|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pranje posteljine...
22.2.2010 10:11:28   
špelin@
ok, še ena brezvezna tema, ja... itak je čvekanje v 3 dni user posted image

Povejte mi, kolikokrat tedensko, mesečno,... menjate posteljnino?? Sploh v družinah z več člani, po možnosti otroki. Pa ne upoštevajte izrednih razmer - bruhanje, lulanje ipd. V normalnih okoliščinah.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:12:54   
mojcaziga
Pozimi nama in tamalemu vsakih 14 dni, vzglavnik mogoče tudi vmes operem in posušim. Poleti pa vsak teden.

lp

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:15:34   
diva 4
Dva odrasla in dva otroka - perem 3x na mesec,se pravi na 10dni menjam posteljnino.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:28:49   
ajsek
Jaz sem pa očitno bolj packa user posted image Enkrat mesečno, ali še redkeje. Je pa res, da je najina postelja namenjena izključno spanju in opravljanju zakonskih dolžnosti. Vanjo greva vedno stuširana in v čistih oblekah za spanje, tako da nekako ne vidim, s čim bi posteljnino sploh tako umazala, da bi jo bilo treba vsak teden prat.

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:29:35   
ledenaa
Ah pa kaj še
A greste umazani v posteljo ali kaj user posted image
1x na mesec,včasih tudi 1x na mesec pa pol

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:32:35   
diva 4
Mi tudi gremo stuširani in v pižamah v posteljo , pa če ne druga , vidim kolko prahu se nabere na pohištvu .Amisliš , da na posteljnini ga ni?

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:34:53   
mojcaziga
Tudi mi gremo stuširani v posteljo, ampak se pa vseeno potiš, pa prah, pa......

Poleg tega pa mi je všeč vonj praška in mehčalca in če bi bilo po moje bi jo prala pogosteje, ampak varčujemo z vodo in energijo user posted image

lp

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:36:01   
2violina
dva odrasla  + pesek, ki spi ob vznožju perem vsak teden
hči - SŠ perem vsak teden
Hči (študira v drugem kraju, doma samo med vikendi)-  perem 2x na mesec.

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:36:29   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Tudi mi gremo stuširani v posteljo, ampak se pa vseeno potiš, pa prah, pa......

Poleg tega pa mi je všeč vonj praška in mehčalca in če bi bilo po moje bi jo prala pogosteje, ampak varčujemo z vodo in energijo user posted image

lp



Enakouser posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:38:12   
ajsek
Sterilnost je nemogoče doseči, zato se niti ne trudim user posted image Tudi sesam ne vsak dan, brisača ne gre po prvem brisanju v pranje in umazani kozarci redno čez noč ostajajo v koritu (ali na mizi v dnevni sobi user posted image ). Ne mislim bit suženj svojega stanovanja, ki vsak dan ure in ure porabi za pucanje. Zakaj? Če pogledaš malo z distance, je to popolnoma neproduktivno in nepomembno. Čas raje investiram v kaj bolj pametnega.

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:39:50   
TomTaylor
na 14 dni (vse letne čase), pa tudi hodimo stuširani spat. Mi ni lepšega kot skočit v sveže oprano in postlano posteljouser posted image , pa nič mehčalca ne dodam, da je posteljnina bolj trda...uuu..kok je fajn. Mam rada trdo..user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:42:20   
ledenaa
meni posteljnina diši tudi po 1 mesecu,očtino imam dober mehčalec.
kar se praha toče,a ti nikoli posteljo ne stepeš ali kako se že reče??pa kovtre in povštre imam jaz vedno zunaj dokler ne gremo spatuser posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:46:39   
špelin@
Aha, vidim, da se vas je nekaj pa le odzvalo user posted image

Bom povedala, zakaj sprašujem.

Ker smo pri nas packi kot pri ajsek in ledenaa. 2 odrasla + 3 otroci. Posteljnino (če ni posebnih okoliščin) perem nekje na 3 tedne - 1 mesec. Poleti večkrat kot pozimi, ker se pač bolj potimo. Res pa prevleke vzglavnikov perem zelo pogosto, ker jih pač vsakič fliknem k pisanemu perilu - ne zasedejo celega stroja user posted image

Zadnje čase opažam pri sebi, da iščem "luknje", kako prihraniti pri elektriki, in posledično varčujem, kjerkoli se le da. Pošteno povem, da bi se mi utrgalo, če bi vso posteljnino prala vsak teden user posted image No, vseeno ne hodimo "usrani" okrog, da ne bo katera narobe razumela mojega početja user posted image

Da sem sploh danes začela razmišljati o tem, je povzročila debata s kolegico, ki je jamrala, da nima kje sušiti posteljnine, ker jo pere vsak teden.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:46:46   
diva 4

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

?pa kovtre in povštre imam jaz vedno zunaj dokler ne gremo spatuser posted image



Jaz pa ne, ker imam na vseh oknih namontirane nesnemljive mreže proti komarjem, balkon na katerem pa so premične mreže ,pa je 8m od ceste.Potem bi lahko vsak dan menjavala posteljnino.Pa tudi ,če bi in ko smo bili doma na drugi lokaciji,
sem delala enako, kljub zračenju in stepanju posteljnine.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:47:21   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

na 14 dni (vse letne čase), pa tudi hodimo stuširani spat. Mi ni lepšega kot skočit v sveže oprano in postlano posteljouser posted image , pa nič mehčalca ne dodam, da je posteljnina bolj trda...uuu..kok je fajn. Mam rada trdo..user posted image

Ja, katera pa ne... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:47:49   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Sterilnost je nemogoče doseči, zato se niti ne trudim user posted image Tudi sesam ne vsak dan, brisača ne gre po prvem brisanju v pranje in umazani kozarci redno čez noč ostajajo v koritu (ali na mizi v dnevni sobi user posted image ). Ne mislim bit suženj svojega stanovanja, ki vsak dan ure in ure porabi za pucanje. Zakaj? Če pogledaš malo z distance, je to popolnoma neproduktivno in nepomembno. Čas raje investiram v kaj bolj pametnega.


