|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  160 161 [162] 163 164   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 11:26:20   
2ursae
o, smola moja, tetra plenice, ki sem jih včeraj obesila, so že suhe, torej godne za peglat user posted image ... ja nč, kaj pa čem, grem vžgat likalnik.
Aha, še user posted image : a bo katera imela tetra majičke? Vsaj dokler ne odpade krn popka, mislim.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu 3x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 4026
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 11:37:42   
Roberta69
IZVIRNO SPOROČILO: Tiamo
Hehe...jaz sem pa bolj zato, da se čim manj teh kao dobrih stvari uvaja v dojenčkovo telo. Kako je bilo pa včasih, pa ni bilo AD kapljic, pa smo vse zdrave in popolne user posted image ...Jaz bom raje izkoristila zimske sončne žarke, kot pa da mučim otroka s kapljicami.

Jaz pa "poznam" enega "reveža, ki je rahitičen... še iz tistih časov, ko niso toliko "pazili" na to... tako da takšni stavki "saj smo mi tudi dali skozi to in to, pa je vse v redu z nami, lahko kakšnemu posamezniku (ki jih je HB malo) prinesejo veliko slabega. Pa ne mislit, da kaj tebe konkretno "napadam" - meni je načeloma čisto vseeno, kaj, kako, kdaj in zakaj ljudje počnejo... predvsem v meni, ker ponavadi to ostane zgolj v meni, pa me velikokrat zmoti marsi katero ravnanje staršev, ki ga opravičijo s tem, da so oni tudi tako gor zrasli (na kakšnih slabih, neprimernih, itd. navadah ali čem podobnem). Moj sin sicer krčev ni imel, tako da si tega ne predstavljam in v takšnem primeru bi najbrž razmislila tudi o dajanju ali ne dajanju kapljic (še enkrat pa povem, da kolikor sem jaz slišala, tele avstrijske nikomur ne povzročajo krčev user posted image )... sem se pa, in tokrat se bom zopet, en mesec zeloooo mučila z odrekanjem surovemu sadju (ki ga obožujem) in zelenjavi in mi je bilo skoraj za umret, pa vleklo se mi je, kot da bi trajalo vsaj eno leto user posted image , ampak bom tokrat zopet šla skozi to, ker nekako verjamem, da je veliko na prehrani... Drugače se pa tudi jaz strinjam, da je treba dojenčka čim manj maltretirat z raznimi "dodatki", ampak tako se je treba vsaki stvari ful posvetit, jo preštudirat, da se res prepričaš, da delaš prav.

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 4027
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 11:38:00   
caroline1
Patty81-user posted image  čestitke
 
Tudi moje sestre niso dajale kapljic otrokom, ravno zaradi teh krčev. Jaz se bom sproti odločala. Če bo težko se ne bom silila!

S*- pranje plenic po moje ni nič bolj EKO kot nepranje. Pa tudi stroškovno nič kaj ceneje, če računaš ves čas, pranje, vodo energijo, likanje...jaz jih bom samo porabila, če se mi bo dalo!

MalaNeli- vsak G očitno ma svoja merila in standarde. Meni je moj G zmajeval z glavo in se smejal, rekel, da ravno ne bi bilo treba! Ko sem šla k drugi G pa me je pohvalila, da sem kljub temu še vedno vitka, da sem lepo pridobivala in, da bo to v treh mesecih izpuhtelo...pa si misli svoje user posted image  aja pa vsi ugotavljajo, da ne zatekam (jaz ne spravim na nogo več kot 2 parov čevljev) utrujajo me s pritiskom, ki je danes zjutraj btw 117/76...

