|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: BODOČE ZASAVKE MAMICE
5.10.2010 13:20:51   
Heilie
Pogačnik je moj ginekolog in zaenkrat ga lahko samo pohvalim, jaz sem zelo zadovoljna. Je pa itak odvisno od lastnih izkušenj user posted image

Malajka84 moj porod je še daleč, pa me že stiska user posted image So pa tole, kar sprašuješ, vprašanja k tudi mene zanimajo. Si ne predstavljam kako izgleda user posted image

(odgovor članu malajka84)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Bodoče Zasavske mamice
5.10.2010 13:25:51   
kapesanta
jao - a Čuk še vedno dela? Ma naj že spoka v penzijo, sej si jo je več kot zaslužu!!!

Jst mam izbranega ginekologa Pogačnika - res je CAR!!! Upam da bo tokrat v službi (pri Roku sem štartala s Fakin-Mlinarič in končala s Čukom - no ksreči ga ves čas poroda nismo veliko rabili - poskrbel je pa za "lepo" zašitega presredka, ki me je opominjal še kakšno leto.

_____________________________

l.p. Mateja

Rok 06.07.2006 in Sara 15.11.2010

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Bodoče Zasavske mamice
5.10.2010 13:37:12   
malajka84
haha sam tega Čuka pa tud ena oseba še n pohvalla....vsaj zdej...ko je v starih letih, počas bi res bil že za penzijo pa je:) je tko že čist rahitičn:) ma rečmo d bo na naš dan D frej, lepo doma počival:)

kapesanta nismo te pozabl, sam čakal smo, da prideš;)te dodam, ko bo še kakšna inf za seznam...da ne bojo sam seznami

nč zdej grem pa skuhat do konca..pol morm še neke narezke za mojga zrihtat d jih nese, ko gre na nek sestanek,..pa majo tko d kdo ma roj.dan al pa kej posebnga zmer neki prnese...pa je treba mal na kup spravit...

drugač pa..otroška omara...sma glih učer z mojim ugotovila, da bo najina pupa mela cot, tok k jih midva skp nimava....pa ne d naju je šoping manija prjela, kupla sva menda vsega skp ene 10 kosov raznoraznih cotastih zadev, druga pa vse dobla,...no in omara je polna, tko d tm nekje do 5mesecev je naša pupa preskrbljena:)

aja ,če še katera ve za spol, pa ni skrivnost naj pove, da dodamo na seznam,nč zdej pa res šibam...mejte se lepo..

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Bodoče Zasavske mamice
5.10.2010 13:43:40   
Heilie
Ja res ne vem, kaj Čuk še kr vztraja no. Če je mene spravu na svet, pa moja mami prav, da je bil že takrat star haha user posted image
Upam, da ga bo kmal penzija zamikala...

Ja nama so na nuhalni rekli, da bo user posted image , ampak dokler na morfologiji ne potrdi ali spremeni bi jaz še počakala, ker se nikoli ne ve. Tok zgodi niso sigurne napovedi user posted image

Cotk pa bolj preveč kot premalo pomojem, sploh, če jih dobiš. Jaz bom upam tud kar neki stvari dobila. Čeprov grem toook težko mim vseh kjutkanih stvari v trgovinah user posted image

(odgovor članu malajka84)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Bodoče Zasavske mamice
5.10.2010 13:46:47   
anja84
Malajka84 sem hitr zrihtala če ne štejem 24 ur popadkov doma ;)) V porodnišnici je šlo pa hitro ja. Strah je pa vedno prisoten. Mene je bolj strah zdej it rodit v drugo kot me je bilo v prvo. Ker prvič dejansko sploh ne veš kaj te čaka. Po porodu je pa takole. Približno dve urce pustijo, da se mamica, ati in dojenček skupaj malo pocrkljajo in poslikajo. Nato dojenčka vzamejo, da ga umijejo in zrihtajo. Mamici preoblečejo haljo, ji dajo vložek in mrežaste hlačke in jo pospremijo v sobo. Ko si že v sobi ti pripeljejo dojenčka. Ko joka ga sama vzameš iz posteljce in ga prisloniš k dojki, da začne sesati. Prvi dan po porodu ga preoblačijo in menjajo pleničko babce oz. sestre. Nato ta naloga pripada tebi. In se ni nič za bat, ker ti tako vse pokažejo. Meni so ga samo prvič zrihtale one, pol sem ga pa kar sama. Prvič gledaš babco, ti vse pove in pol ko enkrat začneš, se ti zdi, da delaš to že vse življenje.


(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 9:36:17   
anja84
Dobro jutro user posted image

Kako ste? Rabim idejo kaj kupiti nečakinji za sveti krst?

