|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dormeo ležišča
12.11.2008 19:22:28   
bumerang
Dormeo je res poceni ampak za to, kar ponujajo, je absolutno predrag.
Navadna poliuretanska pena, ki jo dobiš na metre.


Od nekod drugod citiram tole:

"tole posvecam vsem ki razmisljate o lateksu... Celotna zgodba ležišč je kakorkol obračamo v le dveh ključnih točkahuser posted image : 1. ležišče se mora prilagoditi telesu in ga med ležanjem ustrezno podpreti in 2. ležišče mora biti zračno. To je v grobem celotna zgodba, ostalo je BOLJ ali manj marketing... Ko govorimo o različno trdih conah, ki so razporejene po ležišču od predela glave do nog, se pentljamo o vprašanju katere materiale dati v ležišče in kako jih zložiti med seboj, da se bo na tistih delih kjer je pritisk telesa na podlago večji bolj udrlo (boki, ramena,..) in tam kjer je pritisk manjši da se udre sorazmerno manj... Ker pa se materiali polagajo kot plasti na osnovno jedro (ki je občajno iz vzmeti) se seveda postavi vprašanje kaj za vraga ene materiale dati na vzmetnico, da bodo dali podporo telesu in hkrati omogocali da se bo na bolj obremeljenih predelih bolj (ampak se vedno ne prevec!) stisnila, na manj obremenjenih predelih pa manj...In seveda genialci so se spomnil, da bi pa mi mogoce peno rezali in peno različne gostote dajali na različne dele v ležišča.. pa še super se sliši - to bo bomba za naš marketinguser posted image !In so začeli štancati... seveda problem je pa ta, ker se ta pena skozi čas uporabe fino posede, zato mora biti na začetku precej trda, kar pomeni, da ko prvic spis na njej je občutek kot bi spal na enih velikih kamnih...to ne bo dobr...In so se spomnil, da bi pa mogoče memory peno (spominsko peno) montirali v ležišča, ker ta je pa mehka in se vrhunsko prilagaja telesu, sam eno napako pa ima - draga je za uidet!!! Zato je je tudi tako malo notri v ležiščih.. čeprav piše da je spominska jo je zelo malo vgrajene, recimo ena tanka plast.. in s to tanko plastjo so jo potem zacel prodajat... in valda zadeva je bla draga kot zafran, direktor je dobil cist premal evrckov pa so spet tuhtal ...in so se spet genialci spomnil, da kaj pa če bi mi dali malo slabso memory peno notri, ki bo po kakovosti (in seveda tudi ceni) nekje veliko blizje navadni peni pa se vedno lahko recemo na TV oglasu da je memory? Bravo Toncek- takoj dobis povisico user posted image  !! In gre za med, samo TV prizgite pa se prepricajte... Ja, ja, tiste za 1000 EUR do kvalitetne, tiste za 200 eur pa sorry misko... Po drugi strani pa je ze lateks obljubljal, da bo v primeru da ima navpične luknjice prepuščal skozi ležišče vlago, cesar memory ne omogoca.. ampak ti navpicni kanalcki se ob pritisku deformirajo in zrak ne gre vec skozi, potem pa od cele zgodbe ostane samo se surovina lateks narejena iz nafte, ki ne diha.. to pomeni, da lezis na enmu "PVCju", ki ne diha... cista fizika pa kemija, nic gospodinjskega obcutka kdo je kaj kupu in kolk se poti... Potem ostane se lezisce narejeno iz vzmeti -  po domace povedano je lezisce iz vzmeti kot crna obleka, ki ne gre nikoli iz mode. Je klasicna, ampak ce je izdelana iz kvalitetnega materiala in cudovito sesita je lahko zares dobra. Memory in lateks so cudovite sijoce oblekce, predvsem z veliko marketinga in z dizajnersko ceno, koliko sezon jo boste lahko nosile je pa ze drugo vprasanje.. Crna obleka (z vgrajenimi kvalitetnimi materiali) pa vas skoraj gotovo ne bo pustila na cedilu dlje casa...  Zato zamasite usesa ob bioenergetikih in si omislte vzmetnico z recimo zepkastimi vzmetmi in z zares kvalitetnimi naravnimi nalagami... o sj so ponudniki v sloveniji... pejte na pohistveni sejem v LJubljani naslednji teden, so dejansko vsi ta dobri in kvalitetni tam.  
Protialergijska? Khmm..user posted image    boljs kupit ležišče s snemljivo prevleko. Ker ce je protialergijska pomeni, da je z necim "pospricana" oz. impregnirana se velik bolj marketinsko slisi, ampak tezava je pa v tem, da so nekateri ljudje ravno na to alergicni s cimer je pospricana user posted image    Zato je najboljs ce je snemljiva in jo lustn snamemo in poleti prezracimo. Pol pa eni ponujajo da je snemljiva in se pralna... Če je pralna to pomeni, da je iz taksnih materialov, ki dopuscajo pranje ( logicno - ne sme se krcit, ker je sicer ne dobimo vec nazaj na vzmetnico, ker na dveh metrih dolzine krcenje 3% po pranju prinese oz. bolje odnese šest centimetrov kar pomeni da mamo na lepem v spalnici A JE TO situacijo user posted image ).. Zato pri tistih ležiščih na katerih pise da je snemljiva + PRALNA preberite kakšna je sestava. Imate dve možnosti: če piše , da je prevleka 100% bombažna, snemljiva in še pralna najboljš da še enkrat pogledate listek s ceno, ker ste se verjetno za eno decimalko zmotl, če pa ni bombažna jo pa tut lepo nazaj položte in pejte rajs samo pogledat taksno k je samo snemljiva in je 100% bombažna. Pralna ni tok bistveno, velik več ljudi jo prezrači kot pa pereuser posted image   Ampak tko kot sem ze napisal, veliko jih "goljufa" user posted image  in imajo resnicno 100% bombažno prevleko, polnilo v prevleki (torej temu žaklu ki ga snamemo) pa je sam PVC - sinteks se mu u reče."To mej ti kar doma" rečte, "jst hočm bombažno prevleko pa še polnilo naj bo tut bombazno ali pa volna". Tko da kar se tice prevlek: - gradelj (to je zunanja tkanina ki jo vidis) 100% bombazna- polnilo v tej prevleki naj bo bombaz ali volna- apretura oz s čimer je ta zunanja tkanina pošpricana: najboljs da prav nic, za na vikend na morje recimo antimosquito (odganja komarje), drugač pa rajš nič, pa rajš poskrbte, da posteljo zjutraj ko vstanete odgrnete, da se čez dan prezrači - to je še najbolj ključno " 

