|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ženske vojakinje?
11.12.2009 8:22:19   
madela
Torej malo berem te Coltove teme in ker so meni osebno te stvari cool,me zanima kako mišljenje imate glede žensk v slovenski vojski?
Se vam zdi,da je to vseeno še vedno bolj moško opravilo,ali pa bi se morda katera od vas tudi odločila za tak poklic?
Sicer nimam informacije koliko,ampak se mi zdi,da je sedaj v teh vodah kar nekaj žensk.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 8:46:18   
Tejči
Hm, malo pa sem vseeno starokopitna in mi nekako zenske ne sodijo v vojsko..ok, za kaksno delo v pisarni ja, na terenu pa, bognedaj da do cesa pride, ker bi se jih vecina posrackala.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 8:51:59   
ajataja
Jaz imam sestrično vojakinjo tak da sem navajena na to.Trenutno je na porodniški,ima pa dva majhna otroka pa se ne misli temu odpovedat.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 8:57:31   
Zoja Lara
Jaz nebi nikoli delala v vojski- sem preveč nežna. Po eni strani občudujem ženske, ki se odločijo za ta poklic, ampak klko jih poznam so to pač bolj moški tipi žensk, al pa so hude športnice.user posted image

Po moje jim je kr težko, že zato ker so v manjšini. user posted image

Pa nasplošno moraš bit za zaposlitev v vojski ful discipliniran in poslušen. Takšen, kot je ukaz, tako moreš naredit pa ne preveč s scojo glavo razmišljat. Baje, no. Tak sem čula.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 9:01:30   
mika
Men se vojakinje ne zdijo nič presenetljivega. Sama osebno ne bi mogla bit, ker fizično nisem dovolj močna. Sicer bi si to lahko pridobila, ampak to ni zameuser posted image .

Kar se pa tiče moškega kolektiva, je pa itak zakon. Nihče ne dela panike, ne sprašuje 100x eno in isto, veliko lažje se je dogovarjat ipd....V takšnem pa  delamuser posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 9:03:12   
liliana
Meni se zdi, da ženska »ne sodi na bojišče"…
Poklica vojakinje si ne predstavljam zgolj kot kondicijske treninge in treninge streljanja, ter kot zaposlitev za nedoločen čas…..ampak vojak oz. vojakinja mora biti pripravljena tudi na kaj hujšega….gledati mrtve, ustreliti koga, se boriti…..vojakinja pa na nek način nosi v sebi dva vedenjska koncepta – moškega in ženskega, kar jo dela tudi malo zmedeno…..in ne redko se lahko pri tem kaj zalomi….ker istočasno ne moreš biti »možat« in »ženski«…in in ženska fizično nikoli ne bo enakovredna moškemu.....


(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 9:20:21   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Meni se zdi, da ženska »ne sodi na bojišče"…
Poklica vojakinje si ne predstavljam zgolj kot kondicijske treninge in treninge streljanja, ter kot zaposlitev za nedoločen čas…..ampak vojak oz. vojakinja mora biti pripravljena tudi na kaj hujšega….gledati mrtve, ustreliti koga, se boriti…..vojakinja pa na nek način nosi v sebi dva vedenjska koncepta – moškega in ženskega, kar jo dela tudi malo zmedeno…..in ne redko se lahko pri tem kaj zalomi….ker istočasno ne moreš biti »možat« in »ženski«…in in ženska fizično nikoli ne bo enakovredna moškemu.....




jaz mislim, da tu nima veze možatost in ženstvenost, v obeh spolih nekaj ženskih hormonov in nekaj moških, le procent je drugačen. Zame je polic zdravnika oz. zdravnice veliko bolj hud, predvsem na urgenci, ker tam je pravi boj, pa koliko ljudi jim pred očmi umre.

