|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 12:16:48   
lutka
Ona je meni rekla da se ji ne ljubi. Zato mi je pa bilo še tolk bolj bedasto. Bi vsaj rekla nimam drugače pa mir.



_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 12:17:08   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Katey
To imaš popolnoma prav, ampak kaj pa če ga nima (drobiža - op. Spl) in ga nimam jaz, tako se je meni zgodilo zadnjič in kaj je naredil šofer, vzel paket in sem ga morala sama iskat na pošto,


Mei je pa to edino logično, da moram imeti drobiž za poštarja s paketom. Č ga nimam, niti ne doprem vrat, ko spodaj zvoni. Mi je logično, da grem po paket v tem primeru na pošto.

(odgovor članu Katey)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 12:17:28   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
jaz sem dala taksistu enkrat bankovec za 50€ (kar ni baš neki znesek) in mi reče, da nima, da naj grem menjat v štacuno, ki je bila nasproti. Sem mu nazaj rekla, da če jaz izstopim iz taksija, ne pridem več nazaj.... je potem naenkrat brez problema šel in zamenjal denar....

Yep, res je - taksist je dolžan imeti drobiž. Če ga nima, ga mora on najti. Če stranka nima časa, da ga nekje počaka ali pa, da se skupaj z njim zapelje iskat drobiž, je taksist tisti, ki ga mora čimprej dostaviti stranki. Največkrat pa fantje to poračunajo tako (če se stranki mudi), da kompenzirajo pri vožnji nazaj ali pri naslednji vožnji (v kolikor gre za stalno stranko).
So imeli pa nekaj časa napis, da bankovcev za 200€ in 500€ ne sprejemajo, vendar so to potem ukinili, ker je menda nezakonito. Denar je denar in ne glede na višino vrednosti bankovca je to zakonito plačilno sredstvo, torej se tega ne sme. Je pa res, da se redkokdo v to zapiči, ker redkokdo plačuje s 500€ bankovcem. Kartice bolj laufajo pri velikih zneskih.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 12:18:26   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Katey
To imaš popolnoma prav, ampak kaj pa če ga nima (drobiža - op. Spl) in ga nimam jaz, tako se je meni zgodilo zadnjič in kaj je naredil šofer, vzel paket in sem ga morala sama iskat na pošto,


Mei je pa to edino logično, da moram imeti drobiž za poštarja s paketom. Č ga nimam, niti ne doprem vrat, ko spodaj zvoni. Mi je logično, da grem po paket v tem primeru na pošto.


zanimivo, našemu poštarju je pa logično, da ima pripravljen drobiž recimo nekje do 20€, če poštnina znaša recimo 5,5€ user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 12:19:13   
Splišni
Aja, če pa prodajalka v trgovni nima drobiža in če se ji vidi, da ga res tudi nima kje dobit, potem nikakor nisem jezna.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 13:02:24   
kalbo
Splišni, eno je, da se ti opraviči in pove da žal nima drobiža, pa naj bo to poštar, dostavljalec, al pa prodajalka, se da vse zmenit, saj smo ljudje. Če ti pa zaničljivo vrže nazaj 20 EUR in reče jest ga tud nimam, pol bo pa pri meni šel po drobiž tako poštar kot dostavljalec kot prodajalka. Vse je v odnosu in vedet je treba, da so dolžni imeti drobiž, če računajo storitev z gotovino, pa to nima nobene zveze z višino plače, gre za odnost do stranke.
Pa še ena stvar me totalno razkuri. Gre nas recimo pet na pivo, kar znese nekaj pod 10 EUR, hočem dat za rundo, pa mi kelnarca vrže 20 EUR nazaj in pogleda po ostalih...a ma kšn drug drobiž....tukaj pa vedno rečem, naj hitro najde drobiž, drugače bo runda na račun hiše.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 13:07:50   
Anonimen
Vse je v odnosu in vedet je treba, da so dolžni imeti drobiž, če računajo storitev z gotovino,


