|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 13:50:30   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Sine je bil zelo živahen in so ga začele filat s s tabletami.



user posted image
ubijem jih.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 13:50:46   
Felicity
Mah, ne vem, meni je ful sumljivo ...

Sicer je pa vzgojiteljica ( če so navedbe resnične)  za na disciplinsko komisijo in adijo služba. Drugega ne vidim. Da je ne slučajno premestijo kam drugam.

Da mi meni vzeže otroka za noge s kolebnico ali s koprivami po rokah, ne samo ravnateljice, še koga drugega dobi na obisk. user posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 13:52:14   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: mika


V naši podružnični šoli, je učiteljica, v sodelovanju s socialno delavko in neko noro pediatrinjo, dajala otroku zdravila za hiperaktivnost, brez materine vednosti.
isti trenutek, ko je mati to izvedela, je naredila takšen rastur, da so učiteljico premestili v matično šolo.



a tak človek še vedno lahko potem dela v šolstvu? z otroci? ja res fajn no...kaj so z unima dvema primerkoma naredili?!
katastrofa....

pa da se navežem pe na prvi post: kje, za hudiča, so bli starš teh otrok?! da se to tolko časa dogaja in noben nič ne reče?! sej ne vem, kdo je večji kreten, vzgojiteljica, če je res to delala, al starši, ki niso takoj ukrepali....


< Sporočilo je popravil urška -- 19.6.2009 13:53:37 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 13:54:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Možno je marsikaj, ampak tole ne. Da bi se tako dolgo dogajalo, pa nobeden od staršev ni ukrepaluser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  ....pa kaj še.

Ma brezveze, da sploh pišem, kaj bi nardila v takšnem primeru.........


V naši podružnični šoli, je učiteljica, v sodelovanju s socialno delavko in neko noro pediatrinjo, dajala otroku zdravila za hiperaktivnost, brez materine vednosti.
isti trenutek, ko je mati to izvedela, je naredila takšen rastur, da so učiteljico premestili v matično šolo. Z otrokom pa naenkrat ni bilo več težav.

Tako da se dogajajo grdobije, ampak takrat se ukrepa.



Ta zdravnica bi morala ostat brez licence. To so hude kršitve zdravniškega kodeksa in take je treba sodno preganjat, ker če si že tole privošči, ne smem pomislit kaj vse in komu predpisuje zdravila....fak no.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 14:06:11   
ksenija12
če se to zares dogaja, bi jaz na tvojem mestu obvestila vse možne medije od tv,časopisa, brezplačnikov, revij, radijev...Ker dokler bodo starši o tem molčali ali samo razpravljali med seboj na forumih se ne bo nič spremenilo, so pa razmere kot lahko berem na forumih v nekaterih vrtcih katastrofalne...Svetujem da če vsaj malo sumiš, da je nekaj resnice na tem, spraviš to v javnost. Če ne drugega, bodo s takimi in podobnimi obupnimi prijemi prenehali drugod, ker se bodo ustrašili 'javnosti', če veš kaj mislim rečt.
Sicer pa mislim, da bi morale takoj izvest nadzor tudi pristojne državne institucije.

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 14:12:13   
Nea_teja_
Da bi se kej takega zgodilo mojim hčeram naredim tak rastur da bi ostali vsi udeleženi brez službe pa še kej zraven in ne samo bili premeščeni.
Če pa ni prevelika skrivnost a lahko vsaj napišeš v kateri občini se je oz naj bi se dogajalo.

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 14:18:00   
oka
Zdravo, včeraj smo imeli sejo sveta staršev in ne morem verjet kaj se dogaja v vrtcu XXXX. Vzgojiteljica poliva otroke z mrzlo vodo, jih da spat brez kosila, jih s koprivami po rokah in nogah, otroke zveže, okrog nog, s kolebnico, pozimi je določila enega otroka, v katerega so potem morali vsi otroci metati kepe, otrok ne previja,... groza. Zdaj so jo prestavili v XXXX, povedala pa je pomočnica, ker očitno ni mogla več tega prenašati. To se je dogajalo že lani in nadaljevalo letos, večkrat so rekli ravnateljici, ampak ona nič. In baje je ta vzgojiteljica domačinka, zato nočejo starši obešati na veliki zvon. Vzgojiteljica pa je sedaj na bolniški. ne morem verjet, da se to lahko dogaja


Ne vem, jaz tega ne verjamem oz. če priznam nočem verjet. Čudno mi je predvsem to, da nihče od staršev ni nič ugotovil. Pa sej se ja stiske otrok hitro odrazijo na obnašanju. Mislim, v naši skupini so jim samo zamenjali pomočnico, pa je večina otrok imela kar precejšnje težave in spremembo obnašanja..., tako, da bi tako maltretiranje in zlorabljanje otrok šlo skozi brez vidnih posledic? Malo mi je čudno. Pa še nekaj, če je to pomočnica povedala šele ko ni mogla več prenašat, je, oprostite izrazu, čisto isti gnoj kot ta vzgojiteljica. Če je vse to res, bi morala takoj, prvi trenutek, ko je videla tako ravnanje do ravnateljice in zaščititi otroke. Pa strah za službo in ugled gor al pa dol.  Madona govora je o otrocih, ki se še ne znajo braniti.
Ma ne vem, meni je vse skupaj čudno, zelo.

