|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  30 31 [32] 33 34   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2010 II.del
18.8.2010 22:07:01   
birdy
KaktyK, tud jst že velik razmišljam o porodu. Glede na to da imam za sabo dva zelo različna poroda me je po eni stani ful, ful strah, po drugi pa upam da bo tak kot drugi. Tisti pregledi za odprtost pa res bolijo, joj, drugič so me tok bolel sam še tisti zadnji popadkiuser posted image
O epiduralni ne razmišljam. Pa ne iz vidika da če so vse rodile, pa da nočem manj bolečin... Samo da mi pa iglo zabodejo v hrbet... Ne bojim se igel, niti malo ne, skor bi lahko rekla da uživam ko mi kri jemljejo, ampak to je pa tu mač zame. Ne upam pa koncuser posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu maya1505)
Neposredna povezava do sporočila: 776
   RE: Decembrke 2010 II.del
18.8.2010 22:08:54   
birdy

IZVIRNO SPOROČILO: Frutiq

IZVIRNO SPOROČILO: BabyKitty

IZVIRNO SPOROČILO: mag3


IZVIRNO SPOROČILO: ula77

kaj je katera razmišljala že o epiduralni,se bo katera za to odločila?



Jaz tudi ne razmišljam, da bi z epiduralno rodila.


O jaz pa user posted image zakaj bi se mučla, če mi ni treba user posted image



Če že razmišljaš o porodu kot o mučenju, potem ti res ne ostane drugega kot da greš rodit z epiduralnouser posted image ,
Mislim, da tu psiha veliko naredi. Če se poroda bojiš, bo to zate gotovo mučenje, če pa ga vzameš kot neko lepo izkušnjo, ki te bo pripeljala do najdragocenejšega kar lahko imaš, pa nikakor ne more biti mučenje in se bolečine sploh ne zavedaš. Vsaj pri meni je bilo tako in upam, da bo tudi v drugo...user posted image



Sicer mi je pa Frutiq tole ful lepo napisala in se kar strinjamuser posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Frutiq)
Neposredna povezava do sporočila: 777
   RE: Decembrke 2010 II.del
18.8.2010 22:48:42   
BabyKitty
IZVIRNO SPOROČILO: birdy


IZVIRNO SPOROČILO: Frutiq

IZVIRNO SPOROČILO: BabyKitty

IZVIRNO SPOROČILO: mag3


IZVIRNO SPOROČILO: ula77

kaj je katera razmišljala že o epiduralni,se bo katera za to odločila?



Jaz tudi ne razmišljam, da bi z epiduralno rodila.


O jaz pa user posted image zakaj bi se mučla, če mi ni treba user posted image



Če že razmišljaš o porodu kot o mučenju, potem ti res ne ostane drugega kot da greš rodit z epiduralnouser posted image ,
Mislim, da tu psiha veliko naredi. Če se poroda bojiš, bo to zate gotovo mučenje, če pa ga vzameš kot neko lepo izkušnjo, ki te bo pripeljala do najdragocenejšega kar lahko imaš, pa nikakor ne more biti mučenje in se bolečine sploh ne zavedaš. Vsaj pri meni je bilo tako in upam, da bo tudi v drugo...user posted image



Sicer mi je pa Frutiq tole ful lepo napisala in se kar strinjamuser posted image


Ne da bi to jemala kot mučenje, ampak po pripovedovanju moje mame in še nekaterih bolj izkušenih so mi rekle, da nej ne bom neumna in da naj vzamem epiduralno... Pa je ena izmed njih celo zdravnica...

Tako, da že od štarta imam v mislih epiduralno... Zakaj bi me moralo boleti, če se lahko temu izognem in doživim porod kot nekaj prijetnega in sem ob koncu spočita in ne kot bolečo napol travmatično izkušnjo...

Ampak kot že večkrat pravim, vsaka ima svoj prav in hvala bogu da obstaja možnost izbire...

