|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Poračun- elektrika
22.4.2009 12:04:41   
Korina1
Skoraj me je kap, dobili smo poračun za elektriko in znesek je 216€ doplačila. Mesečno smo plačevali po 50€ in kar precej varčujemo z elektriko, ugašamo luči, po nepotrebnem nimamo prižganega tvja, radia... To je skoraj nemogoče. Lani sem imela poplačila 60€.
Sem pa gruntala malo kdo mi jo toliko porabi in ugotovila da je najverjetneje to pomivalni stroj ki je precej star ( ne vem koliko ker nam je bil podarjen) in na njem piše 3300W.
Pa bodo šle spet vse želje v maloro.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 12:08:11   
MLADAMAMICA
boga user posted image  

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 12:10:32   
Korina1
Saj ne moreš verjet pa je res, kako se ti v trenutko podere svet.user posted image

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 12:11:10   
abc100
Najbolje, da sedaj sproti sporočaš stanje, da skozi sproti plačuješ realno. 

_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 12:17:46   
špelin@
O sra.nje user posted image  user posted image

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 12:24:47   
Ulrica
Jaz bi na tvojem mestu kupila merilec porabe el. energije in bi preizkusila na vtičnicah, koliko porabijo posamezni aparati. Npr. hladilnik, pomivalec, pralni stoj...  Starejši aparati oz aparati z oznako B, C so kar veliki porabniki el. en. 

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 12:35:45   
Korina1
Zamrzovalna skrinja, hladilnik, pomivalni stroj vse to je staro sigurno 15 let in več in vse sem dobila ko so se nam aparati ki smo jih leta nazaj kupili pokvarili. Edino pralni stroj je nov- 1 leto je star.user posted image

(odgovor članu Ulrica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 12:37:48   
m@j@
se podpišem pod ulrico. Pa kakšen kalorifer je velik porabnik.

Sočustvuejm s tabouser posted image

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 12:46:18   
mika
Korina, to pa mora bit nekaj narobe. mi imamo hišo in dva gospodinjstva. Spodaj je tast, kar pomeni, da nam delata dva tv-a, prižgane so dvojne luči itd...elektrike plačujemo 55€, poračun, pa nikoli ni znesel več kot 130€. Perem in sušim v sušilcu  2x/dan, kar se pupa velikokrat ponoči polula.

Pri tebi je nakaj narobe. A živite v bloku? mogoče so števce pomešali oz. odjemalce

< Sporočilo je popravil mika -- 22.4.2009 12:49:33 >

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 12:48:49   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Ulrica

Jaz bi na tvojem mestu kupila merilec porabe el. energije in bi preizkusila na vtičnicah, koliko porabijo posamezni aparati. Npr. hladilnik, pomivalec, pralni stoj...  Starejši aparati oz aparati z oznako B, C so kar veliki porabniki el. en. 


Kje se pa to kupi?
Jaz sem kupila preveliko skrinjo in mislim, da pri nas ta požere ogromno elektrike...da vidim koliko.

(odgovor članu Ulrica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 12:49:35   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Korina1

Zamrzovalna skrinja, hladilnik, pomivalni stroj vse to je staro sigurno 15 let in več in vse sem dobila ko so se nam aparati ki smo jih leta nazaj kupili pokvarili. Edino pralni stroj je nov- 1 leto je star.user posted image


Po moje je pa fora v tem. Ker če je staro, itak da ful več porablja. Največ pa menda grelna telesa, to je boljlerji in morda radiatorji. jaz bi ta pomivalni stroj imela samo še za lepše v kuhinji, res. Kaj pa vem, no. pa skrinja je tudi velik porabnik, sploh če ne dihta tako kot bi morala. Samo zdaj je itak že prepozno, kar je je. probaj pa se vsaj zmenit, če lahko odplačaš na obroke in ne vse naenkrat.

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 12:52:07   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Ulrica

Jaz bi na tvojem mestu kupila merilec porabe el. energije in bi preizkusila na vtičnicah, koliko porabijo posamezni aparati. Npr. hladilnik, pomivalec, pralni stoj...  Starejši aparati oz aparati z oznako B, C so kar veliki porabniki el. en. 


Kje se pa to kupi?
Jaz sem kupila preveliko skrinjo in mislim, da pri nas ta požere ogromno elektrike...da vidim koliko.

http://dne.enaa.com/prikaziCL.asp?ClID=30790

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 12:56:06   
ksenjak
Naš električar pravi, da največ porabita skrinja in električni bojler.

lp

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 12:56:13   
mika
mladamamica, hvalauser posted image

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 12:56:53   
MLADAMAMICA
upam da nebo kaj narobe, ker kopiram zadevo, ampak v vednost:

Kateri aparat porabi največ elektrike?