< Sporočilo je popravil oka -- 19.6.2009 14:24:31 >

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 14:25:17   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: oka

Zdravo, včeraj smo imeli sejo sveta staršev in ne morem verjet kaj se dogaja v vrtcu XXXX. Vzgojiteljica poliva otroke z mrzlo vodo, jih da spat brez kosila, jih s koprivami po rokah in nogah, otroke zveže, okrog nog, s kolebnico, pozimi je določila enega otroka, v katerega so potem morali vsi otroci metati kepe, otrok ne previja,... groza. Zdaj so jo prestavili v XXXX, povedala pa je pomočnica, ker očitno ni mogla več tega prenašati. To se je dogajalo že lani in nadaljevalo letos, večkrat so rekli ravnateljici, ampak ona nič. In baje je ta vzgojiteljica domačinka, zato nočejo starši obešati na veliki zvon. Vzgojiteljica pa je sedaj na bolniški. ne morem verjet, da se to lahko dogaja


Ne vem, jaz tega ne verjamem oz. če priznam nočem verjet. Čudno mi je predvsem to, da nihče od staršev ni nič ugotovil. Pa sej se ja stiske otrok hitro odrazijo na obnašanju. Mislim, v naši skupini so jim samo zamenjali pomočnico, pa je večina otrok imela kar precejšnje težave in spremembo obnašanja...,


Jaz pa čisto verjamem. Otroci so mai, prav veliko povedati ne znajo, pa pri vas je bila nenadna sprememba, tili so pa očitno to bolnico imeli že od vsega začetka.
Jvala bogu, da je pomočnica ovedala, morala bi pa vsekakor že prej. Na njej je pecej odgovornosti, kajti ona je pa (upam) zdrava.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 14:28:51   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Ma halo no? Jaz temu ne verjamem, ker so disciplinske že zaradi nepazljivosti vzgojiteljice, kaj šele zaradi teh tepežev, maltretiranj...


Sploh ni nujno. Vse je odbisno od ravnateljice. Tam se lahko vse ustavi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 14:36:42   
Žaži
Te zgodbe pa skoraj ne verjamem...........mislim, v tak vrtec noben otrok nebi hotel hoditi, zjutraj bi bilo enega dretja in vreščanja, če bi otroke vezali s kolebnicami bi bili otroci polni odrgnin, mehurjev od kopriv, od polivanja z mrzlo vodo bi bili mokri, vsi po vrsti bi imeli vnetja riti, če bi bili 8 ur ali več v isti plenici in da se od cele skupine niti en starš ne zbuni, ker je vzgojiteljica iz istega krajauser posted image .

Pa kaj še, naša je tudi iz istega kraja, pa mi je to prav eno figo mar, če bi moj otrok prišel iz vrtca kakorkoli sumljivo poškodovan bi dobila toliko po glavi, da zase nebi vedela, jaz pa tudi sigurno nebi otroka vsako jutri v tak vrtec peljala, jaz pa mirne duše šla v službo, medtem, ko bi vedela da mojega otroka nekdo maltretirauser posted image .

In igralnice so blizu skupaj, tudi če bi njena pomočnica to vedela in bila tiho, bi to videle in predvsem otroke slišale vzgojiteljice v drugih igralnicah in menda ne boš trdila, da je cel vrtec v enem paktu in vsi otroke maltretirajo!

Pa da gredo brez kosila spat? Ja, in kaj pol ona naredi s kosili za recimo 12 otrok? A vse poje, domov znosi ali kako, da se jim vsaj v kuhinji nebi zdelo sumljivo zakaj gre cel voziček hrane v igralnico in cel voziček pride nazaj.

Mah, kako bul shituser posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 14:45:36   
oka
Jaz pa čisto verjamem. Otroci so mai, prav veliko povedati ne znajo, pa pri vas je bila nenadna sprememba, tili so pa očitno to bolnico imeli že od vsega začetka.
Jvala bogu, da je pomočnica ovedala, morala bi pa vsekakor že prej. Na njej je pecej odgovornosti, kajti ona je pa (upam) zdrava.


