Operil P dojenčku? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


TomTaylor -> Operil P dojenčku? (11.1.2010 21:40:43)

Naša je 4 mesečnica - orng prehlajena. Pediater je svetoval Operil P po 1 kap. v vsako nosnico zjutraj in zvečer, max 3 dni.

Na navodilih pa piše da se otrokom do 1 leta ne sme dajati. Kaj naj?
- Sledim nasvetu pediatra in tvegam ali
-naj ne dam in bo tamala pol noči prebedela, ker (kljub čiščenju) težko diha in prav tako se težko doji...

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




ledenaa -> RE: Operil P dojenčku? (11.1.2010 21:43:15)

Operil P se daje tudi novorjenčkom
če bi bil nevaren potem verjetno ne bi tudi v porodnišnicah dajali otroku




Ulla80 -> RE: Operil P dojenčku? (11.1.2010 21:43:45)

daj, samo res ne več ko tri dni. operil pomiri in stanjša sluznico,da se ne dela tolk izcedka, da se ne zafila vse skup in pol seveda udari na ušesa. slaba stran tega je, da jo tudi izsuši. zato samo tri dni. deklariran je res po 1. letu, samo po navodilih pediatra se daje tud mlajšim.





Alex01 -> RE: Operil P dojenčku? (11.1.2010 21:45:20)

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Naša je 4 mesečnica - orng prehlajena. Pediater je svetoval Operil P po 1 kap. v vsako nosnico zjutraj in zvečer, max 3 dni.




Nam je svetoval isto, samo jaz ga potem nisem nič dala, ker se je stanje umirilo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. Sva pa pogosto čistila nosek s fiziološko.




tintin -> RE: Operil P dojenčku? (11.1.2010 21:45:39)

komot daš, še boljš je Olynth HA, ker vlaži.




TomTaylor -> RE: Operil P dojenčku? (11.1.2010 21:47:06)

uf, hvala za tole![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Nisem vedela, da se Operil P lahko daje tudi novorojenčkom.





Ulla80 -> RE: Operil P dojenčku? (11.1.2010 21:48:01)

Olynth HA
IZVIRNO SPOROČILO: tintin

komot daš, še boljš je Olynth HA, ker vlaži.


ta je deklariran od dveh let in veliko bolj agresiven, kljub temu da kao vlaži.




Najaa -> RE: Operil P dojenčku? (11.1.2010 21:48:19)

Lahko se daje, ja. Mi smo tud naši dal.




maja&m -> RE: Operil P dojenčku? (11.1.2010 21:54:26)

midve sva ga tudi v bolnici dobile, pa je bila takra mala stara 3 mesece, pa sem tudi začudeno pogledala in rekla, če se sme. Ja se sme-1 kapljico, kot ti je rekel. Je blo pa zanimivo, ko sm enkrat kasnej kupovala te kapljice za otroke, pa mi jih v lekarni skoraj da ni hotela prodat, češ da to ni za tako male. A ko sem ji povedala, da so mi ji v bolnici dali, mi jih je le dala (čeprav zelo nerada in z dodatkom, da naj res upoštevam navodila zdravnika).




zmajaz -> RE: Operil P dojenčku? (11.1.2010 22:06:50)

IZVIRNO SPOROČILO: maja&m
Je blo pa zanimivo, ko sm enkrat kasnej kupovala te kapljice za otroke, pa mi jih v lekarni skoraj da ni hotela prodat, češ da to ni za tako male.


Ja - tudi jaz imam izkušnje, da v lekarni komplicirajo. Zato pa jaz vedno rečem, da jih kupujem za ta večjo, ki je stara dve leti, četudi jih nameravam dati ta malemu. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




madela -> RE: Operil P dojenčku? (11.1.2010 22:11:14)

Uh,v lekarni mi pa gredo včasih prav na živce s tem svojim pametovanjem. Ena je nedolgo nazaj pisala,da ji je pediater predpisal eno močno kremo za otročka in jo je v lekarni tako prestrašila,da otroka ne upa namazat. V tem je več škode,kot koristi.
Sicer pa je imel tudi moj sin pri treh mesecih te kapljice in ni bilo nič narobe. Edino kar je,da hitro izsuši nosno sluznico in je treba,sploh pri dojenčku dodatno vlažit.




Najaa -> RE: Operil P dojenčku? (11.1.2010 22:52:32)

Kok so hecni v lekarnah. Da ti kr nočejo prodat česa. Pa saj lahko greš drugam kupit no. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




madela -> RE: Operil P dojenčku? (11.1.2010 22:58:04)

Jaz sem po rojstvu sina iskala en dober aparat za merjenje pritiska za malega+zraven seveda še manšeto za dojenčke(morava merit vsak dan). In pridem v lekarno prosit,če mi lahko to priskrbijo in naročijo,pa me je še nazjala,kaj bom s tem,pa kaj smo starši eni paniki,pa da se naj pomirim...pa take podobne.
Se mi sploh ni ljubilo se z njo ukvarjat,samo obrnila sem se in šla ven. Sem kasneje kupila v sanolaborju in šef mi je manšetko za dojenčke podaril [sm=bravo.gif]




ledenaa -> RE: Operil P dojenčku? (11.1.2010 23:42:55)

