|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 11:59:49   
muška
Prav bi mi prišla kakšna pomoč. Namreč, avgusta lani sem kupila kombi. Kakšen mesec dni nazaj sem čisto slučajno ugotovila, da je poln drobnih rjavih pikic in to CEL(edino po strehi jih ni). Še isti dan sem šla v avtohišo, kjer so ga poslikali in baje slike poslali naprej. V roku 10 dni naj bi me poklicali , da bi avto ponovno pripeljala pokazat, nekemu zastopniku.

Skratka, od tega je že mesec dni, od njih ne duha ne sluha. Seveda bom šla nazaj in jim zatežila, me pa vseeno zanima, če se je kaj takega komu že zgodilo in kako se je stvar rešila.
Avto mi stoji doma, kjer ne solimo, in tudi večino relacij z njim prevozim po nesoljenih cestah. No sol gor ali dol, avto ki je stal ohoho denarja, je star šele 6 mesecev, torej se to ne bi smelo zgodit ali pač? user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:06:39   
BUŠICA
se ne bi smelo zgodit. 6m praviš-itak je pod garancijo.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:09:06   
BUŠICA
so rekli čez 10 dni pa je minil mesec? svinjarija. težila bi jim do amena.
to bo neka napaka pri barvanju ali kaj.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:09:43   
Freycha
kombi odpelji tja, pa zahtevaj drugega (nadomestnega) med tem, ko bodo urejali reklamacijo. Brez pardona....

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:10:20   
TomTaylor
Ali imate garažiranega? Garažirani avtomobili namreč začnejo hitreje rjaveti, čeprav po 6-ih mesecih se to absolutno ne bi smelo zgoditi, pa če ceste so ali niso soljene.

Neumestno: Pravzaprav pa tudi garancije o nesoljeni cesti nimaš, oz. jz osebno ne verjamem v "nesoljeno" cesto, razen če se voziš po makadamu...

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:17:59   
muška
Ni garažiran in ja večinoma z njim vozim po vodozaščitenem območju+ makadamu. Nadomestni avto bom itak zahtevala, ker sem kombi kupila v službene namene in ga torej potrebujem vsak dan.

Ampak, me pa res zanima, če se je komu to že zgodilo in kako se je stvar reševala. Meni je tisti njihov delavec pridigal o poliranju, sem mu kar rekla, naj ga izvolijo spolirat, ampak tako da bo trajno in ne da bo mesec dni mir nato pa jovo na novo- no je utihnil.

Zanima me tudi sledeče, če se kdo pozna! Avto je polepljen - ima nekaj naših razpoznavnih nalepk. Torej, v kolikor bo šel na predelavo (ne vem kaj bo sledilo) sem upravičena tudi do povrnitve stroškov teh nalepk, ali sem ta denar vrgla skoz okno?

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:18:42   
rija
muška, priznam....ti si pa hudičevo potrpežljivo bitje user posted image

daj, idi nazaj, zaropotaj....v tem času bi ti po zakonu, če že drugega ne, morali posredovati vsaj odgovor na tvojo reklamacijo.

naš kombi je star 2,5 leti pa HB nič ne rjavi, pa ga vozimo po ful soljeni cesti, ni garažiran.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:20:35   
BUŠICA
čudna godlja. vprašaj zavarovalnicouser posted image

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:23:51   
muška
še to ja user posted image  , v zavarovalni polici nimam nadomestnega avtauser posted image  . Upam, da se ne bodo še na to obesli, ko bomo prišli tako daleč user posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:29:59   
BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: muška

še to ja user posted image  , v zavarovalni polici nimam nadomestnega avtauser posted image  . Upam, da se ne bodo še na to obesli, ko bomo prišli tako daleč user posted image



mislim, da to nima veze, če napaka ni tvoja- torej ti nadomestni avto ne priskrbi zavarovalnica ampak prodajalec. se motim?

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:30:59   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: rija

muška, priznam....ti si pa hudičevo potrpežljivo bitje user posted image




sem ja user posted image  Prvih 14 dni sem čakala, naslednjih 10 dni itak ne bi imela časa jim avto pripeljat - tako da sem takrat celo malo upala, da me ne pokličejo, no zdaj pa imam že vsega poln kufer!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:31:52   
kalbo
Kakšna zavarovalna polica? Eni pa prav nastavljate, da vas nategujejo. Avto je v garanciji, pelji ga tja, zahtevaj nadomestnega, tega ti naj pa zrihtajo oziroma zamenjajo, ker pocinkan pleh ne sme rjavet. Žnarat je treba, drugače ne bo nič. Če pa hočeš vedet, kaj je to žnaranje, pa kar vprašaj.
Ti kar čakaj, da te bodo poklicali, ti bo brada zrasla. Imaš mogoče dokaz, da si prijavila napako, ker če je v 40 dneh ne odpravijo, ti morajo dat novo vozilo.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 9.3.2009 12:33:19 >

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:33:23   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: muška

še to ja user posted image  , v zavarovalni polici nimam nadomestnega avtauser posted image  . Upam, da se ne bodo še na to obesli, ko bomo prišli tako daleč user posted image


Kako pa to? user posted image Ok, sej jz sem lahko zdaj pametna, ampak če imaš kombi za službene namene, pišuka, a ni logično, da v primeru okvare avtomobila nujno rabiš nadomestnega? Hmm...ne vem...škoda da nisi vsaj pred reklamacijo dodatno zavarovala avto (sicer bi si ga zavarovalnica še enkrat ogledala, ampak dvomim, da bi pa opazili ali zabeležili te rjave pikice..)...Ampak po toči zvoniti...Pismo, jz nobenega ne poznam s tako izkušnjo, na misel mi pa tudi nič pametnega ne pade...


