|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 10:05:10   
luka jan

IZVIRNO SPOROČILO: tedy


kaj pa sevanje pa tooo... a to je pa ful fajn za otroka?



No ja, o tem še znanstveniki niso čisto prepričani, ali pa nočejo bitiuser posted image , kaj šele mi. Sem imela problem glede sevanja pri kolegici ki bo maja rodila, tako da vem skoraj vse o tem. Predvsem njene prestave o tem, kako je to škodljivo za še nerojenega otroka. Kaj bi šele rekla na 8 let starega?user posted image

Me pa še nekaj zanima, vidim da vas je nekaj takšnih ki ste otrokom kupili mobitel, kaj pa se sploh kupi?

Sem malo gledala ponudbo našega največjega mobilnega operaterja, pa nič kaj otročjega ne najdem. Včasih vem da so imeli kao Hello Kitty mobitele, danes pa jih ne najdem nikjer več. Se spomnim primera enih naših družinskih prijateljev, ko je mala hotela imet mobitel samo zato, ker je Hello Kitty, pol pa še kartice ni vstavila noter, samo da je bil telefon.
user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 10:53:22   
kalbo
Celo to, ven je prišla raziskava, da sevanje mobilnega telefona preprečuje razvoj alzhajmerjeve bolezni. Ni mus, da bodo rezultati vpliva EMS na človeka negativni, nikol se ne ve.

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 10:57:23   
luka jan

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Celo to, ven je prišla raziskava, da sevanje mobilnega telefona preprečuje razvoj alzhajmerjeve bolezni. Ni mus, da bodo rezultati vpliva EMS na človeka negativni, nikol se ne ve.

No ja, tega pa nisem vedela. Me pa veseli da bodo v sevanju našli tudi kaj pozitivnega.user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 11:05:56   
mojcaziga
http://www.mobitel.si/telefoni-in-naprave/aparati.aspx?aid=1145&pu=0

http://mobisvet.si/index.php?main_page=product_info&cPath=3&products_id=370

lp, mojca

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 11:12:46   
Klemy82
Naša 9 letnica ga je dobila letos za rd, si ga je želela, pa tudi smo bili že parkrat v situaciji, da jim je ne vem, verouk odpadel, prej končal ali krožek v šoli in je potem tam čakala, enkrat skoraj uro pa pol, da so jo prišli starši iskat. Šolo obiskuje v drugem kraju kot pa stanujejo. Zdaj pa če kaj takega pride, pokliče, pa jo gre nekdo iskat. Nima ga zato, da bi čvekala s prijateljicami ali igrala igrice...pač, da pokliče, če se kaj zgodi, če kaj rabi...drugače pa, kolikor sem se pogovarjala z njo, ima večina otrok v njenem razredu mobitele. In to neke hudeuser posted image .. tega pa ne razumem. Mi smo ji kupili prav takega, varianto za otroke, nima nič drugega kot klice in sms, za koga boga milega naj bi imel 9-letnik bluetooth, iternet pa miljon šare na telefonu, tega pa ne razumem, priznam.

_____________________________

Jst.

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 11:46:01   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
Mi smo ji kupili prav takega, varianto za otroke, nima nič drugega kot klice in sms, za koga boga milega naj bi imel 9-letnik bluetooth, iternet pa miljon šare na telefonu, tega pa ne razumem, priznam.


Zdaj če misliš varianto za otroke kot sta dva linka, ki sem ju pripela malo višje in staneta čez 100€, potem pridejo "hudi" mobiteli z naštetimi funkcijami lahko celo cenejši.

Seveda, če se kupuje mobitel za RD, potem ne moreš drugače, ampak jaz sem svojemu dala kar moj prejšnji telefon.

lp

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 11:59:16   
poli*
Se strinjam z vsemi, ki ste napisale, da mobitela pred 10 letom ne. Ok, ma pred 8. pa res ne user posted image

No, pa mi povejte, zakaj RABI vaš otrok tv v svoji sobi? Ali ni dovolj skupen tv v dnevni sobi? Pa ne mi zdej govorit, da bi mali rad gledu risanke, oči pa dnevnik, ker je treba otrokom povedati, kdaj lahko gleda risanke (in da to ne pomeni cel dan!). Mi smo se vedno zmenil, tko da to ni problem.

