|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  34 35 [36] 37 38   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
6.1.2010 22:36:31   
indijancek
Ojla!

Malo sem prebrala, kako vam kaj gre. Meni ne rata vsak dan brez pregreškovuser posted image
Moram si vse te sezname GI, pa kombinacije nalepit na hladilnik,..

Ampak sem vesela, da sem že šesti dan brez čokoladic, piškotov ob kavi,...


Vsak začetek je težak!

(odgovor članu _ella_)
Neposredna povezava do sporočila: 876
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
6.1.2010 23:25:49   
TomTaylor
o super, zmeraj več nas jeuser posted image . Sem prav vesela, da yem odprla to temo, mi je ful lažje ker nisem sama v boju proti kilamuser posted image

Ena ugotovitev in eno vprašanje za dojilje:
Opažam, da imam ful več mleka pa nisem čist ziher ali zaradi hrane ali česa drugega (malenkost več popijem)? A je mogoče še katera to ugotovila?
Vprašanje; ali lahko tudi teža odstopa za kake 0,5 kg zaradi mleka??



_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu indijancek)
Neposredna povezava do sporočila: 877
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 6:53:41   
mamica2009
Dobro jutro ženskice
Kak smo kaj? Ste se naspale?Jaz se moram pohvalit da sem včeraj prvič zdržala brez pregreškov user posted image , upam da v naslednjih dneh tudi.

No pa še moj jedlinik danes:
ZAJTRK:polnozrnata štručka in bela kava
MALICA:jabolko
KOSILO:špinača in hrenovka
VEČERJA: jogurt z jabolkom

In seveda 2,5 litra zeliščnega čaja skozi dan

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 878
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 7:02:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: indijancek

Ojla!

Malo sem prebrala, kako vam kaj gre. Meni ne rata vsak dan brez pregreškovuser posted image
Moram si vse te sezname GI, pa kombinacije nalepit na hladilnik,..

Ampak sem vesela, da sem že šesti dan brez čokoladic, piškotov ob kavi,...


Vsak začetek je težak!




jutro


bravo, že to je velikouser posted image user posted image user posted image

jz sem tud sama nase ponosna k nisem zvečer,  ko sta si sine in možek naredila obložene kruhke, niti poskusila in sem pojedla samo jogurt in dva sirčkauser posted image


TT: mleko nastaja sproti, če že nekaj časa dojiš ( sem pozabila koliko iaš starga user posted image ) je zelo verjetno da se ti je mleko povečalo, ker bolj zdravo živiš vlaknine in tudi več spiješ in imaš boljšo možnost produktivnosti mleka, ja kar se tiče pa teže bi pa skor verjela da je možno da toliko odstopa k kot veš so prsa ful težka k so polnauser posted image



elle: aha pol lahko naredim zelje z krvavicouser posted image user posted image user posted image    super ga bom danes naredila


jz sem pa spila pol litra vode, zdaj pa pijem kavico, ko spijem pa kavico si bom pa počasi naredila napitek, imam kar tremo k ne vem kakšen je ukususer posted image je reku bratranc da se naj pustim presenetitiuser posted image

(odgovor članu indijancek)
  Neposredna povezava do sporočila: 879
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 7:04:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mamica2009

Dobro jutro ženskice
Kak smo kaj? Ste se naspale?Jaz se moram pohvalit da sem včeraj prvič zdržala brez pregreškov user posted image , upam da v naslednjih dneh tudi.

No pa še moj jedlinik danes:
ZAJTRK:polnozrnata štručka in bela kava
MALICA:jabolko
KOSILO:špinača in hrenovka
VEČERJA: jogurt z jabolkom

In seveda 2,5 litra zeliščnega čaja skozi dan



jutro tudi tebiuser posted image   naspali smo se sam je bila spet prekratka nočuser posted image bravo za brez pregreškovuser posted image user posted image user posted image

jz pa komaj čakam da grem v službo vsaj po tej strani k ne bom se pregrešila k bom mela polno laufanja in delauser posted image   po drugi strani pa ne bi šla še delat, vsaj še kakšnih 5 letuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamica2009)
  Neposredna povezava do sporočila: 880
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 7:32:40   
Tanchy
Jutro,

tudi mene mal zanima glede napitka Herbaline in sicer ali ga je mogoče kupiti tudi kje v trgovini, lekarni.....ker mi ni ravno do posrednikov....

Hvala, ja pa sporočim še moje jedilnike....