(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:36:33   
rija
TT: če je avto tovorni, ti nobena zavarovalnica ne plača nadomestnega. Jaz sem imela nesrečo, pa so mi dali nadomestni avto za 4 dni iz asistence, ne pa iz zavarovalne police.

če pa je taka napaka, pa ti mora nadomestnega priskrbeti tisti, ki ti ga je prodal. samo večinoma nimajo enakovrednih avtomobilovuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:38:01   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: rija

TT: če je avto tovorni, ti nobena zavarovalnica ne plača nadomestnega. Jaz sem imela nesrečo, pa so mi dali nadomestni avto za 4 dni iz asistence, ne pa iz zavarovalne police.

če pa je taka napaka, pa ti mora nadomestnega priskrbeti tisti, ki ti ga je prodal. samo večinoma nimajo enakovrednih avtomobilovuser posted image


Jih morjo met, če jih nimajo, jih morajo pa najet. Sam žnarat je treba, ne pa nasedat čvekanju in izgovorom.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:38:47   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: rija

TT: če je avto tovorni, ti nobena zavarovalnica ne plača nadomestnega. Jaz sem imela nesrečo, pa so mi dali nadomestni avto za 4 dni iz asistence, ne pa iz zavarovalne police.

če pa je taka napaka, pa ti mora nadomestnega priskrbeti tisti, ki ti ga je prodal. samo večinoma nimajo enakovrednih avtomobilovuser posted image


aha, a celo tako je?...sej se vidi da se ne spoznam.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:38:55   
rija
ja v teoriji....user posted image

v praksi pa.....saj se mi ne da niti pisat....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:41:56   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Imaš mogoče dokaz, da si prijavila napako, ker če je v 40 dneh ne odpravijo, ti morajo dat novo vozilo.


Ne nobenega dokaza. Tisti njihov delavec ga je samo slikal in kopiral servisno knjigo, ter vzel mojo tel. št.  Dalje naj bi se pogovorjali ob ponovnem pregledu, neke druge odgovorne osebe, ki jo tako dolgo čakam. 

Ampak saj,  od takrat ko je tip kombi slikal ,pa do danes je kombi skoraj še 1x bolj rjav, tako da možno, da je v vsakem slabem nekaj dobrega.

Aha, še to, če zahtevam nov kombi, imam kakšno možnost da ga dobim (z doplačilom razlike seveda)?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:45:00   
rija
ob reklamacija je potrebno vedno zahtevati dokument, da je bila reklamacija podana, ravno zaradi rokov.

novega ti najbrž ne bodo dali, si bodo itak zmislili 100 in en razloguser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:56:47   
Nea_teja_
mogoče pa je na slikah datum pojdi tja in teži jest vem da bi šla sploh če bi šlo za avto

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 12:59:19   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: muška

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Imaš mogoče dokaz, da si prijavila napako, ker če je v 40 dneh ne odpravijo, ti morajo dat novo vozilo.


Ne nobenega dokaza. Tisti njihov delavec ga je samo slikal in kopiral servisno knjigo, ter vzel mojo tel. št.  Dalje naj bi se pogovorjali ob ponovnem pregledu, neke druge odgovorne osebe, ki jo tako dolgo čakam. Najstarejša finta v knjigi, ki služi izogibanju. Žnarat, vsak dan na telefon pa težit, pa grozit z inšpekcijo s tožbami, pop tvjem...

Ampak saj,  od takrat ko je tip kombi slikal ,pa do danes je kombi skoraj še 1x bolj rjav, tako da možno, da je v vsakem slabem nekaj dobrega.

Aha, še to, če zahtevam nov kombi, imam kakšno možnost da ga dobim (z doplačilom razlike seveda)? Imaš možnost, sam moraš kakega odvetnika kontaktirat. Na tvojem mestu bi poklical urad za varstvo potrošnikov in prosil za nasvet. meni so že parkrat svetovali.


(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 13:00:55   
kalbo
http://www.uvp.gov.si/


Sem pokliči, razloži situacijo. Servirali ti bodo tvoje pravice, roke, vse.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 13:46:49   
muška
hvala za link, sem poslala mail!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 14:05:20   
kalbo
Jest bi na tvojem mest poklical, boš prej do podatkov prišla.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: avto star 6 mesecev rjavi - kakšna pomoč
9.3.2009 16:56:17   
muška
Ja vem, ampak od srede do nedelje me ni, jaz bi pa rada to kar mi bodo servirali imela črno na belem! Saj, če mi ne bo kaj jasno oz. , če bom potrebovala dodatno info jih bom pa zagotovo poklicala!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




ime
Lelly28 RR

kaj vam je oz. vam je bilo najbolj pomembno pri izbiri otrokovega imena?

pomen (13%)

všečno ime (67%)

ime, ki paše k priimku (7%)

ime, ki paše otroku ko sem ga prvič videla (13%)


Število vseh glasov: 15

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!