|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
28.3.2010 20:45:51   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23
Sem zagovornik pogovorov, pa tudi do 500 krat ponovit da se določenih stvari ne dela in da ni lepo da se grdo obnašajo... Poglejte današnjo mladino, saj to so otroci - živčne razvaline pri 15 letih!! jaz bi se uprašala zakaj in kam pelje ta svet.

Nam so pri psihologiji na pedag.-andrag. izobraževanju razložili, da so tole, kar opisuješ, ravno posledice preveč permisivne vzgoje in preveč pogajanj in pregovarjanj z otroci, kjer jih ne bi smelo biti. O določenih zadevah se z otroci enostavno NE pogaja, ker si ti starš, oni pa otroci in v določenih primerih enostavno morajo ubogati. Pogaja se pač tam, kjer se otroku ponudi neka izbira - vedno pa to ne gre. Pa to nikakor ne pomeni, da pa zagovarjam fizično izživljanje nad otroci - to je vsekakor nedopustno.

Glede tele vode pa tako - jaz tega še nisem nikoli prakticirala in dvomim, da kdaj bom - upam, da mi ne bo treba. Imam pa 2 kolegici, ki sta - 1 je hčerko enih 2x stuširala z mrzlo vodo, ker je imela take grozne izpade trme, da se je tudi polulala v hlače od trmarjenja in histerije (čeprav je bila sicer že dooolgo brez pleničk in suha) in ni zaleglo prav nič drugega, da bi jo umirili. Enih 2x jo je res stuširala, potem je pa bilo dovolj že, če ji je v krizi zagrozila, da jo bo stuširala z mrzlo vodo, pa je že zaleglo.

2. primer pa je kolegica, katere mali razvajenec je ugotovil, da pade skupaj, če dovolj dolgo zadržuje sapo, tako da ga zdaj, če vidi, da je nehal dihati, hitro nese v kopalnico in ga kar z dlanjo z malo vode polije po obrazu, v tistem pa potem avtomatsko zajame sapo in začne dihati. Tu mislim, da je ta metoda povsem primerna, ker res ne vem, kako bi ga lahko na kak drug čim manj agresiven način "prisilila", da bi začel dihati in ne bi padel skupaj. Mislim, da se boste strinjale, da za pogovor v takem primeru ni ravno časa, ker je treba ukrepati hitro. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Lilu23)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
28.3.2010 20:47:15   
Taddy78
Moslim ne morem verjeti kaj berem...otroka nekateri polijemo z vodo in si že zmišljujete neke črne scenarije s križevo potjo. Res imate ene bujno domišljijo.

In NEEEEE ni to neka novodobna fora obladovanja otroka!!!!
Kak se vam dauser posted image

Meni se je sin od ipike vrgel na tla in se histerično drl. In NEEE!!! nisem vzela škafa in ga polila, ampak sem vzela šalčko od kave in ga malo poškropila...v hipu je vstal in naslednjič je bilo dovolj, da je šalco samo videl in je vstal.
In JA, pri nas je pomagalo.

Spet ene kar napeljete na tepež otroka. Še nikoli ga nisem vdarla, če sem sem ga kdaj malo pocukala za lase, ker me je spravil ob živce.
Tista ki pa je napisala, da po napadih ihte objame hčerko...to je šele izjava tedna. Mali se mi vrže ves odren in ipičen na tla, jaz ga bom pa objela in mu rekla kako ga imam rada...halooo...

Aja, pa nima travm zaradi tega in se ne boji vode. Še vedno mu lahko komot pri umivanju las vlijem vodo na glavo in je to zanj čisto normalno, tako da...ojojoj

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
28.3.2010 20:52:09   
Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23
Sem zagovornik pogovorov, pa tudi do 500 krat ponovit da se določenih stvari ne dela in da ni lepo da se grdo obnašajo... Poglejte današnjo mladino, saj to so otroci - živčne razvaline pri 15 letih!! jaz bi se uprašala zakaj in kam pelje ta svet.

Nam so pri psihologiji na pedag.-andrag. izobraževanju razložili, da so tole, kar opisuješ, ravno posledice preveč permisivne vzgoje in preveč pogajanj in pregovarjanj z otroci, kjer jih ne bi smelo biti. O določenih zadevah se z otroci enostavno NE pogaja, ker si ti starš, oni pa otroci in v določenih primerih enostavno morajo ubogati. Pogaja se pač tam, kjer se otroku ponudi neka izbira - vedno pa to ne gre. Pa to nikakor ne pomeni, da pa zagovarjam fizično izživljanje nad otroci - to je vsekakor nedopustno.