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Dormeo ležišča
12.11.2008 21:32:30   
tanjusi
ma ne mi zdaj vse morale pobit ko sem za vse nove jogije nabavla za novo hišo ... jaz upam da niso tolk slabi kot pravite....user posted image

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Dormeo ležišča
12.11.2008 21:33:21   
Janeja
Najine izkušnje z Dormeom - kupila sva ga konec septembra. Vsa navdušena (jaz bolj kot mož user posted image ) sva na njemu spala par tednov. Po enem mesecu pa so se že začele pojavljati "luknje" oziroma posedena memory pena na določenih bolj obremenjenih mestih. Tik pred iztekom 30 dnevnega roka za vračilo denarja sem napisala reklamacijo, ker se mi to pač ni zdelo normalno. Rekli so, da je to verjetno napaka v tej eni vzmetnici in jo bodo zamenjali. No do danes še niso imeli časa priti pogledati reklamiran Dormeo, ker imajo ful reklamacij za reševat. Mi je že ta izjava gospe na telefonu dala mislit, ko sem zdajle pa tole temo prebrala sem se pa 100% odločila, da gre Dormeo ven, dinarčki nazaj, midva pa v nove nakupe.

Samo zdaj je spet problem, za katero vzmetnico se odločit. user posted image  

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Dormeo ležišča
13.11.2008 8:27:45   
Anchikaa
Nevem zakaj imate ene težave s tem Dormeom.Mi2 ga res nimama in ga zato lahko priporočam.Seveda pa za vsakega ni vse.Kam pa bi prišli,če bi vsem vse pasalo?

Mi2 res delava po navodilih,torej:
1x na teden ga postaviva pokonci.Zjutraj ko vstaneva,ga obrnema pokonci in ga pustima dokler ne greva spat.
Menjavava položaj spanja,tako kot je napisano.Vsaj 1x na teden se obrnema kontra,tam kjer sma včeraj imela noge,imava danes glavo.(piše v navodilih,da ne bo kera mislila da si zmišljujem).
Imava te njihove letvice da jogi diha in imava spodaj odprto,da zrak kroži.

Tast in tašča delata isto kot mi2 pa je tudi vse ok.Sicer je tašča nekaj časa rabila da se je navadila na spanje na Dormeu (ker ji je bil pretrd,prej sta imela navaden mehki jogi star cca.25let),ampak zdaj pravi da ga ne menja.

Jaz ga z moje strani res lahko samo pohvalim in priporočam naprej.Čeprav sem bila jaz tudi skeptična glede tega,ampak me je lubi prepričal.

