, kot mi je moja fuc desnica dovoljevala(beri NIC), v lupinici se je peljal v LJ in nazaj (na pediatricno pac), trikrat ali stirikrat v SG in nazaj (kontrole v bolnici) in nikamor drugam. vozickanje je zakon user posted image
tisto lupinckanje po rokah so si lahko vsi priporocevalci iz glave izbili-pri nas je mulc najrajsi lezal samuser posted image  tudi med hranjenjem....
bi se ja lahko sla samo obesit, ce bi vse povedano za suho zlato jemala! ni maral bit na rokah, kupcke sva podirala v sedecem polozaju od prvega dneva, pritiska na busija do skoraj cetrtega meseca ni prenesel (zato se se pri skoraj sedmih mesecih uciva plavanja na suhemuser posted image )

svojo pamet poslusat-in pa dete seveda user posted image


.....lahko se pa vpišemo v čist taprav plavalni tečaj.....

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: histeričen jok u lupinici
6.12.2010 9:36:10   
mamamajča
Kaj če ga pa poskusiš dat v avtosedež? Saj ne, da že pokončno sedi. Naš Brevi-jev je tak s tremi nakloni sedenja in je ful fajni, ga čist podreš in je pri treh mesecih že komot notri. ne ga silit v lupinico, če je tako hudo

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: histeričen jok u lupinici
6.12.2010 21:29:01   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

Kaj če ga pa poskusiš dat v avtosedež? Saj ne, da že pokončno sedi. Naš Brevi-jev je tak s tremi nakloni sedenja in je ful fajni, ga čist podreš in je pri treh mesecih že komot notri. ne ga silit v lupinico, če je tako hudo


ja, ampak 3mesece starega dojenčka pa res ne moreš že v avtosedežu okoli vozit. Je to čist too much.
Mislim, že itak se otroci čisto prehitro prestavljajo v avtosedeže. MI imamo zdaj 6m starega fantka ki ima maxi cosi lupinico, pa lako še straejši, dve leti star, notri v njej sedi. Zato mi je čisto mimo ko nekdo napiše da je npr. njihov 5mesecev star dojenček tako velik da ga morajo dat v avtosedež user posted image

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: histeričen jok u lupinici
6.12.2010 21:32:59   
m_o_i
hejho sanelc!

a plavat gremo? ce obstaja pri nas-zakaj pa ne...
ko sva ravno na liniji_miklavz ti je prinesel 20 sparovih tock(pustil jih je pri meni) user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: histeričen jok u lupinici
6.12.2010 21:38:20   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

hejho sanelc!

a plavat gremo? ce obstaja pri nas-zakaj pa ne...
ko sva ravno na liniji_miklavz ti je prinesel 20 sparovih tock(pustil jih je pri meni) user posted image


vauuuuu...........super Miklavž........hvala hvala.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




note
čevap

ali bi mi poslali note na golici in kjer lastovke gnezdijo

da (35%)

ne (42%)

za vse (2%)

na kater e-mail naslov (7%)

nikoli (12%)

seveda, za klavirsko harmoniko (2%)


Število vseh glasov: 43

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!