|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 11:54:36   
kjava
Posteljnino menjam, kakor se mi zazdi, po potrebi. Perem večinoma čez vikend, tam ene 3-4 stroje, če pa že med tednom, pa ponoči, da mal prišparam na štromu.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 11:57:33   
kristinaj
tam nekje na 14 dni, če je lepo vreme... če so pa prehlajeni, počakam da gre ta hudo šmrkanje mimo, ker nima smisla menjat rjuh in so spet vse pošmrkane...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 12:06:11   
baguSka
ni lepšega kot skočit v sveže oprano in postlano posteljo


ja res... sam kaj ko je ta filing samo taprvic, pol pa konc... user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 12:50:01   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Brisače, ki je ob umivalniku tudi sama ne dam stran po 1x uporabi, brisače po tuširanju pa so za 1x uporabo. In koliko imam z njimi dela - toliko, da jih uporabi vržem v boben pralnega stroja. Ko je poln ga vklopim, po koncu pranja preložim v sušilca in ko je sušenja konec, mi tamali zloži brisače. Torej, nisem suženj stanovanja zaradi tega.
Če mi je nekaj všče in svež von po opranem mi je, potem to zame ni neproduktivno in neumno.
Stanovanje je daleč od sterilnega, ampak z njim niti ni toliko dela, dokler vsak pospravi za sabo. Po kosilu se posoda zloži v pomivalca, pere sam, zvečer pa si tudi vzamem par minut, da posoo zložim ven ali pa mi pomaga še tamali.
Sesa tamali, ko ga zgrabi, ker to strašno rad počne.
in to je to.


Saj se ne neha tu. Imaš še brisanje prahu s pohištva, pucanje kopalnice, kuhinje, pomivanje oken, pranje zaves,... Če želiš doseči čistočo stanovanja na vseh frontah, je to delo, ki se nikoli ne konča.
In ko poslušam, kako ene dvakrat na mesec pomivajo okna in vsak dan pobrišejo po tleh, mi na misel pade samo eno. Đist krajst, kdaj imate pa čas živet? Kdaj greste v kino, na kavo, na sprehod, kdaj berete knjige,...? Mogoče to znese tistim, ki so ostale doma, in lahko to opravijo že dopoldne, ampak jaz se popoldne/zvečer res ne mislim ukvarjat še s tem, da imam isto posteljnino že 5 dni in da bo treba počasi nekaj ukrenit. Grem raje na pilates.


Jaz imam čistko vsako soboto dopoldne in to delamo vsi trije okoli 2 uri, vse ostalo postotim izključno ob poznih popoldnevih. Okna umivam 1x mesečno, prah brišem ob sobotah ali pa še kdaj mimogrede. Ampak imam vsega 4 police v stanovanju in nobenih praholovcev user posted image
Glede na to, da imam po celem stanovanju laminat, ga kar hitro pobrišem in ne gre več kot 10 minut vsak dan.

Smo pa sami trije, brez vsakršne pomoči mamic in babic, ker jih ni blizu, delam sicer res doma, ampak se včasih ven ne vidim, pa še fax delam poleg in očitno vse gre. Pa gremo med vikendi tudi na kak izlet, obvezno vsak dan ven, pa kdaj kino ali bowling.

Vse je odvisno od organizacije. in ko si enkrat na zeleni veji, potrebuješ za vzdržavenja izredno malo časa.

lp

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 12:54:06   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Še eno podvprašanje user posted image

Koliko strojev perila tedensko operete tiste, ki posteljnino menjate vsak teden?
Sušite v sušilcu? Koliko elektrike plačate oz. koliko se to pogosto pranje/sušenje pozna pri končnem računu?



Za nas tri perem 3 stroje perila tedensko in 1 stroj vsega ostalega. Vse sušim izključno v sušilcu preko celega leta. Računalnika sta dva vklopljena 24h dnevno, potem pa še kuhinjske zadeve in plačamo okoli 45€ mesečno elektrike, pa kak € je pri poračunu še v dobrem.

lp

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 12:58:29   
baguSka
imam vsega 4 police v stanovanju..

vse je odvisno od organizacije. in ko si enkrat na zeleni veji, potrebuješ za vzdržavenja izredno malo časa.