jst sem prek mimovrste neki naročila, pa je zneslo okl 30€, mela sem jih pa 50. pa čudež da sem jih sploh mela, k navadno nimam gotovine, kak € za kilo kruha, več pa ne. in rekli so, da bodo poslal mejl, kdaj bo šlo naprej, pa niso, tip se je samo nacrtal na vratih s paketom. in da nima drobiža. jst pa tud ne, ja kva nej. in sem mu celo rekla, da se lohk tko zmenma (čeprov to res ni bil moj problem),da gre on razvozit kar še ma, jst grem pa s tamalo na sprehod do trgovine in zmenjam in pride on nazaj. in je totalno ven padu, me ozmerjal kaj sploh naročujem, če nimam prištimanega denarja in da on res ni dolžn met drobiž itd. user posted image user posted image no pol je pa men tud mal deklc dvignlo, sem mu povedla par stvari, na način k jih pač znam jaz povedatuser posted image je zmeri bolj mičken postaju, komi je šu dol po štengah in je pršu čez 15 min nazaj, prijazen in z drobižemuser posted image

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 13:08:57   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Katey
To imaš popolnoma prav, ampak kaj pa če ga nima (drobiža - op. Spl) in ga nimam jaz, tako se je meni zgodilo zadnjič in kaj je naredil šofer, vzel paket in sem ga morala sama iskat na pošto,


Mei je pa to edino logično, da moram imeti drobiž za poštarja s paketom. Č ga nimam, niti ne doprem vrat, ko spodaj zvoni. Mi je logično, da grem po paket v tem primeru na pošto.


zanimivo, našemu poštarju je pa logično, da ima pripravljen drobiž recimo nekje do 20€, če poštnina znaša recimo 5,5€ user posted image


Ja a ima kar svoj denar pripravljen ali kaj? Hočem rečt, da najbrž ni od njega odvisno, koliko denarja oz. drobiža ima pri sebi. Verjetno je to odvisno od tega, koliko "prometa" je imel že pred teboj. Tako da ne vem, kako mu je lahko to, da ima drobiž, kar logično. To je pač od dneva do dneva verjetno drugače.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 13:13:10   
kalbo
Ni res. Če ima pričakovana plačila z gotovino mora imeti s sabo drobiž.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 13:14:05   
Blueeyes
sama delam v štacuni, tako da vem kako je to... problem je z drobižem... sploh če že prva stranka k pride v štacuno kupi za 5€, da pa 100€... to je velik problem... sploh če imaš majhno menjalnino v trgovini.. ampak v mercatorju mislim da je nimajo... problem je, če je full gužva, pa nikamor niti ne morš jt menjat drobiža, ker ne morš kr stran od blagajne...  ponavad pa še ni nobenga tazga okol k bi ti lahko pomagal... jz sem v takih primerih stranko vedno lepo prosila, če stopi do sosednje trgovine in zamenja za drobiž... nikoli noben ni mela nič proti, ker sem jim pač povedala na lep način kako je s tem... ko so zamenjale pa so se vesele vrnile nazaj v trgovino...

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 13:36:49   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ni res. Če ima pričakovana plačila z gotovino mora imeti s sabo drobiž.


Kaj ni res? Saj lahko pač drobiž že porabi, če mu stranke pred teboj dajo velik denar.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 13:51:09   
Katey
Sploh ni problem, če mu zmanjka drobiža ko prinese paket ob 16h ko zaključuje, ne pa da prinese ob 9h pa brez drobiža, to je prvo kot drugo pa odnos samega dostavljalca, ko mu poveš da nimaš drobiža, nazadnje mi je rekel jaz nimam če želite paket najdite drobiž, če ne ga lahko jutri dvignete na pošti, mislm a to je odnos, sej vem škoda besed ampak tile naše pošte so tudi eni navadni monopolisti, ki si lahko dovolijo glih kar jim paše.
Me zanima, če bi privat dostavljal pakete in bil plačan od samega paketa, če bi bil tudi tako zelo zadirčen, mislim da nam je vsem jasen odgovor.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 14:00:07   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: barika

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: barika
ampak če ti pride deset strank z večjim denarjem, pa nočejo (ali nimajo) dati drobiža pač enkrat zmanjka, ane? In potem fehtariš po blagajnah, se opravičuješ strankam, da nimaš, kličeš nadzor, da ti naj prinesejo drobiž



hja, samo v večjem hipermarketu prodajalka še na wc ne sme it, ne pa da gre od blagajne do blagajne pa fehtari. Za drobiž bi mogli poskrbet v nadzoru ...sam njim se je**, če pač kakšna stranka ne pride več ...vsaj občutek dajejo tak.


