|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  36 37 [38] 39 40   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 13:05:12   
saška26
Zivjo

Pod pretoki imam jaz prazno, nič mi ne piše, medtem ko drugo je.

Jaz pa imam eno drugo vprašanje. Izvajate kreglove vaje (upam, da sem dobro napisala)? Ali pa masiranje presredka? Sem govorila z mladimi mamicami, pa mi ene ful priporočajo druge spet ne, češ da itak ne pomagauser posted image .

Me zanima vaše mnenje. 




(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 926
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 13:16:06   
KatyK79
ula77- jaz sem prepričana da gre za MV (materični vrat) in da je vse ok!!!

saška26 - jaz keglevih vaj še ne dalam, jih bo pa treba ja, računam da bom šla na telovadbo za nosečnice.
kar se tiče masiranja presredka, jaz bom začela z masiranjem nekje mesec pred PDP, baje je to ok in jaz misim da škodovati ne more edino lahko koristi.

no tudi mene nekaj zanima....ali boste svoje prsi - bradavičke kaj pripravljale na dojenje?
baje jih je fino drgniti z brisačo da se utrdijo, da kaseneje ni preveč boleče. no mene že misel na to boli!user posted image

(odgovor članu saška26)
Neposredna povezava do sporočila: 927
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 13:17:00   
*Star*
Živjo nosečke moje....

Evo da vam poročam o mojem današnjem cuker testu... Pridem tja itak lačna kot zmaj k moraš bit pač tešč, mi vzamejo kri iz vene in me una gleda in čaka da grem. Ko sem vidla, da mi ne bo dala nič za pit, sem vprašala, če spet ni v računalniku zapisano. Itak ni blo. Tko da sm laufala k G in so mi sestre označle še za test sladkorne, spet v laboratorij, pit cukrano vodo (men je bla dobra - ne vem a sm bla tok lačna al kajuser posted image user posted image user posted image ). No in po eni uri čičanja in čakanja spet špikanje - v drugo roko. Tolk o tem, pa ravno fizično in psihično sem se prpravla pol pa še ta šok, da me kar dvakratuser posted image user posted image user posted image
Potem sem hitro laufala v trgovino si kupit za jest , mi je pa še slabo ratal. Tko da sem rekla, da gre drugič obvezno moj dragi z mano...

Moje počutje je super, že od petka, tud trebuh mi  ne otrdeva - kar naj tko ostane. Drugič bom pa spet z urgenco zagrozila, očitno pomaga in pol nehauser posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil *Star* -- 23.8.2010 13:18:29 >

(odgovor članu saška26)
Neposredna povezava do sporočila: 928
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 13:26:21   
KatyK79
star - sem vesela zate, da je vse ok oz. da je bolje!
pa so izvidi sladkorja ok???

ful mi je čudno glede tega testa, ene gredo, druge ne, jaz imam naslednji pregeld v 28t pa mi tega testa moja G tudi omenila ni.

(odgovor članu *Star*)
Neposredna povezava do sporočila: 929
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 13:29:13   
mag3
Ojla.

Evo me s pregleda. Vse ok, saj itak skor nič takega ne gleda G, ... dala kri, vodo, izmerili pritisk, poslušali user posted image . In to je to. Vse ok. Naslednji pregled 27.9. pri 30t. user posted image

Test glukoze prestala, ni biol nič kaj preveč hudo, pač sladkana voda za spit. user posted image  

V materinsko šolo grem pa oktobra, v porodnišnico v Nm, začne se prvi četrtek v mesecu ob 15.00. Gre še katera takrat?? Gita14?? user posted image

(odgovor članu *Star*)
Neposredna povezava do sporočila: 930
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 13:30:40   
Tulipan12
Pozdravljene!

