|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Operil P dojenčku?
11.1.2010 21:40:43   
TomTaylor
Naša je 4 mesečnica - orng prehlajena. Pediater je svetoval Operil P po 1 kap. v vsako nosnico zjutraj in zvečer, max 3 dni.

Na navodilih pa piše da se otrokom do 1 leta ne sme dajati. Kaj naj?
- Sledim nasvetu pediatra in tvegam ali
-naj ne dam in bo tamala pol noči prebedela, ker (kljub čiščenju) težko diha in prav tako se težko doji...

user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Operil P dojenčku?
11.1.2010 21:43:15   
ledenaa
Operil P se daje tudi novorjenčkom
če bi bil nevaren potem verjetno ne bi tudi v porodnišnicah dajali otroku

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Operil P dojenčku?
11.1.2010 21:43:45   
Ulla80
daj, samo res ne več ko tri dni. operil pomiri in stanjša sluznico,da se ne dela tolk izcedka, da se ne zafila vse skup in pol seveda udari na ušesa. slaba stran tega je, da jo tudi izsuši. zato samo tri dni. deklariran je res po 1. letu, samo po navodilih pediatra se daje tud mlajšim.



_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Operil P dojenčku?
11.1.2010 21:45:20   
Alex01
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Naša je 4 mesečnica - orng prehlajena. Pediater je svetoval Operil P po 1 kap. v vsako nosnico zjutraj in zvečer, max 3 dni.




Nam je svetoval isto, samo jaz ga potem nisem nič dala, ker se je stanje umirilouser posted image . Sva pa pogosto čistila nosek s fiziološko.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Operil P dojenčku?
11.1.2010 21:45:39   
tintin
komot daš, še boljš je Olynth HA, ker vlaži.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Operil P dojenčku?
11.1.2010 21:47:06   
TomTaylor
uf, hvala za tole!user posted image Nisem vedela, da se Operil P lahko daje tudi novorojenčkom.



< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 11.1.2010 21:50:17 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Operil P dojenčku?
11.1.2010 21:48:01   
Ulla80
Olynth HA
IZVIRNO SPOROČILO: tintin

komot daš, še boljš je Olynth HA, ker vlaži.


ta je deklariran od dveh let in veliko bolj agresiven, kljub temu da kao vlaži.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Operil P dojenčku?
11.1.2010 21:48:19   
Najaa
Lahko se daje, ja. Mi smo tud naši dal.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Operil P dojenčku?
11.1.2010 21:54:26   
maja&m
midve sva ga tudi v bolnici dobile, pa je bila takra mala stara 3 mesece, pa sem tudi začudeno pogledala in rekla, če se sme. Ja se sme-1 kapljico, kot ti je rekel. Je blo pa zanimivo, ko sm enkrat kasnej kupovala te kapljice za otroke, pa mi jih v lekarni skoraj da ni hotela prodat, češ da to ni za tako male. A ko sem ji povedala, da so mi ji v bolnici dali, mi jih je le dala (čeprav zelo nerada in z dodatkom, da naj res upoštevam navodila zdravnika).

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Operil P dojenčku?
11.1.2010 22:06:50   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: maja&m
Je blo pa zanimivo, ko sm enkrat kasnej kupovala te kapljice za otroke, pa mi jih v lekarni skoraj da ni hotela prodat, češ da to ni za tako male.


Ja - tudi jaz imam izkušnje, da v lekarni komplicirajo. Zato pa jaz vedno rečem, da jih kupujem za ta večjo, ki je stara dve leti, četudi jih nameravam dati ta malemu. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 11.1.2010 22:07:04 >

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Operil P dojenčku?
11.1.2010 22:11:14   
madela
Uh,v lekarni mi pa gredo včasih prav na živce s tem svojim pametovanjem. Ena je nedolgo nazaj pisala,da ji je pediater predpisal eno močno kremo za otročka in jo je v lekarni tako prestrašila,da otroka ne upa namazat. V tem je več škode,kot koristi.
Sicer pa je imel tudi moj sin pri treh mesecih te kapljice in ni bilo nič narobe. Edino kar je,da hitro izsuši nosno sluznico in je treba,sploh pri dojenčku dodatno vlažit.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Operil P dojenčku?
11.1.2010 22:52:32   
Najaa
Kok so hecni v lekarnah. Da ti kr nočejo prodat česa. Pa saj lahko greš drugam kupit no. user posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Operil P dojenčku?
11.1.2010 22:58:04   
madela
Jaz sem po rojstvu sina iskala en dober aparat za merjenje pritiska za malega+zraven seveda še manšeto za dojenčke(morava merit vsak dan). In pridem v lekarno prosit,če mi lahko to priskrbijo in naročijo,pa me je še nazjala,kaj bom s tem,pa kaj smo starši eni paniki,pa da se naj pomirim...pa take podobne.
Se mi sploh ni ljubilo se z njo ukvarjat,samo obrnila sem se in šla ven. Sem kasneje kupila v sanolaborju in šef mi je manšetko za dojenčke podaril user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Operil P dojenčku?
11.1.2010 23:42:55   
ledenaa
V lekarni vas nimajo kaj spraševat komu boste kaj dajali,pa četudi vas...
In ve ste pa tudi malo khm da lažete in ne vem še kaj
pač poveste da jih to malo briga,prišla si da kupiš kapljice
To je isto kot da bi te trgovka v trgovini spraševala a misliš dati alpsko mleko 4 mesečnemu dojenčku in če bi rekla da,ti ga ne bi prodala ali pa se bi ve zlagale user posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Operil P dojenčku?
12.1.2010 8:28:19   
kristinaj
ni nevaren, samo pri prekomerni uporabi izsuši sluznico... čez dan ji fajn z brizgo špricaj v nosek fiziološko, cca 3ml, ker je še mala in zvečer ji daj operil po 1 kapljico v vsako nosnico..