3xmami- kmalu bo že 1 mesec! sej skoraj ne morem verjet! res si pohitela user posted image

stavka- jaz vedno pravim, da so ljudje, ki si dejansko zaslužijo več. vedno pomislim na sebe. imam 7 stopnjo izobrazbe, delam v gospodarstvu, moja plača je približno 750 neto. zakaj? ker je taka plača po kolektivni pogodbi! in se sprašujem, kaj sem jaz manj kot ena, ki je profesorica v srednji šoli in ima isto stopnjo izobrazbe, pa dobi plače 1200neto! če bi tukaj uštimali...pritisnili na delodajalce v gospodarstvu, bi tudi proračun lažje nafilali...eh, bv

(odgovor članu 3x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 4028
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 11:42:09   
jana84
2ursae...jaz imam doma ene 4 tetra majčke, sam so mi tolk nepraktične, da ni za verjet...OK, verjetno začetku bom mogoče dala tud to gor...Bom vidla. Mislim, da bolj če bom dete oblekla v pajacka sam na naramnice, ne na rokavčke...Kaj pa vem.
Sem se ravno zadnjič spraševala kolk je treba otroka oblečt za domov iz porodnišnice...Pa si lahko mislite da imam že enega otroka doma in še ni tolk hudo daleč nazaj ko smo ga iz porodnišnice prnesli (2leti)...Človek v momentu pozabi... user posted image
Jaz imam naštimano takole: bodi z dolgimi rokavčki, tetra majčko, plišast pajac z dolgimi rokavi, nogavičke, vrhnje nogavičke, bombažno kapico in kapico iz pliša + odejico za v lupinco. Kaj je to dovolj?Tista tetra majčka ne vem če je sploh potrebna user posted image

_____________________________

3.10.2008 ob 14.44 Jakob
21.10.2010 ob 3.40 Luka
23. 8. 2012 ob 5.15 Manca

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 4029
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 11:47:32   
jana84
IZVIRNO SPOROČILO: caroline1

stavka- jaz vedno pravim, da so ljudje, ki si dejansko zaslužijo več. vedno pomislim na sebe. imam 7 stopnjo izobrazbe, delam v gospodarstvu, moja plača je približno 750 neto. zakaj? ker je taka plača po kolektivni pogodbi! in se sprašujem, kaj sem jaz manj kot ena, ki je profesorica v srednji šoli in ima isto stopnjo izobrazbe, pa dobi plače 1200neto! če bi tukaj uštimali...pritisnili na delodajalce v gospodarstvu, bi tudi proračun lažje nafilali...eh, bv


verjemi, da marsikatera učiteljica/profesorca še do daleč ne vidi take plače...Da ne govorim o času ki "mora"  preteči da te za stalno zaposlijo-tudi več kot pet let podaljšujejo pogodbe za določen čas...Pa bodi ti vsako leto prepričan, da to jo bodo podaljšali še za eno leto...Brrrr...
Mene osebno bolj zanima kaj več imajo naši predragi poslanci ki sedijo (ali pa še to ne!) v parlamentu...da imajo take bajne plače in sejnine! Sej vem da se ne splača sploh debatirati o tem, ker ne bo nič pomagalo!

_____________________________

3.10.2008 ob 14.44 Jakob
21.10.2010 ob 3.40 Luka
23. 8. 2012 ob 5.15 Manca

(odgovor članu caroline1)
Neposredna povezava do sporočila: 4030
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 11:49:05   
jana84
Kapljice proti krčem - moja sestra uporablja kapljice BioGaja...V bistvu niti niso proti krčem (vzrok katerim je penjenje mleka v želodčku naših malčkov) ampak uravnavajo prebavo in so neki izvlečki ne vem že česa vsega...In baje da so fajn.

_____________________________

3.10.2008 ob 14.44 Jakob
21.10.2010 ob 3.40 Luka
23. 8. 2012 ob 5.15 Manca

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 4031
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 11:53:23   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

Aha, še user posted image : a bo katera imela tetra majičke? Vsaj dokler ne odpade krn popka, mislim.


Jaz jih imam sicer ogromno, ker se jih dobila od mojih nečakov, ne vem pa, če jih bom uporabljala. Pri prvem jih nisem, ker sva že iz P šla s čisto suhim popkom, zdaj bomo pa vidli. Pripravljene so, niso mi pa čisto nič všeč, joj, tako nepraktičneuser posted image

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 4032
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 12:00:49   
missD
Roberta, bom pogledala kje se jih dobi in presaltala na njih.kaj pa ko pediater vprasa?lahko mirno povem da ne dajem ad3 ampak nekaj drugega?