Brisače, ki je ob umivalniku tudi sama ne dam stran po 1x uporabi, brisače po tuširanju pa so za 1x uporabo. In koliko imam z njimi dela - toliko, da jih uporabi vržem v boben pralnega stroja. Ko je poln ga vklopim, po koncu pranja preložim v sušilca in ko je sušenja konec, mi tamali zloži brisače. Torej, nisem suženj stanovanja zaradi tega.
Če mi je nekaj všče in svež von po opranem mi je, potem to zame ni neproduktivno in neumno.
Stanovanje je daleč od sterilnega, ampak z njim niti ni toliko dela, dokler vsak pospravi za sabo. Po kosilu se posoda zloži v pomivalca, pere sam, zvečer pa si tudi vzamem par minut, da posoo zložim ven ali pa mi pomaga še tamali.
Sesa tamali, ko ga zgrabi, ker to strašno rad počne.
in to je to.

lp

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:49:13   
uškinamama
Na dva tedna, pa bi lahko tedensko (včasih jih pa res) ker mi gremo tudi nestuširani in ne v sterilnih pižamah na posteljo (ko se preoblačimo , pa z malim se gremo večkrat kar čez dan "brlogat" veliko posteljo) Da o masažnem olju ne govorimo user posted image .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:50:01   
Anonimen
3 otroci 2 odrasla.

tadeju vsak teden(atopicni dermatitis/astma/alergija na prsice in hisni prah)
nam....odvisno. vcasih po 1em tednu zamenjam, ko sem ze v filingu preoblacenja zaradi tadeja, vcasih pa na 3 tedne.
se je pa zgodilo, da tud cel mesec nisem menjala nasihuser posted image

(odgovor članu diva 4)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:53:03   
ledenaa
miska kakšna packa si user posted image user posted image
lahko te je sram,od tebe sem več pričakovalauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:54:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

miska kakšna packa si user posted image user posted image
lahko te je sram,od tebe sem več pričakovalauser posted image


user posted image

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:55:52   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Brisače, ki je ob umivalniku tudi sama ne dam stran po 1x uporabi, brisače po tuširanju pa so za 1x uporabo. In koliko imam z njimi dela - toliko, da jih uporabi vržem v boben pralnega stroja. Ko je poln ga vklopim, po koncu pranja preložim v sušilca in ko je sušenja konec, mi tamali zloži brisače. Torej, nisem suženj stanovanja zaradi tega.
Če mi je nekaj všče in svež von po opranem mi je, potem to zame ni neproduktivno in neumno.
Stanovanje je daleč od sterilnega, ampak z njim niti ni toliko dela, dokler vsak pospravi za sabo. Po kosilu se posoda zloži v pomivalca, pere sam, zvečer pa si tudi vzamem par minut, da posoo zložim ven ali pa mi pomaga še tamali.
Sesa tamali, ko ga zgrabi, ker to strašno rad počne.
in to je to.


Saj se ne neha tu. Imaš še brisanje prahu s pohištva, pucanje kopalnice, kuhinje, pomivanje oken, pranje zaves,... Če želiš doseči čistočo stanovanja na vseh frontah, je to delo, ki se nikoli ne konča.
In ko poslušam, kako ene dvakrat na mesec pomivajo okna in vsak dan pobrišejo po tleh, mi na misel pade samo eno. Đist krajst, kdaj imate pa čas živet? Kdaj greste v kino, na kavo, na sprehod, kdaj berete knjige,...? Mogoče to znese tistim, ki so ostale doma, in lahko to opravijo že dopoldne, ampak jaz se popoldne/zvečer res ne mislim ukvarjat še s tem, da imam isto posteljnino že 5 dni in da bo treba počasi nekaj ukrenit. Grem raje na pilates.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:56:18   
Anonimen
ampak....da bos vedla!!!!
tadeju morm tud vsak teden globinsko presesat jogi! pa pouster!
pa kovter na 14 dni prat!!!!!


ti mi pa reces packauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 10:59:05   
diva 4
Glej, jaz res vse lahko naredim dopoldan, sem pa enako delala,ko sem hodila v službo.Zdaj večino dela pač opravim sama,
prej pa je mož delil z mano vsa dela.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 11:01:33   
špelin@
Še eno podvprašanje user posted image

Koliko strojev perila tedensko operete tiste, ki posteljnino menjate vsak teden?
Sušite v sušilcu? Koliko elektrike plačate oz. koliko se to pogosto pranje/sušenje pozna pri končnem računu?

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pranje posteljine...
22.2.2010 11:04:43   
Anonimen
spelina, to pa ne povem.... me majo ze tko za dovolj utrganouser posted image

< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 22.2.2010 11:07:07 >

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?