|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali moram?
3.11.2010 7:56:33   
lojska
Sem se odločila, da vprašanje kar tukaj postavim, ker nisem sigurna kam drugače paše.
Sem na porodniški in včeraj sem od šefice dobila sms, da moram jutri v službo na tečaj varstva pri delu in da je udeležba obvezna. V tem podjetju sem redno zaposlena za nedoločen čas že 4. leto in do sedaj me niso poslali še na nič, niti na zdravniški pregled niti na tečaj varstva pri delu. Sedaj ko pa sem na porodniški in ko otroka tudi slučajno nimam kam dat sedaj je pa to nujno takoj. Šefici sem odgovorila, da nimam varstva za otroka in, da je edina možnost, da pridem ta, da pripeljem otroka sabo. Odgovora nisem dobila. Meni se zdi za malo, da to sploh zahtevajo od mene takole na vrat na nos in že iz principa najraje nebi šla ampak nevem pa, če to lahko tako naredim. Ali jih lahko zavrnem glede na to, da sem na porodniški? Ali sploh lahko zahtevajo, od mene da pridem? Kaj bi ve naredile na mojem mestu? Morda katera ve kakšni so zakoni glede tega?


_____________________________

Pravi muskarci vole obline, samo se psi igraju kostima.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali moram?
3.11.2010 8:02:34   
benika
Mene živ bog med porodniško ne bi spravil v službo in na z njo povezane zadeve. Varstvo pri delu lahko opravljaš tudi po prihodu na delo.

(odgovor članu lojska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali moram?
3.11.2010 8:04:40   
Volga
služba za NDČ je danes zlata vredna. za tri ure ni vraga, da nimaš varstva, naj pa mož vzame dopust in pojdi. jaz bi vsekakor šla, brez razmišljanja.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali moram?
3.11.2010 8:04:44   
naja17
Ne bom trdila, da moraš, ampak varstvo pri delu je obvezno in naše so hodile med porodniško to opravljat, pač na 2 leti mislim, da je treba.... Sej, če maš pridno dete, mislim da ne bi smel bit problem + gre hitro mimo ponavadi...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali moram?
3.11.2010 8:16:11   
tilči
Pri nas se vse opravlja po porodniški,med porodniško ti dajo mir.
Opravlja se na 4 leta,higiena živil na 3,Haccp pa 1x,zdravni[ški pregled pa mislim,da je tudi na 4 leta

< Sporočilo je popravil tilči -- 3.11.2010 8:17:50 >

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali moram?
3.11.2010 8:18:08   
lojska
Ah kje...zlata vredna pa tale moja služba res ni. Je pa delanje norca iz ljudi, to so laži izsiljevanja, grožnje. Redko gdo zdrži. To je precej težko fizično delo, ki so ga prej opravljali 4-je sedaj ga eden. Vsak mesec nam grozijo, da mogoče plače nebo. Regres nam komaj dajo pa še to z enoletno zamudo. O dopustih lahko samo sanjamo na bolniško si pa nihče ne upa. Proti koncu porodniške tako ali tako mislim iskati novo službo in res me kar stisne ko pomislim, da bi mogla jutri tja ali pa sploh še kdaj v življenju.


_____________________________

Pravi muskarci vole obline, samo se psi igraju kostima.

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali moram?
3.11.2010 8:26:46   
krtek 1
IZVIRNO SPOROČILO: lojska

Ah kje...zlata vredna pa tale moja služba res ni. Je pa delanje norca iz ljudi, to so laži izsiljevanja, grožnje. Redko gdo zdrži. To je precej težko fizično delo, ki so ga prej opravljali 4-je sedaj ga eden. Vsak mesec nam grozijo, da mogoče plače nebo. Regres nam komaj dajo pa še to z enoletno zamudo. O dopustih lahko samo sanjamo na bolniško si pa nihče ne upa. Proti koncu porodniške tako ali tako mislim iskati novo službo in res me kar stisne ko pomislim, da bi mogla jutri tja ali pa sploh še kdaj v življenju.







No,potem si si pa že tako sama odgovorila na svoje vprašanje.