Kaj pa vem. A misliš, da otrok, ki redno doživlja tako stisko (ker hodit v varstvo k taki poštatni osebi je stiska in to huda) ne bi pokazal nič? Čisto nič jutranjega joka, čisto nič strahu, spremembe obnašanja. Ja imeli so jo od začetka ampak to nima nobene veze. Sliši se tako, kot da bi bili zato tega maltretiranja vajeni in bi jim bilo nekaj vsakdanjega. Nisem psihologinja ampak po mojem to ne bo držalo. In da starši tega ne bi opazili? Ne vem kam oz. koga so potem gledali.
Ja hvala bogu, da je povedala ampak to nikakor ne opravičuje dejstva, da je bila eno leto tiho. ENO LETO je tiho gledala vse skupaj???!!! user posted image
Vse skupaj je čudno, res zelo čudno. Najhuje pri vsem tem pa je, da so vmešani otroci. Seveda, če je to res, če ne gre slučajno za hudo obrekovanje, prenapihovanje itd...

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 14:54:30   
Anonimen
Naša 1 letnica se je ustrašila gungance, ker so jo za njo popekle koprive in sam zagleda gunganco, pa je vreščanje, tak da sklepam, da gredo otroci z odporom v vrtec, če se kaj takega dogaja tam. Zato mi je to lari fari. Če pa je že to res, sem zgrožena nad starši, ne nad vzgojiteljicami. Ker tolk časa to opazovat, se pogovarjat kao med starši...to mi je pa za kozlat.user posted image Treba je ukrepat, sej nismo v srednjem veku, da se tako vzgaja otroke.

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 15:43:26   
Virtualna
Meni gre na bruhanje, ko vse tole berem user posted image

_____________________________

16.6.2009 dobili prvi zobek ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 15:49:55   
karmy
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: higuys

 
Da kdo takole maltretira in se izživlja nad najinim otrokom , mater da njo obesim ...
 
 


user posted image enako sem jaz pomislila.


enako


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 15:53:14   
ječi12
no js vrjamem da se to dogaja...je moja prjatlca živa priča kako je ženska počela grdobije z otroci...pol so pa sicer dal ravnateljici pritožbo pa je pol dobila nek ukrep je zadeva še u teku,ampak dela še vedno v vrtcu(zaenkrat) pa točno vejo kakšna je...

primer...če je otrok naprimer neješč ga je slila da je jedu,pol k je meu pa dost pa bruhu,je pa tisto pobrala pa mu dajala z bruhajem vred....user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 15:55:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ječi12

no js vrjamem da se to dogaja...je moja prjatlca živa priča kako je ženska počela grdobije z otroci...pol so pa sicer dal ravnateljici pritožbo pa je pol dobila nek ukrep je zadeva še u teku,ampak dela še vedno v vrtcu(zaenkrat) pa točno vejo kakšna je...

primer...če je otrok naprimer neješč ga je slila da je jedu,pol k je meu pa dost pa bruhu,je pa tisto pobrala pa mu dajala z bruhajem vred....user posted image


Jaja, no sej zdej je pa itak že vse ratalo neberljivo. Je mogla bit pa res ena iz "stare"šole in stara kot pehta.user posted image

(odgovor članu ječi12)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 16:11:18   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: oka

Jaz pa čisto verjamem. Otroci so mai, prav veliko povedati ne znajo, pa pri vas je bila nenadna sprememba, tili so pa očitno to bolnico imeli že od vsega začetka.
Jvala bogu, da je pomočnica ovedala, morala bi pa vsekakor že prej. Na njej je pecej odgovornosti, kajti ona je pa (upam) zdrava.


Kaj pa vem. A misliš, da otrok, ki redno doživlja tako stisko (ker hodit v varstvo k taki poštatni osebi je stiska in to huda) ne bi pokazal nič? Čisto nič jutranjega joka, čisto nič strahu, spremembe obnašanja. Ja imeli so jo od začetka ampak to nima nobene veze. Sliši se tako, kot da bi bili zato tega maltretiranja vajeni in bi jim bilo nekaj vsakdanjega. Nisem psihologinja ampak po mojem to ne bo držalo. In da starši tega ne bi opazili? Ne vem kam oz. koga so potem gledali.
Ja hvala bogu, da je povedala ampak to nikakor ne opravičuje dejstva, da je bila eno leto tiho. ENO LETO je tiho gledala vse skupaj???!!! user posted image



Seveda otrok pokaže, da noče hodit v vrtec, ampak to so bili mali otroci, še v plenicah, ki so bili prvo leto v vrtcu, pa mogoče misliš, da se še ni navadil. Moj se je np. drl 4 leta ali koliko že, pa nisem niti v sanjah pomisluila, da bi mu kdo noge s kolebnico vezal, ga mlatil s koprivami in ne vem še kaj.