Ja, se čist strinjam. Otroci morajo v določenih situacijah ubogat, prez pregovarjanja. Morajo sprejet avtoriteto, če jo bodo doma, jo bodo tudi v šoli in drugje v življenju. Tega jih je treba naučit za življenje.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
28.3.2010 21:20:28   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23
Sem zagovornik pogovorov, pa tudi do 500 krat ponovit da se določenih stvari ne dela in da ni lepo da se grdo obnašajo... Poglejte današnjo mladino, saj to so otroci - živčne razvaline pri 15 letih!! jaz bi se uprašala zakaj in kam pelje ta svet.

Nam so pri psihologiji na pedag.-andrag. izobraževanju razložili, da so tole, kar opisuješ, ravno posledice preveč permisivne vzgoje in preveč pogajanj in pregovarjanj z otroci, kjer jih ne bi smelo biti. O določenih zadevah se z otroci enostavno NE pogaja, ker si ti starš, oni pa otroci in v določenih primerih enostavno morajo ubogati. Pogaja se pač tam, kjer se otroku ponudi neka izbira - vedno pa to ne gre. Pa to nikakor ne pomeni, da pa zagovarjam fizično izživljanje nad otroci - to je vsekakor nedopustno.


Ja, se čist strinjam. Otroci morajo v določenih situacijah ubogat, prez pregovarjanja. Morajo sprejet avtoriteto, če jo bodo doma, jo bodo tudi v šoli in drugje v življenju. Tega jih je treba naučit za življenje.


sem se ravno hotela strinjat - evo, so true.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
28.3.2010 21:25:56   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23
Sem zagovornik pogovorov, pa tudi do 500 krat ponovit da se določenih stvari ne dela in da ni lepo da se grdo obnašajo... Poglejte današnjo mladino, saj to so otroci - živčne razvaline pri 15 letih!! jaz bi se uprašala zakaj in kam pelje ta svet.

Nam so pri psihologiji na pedag.-andrag. izobraževanju razložili, da so tole, kar opisuješ, ravno posledice preveč permisivne vzgoje in preveč pogajanj in pregovarjanj z otroci, kjer jih ne bi smelo biti. O določenih zadevah se z otroci enostavno NE pogaja, ker si ti starš, oni pa otroci in v določenih primerih enostavno morajo ubogati. Pogaja se pač tam, kjer se otroku ponudi neka izbira - vedno pa to ne gre. Pa to nikakor ne pomeni, da pa zagovarjam fizično izživljanje nad otroci - to je vsekakor nedopustno.


Ja, se čist strinjam. Otroci morajo v določenih situacijah ubogat, prez pregovarjanja. Morajo sprejet avtoriteto, če jo bodo doma, jo bodo tudi v šoli in drugje v življenju. Tega jih je treba naučit za življenje.


sem se ravno hotela strinjat - evo, so true.



pa še en moj podpis pod Zmajo.
Pri nekaterih stvareh se z otrokom pač ne moreš prigovarjat.

Polila ga pa še nisem z vodo, za1x  pomaga še ignor

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
28.3.2010 21:48:24   
Lilu23
izjava tedna gor al dol... moji hčerki je to pomagalo, metod oblivanja z vodo enostavno ne podpiram. Ve da je treba druge spoštovat in jih tudi spoštuje. Če ste pa nekatere mamice tolk živčne in fotaste da ne morete svojih otrok obvladat drugače pa žal ne pričakujte od otrok da se ne bodo trmili. 

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
28.3.2010 22:06:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
28.3.2010 22:07:20   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23
Če ste pa nekatere mamice tolk živčne in fotaste da ne morete svojih otrok obvladat drugače pa žal ne pričakujte od otrok da se ne bodo trmili. 

