|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 10:04:36   
Pikicapokica6
Sem gledala in ugotovila, da je ta oddaja totalna beda. In vprašanja, da padeš dol....Sicer ne poznam in ne vem, kako naj bi stvar potekala, menda da ta oddaja obstaja že v tujini - ampak poleg osnovnih vprašanj dobi zraven še cel kup dodatnih vprašanj in osebnih opazk od Jonasa. Tudi to se mi ne zdi pošteno. Tisti, ki gre to odgovarjat za denar, se ne ceni popolnoma nič, pa kaj sebe - svojo družino izpostavlja pred vsemi in razkriva boleče stvari. Slovenija pa je majhna deželica, ne rečem za kakšno Ameriko in druge države, pri nas se vsi preveč med sabo poznamo. In ker smo slovenci znani po svoji nevoščljivosti in privoščljivosti, bo marsikomu žal, da je dal sebe in svojo družino prodati za denar.

Moje mnenje - jaz in moja družina ter naša zasebnost so zame neprecenljiva stvar. Ga ni denarja, da grem pred vsemi govorit tako boleče osebne stvari. Pa nimam kaj prida pestre zgodovine, niti moja družina. Pri vsakomur pa se najde kaj, kar bi lahko bilo zanimivo.

Ampak mislim, da se bo marsikdo prijavil na tole oddajo zaradi denarne stiske, posebno še, ker smo v takem obdobju, ko je veliko ljudi ostalo na cesti. Žalostno, za kako majhen denar se bodo prodajali....

Kar se pa tiče te družine, ki je bila včeraj na stolu - njegova žena je znana, in takrat, ko je šla ona na kmetijo, se je že marsikaj govorilo in šušljalo o njihovih družinskih razmerah. Tudi o tem, da tale možak ni noben angelček. Ne razumem pa, oziroma sploh ne verjamem, da bi po tolikih res zelo težkih vprašanjih zafrknil pri takem vprašanju. Če je žena prenesla vsa varanja, pretepanje in še marsikaj, bi verjetno prenesla tudi dejstvo, da se je njen dedec prijavil samo zaradi prepoznavnosti. Kdo garantira, da se detektor ni zmotil???

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 10:06:07   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: ...Che

Če že ne smokritičnosti, potem vam vsaj malo samoironije in sarkazma resnično ne bi škodilo.


Če je to letelo name, kako veš, da ne premorem samokritičnosti, ali pa vsaj samoironije, oziroma samosarkazma, kar je eno in isto mimogrede, le način izražanja negative je drug. Če že trosiš strokovne izraze, se vsaj zavedaj, da dela SSKJ na namizju čudežeuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 10:14:05   
Anonimen
Kalbo frustko user posted image

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 10:16:22   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Jest si recimo raj vilico v uč zapičim, kot pa da bi celotno oddajo Maria Galuniča gledal, še nikoli se pa nisem znebil izjave, da je to oddaja za glupe Slovenčke, ker oddaja je glede na gledanost očitno dobra. Človek ki to izjavi je v svoji osnovi omejen in mu manjka samozavesti, ki si jo bilda na takšnih izjavah.
Mene ni sram priznat, da z veseljem pogledam takšne oddaje, paše zvečer kaj trapastega gledat. Ko tole berem, al pa bilokatero temo o Kmetiji in podobnih rečeh dobivam občutek, da vsi gledate samo resne poljudnoznanstvene oddaje in se zdite sami sebi blazno na nivoju, v resnici ste pa omejeni, pa ne zaradi tega, ker se vam zdi oddaja negledljiva, ampak zaradi označevanja ljudi, ki gledajo nekaj kar vam ni, z glupimi Slovenčki, brez možganov in podobno.