(odgovor članu lojska)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali moram?
3.11.2010 8:34:41   
ksenjak
Jaz sem varstvo pri delu opravljala po zaključeni porodniški, medtem, ko sem zdravniškega morala opraviti 2 tedna pred rokom.
Jaz bi na tvojem mestu šla, boš imela potem vsaj 2 leti mir.

lp

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali moram?
3.11.2010 8:34:49   
lojska
Moje glavno vprašanje je ali lahko oni zahtevajo od mene, da pridem? Kakšen je zakon glede tega? Ker vseeno, če druge službe nebom našla se bom morala vrnit v to vsaj za nekaj časa.


_____________________________

Pravi muskarci vole obline, samo se psi igraju kostima.

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali moram?
3.11.2010 8:46:43   
m_o_i
mislim, da med porodnisko ni treba nobenega zdravniskega al pa varstva pri delu delat... to govorim takole na pamet; z zakoni okol tega nisem domaca user posted image

verjetno se je kaj "zgodilo", da morajo dobit tiste papirje za tebe; namrec firma je kazensko odgovorna, ce ne poskrbi za te stvari!

jaz osebno ne bi sla nikamor, pa ce imam 5 moznosti za varstvo user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu lojska)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali moram?
3.11.2010 8:46:46   
krtek 1
Danes marsikaj ni tako,kot bi moglo biti po pravilih,ampak se je treba prilagajati,če nekaj želiš.Če bi se šlo za kakšno drugo stvar,ki ni povezana z službo,bi si sigurno lahko uskladila varstvo.Tebi se gre bolj za princip in ne za to,da bi službo obdržala.Potem pač ne pojdi...

(odgovor članu lojska)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali moram?
3.11.2010 9:28:39   
lojska
Plačilne liste nam dajo na vsakih par mesecev kakšno in kakšno še za nazaj. Odločbo za dopuste so nazadnje dali leta 2004, jaz je nisem dobila, ker sem se zaposlila leta 2007 tako da niti nevem koliko dopusta mi pripada. Ko sem prosila za papir, ki sem ga mogla odnest na socialno za porodniško so ga dali šele ko je socialna sama direktorja klicala, ker meni ga niso hoteli dat (kao računalnik jim ni delal) zdej bi pa oni nujno papir od mene??? Halo pa a se igrce igramo ali so to resne zadeve? Varstvo bi dobila zelo teško in sicer bi ampak po eni strani res nočem. Moja punčka je stara 5 mesecev in pozna samo mene. Nikoli ni pri nikomur bila in preden bi jo na koga navajala bi vsaj malo še počakala. Drugače bi mogla pa tudi k zobarju ker so mi med nosečnostjo 3 plombe padle ven pa ne grem, ker teško dobim varstvo in tudi imam inkontinenco pa bi mogla k svoji zdravnici pa tudi negrem ker to varstvo, ki ga imam raje koristim za res kaj nujnega. Mogoče sem preveč trmasta in sem taka, da se nikoli ne maram zanašat na kogar koli drugega ampak taka pač sem in iz svoje kože nemorem.
Aja pa še to tamala je skos nekaj bolna.Prejšni teden prehlad danes kašlja in tudi to je razlog zakaj je ne želim nikjer pustiti pa četudi samo za nekaj ur.


_____________________________

Pravi muskarci vole obline, samo se psi igraju kostima.

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali moram?
3.11.2010 9:44:41   
K_a_t_i
Pa kaj ste nori?! Ma ne premakne me nihče na nobeno varstvo pri delu med porodniško!

Če bi dobila mail s takšno vsebino, bi si mislila, da je pač bil poslan na neko standardno mailing listo (recimo na vse zaposlene) in da pač pošiljatelj ni razmišljal o tem, da sem jaz na porodniški. Torej bi se moj odgovor glasil, da sem na porodniški in da najbrž gre za pomoto. Da se bom tečaja udeležila, ko se mi porodniška izteče.
Razumem, da nekoga na odgovornem delovnem mestu med porodniško PROSIJO, če pride na kak sestanek (seveda se potem prilagajajo njemu), ampak tole je pa kr neki...