Res pa je da ni vsak za vsak poklic. In HB za to. Je pa to gotovo poklic, ki zahteva predvsem psihično močno osebo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 9:23:58   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Meni se zdi, da ženska »ne sodi na bojišče"…
Poklica vojakinje si ne predstavljam zgolj kot kondicijske treninge in treninge streljanja, ter kot zaposlitev za nedoločen čas…..ampak vojak oz. vojakinja mora biti pripravljena tudi na kaj hujšega….gledati mrtve, ustreliti koga, se boriti…..vojakinja pa na nek način nosi v sebi dva vedenjska koncepta – moškega in ženskega, kar jo dela tudi malo zmedeno…..in ne redko se lahko pri tem kaj zalomi….ker istočasno ne moreš biti »možat« in »ženski«…in in ženska fizično nikoli ne bo enakovredna moškemu.....




se zelo strinjam.

jaz še policajka ne bi mogla biti....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 9:25:28   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Jaz imam sestrično vojakinjo tak da sem navajena na to.Trenutno je na porodniški,ima pa dva majhna otroka pa se ne misli temu odpovedat.


Če sama ne bi imela otrok,bi se verjetno takoj odločila za ta poklic. Vendar mi ne da,da bi pustila otroke.
In kako se tvoja sestrična počuti v tem timu?

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 9:27:54   
uškinamama
no vsaj ena tema kjer lahko napišem NIKOLI, ne bi bila vojakinja.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 9:29:10   
madela
Žal ne poznam nobene vojakinje osebno,tako da bi težko rekla koliko so žentvene in koliko imajo
moških hormonov v sebi,ampak recimo za primer...tista punca(žal ne vem imena),ki je sodelovala v sanjskem moškem je recimo slovenska vojakinja. In meni osebno se zdi punca na mestu. Nič ji ne manjka žensvenost,vsaj videt je bilo tako.
Joj,kako ji je že ima...?

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 9:33:06   
madela
Nataša Kirn-sem se spomnila user posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 9:37:56   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: madela

Nataša Kirn-sem se spomnila user posted image


eh, ta je pač glumica.

ta že ni na terenu. v afganistanu na primer....bi si kak nohtek zlomilauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 9:40:46   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: madela

Nataša Kirn-sem se spomnila user posted image


eh, ta je pač glumica.

ta že ni na terenu. v afganistanu na primer....bi si kak nohtek zlomilauser posted image


user posted image user posted image user posted image
Zdaj sem se pa nasmejala do solz!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 9:47:19   
ALWAYS LARA
men se poklic vojak in vojska na splošno zdi trapasta. tko da??!!

drgač sem pa od vojaka slišala, da je reku, da so ženske, ki so v vojski al možače al pa lahke user posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 9:49:15   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Meni se zdi, da ženska »ne sodi na bojišče"…
Poklica vojakinje si ne predstavljam zgolj kot kondicijske treninge in treninge streljanja, ter kot zaposlitev za nedoločen čas…..ampak vojak oz. vojakinja mora biti pripravljena tudi na kaj hujšega….gledati mrtve, ustreliti koga, se boriti…..vojakinja pa na nek način nosi v sebi dva vedenjska koncepta – moškega in ženskega, kar jo dela tudi malo zmedeno…..in ne redko se lahko pri tem kaj zalomi….ker istočasno ne moreš biti »možat« in »ženski«…in in ženska fizično nikoli ne bo enakovredna moškemu.....




jaz mislim, da tu nima veze možatost in ženstvenost, v obeh spolih nekaj ženskih hormonov in nekaj moških, le procent je drugačen. Zame je polic zdravnika oz. zdravnice veliko bolj hud, predvsem na urgenci, ker tam je pravi boj, pa koliko ljudi jim pred očmi umre.

Res pa je da ni vsak za vsak poklic. In HB za to. Je pa to gotovo poklic, ki zahteva predvsem psihično močno osebo.



A da ne....zakaj pa imamo ločene moške in ženske wcje.....zakaj v športnih disciplinah moški ne tekmujejo skupaj z ženskami ampak ločeno......?

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 9:50:48   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: ALWAYS LARA

men se poklic vojak in vojska na splošno zdi trapasta. tko da??!!

drgač sem pa od vojaka slišala, da je reku, da so ženske, ki so v vojski al možače al pa lahke user posted image



V vojski morajo biti možače,če hočejo to opravljat. Sam službo in zasebnost je treba ločit,a ne?
Tisto,da pa so lahke....to je samo mnenje nekaterih moških,ki še ne dohajajo enakopravnosti in so jezni,da so sploh ženske tam. Ni pa tudi izključeno,ampak ne rabimo posploševat.
Ok,to zdaj bolj sebe branim,ker bi šla v to,pa nisem možača,še manj pa lahka user posted image

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 9:57:03   
bučkabb
a ni una Nataša istopla iz vojske, ker se kao ni razumela z nadrejenimi

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 9:58:02   
Naja31
V SV je 15% pripadnic stalne sestave, kar je med najvišjimi deleži med ostalimi članicami NATO.