(odgovor članu anja84)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 10:45:47   
malajka84
dobro jutro...uf po neprespani noči se filam s kakavom:) kava mi ne paše..pa je kakav bolš:) dons sm že misla da bomo kam šli tok me je zategoval spodi...pa očitn je bil sam lažni alarm:)

za krst...midva z mojim sva njegovi nečakinji kupila knjigico Moja prva biblija...tko na lušn način so zgodbice notr zapisane,...zram še eno lušno kiklco zarad lušt ne česa druzga:) no v knjigo pa posvetilo ap je...spomin za celo življenje

(odgovor članu anja84)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 10:58:00   
anja84
To je pa res dobra ideja. user posted image Hvala.

Ko se bo resno začelo pa sploh ne boš vedela a so se začeli popadki al te samo na potrebo tišči ;)

(odgovor članu malajka84)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 12:25:59   
anja84
A ve katera za kakšno telovadbo ali jogo za nosečnice v zasavju?
Kje in kakšna je cena?
Hvala za odgovor

(odgovor članu anja84)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 12:44:49   
malajka84
ja sej...si bom rekla eh to je spet nek čudn zvijanje..bo že minilo:) haha

glede telovadbe pa js tud nism nč zasledila u Zasavju, čeprav, če kje je je u Trb..tm ponavad se kej najde:)

No drugač pa..čeprov je šele oktorber..kaj boste kupovale za božička kaj kupujete? Midva letos že mal prej, ker ne misliva pol decembra s pupo po gužvah sem pa tj alaufat..pa bova bistveno že zdej nabavla. Kaj kupit mami, tašči,..svojmu,18letnemu bratu,...?:)

(odgovor članu anja84)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 12:52:18   
Heilie
anja84 jaz sem ful iskala, pa nisem nikjer našla. Škoda, ker mi fuuul manjka. Neki časa so mel v Spinu na izlakah, pa kakor vidim nimajo več user posted image

Kar se pa tiče božiča in novoletnih nakupov, so pa še čisto predaleč user posted image
Mi2 sva v fazi selitve in nakupov za stanovanje in še to komaj dočakam, tako da bom pomojem mogla kr decembra okol skakat, če kaj denarja ostane hehe

(odgovor članu malajka84)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 13:02:09   
anja84
Hvala za odgovor, bom malo po internetu pobrskala če kje kaj zasledim.

Midva ponavadi kupiva kakšno uporabno stvar, kot so naprimer nogavice, rokavice, kapa, šal, copati, pižama... Otrokom pa zraven še kakšno čokolado in sadje. Nič ne pretiravava.
Letos bova morala kupiti nekaj več, ker otroci že kaj več pričakujejo. Mogoče kakšne kocke ali lesene puzzle.
Sva pa lani dala narediti koledar s slikami najinega sončka in jih podarila babicam. Ostalim sva pa prav tako kupila šalčke na katerih je bil vsak posameznik slikan z najinim sinkom. Naročila prek računalnika - stran FOTO PRO - in brez nepotrebenga šibanja po trgovinah in ugotavljanja kaj kupiti.  Pa še dober je izpadlo.

(odgovor članu malajka84)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 13:05:03   
Heilie
anja84 če kaj najdeš prooosim sporoči user posted image

(odgovor članu anja84)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 13:05:18   
anja84
Bom mal v SPIN poklicala pa vprašala če bo kaj za nosečnice. Javim kaj izvem.
Uff to mi je pa znano. Sva se midva tudi selila ko sem bila noseča. Veš kaj je pri vsem tem najboljše? Da lahko samo sediš in gledaš druge kako delajo user posted image

(odgovor članu anja84)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 13:09:14   
Anonimen
Hej punceuser posted image

Danes sva imela spet UZ kolkov in nama ni treba več na pregleduser posted image user posted image

Jaz sem rodila v Trbovljah (včeraj je bilo ravno 5 mesecev od tegauser posted image Jah, kaj naj vam rečem... Ni bilo nekaj lepo, neuser posted image user posted image