Pa evo,da se jaz pristavim piskrcek za slabo voljo danes. Te neumni dohtarji! Ne gremo se domov.se kaksen dan ali 2 bomo tukaj.zakaj?ker teza ne gre lepo gor.ob 8h sta jedla in so ju odpeljali na vizito.in kdaj so ju dejansko pregledali?seveda pol ure pred naslednjim obrokom. Aaaaaah naj se gre solit res.pa sem bila zjutraj tako vesela ker sem imela kancek upanja da grem domov.vse mi je dol padl. Tolk casa sem ze tuki da sem dobila izpuscaj zaradi zapestnice

Anju soba 12 pa se kar oglasi. :) mam posteljo frej,ce te bo hotu fotr res tuki pustit hehe.

Grem naprej mulo kuhat. No vsaj svojo crpalko sem koncno dobila ko bi jo se uporabla lahko...

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 4033
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 12:03:11   
missD
Roberta, bom pogledala kje se jih dobi in presaltala na njih.kaj pa ko pediater vprasa?lahko mirno povem da ne dajem ad3 ampak nekaj drugega?

Pa evo,da se jaz pristavim piskrcek za slabo voljo danes. Te neumni dohtarji! Ne gremo se domov.se kaksen dan ali 2 bomo tukaj.zakaj?ker teza ne gre lepo gor.ob 8h sta jedla in so ju odpeljali na vizito.in kdaj so ju dejansko pregledali?seveda pol ure pred naslednjim obrokom. Aaaaaah naj se gre solit res.pa sem bila zjutraj tako vesela ker sem imela kancek upanja da grem domov.vse mi je dol padl. Tolk casa sem ze tuki da sem dobila izpuscaj zaradi zapestnice

Anju soba 12 pa se kar oglasi. :) mam posteljo frej,ce te bo hotu fotr res tuki pustit hehe.

Grem naprej mulo kuhat. No vsaj svojo crpalko sem koncno dobila ko bi jo se uporabla lahko...

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 4034
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 12:29:38   
2ursae
stavka: jaz jo pa podpiram. user posted image v naši državi se vrstijo škandal za škandalom, z denarjem vodilni gospodje itak ne znajo gospodarit, sfrčka se za nepomembne stvari in kar pike dobim, ko vladajoči pozivajo k solidarnosti. Bljak, samo jemali bi ljudem, ki že itak težko živijo, penzioniste gledajo kot zažiralce družbe (vemo kako visoke so povprečne penzije - itak bi, če bi se kdo sploh brigal za demografske napovedi, lahko že zdavnaj predvideli, koliko denarja bo šlo v teh časih za pokojnine), sami pa ... no, sem že na začetku napislaa, kaj si islim o njih. Naj se ljudje borijo za svoje pravice, saj v naši ljubi državi se očitno brez stavke nikamor ne pride.

Eto, tudi mene očitno daje vreme user posted image

kapljice&co: sem ena tistih oseb, ki te stvari pač sprejmejo kot nujne, vključno s cepljenji. Od enih kapljic pa otroku res ne bo nič hudega. Otroke imam v avtu tudi v avtosedežih - pa ko sem bila mala, jih nismo imeli, pa smo vseeno zdravi zrastli user posted image ... ja, sreča, da nismo imeli karambola.


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu missD)
Neposredna povezava do sporočila: 4035
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 12:46:53   
jana84
Evo mene spet nazaj...Sem bla pol ure v kopalnici...Zdej sem pa lepa, čista in spedenana za zdravnicouser posted image ...moj bi rekel, da bo hmal ratu ljubosumen, da zanj se pa ne zrihtam tolkuser posted image ...V šali!

2ursae...veš kaj je najhuje - da ljudje stavkajo, pomaga pa ne prav nič! Sam eni na druge se jezijo/jezimo. Jaz se nimam kaj pritoževat, ker sem bla zdej 7let študentka...Pa pustmo stat, pustmo stat!

MissD. Sej boste hmal šli domov...Zapestnco pa si komot daš dol in jo imaš nekje v bližini, če te žuli! Halo?! Meni je najbolj šlo na živce kanilo od infuzije, ki mi ga niso hotli dat dol do pol ure pred odhodom...K me je ful motlo ko sem spala...Blek...user posted image
Glede tehtanja otročičkov v P: ne smejo takoj pohranjenju tehtat, ker to ni merodajno al gredo s težo gor al ne...Morajo najprej mal predelat kar popapcajo...Našga so stehtali ko so ga nafutrali in rekli, da je šel s kilcami gor in gremo lahko domov...Ko pa smo prišli domov pa so ble kilce skor na istem kak teden - ni pridobival na teži...Seveda je bil največji problem, ker je šel po porodu 500g dol - kar je že mal veliko!