Od sorodnice sin je dobil mobitel pri 4 letih, nono mu je kupil sim... hmm, zakaj ga rabi?? to šolsko leto je začel hodit v šolo... brat ne zna, pisat ne zna, tudi na govornem področju ne blesti... jao, bodo še problemi- pa ne zaradi enega mobitela, ampak zaradi vsega, kar moderen starš navleče otroku k riti.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 12:23:25   
luka jan

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

http://www.mobitel.si/telefoni-in-naprave/aparati.aspx?aid=1145&pu=0

http://mobisvet.si/index.php?main_page=product_info&cPath=3&products_id=370

lp, mojca


Hvala za podane linke, tega na Mobitelu sem čisto spregledala. Hello Kitty pa je itak zakon za punčke.
Tudi sama mislim da je cena kar navita, se za malo denarja dobi že kar dober mobitel, predvsem sedaj ko povsod potekajo neke akcije znižanja mobitelov.
Sem danes govorila s sestrično in pravi da naj se odločim ali ga bom kupila jaz ali ne, ker sicer ga bo ona. Tako da mala bo telefon imela, samo vprašanje je od koga. Kot je že ksenija12 prej napisala, želje preneha šele, ko se uresniči.user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 12:25:15   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
Mi smo ji kupili prav takega, varianto za otroke, nima nič drugega kot klice in sms, za koga boga milega naj bi imel 9-letnik bluetooth, iternet pa miljon šare na telefonu, tega pa ne razumem, priznam.


Zdaj če misliš varianto za otroke kot sta dva linka, ki sem ju pripela malo višje in staneta čez 100€, potem pridejo "hudi" mobiteli z naštetimi funkcijami lahko celo cenejši.

Seveda, če se kupuje mobitel za RD, potem ne moreš drugače, ampak jaz sem svojemu dala kar moj prejšnji telefon.




Mobitel je imel decembra v ponudbi kitty telefone za 50 eur. Zdaj jih verjetno ni več, kar je škoda. Tudi moja mama uporablja neko čist simpl nokio, brez navlake, pa ne vem, če je bila 20 eur takrat, ko jo je kupila. Cca 2 leti nazaj. Tako da se dobi, se. Če pa kdo kupi vso živo navlako, četudi je ne uporablja, zato, ker je ceneje, kot nekaj, kar bi dejansko uporabljal...jah, no, živela sodobna potrošniška družba!user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 12:34:44   
liliana
Nimam pojma kdaj je pravi čas, da otrok dobi mobitel in se zdaj še s tem ne obremenjujem, ker je stara malo manj kot tri leta......

Ker pa prihajam iz računalniško-tehniške družine, kjer sem odraščala med radioamaterji, računalničarji, elektroniki......mi mobitel (še posebno v današnjem času) ne predstavlja nekega groznega zla.......pa tudi, če je otrok star 8 let......

Pametnega kuža res ni imela.....mobitela pa ji ne mislim odrekati......user posted image



(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 12:34:55   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12

če si ga punca želi, ga bo dobila, ali od tebe ali od koga drugega...želje prenehajo samo, ko se uresničijo:)
Ampak meni se gsm pri teh letih ne zdi slaba zamisel, če pomislim, da otrok najbrž že hodi sam v šolo in iz nje. Jaz ga bom našima najbrž sama kupila, vendar prav iz 'varnostnih' razlogov, da vem, če je prišel domov, odklenil, zaklenil stanovanje itd...S tega stališča se mi zdi super. Pa še veš kako je, če nekaj prepoveš, otrok si bo tega še bolj želel...tako da, ja, jaz bi ji ga kupila na tvojem mestu..


S tem se popolnoma strinjam.

Moj je star 7 let in ga ima, mu ga damo, če kam gre in ga pač rabi. Nima ga pa ves čas pri sebi.

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 12:57:18   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: sonchica

Se podpišem pod oba rijina odgovora !

Mam 3 letnika pa sem že tudi dobila vprašanje kdaj pa on dobi mobitel? tak hitro ga še vrjetno nebo dobil ampak nikoli se neve....

