|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  103 104 [105] 106 107   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 9:11:22   
Frutiq
Glede kaminov: mi smo lansko leto kupili kamin oz. peč na pelete in se super obnese. Ne rabiš dimnika, ker ima ful dober izkoristek in potrebuješ samo cev za odvod pare premera 5-10cm. Pelete (so čisto majhni, kot koruzna zrna) nasuješ v zgornji del in on sam dodaja toliko kolikor pač sam hočeš imeti toplo. Je pa to ful dobra varianta tudi za manjša stanovanja, ker lahko greješ več sob. Mi smo sicer to peč kupili v Italiji (znamka Palazzeti) ampak sem jih videla tudi v Merkurju, cena je pa cca 2.000 EUR. Po izračunuh pa je gretje na ta način cenovno veliko bolj ugodno kot na elektriko al pa centralna.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2601
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 9:12:57   
zaljubljena23
Arwenko, če gledaš samo na tole, potem imaš tudi pečke na petrolej ali pa plin...Midva gledava dolgoročno..Ker se bo tole uporabljajo vsaki dan in je cenovno dražje kot elektrika...

Drugače pa ja, punce z idejami na plano...


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 2602
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 9:15:04   
zaljubljena23
Frutiq, hmm cena se mi zdi pretirano zasoljena...V 4-ih mesecih ziher ne bomo porabili toliko elektrike..Dolgoročno pa ne gledam na tole, ker ne bomo skozi tukaj...

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Frutiq)
Neposredna povezava do sporočila: 2603
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 9:30:46   
betricija
jutro
vidim da ste pri ogrevanju. mi čakamo na novo centralno, v bistvu je že naročena, samo roba mora priti. pa upam, da zvozimo z 10000€ z delom čez. bomo pa imeli toplotno črpalko, peč na drva in peč na olje.sem jaz celo paniko naredila, ker smo do sedaj po zimi, ko je bilo hudo mrzlo kurili na premog in drva, potem si se pa zjutraj zbudil v mrazu in z mrzlo vodo. sedaj bo sistem tak, da ko bo zmanjkalo toplote v peči za drva, se bo vključila peč za olje.

imava pa midva v podstrešnem stanovanju (ni mansarda, ker so stropi visoki tudi do 3,5m) tudi klimo, zaradi poletja in sedaj ko je prehodno obdobje se je obnesla superca. smo pogreli stanovanje in bilo je toplo. imava tudi električno kaminsko peč, samo to je v bistvu kalorifer, ki kuri 2000kwh in je sedaj bolj za okras v dnevni sobi, klima pokuri okoli 2kwh.  sva pa midva tudi gledala, če bi vgradila kamin na drva, pa se jaz upiram, ker sem alergična na dim, ki je povzročen z izgorevanjem drv. je pa tako, da sva bila najprej tudi midva skeptična, kam tak kamin postavit, bajta ima 3 dimnike, pa noben v bližini dnevne sobe. potem pa sva se spomnila, da sva itak zgoraj doma in bi lahko samo streho prebila in dimnik je postavljen. teže ni take, ne rabiš temeljev, tudi cev naj bo minimalna. načeloma je treba samo gledat, da gre dimik čez sleme. lahko pa bi ga postavili tudi na zunanjo steno, pa zid prebil, če ste v medetaži in naredili zunanji dimnik. variant je veliko, problem so edino soldi...denar...tle se vse konča.pa tudi paziti je treba, kaj izberemo. na trgu je malo morje peči, vsak prodajalec zagovarja svoje, prodajajo ti pa itak tisto, kar je najdražje.pa gledat je treba dolgoročno in malo preračunat v kolikšnem času boš dobil vloženo povrnjeno. mi računamo, da bomo z obnovljeno kotlovnico prišlo v cca manj kot 5 letih notri. odvisno od zime. pa drva imamo svoja. to se pa tudi pozna.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2604
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 9:49:24   
ula77
ola, še eno vprašanje....a delajo samoplačniški 3D kje v novem mestu ali Celju, ker na internetu nikjer ne najdem???

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2605
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 10:08:55   
špica84
Ula mislim da imaš v Brež.P sedaj možnost 3d uz je kake 2 meseca nazaj pisalo v posavskem obzorniku.