a ti tud? jst mam tud samo 4 police!user posted image in se na teh nimam skor NIC, razen prahu, ki se nabere med ciscenjema!user posted image

se pa strinjam s tabo glede organizacije! ce si clovek sproti mal utrga za to al ono, je vedno vse pospravljeno... user posted image jst si skor nikol extra ne vzamem casa samo za pospravljanje - ker mi je to totalna bedarija ja.. je pa res da imam rada nenastlano stanovanje - tako da cimbolj diha! vse ostalo mi je pac navlaka... iz navlako pride posledicno seveda tud vec pospravljanja... user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 13:05:32   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

imam vsega 4 police v stanovanju..

vse je odvisno od organizacije. in ko si enkrat na zeleni veji, potrebuješ za vzdržavenja izredno malo časa.


a ti tud? jst mam tud samo 4 police!user posted image in se na teh nimam skor NIC, razen prahu, ki se nabere med ciscenjema!user posted image

se pa strinjam s tabo glede organizacije! ce si clovek sproti mal utrga za to al ono, je vedno vse pospravljeno... user posted image jst si skor nikol extra ne vzamem casa samo za pospravljanje - ker mi je to totalna bedarija ja.. je pa res da imam rada nenastlano stanovanje - tako da cimbolj diha! vse ostalo mi je pac navlaka... iz navlako pride posledicno seveda tud vec pospravljanja... user posted image



No, končno ena, ki razume, da imaš čahko čisto stanovanje brez da si suženj pospravljanja.

Moj je vedno jamral, da je treba kar naprej pospravljati, ko sem ga kaj gnjavila. No, zdaj pa je videl, da si sploh ne rabi vzet posebej časa za pospravljanje, ampak je dovolj če pospravi drobtine za sabo, pa krožnik v pomivalnega in umazano perilo v koš.
Razen v soboto, ko se vsi trije spravimo k sesanju in pospravljanju šolslke in druge krame.

lp

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 13:14:14   
baguSka
itak! men je npr vedno cudno, ko kaksne jamrajo kok je tega in onega... ja sej je, ce pustis da se nabere! jst tud pospravim vse lepo sproti za sabo in tud moj dragi je kukrtok tega ze navajen od prej, tko da res ne rabiva nekega extra casa za te stvari... user posted image

k nama npr se vedno full radi vracajo v goste (ceprav zlo redko, ker ne marava prevec obiskov), ampak vedno hvalijo kako mava urejeno in pospravljeno... u bistvu pa vse kar nardim preden dobiva obiske je to, da pometem od psa dlake... user posted image ker te so pa itak skoz! pa med obiski se kaksno svecko przgem za dobro vzdusje in je to to! user posted image sicer pa mava mi2 itak skoz svecke po celem stanovanju... user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 13:19:44   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

imam vsega 4 police v stanovanju..

vse je odvisno od organizacije. in ko si enkrat na zeleni veji, potrebuješ za vzdržavenja izredno malo časa.


a ti tud? jst mam tud samo 4 police!user posted image in se na teh nimam skor NIC, razen prahu, ki se nabere med ciscenjema!user posted image

se pa strinjam s tabo glede organizacije! ce si clovek sproti mal utrga za to al ono, je vedno vse pospravljeno... user posted image jst si skor nikol extra ne vzamem casa samo za pospravljanje - ker mi je to totalna bedarija ja.. je pa res da imam rada nenastlano stanovanje - tako da cimbolj diha! vse ostalo mi je pac navlaka... iz navlako pride posledicno seveda tud vec pospravljanja... user posted image



No, končno ena, ki razume, da imaš čahko čisto stanovanje brez da si suženj pospravljanja.

Moj je vedno jamral, da je treba kar naprej pospravljati, ko sem ga kaj gnjavila. No, zdaj pa je videl, da si sploh ne rabi vzet posebej časa za pospravljanje, ampak je dovolj če pospravi drobtine za sabo, pa krožnik v pomivalnega in umazano perilo v koš.
Razen v soboto, ko se vsi trije spravimo k sesanju in pospravljanju šolslke in druge krame.

lp



Tako je pri nasuser posted image  in se čudim jamranju okrog pospravljanja. kar se pa tiče oken. naj se javi ena, ki ima 80m2 steklenih površin in jih čisti 1x na tedenuser posted image . Jaz jih v celoti očistim par krat  na leto, sproti pa tista, ki so najbolj na udaru.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 13:30:22   
baguSka
ja za okna je pa pr men tud tko: ko vidm da je kaksno res umazano in ce mam tisti trenutek glih voljo in cas ga pac mimgrede spucam.. par minutk (3,5) in je spucan!user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 13:30:24   
Eva19
še jaz. Posteljnino menjam 2krat mesečno, na teden operem 3-4 stroje. Imava računlanik in televizijo 24 ur na dan, mikrovalovna, pečica, pomivalni stroj, elektrike pa 32€ mesečno. smo pa 3je, no sam da je mala komi 3 mesce,sam je njenga materjala največ user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 13:44:32   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Aha, vidim, da se vas je nekaj pa le odzvalo user posted image

Bom povedala, zakaj sprašujem.