Jaz pod pretoki tudi nimam nič, Ula77, jaz tudi mislim in seveda upam, da bi nam G povedali, če bi bilo karkoli narobe!
Keglove vaje delam ko se spomnim, recimo zdaj, ko si me spomnilauser posted image
Masiranje presredka v prvi nosečnosti sem si ga, pa ni nič pomagalo, sem zelo težko iztisnila svojo pupo venuser posted image , ampak škodit ne more, pa si ga bom tudi tokrat. Je pa na olju za presredek od Welede napisano od katerega tedna pride masaža v poštev.

Še urco in pol, pa konec delovnega ponedeljkauser posted image

(odgovor članu *Star*)
Neposredna povezava do sporočila: 931
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 13:33:48   
Tulipan12
KatyK79 jaz tega v 1. nosečnosti nisem počela, ker sem imela zelo občutljive prsi, pa ni bilo nikoli nobenega problema z dojenjem in nikoli me ni pristavljanje bolelo!user posted image

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 932
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 13:34:41   
Tulipan12
star user posted image , da si bolje!

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 933
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 13:37:46   
*Star*
KatyK , pojma nimam glede izvidov, pomoje izvem na pregledu pri Guser posted image

Kar se pa tiče tega, kaj imamo zapisano v materinski, meni se zdi, da pač ene G pogledajo določeno stvar, druge ne, in pač zapišejo tist kar pogledajo.. Tak občutek sem mela, ko sem slišala da enim redno merijo MV, med tem, ko ga drugim sploh ne.
Ravno tako cuker test, me prav zanima na podlagi česa se to odločijo. Ok, nekaj dejavnikov je že znanih samo se mi zdi, da to vseeno ni to...

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 934
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 14:44:11   
zaljubljena23
betricija..Moje počutje...Kaj naj rečem tako kot do zdaj...Popolnoma enako in nenosečniško (ok brcike me na to opomnijo)...Tako da mi je prav čudno, da je MV že malo odprt...Ker običajno punce tarnajo nad bolečinami..Vglavnem trudim sem veliko počivat..In ne pretiravat...

Kg, hja niti mi ne govorite..Sem mislila, da bom kaj pridelala čez vikend, pa sem še dol dala neko malenkost...Včasih res čudno delujejo pri meniuser posted image

Aja, meni v MK tudi ni nič napisal glede MV-ja..Slikice pa sem pozabila v kartoteki..Moram v sredo skočit po njih, da bodo lahko v četrtek v MB-ju videli če se je kaj spremenilo...

Pinkalonca, 2.9. imam samo naslednji pregleduser posted image

Ula, a ni to MV - cerviks?

Merjenje sladkorja...Nekateri opravijo vsem nosečnicami, drugim ne..Opravijo samo nosečnicam v rizični skupini (prekomerna teža, sladkorna v družini, velik skok kg v času N....)...Mene moj G še ni mislil dati na ta test in sem mu sama omenila...Pa je rekel, da bomo še tole naredili...Aja, pri nas ni potrebno biti teščuser posted image

Utrjevanje bradavic..."Od 16. tedna naprej je možen izcedek iz dojk, takrat se dojke pripravljajo na dojenje. Ni pa nujno, da imaš do konca nosečnosti sploh kakšen izcedek, pa so dojke prav tako pripravljene na dojenje. In ko smo že pri dojkah - menda obstajajo vaje za utrjevanje bradavic, s pomočjo katerih dojenje ni tako zelo boleče. Nosečnice so včasih to delale mesec dni pred porodom, zdaj pa vaje priporočajo dva tedna pred določenim datumom, ker s pomočjo stimulacije bradavic lahko sprožite porod." Povezava na kateri to piše...http://bibaleze.si/clanek/prihajam_pripravita_se/sonce-lahko-sprozi-popadke.html

Keglove vaje...Še nisem začela z njimi...


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 935
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 14:52:31   
GITA14
mag3 js bom šla v MŠ Novo mesto že septembra, a je treba prej kej poklicat ali samo greš?

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 936
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 15:16:19   
tasika12
Jaz imam napisano pod pretoki "3 žile", in kolikor se spomnim je na ultrazvoku gledala če so opazne žile do srčka, nekaj takega je spomnim se več dobro.