PDP sem imela 30.4. in šla 5 dni čez rok. Vse skupaj se je začelo okrog 5ih zjutraj, ko sem šla lulat in mi je odletel čep. Najprej sem butasto zijala, mi sploh ni blo nič jasno, potem pa so se čez 5 minut že začeli popadki in so bli na 10 minut. Sem šla še nazaj v postlo, pa mi je mož rekel, da gre na šiht, jaz pa: nč ne greš na šiht, jst grem dons rodituser posted image user posted image user posted image Potem sem šla počas pod tuš, si umila glavo, se pobrila (začetni popadki mene niso res nič bolel, le pritiskal so me navzdol. Ctg ni kazal NIČ in me je hotla poslat domov in sem ji rekla, da ne grem, ker vem, da mam popadke, sej nisem neumna. No, potem je prišel Jurca me pregledal in sem bila že 3cm odprta in sem šla ob 8.00 v porodno - men so fuuul lepe nove porodne. Mojga so poslal domov, ker so rekl, da bo trajal use skp. Potem je sledil klistir, pa na ctg-ju so me mel, popadki pa čedalje hujš. Skos sem mogla hodit, da bi se čimhitrej odpirala, vse me je bolel, silil so me bit na tisti žogi, pa me je tok bolel, da nisem mogla bit gor, naučil so me dihat, ker si itak nisem nič zapomnla z materinske šole. Ob 12.00 sem bla že odprta 10cm in naj bi že rodila, potem pa................................... tamal se mi ni hotel spustit dol. Spomnem se, da sem vsake pol ure vprašala:˝A zdej bom rodila˝, pa spet:˝A zdej bom že rodila???˝ Katastrofa!! Mogla sem ležat na vzglavju postelje, da bi se mali spustil, pa nič od nič. Moj mi je deval tisto kisikovo masko na obraz, meni se je bledlo. Pol poroda se sploh ne spomnem. Vem, da sem ob 14.00 rekla, naj dajo tamalga ven, ker se ne bo spustil. Prav čutla sem, da se je zatakniluser posted image Pa ne, pa ne... In kooooončno so se me ob 16.30 usmilil in je prišel ČUK (itak, kdo pa drug in rekel, da bojo delal vakuum: sem takoj čist zbrihtana ratala (tega me je blo celo nosečnost najbolj strah) in mu rekla, da ne, naj naredijo CR, pa je rekel, da morajo najprej probat vakuum. In pol prpelejo tisto mašino not, men je kar slabo ratal, folka ne vem kok v porodni, jaz sem mislila, da je to bolj tko - intimno, ma kaki... So mi našopali protibolečinske in malega spravli ven. Ampak potem: nekaj najlepšga, nekaj božanskega, čutit to malo bitje na svojem trebuhu, topel je bil, tako majhen... Potem so me uspavali, Čuk me je zašil (do pol riti!!!!) in sem se zbudila ob 17.30 in vidla mojo kepico, in jokala, jokala, jokala, nekaj najlepšega. Sem vam kar fouš, ko grete rodit. Še enkrat bi rada doživela to!! In potem res pozabiš vse. Mislim, spomniš se, da je blo hudo, ampak ne spomniš se pa kake bolečine so. Jaz sem mela ful probleme s šivi. Vneli se niso, ampak celjenje le-teh je blo men hujše kot porod.

Babice so ok, jaz sem mela Petro in Jasmino. Petra bi morala že ob 14.00 domov, pa je podaljšala šiht in ostala z mano do konca (svaka ji čast!), dohtarja sta bla pa Čuk in Jurca, pa ena punca, ki bo zdaj baje začela delat. So me hodil med porodom gledat, ker mi hudičeva voda ni odtekla (mi je mali z glavico zakrival razpoko, zato se pa tudi ni hotel spustit).

Punce, čaka vas neki najlepšga v vašem življenju. Pa naj vaši partnerji slikajo koker se da, res!

Če pa še katero kaj zanima, pa naj kar vpraša. Meni je blo vse skupaj kar šok, itak sem prvič rodila, pa pojma nisem mela kako to sploh gre, kako dolgo bom noter, kako zgledajo potem pregledi po porodu itd.

Srečno!

(odgovor članu malajka84)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 13:12:38   
Heilie
Če pa nič ne najdemo lahko pa same kaj organiziramo, če katera pozna še kakšno nosečko, k bi malo migala hehe user posted image Poznam eno potencialno voditeljico, lansko nosečko, ki obvlada pilates, potem pa samo še prostor rabimo hehe.

Ja ima svoje prednosti ja, pa vsi se ponujajo, da bi kaj pomagali. Sam vseen še kr dost ostane, sam meni je to užitek, sam da je gotova prenova, pa da bova mela kmalu mir user posted image
Šoping pa itak balzam za dušo hehe user posted image

(odgovor članu anja84)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 13:21:07   
Heilie
Aprilčica10 hvala za tvojo zgodbo!! Vsi samo strašijo, ti si pa tako lepo povedala, da kr veš, da boš lahko vse prenesu, sam da tisto malo bitje dobiš k sebi user posted image

Pa čestitke za tvojega malega sončka user posted image

(odgovor članu Heilie)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 13:34:20   
malajka84
aprilčica res hvala za tole zgodbo...iz 1.roke pa nč olepšavaja tk k je je:) pride včas prou, d tkole mal preberemo, kaj pa vem , vsaj men je fajn no

Kr ko je enkrt neki prvič je prvič in nimaš pojma...vse rečejo boli k hudič pol pa pozabiš, no takela mal dalše zgodbe pa povejo več...je pa hecn..spet je bil zraven Čuk, tko d ni d ni, da ga bom js tud trofla.