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 778
   RE: Decembrke 2010 II.del
18.8.2010 22:53:18   
birdy
Baby Kitty, sem mal prehitro citirala. Ubistvu sem komentirala sam kar je frutiq v zadnjem postu napisala.
Je pa res, groza kaj psiha dela... Ne bom o tem kako sem drugič jokala v porodni ob misli na prvi poroduser posted image In če maš slabo psiho ti jo lohk reš sam dobra babicauser posted image In zato sem neverjetno hvaležna babci pri drugem poroduuser posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 779
   RE: Decembrke 2010 II.del
18.8.2010 22:54:05   
birdy
Hej Pajacka, vidim teuser posted image Kaj počneš? Kako malček?

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 780
   RE: Decembrke 2010 II.del
18.8.2010 22:57:30   
BabyKitty
birdy sej po pravici povedano se skoraj bolj kot poroda bojim kakšne poporodne depresije... pač sem iz tega foha in me je tega precej bolj strah kot porodnih bolečin...

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 781
   RE: Decembrke 2010 II.del
18.8.2010 23:02:09   
birdy

IZVIRNO SPOROČILO: BabyKitty

birdy sej po pravici povedano se skoraj bolj kot poroda bojim kakšne poporodne depresije... pač sem iz tega foha in me je tega precej bolj strah kot porodnih bolečin...


O tem zdele razmišljat je kr mal škoda... Lahko te doleti, lahko te ne, ampak ne obremenjuj se še.
Bi jst mogla po prvem porodu pol res v kako depresijo past, joj, tist prvič je blo pa res preveč. Tako porod kot pol naprej oddelek... Mislm da te v depresijo prej odelek na katerem si tri dni lahko spravi kot pa sam porod... Brrrrrrr, še zdej me trese kaj vse so mi klamfale sestre in zdravnica...

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 782
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.8.2010 7:04:27   
Rosi*
Jutro punce

glede poroda, ne se bat. Jaz sem si pri prvem vedno mislila, da itak si v bolnišnici (čeprav vsi delamo napake), kjer ti lažje pomagajo kot doma. Če poslušaš navodila babice je to to. Pa naučite se dihati, to dihanje res pomaga. Naj vas ne bo strah, imejte v mislih, da ste z vsakim popadkom bližje svojemu sončeku. user posted image  Saj boli, ne rečem da ne, ni pa tako hudo.

Sama sem v prvi nosečnosti vse ženske, ki so mi o porodu govorile, kak je to hudo, kako boli.... skenslala, sploh jih nisem poslušala. Ker večina žensk potem čez leta hočejo diplomirati, kake težke porode so imele. user posted image  

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 783
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.8.2010 7:13:04   
ula77
dobro jutro!

Da sev na hitro javim o včerajšnji moefologiji....
bilo je kratko  a slatko,vse je prav veliko, ne prehitev, ne zaostaja, tako da je  na koncu  rekel, da  dojencek  zgleda lepo,da  jaz tudi pa da naj  lepo uživala in nič ne skrbiva.
Izmeril  mi je maternični vrat,4  cm, kar je baje ok.

Otročiček se je obračal in seveda .........stiskal nogice, oz. bil v takem položaju,da se ni vidlo nič.user posted image user posted image
Je že ena prav povedala, da nam se skriva, ona pa noče vedet,pa se jim kaže...user posted image . Belo pleničko prosim.
Ampak glavno je, da je zdravo. user posted image user posted image user posted image user posted image
naslednji pregled 22.9.

Uživajte, imejte se radi, jaz pa dirkam,  ups. midva dirkava na primorsko,juhu!a ne a ne a ne e e a ne e

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 784
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.8.2010 7:20:35   
špica84
Jutro

Čestitam za lepo opravljen pregled,zgleda da so res tile naši decembrčki zelo skrivnosti