Joj, kalbo, to pa jaz točno tako mislim ... tudi o "Slovenceljnih" imam tako mnenje.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 10:20:30   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Če je to letelo name, kako veš, da ne premorem samokritičnosti, ali pa vsaj samoironije, oziroma samosarkazma, kar je eno in isto mimogrede, le način izražanja negative je drug. Če že trosiš strokovne izraze, se vsaj zavedaj, da dela SSKJ na namizju čudežeuser posted image .


pravzaprav je point v razumevanju izraženega in ne v načinu izražanja. Tega čudeža pa niti SSKJ ne premore....ampak ok..to je že tema za kkšen drug (književni) forum user posted image user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 10:44:07   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Kalbo frustko user posted image


Fruckouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 10:48:34   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
Ja samo moraš toliko pogledat, da potem to lahko rečeš. Jaz sem prav zato malo gledala. Da vem, o čem se pogovarjam.

A da mi še zadnji dve celici ubije ta "resničnostni šov"?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 10:53:02   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Če je to letelo name, kako veš, da ne premorem samokritičnosti, ali pa vsaj samoironije, oziroma samosarkazma, kar je eno in isto mimogrede, le način izražanja negative je drug. Če že trosiš strokovne izraze, se vsaj zavedaj, da dela SSKJ na namizju čudežeuser posted image .


pravzaprav je point v razumevanju izraženega in ne v načinu izražanja.


V bistvu gre za stopnjo načina izražanja. Sarkazem je višja stopnja ironije, stopnjevanje ironije.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 11:05:49   
kalbo
Potem je tisto vanabi strokovno nakladanje, nametavanje navidezno strokovnih vesed, katerim avtor sestavka niti ne pozna pomena.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 7.4.2009 11:06:33 >

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 11:06:48   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni


V bistvu gre za stopnjo načina izražanja. Sarkazem je višja stopnja ironije, stopnjevanje ironije.



To je pa zame že višek! Ne grem se več! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 11:14:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: ...Che

Če že ne smokritičnosti, potem vam vsaj malo samoironije in sarkazma resnično ne bi škodilo.


Če je to letelo name, kako veš, da ne premorem samokritičnosti, ali pa vsaj samoironije, oziroma samosarkazma, kar je eno in isto mimogrede, le način izražanja negative je drug. Če že trosiš strokovne izraze, se vsaj zavedaj, da dela SSKJ na namizju čudežeuser posted image .


V bistvu je letelo na vse, ki so se našli v "glupih Slovenčkih" in je zaradi tega užaljen njihov nacionalni ponos. Če si pojma ironija in sarkazem moral preverjati pri g. Toporišiču da bi na koncu ugotovil da sta pojma enaka, toliko slabše zate, ker to ne drži. Ajde, pa ne bom trosil strokovnih izrazov, vsaj omejil jih bom na minimum zato, da bom bolj jasen tudi povprečnemu slovenskemu občestvu... Malo me je zaneslo, mislil sem na rajo. Kaj vidiš v tem, ironijo ali sarkazem? Oboje bo nekje v službi cinizma.

Nego, da se preide na bistvo - poplava svakojakih resničnostnih šovov in kvizov. Mene bolj kot tale cinizem zaradi katerega ste se posamezniki počutili izzvane skrbi dejstvo, da enostavno ne sprejemate kritičnosti v kakršnikoli obliki se ta že kaže. Skrbi statistika. Kot si sam omenil, je gledanost takšnih kvizov in šovov relativno visoka. Pa v končni fazi - naj kar bo. Ena druga statistika bode v oči še bolj kot tole - že lep čas ne obstaja več kviz tipa Kviskoteka, ki je kar se tiče intelektualnega nivoja bil na dosti višjem. In ko smo že pri nivojih, gledanost te oddaje je bila takoj za gledanostjo Dnevnika. Torej, zanimiva tako za gledalce kot za kapital. In zakaj danes takih kvizov več ni? Kje je tu tako opevana svoboda možnosti izbire, pa izvol`te, komur kaj paše... In potem se tukaj nasproti kritikom današnjega "mainstrima", takega kot ga na žalost imamo, postavlja zgražanje nad oznako "glupi Slovenčki". Glupi Slovenčki??? Podpisujem, pa še parafiram obenem. Zato, stari moj, ker mi je poln **** tega, da nastavimo rit vsaki neumnosti za katero nas nekdo prepriča, da nas bo zadovoljila. In težko nas je prepričat v ****... Štekaš ironijo? In ker ne znamo stopit na žogo, in ker ne znamo reči, ta pot ni v redu, dajmo nekaj spremenit. Pa ko bi vsaj znali malo štopat pa umirit... Najbolj me žalosti, da smo postali in slepi in gluhi in nemi za vse. Ker nočemo videt, ker nočemo zaštekat, ker nam ne kapne... In naj ujčkam in cartam te "glupe Slovenčke" in jim držim štango, zato da ne bi kogarkoli od njih s takšnim izrazom užalil... Pa jasno, dajmo dat potuho deci, naj počnejo kar jim je volja, naj se ne zavedajo svojega idelanega agregatnega stanja, svojega vegetiranja v sistemu kjer je vsak dvom v "pravilno" označen kot nasprotje in ogrožanje "naše svobode in načina življenja", ki smo si ga tako trdo prigarali. Naj živi raj na Zemlji! Blagor tistim, ki so ga našli, komu mar "nebesa" v onstranstvu! Blagor "glupim Slovenčkom"...  Blagor "glupim Slovenčkom" za Vesno V. Godino, brez nje jih danes ne bi bilo.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 11:14:27   
Zanica
sej ga noben ni prisilu da gre na šov. Mi smo se prav fajn nasmejali njegovi nonšalantnosti.