Mislim, da ni nobene potrebe po žaljenju drugih. Vsi otroci niso isti karakter. Jaz tudi nimam z našo gospodično prav nobenih težav, potrebni niso nobeni radikalni ukrepi, lepo se vede, uboga, nikoli ni odpirala predalov in omar, razmetavala ven oblačil, loncev, nikoli ni dajala v usta stvari, ki niso za v usta itd. (ta stvari naševam, ker so to sicer del normalnega razvoja otroka, ona pa tega ni počela) .... - marsikdo, ki jo pozna, reče, da je res pravi fenomen, da tako pridnega in ubogljivega otroka še ni videl. In bi po tvoji logiki tudi lahko zdaj pametovala, da so si drugi sami krivi, da imajo težave s svojimi otroci itd., pa mi to na kraj pameti ne pride, ker se zavedam, da je naša je pač taki karakter že od nekdaj in niti slučajno si ne domišljam, da je to produkt najine vzgoje in da sva midva oh in sploh pametna, da sva jo tako vzgojila, drugi pa živčni, nesposobni in ne vem kaj še vse, ker imajo težavnega otroka. Lahko je biti pameten, če imaš srečo, da je tvoj otrok priden. Vzgoja je veliko, ampak tudi NI vse - tudi karakter naredi svoje. Naša pač enostavno ni težaven otrok in to je to. Je pa njen mali bratec čisto nekaj drugega - ta bo pa verjetno nadoknadil vse, kar ona ni počela. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 28.3.2010 22:08:00 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Lilu23)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
28.3.2010 22:16:31   
bskrle
Jaz imam več otrok, enkrat sem eno res peljala malo stuširat, ker se drugače ni dalo rešiti. Otroci so zelo različni, tiste, ki imate le enga imate le eno izkušnjo, zatorej ni pametno posloševati. Midva sva stroga, amak najini otroci pač ubogajo. Saj veš, kako je z drevjem, enega je treba boj obrezati, drugega manj

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
28.3.2010 22:25:49   
Lilu23
moj namen ni bil žaliti, se opravičujem vsem ki so tako razumeli, pa tu ne trditi da je vzgoja vse. vsak otrok je karakter zase. ampak to: če otrok vidi mamico kako je živčna, kriči, ropota s kozicami, loputa z vrati,... bo vsakič ko bo občutil jezo ves ihtav, trmast, bo jokal, kričal in ne vem kaj še vse, ker se mu bojo zdeli taki izbruhi povsem domači. in takega otroka, ki samo prenaša vzorce se mi zdi popoln nesmisel vzgajati s polivanjem vode.

kar se pa tiče vzgoje moje hčerke: tudi meni je marsikdaj spila kri, ampak je res samo to pomagalo da sem jo objela. Jaz sem samo povedala kaj je pri nas pomagalo.... Ne mislim pa mojo vzgojo vsiljevat prav nobenemu - vsak ve za svojega otroka kaj mu pomaga.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
28.3.2010 22:32:37   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

moj namen ni bil žaliti, se opravičujem vsem ki so tako razumeli, pa tu ne trditi da je vzgoja vse. vsak otrok je karakter zase. ampak to: če otrok vidi mamico kako je živčna, kriči, ropota s kozicami, loputa z vrati,... bo vsakič ko bo občutil jezo ves ihtav, trmast, bo jokal, kričal in ne vem kaj še vse, ker se mu bojo zdeli taki izbruhi povsem domači. in takega otroka, ki samo prenaša vzorce se mi zdi popoln nesmisel vzgajati s polivanjem vode.

kar se pa tiče vzgoje moje hčerke: tudi meni je marsikdaj spila kri, ampak je res samo to pomagalo da sem jo objela. Jaz sem samo povedala kaj je pri nas pomagalo.... Ne mislim pa mojo vzgojo vsiljevat prav nobenemu - vsak ve za svojega otroka kaj mu pomaga.



Tukaj je govora o tem, da se otroka umiri tako, da ga malo poliješ, ne pa da z vrati butaš, kričiš in ropotaš s kozicami. In to ni eno in isto.


_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu Lilu23)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
28.3.2010 22:33:21   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23
ampak to: če otrok vidi mamico kako je živčna, kriči, ropota s kozicami, loputa z vrati,... bo vsakič ko bo občutil jezo ves ihtav, trmast, bo jokal, kričal in ne vem kaj še vse, ker se mu bojo zdeli taki izbruhi povsem domači. in takega otroka, ki samo prenaša vzorce se mi zdi popoln nesmisel vzgajati s polivanjem vode.

Tole pa zagotovo drži. Otroci so glede marsičesa prave male kopije nas staršev.

IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23
kar se pa tiče vzgoje moje hčerke: tudi meni je marsikdaj spila kri, ampak je res samo to pomagalo da sem jo objela. Jaz sem samo povedala kaj je pri nas pomagalo.... Ne mislim pa mojo vzgojo vsiljevat prav nobenemu - vsak ve za svojega otroka kaj mu pomaga.

In tudi tu se strinjam, da je to idealno, če se da rešiti na tako lep način - nimaš lepšega in zakaj bi se posluževal česar koli drugega, če gre tako. In ja - kar enemu zaleže, drugemu popolnoma nič. Vsak mora pač za svojega otroka odkriti, kaj zaleže, pa četudi je to škropljenje z vodo. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 28.3.2010 22:34:07 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Lilu23)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
28.3.2010 23:03:30   
Anonimen
Zadnje čase na temle forumu zasledim, da zelo veliko staršev prakticira polivanje otrok z vodo kot vzgojno metodo user posted image A je to kakšna nova moda ali pač nadomestek ene po riti? A prakticirate to???


Samo na odraslih, vsakih petnajst let.
Metoda za enkratno uporabo user posted image user posted image .

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
29.3.2010 1:27:27   
Lajči
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Zadnje čase na temle forumu zasledim, da zelo veliko staršev prakticira polivanje otrok z vodo kot vzgojno metodo user posted image A je to kakšna nova moda ali pač nadomestek ene po riti? A prakticirate to???

Kaj pa vem, meni je metoda malo rečeno scary in čudaška user posted image user posted image A se otroci potem nič vode ne bojijo?

Ne provociran, res me zanima, ker meni ni nikoli na kraj pameti padlo da bi polivanje z vodo lahko nekdo uporabil kot vzgojo metodo, zadnje čase pa tega res veliko zasledim na forumu. A to kakšne novodobne knjige učijo?



Pišuka, kaka moda pa je to zdej? Kriza, ni čudno, da toliko različnih vonjav potem zavohaš, če se vsi vode boje.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
29.3.2010 9:09:03   
noranate
Sem mamica s stažem user posted image , bom vam opisala dogodek pri nas , izpred pribl. 14 let. Hčera je imela takrat ene 3 leta in se je vztrajno metala po tleh kjerkoli, če le ni dosegla svoje. Pa se je to metanje vse bolj stopnjevalo: na sred trgovine, na ulici, pred pošto, na prehodu za pešce....... Samo da bi dobila tisto, kar si je zamislila. In tako se je en popoldan vrgla na tla pred moževo delavnico, ker ji ni dovolil hodit noter (je švasal in je to škodljivo predvsem za oči). On pa je prinesel vedro vode in jo polil. Samo vstala je in stekla v kopalnico, se brez besed slekla in prišla prosit, če ji dam novo obleko. Po tistem se je samo še enkrat vrgla na tla, pa je moj rekel, da gre po vedro. Je bila takoj na nogah.
Se pa zaradi tega ni bala vode.

Moram pa rečt, da pri sosedih to ni delovalo, ker ni bilo tamalemu polivanja nikol dovolj. Mu je blo tolk fajn, da je kričal: še enkrat.....user posted image

(odgovor članu Lajči)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
29.3.2010 9:17:32   
koala
Jaz metode polivanja z vodo zaenkrat še nisem uporabila ker še ni bila potrebna.
Nikakor pa ne obsojam staršev ki so se je kdaj poslužili, če to "strezni" otroka.

Lilu23 po moje so te živčne razvaline pri 15 posledica tega da veliiiiiiiiko otrok ne pozna meje, ker so bogi in oh in sploh, ker se pač otroka ne sme frustrirati ko so majhni. Ko pa pridejo v šolo pa itak mora biti najboljši, imeti največ obšolskih dejavnosti, Se mi zdi da včasih starši kar tekmujejo kam vse njihov otro hodi, hkrati pa se zgražajo kako so v šoli preobremenjeni.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Lajči)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
29.3.2010 9:18:04   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

