|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   v vozičku
30.4.2009 21:11:31   
PC Baby
Jasno mi je, da mora novorojenček ležati v posteljici na boku, moje vprašsnje pa je kako ga poleči v vozičku (košari) za na sprehod. Tudi na bok?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: v vozičku
30.4.2009 21:23:24   
Anonimen
Kakor mu paše. Naša je spala izključno samo na hrbtu do 7 meseca.

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: v vozičku
30.4.2009 21:26:40   
babylove

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Jasno mi je, da mora novorojenček ležati v posteljici na boku, moje vprašsnje pa je kako ga poleči v vozičku (košari) za na sprehod. Tudi na bok?


Ležati bi moral NA HRBTU in ne na boku, tako v posteljici kot v vozičku.

_____________________________






(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: v vozičku
30.4.2009 21:36:01   
Anja24
IZVIRNO SPOROČILO: babylove

Ležati bi moral NA HRBTU in ne na boku, tako v posteljici kot v vozičku.


A res? Nam so v porodnišnici rekli, da mora spat na boku, pa tudi pediatrinja pravi, da jo moram ves čas obračat (ker namreč noče več spat na boku).


(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: v vozičku
30.4.2009 21:50:01   
emica2008
ne bit preveč pametne.
novorojenčki morajo spati na boku, če slučajno bruhajo, da se ne zadušijo....še dost razlogov da ga daš tako spat.
PC baby daj ga tako kot misliš da mu paše. ko bo večji se bo že sam obrnu kakor mu bo pasal

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: v vozičku
30.4.2009 21:53:06   
Anja24

IZVIRNO SPOROČILO: emica2008

ne bit preveč pametne.
novorojenčki morajo spati na boku, če slučajno bruhajo, da se ne zadušijo....še dost razlogov da ga daš tako spat.
PC baby daj ga tako kot misliš da mu paše. ko bo večji se bo že sam obrnu kakor mu bo pasal


A nisi ti prej odprla ene teme glede napadalnosti??user posted image user posted image

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: v vozičku
30.4.2009 21:53:28   
benika
Ležati bi moral NA HRBTU in ne na boku, tako v posteljici kot v vozičku.


Kje si pa to pobralauser posted image

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: v vozičku
30.4.2009 21:54:21   
benika
A nisi ti prej odprla ene teme glede napadalnosti??


Ja, ja. Vidiš kako se hitro obrnejo stvari. user posted image

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: v vozičku
30.4.2009 21:54:46   
.soncek.
naša ni še stara dva meseca pa se že sama obrača kako ji pač paše in je čisto nič ne silim

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: v vozičku
30.4.2009 21:55:48   
tailor
ja kolko se še jaz spomnim sem ji zavila brisačko v klobčič in ji dala za hrbet da je lepo spala na boku in vsakič ko sem jo podojila sem menjala stran,tako sem delala tudi v vozičku.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: v vozičku
30.4.2009 21:58:12   
Najaa
Moja je skoz na boku, no zadnje dneve ji paše tudi že na hrbtu.
V vozičku je od začetka skoz nekaj jokala, ko sem jo seveda dajala na hrbet. In mi je patronažna rekla, da če je doma navajena na boku, naj probam še v voziček jo dat na bok. In ji res paše. Pa moja še posebi velik poliva in je večinoma res skoz na boku.

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: v vozičku
30.4.2009 21:59:36   
Anja24
IZVIRNO SPOROČILO: tailor

ja kolko se še jaz spomnim sem ji zavila brisačko v klobčič in ji dala za hrbet da je lepo spala na boku in vsakič ko sem jo podojila sem menjala stran,tako sem delala tudi v vozičku.


Že, že, ampak potem ko so že malo večji, pa tudi to več ne pomaga. Vse odrine stran od sebe ali pa sebe odrine stran od pleničke ali s čim je pač podloženauser posted image

(odgovor članu tailor)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: v vozičku
30.4.2009 22:03:12   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Anja24

IZVIRNO SPOROČILO: tailor

ja kolko se še jaz spomnim sem ji zavila brisačko v klobčič in ji dala za hrbet da je lepo spala na boku in vsakič ko sem jo podojila sem menjala stran,tako sem delala tudi v vozičku.