LP,
Anchikaa

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Dormeo ležišča
13.11.2008 10:52:03   
ZvezdicaZaspanka
Anchikaa res ga nisva obračala vsak dan in pokonci postavljala, saj za to tudi časa nimava. Sva ga pa res vsake toliko obrnila, tudi letvice imava. Samo vseeno mislim, da plesen ne bi smela biti posledica tega, da ga vsak dan nisva obračala in postavljala pokonci.
Koliko je pa vaš Dormeo že star?

(odgovor članu Anchikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Dormeo ležišča
13.11.2008 16:31:06   
aiwich
kwa?! da bom vsak dan jogi pokonc postavljala??? pa še obračala pa rotirala pa ne vem kaj????

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Dormeo ležišča
13.11.2008 18:17:32   
Klarita
Jaz ga imam že enih pet let, če ne več pa ga nebi menjala za nič na svetu. Vmes sem imela enega drugega pa sem se vsako jutro zbudila čist potolčena. Potem sem takoj vzela svoj dormeo nazaj in mi je super. Ga pa ne obračam ali karkoli drugega pa je še vedno kot nov.
Tudi mali ima v kinderpetu dormeo in nepremočljivo podlogo in je super. Lahko samo priporočam.
Tudi če ga reklamiraš (ga je moja sestra) dobiš brez problemov čist novega.

(odgovor članu aiwich)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Dormeo ležišča
13.11.2008 18:58:30   
kimi
Mi ga imamo tudi. Tako otroci kot midva in smo zadovoljniuser posted image

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Dormeo ležišča
13.11.2008 21:57:51   
Anchikaa
Ma saj ga ne postavljava vsak dan gor.Enkrat na teden al pa še to ne.Ko se spomniva.Sicer pa da ga gor postaviš pa res ne rabiš pol dneva,ampak največ minuto,da rjuho dol potegneš in da ga na steno nasloniš.

No mi2 imava tega za najino posteljo 4mesece.Je mel pa moj prej,ko je bil še sam na postelji tut Dormeo 3leta in ni niti pike kake plesni al karkoli drugega.

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Dormeo ležišča
14.11.2008 1:48:19   
yellowcrystalstar
dormeo je ful poceni sranje. za to ceno, ki jo oni ponujajo, vam v vsakem spalnem studiu prodajo isto ležišče za pol cene.

midva sva nabavila posteljo v enem izmed teh studiev in je po dveh lezih kot nova. no, mislim, ležišče, lol. in to ležišče zdrži 15 - 20 let. in še sestavijo ti ga takšnega kot potrebuješ, lahko naredijo tudi za vsakega posebej ležišče. tako, da dormeo no good. pa itak se ve, da kar se tok reklamira, da ne more bit dost vredno.


_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Dormeo ležišča
14.11.2008 1:50:00   
yellowcrystalstar
IZVIRNO SPOROČILO: Anchikaa

Nevem zakaj imate ene težave s tem Dormeom.Mi2 ga res nimama in ga zato lahko priporočam.Seveda pa za vsakega ni vse.Kam pa bi prišli,če bi vsem vse pasalo?

Mi2 res delava po navodilih,torej:
1x na teden ga postaviva pokonci.Zjutraj ko vstaneva,ga obrnema pokonci in ga pustima dokler ne greva spat.
Menjavava položaj spanja,tako kot je napisano.Vsaj 1x na teden se obrnema kontra,tam kjer sma včeraj imela noge,imava danes glavo.(piše v navodilih,da ne bo kera mislila da si zmišljujem).
Imava te njihove letvice da jogi diha in imava spodaj odprto,da zrak kroži.

Tast in tašča delata isto kot mi2 pa je tudi vse ok.Sicer je tašča nekaj časa rabila da se je navadila na spanje na Dormeu (ker ji je bil pretrd,prej sta imela navaden mehki jogi star cca.25let),ampak zdaj pravi da ga ne menja.

Jaz ga z moje strani res lahko samo pohvalim in priporočam naprej.Čeprav sem bila jaz tudi skeptična glede tega,ampak me je lubi prepričal.

LP,
Anchikaa



mi na kraj pameti ne pride, da bi kaj takega počela z ležiščem. halo??? lol, kje se vam ljubi, ha ha ah


_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu Anchikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Dormeo ležišča
14.11.2008 7:10:33   
Volga
Še dobro, da sem tamaučku kupila navaden jogi.