_____________________________

3.10.2008 ob 14.44 Jakob
21.10.2010 ob 3.40 Luka
23. 8. 2012 ob 5.15 Manca

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 4036
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 12:51:44   
missD
2ursae ze res da je fajn zadevo pac sprejet...ampak ce imam na voljo alternativo,ki bo mojima srckoma prisparala krcke mi je lazje in tudi njima.ju ravnokar gledam, spita ampak vidim da jakoba stiska,saj se stalno napenja. Isto je bilo z jemanjem zeleza v nosecnosti,dobila sem tiste tablete,po njih sem bila kot zadrogirana,kri pa se ni izboljsala.ko sem presaltala na alternativo je bila razlika opazna ze v parih dneh.

Glede cepljenj se strinjam in sem za to da se otroke cepi.naj bi nekatera cepiva povzrocala avtizem.sama sem bila cepljena proti vsemu kar je bilo v takratnih casih predpisano. Pa nimam avtizma,se tistega tipicnega znamenja na levi roki nimam :)

Stavke: upam da kaj dosezejo z njimi. Saj politiki tudi nimajo za prezivet...ce se vprasa pahorja.naj se se oni lotijo stavke. Vsak gleda za svojo rit da mu bo najbols sploh pa ljudje na oblasti

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 4037
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 12:53:28   
janaja
user posted image Zdravo punce,

eto da se vam še jaz javim, včeraj zvečer so me napadli popadki, ki so se z različno jakostjo  vlekli celo noč user posted image .
Spala nisem skoraj nič, za slabo uro ko sem zaspala sem se pa panična zbudila da bom pozabila it rodit user posted image user posted image .

Danes zjutraj sem imela pregled in sem pol ure čakala v čakalnici, pol pa še dobre pol ure v kabini brez hlač, oken grrrrrrrrrr mi je blo slabo za pop......
Povem gin za ponoči me pregleda in reče da sem za en prst odprta. No pa se je pol res nekaj dogajalo.
Rekla je naj se čim več sprehajam ker sem ready to go in naša mala ima že 3400g tako da je čas user posted image .

Mela sem še CTG, ki mi popadkov ni zaznal, sam jih tudi pri prejšnjih dveh pobalinkotih ni, tako da se nič ne sekiram.

Naslednji pregled imamo 12.10, sam ga najbrž ne bomo dočakal user posted image .

Tale  malinov čajček zgleda res dela, je rekla da ko bo šlo zares da bo res hitro.

Glede kapljic pa vam lahko dam tel od ene homeopatke pri nas v škofji loki Lekarna Arnika ( Oleovit kapljice ) te kapljice tud v KR porodnišnici svetujejo in ne AD3 zarad krčkov, mi smo jih imeli obakrat in je bilo OK. Jih pa naročite po tel in jih pošlje. Je pa bilo kar nekaj že napisanega od te tetke na ringaraja, lahko mal pobrskate.

Eto šibam zdej ko me spet nekaj črviči.

Veliko sreče vsem če kam pobegnemo.

Lp

Janaja

_____________________________

janaja

moja sreča

Val Leon Rebeka in možek Jernej

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 4038
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 12:58:59   
missD
janaja drzi se :)

telefonsko od gospe sem jaz ze nasla na med.over.net pa narocila mami naj poklice in naroci

(odgovor članu janaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4039
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 13:16:39   
Pokora
Dan!

Sem malega spakirala v Lj. Se je moja mat celo tako potrudila da je ponj prišla.

Ne morem verjet kako je folk predrzen!!!!! Pri nas v službi nimamo kje parkirati. Meni je pa mož, ki dela v sosednji zgradbi zrihtal parking. Imam tako rampico, da jo zaprem za sabo, ko grem iz parkinga. Danes mi pa sodelavka ki parkira zraven (ima veze pri meni) pošlje sms da če sem jaz zanalašč rampico spustila. Itak da nisem. Je nekdo očitno prežagal mojo ključavnico oz. zatič in si prisvojil moj parkinguser posted image user posted image  Sem tako jeznauser posted image  Sej zdej bo šel moj možek v akcijo, sam čist nepotrebno delo in stroški!!!! Folk je res neverjeten!!!!


