|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 14:43:45   
karmy
glede na to da je zdaj recesija, in vsi gledajo na cene hrane, me zanima koliko v teh težkih trenutkih gledate na ceno izdelkov, in če ste se mogli čemu odpovedati?

Jaz ful pazim kaj kupujem, ravno zdaj sem prišla iz trgovine, pa sem kupila malo sadja, dve solati, tablete za pomivalni stroj & pralni stroj, mleko, kruh, krompir, etc, pač osnovne stvari... dala pri blagajni 75 funtov user posted image edino meso nekak kupujem srednje vrednosti, saj je najbolj pocen meso čudnega okusa ....

kako ste se pa ve organizirale?




_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 14:49:41   
Anonimen
nič kaj posebno, ker že prej nismo zapravljali na veliko. niti ne grem vsak dan v trgovino.

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 14:53:36   
water lily
Toliko kot prej.
Itak je pa tist k je blo prej jurja tolarjev zdej 10€user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 14:54:21   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: karmy

kako ste se pa ve organizirale?

--------------------
Sproti pišem na list, česar zmanjka- potem ko se nabere nekaj artiklov oz je kaj nujno, grem in kupim po seznamu+ kakšno lučko ali sladkarijo, ki si jo dete izbere. Tako da hodim v trgovino 1x na teden ali še redkeje. Vmes pa, seveda, kruh (ponavadi mimogrede v pekarni) in sadje&zelenjava (na dedijevem vrtu).

Tudi vožnja z avtom-če je le nujno, drugače vse opravimo s kolesi. Je pa res, da živimo sredi mesta in imamo to možnost.

Drugače pa se ob vsaki krizi ugotovi, da porabimo preveč za cunje, obuvala, igrače, hrano...Skratka, če nimam denarja zraven, ko gremo v park, na sprehod..., ga ne morem porabit, ne? Imamo pa zmeraj zraven kakšno plastenko vode, kos sadja, štručko.
In čimmanj zahajat v ogromne nakupovalne centre. Posebej z otroci.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 15:03:05   
ZmajTolovaj
V trgovino grem 1x na teden, obvezno s seznamom, kaj manjka. Kupim pač hrano (ne kupujem sokov, gaziranega, sladkarij, slanega) in plenice, prašek, šampone .. vse načeloma na enem mestu. Zapravim povprečno 70 evrov na teden, 2 odrasla in 2-letnica.
Za cunje pa različno, včasih po dva meseca nič, ta mesec so bili malce večji stroški, ker smo šli na eno poroko, jaz sem noseča, doma nič za oblečt (no to bi bilo v vsakem primeru user posted image ), potem še čevlji, za tamalo eno oblekico ... Ampak to je prej izjema.



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 15:12:30   
Primoza
Praktično ne kupujem v nak. centrih, tako da tam zapravim manj kot 500 EUR letno.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 15:27:57   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: karmy

dala pri blagajni 75 funtov user posted image edino meso nekak kupujem srednje vrednosti, saj je najbolj pocen meso čudnega okusa ....




V kateri trgovini pa kupujes? Jst tud kupujem meso srednje vrednosti, ker pri tistem poceni nikoli ne ves kaj res jes...drugace pa spremljam akcije in kupujem na zalogo; ce imajo akcijo 2 za ceno 1, potem meso nakupim takrat in dam v skrinjo, enako zelenjavo, nekaj naredim za sprotna kosila, kar ostane predelam v kaksno omakico pa zamrznem, ali stenstam papriko in zamrznem in podobno. Ce lahko sveze porabim, pol super, ce pa kaj ostane pa pac gre v zmrzovalnik rajs kot pa da ali vrzem stran ali pa zaradi ene paprike potem drugic letim v stacuno in zraven zapravim se najmanj 10 funtov.

Mleko in kruh kupujem sproti, ko zmanjka, vse ostalo enkrat na teden, s spiskom. Okvirno si naredim jedilnik za en teden in to potem kupim, pogledam tud kaj je ze nekaj casa v zmrzovalniku in tko skombiniram. Se mi zdi, da se obrestuje. Kupim pa tud sokove, cokolado, slane stvari...ne kupujem pa pripravljenih, zmrznjenih zadev (ala razne lazanje itd.). Ce se le da, kupujem vse v eni trgovini.

Za eno osebo na teden zapravim cca. 20 funtov, plus se kaksne 5 funtov cez teden za mleko, kruh in kaksen sladoled. Torej, nekje 100 funtov za mesec (za hrano), ce sem pridna. Vcasih je seveda tud vec, kaj cem.

