|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 15:23:46   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Pojdi k onemu drugemu ponudniku elektrike ... se ne spomnim zdajle imena, boš imela vsaj 1 mesece zastonj elektriko, da boste malo zadihali.


pri nas smo preračunaval in nam se več ne splača it k novemu ponudniku, tako da bomo ostali pri Elektro Ljubljana, ker so pripravili neke nove pakete kjer ni več faktorja ampak kaj ko je vse tako zavito in skrivnostno, da ja noben ne bo vedel moj mož pa je težil in dobil bomo novo pogodbo s novimi cenami. Evo tukaj:
http://www.elektro-ljubljana.si/slo/Paketna%20oskrba%20Moj%20paket

Drugač pa jaz predvidevam da imate tak poračun zato ker se je elektrika ful podražila glede na prejšnja leta zarad tega faktorja, ki so ga uvedli in vi ste pač še vedno plačevali pavšal zato se je pa nabiral po moje.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 18:54:06   
anajmad
To še ni nič. Midva z možem sva v delavnici oz. v prodajalni,ki jo imava,sva dobila od meseca decembra račune od 180 eurov do zdej najnižjega 120 eurov mesečno. Pa moram povedati,da je veliko samo 34 m2 in imamo vse špar lampe in.....zahtevala sem meritve. In veste kaj so naredili? Prišel delavec od elektra in samo odčital števec. Čist sem znorela. Povem po pravici ,da zbiram dokumenatcijo in nabavla si bom privat električarja in jih bom dala na inšpekcijo,ker to je too much. Kradejo ko srake.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 19:05:11   
gita10
No mi pa smo se v hišo preselili maja in ker se prej ni trošilo elektrike sem plačevala po 30,00 eur na mesec in ker je bilo to fajn ( sama na sebe sem jezna ) nisem gledala porabe. In šok prejšni mesec poračun 1398,40 eur. Skoraj me je kap. Potem sem seveda takoj klicala elektro kjer so ugotovili, da števec nima ure in dela samo na visoko tarifo. Tako, da to, da sem večinoma prala ponoči je itak brez veze.
Jezim se lahko samo nase, lahko pa vam povem, da pri nas na elektro Celje lahko plačujemo poračune na 3 ali 6 obrokov za tiste, ki vam je teško plačati večjo cifro. Sem pa takoj zabrisala kalorifer čez okno in letos verjetno klime poleti nebo vžigali - bomo imeli pa savno.  

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 19:14:39   
Korina1
Mi imamo enotarifni števec, itak perem, pečem, kuham in ostalo čez dan

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 19:16:01   
tajtaja
Naš poračun je 2.200 €. Vendar sem pričakovala to cifro, ker je to v bistvu gretje dveh kurilnih sezon.
Namreč lani so nam napačno popisali števec, tako smo meli pol leta preplačila in zastonj. Mi je bilo mal čudno ampak fajn. No, ko sem jeseni vseeno šla preverjat, smo ugotovili napako in tako mi je bilo jasno, da bo poračuna nekje toliko. V bistvu sem računala blizu 3000 €, tako da sem bila kar vesela. Se pravi gospodinjska elektrika in gretje za 350 kv m za dve leti. Ni tak hudo.
Bomo pa šli tudi mi k temu G-je, tako da vsaj en mesec skenslamo položnico.user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 19:22:04   
Anonimen
Tajtaja, koliko imate potem mesecno stroska za elektriko? Se vam splaca ogrevanje?

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 19:52:39   
gita10
Sej v bistvu je teško, ko dobiš to položnico ampak te pa strezne sto na uro. Jaz sem si še vrvico na balkonu napeljala, da ne bom vse v sušilcu sušila, ker ko vsak mesec plačuješ niti ne vidiš koliko si zapravil.
Pri meni bi moral še kakšen poračun za cigatere pridet, da vidim koliko porabim  na leto.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 20:21:37   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
Pri meni bi moral še kakšen poračun za cigatere pridet, da vidim koliko porabim  na leto.

Če pokadiš eno škatlico Marlbora na dan, potem v enem letu popušiš 949€. V redu poračun, a ne? In pri naši bajti sva dva kadilca. user posted image

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 20:22:57   
gita10
joj kerensa pa glih sem si enga prižgala.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 20:24:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: gita10
Pri meni bi moral še kakšen poračun za cigatere pridet, da vidim koliko porabim  na leto.

Če pokadiš eno škatlico Marlbora na dan, potem v enem letu popušiš 949€. V redu poračun, a ne? In pri naši bajti sva dva kadilca. user posted image


Konkretno popusis, ampak dokler so to cigarete vsaj ves, za kaj popusis user posted image .