IZVIRNO SPOROČILO: jana84
Oni stavkajo ker imajo "premajhne plače", tisti ki so pa pri njih prijavljeni jih pa SPLOH NIMAJO IN NE STAVKAJO!!!! user posted image   


Jana narobe! Še huje, stavkajo zato ker so jim plače zamrznili! Tiamo tukaj se žal ne strinjam s tabo. Meni tudi na primer niso plače uskladil z rastjo življ. stroškov že od kar sem podpisala pogodbo - in tudi ostali večini ki delamo v privat sektorju, pa noben tut pomisli ne da bi štrajkal... Zakaj? Zato ker si ne upamo! Pa delam ravno tako za 700€. Tiamo sicer ne vem kako se dela pri vas, samo vem da na naši občini so stalno kavice, malice in podobno. Pa tega ne govorim na pamet - moj mož je delal tam in ko je šel v privat sektor, v istem delovnem času naredi več kot enkrat več...


2ursae jaz teh tetra majčk sploh nimam, imam pa polno takih bombažnih majčk na preklop. Samo če se sedaj res ne povija na širiko, pol mi u bistvu sploh ne pridejo prav, ker je otrok skos ves odbasan...


Roberta se strinjam s tabo glede rahitisa - poznam primer ko je imel otrok v današnjih časih probleme s tem... Mi bomo začeli kar z AD3, če bojo pa problemi, te bom pa prosila za ime teh Austrijskih. Sem pa jaz pri sinu zelooo počasi uvajala kapljice - najprej eno in cel teden tako, potem dve cel teden dokler nisva prišla do prave doze. Moram reči da mu niso povzročale nobenih dodatnih krčev...

Pa dobr kaj je to dones?? Tale post pišem že ene dve uri. Skos neki telefoni, vsi bi mi neki prodal - ne gospa, to je samo informativne narave. Japaja!
Danes je res en čuden, tečen dan!

Mamamajča si kaj boljše volje? Če ne, greva lahko skupaj streljat - moji pogledi bi danes po mojem kar ubijali.
Drugače je pa mali bolje, zjutraj ni bilo več vročine. Bomo videli zvečer. Ti pa tudi upam da boš zvečer "spucana" in da je bilo to to od tvoje virozice!!!


Janaja, če gre za res se drži!user posted image  

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 4040
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 13:18:18   
anju
IZVIRNO SPOROČILO: jana84

Sem se ravno zadnjič spraševala kolk je treba otroka oblečt za domov iz porodnišnice...

glede tega sem tudi jaz zmedena. ko sem pogledala rr sezname se mi je zdelo da mame jemljejo preveč s seboj za iz P. a ni tako dvojne dolge rokavčke (medtem ko imamo mi ene ali kratke) ostalo od letnega časa odvisno. se pravi še jopco za čez oz. jaknco. spodi nogavičke, žabice (jaz bom plišaste z naramnicami) in čez copatke. pa dekico po potrebi. meni se zdi to čisto dovoljuser posted image

plače? 2000€ vsakemu, ne bo nikomur nič ostalo, samo normalno bi živeli...

IZVIRNO SPOROČILO: missD

Anju soba 12 pa se kar oglasi. :) mam posteljo frej,ce te bo hotu fotr res tuki pustit hehe.

dobro, bom kar po tebi vprašala, da si ne zdaj menjavava tel. saj si rekla zadnjič da ti zs ne dela? če bojo rekli da ste šli domov bom pa ravno tako vesela. bom najprej svoje odpravila, že tako se bojim da bo celo dopoldne...
a ti burek prnesem?user posted image

janajauser posted image

3x mami dostikrat pomislim, da bo tvoj 1m star ko bom rodila, razlike v roku pa sva imeli 1t.
edina do zdaj si nam zaupala svojo porodno zgodbo, čakamo druge, sej smo pogumne kpmk!