Lep dan!


_____________________________

Najlepše je živeti za svoje otroke!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 881
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 7:46:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tanchy

Jutro,

tudi mene mal zanima glede napitka Herbaline in sicer ali ga je mogoče kupiti tudi kje v trgovini, lekarni.....ker mi ni ravno do posrednikov....

Hvala, ja pa sporočim še moje jedilnike....

Lep dan!



ne se ga ne da kupiti, kupiš ga lahko preko neta in preko posrednikov, v trgovini ga pa nimajouser posted image

http://www.well-ness.eu/formula-1.html

še nekaj okus jagode odsvetujem ker bratranec pravi da je preveč arome in ni vreduuser posted image


< Sporočilo je popravil Cveka30 -- 7.1.2010 7:51:16 >

(odgovor članu Tanchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 882
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 8:03:05   
tasa_m
Dobro jutro.

Zunaj pa tak lepo sneži, da kar joj user posted image

Moj jedilnik za danes:
Z: jajčki in kavica,
malica jabolko al pa kak šluk jogurta
K: kislo zelje
V: jabolko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 883
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 8:06:16   
S*
Dobro jutro!

Joj, ste tako pridne s pisanjem jedilnikov, da vas komej dohajam. Jaz sem začela komaj ta ponedeljek in zaenkrat mi gre super, brez prekrškov. Grem pa jutri smučat za 5 dni, tako da ne vem kako bom to izpeljala. Sej za hrano niti ne bo tak velik problem, bol me skrbijo kuhana vina, pa čajčki z dodatki, brez katerih jaz na mrazu ne preživim user posted image .
Mah bo že, glavno da je volja, bom pa po smučanju spet 100% pridna.
Ker v nedeljo ne bom morala javit teže, mi pripišite kar tisto od prvega tehtanja.
Lep dan vam želim!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 884
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 8:24:00   
Teya D.
IZVIRNO SPOROČILO: S*

Dobro jutro!

Joj, ste tako pridne s pisanjem jedilnikov, da vas komej dohajam. Jaz sem začela komaj ta ponedeljek in zaenkrat mi gre super, brez prekrškov. Grem pa jutri smučat za 5 dni, tako da ne vem kako bom to izpeljala. Sej za hrano niti ne bo tak velik problem, bol me skrbijo kuhana vina, pa čajčki z dodatki, brez katerih jaz na mrazu ne preživim user posted image .
Mah bo že, glavno da je volja, bom pa po smučanju spet 100% pridna.
Ker v nedeljo ne bom morala javit teže, mi pripišite kar tisto od prvega tehtanja.
Lep dan vam želim!


Saj če spiješ kak čaj z medom ( sicer ima Gi 70, če se ne motim ), ne bo nič narobe. Samo potem ga probaj čim manj sladkat, raje uporabi malo sladila, pozneje pa še to odstraniš pa je. Jaz si moram dat vsaj eno tabletko saldila not ker čaja takega ne morem pit da je ne vem kaj, navadne vode pa sploh ne.
Super, da si se pridružila.user posted image

Indijancek  počasi se daleč pride pravijouser posted image user posted image , tako da kar vztrajat. Začetek je dober.

Spanje je bilo vredu ampak kot pravi Cveka30, noč je bila absolutno prekratkauser posted image .
Zjutraj pa smo tako rekoč drsali v vrtecuser posted image .

(odgovor članu S*)
Neposredna povezava do sporočila: 885
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 8:28:37   
Teya D.
Še jedilnik:

Z: polnozrnati kosmiči z mlekom, čaj
M: sadje
K: hrenovka, solata
V: jogurt, sadje

(odgovor članu Teya D.)
Neposredna povezava do sporočila: 886
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 8:35:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Teya D.

Še jedilnik:

Z: polnozrnati kosmiči z mlekom, čaj
M: sadje
K: hrenovka, solata
V: jogurt, sadje



u si me spolnila bom si jaz tud raje hrenovko skuhala pa solato jedla, moj možek bo pa dobu krvavico in zabelen krompir, solatouser posted image user posted image

no pri nas pa trenutno ne pada sneg, tako da je prov fletnouser posted image

aaaaaaaammmmmmmm sem hotela neki napisat pa mi je iz glave šlouser posted image

(odgovor članu Teya D.)
  Neposredna povezava do sporočila: 887
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 9:14:16   
hel32
Jutro

Se vam lahko še jaz pridružim, pravkar sem prebrala prvo stopnjo, sicer pa že od ponedeljka nekako poskušam, pa kr gre, morem rečt.
Upam, da me sprejmete, imam pa kr 20kg odveč in jih moram spravit dol.
Moj jedilnik za danes:
Z.sveže stisnjen sok 2 limon
2 nemastna jogurta z ovsenimi kosmiči
kava
k:surova zelenjava
teletina
brokoli
sir
Je v redu?