Dodaj se kavo ali dve na dan, pa mas konkreten znesek.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 20:26:11   
Kerensa*
Jaz tudi - Marlboro light. user posted image  Paše na poln želodec po večerji. In ker sem prej (čisto nič meni podobno user posted image ) eno uro in pol hodila po Centru z obema mulcema (enega za roko vlečt, drugega lovit na rolerjih) in šla pogledat na Cvičkarijo, sem zmatrana kot sto hudičev. Še spat ju pospravim, potem se pa uležem pred TV, si natočim en kozarček in še enega prižgem, pa naj gre vse skupaj v maloro. Danes imam frej dan.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 20:28:44   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Dodaj se kavo ali dve na dan, pa mas konkreten znesek.

Pri nas je kava 2,6€ (z mlekom - brez je ne pijem) in zdaj, ko je lepo vreme, se res vsak dan dol pred bajto usedem na kavč (naš kafič ima kavč sredi promenade user posted image ) in uživam. Če računam to od začetka aprila do konca septembra, je to... bo to cca. 470€. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 20:30:27   
Anonimen
Pri nas je kava 2,6€ (z mlekom - brez je ne pijem) in zdaj, ko je lepo vreme, se res vsak dan dol pred bajto usedem na kavč (naš kafič ima kavč sredi promenade user posted image ) in uživam. Če računam to od začetka aprila do konca septembra, je to... bo to cca. 470€. user posted image


Ma saj sonce je toliko vredno, meni :)).

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 20:30:36   
gita10
midva sva enkrat poskušala skupaj nehati- so bili še tolarji- takrat je bila škatlica Marlbora 500 sit in vsako jutro sva dajala v predal po 500 tolarjev kao za eno škatlico cigaretov in sva prišla 6 jurjev potem je pa prišla sobota.

< Sporočilo je popravil gita10 -- 22.4.2009 20:31:42 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 20:31:17   
Anonimen
midva sva enkrat poskušala skupaj nehati- so bili še tolarji- takrat je bila škatlica Marlbora 500 sit in vsako jutro sva dajala notri po 500 tolarjev kao za eno škatlico cigaretov in sva prišla 6 jurjev potem je pa prišla sobota.


user posted image user posted image

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 20:34:13   
Kerensa*
No, pa da ne zaidem čisto s teme - več pokadim, kot pa dam za elektriko. Mesečni račun imam 12€ (za 60m2), je pa res, da perem max. 1x/dan, da pečice skoraj ne uporabljam, nimam pomivalnega stroja in imam samo zamrzovalni predal (ne skrinje). Kakšna luč non-stop kje gori, pa TV in računalnik sta tudi več prižgana, kot ne, adapterji laufajo, seveda, to je pa to. Ogrevanje, kuhanje in toplo vodo imam na plin in to se fajn pozna pri štrom računu.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 20:39:17   
gita10
kako 12 eur, saj pri meni se tud ne pere več kot en stroj, ogrevanje je na plin, topla voda na toplotno črpalko, ki tudi naj ne bi dosti pokurla, kuham enkrat na teden- smo pa trije pa imamo če na mesec izračunam okoli 140,00 eur. Je res, da je prostor 5 x večji ampak to po moje z elektriko nima kakšne velike veze.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 22:40:44   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: puncica

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Pojdi k onemu drugemu ponudniku elektrike ... se ne spomnim zdajle imena, boš imela vsaj 1 mesece zastonj elektriko, da boste malo zadihali.


pri nas smo preračunaval in nam se več ne splača it k novemu ponudniku,


Se izplača, ker imaš 1 mesec elektriko zastonj, pa še s tem poveš unim bebcem od Elektra, da se ne morejo iz folka tako odkrito norca delat. Že to se izplača.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 23:25:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Korina1

Skoraj me je kap, dobili smo poračun za elektriko in znesek je 216€ doplačila. Mesečno smo plačevali po 50€ in kar precej varčujemo z elektriko, ugašamo luči, po nepotrebnem nimamo prižganega tvja, radia... To je skoraj nemogoče. Lani sem imela poplačila 60€.
Sem pa gruntala malo kdo mi jo toliko porabi in ugotovila da je najverjetneje to pomivalni stroj ki je precej star ( ne vem koliko ker nam je bil podarjen) in na njem piše 3300W.
Pa bodo šle spet vse želje v maloro.



Ojojuser posted image .Sem skoraj sigurna,da je pomivalec kriv...sem dozivela isti sok pred leti,moj krivec je bil star bojler,poln vodnega kamna.