Živimo pač v modernih cajtih ....... kaj moreš? nič ker že okolica vpliva na nas( na žalost )



Tule se pa ne morem strinjat! A ker okolica pritiska, bomo pa vsi kar popustili???!!!
Okolica tudi pritiska, da moram imeti ta mehjno na zero postriženo, pa je nimam, da so urejene roke zmanikirane, pa jih nimam, da morajo deca vse popoldneve igrati rač. igrice, ker sicer niso v času s korakom, no, pa jih doma nikoli ne - sploh sem striktna, ker jim to v vrtcu dovolijo - nergam pa edina od staršev jaz...
Tako da pomesti s tem, da gre svet naprej in da se moramo prilagoditi, ne zdrži... Se pravi, da bomo hčerkam pri 13 letih začele dajati kontracepcijo, ker zdaj pač pri teh letih kao spolno dozorevajo...????
Moj partner je šolnik in ima dnevno opravka z otroki, katerih starši gredo v korak s časom in jim kupijo ama baš vse... Potem pa se naj učitelj ubada, ko dete ne zna našteti 3 listavcev, medtem ko ve vsa angleška imena za upravlnjanje z računalom, mp3ji ipd...  Ko v 7. razredu ne zna sonožno skočiti, zna pa vrteti volan za igrice..user posted image

(odgovor članu sonchica)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 13:07:22   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: sonchica

Se podpišem pod oba rijina odgovora !

Mam 3 letnika pa sem že tudi dobila vprašanje kdaj pa on dobi mobitel? tak hitro ga še vrjetno nebo dobil ampak nikoli se neve....

Živimo pač v modernih cajtih ....... kaj moreš? nič ker že okolica vpliva na nas( na žalost )



Tule se pa ne morem strinjat! A ker okolica pritiska, bomo pa vsi kar popustili???!!!
Okolica tudi pritiska, da moram imeti ta mehjno na zero postriženo, pa je nimam, da so urejene roke zmanikirane, pa jih nimam, da morajo deca vse popoldneve igrati rač. igrice, ker sicer niso v času s korakom, no, pa jih doma nikoli ne - sploh sem striktna, ker jim to v vrtcu dovolijo - nergam pa edina od staršev jaz...
Tako da pomesti s tem, da gre svet naprej in da se moramo prilagoditi, ne zdrži... Se pravi, da bomo hčerkam pri 13 letih začele dajati kontracepcijo, ker zdaj pač pri teh letih kao spolno dozorevajo...????
Moj partner je šolnik in ima dnevno opravka z otroki, katerih starši gredo v korak s časom in jim kupijo ama baš vse... Potem pa se naj učitelj ubada, ko dete ne zna našteti 3 listavcev, medtem ko ve vsa angleška imena za upravlnjanje z računalom, mp3ji ipd...  Ko v 7. razredu ne zna sonožno skočiti, zna pa vrteti volan za igrice..user posted image


A sonožne skoke moramo zdaj starši otroke učiti.....? Mene moji tega doma niso nikoli učili....učitelji televodbe pa so nas......user posted image

Saj tebi ni treba kupiti mobitel otroku pred njegovim 20. letom.....jaz ga pa lahko, če hočem......

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 13:15:38   
Lenny
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: sonchica

Se podpišem pod oba rijina odgovora !

Mam 3 letnika pa sem že tudi dobila vprašanje kdaj pa on dobi mobitel? tak hitro ga še vrjetno nebo dobil ampak nikoli se neve....

Živimo pač v modernih cajtih ....... kaj moreš? nič ker že okolica vpliva na nas( na žalost )



Tule se pa ne morem strinjat! A ker okolica pritiska, bomo pa vsi kar popustili???!!!
Okolica tudi pritiska, da moram imeti ta mehjno na zero postriženo, pa je nimam, da so urejene roke zmanikirane, pa jih nimam, da morajo deca vse popoldneve igrati rač. igrice, ker sicer niso v času s korakom, no, pa jih doma nikoli ne - sploh sem striktna, ker jim to v vrtcu dovolijo - nergam pa edina od staršev jaz...
Tako da pomesti s tem, da gre svet naprej in da se moramo prilagoditi, ne zdrži... Se pravi, da bomo hčerkam pri 13 letih začele dajati kontracepcijo, ker zdaj pač pri teh letih kao spolno dozorevajo...????
Moj partner je šolnik in ima dnevno opravka z otroki, katerih starši gredo v korak s časom in jim kupijo ama baš vse... Potem pa se naj učitelj ubada, ko dete ne zna našteti 3 listavcev, medtem ko ve vsa angleška imena za upravlnjanje z računalom, mp3ji ipd...  Ko v 7. razredu ne zna sonožno skočiti, zna pa vrteti volan za igrice..user posted image