Men se je pa ratal zmenit za kontrole zadnji mesec jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 2606
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 10:17:59   
Arwenko
Frutiq saj tudi odvodne cevi za zrak nimam, kakorkoli, mogoče kdaj, ko bo kaj več dinarčkov. Verjetno bi res kakšno oljno pečko nabavila, tako za vsak slučaj. Mi imamo itak centralno na nafto, samo če ni elektrike za gorilec, ti tudi 2000l nafte v rezervoarju nič ne pomaga. user posted image

ula77 dela v Celju v ZD ena ginekologinja, ena vrata stran od mojega, se pravi prva ambulanta na desni, ima vsaj tablo zunaj da dela. Čeprav ne vem pa kako je, ker ko sem mojega vprašala koga mi priporoča (pa je sosednja vrata) me je poslal k Strahovi user posted image Tako da jaz sem se pa pol odločila in šla na Ptuj k Lukmanu in je bilo super, pa še cena je ok, 70 eur, pri Strahovi pa 110.

(odgovor članu špica84)
Neposredna povezava do sporočila: 2607
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 10:20:33   
KatyK79
dan punce,

joj nemogoče vas je dohajat..je pa res da sem sedaj doma in da kr ni časa....kako nenavadno ane user posted image

včeraj sem imela pregled,v 33t
vse ok, mali ima 1990g, pravi da je to nekaj srednjega....bo bolj suhec user posted image
mi je delala UZ in izmerila vrat (4cm)
poredila sem se za 1 kg (skupaj 10kg), samo imam vseeno jutri cuker test zaradi prejšnega ko sem bila ravno na meji.
NP pa imam 8.11.

lep dan user posted image ...upam da se še kaj javim!




(odgovor članu špica84)
Neposredna povezava do sporočila: 2608
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 10:26:06   
ula77
arwenko, imas morda kako kont. št?

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 2609
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 10:27:58   
Arwenko
ula77, nimam, ker se zdaj ne morem niti spomnit, kako se ženska piše. Pokliči v zdravstveni dom na informacije, pa ti bodo vezali pomoje brez problema. 

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 2610
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 11:06:21   
Nina Nana 75
Jutro, čvekice!

Cmaja - user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Iskrene čestitke, se veselim skupaj s teboj!

Ula77 - glede brcik: najprej pomisli, če si se v teh dneh, ko si manj čutila, več gibala ali bila kako drugače aktivna, pa nisi bila tako pozorna. Če pa se ti zdi, da gre za zelo drastično spremembo, se le pojdi pokazat, da boš pomirjena!

Glede krujave: punce, kakšno temperaturo pa nameravate imeti v stanovanju? Sem bila pri kolegici, ki je rodila pred 1 mesecem, pa že sedaj kurijo kot zmešani (po celem stanovanju imajo cca 25 stopinj). Meni se zdi to tudi za dojenčka prevroče. Res je, da je bil samo v bodiju in žabicah, ampak vseeno. Potem je pa pravi šok, ko prideš ven.

Midva sva razmišljala, da bi imela v spalnem delu okrog 20 stopinj (se vam zdi to premalo?), v bivalnem pa tam nekje 22.

Tudi midva imava sicer problem z vzdrževanjem stalne temperature ponoči, ker smo v bloku priklopljeni na plin in pametnjakoviči med 10:00 in 05:00 uro ugasnejo plin user posted image  Tako da imava za zraven še 1 oljni električni radiatorček, pa 1 mali kaloriferček za v kopalnico, pa še 1 infra-električno pečko za v dnevno sobo. Bomo malo improvizirali, če pa bo šla še elektrika ponoči v maloro, potem bom pa sredi dnevne kar na tleh zakurila ogenjček user posted image user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2611
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 11:08:58   
Nina Nana 75
sem malo čudno napisala: plina nam zaprejo ponoči - med 22:00 in 05:00 uro zjutraj.

(odgovor članu Nina Nana 75)
Neposredna povezava do sporočila: 2612
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 11:10:13   
Arwenko
Nam so v MŠ svetovali, da naj nikakor ne pretiravamo s kurjenjem, 21-22 stopinj v dnevnih prostorih je dovolj, v spalnem se priporoča tam 18-20, edino v času kopanja in previjanja se priporoča da je segreto tam na 25, zato pa priporočajo, da se nega opravlja v kopalnici, ki se jo da hitro in bp segret za kakšno stopinjo več. 