Jonas-zdi se mi da se je fajn znajdel. Sej on dobi svoj dnarček, za to dela.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 11:33:38   
ajataja
Ta odaja je licenčna jo že dolgo predvajajo na Pinku in sem jo včasih pogledala,tako da si to niso slovenčki namislili kot pravite nekatere.Jaz sama ne bi šla tja nikoli in tudi pravim da eni za denar naredijo preveč,pogledam jo pa vseeno če imam čas in se spomnim  na njo.Sicer pa nekatere grozno kritizirate kot vse ostale tovrstne šove(big brather.....)gledanost je pa tako visoka da se pol sprašujem od kod če pa vsi pravijo,da takih neumnosti ne gledajo.Samo ne vem kako lahko rečete da je neumno in ne vem kaj še če pa ne gledate.Pa nisem neka oboževalka takih oddaj ,ampak naj gleda tisti ki mu paše ,vsi pa nimamo istega okusa.

(odgovor članu Blueberry)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 11:48:45   
Zanica
Meni je tudi žal, glede na post od Che-ja, da ni nobenega kviza znanja na slovenskih televizijah... Le zakaj? Niti milijonarja ni.... Ljudem se ne da več razmišljat, ali kaj... Sad so taki kvizi ala vzemi ali pusti, trenutek resnice-če se temu lahko reče kviz....Mogoče družinski dvoboj-tu pa res rabiš met znanje....

Spomnem se da je na hrvaškem nekaj let nazaj bilo kar nekaj kvizov znanja, in tudi kot najstnica sem rada gledala take kvize ker se je tudi šlo na nek način za preizkus mojega srednješolskega znanja, pa če sem kaj vedela, mi je bilo fajn, če pa ne, pol sem se nekaj novega naučila.... Na trenutku resnice se pa res nič novega ne naučiš.... Tudi ne če odpiraš škatle pa je v njej odpirač za steklenice....


(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 12:04:01   
kalbo
...Che, veš tam na dalinjcu od TV je ena lepa tipka, ki je po navadi rdeče barve. Če ti ne paše, ne gledaš in preklopiš na kaj bolj pametnega, al pa ugasneš, simpel ko pasulj, ne pa da gledaš in zraven sekaš traparije o glupih Slovenčkih.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 12:13:11   
Anonimen
Traparije, Kalbo, zato ker se ti z njimi ne strinjaš? Kaj pa, če bi poskusil bit malo manj nastrojen in napisat kaj v nasprotju s trapastim...???