Razmišljam zelo podobno kot HuAnita. Mobilec ja, ampak ne brez vsake potrebe. In ja, nas niso starši učili sonožnik poskokov, pa smo jih znali, ker smo se preganjali okoli, ne pa sedeli pred TV in računalniki. In če si pogledaš podatke o fizični zmogljivosti generacije okoli 1970 in generacije otrok te iste generacije, se pošteno zamisliš.


< Sporočilo je popravil Lenny -- 13.1.2010 13:16:28 >


_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 13:19:48   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
Moj partner je šolnik in ima dnevno opravka z otroki, katerih starši gredo v korak s časom in jim kupijo ama baš vse... Potem pa se naj učitelj ubada, ko dete ne zna našteti 3 listavcev, medtem ko ve vsa angleška imena za upravlnjanje z računalom, mp3ji ipd...  Ko v 7. razredu ne zna sonožno skočiti, zna pa vrteti volan za igrice..user posted image


Glej, v prvi vrsti za to ni kriv materrializem oz. vse novosti, ki jih otrok v sobi ima. Listavce in ne vem kaj še vse in sonožne preskoke naj jih naučijo učitelji. Vse to je v učnem programu - torej?
Pa vem o čem govorim, ker sem sama iz tega foha.
Kljub vsemu pa posploševanje ne koristi nikomur. Otrok lahko ima vse in še več pa obvlada druge zadeve ali pa ne in lahko nima nič pa obvlada stvari v šolo ali pač ne.

Kot že rečeno, moj vse to ima, ampak tudi v šoli obvlada maksimalno vse kar je za njegovo starost potrebno. Kljub vsej tehniki, se z njim še vedno maksimalno ukvarjam, še vedno gremo vsak dan ven in v naravo,..... in na tem področju ne bo prikrajšan za nič.

lp



(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 13:26:55   
mate0ja
Meni telefon ne predstavlja nobenega problema pri nobeni starosti. Moja miš je sicer stara komaj leto in pol in ima že dva user posted image . Enega otroškega ki obupno ropota in drugega pravega brez baterije in sim kartice.

Me je pa ena druga stvar zmotila. Želi si mobitela. Sicer ni direkt napisano ali naj ga luka jan kupi ali naj pač nekaj evrčkov zraven prispeva. Pravzaprav me ta stvar zmotila pri pri naši žlahti. Vprašaš starša kaj nejgovemu otroku kupiti za rojstni dan, česa si želi, da val da ne kupuješ kakih nepotrebnih daril. Pol pa ta starš pribije kako ful drago foro (meni je svakinja predlagala smuči z vezmi user posted image in mi postregla še z znamko, ki ni prav poceni) al pa druga situacija:" kar denar dajte, bomo pol sami zbrali kaj potrebujemo."

Kam smo prišli? A kdo pomisli, da moraš na leto obdariti toliko in toliko ljudi pa da ne štejemo še novoletnih daril in da imamo ljudje tudi druge stroške, ne samo za darila. Slednja pa veliko ljudi niti ne pogleda ali pa ti kar v faco pove, da je nezadovoljen, če ni ne vem kako fenci šmenci al pa kuvertica v kateri je 20€ občutno premalo. Sam namen obdarovanj se mi zdi popolnoma razvrednoten. Redko kdo je zadovoljen z rožico ali bombonjero. No so pa ti toliko bolj veseli.