Ne vem zakaj ženske ne bi sodile v vojsko, na določenih mestih to nalogo opravljajo še bolje kot moški. Ni vse samo v fizični sili. Poznam kar nekaj punc vojakinj, v zasebnem življenu so še bolj "ženske" od večine žensk, tako da o neki možatosti ni govora.

Jaz sem pred leti imela to željo, pa so me potem zdravstveni razlogi zaustavili. Zdaj pa se z vojsko ukvarjam na drugi način.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 10:00:00   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


A da ne....zakaj pa imamo ločene moške in ženske wcje.....zakaj v športnih disciplinah moški ne tekmujejo skupaj z ženskami ampak ločeno......?



kaj ma WC veze z možatostjo in ženstvenostjouser posted image , pa šport in poklic user posted image , zame je tudi poklic smetarja bolj moški, pa ga ženske pridno opravljajo, pa poklic šoferja tovornjaka tudi, pa še ogromno je takih.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 10:23:54   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: end1


kaj ma WC veze z možatostjo in ženstvenostjouser posted image , pa šport in poklic user posted image , zame je tudi poklic smetarja bolj moški, pa ga ženske pridno opravljajo, pa poklic šoferja tovornjaka tudi, pa še ogromno je takih.



WC ima vse z delitvijo na moške in ženske in s tem z možatostjo in ženstvenostjo.....in ta delitev moških in ženskih wcjev se nam zdi povsem normalna, celo naravna.......nekje na neki misiji, na nekem bojišču zaradi določenih razmer te delitve ni....

Povsem naravna se nam zdi tudi delitev po spolu v športnih disciplinah......a v vojski pa se nam naj zdi povsem naravno, da ženska nosi 60 kg na ramah dva dni v breg enakovredno kot moški....user posted image seveda bo moški kolega to pričakoval od nje....saj mu vendar želi biti enakovredna in ne bo nosil namesto nje ali ji pomagal......

Vojska ni zgolj nek klasičen poklic.....in je potrebno še upoštevati nekaj tisočletno tradicijo moških v tem in zaradi tega je to poklic, ki je izredno občutljiv na mešanje spolov....in se moškim vojakom zdi mogoče nenaravno, da baba hodi na njihov wc in je še tako predrzna, da se zmrduje, da ni pokrova zaprl.....in zaradi takih situacij lahko pride do napetosti in incidentov.....ker moramo tudi razumeti, da nekje na Kosovu ali v Afganistanu razmere niso tako prijazne kot v kaki slovenski vojašnici......

Vendar pa danes z že kar pretiranim feminizmom radi pozabljamo na določene, vendar zelo pomembne, tradicionalne elemente, ki so v ljudeh globoko zakoreninjeni in se ne dajo "izključiti" iz zavesti od danes do jutri......

Ženske z odprtimi rokami sprejemamo dogmo, da razlik med spoloma ni....da smo povsem enakovredne moškemu....vendar to ni res, ker ni naravno....naj si je Salome vseeno dala vgraditi luliko in pimpeka odrezati, je po fizični moči še vedno moški in bo kot keks pometla fizično s kakršnokoli žensko......

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 10:51:50   
baguSka
ali pa bi se morda katera od vas tudi odločila za tak poklic?


mene vlece ja...


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 10:53:49   
baguSka
….gledati mrtve, ustreliti koga, se boriti….


ok.. nism vec zihr... user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 10:55:11   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

no vsaj ena tema kjer lahko napišem NIKOLI, ne bi bila vojakinja.


nikoli ne reci nikoli!!user posted image


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ženske vojakinje?
11.12.2009 10:56:30   
baguSka
Ok,to zdaj bolj sebe branim,ker bi šla v to,pa nisem možača,še manj pa lahka user posted image


user posted image user posted image ja ja...


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Prvi otrok
Anjuša

Pri kateri starosti ste imeli svojega prvega otroka?

18-21 (15%)

22-25 (31%)

26-29 (35%)

30-33 (14%)

34-37 (3%)

več kot 37 (1%)


Število vseh glasov: 320

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!