< Sporočilo je popravil Tanja55 -- 17.6.2009 15:28:30 >

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 15:32:05   
Lenny
Nakupuje skoraj izključno v.d. mož, 1xtedensko s seznamom. Tako me razvaja, odkar sva starša user posted image  K mesarju gremo 1xna dva meseca ali še redkeje, nakupovalnih centrov ne maramo, zato od nas zelo malo zaslužijo user posted image  Držimo se tega, da Evropark ali Citypark ni park, zato tam ne preživljamo prostega časa. V trgovino gremo, ko je treba resnično nekaj kupiti, kar potrebujemo. Učinek je vsaj dvojni: po nepotrebnem ne zapravljamo in več smo v naravi.
Nimam občutka, da bi zaradi recesije kupovali manj, tudi razne "akcije" me ne potegnejo, če zadeve res ne potrebujemo.

_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 15:41:15   
Anonimen
tudi jaz se moram zorganizirat pocasi (oz. zelo hitro)....
sam za boga, kako pa pol ve kuhate vsak dan, ce grete samo 1x na teden v stacuno??
imate polne skrinje, al kako?
kak nasvet bi mi krvavo prisel!!!
naprimer, ce ena napise jedilnik za 1 teden, pa seznam za trgovinouser posted image
meni enostavno ne uspe!!!user posted image


< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 17.6.2009 15:42:50 >

(odgovor članu Lenny)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 15:48:34   
karmy
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: karmy

dala pri blagajni 75 funtov user posted image edino meso nekak kupujem srednje vrednosti, saj je najbolj pocen meso čudnega okusa ....




V kateri trgovini pa kupujes? Jst tud kupujem meso srednje vrednosti, ker pri tistem poceni nikoli ne ves kaj res jes...drugace pa spremljam akcije in kupujem na zalogo; ce imajo akcijo 2 za ceno 1, potem meso nakupim takrat in dam v skrinjo, enako zelenjavo, nekaj naredim za sprotna kosila, kar ostane predelam v kaksno omakico pa zamrznem, ali stenstam papriko in zamrznem in podobno. Ce lahko sveze porabim, pol super, ce pa kaj ostane pa pac gre v zmrzovalnik rajs kot pa da ali vrzem stran ali pa zaradi ene paprike potem drugic letim v stacuno in zraven zapravim se najmanj 10 funtov.

Mleko in kruh kupujem sproti, ko zmanjka, vse ostalo enkrat na teden, s spiskom. Okvirno si naredim jedilnik za en teden in to potem kupim, pogledam tud kaj je ze nekaj casa v zmrzovalniku in tko skombiniram. Se mi zdi, da se obrestuje. Kupim pa tud sokove, cokolado, slane stvari...ne kupujem pa pripravljenih, zmrznjenih zadev (ala razne lazanje itd.). Ce se le da, kupujem vse v eni trgovini.

Za eno osebo na teden zapravim cca. 20 funtov, plus se kaksne 5 funtov cez teden za mleko, kruh in kaksen sladoled. Torej, nekje 100 funtov za mesec (za hrano), ce sem pridna. Vcasih je seveda tud vec, kaj cem.


Ma poskusili smo kupovati v Tesco-tu, pa je večino uredu, vendar meso je tako čudno, smo jo poskusili, meso se je namesto pražilo, kuhalo v lastni vodi user posted image in jaz tudi kupujem sveže meso, nič pripravljene hrane. Pol smo na koncu zašli v Sainsbury ki je ene 10 minut stran, pa smo poskusili kupit tiste basic modro znamko, - in je kar uredu, ko pražim, se lepo praži, dobra kvaliteta, lep okus. tako da se ne vračamo več v Tesco ampak smo zvesti prvženci Sainsburyja, ali pa Co-op ( je kvaliteta mesa tudi dobra) , ki ga imamo v vasi. ta ima tudi včasih akcije, kar seveda vsepovsod gledamo, pa pridemo nekje čez z 150 - 200 funti na mesec za hrano ko kupujemo še kaj extra, odvisno seveda, kuk smo pridni, kukr praviš.

Jaz imam tudi tiny zmrzovalnik, bi rada tistega velikega da bi lahko dala na zalogo, ampak bomo mogli še na še nekaj časa počakati, tako da veliko na  zalogo ali kuhanje na zalogo ne pride v poštev. za mojega pa kupujem tisto mleko v plastenki, ki je dobro samo tri dni ker ma pač rad sveže mleko user posted image , midva sva pa našla tisto long life milk, in tistega kupujeva zame in za sina.