Jaz mislim Ula da je vse v redu, drugače bi ti g. sigurno kaj rekla.

Lp
Tasika

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 937
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 15:32:18   
n a n i
Zanimivo kako nam razlicno izpolnjujejo materinske. Jaz imam pod pretoki neke cifre, prebrati znam samo 2. kako bi bilo fajn, ce bi g vcasih malo lepse pisali. mi pa pocasi zmanjkuje prostora v materinski :(

KatyK79
jaz imam test sladkorja sele cez 3 tedne. Tko da mogoce bodo tudi tebi dali sele na naslednjem pregledu napotnico.

Uzivajte v brcikah.



(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 938
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 15:34:38   
*mačka*

IZVIRNO SPOROČILO: ula77


G pravio da je vse ok. vseeno pa si je zraven našpisal dolžina cerviksa!
Ima katera kaj podobnega, ve katera kaj to pomeni?

lp


jst mam tut pri pregledu v 23 tednu pod temle napisano dolžino cervikasa
Nimam sicer pojma kaj to je, je pa s palčico vse ok, izvidi so super, počutje tudi, brcamo vsak dan k nori...

Tko da ne sekiraj se!!!

Lp

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 939
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 15:55:42   
*Star*
Sem šla še jaz svojo knjižico gledat. In kaj ugotovim?
Ko sem šla nazadnje k nadomestni G (moja na dopustu) izredno na pregled zaradi že omenjenih bolečin, mi je izmerila MV, ki v knjižici ni zapisan. Ali ga pa jaz iz tiste kokošje pisave ne znam razvozlat. Mislim pa, da ni zabeležena dolžina. Mislim, meni je malo čudno, da pride nosečnica s takimi težavami na izredni pregled in takega podatka ne zapišejo. Glede na to, da bi se stanje lahko slabšalo in bi morala iskat nujno pomoč recimo. Kako bi lahko vedeli, da se moj MV krajša? Govorim čisto hipotetično, pa vseeno. Me je kar malo razkurilo.user posted image  

(odgovor članu *mačka*)
Neposredna povezava do sporočila: 940
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 16:27:41   
GITA14
Mene pa že dva dni brca na dol, že tako močno da me je kr strah ker me že boli.
Sem prvič noseča in me zanima če je to normalno da na dol brca in ful čutim.?Včeraj sem misnla da se mi pretaka po črevesju danes sem pa ugotovila da me pikica brca dol. Okoli trebuha(popka) ni pa nobene brcike.
A se je otročiček tako obrnu?

(odgovor članu *Star*)
Neposredna povezava do sporočila: 941
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 17:49:02   
obcinarka
oj punce živ... dans zaštartala po dveh tednih v službo, pa ni blo neke produktivnosti.. se tolažim s tem, da bom dva meseca še delala, pol pa............. , mi je pa dans kar slabo ratalo k je moja šefica, ki ima rok marca 2011 že prletela s svojim izračunom... dopust iz 2010, pa pol še dopust iz leta 2011, pa konča nekje kao 7.12.  mislim haloooooooooooooooooooo jaz na svoj dopust iz leta 2011 še pomislila nisem, ker ga imam iz leošnjega leta 24 dni, ona pa s takimi uleti!!!!!!!!!!!!.. delo nam je pa že itak zdej naložla, ker........ eh, ne bi več o službiuser posted image .. vidim da ste pri MV ( men v četrtek je pregledal, rekel superca in sploh ne vohljam več)... pri keglovih vajah ... ja se bom potrudla in ko bo čas začela delat ( al bi že mogla??user posted image )... pri kg.... jaz imam od meseca maja +3.. ne vem... nimam občutka, k se mi zdi da mi trebuh raste in raste... roke iste, noge bolj kot ne tud... cukr test-- jaz mam emšo 35 let, pa ga delava zdej 13.9, je reku da bo to že krasen termin, bom v 25t.... bradavice.... jaz sm v dm kupla eno kremico, se tu pa tam namažem, več pozornosti pa posvečam trebuščku, priznam...  mažem 2xdnevno.. materinska.. jah midva sva rekla da bi šla v začetku novembra... bom pa še prečekirala... 
no, drgač pa... moj avtek še vedno prodajam, pa ni zanimanja.. smrk, smrk..user posted image user posted image ... sm rezervirala en kombinezon zimski za našo bejbico, tak bel z medvedki.... ne morm se spravit k učenju... lahko bi paradajz prodajala k ga mamo na tone... razmišljam da bi šla na telovadbo za nosečnice, sprehodov sm že naveličana... spet me daje da se ostrižem čist na kratko.. diplomirala bom od ponudbe vozičkov... sm kej pozabla???... v glavnem novičke sem vam sporočila
lepo bodite... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 942
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 17:54:57   
čebelica11
Ua77 in *mačka*, cerviks je samo drugo ime za maternični vrat, sem preverila na internetu, ker nisem bila sigurna.