Kar se tiče varuhinje, sem tudi jaz napisala, da nosi velik del odgovornosti.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 16:19:23   
Šaki
IZVIRNO SPOROČILO: ječi12

no js vrjamem da se to dogaja...je moja prjatlca živa priča kako je ženska počela grdobije z otroci...pol so pa sicer dal ravnateljici pritožbo pa je pol dobila nek ukrep je zadeva še u teku,ampak dela še vedno v vrtcu(zaenkrat) pa točno vejo kakšna je...

primer...če je otrok naprimer neješč ga je slila da je jedu,pol k je meu pa dost pa bruhu,je pa tisto pobrala pa mu dajala z bruhajem vred....user posted image


omg!!!

jz jo razbombardiram....ma ubijem jo.res..da se kaj tacga in podobno bolj grozljivega dogaja.


jz samo čakam da pri naši skupini poči...v glavnem obup!!!!!user posted image

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu ječi12)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 16:24:09   
rija
če bi bil moj otrok v tej skupini, bi lastnoročno podala kazensko ovadbo zaradi malomarnega ravnanja z maldoletniki, za vse alineje zakona, ki se tičejo ravnanja z otroki in zahtevala takojšen suspenz, če ne drugače, preko medijev.

pa suspenz za obe: tudi za pomočnico....saj veste, tudi tisti, ki tatu drži vrečo je enako kriv....

vmes bi jo pa še zvečer nekje počakala....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 16:30:22   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: rija
vmes bi jo pa še zvečer nekje počakala....user posted image
user posted image  z ročno bombo??

Sicer pa ne vem, kaj naj si mislim. Možno je seveda vse.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 16:31:14   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: rija
vmes bi jo pa še zvečer nekje počakala....user posted image
user posted image  z ročno bombo??



dušo, to bi bilo zanjo prelepo...user posted image user posted image user posted image

nekaj počasnejšega......user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 16:34:49   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: rija
dušo, to bi bilo zanjo prelepo...user posted image user posted image user posted image
nekaj počasnejšega......user posted image
Saj ji lahko bilj počasi vržeš. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 16:46:52   
KIKI****
Eto, sem prebrala vse poste.
Eni mislite tko druge drugače, se pa strinjam, da se krešejo mnenja, ker tud men leta marsikaj po glavi in to samo zato, ker:
-je naša stalna vzgojiteljica odsotna in imamo nadomestno
-se bojim, da bi tega hudiča k nam prestavli, kjer no bo več kot 5 minut, ker jo lastnoročno ven vržem.

Drugič, je starejša "ženksa", če ji sploh lahko tako rečem, glede na to, da sem se danes v vrtcu pogovarjala z našimi vzgojiteljicami/pomočnicami, ki so vse to pritrdile, s tem, da so izvedele šele prejšnji petek in tudi one same ostrmele, da ni nihče nič vedel o vsem tem.

Torej, vse je res in še huje, ta "babura" je trenutno na prisilnem dopustu, kaj bo potem ne vem, ovadba zagotovo.

Občina, kaj pa vem če bi izpostavljala, bom pa še malo počakala, saj menim, da starši že zganjajo vik in krik po uradnih ustanovah.

Se bo verjetno hitro razvedelo.



(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 19:46:16   
oka
Seveda otrok pokaže, da noče hodit v vrtec, ampak to so bili mali otroci, še v plenicah, ki so bili prvo leto v vrtcu, pa mogoče misliš, da se še ni navadil. Moj se je np. drl 4 leta ali koliko že, pa nisem niti v sanjah pomisluila, da bi mu kdo noge s kolebnico vezal, ga mlatil s koprivami in ne vem še kaj.


Ma ne vem. Po mojem nočem verjet, da obstajajo taki monstrumi, ki tako grozljivo delajo z otroci. Ker to kar je napisano ni normalno in grozljivo je zame premila beseda za tako ravnanje. In če pomislim, da je taka oseba že dalj časa delala z otroci... Čudno se mi zdi, da prej ni nihče tega opazil ali pa se je ženski utrgalo v zadnjem letu. Kot pravim ne vem in upam, da bo zadeva do potankosti raziskana in da bo ta ženska v kolikor je to res primerno kaznovana.

< Sporočilo je popravil oka -- 19.6.2009 19:48:22 >

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: ZGROŽENA
19.6.2009 21:43:08   
Naja31
Jazpa takih anonimnih zadev ne maram.
Napiši za kateri vrtec gre in za katero enoto.

Saj ni treba napisati imena vzgojiteljice.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Katero ime?
marijaa

Katero ime za fantka vam je najbolj všeč?

Marcel (22%)

Gaj (5%)

Lan (31%)

Gal (22%)

Svit (20%)


Število vseh glasov: 484

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!