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 785
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.8.2010 7:28:44   
ula77
ja,res je.
Jaz bi prav rada vedela kaj čakamo. Vseeno mi je, a se bi lažje pogovarjala, če bi vedela, s kom se.
Seveda sva sla potem pogledat se za prve cotke, kot sem si obljubila, je blo bolj malo časa do zaprtja, pa je bla pri roki samo ena bolj slabše založena trgovina in nisva izbrala nič, ker so ble lepe le roza ali modre stvari, želela pa sva belo, neutralno....še vedno sva brez, ampak danes grem kaj poiskat!!!!!!user posted image

je  pa imel dragi "brihtno" idejo, da naj kupiva železnico pa vlakec,pa da je za oba spola....user posted image user posted image . Pa za očkote,da se bodo igrali s sestavljanjem,  a ne?user posted image user posted image

(odgovor članu špica84)
Neposredna povezava do sporočila: 786
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.8.2010 8:58:25   
jona klara
čestitke vsem za dobro opravljene preglede malih skrivnostnežev.

moj še vedno ne brca, pa smo 23 teden že skoraj, mogoči 2 rahli na dan, me že skrbi.....user posted image

sicer pa sva že dobila sobico od lip poljčane, 1 mesec je trajalo vse skupaj.

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 787
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.8.2010 9:05:40   
miskula
čestitke tudi z moje strali za dobro opravljeno morfologijo. Tile naši decemberčki so pa res skrivnostneži.

Glede poroda se jaz še nič ne obremenjujem in niti ne razmišlam o njem. Si pravič, še vsak je prišel ven, tako da bo tudi pri meni. user posted image

Smo pa včeraj dobili voziček od Madhercare trikolesnik, rudeče barve. Jaooo kako bi ga že sestavla pa vozila, ampak bo kar lepo počakal do decebra lepo zapakiran, da se ne umaže in ne zapraši. Oklevala sva pa med črno in rdečo barvo, pa tut zelena je bila v igri. Pa čeprav bomo imeli fanta sva kupila kar rdečega, no moji starši so ga kupili.

Imam pa že skoraj vse potrebne oblekice za dojenčka, sam še opremo nabavmo.

Glede MŠ moram pa še poklicat, šla bova pa v Ljubljano.user posted image

_____________________________

otroci so naše največje bogastvo

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 788
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.8.2010 9:09:54   
pinkalonca




NICK, STAROST, NOSEČNOST, ŠT.OTROK , SRČEK, SPOL, PREBIVALIŠČE


user posted image
(23.11. - 21.12.)

1.12.2010
user posted image  **NiNa**, 29, 2user posted image , 1user posted image ,user posted image ,user posted image , Gorenjska 
user posted image   natasa.jurman, 26, 2user posted image , 1user posted imageuser posted image ,user posted image , Sevnica
user posted image  
thevenus, 1user posted image
user posted image  Slavi83, 27, 3user posted image , 0user posted image ,user posted image , Lj
user posted image saška26,
user posted image , Prlekija 

2.12.2010
user posted image miskula, 33, 1user posted image , 0user posted image ,user posted image ,user posted image   
user posted image Anonimna, 2user posted image , 2user posted image ,user posted image , Novo mesto
user posted image   *Jagodka, 29, 1user posted image , 0user posted image ,user posted image ,user posted image , Lj
 
3.12.2010
user posted image  rubica, 31, 2user posted image , 1user posted image , user posted image , user posted image , Lj

5.12.2010
user posted image  Loona, 24, 1user posted image , 0user posted imageuser posted image , Lj
user posted image  birdy, 22, 3user posted image , 2user posted image user posted image ,user posted image , Smlednik
user posted image  Baby Kitty, 21, 1user posted image , 0user posted image ,user posted image , user posted image , Kranj
 
6.12.2010
user posted image mag3, 33, 2user posted image , 1user posted image ,
user posted image , user posted image , Bela krajina
user posted image  marinci, 28
, 2user posted image , 1user posted image , user posted image , user posted image , Celje
user posted image  
Mjavmjav, 29, 1user posted image , 0user posted image , user posted image ,
user posted image , Vrhnika
user posted image   Lučka_1985, 25, 1user posted image , user posted image ,
user posted image , Žalec

8.12.2010
user posted image   Jancci, 32, 2user posted image , 1user posted image , user posted image , user posted image , Kr