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 15:51:51   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

naprimer, ce ena napise jedilnik za 1 teden, pa seznam za trgovinouser posted image



Miska, ce mas dva mala otroka pa kateri kaj ne je pa tko...je tezko mislit tolk vnaprej kaj bos jedel, za cel teden, pa ce mas zraven se sluzbo... Ampak jst sem napisala, da za enega (oz. za dva) pac mam v glavi za en teden kaj bo na programu, v smislu npr. kupim eno kilo paprike, pa vem, da bom pol jo nafilala, pa bo za 1x, nekaj ko ze filam jo lahko vec nafilam in dam v zmrzovalnik, da bo enkrat za na hitrco, ostalo pa (jst kupim razlicne paprike, rumeno, rdeco in zeleno) pa npr. naredim kot prilogo s smetano in krompirjem, pa kaksen piscanec zraven pa je. Ce je slucajno ne filam, pa lahko npr. naredim papriko v pecici z malo skute in gorgonzole, zraven pa kaksen kuskus (za moskega pa kaksen kos mesa, ce mu je premalo). Tko sem mislila, da v trgovini ze vem vnaprej kako bom porabila kar kupujem. Npr. kupim vecjo sladko smetano, ker je cenejsa in jo podelam za omako carbonara, preostanek pa naslednji dan k jagodam. In tako naprej. Kupim 2 litrsko mleko, ker je cenejse kot 2x1 liter, in ga nekaj porabim za skuhat puding, nekaj za mlecni gres, nekaj ga pa ostane za pit.

Mogoc ti to kaj pomaga ne vem...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 15:54:38   
Ribica **
Karmy, kaj pa ASDA? Na BBC-ju al kje sem zadnjic gledala reklame in so imeli neke fore kao tolk in tolk cenejse kot Tesco.

Koliko pa mi doma zapravimo sicer za hrano na teden oz. ob enkratnem nakupu v Sparu, pa pojma nimam. V Londonu pa smo tistih par dni kupovali ali v Tescotu ali v Sainsburyju, kar nam je bilo blizje. Res pa je, da edina taka stvar za kuhat so buile omake za makarone, mesa nismo kupovali. Samo jogurte, kruh in sir oz. take zadeve. Cene so najbrz tam-tam, kar se tega tice?

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 15:56:09   
Anonimen
grrrr, ko smo tukaj zabaceni in je edina izbira samo j***ni mercator!!!
tezka je. se moram prav 1x usest, pa nekak skombiniratuser posted image

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 15:56:49   
rija
jaz grem za večje nakupe s seznamom, za manjše pa brez vozička in brez košariceuser posted image  tak ziher ne kupim veliko.

pa ne zaradi recesije, ampak tudi drugače zadnje čase kupujem manj in posledično ne mečem več hrane v smetiuser posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 15:57:17   
Anonimen
aja, pa male sem navadila. na mizi je kar je. pojejta, alpa greta lacna spat. pa vecinoma ze kar razumeta!
user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 16:20:57   
karmy
IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

Karmy, kaj pa ASDA? Na BBC-ju al kje sem zadnjic gledala reklame in so imeli neke fore kao tolk in tolk cenejse kot Tesco.

Koliko pa mi doma zapravimo sicer za hrano na teden oz. ob enkratnem nakupu v Sparu, pa pojma nimam. V Londonu pa smo tistih par dni kupovali ali v Tescotu ali v Sainsburyju, kar nam je bilo blizje. Res pa je, da edina taka stvar za kuhat so buile omake za makarone, mesa nismo kupovali. Samo jogurte, kruh in sir oz. take zadeve. Cene so najbrz tam-tam, kar se tega tice?


ASDA je v centru mesta, in glede na to da je center mesta ob vikendih nabito poln in da je pol ure stran, in težko najti parkirišče.... med tednom pa oba delava in prideva domov okoli šeste ure zvečer. včasih sploh nimava časa nakupovat, naročiva da nama hrano pripeljejo na dom