Ker smo pri nas packi kot pri ajsek in ledenaa. 2 odrasla + 3 otroci. Posteljnino (če ni posebnih okoliščin) perem nekje na 3 tedne - 1 mesec. Poleti večkrat kot pozimi, ker se pač bolj potimo. Res pa prevleke vzglavnikov perem zelo pogosto, ker jih pač vsakič fliknem k pisanemu perilu - ne zasedejo celega stroja user posted image




tudi pri nas smo packi user posted image . Razen če bruhamo, lulamo, se zgodi, da moram tudi po parkrat tedensko menjat otrokom rjuhe.

Dopust smo preživeli na 10 dnevnem taborjenju in tam se pa res nisem obremenjevala z rjuhami. Imela sem par rjuh s seboj za rezervo, ampak jih celih 10 dni nisem manjala, pa smo še vsi živi. user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 13:53:29   
witch
Preoblačim na 2 tedna, včasih 3.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 14:07:17   
ivao1
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

itak! men je npr vedno cudno, ko kaksne jamrajo kok je tega in onega... ja sej je, ce pustis da se nabere! jst tud pospravim vse lepo sproti za sabo in tud moj dragi je kukrtok tega ze navajen od prej, tko da res ne rabiva nekega extra casa za te stvari... user posted image

k nama npr se vedno full radi vracajo v goste (ceprav zlo redko, ker ne marava prevec obiskov), ampak vedno hvalijo kako mava urejeno in pospravljeno... u bistvu pa vse kar nardim preden dobiva obiske je to, da pometem od psa dlake... user posted image ker te so pa itak skoz! pa med obiski se kaksno svecko przgem za dobro vzdusje in je to to! user posted image sicer pa mava mi2 itak skoz svecke po celem stanovanju... user posted image



na kolikih kvadratih živite?....

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 14:11:00   
baguSka
na kolikih kvadratih živite?....


70m2

ampak prejt ko sva bla v hisi ni blo nc drugac.. user posted image

(odgovor članu ivao1)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 14:12:46   
baguSka
razn za plevel si nisem nikol extra casa jemala.. user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 14:29:46   
ivao1
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

na kolikih kvadratih živite?....


70m2

ampak prejt ko sva bla v hisi ni blo nc drugac.. user posted image



ja to že gre da sprot pospravljaš, men ob šihtu naših 3x140 m2 ni uspelo sprot met vse pospravlen in spedenan, no zdej ko sem doma že gre sam , včasih pa se mi tud nedauser posted image user posted image user posted image , je pa hecno da sem že nevemkolikokrat si zaželela da bi živela  na max 100m2

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 14:34:58   
baguSka
ivao1 - ce sproti pospravljs, ni nikol razmetano ane? user posted image ne glede na to KAJ delas in kolk kvadratov imas! tam kjer se gibljes in tisto kar v tistem trenutku pocnes kar pocnes, za sabo pospravis.. user posted image simpl k pasulj!user posted image ce pa odlasas in si reces "sej bom..." se pa zacne nabirat!user posted image in drugac je seveda ce ob tebi zivi nekdo, ki tega ni vajen in moras ti potem tud za njim hodit in za njim pospravljat jasno.. user posted image takrat pa verjamem da ta volja mine!user posted image

(odgovor članu ivao1)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 14:38:32   
baguSka
naših 3x140 m2


sicer pa jst osebno nebi NIKOL zivela v tako velikih prostorih!!user posted image ze 140m2 mi je prevec, kaj sele 3x tolk!user posted image in me je blo od vedno ljubse - manj je vec!user posted image je pa res, da prou v malem pa tud nebi mogla bit... recimo pod 50m2!user posted image Kar je med 50 in 100 je ravno prav!user posted image