V lekarni vas nimajo kaj spraševat komu boste kaj dajali,pa četudi vas...
In ve ste pa tudi malo khm da lažete in ne vem še kaj
pač poveste da jih to malo briga,prišla si da kupiš kapljice
To je isto kot da bi te trgovka v trgovini spraševala a misliš dati alpsko mleko 4 mesečnemu dojenčku in če bi rekla da,ti ga ne bi prodala ali pa se bi ve zlagale [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




kristinaj -> RE: Operil P dojenčku? (12.1.2010 8:28:19)

ni nevaren, samo pri prekomerni uporabi izsuši sluznico... čez dan ji fajn z brizgo špricaj v nosek fiziološko, cca 3ml, ker je še mala in zvečer ji daj operil po 1 kapljico v vsako nosnico..

še:
vzdigni ležišče, da bo imela glavo višje, jaz našim dam še mokro tetra pleničko na stolico zraven posteljic in v lekarni dobiš od fitobalm bimbi mazilo, jo lahko namažeš po prsih ter jaz sem našim zavrela vodo in vanj dala za čajno žličko, dobiš v lekarni, mazilo proti prehladu in dala pod posteljico




zmajaz -> RE: Operil P dojenčku? (12.1.2010 8:53:39)

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa
In ve ste pa tudi malo khm da lažete in ne vem še kaj
pač poveste da jih to malo briga,prišla si da kupiš kapljice


Pri nas te vedno vpraša za koliko starega otroka in pač rečem za dve leti - pa to pravzaprav niti ni laž, ker jih itak uporabljam za oba. Ko je bila ta večja stara nekje 8 mesecev sem jih hotela kupiti zanjo, pa sem povedala, koliko je stara in mi jih lekarničarka dejansko ni hotela dati. Sem šla domov samo s fiziološko raztopino. Zato pač zdaj raje ne povem, če jih rabim za tamalega. Da se bom pa jaz tam z njo prepirala pa hvala lepa.




eva1 -> RE: Operil P dojenčku? (12.1.2010 8:57:33)

Men je pa P napisala Operil, ki so ga v lekarni razrečili, da je bil lih primeren za tako majhne noske...je rekla, da ona nebi dejala samo operila, ker je premočen!




poiu -> RE: Operil P dojenčku? (12.1.2010 9:01:46)

Jst sm noseča 30 tednov pa mi včeraj v lekarni tut ni hotla prodat otroških operil ker je rekla da to nosečnice ne smejo. Pa sm jo vprašala zakaj ne, pa je rekla da je ena sestavina not in da samo ful fiziološke pa bo. Ampak men fiziološka čist nč ne pomaga pa če si je litr čez zlijem.




zmajaz -> RE: Operil P dojenčku? (12.1.2010 9:04:39)

Itak da ne pomaga - fiziološka samo vlaži, pa izločke lahko odplakne pri dojenčku, ki še ne zna pihniti - kar pa ti itak da znaš. Operil pa zmanjša oteklost sluznice, zaradi česar imaš dejansko zamašen nos. Jaz sem ga v nosečnosti parkrat uporabila in to celo tistega za odrasle - ampak samo pred spanjem, ko se mi je nos najhuje mašil, čez dan že nekako gre.




Šaki -> RE: Operil P dojenčku? (12.1.2010 9:14:31)

ja meni je tudi rekla da lahko dam.
mi je pa enkrat rekel g ko sem bila še noseča, da ni vse res kar pipe v navodilih k sem dobila ene tablete ki je izrecno pisalo da v nosečnosti se jih ne jelmje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].no bilo je vse v redu...upam[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]





Anonimen -> RE: Operil P dojenčku? (12.1.2010 10:11:59)

Jst bom pa kar tukaj vprašala, da ne odpiram nove teme. In sicer me zanima, kolko časa so Operil kapljice še uporabne po odprtju. Za fiziološko vem, da je rok 7 dni, za Operil pa nisem nikjer zasledila. Hvala.




zmajaz -> RE: Operil P dojenčku? (12.1.2010 10:50:16)

Do datuma, ki je naveden na embalaži.




TomTaylor -> RE: Operil P dojenčku? (12.1.2010 10:58:20)

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Do datuma, ki je naveden na embalaži.


Tako je, razen, če izrecno ne piše koliko dni po odprtju so že uporabne. (kot npr. Tobrex kapljice)




Anonimen -> RE: Operil P dojenčku? (12.1.2010 11:14:17)

Hvala....[sm=rozica.gif]




zmajaz -> RE: Operil P dojenčku? (12.1.2010 11:15:49)

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
Tako je, razen, če izrecno ne piše koliko dni po odprtju so že uporabne. (kot npr. Tobrex kapljice)

Ja - Tobrex, Tobradex, Ciloxan itd. to je vse uporabno samo 1 mesec po odprtju. Za Operil pa piše v navodilih, da so uporabne do datuma, navedenega na embalaži.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>