Že, že, ampak potem ko so že malo večji, pa tudi to več ne pomaga. Vse odrine stran od sebe ali pa sebe odrine stran od pleničke ali s čim je pač podloženauser posted image


Sej v tem je point, da ga ti daješ na bok dokler se sam ne zna obrnit. Ko se zna obrnit, se bo obrnil tudi, če bo bruhnil in ne bo nevarnosti, da se zaduši.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: v vozičku
30.4.2009 22:03:45   
tailor
ja verjetno ko so malo večji pa tega ne rabijo več ...verjetno nevem pa saj sem že pozabla malo ker je že od tega malo več kot 2 leti.
mamice delamo po občutku verjetno ne?user posted image

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: v vozičku
30.4.2009 22:10:16   
Anja24
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Sej v tem je point, da ga ti daješ na bok dokler se sam ne zna obrnit. Ko se zna obrnit, se bo obrnil tudi, če bo bruhnil in ne bo nevarnosti, da se zaduši.


Sevedauser posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: v vozičku
30.4.2009 22:16:48   
lenček
Ojla,
to sem tudi jaz spraševala fizioterapevtko v šoli za starše. Rekla je, naj bodo v postelji na boku, v vozičku pa so komot na hrbtu, če to hočejo, košaro imaš itak obrnjeno k sebi, bok je pa priporočljiv zaradi nevarnosti zadušitve. Torej, če bi bruhnila, to itak vidiš. Če spi, ji verjetno paše bit na boku tut na sprehodu, če je budna, pa ji bo pošteno dolgčas ležati tako, da gleda stranico vozička. Kar se tiče spanja izključno na hrbtu, je to ameriška reč. Oni to zagovarjajo, ker je neka statistika dokazala, da je manj smrti v zibelki, ampak kot drugo alternativo navajajo spanje na trebuščku, ki ga odsvetujejo.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: v vozičku
1.5.2009 17:36:44   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: emica2008

ne bit preveč pametne.
novorojenčki morajo spati na boku, če slučajno bruhajo, da se ne zadušijo....še dost razlogov da ga daš tako spat.
PC baby daj ga tako kot misliš da mu paše. ko bo večji se bo že sam obrnu kakor mu bo pasal


Ti pa ne bodi smešna.

Najvarnejši položaj oz. lega za novorojenčke je hrbet in ne bok - kar ti bo povedal vsak pediater, ki vsaj sem ter tja poškili v kak strokovni članek.
To velja seveda tudi in predvsem za novorojenčke, ki pogosto polivajo.

Itak pa SLO medicina zaostaja 20 let za razvitim delom sveta in pediatrija žal ni izjema.





(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: v vozičku
1.5.2009 18:26:26   
Kaja08
Ojoj, ženske, kaj najedate. A nobena ne zna več preprosto povedati svoje izkušnje in to je to...A je res treba pri čisto vsaki temi pametovat in v nič dajat mnenja drugih user posted image

No, skratka, jaz sem našega user posted image  dajala na bok, dokler se ni sam začel obračat. Takrat sem ga v posteljico položila sicer na bok, ampak ni dolgo zdržal in se je sam obrnil na hrbet. V voziček sem ga pa že od začetka dajala na hrbet in se ni čisto nič pritoževal, ampak je lepo spal.

_____________________________

Žiga je car!


(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: v vozičku
2.5.2009 0:23:07   
pikicai
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Kaja08

Ojoj, ženske, kaj najedate. A nobena ne zna več preprosto povedati svoje izkušnje in to je to...A je res treba pri čisto vsaki temi pametovat in v nič dajat mnenja drugih user posted image

No, skratka, jaz sem našega user posted image  dajala na bok, dokler se ni sam začel obračat. Takrat sem ga v posteljico položila sicer na bok, ampak ni dolgo zdržal in se je sam obrnil na hrbet. V voziček sem ga pa že od začetka dajala na hrbet in se ni čisto nič pritoževal, ampak je lepo spal.

(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: v vozičku
2.5.2009 8:53:03   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: babylove


Ležati bi moral NA HRBTU in ne na boku, tako v posteljici kot v vozičku.


To pa ni res. Polagaš na bok, med noge pa daš zvito pleničko ali kak pojšterček. V vozičku pa je lahko in na boku in na hrbtu saj ga imaš pred sabo in vidiš ali poliva oz. če zaspi večini otrok bolj paše na boku.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: v vozičku
2.5.2009 8:59:54   
majči22
IZVIRNO SPOROČILO: tailor

ja kolko se še jaz spomnim sem ji zavila brisačko v klobčič in ji dala za hrbet da je lepo spala na boku in vsakič ko sem jo podojila sem menjala stran,tako sem delala tudi v vozičku.

Tudi mi podobno. Včasih je v vozičku tudi na hrbtu spala.
Drugač sm pa mnenja, da mora tako mali otrok spati na boku, saj nima še dobro razvit refleks za nagnit glavo ob morebitnem bruhanju.