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 16:27:02   
Lenny
Mi smo štirje in na mojo srečo nihče ni izbirčen. Je se to, kar mami skuha. Govejo juho si pripravim čez vikend ali pa kdaj zvečer. Iz našega jumbo lonca je je dovolj za 3x, od tega jo imam za dva dni v zmrzovalniku. Testenine na 101 način, z mesom ali brez so prima rešitev za hitro kosilo. Piščančje ali puranje meso dam zvečer iz zmrzovalnika, zjutraj začinim in me v hladilniku počaka, da pridem domov. Zraven riž in je kosilo. Paradižnik lahko mirno kupiš za 3x, papriko tudi, O.K. - mehko solato pa ne moreš ravno skladiščiti. Za dneve, ko ni časa, imam v zmrzovalniku golaž, sataraš, pasulj, če pa sploh ni časa, preživimo tudi s pizzo.
Tedenski nakup čisto zadošča, pa nimam neke strašne zaloge doma, saj za to nimam prostora. Si pa večkrat belim glavo, kaj skuhati, da bo hitro in da bo nekaj pametnega. Zato si skuham "na zalogo", da nisem odvisna od pizz in podobne hitre hrane.

_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 17:49:13   
kaya2007
jaz sem ugotovila, da full ceneje skozi pridemo, če si naredim vsaj okvirne jedilnike za en teden..potem grem 1x na teden na večji nakup, ostalo kupujem sproti v lokalni trgovini. se full pozna, že glavni tedenski nakup zdaj niha med 50 in 70€, prej sem pa vedno dala čez 100.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 17:50:16   
Anonimen
glede na to da je zdaj recesija, in vsi gledajo na cene hrane, me zanima koliko v teh težkih trenutkih gledate na ceno izdelkov, in če ste se mogli čemu odpovedati?


Toliko kot prej.
Hrano metati v smeti mi je greh in temu primerno jo tudi kupujem. Recimo zadnjih dvajset let. Odpovedala se nisem nicemur, imam dovolj rezerve, pa ne na riti user posted image user posted image .

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 19:34:34   
sanja nk.
Pri nas se ni nič spremenilo, v trgovino gremo ponavadi enkrat na dan, enkrat jaz enkrat mož, enkrat obauser posted image ...
grem ko kaj rabim, ali pa čisto tako pogledat, če imajo kaj novega v ponudbi. Na list si napišem samo tisto kar nam e zmanjkalo, da ne pozabim. Jedilnikov za naprej ne delam, se doma zmenimo kaj bomo jedel, pa magar eden skoči v trgovino, če vsega nimam za to jed.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 20:01:54   
Korina1
Enkrat mesečno v večjo nabavo, potem pa čez dva tedna če slučajno zmanjka kruh ali kakšna malenkost. Koliko pa to nanese mesečno pa ne bi o tem, ker smo o tej vsoti že debatirali in bo spet nekaterim smešno nizka.

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 20:29:10   
Kerensa*
50-100€ na en nakup, po navdihu. Če je organiziran nakup (kar je redko), je do 50€. Maksimalno 1x na teden, za 4 ljudi (2 odrasla, 2 otroka) in 1 psa.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 21:17:21   
lotoska
Mimo teme, se opravičujem: Kerensa a ni bil George?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 21:55:48   
cmokec
Nikoli nismo posebej zapravljali, tudi sedaj je tako. Je pa res, da ne gledam ravno vsak izdelek, koliko stane. Če si kaj zaželimo, potem kupim.

Sem pa pred časom gledala primerjavo cen med ponudniki na strani Zveze potrošnikov in bila zgrožena, kakšne razlike v ceni istega izdelka so na trgu. No, tega znanja mi manjka, pa bi nekaj privarčevala.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
17.6.2009 23:04:05   
krtek 1
Sploh ne vem kako se vam izide z tedenskim nakupom živil.Jaz sem vsak drug dan ali vsaj vsak tretji dan v trgovini kjer pustim od 50-70€.Kje pa dobite meso?Jaz tudi za meso veliko porabim,čeprav čez teden probam kuhat manj mesa in več zelenjave,ker je sin v vrtcu,ampak čez vikend,ko smo vsi doma si pa res bol privoščimo in skuham kar se nam zlušta.Na dva do tri dni kupujem mleko,kruh,jogurte,zelenjavo,jajca,sire,klobase,sadje,krompir,frutke,kavo...tudi obiskom moreš dat nekaj na mizo sploh če imajo otroke.Mi imamo vedno doma sladoled(poleti),soke na slamice,sveže sadje,piškote,dvakrat na teden kaj spečem in tudi za to rabim sestavine.Kje je potem še DM,ki je tudi vsak teden na seznamu(robčki,plenice,šamponi,kreme,mila,zobne paste...).Vsa čast vam,da ste tako organizirane,sem se malo zamislila...user posted image

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?