Kak se tehtate na 1 mesec, teden, jaz sem od ponedeljka zgubila že 2,5kg!

_____________________________

TJAŠA 11.8.1998 3050gr,52cm
MARKO LUKAS 6.9.2009, 3830gr, 51cm
MAJA LUCIJA 9.2.2011, 3800gr, 52cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 888
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 9:19:11   
S*
IZVIRNO SPOROČILO: Teya D.

IZVIRNO SPOROČILO: S*

Dobro jutro!

Joj, ste tako pridne s pisanjem jedilnikov, da vas komej dohajam. Jaz sem začela komaj ta ponedeljek in zaenkrat mi gre super, brez prekrškov. Grem pa jutri smučat za 5 dni, tako da ne vem kako bom to izpeljala. Sej za hrano niti ne bo tak velik problem, bol me skrbijo kuhana vina, pa čajčki z dodatki, brez katerih jaz na mrazu ne preživim user posted image .
Mah bo že, glavno da je volja, bom pa po smučanju spet 100% pridna.
Ker v nedeljo ne bom morala javit teže, mi pripišite kar tisto od prvega tehtanja.
Lep dan vam želim!


Saj če spiješ kak čaj z medom ( sicer ima Gi 70, če se ne motim ), ne bo nič narobe. Samo potem ga probaj čim manj sladkat, raje uporabi malo sladila, pozneje pa še to odstraniš pa je. Jaz si moram dat vsaj eno tabletko saldila not ker čaja takega ne morem pit da je ne vem kaj, navadne vode pa sploh ne.
Super, da si se pridružila.user posted image



Teya nisem mislila meda, ampak rum ali žganje user posted image   user posted image   user posted image , da ti malo pogreje kosti in požene kri po žilah.

Drugače pa sem se vam priklučila že takoj na začetku tukaj na forumu, samo se mi je zdelo brez veze se čez praznike obremenjevat s kombiniranjem hrane.

(odgovor članu Teya D.)
Neposredna povezava do sporočila: 889
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 9:30:53   
ZvitaLisica


Ena ugotovitev in eno vprašanje za dojilje:
Opažam, da imam ful več mleka pa nisem čist ziher ali zaradi hrane ali česa drugega (malenkost več popijem)? A je mogoče še katera to ugotovila?
Vprašanje; ali lahko tudi teža odstopa za kake 0,5 kg zaradi mleka??




Jaz dojim in sem se kar malo bala z dieto štartat. Zdaj nimam nekega občutka da je mleka več ali manj. Se mi pa zdi da je moje počutje precej boljše: ni zaspanosti čez dan, energije za pospravljat imam več,...skratka boljše se počutim. Bom to pripisala kar dieti, bo dobra motivacija.

Tehtanje: sem se tehatala skor 2x na dan, očitno prevekrat, saj mi je včeraj med pospravljanjem tehtnica 2x iz rok padla in se je pokvaril display. Tako dauser posted image ...se bom tehtala bolj poredko dokler ne nabavim noveuser posted image Vse je za nekaj dobrouser posted image user posted image user posted image user posted image

Sem pa bila včeraj v šopingu sem kupila: sirne namaze (Cottage sir ima fuuul manj kalorij od Lahkih LM namazov???), marmelado BS, pirin zdrob, čičeriko, laneno seme za v kruh,...

Moja včerajšnja specialteta, se jo splača poskusit, je hitro je narejeno in malo posode porabiš. Kar je najpomembneje ne rabite za ostale člane posebej kuhat.