Mimogrede - dohtarji - tukaj pa za moje pojme delaš napako. Če je potrebno it, se gre! Gre za tvoje zdravje in razmišljanje, da se ne moreš za tisti čas odlepit od otroka je "bolano". Ne vem kaj bi lahko bilo bolj nujno kot tvoje zdravje.... V skrajnem primeru lahko otroka vzameš sabo.

A ta otrok nima očeta user posted image


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 3.11.2010 9:50:57 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu lojska)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali moram?
3.11.2010 9:45:12   
liliana
Usposabljanja iz varstva pri delu se ti v času koriščenja porodniškega oz. starševskega dopusta ni potrebno udeležiti.....ker so delodajalci dolžni delavcem zagotoviti odsostnost z dela zaradi izrabe starševskega dopusta.....in usposabljanje iz varstva pri delu se šteje kot "delo"......ker se mora opraviti v delovnem času......

Sama pa bi se tečaja verjetno udeležila.....vendar so odnosi delodajalec - delavec v našem podjetju bistveno bolj prijazni kot jih ti opisuješ.....in ker se takšen tečaj organizira običajno za cel kolektiv je tudi za delodajalca bolj enostavno, da to ne dela v več delih.....

Ni pa ti tečaja treba iti opravljat zdaj, ko si na porodniški, ga boš pa verjetno morala opraviti takoj takrat, ko prideš nazaj delat......

(odgovor članu lojska)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali moram?
3.11.2010 9:49:25   
Kerensa*
Med porodniškim dopustom ti ni treba iti nikamor. Po zakonu. Če je šefe šele zdaj stisnilo, da nimajo vsega urejenega tako, kakor bi morali imeti (in se posledično bojijo inšpekcijske kazni), to ni tvoj problem. Tečaj varstva pri delu, zdravniški pregled in ostale reči se opravi pred nastopom zaposlitve ali, v primeru ponovitve, takrat, ko delaš, ne pa, ko si na bolniški, porodniški in/ali dopustu.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali moram?
3.11.2010 10:49:10   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: lojska

Moje glavno vprašanje je ali lahko oni zahtevajo od mene, da pridem? Kakšen je zakon glede tega? Ker vseeno, če druge službe nebom našla se bom morala vrnit v to vsaj za nekaj časa.



Ne, ne smejo tega zahtevat pod nobenim pogojem. NI zakonske podlage za to. Imaš od države odobren dopust za nego in varstvo ali porodniško ali karkoli že in to se tretira enako, kot če bi bila na bolniški. Imaš pravico do tega, da si doma. Amen. Nimajo te kaj klicat. Kličejo te pa zaradi lastnega udobja - ker potem njim ni treba zate posebej tega organizirat. Ampak to je v bistvu njihov problem, ne tvoj. Jaz ne bi šla niti slučajno - sploh če bi imeli take odnose, kot jih opisuješ.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali moram?
3.11.2010 12:09:37   
lojska
No evo zdejle sm dobila sms od šefice odgovor na tisto kar sem ji včeraj napisala češ, da ne morem, ker nimam varstva in če lahko pridem z otrokom.No njen odgovor je. bom vzela teste pa boš enkrat izpolnila pa je!
Kakšne teste? A niso to neka predavanja? A je to tko sploh možno? Kakšna mutna posla majo oni to?


_____________________________

Pravi muskarci vole obline, samo se psi igraju kostima.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali moram?
3.11.2010 12:32:04   
Bizibee
Mislim, da je tvoja šefica imela slab dan, ko je zahtevala tvojo prisotnost na predavanjih med porodniško.

Kot vidiš, se da "karkoli že" narediti tudi kak drug dan (glede na to, da boš dobila pole za izpolnjevanje).

Tečaj varstva pri delu je obvezen za vse zaposlene in tudi ti nisi izjema. Ne vem koliko je zaposlenih v vašem podjetju, vendar sem prepričana, da če je to manjši kolektiv, želijo to opraviti enkrat in imeti vse prisotne (tovrstne zadeve tudi nekaj stanejo).

IMHO, sama kot podjetnica ženske na porodniški ne bi klicala v službo zaradi tega.

(odgovor članu lojska)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali moram?
3.11.2010 12:55:07   
Peli
Jest sm šla na varstvo pri delu med porodniško, nazadnje pa so mi povedal da mi ni blo treba hodt, ker bi lashko samo podpisala nek list da sm seznanjena, papirje pa bi dobila za domov za prebrat.
Službo pa opisuješ tako, kot bi ble sodelavke, no mi zaenkrat plače mamo...