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 13:41:35   
HuAnita
No, jaz lahko samo iz 2. roke komentiram, ko mi partner pravi, in tisto o motorični zakrnelosti je popolnoma res: delamo 8 ur večinoma na compom, doma comp in TV...
Zdaj kaj ga mora učiti šola, kaj pa naj prinese od doma, je pa drugo vprašanje...
Ker učitelj se - po moje! -  ne more in se ni dolžan iztrošiti pri 3 ali 4 učencih, ki jim je dovoljeno vse, ker pač DOMA dovolijo - in to potem tudi v šoli počnejo. Ne more porabiti pol leta, da jim dopove, da morajo imeti za v telovadnico teniske in opremo - to stalno pozabljajo, ne pozabi pa vzeti mp3-ja, i-poda (ali kaj so že...) ali mobija... to potem dr.ka med poukom...?! user posted image  In ko pokliče starše na sestanek, je pa tisto: Ja, če pa menda vsi to imajo, naš tudi mora imeti...
In zato spustijo listavce, krastavce, sonožne poskoke, ker se ZAMAN trudi vzpostaviti disciplino, ker je doma dovolj močno zaledje...
In samo upam, da sem se iz tega kaj naučila, to bom še dodala... In obmolknila...
Ker imam o tem, kaj se vse 'mora', da ne zaostajamo za družbo, pač svoje mnenje....

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 13:54:13   
liliana
Saj, ko smo mi hodili v šolo je bilo isto.....vedno je nekdo pozabil doma opremo za telovadbo....punce smo maksimalno izkoriščale tisti 1 kratni izostanek od telovadbe zaradi menstruacije (kar pomeni, če je bil takrat praznik, si ga izkoristil naslednjič, če učitelj ni beležil, si ga izkoristila še enkrat).....

Tako, da ni bistvene razlike med nami in današnjimi otroci pri motoriki.....

Kar se pa učiteljev tiče je pa druga pesem....pa ne prosim zdaj vsi RRjevski šolniki napasti......v ožjem krogu kolegov in sorodstva imam pet učiteljic......in le ena od njih se ne pritožuje ampak pravi, da rada hodi v službo in da sploh ni tako slabo plačana za to, kar dela.....ostale pa vedno jamrajo.....nič drugega ne govorijo, ko pridemo v stik kot to, kakšna nevzgojena so današnja deca (druga seveda, njihova so pridna).....kako bi vsak učitelj potreboval svojo tajnico, ker je tako obremenjen z birokracijo......kako je utrujena vsak dan, ker vsak dan prihaja ob 4 popoldne domov......halo?!





(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 13:56:08   
poli*
Se strinjam s HuAnito! Predvsem to, da "če imajo vsi", mora pa tut naš met.
Zadnjič smo šli k od moža nečaku (7 let) in tam je bil še njegov prjatu... tamali nas ni niti pogledal, kaj šele pozdravil, pa starši mu tut nikol nč ne rečejo (seveda mu midva ne bova tut nč težila, da nas ne bodo grdo gledal). No in potem se začne un mali prijatelj nekaj slinit in pljuvat z neko (ala bakugan) uro.... mislim, too much. Ko smo bili mi majhni, smo bili vedno spoštljivi do vsakega, kaj šele do obiskov... tle pa neko slinjenje, vpitje. Bi mu dala dve čez ušesa, ej.
Uglavnem, namesto vseh oh in sploh elektronskih pripomočkov, bi morali starši veliko več dati na vzgojo, ker ne vem, kam to pelje user posted image .

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 14:05:31   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

No, jaz lahko samo iz 2. roke komentiram, ko mi partner pravi, in tisto o motorični zakrnelosti je popolnoma res: delamo 8 ur večinoma na compom, doma comp in TV...
Zdaj kaj ga mora učiti šola, kaj pa naj prinese od doma, je pa drugo vprašanje...
Ker učitelj se - po moje! -  ne more in se ni dolžan iztrošiti pri 3 ali 4 učencih, ki jim je dovoljeno vse, ker pač DOMA dovolijo - in to potem tudi v šoli počnejo. Ne more porabiti pol leta, da jim dopove, da morajo imeti za v telovadnico teniske in opremo - to stalno pozabljajo, ne pozabi pa vzeti mp3-ja, i-poda (ali kaj so že...) ali mobija... to potem dr.ka med poukom...?! user posted image  In ko pokliče starše na sestanek, je pa tisto: Ja, če pa menda vsi to imajo, naš tudi mora imeti...
In zato spustijo listavce, krastavce, sonožne poskoke, ker se ZAMAN trudi vzpostaviti disciplino, ker je doma dovolj močno zaledje...
In samo upam, da sem se iz tega kaj naučila, to bom še dodala... In obmolknila...
Ker imam o tem, kaj se vse 'mora', da ne zaostajamo za družbo, pač svoje mnenje....