Imaš pa Ula enako vpisano v materinsko knjižico kot jaz (isti ginekolog :)). V spodnji vrstici imaš pa dolžino materničnega vratu, pri meni je 41 mm. Ti je verjetno naredil vaginalni ultrazvok in ga izmeril, če bi bilo kaj narobe, bi sigurno povedal.

(odgovor članu *mačka*)
Neposredna povezava do sporočila: 943
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 19:05:37   
BabyKitty
Elow punce...
Da vas malo spodbudim, da še ve malo pokažete svoje bušije user posted image
user posted image

Torej to je moj buši v 26. tednu... je že kr velik

(odgovor članu čebelica11)
Neposredna povezava do sporočila: 944
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 20:01:26   
birdy
Punce, ko govorite o keglovih vajah... Jih še ne delate... To je nekaj kar bi morala vsaka ženska kmalu začet delat. In delajte jih zdej in pol cel življenje. Poskrbi da mišice tam spodi ostanejo močne, kar pomeni da ne bo kake inkotence na stara leta, po porodu je inkotenca itak ful pogosta... Jst isto nisem delala vaj dokler nisem prvič zanosila (in takrat prvič sploh prebrala kaj o tem), zdej jih pa delam skoz. Sej pa lohk to delaš čist kadarkol.
Aja, pa sex je tud super če so taprave mišice močneuser posted image

Aja, pa ne vem zakaj mam občutek da sploh ne veste kaj so keglove vaje? Ne da sem pametna ampak tak občutek sem dobila...

< Sporočilo je popravil birdy -- 23.8.2010 20:02:55 >


_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 945
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 20:03:54   
zaljubljena23
BabyKitty, tole pa je zdaj poskok v rasti trebuščka..Zelo je lepuser posted image user posted image

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 946
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 20:21:35   
BabyKitty
zaljubljena23 včeraj se je mogu mali nekak tko smešn obrnt in mi je trebuh še bolj zrastu user posted image drugače pa zadnje 2 tedna pospešeno raste... pa moji kg tudi user posted image

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 947
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 20:22:59   
KatyK79
ja babyKitty ffffffffffffuuuuuuuulllllllll lep buši!

gita14 - tudi mene moj sine brca spodaj, mi je G rekla da je z nogicam dol in zato so tudi brce bolj dol, tako da naj te nič ne skrbi.
verjetno tudi veliko hodiš na wc, predvsem ponoči.



(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 948
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 21:31:00   
aischa1
Gita14 jaz čutim brce na levi strani tako,dazgleda se moja pikica ni še obrnila tako,da ne skrbi je vse v redu.No še malo pa bo sreda in vidim mojo pikico joj komaj čakamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 949
   RE: Decembrke 2010 II.del
23.8.2010 23:05:32   
GITA14
hvala ste me mal pomirile, danes sem res začela bol na wc hodt.

(odgovor članu aischa1)
Neposredna povezava do sporočila: 950
Stran:   <<   < Prejšnja stran  36 37 [38] 39 40   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  36 37 [38] 39 40   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?