10.12.2010
user posted image   kattix, 21, 1user posted image , 0user posted image , user posted image , Lj
user posted image  enček, 28, 1user posted image , 0user posted image , user posted image , user posted image , Ce

11.12.2010

user posted image  
Čebelica11, 28, 1user posted image , 0user posted image , user posted image
user posted image  fuego, 29, 1user posted image , 0user posted image , user posted image
 user posted image KatyK79, 31, 1user posted image , 0user posted image , user posted image , user posted image , LJ
user posted image  n a n i, 30, 1user posted image , 0user posted image , user posted image , user posted image , Lj 

12.12.2010
user posted image  xpetra
user posted image Rosi*,
2user posted image , 1user posted imageuser posted image , Gornja Radgona

13.12.2010
user posted image  MYown, 1user posted image , 0user posted image  
user posted image senchy,
user posted image

14.12.2010 
user posted image  *srečka*, 32, 2user posted image , 1user posted image , user posted image , Nm
user posted image    *Star*, 25, 1user posted image , 0user posted image , user posted image , user posted image , Lj
user posted image  **axa**, 25, 1user posted image , 0user posted image
user posted image   ManUr, 22, 1user posted image , user posted image , user posted image ,  Mb

15.12.2010

user posted image  
Lidik, 29, 1user posted image , 0user posted image ,user posted image , CE
user posted image  Mety1, 31, 2user posted image , 1user posted image , user posted image , Gorenjska 
 user posted image urskaf, 29, 2user posted image , 1user posted image , Ce 

   16.12.2010
user posted image  maya1505, 25, 1user posted image , 0user posted image , user posted image , user posted image , Vrhnika
 
  17.12.2010
 user posted image mamica00, 28, 3user posted image , 2user posted image , user posted image , Velenje
user posted image  buba88, 22, 1user posted image , 0user posted image
 
18.12.2010
user posted image  tasika12, 36, 3user posted image , 1user posted image , user posted image ,
user posted image , Mb 
user posted image  jona klara, 31, 1user posted image , 0user posted image user posted image , user posted image  
 
19.12.2010
user posted image  *Sava*, 31, 2user posted image , user posted image , Lj

20.12.2010 
  
user posted image Frutiq, 32, 2user posted image , 1user posted image , user posted image , NG 
user posted image  polari, 27, 2user posted image , 1user posted imageuser posted image , Ptuj

21.12.2010
user posted image levinja20, 20, 1user posted image , 0user posted image
user posted image  misk2, 27, 1user posted image , 0user posted image , user posted image


user posted image
(22.12. - 20.01.)
 
22.12.2010 
user posted image  twilight princess,
user posted image  DeVilla, 35, 3user posted image , 2user posted image , user posted image , user posted image , Gorenjska
user posted image rožica27, 1user posted image ,user posted image ,
user posted image

23.12.2010
user posted image aprill, 25, 2user posted image , 1user posted image , user posted image , user posted image , Tolmin 
user posted image zaljubljena23, 25, 2user posted image , 1user posted image , user posted image , user posted image , Ptuj-Rače 
user posted image Tulipan12, 36, 2user posted image , 1user posted image , Mb

24.12.2010
user posted image  Pika555, 25, 1user posted image , 0user posted image , user posted image  
user posted image kar_ena, 25, 1user posted image , 0user posted image , user posted image , Lj
user posted image  dangermouse, 32, 1user posted image , 0user posted image , user posted image , user posted image
user posted image tinca12, 1user posted image , 0user posted image , user posted image
user posted image anca, 29, 2user posted image , 1user posted image , user posted image , LJ
 
25.12.2010 
user posted image pinkalonca, 28, 1user posted image , 0user posted image , user posted image ,
user posted image , Gorenjska
user posted image kepca, 2user posted image , 0user posted image , user posted image ,     
user posted image  ula77, 33, 1user posted image , 0user posted image , user posted image , user posted image , Posavje
user posted image betricija
, 35, 1user posted image , 0user posted image , user posted image , user posted image , Kamnik
 