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu tailor)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: v vozičku
2.5.2009 9:11:49   
Katy78
Ah, glede tega sem od strokovnih oseb slišala že toliko različnih mnenj, da se že več kot 2 meseca ne obremenjujem, ali spi na boku ali na hrbtu, s tem da je še 1 mesec in pol prej rojen. Pa nima nič zaležane glavice, kot se nekateri bojijo. Še vsak zdravnik, kamor sva prišla, je rekel, kako lepo oblikovano glavico ima.

V porodnišnici so sestre rekle na bok in podlagat, ampak ko je bil mali star mesec in pol, torej ko je bil komaj čas PDP-ja, se je tako bunil, če sem ga podložila, ko pa sem svitek umaknila, je mirno zaspal. Čez kakšen mesec bi mu pa lahko verjetno tudi cegel dala za hrbet, pa bi se sam prevrnil na hrbet. Potem sem prav zaradi polivanja in zadušitve spraševala dr. Cerarjevo, ki je vodja EINT v lj. porodnišnici, pa je rekla da ni panike da bi se zadušil, če bo ležal na hrbtu. Evo, kopiram njen odgovor:
"Lega v zibki? Pri nedonošenčku ali svežem novorojenčku se da s podlaganjem "vsiliti" položaj na boku, ko je večji, sam določa, kaj mu "paše". Zatorej ga pustite, odsvetujemo le prekomerno zvijanje glave navzad (in to delajo bolj na boku) in lego na trebuhu (v katero ga položite vi). Tudi če polije, se ne bo zadušil - lahko bo pa zakašljal, se celo davil, postal vijoličast kot češplja in se drl na vse pretege. Kar ni prav nič alarmantnega ali zaskrbljujočega (pa čeprav boste ob prvem takšnem dogodku vi zanesljivo panično bezljali okrog in klicali pomoč, takšna je prva reakcija vsake mame...)."

Naprej. V RA mi je zdravnica rekla, da naj ga nikar ne zalagam z ničemer. Potem pa sem zadnjič gledala na YouTube en video o handlingu, pa spet da je treba podlagat, ampak ne vzdolž celega hrbta, kot so to naredile sestre v porodnišnici, ampak samo zadaj za ritko oz. za ledvenim delom. No, potem pa bodi pameten. user posted image  Kot rečeno, jaz ga pustim, pa naj spi kot mu paše.

(odgovor članu majči22)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: v vozičku
2.5.2009 10:18:58   
benika
To velja seveda tudi in predvsem za novorojenčke, ki pogosto polivajo.


Uleži se na hrbet in bruhaj. Potem se uleži še na bok in ravno tako bruhaj. V katerem položaju je bolj varno bit? Je pa res, da vsak pediater svetuje drugače (kar nima veze s tem a kdaj poškili v kak strokovni članek ali pa neuser posted image ).


(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: v vozičku
2.5.2009 10:27:34   
pokica_
Še sreča da je to virtuala, da se ne morte zgrist do kosti! user posted image

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: v vozičku
2.5.2009 20:59:29   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: benika

To velja seveda tudi in predvsem za novorojenčke, ki pogosto polivajo.


Uleži se na hrbet in bruhaj. Potem se uleži še na bok in ravno tako bruhaj. V katerem položaju je bolj varno bit? Je pa res, da vsak pediater svetuje drugače (kar nima veze s tem a kdaj poškili v kak strokovni članek ali pa neuser posted image ).




Oh ja, sveta preproščina.........


Če slučajno razumeš angleško imaš tule nekaj strokovne literature:

Ves razvit zahodni svet - severna Amerika, Zahodna Evropa, Anglija, skandinavske države, že 20 let ne polaga dojenčkov na bok, ker je bilo v ničkoliko raziskavah dokazano, da je najbolj varno, da novorojenčki spijo na hrbtu.
To velja za vse, vključno tiste, ki veliko polivajo.
Pri dojenčkih, ki so bili polagani na hrbet, je najmanjši % pojavov nenadne oz. nepojasnene smrti v zibki, sledi pa položaj na boku in kot najslabši je seveda trebuh.


http://www.med.umich.edu/1libr/pa/pa_infslpos_hhg.htm

http://www.nichd.nih.gov/SIDS/sids_qa.cfm

http://www.healthguidance.org/entry/6068/1/The-Truth-Behind-The-Back-Sleep-Position-For-Infants.html

http://www.netdoctor.co.uk/health_advice/facts/babysleep.htm

http://www.cdc.gov/MMWR/preview/mmwrhtml/00055312.htm

http://www.lpch.org/DiseaseHealthInfo/HealthLibrary/newborn/behrslep.html




(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Branje knjig na dopustu
Michonne RR

Ali bereš na dopustu knjige?

Da (67%)

Ne (33%)


Število vseh glasov: 12

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!