še:
vzdigni ležišče, da bo imela glavo višje, jaz našim dam še mokro tetra pleničko na stolico zraven posteljic in v lekarni dobiš od fitobalm bimbi mazilo, jo lahko namažeš po prsih ter jaz sem našim zavrela vodo in vanj dala za čajno žličko, dobiš v lekarni, mazilo proti prehladu in dala pod posteljico

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Operil P dojenčku?
12.1.2010 8:53:39   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa
In ve ste pa tudi malo khm da lažete in ne vem še kaj
pač poveste da jih to malo briga,prišla si da kupiš kapljice


Pri nas te vedno vpraša za koliko starega otroka in pač rečem za dve leti - pa to pravzaprav niti ni laž, ker jih itak uporabljam za oba. Ko je bila ta večja stara nekje 8 mesecev sem jih hotela kupiti zanjo, pa sem povedala, koliko je stara in mi jih lekarničarka dejansko ni hotela dati. Sem šla domov samo s fiziološko raztopino. Zato pač zdaj raje ne povem, če jih rabim za tamalega. Da se bom pa jaz tam z njo prepirala pa hvala lepa.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Operil P dojenčku?
12.1.2010 8:57:33   
eva1
Men je pa P napisala Operil, ki so ga v lekarni razrečili, da je bil lih primeren za tako majhne noske...je rekla, da ona nebi dejala samo operila, ker je premočen!

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Operil P dojenčku?
12.1.2010 9:01:46   
poiu
Jst sm noseča 30 tednov pa mi včeraj v lekarni tut ni hotla prodat otroških operil ker je rekla da to nosečnice ne smejo. Pa sm jo vprašala zakaj ne, pa je rekla da je ena sestavina not in da samo ful fiziološke pa bo. Ampak men fiziološka čist nč ne pomaga pa če si je litr čez zlijem.

_____________________________

Mark, Nika in Kaja Keely, trije soncki ki me dopolnjujejo!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Operil P dojenčku?
12.1.2010 9:04:39   
zmajaz
Itak da ne pomaga - fiziološka samo vlaži, pa izločke lahko odplakne pri dojenčku, ki še ne zna pihniti - kar pa ti itak da znaš. Operil pa zmanjša oteklost sluznice, zaradi česar imaš dejansko zamašen nos. Jaz sem ga v nosečnosti parkrat uporabila in to celo tistega za odrasle - ampak samo pred spanjem, ko se mi je nos najhuje mašil, čez dan že nekako gre.

(odgovor članu poiu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Operil P dojenčku?
12.1.2010 9:14:31   
Šaki
ja meni je tudi rekla da lahko dam.
mi je pa enkrat rekel g ko sem bila še noseča, da ni vse res kar pipe v navodilih k sem dobila ene tablete ki je izrecno pisalo da v nosečnosti se jih ne jelmjeuser posted image .no bilo je vse v redu...upamuser posted image



_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Operil P dojenčku?
12.1.2010 10:11:59   
Anonimen
Jst bom pa kar tukaj vprašala, da ne odpiram nove teme. In sicer me zanima, kolko časa so Operil kapljice še uporabne po odprtju. Za fiziološko vem, da je rok 7 dni, za Operil pa nisem nikjer zasledila. Hvala.

(odgovor članu Šaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Operil P dojenčku?
12.1.2010 10:50:16   
zmajaz
Do datuma, ki je naveden na embalaži.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Operil P dojenčku?
12.1.2010 10:58:20   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Do datuma, ki je naveden na embalaži.


Tako je, razen, če izrecno ne piše koliko dni po odprtju so že uporabne. (kot npr. Tobrex kapljice)


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Operil P dojenčku?
12.1.2010 11:14:17   
Anonimen
Hvala....user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Operil P dojenčku?
12.1.2010 11:15:49   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
Tako je, razen, če izrecno ne piše koliko dni po odprtju so že uporabne. (kot npr. Tobrex kapljice)

Ja - Tobrex, Tobradex, Ciloxan itd. to je vse uporabno samo 1 mesec po odprtju. Za Operil pa piše v navodilih, da so uporabne do datuma, navedenega na embalaži.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




NAŠ FANTEK
Moljub

Prosim za pomoč pri izbiri imena za našega fantka kobacavčka :)

Nejc (28%)

Tim (17%)

Nik (24%)

Jaka (31%)


Število vseh glasov: 494

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!