Me pa zanima kk bo, kr naša pupa je vlke, so mi na 3drekl, pa moja G, pa pol Uz rasti, vsi pravjo..no zdej smo 36.tednov pa ma 3 kile..no prejšn tedn je blo tko..tko d me je kr mal strah..d bo ornk baba.

Kok so bli težki vaši bebiti ob rojstvu, pa je mogoč bil pri kateri že prej omenjeno to, d je velik pob/pupa?



(odgovor članu Heilie)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 13:40:15   
anja84
Moj sinek je bil ob rojstvu velik 52 cm in težek 3200g.
Je pa od fanta sestra rodila junija in so ji vsi govorili kuk bo to velik otrok.
Rodila se je punčka 3740g in 54cm. Kar glede na to kaj so prej govorili sploh ni bla  tuk velika.
Naj povem, da je od prvega popadka pa do poroda blo vsega skupi 2 ure, pa še šivana ni bla nič. Tko da dr. ni vse za vrjet.

(odgovor članu malajka84)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 13:44:37   
Heilie
Anja jst  pa mislem, da vem kira si ti, kr sm hotla isto zgodbico napisat od moje prjatlce user posted image Sam ti me pomojem ne poznaš user posted image

Drugač pa bravo punce, tolo temo smo mal oživele user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anja84)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 13:45:50   
anja84
Če si od Janje kolegica se tud men sanja kira si ti ;) 

(odgovor članu Heilie)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 13:48:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: malajka84

aprilčica res hvala za tole zgodbo...iz 1.roke pa nč olepšavaja tk k je je:) pride včas prou, d tkole mal preberemo, kaj pa vem , vsaj men je fajn no

Kr ko je enkrt neki prvič je prvič in nimaš pojma...vse rečejo boli k hudič pol pa pozabiš, no takela mal dalše zgodbe pa povejo več...je pa hecn..spet je bil zraven Čuk, tko d ni d ni, da ga bom js tud trofla.

Me pa zanima kk bo, kr naša pupa je vlke, so mi na 3drekl, pa moja G, pa pol Uz rasti, vsi pravjo..no zdej smo 36.tednov pa ma 3 kile..no prejšn tedn je blo tko..tko d me je kr mal strah..d bo ornk baba.

Kok so bli težki vaši bebiti ob rojstvu, pa je mogoč bil pri kateri že prej omenjeno to, d je velik pob/pupa?





Jz sem se tud fuuul bala kok bo težk najin bibo, ker so mi na zadnjem UZ rasti rekli, da je tok velik oz. težek - 3kg v 34t, da bi moral biti rojen 11.4.! Rodila sem pa 5.5. (skoraj 1 mesec kasneje), 3800g in 52cm. Pa so mi že takrat govorili, da UZ meritve po nuhalni svetlini niso več natančne, in res je tako, preizkušeno na lastni kožiuser posted image Tudi datum poroda na nuhalni je najbolj natančen. Meni ga je takrat določila 3.5., po ZM sem imela 30.4., rodila pa 5.5.user posted image Čuk je pa itak že metozaver, ne vem zakaj še vedno straši po P Trbovljeuser posted image

Heilie: hvala za čestitkeuser posted image Jaz sem pa samo povedala kako je. Ja, res boli, jaz sem fouš tistim, ki so bile ful hitro fertik, ker sem se sama res namatrala, ampak na koncu se vse poplačauser posted image

< Sporočilo je popravil Aprilčica10 -- 6.10.2010 13:50:14 >

(odgovor članu malajka84)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 13:49:16   
Heilie
user posted image ja ja od Janje kolegica ja, sej zihr tapravo misleš...haha kje se najdemo user posted image



(odgovor članu anja84)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 13:51:24   
anja84
Ja svet je mejhen ane. Sm jo glih zjutri sprašvala če si to ti, pa j rekla da lhka da si al pa ena druga še iz zagorja ku je glih tako noseča in ma rok takrat kot ti.  Maruša pa pilates obvlada, ane?

(odgovor članu Heilie)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Bodoče Zasavske mamice
6.10.2010 13:58:43   
briljantina
Ojla!

Ne vem, kaj tako obrekujete dr. Čuka, dajte "fantu" možnost, da uživa v svojem svetu.user posted image

Kar povedo na nuhalni, ni nujno, da bo še na morfo enako. Sem januarka, pa je ravno ena te dni razlagala, da se je šele sedaj pokazal lulček. Prej so pa govorili, da bo user posted image .

Heilie, očitno se tudi midve poznava. user posted image  

Pozdravček

(odgovor članu Heilie)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?