26.12.2010
user posted image  obcinarka, 35, 1user posted imageuser posted image  

27.12.2010
 user posted image simi27, 32, 2user posted image , 1user posted image , user posted image , Litija 
user posted image  GITA14, 30, 1user posted image , 0user posted image , user posted image
 
28.12.2010 
user posted image  KOLIBRI, 1user posted imageuser posted image
user posted image  alma82, 27, 2user posted image , 0user posted image , user posted image , user posted image , Dolenjska
user posted image Eveeleen, 24, 1user posted image , 0user posted image , user posted image , user posted image , Lovrenc na Pohorju
 
29.12.2010
user posted image  suziflo, 27, 1user posted image , 0user posted image , user posted image , user posted image , Mb
 
5.01.2011
user posted image  Arwenko, 27, 1user posted image , 0user posted image , user posted image , Ce
 
 
 user posted image   = 57
user posted image  = 7
user posted image  = 5

 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
  
 
ZANIMIVE SPLETNE STRANI najdete TUKAJ pod seznamom Decembrk 2010!


(odgovor članu pinkalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 789
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.8.2010 9:13:24   
pinkalonca
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image


user posted image

Datum, Nick:
 
AVGUST
20.08. - obcinarka, fuego, Lučka_1985 (vse test nosečniške sladkorne)
23.08. - *Star*, Mag3 (obe test nosečniške sladkorne),
25.08. - pinkalonca, miskula
26.08. - *Jagodka, betricija
30.08. - Tulipan12
31.08. - BabyKitty, Rosi* (test nosečniške sladkorne)

SEPTEMBER
01.09. - alma82 (3D UZ)
02.09. -
alma82, anca
, dangermouse (test nosečniške sladkorne)
03.09. - Mjavmjav, *Star*, jona klara (3D UZ)
06.09. - GITA14 (3D UZ)
07.09. - jona klara
08.09. - maya1505
09.09. - senchy (test nosečniške sladkorne)
13.09. - KatyK79
21.09. - GITA14 (test nosečniške sladkorne)
22.09. - ula77

user posted image
   
Datum, Nick
 
AVGUST
20.08. - tulipan12, obcinarka, lidik, zaljubljena23
24.08. - špica84, simi27
25.08. - aischa1, Eveeleen
31.08. - Arwenko

SEPTEMBER
02.09. - alma82
03.09. - suziflo


user posted image

user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   


(odgovor članu pinkalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 790
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.8.2010 9:21:10   
pinkalonca
jutro punce user posted image

super za vse preglede user posted image

saška26 dobrodošla user posted image user posted image user posted image si že na našem seznamu user posted image user posted image

porod- razmišljam o tem ampak ne kot nekaj groznega, vem da boli ampak vem tudi da bom preživela, ne bom se odločila za epiduralno, ker ne vem kakšen učinek bo imela na moje telo user posted image enostavno ne upam...

mali me že dva dni brca kot za stavo user posted image otrdevanje se je malo umirilo - sem zdej dva dni popoldne samo ležala, očitno to rabim user posted image še nekaj dni in spet imamo pregled, škoda ker ne bomo spet vidli naše kepice user posted image no ampak sej brca, vem da mu nič ne manjka user posted image

jona klara upam da se brcike čimprej okrepijo user posted image pomojem so nekateri zakladki le malo bolj nežni do svojih mamic user posted image user posted image

Lep dan vam želim, izgleda da bo prekrasen user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pinkalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 791
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.8.2010 9:24:48   
betricija
dobro jutro,
najprej čestitke vsem za uspešno opravljeno morfologijo. mene čaka čez en teden ponovitev morfe. pa bomo spet videli našo punčaro. komaj čakam.

danes sem pa za spremembo prejšnih dni spala skoraj celo noč. no razen nočnih obiskov na wc je bilo spanje brez brc user posted image . a ima še katera probleme z mehurjem ponoči. jaz že od vsega začetka nosečnosti, pa so rekli, da bo od 3 meseca naprej bolje, pa ni nič. se tolažim s tem, da tamala pritiska na mehur. jejhata kaj šele bo user posted image .