Ne pretiravat no, da ne morjo niti na WC. Jaz hodim v Mercator v Mb na Pobrežju in komot poskrbijo za drobiž oz. karkoli potrebuješ. Nobene nesramnosti od njih ni bilo nikoli.
Aja enkrat mi je poslovodkinja dvignila pritisk....mož je kupil mašinco za strič lase in je prodajalka pomotoma kasirala dva krat. Poslovodkinja pa s ciničnim nasmehom, če sem ziher,, da sva vzela samo eno....pol sem malo dvignila glas in smo šli do blagajne in se naju je blagajničarka spomnila. Smo se normalno pogovrili in sva dobila denar nazaj, poslovodkinja pa je izginilauser posted image .

Drugače pa so res fajn trgovke.



Zgleda, da je odvisno kje delaš in kakšne šefe imaš za seboj. Pa ne pretiravam, sem doživela to in še marsikaj.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 14:22:04   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Katey
To imaš popolnoma prav, ampak kaj pa če ga nima (drobiža - op. Spl) in ga nimam jaz, tako se je meni zgodilo zadnjič in kaj je naredil šofer, vzel paket in sem ga morala sama iskat na pošto,


Mei je pa to edino logično, da moram imeti drobiž za poštarja s paketom. Č ga nimam, niti ne doprem vrat, ko spodaj zvoni. Mi je logično, da grem po paket v tem primeru na pošto.


zanimivo, našemu poštarju je pa logično, da ima pripravljen drobiž recimo nekje do 20€, če poštnina znaša recimo 5,5€ user posted image


Ja a ima kar svoj denar pripravljen ali kaj? Hočem rečt, da najbrž ni od njega odvisno, koliko denarja oz. drobiža ima pri sebi. Verjetno je to odvisno od tega, koliko "prometa" je imel že pred teboj. Tako da ne vem, kako mu je lahko to, da ima drobiž, kar logično. To je pač od dneva do dneva verjetno drugače.


zadnjič mi je prinesel kuverto, notri dve smučarski karti. Plačilo je bilo za dve karti + poštnina. Jaz ne vem, kako si je on naštimal denar, ampak ko sem dala denar, je iz žepa potegnil nazaj drobiž - razliko tega, kar sem mu dala oz. kar bi mu lahko dala. Izgledalo je, da je drobiž pripravljen.

Je pa res, da smo mi iz bolj male vasi in da je očitno tisti dan le meni prinesel nekaj, kar sem mogla plačat......

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 14:35:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ronči

IZVIRNO SPOROČILO: žanka

Dodam še samo tole.
Vsi dober veste,da smo trgovke med najbolj slabo plačanimi.
Res je,da smo odvisni od strank.Ampak,vse preveč je nejevoljnih ljudi,ki si pridejo jezo razpihat nad trgovko.Ko grem jst v trgovino,mi je prav malo mar,kaka je blagajničarka,al je suha ali debela,itak ne komuniciram z njo in me take stvari sploh ne zanimajo.Tak poklic sem si izbrala in mi je sedaj žal,ker moja želja je vedno bila,da bi delala kot vzgojiteljica.Vendar je bilo veliko denarnih težav in primorana sem bila it drugam.user posted image


no, kaj pa vem, moja soseda dela v mčkatorju in ima 600-700 € plače.  Jaz delam dosti bolj odgovorno delo pa imam 800... jebi ga men se to ne zdi preveč slaba plača.


Čeprav ni debata o plačah,bom vseeno povedala,da,če bi jaz imela tako plačo nebi nikoli jamrala.Ampak me vseeno ni sram povedat,da zaslužim400Eplus potni stroški in malica,ki potem nanese 510e.Pa brez zamere,tud jaz imam odgovorno delo,saj delam na blagajni,ki ponavadi nakasiram od 4-5 TISOČ e.In,če mi denar na konc šihta manjka,ga moram dat iz svojega žepa.Tud to je odgovorno delo,plača pa slaba.Ampak tak je,kaj čmo.

(odgovor članu Ronči)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 17:15:06   
riders
Žanka, tega pa ne razumem - kako imaš lahko 400€ plače, če je minimalc za 40-urni delavnik 458€?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 17:56:44   
Anonimen
A smo mi dolžni dajat drobiž in kartice in ne vem še kaj, če v blagajni nima drobiža?