(odgovor članu Bizibee)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali moram?
3.11.2010 15:03:51   
m_o_i
glede na nekaj odgovoriov tule gor-moram se izkasljat!

jebelacestauglajena, pa saj ni res, da delavec oz. zaposleni predstavlja nek drek, ki ga lahko brcas sem in tja, na koncu pa zakopljes nekamuser posted image

a se je folku ze res cist spipalo al kaj!? sej so dolznosti, ampak obrnite kak cete, ko pravice so tudi!!!

ma dam jim jaz klicanje v sluzbo med porodnisko ali bolniskouser posted image user posted image
pri meni bi se to zgodilo samo enkrat in nikoli vec (no, se je zeuser posted image  in vem, da se ne bo nikoli vecuser posted image )

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali moram?
3.11.2010 15:13:35   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

glede na nekaj odgovoriov tule gor-moram se izkasljat!

jebelacestauglajena, pa saj ni res, da delavec oz. zaposleni predstavlja nek drek, ki ga lahko brcas sem in tja, na koncu pa zakopljes nekamuser posted image

a se je folku ze res cist spipalo al kaj!? sej so dolznosti, ampak obrnite kak cete, ko pravice so tudi!!!

ma dam jim jaz klicanje v sluzbo med porodnisko ali bolniskouser posted image user posted image
pri meni bi se to zgodilo samo enkrat in nikoli vec (no, se je zeuser posted image  in vem, da se ne bo nikoli vecuser posted image )


No, tako posploševati pa ne moreš.......jaz recimo, če so me med porodniško poklicali v službo in so me ene dvakrat....eno stvar sem pa šla celo samoiniciativno naredit.....sem šla......in bi šla tudi varstvo pri delu delat....

Samo kot sem že povedala, so v našem kolektivu odnosi delodajalec - zaposleni zelo dobri.....to pomeni, da šefu lahko med delovnim časom rečem, da je v oni trgovini znižanje in da si grem nekaj cot kupit, pa mi reče "idi".....ali pa mu rečem, da me je kolegica na kavo povabila in da pridem čez pol ure.......in prav tako grem......

zato v takem primeru, da me delodajalec v enem letu v času porodniškega dopusta rabi za 3 ure, jaz ne skačem do plafona, ker mi delodajalec mojo zakonsko pravico krati.......in brez problema grem......

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali moram?
3.11.2010 15:20:22   
m_o_i
dobre volje in nekaj obveznega ne mesam user posted image
v kaki drugi firmi bi tudi jaz mogoce sla tudi za 5 ur tja, ko pa mi nekdo daje obcutek, da sem dolzna nekaj narest, jaz pa vem, da mi ni treba-eee, takrat mi pa dekl dvigne user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali moram?
3.11.2010 15:26:25   
liliana
V bistvu nikomur ni treba med porodniško in bolniško s prstom migniti za delodajalca.......vse je stvar dobre volje......user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali moram?
3.11.2010 15:27:55   
nanč
služba za NDČ je danes zlata vredna.
Ja in?Saj si z delom to prigaraš,nič ne pade z neba!

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali moram?
3.11.2010 18:18:33   
m_o_i
služba za NDČ je danes zlata vredna.


aja? v nasi firmi delavki po 25ih letih dela, ko je sla po kredit, niso potrdili, da ji ne preti odpoved (al kaj ze pise v tistih polah) - ostala je brez kredita..
nikjer pa tudi ne pise, da se ne bo to jutri zgodilo z njenim delovnim mestom!
torej-zakaj naj bi bila zlata vrednauser posted image

pies: ko smo ravno pri tem-nas direktor je odletel iz danes na jutri, ker so njegovo delovno mesto ukinli. brez odpovednega roka; v petek je dobil posto, vceraj se je poslavljal od ljudi v proizvodnji. zdaj se njegovemu del. mestu pac malo drugace rece... 

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrtec
Ela123

Ali vasi otroci obiskujejo vrtec?

Da (68%)

Ne (32%)


Število vseh glasov: 98

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!