Saj v osnovi se strinjam s teboj. Večina otrok je obup, ampak saj to so gvorili tudi za nas. Pa nismo bili, a ne? Samo na svet smo imeli drugačen pogled. Tako jemljem tudi te najstnike. Če pa želiš ekstreme pa jih najdeš povsod,  v vsaki generaciji. Tudi sama sem imela dva sošolca, ki sta metali klopi po razredu, pa učitelj bolje, da mi ni nič rekel, ...... pa je bilo to 15 let nazaj. Tako pa je tudi danes. Res pa je, da je zaledje otrok danes neprimerno bolj zaščiteno. Za vsako stvar prileti starš nad učitelja, ja to je res. Ampak to je problem generacije staršev - se pravi naše generacije. To ni krivda dotičnega otroka.

Ampak še vseeno sama ne vidim nobene povezave v dobrinah, ki jih ti otroci imajo ali pa ne. Moj hodi v razred, kjer jih večina prihaja iz družin, ki "imajo več" , potem jih je par iz sredine in enih par, ki nimajo doma skoraj nič. Tisti ta prvi imajo doma vse kar je bilo na tej temi naštetega, pa še kaj PS, PSP,......., eni nimajo nič od tega. Razred kot celota pa je tako priden in tako uspešen, da sama učiteljica pravi, da z njimi ni popolnoma nobenega dela, tako z disciplino kot z znanjem. Gre se za to, koliko se starši z njimi ukvarjajo, ne koliko jim privoščijo.

No, pa saj bi lahko napisala še marsikaj, pa ni pomembno. Vsak ima svoje mnenje o teh stvareh, vsak svojemu otroku privošči toliko kot zmore ali želi in tako je prav.

lp

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 14:16:05   
jagoda77
jaz ne vem kako smo včasih brez mobitelov preživeli, moja mami me je naučila, da je treba po šoli domov, v srednji šoli na ta pa ta bus, na faksu tko pa tko.... pa sem preživela vse, sej tud ni treba imet vse skoz pod kontrolo, ne vem no.

od mojga je tamala tud dobila za 7. rojstni dan telefon, pa je že ene 2 al 3 zamenjala v 3 letih....halo???? ga je pač polomila, pa stalno nekaj klicari pa igrce igra, ne vem koliko je to kej pametno no. user posted image

sem mnenja k kalbo... po 12. letu al pa pol v srednji šoli

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 14:21:51   
jagoda77

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Se strinjam s HuAnito! Predvsem to, da "če imajo vsi", mora pa tut naš met.
Zadnjič smo šli k od moža nečaku (7 let) in tam je bil še njegov prjatu... tamali nas ni niti pogledal, kaj šele pozdravil, pa starši mu tut nikol nč ne rečejo (seveda mu midva ne bova tut nč težila, da nas ne bodo grdo gledal). No in potem se začne un mali prijatelj nekaj slinit in pljuvat z neko (ala bakugan) uro.... mislim, too much. Ko smo bili mi majhni, smo bili vedno spoštljivi do vsakega, kaj šele do obiskov... tle pa neko slinjenje, vpitje. Bi mu dala dve čez ušesa, ej.
Uglavnem, namesto vseh oh in sploh elektronskih pripomočkov, bi morali starši veliko več dati na vzgojo, ker ne vem, kam to pelje user posted image .


tle se pa čist strinjam, da nekaterim otrokom manjka osnovne olike, pa noben jim nič ne reče... kera beda... dober dan, pa adijo pa hvala pa prosim bi se lahko naučili, pa spoštovanje do starejših

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 14:58:31   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77


IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Se strinjam s HuAnito! Predvsem to, da "če imajo vsi", mora pa tut naš met.
Zadnjič smo šli k od moža nečaku (7 let) in tam je bil še njegov prjatu... tamali nas ni niti pogledal, kaj šele pozdravil, pa starši mu tut nikol nč ne rečejo (seveda mu midva ne bova tut nč težila, da nas ne bodo grdo gledal). No in potem se začne un mali prijatelj nekaj slinit in pljuvat z neko (ala bakugan) uro.... mislim, too much. Ko smo bili mi majhni, smo bili vedno spoštljivi do vsakega, kaj šele do obiskov... tle pa neko slinjenje, vpitje. Bi mu dala dve čez ušesa, ej.
Uglavnem, namesto vseh oh in sploh elektronskih pripomočkov, bi morali starši veliko več dati na vzgojo, ker ne vem, kam to pelje user posted image .