ko je mela moja hči napade ihte in besa, kar je za male otroke v določeni stopnji razvoja povsem normalno in sprejemljivo sem jo zmeraj objela, dala kakega ljubčka, ji povedala kako jo imam rada... "najtrša" kazen je bila dosti krat zvečer; in sicer namesto 3 pravljic sem ji prebrala samo dve ali eno, pa tud povedala sem ji da je to kazen zaradi izbruha čez dan. in je pomagalo... otroci v mamici iščejo ljubezen, zaupnika in dostikrat najbolšega prijatelja, ki jih bo razumel in ne brutalnega nasrpotnika. Ne vem, meni- kot odrasli osebi  ne bi bilo prav da me kakšen oblije s škafom vode, kaj pa šele otroku, ki morda niti ne ve kaj je naredil narobe. Sem zagovornik pogovorov, pa tudi do 500 krat ponovit da se določenih stvari ne dela in da ni lepo da se grdo obnašajo... Poglejte današnjo mladino, saj to so otroci - živčne razvaline pri 15 letih!! jaz bi se uprašala zakaj in kam pelje ta svet. Vse nasilneže zlasti tiste, ki izživljajo svoje frustracije in hladijo živce nad otroki bi bilo potrebno poslat na kakšno prevzgojo- milo rečeno.


Spet ena, ki se ne zaveda, da miliardo drugih otrok po svetu ni do pike enakih njeni Lilu in si dovoli potem obsojat vzgojne metiode drugih. Polivanje z vodo vidim sam kot skrajni ukrep, pa še to bi bil v mojem primeru pljunek vode. Mrzel tuš kar za vsako malenkost je seveda druga pesem.
Sam mojih še nisem polival, pri nas pali edino soba, vse ostalo je ko bob ob steno. Torej trmarjenje, brcanje skakanje pri nas ni oprepovedano, v sobi za zaprtimi vrati.

(odgovor članu Lilu23)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
29.3.2010 9:50:02   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

izjava tedna gor al dol... moji hčerki je to pomagalo, metod oblivanja z vodo enostavno ne podpiram. Ve da je treba druge spoštovat in jih tudi spoštuje. Če ste pa nekatere mamice tolk živčne in fotaste da ne morete svojih otrok obvladat drugače pa žal ne pričakujte od otrok da se ne bodo trmili. 


Ti si pa res čudna oseba. Mogoče gledaš malo preveč družinskih dram. Le kake veze ima voda z nervoznimi in živčnimi starši, ter loputanjem vrat.
Ti bo morala biti scenaristka. Iz ene scene jih narediš še 20 zraven user posted image

Moj sin še nikoli ni bil priča prepiru, dretju, torej nobenemu nasilju in to da sem ga za "kazen"polila z vodo, v našem primeru ne pomeni nasilja!!!! A to razumeš?

haha...res si dobra...jaz omenim vodo, ti pa že pred očmi vidiš kako ga tepemo, loputamo z vrati, jaz živčna razvalina se cele dneve derem nanjuser posted image user posted image user posted image

Če omenim še to...moj sedaj 4-letnik je čist cool otrok, z občasnim trmarjenjem, drugače pa super otrok. Kaj boš pa sedaj rekla?





(odgovor članu Lilu23)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
29.3.2010 9:52:51   
Taddy78
Pa še nekaj bi ti napisala...večina teh 15-letnih živčnih razvalin ima doma verjetno starše alkoholike in že za dobro jutro dobijo klofuto. Zaradi tega ker sem sina poškropila z vodo sigurno ne bo to kar si omenjala, bomo pa videli kako bo s tvojo hčerko, ki jo "tako lepo vzgajaš"...

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
29.3.2010 10:31:01   
liliana
Ali pa imajo te "15 letne živčne razvaline" doma popolne starše, ki še vedno menijo, da so sproducirale popolne otroke........brez dretja oz. bilo kakega povišanega tona glasu.....vse z lepo besedo in razumnim dialogom......brez kazni.....oz. če je že kazen, mora biti ta prijetna....potem pa se otrok prej ali slej sreča s kruto realnostjo....in normalno, da postane živčen......ko pa vendar je vse bilo vedno z rožicami postlano.....

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
29.3.2010 10:44:20   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ali pa imajo te "15 letne živčne razvaline" doma popolne starše, ki še vedno menijo, da so sproducirale popolne otroke........brez dretja oz. bilo kakega povišanega tona glasu.....vse z lepo besedo in razumnim dialogom......brez kazni.....oz. če je že kazen, mora biti ta prijetna....potem pa se otrok prej ali slej sreča s kruto realnostjo....in normalno, da postane živčen......ko pa vendar je vse bilo vedno z rožicami postlano.....