(odgovor članu Nina Nana 75)
Neposredna povezava do sporočila: 2613
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 11:13:18   
Frutiq
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Frutiq saj tudi odvodne cevi za zrak nimam, kakorkoli, mogoče kdaj, ko bo kaj več dinarčkov.



Saj je ne rabiš. Mi je tudi nismo imeli, pa smo samo luknjo skozi steno zvrtali, peč postaviš čim bljižje tej luknji in namontiraš cev od peči do luknje pa je. Cevi ne rabiš vgrajevat v zid, ker je lepa. No vsekakor začetni stroški niso najnižji, se pa potem obrestuje. Kot sva midva izračunala porabiš za ogrevanje tam okoli 4 EUR/dan, kar je v primerjavi z elektriko al pa kurilnim oljem zelo malo.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2614
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 11:41:15   
jona klara
IZVIRNO SPOROČILO: ula77

ola, še eno vprašanje....a delajo samoplačniški 3D kje v novem mestu ali Celju, ker na internetu nikjer ne najdem???


na Dobrni DR. marija ocvirk


_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 2615
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 12:21:06   
betricija
a niso ene punce pisale o litiji in da je tam 3d okoli 50€?

sicer pa, a ni sedaj malce prepozno že za 3d. večina otrok je že obrnjena na glavo, morda se sploh ne bo videlo obrazka. vsaj pri nama je tako in nisem šla. pa tako rada sem hotla iti. bom pa tistih 100€ za kaj drugega namenila...oz. sem ji že, pa še premalo je, ko nakupuješ vse za otroka :)

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 2616
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 13:12:52   
obcinarka
punce pozdravček... jesensko-turoben, deževen.. vidim da kurite.. hja, tud pr nas upamo da bo čez zimo vse ok, ker vsi vraži napovedujejo mraz, pa to... sicer smo pa zapravili za streho na hiši in za nova okna letos vse, tako da bo nov sistem ogrevanja moral počakati za eno leto... sploh pa kličem na eko sklad, ker sva oddala poleti papirje za subvencijo, pa so tkooooooooooooo počasni s pregledovanjem papirjev, da upam, da do zime sploh prideva na vrsto..
sm že pokosilala, pire krompirček pa zrezek v omakci... moj je reku da ne rabim kuhat zanj, ker bo kosilal v službi, tko da.... počas se bom odpravla ker mam pop. predavanje na faksu, pa upam da ne zaspim... jutr pa spet služba..
imam pa eno firbco.. jaz sm po pairje na CSD že šla. ampak še nism oddala, odločla sm se za paketek v obliki denarja... pa smo se zadnjič v službi pogovarjali o tem in imam sodelavko ki bo marca rodila pa ima pač blokado sredstev na osebnem računu in me je sprašvala da če se ona odloči za paketek-denar torej 270 eur, ali ga bo lahko vzela, ali ji banka, sodišče pobere vse?? seveda ji nism znala povedat, ker ne vem.. ko sm pa predlagala naj vpraša, pa je zardela na polno, da ji je pač nerodnoooooooooooooooooooooo..poklicat..  a ktera mogoč kej o tem ve?? porodniško sm zihr da ji pripada v višini zajamčene plače, kako je pa z ostalimi socialnimi transferi??
no, če ima ktera kašen info.. dobrodošel, da ji mogoč znam kej povedat.
pridne boditeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2617
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 14:02:40   
Nina Nana 75
Obcinarka - jaz osebnih izkušenj z blokado osebnega računa nimam. Imam pa izkušnje iz druge strani (torej iz službe), ko se je sodišče zaradi neplačanih računov ''usedlo'' na račun. To pomeni, da ti, če dobiš na račun priliv denarja, najprej poberejo za izterjavo dolga. Jaz na mestu tvoje prijateljice pri izbiri ''denarnega paketa'' definitivno ne bi navedla svojega TRR. Če ji je nerodno razlagati kaj in kako je z njenim računom, naj to pravico (in svoj TRR) pač uveljavlja oče.

tole je citirano iz CSD Šiška:
link: http://www.csd-lj-siska.si (imajo res lepo razložene postopke!!!! in tudi vsi obrazci so gor)






POMOČ OB ROJSTVU OTROKA


Pomoč ob rojstvu otroka je enkratni denarni prejemek, namenjen nakupu opreme za novorojenca. Namesto denarja je mogoče v enaki vrednosti izbrati opremo za novorojenca v obliki zavitka.