Pečene ribe z zelenjavo in krompirjem

Za 2 odrasla in 1 otroka:
- dve srednje veliki ribi (po želji)
- 2 krompirja
- zelenjava (zmrznjena ali sveža: brokoli, ohrovt, cvetača, paradižnik jajčevec, paprika,...)
- česen
- peteršilj
- sol, poper

Na peki papir na sredino pekača položiš dve nasoljeni ribi, v vsako daš po vejico peteršilja in pol narezanega česna. Pokapaš o olivnim oljem (tudi pod ribice). Okrog rib na lističe (ali kakorkoli drugače) naribaš krompir. Daš pečt v pečico za 10 min na 180-200°C. Pripraviš ostalo zelenjavo (odmrzneš ali tudi ne, narežeš) in jo dodaš v pekač. Vse skupja malo posoliš in pečeš še 30- 40 min.
Pri kosilu enostavno krompirček odstopiš možu in ostalim. Dober tek!



(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 890
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 9:44:28   
brbončica
IZVIRNO SPOROČILO: hel32

Jutro

Se vam lahko še jaz pridružim, pravkar sem prebrala prvo stopnjo, sicer pa že od ponedeljka nekako poskušam, pa kr gre, morem rečt.
Upam, da me sprejmete, imam pa kr 20kg odveč in jih moram spravit dol.
Moj jedilnik za danes:
Z.sveže stisnjen sok 2 limon
2 nemastna jogurta z ovsenimi kosmiči
kava
k:surova zelenjava
teletina
brokoli
sir
Je v redu?

Kak se tehtate na 1 mesec, teden, jaz sem od ponedeljka zgubila že 2,5kg!

Jutro!
Hel32, dobrodošla med nami!
Tehtale se bomo vsakega 10-tega v mesecu.

Danes sem kupila zjutraj sojin namaz, a to lahko za zjutraj na kruh namažem?
LPuser posted image

(odgovor članu hel32)
Neposredna povezava do sporočila: 891
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 9:57:17   
Mala_Ajda
Ojla!
Meni se po Montinjaku ne uspe vzorno prehranjevat, ker ko sem naredila "inventuro" po zamrzovani skrinji, sem ugotovila, da večino zadev, ko jih skuhaš, dobi nesramno visok GI. Npr. bob, ki ima itak GI 40, se po kuhanju prelevi v zadevico s čednim 75-80 GI (različni viri pišejo v takšnih odstopanjih). OK, v zamrzovalni nimam le boba, imam pa grah, korenje, stročji fižol, fižol v zrnju itd. Ker ponavadi jemo ali čorbice, rižote in omake za testenine in nismo ne vem kaki jedci mesa (mejimo že skor na vegije), bi si zadevice morala kupovati. Mal mi je idiotsko hodit v trgovino, ker imam vse doma.
Za samo dieto bi imela le gobe, jajčevce, stročji fižol, nekaj cvetače in brokolija. Domače kozje mleko je mučno posnet, da postane light varianta user posted image .
Tako, da se bom držala načela manjših obrokov (deloma po načelih Montija, ker ne mislim brskat po hrani in izločat tistih nekaj grahkov, bobkov in podobnih zadevic, gibanja, gibanja in še 1x gibanja. Danes imam že kidanje doma in v službi v rokah, če preračunam sem kidala dve dobri uri, popoldne pa grem na tekaške smuči (na žalost s čelko na glavi), vmes pa s sinom na sani. Zvečer pa še trebušnjaki, če mi bo ratal.
Aja, včeraj sem jedla morske sadeže in zelenjavo (cvetača, brokoli in kalčke soje), ostali pa še riž zraven. ta glavni obrok sem pojedla šele ob 19. uri, ker smo prej kidal sneg, da smo do domače hiše lahko prišli z avtom in danes zjutraj me je čakala enaka naloga.

Danes pa bom naredila narastek s porom in gobami (nekaj podobnega je v Motijevih receptih) za kosilo oz. testo je že narejeno:
- zgnetla sem testo iz 200 g polnozrnate moke in 50 g masla ter enega rumenjaka. Testo sem dala počivat na hladno.
-ko pridem domov bom zdušila por in gobe na malo olivnega olja.
- naredila bom preliv iz 2 jajc in sojine smetane ( v originalu je kisla smetana)
- naribala bom testo v pekač, ga poravnala in ga 15 minut pekla v pečici, potem pa bom na testo naložila por in gobe (v originalu so šampinjoni) in prelila z vtepenimi jajci in smetano ter zapekla do zlato rjave barve.
Jaz bom v svojem deležu pojedla le nadev, testo bom odstopila komu drugemu.