Seveda nismo.

Meni so najboljsi tisti, ki ze po default recejo "a vam lahko ostanem dolznem cent"? Valjda da po defaultu recem NE. In ce me slucajno zabodeno gleda, mu/ji povem, da komot on ostane dolzen meni.

Nikoli ne kompliciram, ce nekje vidim, da nima drobiza, pa da ga je nekdo iskal, po moznosti vprasal se na sosednji blagajni...takrat vedno recem ok, pa kartico potegnite.

(odgovor članu jagoda77)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 18:26:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: žanka

IZVIRNO SPOROČILO: puncica

IZVIRNO SPOROČILO: benika

uboga debela reva


Ja seveda, ravno zato, ker je debela, se ji nič ne dauser posted image user posted image user posted image



no zakaj pa se ji pol ne da? IN ja žal je debela, pa če pogledaš tako ali drugače.


Da se tule uštulim.
Zakaj se ji ne da ?Ker ma ziher poln k.... takih trotov,ker jo lahk vsak j... v živ mozak,vsaka stranka stresa svojo nejevoljo na njo...in še bi lahko naštevala.


A zato, ker se ji ne da po drobiz, jo pa ljudje jebejo user posted image .

Verjamem, da te j...troti v ziv mozak, ce s takim prepicanjem hodis delat.
Dokler si sama v svojem poslu korektna, lahko vsaki stranki popolnoma mirno poves, da nima prav, kadar bi te j. v ziv mozak.

< Sporočilo je popravil Mič II -- 9.4.2009 18:27:48 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 19:29:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: riders

Žanka, tega pa ne razumem - kako imaš lahko 400€ plače, če je minimalc za 40-urni delavnik 458€?

Približno tolk,kot si napisala sem zaslužla,ko sem delala v maloprodaji,pa še takrat je bil več kot 40 urni delovnikuser posted image

(odgovor članu riders)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 20:26:38   
takotako
Problem je v drobižu  k res pride par strank ena za drugo pa potem prinese vsak velik bankovec in ti enostavno zmanka drobiža. In je to problem ker je tako kot je ena napisala... da se še na Wc ne sme kaj šele po drobiž.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 20:41:28   
titania
Ja js sm slišala, da tut na busu (kjer majo pomoje mal večji problem) ne sme zavrnt večjaga bankovca..
Sploh pa ne v trgovini!!

Pomojem mu sam ni htela prodat...


_____________________________

Only God can judge me :)

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 21:10:10   
BAMBINA_
 
IZVIRNO SPOROČILO: žanka

Al mamo pa mi v naši trgovini pač tako smolo,da imamo precej tečnih strank.

Dobiš, kar daješ. Če so okoli tebe samo "tečne" stranke, potem sklepam, da tudi nisi kaj prida prijazno bitje.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: prodajalka brez drobiža
9.4.2009 21:12:00   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Blueeyes

sama delam v štacuni, tako da vem kako je to... problem je z drobižem... jz sem v takih primerih stranko vedno lepo prosila, če stopi do sosednje trgovine in zamenja za drobiž...

No, ta je pa bosa, da stranko h konurenci pošiljaš menjavati drobiš, da bo lahko plačala pri tebi user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Blueeyes)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: prodajalka brez drobiža
10.4.2009 12:07:05   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

pa mi kelnarca vrže 20 EUR nazaj in pogleda po ostalih...a ma kšn drug drobiž....tukaj pa vedno rečem, naj hitro najde drobiž, drugače bo runda na račun hiše.


user posted image user posted image Kalbo user posted image user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: prodajalka brez drobiža
10.4.2009 13:14:46   
blazka
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

pa mi kelnarca vrže 20 EUR nazaj in pogleda po ostalih...a ma kšn drug drobiž....tukaj pa vedno rečem, naj hitro najde drobiž, drugače bo runda na račun hiše.


user posted image user posted image Kalbo user posted image user posted image




No ja, mal je tut odvisno, kako kelnarca izgleda, pa kok je prijazna.... Tako kot pri prijazni prodajalki, ki lepo pove, da trenutno nima drobiža, pa če lahko recimo s kartico, potem ni problem usluge naredit. Če je pa odrezava in te odpravi z  "nimam drobiža",  kot da si ti kriv, ker ji nisi točno do centa naštel, to je pa drugo.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?