Kdo ima pravico do pomoči ob rojstvu otroka?


Pravico ima vsak otrok, katerega mati ali oče ima stalno prebivališče v Republiki Sloveniji. Pravico uveljavlja mati ali oče. Hmm, ampak po moje bo morala tvoja kolegica vseeno nekaj urediti v zvezi s tole blokado računa ker....kaj bo pa takrat, ko bo pričela prejemati denarno nadomestilo za čas porodniške? Tisto bo priletelo pa zagotovo na njen TRR user posted image

(odgovor članu obcinarka)
Neposredna povezava do sporočila: 2618
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 14:16:03   
Nina Nana 75
še to: če ima nekdo blokado na računu, sodišča oz. banke NE ZANIMA od kod prileti priliv denarja in/ali če je nekdo upravičen do npr. porodniške. Oni pač vzamejo VSAK denar (za poplačilo dolga), ki prileti na račun!!!

(odgovor članu Nina Nana 75)
Neposredna povezava do sporočila: 2619
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 15:10:00   
enček
IZVIRNO SPOROČILO: ula77

ola, še eno vprašanje....a delajo samoplačniški 3D kje v novem mestu ali Celju, ker na internetu nikjer ne najdem???






Ginekološka ordinacija Štorklja d.o.o.

Kopališka 16

2380 Slovenj Gradec

TELEFON:


02/88 29 611

02/88 29 612

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 2620
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 15:13:23   
enček
Jaz sem bila navdušena-občutki odlični user posted image , zraven mene je bil moj user posted image  in sestra.
Plačala sem 50€ pred dvama mesecema

(odgovor članu enček)
Neposredna povezava do sporočila: 2621
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 16:00:34   
ManUr
3D: Dr. Rosič na Ptuju. 50eur+cd s filmom celotnega pregleda. Jaz sem bila zelo zadovoljna, takrat sem bila v 28.tednu in se obrazka vec ni videlo, prav tako je bila ze obrnjena na glavo, tako da ce gres le vprasat ce je vse ok idi, drugace si prepozna.

lp

(odgovor članu enček)
Neposredna povezava do sporočila: 2622
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 19:43:48   
obcinarka
ojla,, hvala za info.. te podatke nekako vem, pripada ji v vsakem primeru zajamčen dohodek, to pa mislim da je 562 eur-torej plača, porodniška... če pa bo dobla porodniške 800 eur, ji bodo razliko od 562 pač pobrali.. to ji je jasno... ni pa vedela za ta denarni dodatek, zato jo bom napotila po linku... če imaš ti reden prihodek, ti pripada v vsakem primeru izplačilo zajamčenega OD..
thanks vseeno, jo  bom jutri mal povprašala.  user posted image user posted image

(odgovor članu Nina Nana 75)
Neposredna povezava do sporočila: 2623
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 21:00:26   
ManUr
Halo.

Že kaj razmišljate katere plenice boste kupile in KJE ??? user posted image
Tukaj bi znal priti prav kakšen nasvet mamice katera že ima kakšnega otroka...user posted image

Pa kaj nameravate vse kupiti v lekarni, katera mazila?

hvalaaauser posted image .

LP

(odgovor članu obcinarka)
Neposredna povezava do sporočila: 2624
   RE: Decembrke 2010 II.del
20.10.2010 21:55:02   
sleepyhead
Tiste, ki imate kdaj pa kdaj paniko, da ne čutite brcik...pojejte nekaj sladkega...tko sem jst slišala, da naredi dojenčka aktivnega za mal časa.
pa vseeno ne pretiravat s cukrom. Je pa res da brcike sedaj čutimo drugače, ker dojenček raste in nima vec toliko prostora za vragolije....
lp

(odgovor članu ManUr)
Neposredna povezava do sporočila: 2625
Stran:   <<   < Prejšnja stran  103 104 [105] 106 107   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  103 104 [105] 106 107   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?