(odgovor članu Korina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Poračun- elektrika
23.4.2009 1:58:04   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
kako 12 eur, saj pri meni se tud ne pere več kot en stroj, ogrevanje je na plin, topla voda na toplotno črpalko, ki tudi naj ne bi dosti pokurla, kuham enkrat na teden- smo pa trije pa imamo če na mesec izračunam okoli 140,00 eur. Je res, da je prostor 5 x večji ampak to po moje z elektriko nima kakšne velike veze.

Najbrž pa kar je povezava. Petkrat večja površina je torej 300 m2 in če bi bila poraba enaka naši, bi bil račun 60€. Takorekoč dvakrat večji je najbrž zato, ker vas je več, torej tudi uporabljate več električnih stvari - večkrat se kuha (ali greje) malenkosti, večkrat se vklopi mikrovalovka, luči več gorijo, več je adapterjev za GSM-e, morda tudi več TV-jev in računalnikov, skoraj zagotovo imate skrinjo, pomivalni stroj, sušilni stroj in podobno, kar je danes nekaj logičnega,... In tako se nabira. In vprašanje je tudi, koliko ste doma in kaj počnete, ko ste doma. Pri nas polovico funkcionalnega dneva (od cca. 7:30 do cca. 14:00) elektrike takorekoč ne trošimo - jaz spim, mojih treh moških pa ni doma. Takrat je priklopljen edino hladilnik. Popoldan sta prižgana TV in računalnik, zvečer pa še ena ali dve žarnici. Jaz svoj GSM polnim v službi. Hi-fi je večinoma ugasnjen, ker poslušamo glasbo na računalniku ali TV-ju (radia pa doma sploh ne). Odkar imam popravljeno pečico, v njej še nisem pekla - uporabljam mikrovalovko, da v njej max. 3x dnevno kaj pogrejem za 1 minuto. Pralni stroj vklopim povprečno 5x tedensko in ne gledam na uro. In to je vse, kar je električnega pri nas. Nobenih strojev, nobene posebne tehnike doma. Grejemo in kuhamo na plin, tudi vodo tako ogrevamo (račun nekje do 100€, odvisno od porabe plina).

Se pozna, no.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Poračun- elektrika
23.4.2009 8:11:16   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: puncica

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Pojdi k onemu drugemu ponudniku elektrike ... se ne spomnim zdajle imena, boš imela vsaj 1 mesece zastonj elektriko, da boste malo zadihali.


pri nas smo preračunaval in nam se več ne splača it k novemu ponudniku,


Se izplača, ker imaš 1 mesec elektriko zastonj, pa še s tem poveš unim bebcem od Elektra, da se ne morejo iz folka tako odkrito norca delat. Že to se izplača.


tu se pa strinjam ampak vseeno ne bomo šli na novga pondunka že zato ne ker rabmo soglasje lastnika, oni pa vedno neki komplicirajo tako da se nam za 10 EUR na leto res ne splača.




_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Poračun- elektrika
23.4.2009 8:48:21   
noranate
Pred kratkim je bilo na TV o porabi elektrike in menda si lahko ta merilec na elektro sposodišuser posted image .

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Poračun- elektrika
23.4.2009 9:36:35   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: gita10
Pri meni bi moral še kakšen poračun za cigatere pridet, da vidim koliko porabim  na leto.

Če pokadiš eno škatlico Marlbora na dan, potem v enem letu popušiš 949€. V redu poračun, a ne? In pri naši bajti sva dva kadilca. user posted image


A si mogla to cifro pisat user posted image  babji...jaz je nočem vedetuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Poračun- elektrika
23.4.2009 10:04:20   
lily975
Jaz odkar sem pred leti imela ogromno za doplačat ,sedaj vsak mesec prek neta javim stanje števca in mi pošljejo novo položnico .Tako plačujem toliko kolikor porabimo- ob obračunu je tako lepa nula !!!user posted image user posted image  

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Poračun- elektrika
23.4.2009 10:29:41   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: mika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
Pri meni bi moral še kakšen poračun za cigatere pridet, da vidim koliko porabim  na leto.

Če pokadiš eno škatlico Marlbora na dan, potem v enem letu popušiš 949€. V redu poračun, a ne? In pri naši bajti sva dva kadilca. user posted image  


A si mogla to cifro pisat user posted image  babji...jaz je nočem vedetuser posted image

ja enako... me je skor šok user posted image  kao šparam povsod, kadiva pa oba škatlico na dan, sicer west, ampak vseeno... kerensa, kok porabiva letno? user posted image  ubistvu kar nočem vedet user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




kolikokrat greste brez partnerja ven
Spark



1x na teden (11%)

1 x na mesec (10%)

2x na mesec (4%)

redko (54%)

nikoli (21%)


Število vseh glasov: 416

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!