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 4041
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 13:23:49   
Pokora
Jaz sem tudi zmedena koliko obleči otroka za iz porodnišnice. Imam tudi naštimane dvoje dolge rokave, plišaste hlačke, nogavičke za spodi, plišasto jopico, kapico in odejico. Ma valda bo dovolj...

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 4042
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 13:30:40   
Najki
Cestitke vsem novorojenckom, novorojencicam, mamicam in ockom user posted image user posted image user posted image . Oktober ste zacele na polno!

Mene ni bilo gor en teden, imam premalo casa, zato bom tudi prebrala samo za dan nazaj. Najprej user posted image je ze katera objavila slikico, ki je ne bi rada spregledala? user posted image Jaz sem zakopana v sluzbo in tone perila, predale, organiziranje in se tamalega imam doma zaradi driske, tako da sem sele zdaj prisla do rrja.

missD ad3 dobivajo, dokler se ne zapre mecava na lobanji, to je ksno leto, nadomescajo pa vitamine, katerih proizvodnjo spodbuja soncek. Ce bosta imela ful krcke, ti lahko dajo D3, so mende lazje za krcke. Previj pa rajsi po futranju, ker jim poln zelodcek sprozi delovanje creves, zato par minut po futranju napolnijo plenicko. Ce ni seveda pred futranjem ze zelo polna. Zdejle je moj mulcek pojedel par piskotov in ga ze voham user posted image .

anju vidim, da imas nov vozicek, a to si polomljenega uspela zamenjat al kaj sta ustimala?

mamamajca nas mali ima ze cel teden drisko, rez vrocine in bruhanja, pa tudi noben drug se ni nalezel. Ful cudno. Je pa z eno dozo cepljen proti rotavirusu in se nikoli ni imel hujsih problemov kot to, smo pa drugi veliko slabse prisli skozi. Tako da bom tamalo obvezno dala cepit in ce je le mozno z dvema odmerkoma, saj smo samo letos dali ze 3x skozi rotaviroze. Pa se razen driske malemu sploh ni poznalo user posted image .

mene so celo noc lazni popadki dajali, ceprav sem spila tableto in pol magnezija, tako da se zadeva zgoscuje.

sasadejan jaz sem tudi par dni zaporedoma jokala konec dneva, se nikoli me niso tako hormoni dajali in me je vsaka neumnost iztirila.

pixieM jaz imam taksne lazne popadke ze vec kot en mesec. V krizu in trebuhu vrocina ma ne krcevito. Enako le s spremljajocimi krci pa so izgledali taprvi popadki pred porodom in seveda so se hitro zgoscevali.


< Sporočilo je popravil Najki -- 5.10.2010 13:36:11 >

(odgovor članu orhideja80)
Neposredna povezava do sporočila: 4043
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 13:32:17   
jana84
Zdej si pa predstavljamo kolk morjo bit zmedene tiste, ki bodo rodile prvega otročka...user posted image

Janaja, vso srečo, če ti je namenjeno zdej rodit...Drgač pa še mal zdrži...Sicer pa mislim, da bomo poasi vse pripravljene za rodit, oziroma bodo naši črvički...Ker jaz sem na konc seznama in v petek dopolnim 36tednov, tako da naš otroček ne bi bil več nedonošenček če rodim npr. to soboto...Pa se mi čist nikamor ne mudi...Naj lepo še počaka kakšne 2-3 tedne...

_____________________________

3.10.2008 ob 14.44 Jakob
21.10.2010 ob 3.40 Luka
23. 8. 2012 ob 5.15 Manca

(odgovor članu Pokora)
Neposredna povezava do sporočila: 4044
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 13:35:51   
jana84
najki, ne pretiravaj z magnezijem zdej na koncu...Ga ne priporočajo...ker zavira popadke. Če je otroček pripravljen da pride na ta naš širni svet naj pride...
No, vsaj meni je G tako svetovala ko sem bla noseča za Jakoba...Je rekla, da čim manj magnezija na koncu...Da slučajno ne zavreš pravih popadkov...