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 12:30:51   
kalbo
Nastrojen? A zdej si se vame zapel, ti kar. Napiši še ti kaj nasprotno od trapastega, pa poizkusi zraven uporabit normalni pogovorni jezik, namesto strokovnega.
Moje enostavno in kratko mnenje je, da če ti kaj ne paše, ne glej, enostravno oziroma simpel ko pasulj. Ti sam odločaš, kaj poš počel v svojem prostem času in ne vidim razloga, ki bi opravičeval tvoje kritiziranje stvari, ki jih drugi počnemo s svojim časom, še manj pa ljudi označevati s poniževalnim izrekom "Glupi Slovenčki". S tem izrekom in predvsem pomanjševalnico zadaj žališ narod, ki mu pripadaš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 12:46:05   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
S tem izrekom in predvsem pomanjševalnico zadaj žališ narod, ki mu pripadaš.


Pravzaprav ne zali narod, ki mu pripada, temvec samo tisti "glupi del/ež"  naroda, kateremu pripada.

BTW: Kako dolocis strokovnost jezika oz. kako ti kalbo razlikujes strokovni od "normalnega" pogovornega jezika? Sprasujem zato ker IMO v njegovih postih (Che) ni sledu o strokovnem jeziku, pa me zanima ta locnica.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 12:49:55   
benika
IMO


Kaj pa to pomeni?

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 12:52:13   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: benika

IMO


Kaj pa to pomeni?



IMO (in my opinion ) - po mojem mnenju

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 13:04:14   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: ...Che


Skrbi statistika. Kot si sam omenil, je gledanost takšnih kvizov in šovov relativno visoka.

Ena druga statistika bode v oči še bolj kot tole - že lep čas ne obstaja več kviz tipa Kviskoteka, ki je kar se tiče intelektualnega nivoja bil na dosti višjem. .

In zakaj danes takih kvizov več ni? Kje je tu tako opevana svoboda možnosti izbire, pa izvol`te, komur kaj paše...



če je gledanost takih oddaj rel. visoka- je to zaskrbljujoče..relaksirati se ob problemih drugih?!
glede druge statistike-oddaj na intelektualnem nivoju- moje mnenje je, da je treba "rajo" zatupit- saj veste..z glupimi se najlažje manipulira..


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 13:18:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Nastrojen? A zdej si se vame zapel, ti kar. Napiši še ti kaj nasprotno od trapastega, pa poizkusi zraven uporabit normalni pogovorni jezik, namesto strokovnega.
Moje enostavno in kratko mnenje je, da če ti kaj ne paše, ne glej, enostravno oziroma simpel ko pasulj. Ti sam odločaš, kaj poš počel v svojem prostem času in ne vidim razloga, ki bi opravičeval tvoje kritiziranje stvari, ki jih drugi počnemo s svojim časom, še manj pa ljudi označevati s poniževalnim izrekom "Glupi Slovenčki". S tem izrekom in predvsem pomanjševalnico zadaj žališ narod, ki mu pripadaš.



Pazi, ni bil moj namen, da nama debata posluži za osebni dvoboj, počutil si se izzvanega, ker si sam tako hotel. Moj post ni imel nobene zveze s tabo, pa si odreagiral kot si - ko že meni očitaš žalitev naroda kdo potem tebi daje pravico, da žališ mene osebno. Pa ko se že toliko zatikaš ob moj "strokovni jezik" (ne vem sicer kateri stroki bi naj pripadal) nimam občutka, da bi govoril kakorkoli drugače kot ti, še vedno gre za slovenščino.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 13:25:43   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: ...Che

Pa ko se že toliko zatikaš ob moj "strokovni jezik" (ne vem sicer kateri stroki bi naj pripadal)


slovenistični user posted image ....Btw, a je to stroka?user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 13:28:41   
Anonimen
Bogi otroci. Verjetno je njim še najbolj hudo. Pa, ko je začel govorit o sinovih težavah, se ne čudim, da je zašel v težave z drogo. Upam, da se ta oddaja ne bo obdržala prav dolgo, ker je podn od podna.

(odgovor članu BUŠICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: trenutek resnice...
7.4.2009 13:30:41   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: ...Che

Pa ko se že toliko zatikaš ob moj "strokovni jezik" (ne vem sicer kateri stroki bi naj pripadal)


slovenistični user posted image ....Btw, a je to stroka?user posted image user posted image




ne ne- to je diplomirani strokovni nakladalist user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?