Petek, 27. februar 2009

Kateri aparat v gospodinjstvu porabi največ elektrike? Kako poskrbeti, da bomo elektriko plačevali po dejanski porabi? Ob vedno dražji električni energiji se vsaka prihranjena kilovatna ura hitro pozna na računu za elektriko. Pri tem pa s svojimi storitvami odjemalcem pomagajo tudi elektrodistribucije.Meritve dejanske porabe posameznega aparata so najpreprostejši in pogosto najbolj učinkovit način spodbujanja varčevanja. Tako v elektrodistribucijah, izjema je Elektro Primorska, odjemalcem ponujajo merilnik porabe, ki ga namestijo v vtičnico in nanj priključijo aparat. V Elektro Celje imajo na voljo dva paketa – izposoja enega merilnika stane 10 centov na dan, izposoja treh v paketu pa 18 centov dnevno. Z njimi je moč meriti trenutno moč, maksimalno in minimalno moč ter porabo električne energije v določenem obdobju. V Elektro Ljubljana merilce izposojajo pod imenom »Poišči potratneža«. Set treh merilnikov si lahko uporabniki izposodijo za 19 centov na dan, v podjetju pa priporočajo, da jih odjemalci uporabljajo teden dni. V Elektro Gorenjska merilnike izposojajo brezplačno, v Elektru Maribor pa lahko odjemalci merilnik za 14,93 evra kupijo.

< Sporočilo je popravil MLADAMAMICA -- 22.4.2009 12:58:38 >

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 12:58:41   
Korina1
mika, živim v hiši. Bojler imamo vklopljen le od aprila do oktrobra-tako nekako. Pozimi se voda greje na centralno. Električni radiator sem imela v vsem letu vklopljen mogoče 1 uro.
Skoraj sem sigurna da so največji porabniki, skrinja, pomivalni stroj in hladilnik ker že kot sem rekla so stari. Skrinja verjetno že preko 20 let.
To je nekakšna "kazen" ker si ne moremo privoščiti novih aparatov.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 13:04:22   
Volga
Aha, ja, mene je tudi strah, mi jo že tako plačujemo kot suho zlato, pa vsako leto dobimo poračun. A to so potem danes pošiljali? potem imam doma "lepo" pošto? user posted image

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 13:06:57   
Korina1
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Aha, ja, mene je tudi strah, mi jo že tako plačujemo kot suho zlato, pa vsako leto dobimo poračun. A to so potem danes pošiljali? potem imam doma "lepo" pošto? user posted image


Danes sem dobila ja. Sem že čist obupala, a me bo vsak drugi mesec doletelo neki slabega? Kaj me še vse čaka in doleti?

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 13:14:39   
m@j@
Volga poračuni niso povsod enak čas. Npr. mi ga imamo novembra.

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 13:14:42   
Splišni
Pojdi k onemu drugemu ponudniku elektrike ... se ne spomnim zdajle imena, boš imela vsaj 1 mesece zastonj elektriko, da boste malo zadihali.

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 13:16:28   
Splišni
Evo, tukaj si preberi:

http://www.pocenielektrika.si/


(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 13:20:27   
Korina1
Kaj je pa s tem ko je bilo nekaj govora po tv da bodo na elektru naredili kao tri pakete in si boš enega izbral in imel dve leti zagotovljeno elektriko po enaki ceni.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 13:30:54   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Korina1

Kaj je pa s tem ko je bilo nekaj govora po tv da bodo na elektru naredili kao tri pakete in si boš enega izbral in imel dve leti zagotovljeno elektriko po enaki ceni.


Ja samo to ne pomeni,m da bodo polonice 2 leti enake, to samo pomeni, da bo dobava električne energije po enaki ceni, poraba je pa še vedno od vas odvisna.

Ma meni gre pri Elektru to na živce, da so se delali norca iz nas s"transparentnostjo" zaračunavanja vodenja računa, pa da so lagali, da se je elektrika podražila, pa da moraš zdaj skoraj da ne vsak mesec plesati neke dežne plese, da jim lahko normalno elektriko plačaš.

Jaz bom šla resno k unim drugim.

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 14:00:20   
lucika
treba je vedeti tudi to, da elektrika draži. včasih na glas, včasih po malo, natiho. in se to seveda pozna.
tole šparanje je itak največji pesek v oči, po moje. sem zadnjič preučila položnico; za točno polovico stroškov kilovatov je bilo onih drugih, prispevkov in vsega sranja... pol pa šparaj, pa lučke ugašaj, pa kupuj 10 krat dražje žarnice. a prispevki bodo ostali enaki. grrrrr.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Poračun- elektrika
22.4.2009 14:25:55   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: lucika

treba je vedeti tudi to, da elektrika draži. včasih na glas, včasih po malo, natiho. in se to seveda pozna.
tole šparanje je itak največji pesek v oči, po moje. sem zadnjič preučila položnico; za točno polovico stroškov kilovatov je bilo onih drugih, prispevkov in vsega sranja... pol pa šparaj, pa lučke ugašaj, pa kupuj 10 krat dražje žarnice. a prispevki bodo ostali enaki. grrrrr.


ki pocrkajo, v enem letu ali pa še prej. Pa kupi nov števec in privarčuj, pa kupi merilec el. in privarčuj, pa vse kupiš in te nakoncu pride duplo več.

merilec bom pa vseeno kupilauser posted image

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...





sindarin

Si kdaj ogledate spletno stran Sistema za obveščanje o izdelkih umaknjenih s trga, RAPEX?

da (16%)

(84%)


Število vseh glasov: 190

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!