_____________________________

3.10.2008 ob 14.44 Jakob
21.10.2010 ob 3.40 Luka
23. 8. 2012 ob 5.15 Manca

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 4045
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 13:46:31   
jana84
evo, zdej se pa odpravim kosilce kuhat...
Danes imam v planu eno zelenjavno al pa gobovo mineštrco, zraven pa "lazanjo" s palačink in mletim mesom...Nekaj bom spackala skupaj, ker so mi zadnjič palačinke ostale, pa da jih porabim...
Pol pa šibam na pregled (ob16.30), trgovina, trgovina...pa je že konec dneva user posted image

lepo se imejte...sej vas verjetno pridem še kaj pošpegat...Če bo kaj novega na mojem mobitelu pa vam absolutno sporočim!!!

_____________________________

3.10.2008 ob 14.44 Jakob
21.10.2010 ob 3.40 Luka
23. 8. 2012 ob 5.15 Manca

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 4046
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 14:02:42   
anju
Najki ja voziček uspelo zamenjat, je reku da je prišel poškodovan.

slikice ni še nobene, razen Jan od 3x mami v njenem profilu.

< Sporočilo je popravil anju -- 5.10.2010 14:03:02 >

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 4047
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 14:04:57   
Najki
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

Aha, še user posted image : a bo katera imela tetra majičke? Vsaj dokler ne odpade krn popka, mislim.


Jaz jih imam sicer ogromno, ker se jih dobila od mojih nečakov, ne vem pa, če jih bom uporabljala. Pri prvem jih nisem, ker sva že iz P šla s čisto suhim popkom, zdaj bomo pa vidli. Pripravljene so, niso mi pa čisto nič všeč, joj, tako nepraktičneuser posted image



Pod tetra majcke mislis po materialu ali pac take, ki se vezejo? Mi jih imamo veliko in smo jih dolg uporabljali, predvsem kot jopice cez bodi, so mu bil prav se pri enem letu user posted image . Niso bile pa nic neprakticne po mojih izkusnjah.

IZVIRNO SPOROČILO: jana84

najki, ne pretiravaj z magnezijem zdej na koncu...Ga ne priporočajo...ker zavira popadke. Če je otroček pripravljen da pride na ta naš širni svet naj pride...
No, vsaj meni je G tako svetovala ko sem bla noseča za Jakoba...Je rekla, da čim manj magnezija na koncu...Da slučajno ne zavreš pravih popadkov...


Sej ga zdej ksn teden nisem jemala,ma vceraj me je ful zvijalo, imam pa se 20 dni do roka...

Tamali je nevzdrzen in sploh ne more spat, pol je pa k en navit vragec in sam izziva. Ga moram it pofutrat, pol bo pa verjetno koncno padel v posteljo...

Bi mi katera prosim posredovala telefonsko za Oleovit narocit prosim?

Bloom1 srecno!

Popoldne grem dat urin in potem likat in prat se do vecera, tako da ne vem kdaj vas spet berem. Drzite se!

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 4048
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 14:07:00   
Roberta69
Za v porodnišnico je ful fajn vzet rokavičke za dojenčka (jaz jih nisem imela in se je ful popraskal). Jaz ga bom po moje tut oblekla v bodi pa žabice in čez eno jopčko + dekica oz. vreča za v lupinico (sem zdaj en dan v Pikapolonici kupila eno, ki mi je zelo všeč user posted image ).


Velikost pleničk: kaj naj vzamem a 2-4kg (te so kao za nedonošenčke) ali 3-6 kg user posted image Moj user posted image je itak rekel, da če sem na glavo padla, da jasno, da ta velike... najbrž pa se bo rodil z nekje 3500 kg ali kak g več.

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 4049
   RE: Oktobrke 2010 II
5.10.2010 14:18:53   
Pokora
Roberta moj malii je imel 3750 ko se je rodil, pa sem mela za začetek 2-4kg plenice. Sicer ne prav dolgo, ampak na začetku so mu bile 3-6kg ful velike. Tudi zdaj sem kupila za začetek te 2-4kg.


Najki, naj ti pegla dobr laufauser posted image

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 4050
Stran:   <<   < Prejšnja stran  160 161 [162] 163 164   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  160 161 [162] 163 164   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: 13 osupljivih fotografij poroda
Fotografinja Leilani Rogers že skoraj pet let ustvarja fantastične slike poroda in dojenja. Delila je zbirko nekaterih n...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?