Se popolnoma strinjam!

Ali pa so mogoče samo navadni pubertetniki...user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
29.3.2010 11:23:53   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

izjava tedna gor al dol... moji hčerki je to pomagalo, metod oblivanja z vodo enostavno ne podpiram. Ve da je treba druge spoštovat in jih tudi spoštuje. Če ste pa nekatere mamice tolk živčne in fotaste da ne morete svojih otrok obvladat drugače pa žal ne pričakujte od otrok da se ne bodo trmili. 

Ja zaradi takih izjav,sem se jaz pri prvem otroku sekirala in se spraševala,kaj za vraga je narobe z mano in mojo vzgojo,da imajo vsi okrog(tako se mi je zdelo)angelčke,jaz sama pa malo trmo,ki se je metal po tleh že kar na vhodu trgovine.
No,v glavnem,ko sem dobila hčerko,je bila tako mili otrok,da se mi je topilo srce in sem bila upravičeno ponosna sama na sebe,kak sem jo lepo vzgojila...Ja,pa ja.Po enem letu je postala ravno tak mali vragec,kot včasih njen bratec,obenem pa se je starejši bratec neprimerno "poboljšal".Da se razumemo,navihan je še vedno je pa se zmanjšala njegovega trma ter ihta.No,pogovor deluje sedaj že bolj pri tavelkem,pri mali še ne,tak da čakamo na boljše časeuser posted image .
Aja,pa nobenega ne polivam z vodo in verjetno niti ne bom.

(odgovor članu Lilu23)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
29.3.2010 13:29:11   
MTFP
Nisem še prebrala vaših odgovorv - ko sem jaz prvič slišala za polivanje z vodo sem bila šokirana. Povedala mi je pa kolegica - v vrtcu so imeli neko predavanje o vzgoji - in tu so jim predlagali polivanjeuser posted image ... no ne prav polivanje, ampak samo škropljenje. Ne vem no sama je potem rekla, da če ima punčka histeričen napad da jo čisto malo poškropi z vodo in se umiri....

No ja mislim, da je velika razlika med škropljenjem in polivanjem.

Drugič pa sem za polivanje oz. spet škropljenje slišala kar iz ust naše pediatrinje. Imamo dojenčka, ki ima občasno blazne napade histerije- kar pomodri in se ves trese ne pomaga ne nošenje, ne petje, ne božanje oz. vsak dotik še poslabša zadevo). In sem ji omenila, da me je strah, da bi zaredi tega dobil kilo ali kak napad epilepsije (imamo v družini, pa me je zaredi tega še bolj strah). Mi je prav tako rekla naj ga ve teh primerih poškropim z malo vode. Sem ji rekla, da se bojim in da je še premajhen za tak ukrep, pa mi je svetovala naj poskusim, da se bo umiril...

No poskusili še nismo, ker nam na srečo ni bilo treba. Se tudi meni ukrep zdi kar krut... ampak...

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
29.3.2010 14:59:36   
Taddy78
Saj to tudi ni zrastlo na mojem zeljniku. To škropljenje z vodo, so meni predlagali drugi starši, ki so imeli podobne ipičarje.


(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Vzgojna metoda - polivanje z vodo???
29.3.2010 15:23:56   
Lilu23
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Pa še nekaj bi ti napisala...večina teh 15-letnih živčnih razvalin ima doma verjetno starše alkoholike in že za dobro jutro dobijo klofuto. Zaradi tega ker sem sina poškropila z vodo sigurno ne bo to kar si omenjala, bomo pa videli kako bo s tvojo hčerko, ki jo "tako lepo vzgajaš"...


1. zame je velika razlika politi ali poškropiti otroka z vodo
2. moja hči je odrasla oseba
3. nisem popolna mama
4. se popolnoma zavedam, da nihče ni enak in vsak na določeno stvar odreagira povsem drugače
5. povedala sem samo kaj je moji hčeri pomagalo
6. ne obsojam nobenega


Če omenim še to...moj sedaj 4-letnik je čist cool otrok, z občasnim trmarjenjem, drugače pa super otrok. Kaj boš pa sedaj rekla?

le to, da me ti in tvoj otrok ne zanimata ampak sem povedala svoje mnenje o polivanju otrok z vodo.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?