(odgovor članu ivao1)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 14:41:45   
picola1
Posteljnino perem na 14 dni ali tri tedne, kokr me piči pa kokr vidim, da je potrebno...
Sem pa mela enkrat enga fanta, kateremu je mama prala posteljnino VSAK DAN!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 14:52:53   
ivao1
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

naših 3x140 m2


sicer pa jst osebno nebi NIKOL zivela v tako velikih prostorih!!user posted image ze 140m2 mi je prevec, kaj sele 3x tolk!user posted image in me je blo od vedno ljubse - manj je vec!user posted image je pa res, da prou v malem pa tud nebi mogla bit... recimo pod 50m2!user posted image Kar je med 50 in 100 je ravno prav!user posted image



ja tko bi si tud jz želela 100m2, raven dovol veliko pa nisi suženj svojega stanovanja!

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 15:02:12   
liliana
Evo, nekaj zanimivega iz nasvetov za moške.....kjer je razvidno, da je potrebno posteljino menjati vsaj enkrat tedensko, še posebno, če ženska uporablja make up.....user posted image Tako, da punce, vsakih 14 dni je definitivno premalo.....

Menjajte posteljnino. Umazana posteljnina je namreč glavni razlog za kožna vnetja, in če jo boste menjali enkrat tedensko, boste zmanjšali možnost kožnih infekcij. Še posebej je to pomembno, če si posteljo delite z žensko, saj ostanki ličil in lasnih produktov ostanejo na posteljnini in se prenesejo na telo.

http://moskisvet.com/clanek/rubrika/v_formi/zenske-ljubijo-urejene-moske.html



(odgovor članu ivao1)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 15:10:00   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Evo, nekaj zanimivega iz nasvetov za moške.....kjer je razvidno, da je potrebno posteljino menjati vsaj enkrat tedensko, še posebno, če ženska uporablja make up.....user posted image Tako, da punce, vsakih 14 dni je definitivno premalo.....

Menjajte posteljnino. Umazana posteljnina je namreč glavni razlog za kožna vnetja, in če jo boste menjali enkrat tedensko, boste zmanjšali možnost kožnih infekcij. Še posebej je to pomembno, če si posteljo delite z žensko, saj ostanki ličil in lasnih produktov ostanejo na posteljnini in se prenesejo na telo.

http://moskisvet.com/clanek/rubrika/v_formi/zenske-ljubijo-urejene-moske.html




user posted image user posted image user posted image
Bolje, da se potem ženske sploh ne dotikajo, kaj šele, da bi spala v njihovi postelji... user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 15:16:26   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ivao1

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

naših 3x140 m2


sicer pa jst osebno nebi NIKOL zivela v tako velikih prostorih!!user posted image ze 140m2 mi je prevec, kaj sele 3x tolk!user posted image in me je blo od vedno ljubse - manj je vec!user posted image je pa res, da prou v malem pa tud nebi mogla bit... recimo pod 50m2!user posted image Kar je med 50 in 100 je ravno prav!user posted image



ja tko bi si tud jz želela 100m2, raven dovol veliko pa nisi suženj svojega stanovanja!


Se strinjam tudi jaz user posted image

Drugače pa, ko omenjate sprotno pospravljanje (vsak pobere drobtine za sabo, vsak krožnik sproti v pomivalca,...) , kapo dol. Pri nas sem to želela vzpostaviti pred nekaj meseci... Očitno v naši družini taka taktika ne funkcionira, ker smo vsi to občutili kot neko psihiranje user posted image

Madona, šele zdajle sem opazila, da še postelj
nina ne znam pravilno natipkat user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
k nama npr se vedno full radi vracajo v goste (ceprav zlo redko, ker ne marava prevec obiskov), ampak vedno hvalijo kako mava urejeno in pospravljeno...

Tole se meni osebno ful hecno bere - kakor da prihajajo, ker je tako tipitop pospravljeno user posted image

No, tudi k nam obiski radi prihajajo, čeprav nimamo v nulo pospravljeno
user posted image

(odgovor članu ivao1)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 15:40:54   
Anonimen
mi imamo za 1x 70 kvadratov

kuhinja, dnevna, spalnica, otroska.
uoam upam upam, da nam na vrhu uspe v 2eh-3eh letih ustimat se 70 kvadratov.
pol bo ravno ravno prav.

aja...u nulo poa nimam pospravljenega stanovanja. edino trenutno kuhinjouser posted image

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?