jona klara, če čutiš vsaj 2 brci na dan, mislim da je vse v redu. jaz sem na začetku tudi tako čutila. sedaj pa že lepo brca tudi ko sedim.

midva sva tudi včeraj dobila voziček. potem pa sva zraven kupila še banjico pa prevajalno blazino, blazino za dojenje, sterilizator, cuclje, pa nekaj oblekic. pa se mi zdijo te oblekice tako majhne. s katero številko boste ve začele. meni je prijateljica svetovala naj imam čimmanj oblekc 56 številke, da jo je ona uporabila samo 14 dni. nočem pa, da od tamale vse dol visi.

sicer pa ula77 jaz sem včeraj dobila v babycentru na rudniku en lep komplet bež barve; body z dolgimi rokavi, s kratkimi rokavi, slinček, kapica in še neka kvazi igračka je zraven znižan iz 50 na 30€. jih imajo še kar nekaj. me pa tudi modi moti, da težko dobiš lepe cunjice v kakšni drugi barvi kot v roza in modri. jaz bi rada imela bolj nevtralne barve. kaj pa če bo naslednji otrok fantek?

aja še tiste ki uporabljate blazino za dojenje in jo uporabljate tudi za spat. s kakšnim materialom je polnjena? meni se zdi, da je ta ki sem jo kupila ful trda. je polnena s nekimi kroglicami. se moram na njo še navadit.

uživajte danes.

(odgovor članu pinkalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 792
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.8.2010 9:29:14   
betricija
pinkalonca, mene zanima kako ti trebuh otrdeva? s strani, spodaj zgoraj... jaz imam občasno zvečer občutek da imam trd trebuh z obeh straneh, samo dosti visoko gor, pa ne vem a je to to..imaš tudi kakšne bolečine??

glede poroda se pa niti ne obremenjujem preveč. najprej čakam poročilo optika ali lahko sploh po naravni poti rodim. imam pa srečo, da poznam večino punc, ki so rodile brez težav. vse pa pravijo da je najbolj pomembna tehnika dihanja. upam, da bom tako kot moja mami, prišla v porodnišnico ob 11h zvečer, vse priprave itd, jaz pa sem bila zunaj že ob 3.15. sestra pa še prej. ko bi se vsaj to zgodilo meni. je pa med nosečnostjo veliko veliko hodila. to pa mene še čaka.

(odgovor članu pinkalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 793
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.8.2010 9:34:06   
simi27
IZVIRNO SPOROČILO: KatyK79

simi27- a to ko te pogledajo koliko si odprt boli???


Meni je bilo to najhujše od vsega. Saj pravim, da me je strah le tega. A se bom psihično pripravila. Moram najti neko vizualno podobo, ki me bo takrat sprrostila (upam).

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 794
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.8.2010 9:45:33   
Frutiq
IZVIRNO SPOROČILO: simi27

IZVIRNO SPOROČILO: KatyK79

simi27- a to ko te pogledajo koliko si odprt boli???


Meni je bilo to najhujše od vsega. Saj pravim, da me je strah le tega. A se bom psihično pripravila. Moram najti neko vizualno podobo, ki me bo takrat sprrostila (upam).


Mene pa to sploh ni bolelo. Po pravici povedano se sploh ne spomnim, kdaj so me pregledali koliko sem odprtauser posted image

(odgovor članu simi27)
Neposredna povezava do sporočila: 795
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.8.2010 9:48:54   
dangermouse
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

IZVIRNO SPOROČILO: dangermouse

A še kateri ful otekajo noge oz. gležnji. Jaz si zvečer namakam noge v eni soli za utrujene noge, mažem z Venitanom in enim gladilnim mentol gelom, dajem jih "v luft" ko sedim - pa zaenkrat nč ne pomaga... čez noč malo uplahne oteklina, zjutraj pa se potem spet začne... no sej, če je to edina težava, ki jo bom imela, sem čist zadovoljna... ker vem da ste imele ene hude težave s krvavitvami in bolečinami... tako da se nič ne pritožujem...



dangermouse...poskusi si kupit brezovo olje od welede v dm-u, pa naj te dragi zmasira noge vsak večer pred spanjem od spodaj navzgor, nikoli v drugi smeri, pa bo boljše :)



hvala Arwenko, bova res poskusila še tole... Weledo imam ful rada... sploh pa mi je všeč da me "mora" dragi masirat hi, hi... lepo se imej!