tle se pa čist strinjam, da nekaterim otrokom manjka osnovne olike, pa noben jim nič ne reče... kera beda... dober dan, pa adijo pa hvala pa prosim bi se lahko naučili, pa spoštovanje do starejših


To je pa mogoče zato, ker so baje nove smernice vzgoje take, da otroku ne smeš nikoli reči nekaj takega kot "Kako boš rekel?", če mu teta da čokolado....."Kaj boš povedal?", ko prideš nekam na obisk.....ker je to baje poniževalno do otroka......

Tako sem jaz slišala od ene kolegice, ki prebira ogromno knjih na tematiko vzgoje......

Vendar moja je že začela pozdravljati in se zahvaliti brez tega, da bi ji kdo kaj rekel.....njena pa še ne.....user posted image vendar jaz v tem, da dvo in nekaj mesečnega otroka lepo opomniš, da se naj zahvali.....ne vidim nič slabšalnega in poniževalnega......in opominjam.....

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 15:07:53   
luka jan

IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja

Meni telefon ne predstavlja nobenega problema pri nobeni starosti. Moja miš je sicer stara komaj leto in pol in ima že dva user posted image . Enega otroškega ki obupno ropota in drugega pravega brez baterije in sim kartice.

Me je pa ena druga stvar zmotila. Želi si mobitela. Sicer ni direkt napisano ali naj ga luka jan kupi ali naj pač nekaj evrčkov zraven prispeva. Pravzaprav me ta stvar zmotila pri pri naši žlahti. Vprašaš starša kaj nejgovemu otroku kupiti za rojstni dan, česa si želi, da val da ne kupuješ kakih nepotrebnih daril. Pol pa ta starš pribije kako ful drago foro (meni je svakinja predlagala smuči z vezmi user posted image in mi postregla še z znamko, ki ni prav poceni) al pa druga situacija:" kar denar dajte, bomo pol sami zbrali kaj potrebujemo."

Kam smo prišli? A kdo pomisli, da moraš na leto obdariti toliko in toliko ljudi pa da ne štejemo še novoletnih daril in da imamo ljudje tudi druge stroške, ne samo za darila. Slednja pa veliko ljudi niti ne pogleda ali pa ti kar v faco pove, da je nezadovoljen, če ni ne vem kako fenci šmenci al pa kuvertica v kateri je 20€ občutno premalo. Sam namen obdarovanj se mi zdi popolnoma razvrednoten. Redko kdo je zadovoljen z rožico ali bombonjero. No so pa ti toliko bolj veseli.


S tem se popolnoma strinjam, namen obdarovanj je res razvrednoten, samo pri nas imamo tak sistem, da se nas zbere več in pač kupimo nekaj večjega. Ja , v primeru mobitela pač manjšega, a več vrednega.user posted image
Ponavadi damo vsak okrog 20 eurov(na družino), potem pa raje vprašamo kaj kupit, da ne brcnemo v temo. Zato je tudi tu problem, ker ostali so za, samo jaz proti.
Tako sedaj iščem mobitel v tem znesku, mi je pa zelo žal da sem zamudila Mobitelovo decembrsko akcijo, ker 50 eurov je pa res zelo znosen znesek. Kaj hočemo, iščem naprej.

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kdaj otroku kupiti mobitel?
13.1.2010 16:04:13   
Rubin.
Kdaj kupiti otroku mobitel? Kaj pa vem, če so tukaj glih leta pomebna. Jaz sicer še ne razmišljam o tem, ker ne gre nikamor sama in ni nikjer še sama, ampak ko bo čas za to, mi bo pomemben razlog, zakaj ga želi imeti in njena zrelost.

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Slovenija ima talent
marantz

Kdo je tvoj zmagovalec talentov?

Lina Kuduzović (21%)

Maja Keuc (44%)

Maestro (16%)

Alen Vogrinec Vesel (8%)

Sanja Poljšak Pesan (6%)

drugi (6%)


Število vseh glasov: 346

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!