(odgovor članu brbončica)
Neposredna povezava do sporočila: 892
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 10:50:12   
_ella_
IZVIRNO SPOROČILO: Mala_Ajda

Danes pa bom naredila narastek s porom in gobami (nekaj podobnega je v Motijevih receptih) za kosilo oz. testo je že narejeno:
- zgnetla sem testo iz 200 g polnozrnate moke in 50 g masla ter enega rumenjaka. Testo sem dala počivat na hladno.
-ko pridem domov bom zdušila por in gobe na malo olivnega olja.
- naredila bom preliv iz 2 jajc in sojine smetane ( v originalu je kisla smetana)
- naribala bom testo v pekač, ga poravnala in ga 15 minut pekla v pečici, potem pa bom na testo naložila por in gobe (v originalu so šampinjoni) in prelila z vtepenimi jajci in smetano ter zapekla do zlato rjave barve.
Jaz bom v svojem deležu pojedla le nadev, testo bom odstopila komu drugemu.

Se sliši mamljivo, samo ne vem zakaj pa testo ne bismela jesti?  TT komentira

pa grah, korenje, stročji fižol, fižol v zrnju itd.  pa sej to lahko ješ, samo korenje pač surovo

< Sporočilo je popravil _ella_ -- 7.1.2010 10:51:40 >

(odgovor članu Mala_Ajda)
Neposredna povezava do sporočila: 893
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 12:00:05   
Mala_Ajda
Zato, ker imajo stročnice, ko jih skuhaš višji GI. Meja za začetno fazo je 35.
Primer bob sem že omenila, grah pa iz 40, ko je surov, naraste na 48. Fižol ravno tako.
Mal sem pregledala npr. temo: http://montignac.mojforum.si/montignac-about29.html 
In ker v začetni fazi zmanjševanja telesne teže, ki je odvisna od količine prekomerne teže. Poleg preudarne izbire maščob in proteinov, je v prvi fazi bistvenega pomena uživanje primernih ogljikovih hidratov, in sicer tistih z glikemičnim indeksom, manjšim ali enakim 35. Cilj je uživanje obrokov, ki ne spodbujajo visoke ravni sladkorja v krvi. Preudarna izbira hrane bo ne samo preprečila kopičenje maščobe (lipogeneza), temveč tudi spodbudila procese zmanjševanje že nakopičenih maščob (lipoliza), s tem, ko se bo potrošila odvečna energija (termogeneza).
Ta odstavek zgoraj sem prilepila iz M. foruma.

(odgovor članu _ella_)
Neposredna povezava do sporočila: 894
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 12:04:07   
Mala_Ajda
Aja, testo pa odpade, ker je narejeno z maslom user posted image ... Za maslo pa veš, da ga ne smeš.
Pa smo tam. Me spominja na pesmico:Kaj naj si skuham
kaj naj pojem
kaj naj si spečem
kaj sploh še smem
kaj naj pogoltnem
kako naj vem
pri vsaki stvari
je en problem.
(T. Domicelj)user posted image Tako, da bom jaz malo hvatala krivine ...

(odgovor članu Mala_Ajda)
Neposredna povezava do sporočila: 895
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 12:07:32   
Tonchka
Hello punce!

No, jaz sem uspešno preživela prva dva dneva z Montijevim prehranjevanjem. Upam, da bo šlo. Jaz nekako ne morem imeti jedilnikov za več dni vnaprej, ker jem čisto po trenutnem navdihu. So mi pa vaši jedilniki dali kar precej idej. user posted image Ločevalne diete pa ne bi mogla vzdržati najbrž niti en dan. Enostavno bi ratala čisto depresivna, če bi že vnaprej za 3 mesece vedela natanko kaj, koliko in kdaj moram jesti. Tako, da vse pohvale tistim, ki to zmorejo.  Jaz za zajrtk vedno jem PZ kruh s sadnim namazom in obvezno tapravo kavo z malo mleka. Tega si ne pustim vzeti.  Držte se in čimmanj grehovuser posted image .

(odgovor članu _ella_)
Neposredna povezava do sporočila: 896
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 12:16:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: hel32

Jutro

Se vam lahko še jaz pridružim, pravkar sem prebrala prvo stopnjo, sicer pa že od ponedeljka nekako poskušam, pa kr gre, morem rečt.
Upam, da me sprejmete, imam pa kr 20kg odveč in jih moram spravit dol.
Moj jedilnik za danes:
Z.sveže stisnjen sok 2 limon
2 nemastna jogurta z ovsenimi kosmiči
kava
k:surova zelenjava
teletina
brokoli
sir
Je v redu?