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 796
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.8.2010 9:56:09   
KatyK79
betricija - tudi jaz ponoči ful hodim na wc, že od vsega začetka. mi je pa Žigonova rekla da ima ritko na  mehurju in da je to, to user posted image ...pa zato tudi bolj čutim gibe v spodnjem delu.

joj ne bomo več o porodu.... 

(odgovor članu dangermouse)
Neposredna povezava do sporočila: 797
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.8.2010 10:06:26   
mag3

IZVIRNO SPOROČILO: Frutiq

IZVIRNO SPOROČILO: simi27

IZVIRNO SPOROČILO: KatyK79

simi27- a to ko te pogledajo koliko si odprt boli???


Meni je bilo to najhujše od vsega. Saj pravim, da me je strah le tega. A se bom psihično pripravila. Moram najti neko vizualno podobo, ki me bo takrat sprrostila (upam).


Mene pa to sploh ni bolelo. Po pravici povedano se sploh ne spomnim, kdaj so me pregledali koliko sem odprtauser posted image



Tudi jaz se splon ne spomnim, oz. me ni nič bolelo v porodni, ko so gledali kolk sem odprta. Je pa res da sem dobila inekcijo proti bolečinam. user posted image  Mogoče zaradi tega ni bilo hudo.

(odgovor članu Frutiq)
Neposredna povezava do sporočila: 798
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.8.2010 10:08:16   
betricija
a tvoj ima ritko na mehurju, moja pa glavo, pa enako čutim boksanje, če že ne brcanje. samo meni kar paše, so včasih brce prav smešne, ko jih gledaš.

punce, še eno vprašanje. ker malo več hodim na sprehode, srečava različne ljudi, ki se veselijo, da sva noseča, mene pa moti predvsem to, da me potem vse ženske začnejo božati po trebuhu. to mi gre ful na živce. pustim mojemu, da boža tamalo po ritki,po glavi kjer koli, ne maram pa da me drugi božajo. no nekako sem se navadila, da me sestra in mami pobožata za ostale pa...bejži stran. pa ne vem a je z mano kaj narobe al kuga?

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 799
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.8.2010 10:09:01   
pinkalonca
betricija meni otrdi celoten predel pod popkom - si predstavljam da tam kjer je pač maternica... bolečin pa nimam, sem jih pa imela preden mi je začel otrdevat trebuh, pomojem sem se prejšnji vikend preveč gibala / pospravljala itd... morm si mal razporedit ''obveznosti'' in vmes večkrat počivat...

mehur me pa zaenkrat še ne zbuja ponoči - HB, le zjutraj obvezno najprej na wc ampak tako je bilo že tudi pred nosečnostjo user posted image

mene res mali danes brca na fuuuul - iz leve in iz desne, očitno se obrača ker do sedaj sem čutla da me je pri popku in pri sramni kosti user posted image

jona klara me je spomnila betricija da tudi jst na začetku nisem čutila skoz, res ful malo sem ga začutla, mogoče zjutraj pa mogoče zvečer kakšno brciko, zdej se pa res oglaša čez cel dan... je pa res od prvih brcik minil že skoraj cel mesec user posted image user posted image user posted image user posted image joooj kako gre hitrooooooooooo user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 800
Stran:   <<   < Prejšnja stran  30 31 [32] 33 34   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  30 31 [32] 33 34   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...




Varstvo otrok.
пеперутка16

Kdo pazi na vašega otroka, medtem ko ste v službi?

Hodi v vrtec. (74%)

Stari starši. (19%)

Varuška. (0%)

Ne delam, pazim sama. (7%)

Drugo. (0%)


Število vseh glasov: 27

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!