Kak se tehtate na 1 mesec, teden, jaz sem od ponedeljka zgubila že 2,5kg!


sam to je pa mal preveč, k po montiju se počas hujša in ta počasna dijeta je tudi zdrava dijetauser posted image

(odgovor članu hel32)
  Neposredna povezava do sporočila: 897
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 12:18:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mala_Ajda

Aja, testo pa odpade, ker je narejeno z maslom user posted image ... Za maslo pa veš, da ga ne smeš.
Pa smo tam. Me spominja na pesmico:Kaj naj si skuham
kaj naj pojem
kaj naj si spečem
kaj sploh še smem
kaj naj pogoltnem
kako naj vem
pri vsaki stvari
je en problem.
(T. Domicelj)user posted image Tako, da bom jaz malo hvatala krivine ...


ja ta pesem glih sede na to temouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mala_Ajda)
  Neposredna povezava do sporočila: 898
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 12:19:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mala_Ajda

Zato, ker imajo stročnice, ko jih skuhaš višji GI. Meja za začetno fazo je 35.
Primer bob sem že omenila, grah pa iz 40, ko je surov, naraste na 48. Fižol ravno tako.
Mal sem pregledala npr. temo: http://montignac.mojforum.si/montignac-about29.html 
In ker v začetni fazi zmanjševanja telesne teže, ki je odvisna od količine prekomerne teže. Poleg preudarne izbire maščob in proteinov, je v prvi fazi bistvenega pomena uživanje primernih ogljikovih hidratov, in sicer tistih z glikemičnim indeksom, manjšim ali enakim 35. Cilj je uživanje obrokov, ki ne spodbujajo visoke ravni sladkorja v krvi. Preudarna izbira hrane bo ne samo preprečila kopičenje maščobe (lipogeneza), temveč tudi spodbudila procese zmanjševanje že nakopičenih maščob (lipoliza), s tem, ko se bo potrošila odvečna energija (termogeneza).
Ta odstavek zgoraj sem prilepila iz M. foruma.


a viš tega pa nisem vedelauser posted image

(odgovor članu Mala_Ajda)
  Neposredna povezava do sporočila: 899
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
7.1.2010 12:22:35   
Drnula


Ena ugotovitev in eno vprašanje za dojilje:
Opažam, da imam ful več mleka pa nisem čist ziher ali zaradi hrane ali česa drugega (malenkost več popijem)? A je mogoče še katera to ugotovila?
Vprašanje; ali lahko tudi teža odstopa za kake 0,5 kg zaradi mleka??



Jaz dojim in sem se kar malo bala z dieto štartat. Zdaj nimam nekega občutka da je mleka več ali manj. Se mi pa zdi da je moje počutje precej boljše: ni zaspanosti čez dan, energije za pospravljat imam več,...skratka boljše se počutim. Bom to pripisala kar dieti, bo dobra motivacija.


Jaz sem začela z montijem ca mesec in pol po porodu. Mleka imam skozi dovolj vendar vem da manj kot pri 1user posted image , ko sem imela joške skozi nabite kot bombe. Zdaj skoraj nikoli. Dejstvo je, da pri montiju JEŠ, ješ veliko oz. dovolj in zato ne  bi smelo biti premalo mleka. Pomembno je pa da tudi veliko piješ. Povečanje mlekam imaš morda tudi zaradi novega navala?? zaradi večjih potreb?? meni se to zgodi na kak mesec. Kar na 1x me čist scuza in potem začnem proizvajat očitno mal večjo količino user posted image recimo user posted image
0,5 kg gor dol je čaz dan hitro. Lahko že malo bolj zadržuje vodo, tudi mleko malo vpliva, al pa recimo velika potreba user posted image

ZvitaLisica - mar ni super boljše počutje! Jaz tudi to opazim hitro in se mi na počuju pozna že kak zgrešen obrok ali če se najem zjutraj suhih mesnin se potem zmeri počutim zaspano in zbito.

Jaz sem danes za zajtrk pospravila še en kos čebulne pite in sem še zmeri sitauser posted image Zdaj moram počasi naštudirat kaj za kosilo. Hladinik imamo čist opustošen.

(odgovor članu ZvitaLisica)
Neposredna povezava do sporočila: 900
Stran:   <<   < Prejšnja stran  34 35 [36] 37 38   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  34 35 [36] 37 38   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Teden otroka®: Otrok – nepopisan list
Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na ...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?