(odgovor članu yellowcrystalstar)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Dormeo ležišča
14.11.2008 8:02:37   
Anchikaa


[/quote]

mi na kraj pameti ne pride, da bi kaj takega počela z ležiščem. halo??? lol, kje se vam ljubi, ha ha ah

[/quote]


JA tako piše v navodilih ki jih dobiš zraven,in ja mi2 delava po navodilih,ker sva ga kupila da ga bova mela za daljši rok.In mi ni pretežko ga gor obrnit al pa samo pojšter prestavit.Navodila pa niso kar tako.A potem ti ko kaj kupiš,ne delaš po navodilih,pa kar tako nekaj štoraš po stroju npr.,pol pa se pokvari,ti pa v jok pa na drevo,pa vse igrače si zraven vzameš,al kako?Oprosti,ampak pri vsaki zadevi sem najprej pogledala navodila da sama ne pokvarim stvari,katero sem drago plačala.
In zdaj ko se bo moj vstal,boma jogi gor postavila da se prelufta,ker naju do jutri zvečer ne bo doma.

LP,
Anchikaa

(odgovor članu yellowcrystalstar)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Dormeo ležišča
14.11.2008 10:07:03   
ZvezdicaZaspanka
No ja...veš, tudi jaz sem ga skoraj 5 let hvalila (sploh pri 4 mesecih).... samo ko naenkrat vidiš plesen na svojem jogiju...sori... me noben več ne prepriča, da je to ok...in da nisem upoštevala navodil. Zakaj pa tudi v svoji reklami potem ne omenijo, da je ta jogi samo za tiste, ki imajo preveč časa in ne vejo kaj početi...torej lahko vsak dan dviga in obrača svoj dormeo. Navodila res preberem...a to je kot pri veliko drugih izdelkov, kjer so kakšna navodila prav smešna.  Jogi res ¨preluftam¨vsake toliko a otčitno to ni dovolj...in se sprašujem koliko časa se je vlaga zadrževala v mojem jogiju, da je šele zdaj po 5 letih udarila venuser posted image . In jaz sem na tem spala 5 let! Reklamacijo sem že dala in so prijazno obljubili, da me pokličejo....in me še ne kličejo...nekako imam kar občutek, da imajo kar veliko reklamacij...in da bom jaz na rešitev moje čakala še kar nekaj časa. Imam me, da grem kar kakšen drug kupit.

(odgovor članu Anchikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Dormeo ležišča
14.11.2008 14:13:32   
polona5
ZvezdicaZaspanka nam se je dobesedno isto zgodilo, pa je bil Dormeo star 4 leta. Pri nas so še letvice dobile plesen. Napisali smo reklamacijo in brez ugovorov so na pripeljali nov Dormeo. Nove letvice pa smo kupili sami. Naš Dormeo je bil polen vlage, kot da bi ga eden z vodo pošprical. Smo ga mogli poleti ven na sonce nest, da se je posušil. Ma jst pravim tako, da če tud ta po tolkih letih splesna, pa napišemo še eno reklamacijo. Bomo pa vsake tolko let novga dobiliuser posted image . Na tem ta novem se pa odlično spi. Lp

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Dormeo ležišča
14.11.2008 14:18:17   
polona5
Aja, pa še to - tisti, ki je pripeljal nov Dormeo je rekel, da je bila ena serija Dormeov z napako (naš naj bi spadal v to serijo) in da je zato postal plesnivuser posted image . Bomo vidli kako bo z novim. Lp

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Dormeo ležišča
19.11.2008 7:51:09   
lavita*
Vse tiste, ki so vam upošteal reklamacijo in zamenjal jogi Dormeo. Katerega vam pa prpelejo, ko so trije na voljo? A  ga sami določjo?

Včeraj sme šal tud jaz dat reklamacijo. Samo v trgovino,kjer smo ga kupil. Je prodajalec kar debelo gledal, ko sem omenila, da je plesniv. Pooleg lukenj seveda.
In rok za reklamacijo lahko traja 45 dni. Groza, tulk cajta čakat, da se bodo gospodje odločl, kaj nardit.
Pa še to al kaj pridejo prej pogledat al kar pripeljejo in ni treba nič doplačat. Sedaj so dražćji kot pred tremi leti.

(odgovor članu polona5)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Dormeo ležišča
19.11.2008 9:21:14   
smrka
NO tiste ki pravite da je dormeo poceni, nevem kako mislite da je poceni naprimer jogi za 350 EUR. Glede na vse prebrano sigurno nebom kupila ta jogi, sploh pa da ga moram dvigvat pa nevem kaj delat z njim, kaka pa mi bo soba... adijo pamet.



(odgovor članu lavita*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Dormeo ležišča
19.11.2008 9:30:20   
Čupka
Prav zanimivo in čudno mi je vse tole brat. Midva imava dormeovo ležišče 8 let. Tudi otroci spijo na teh ležiščih. S tem da niti latofleksov nimamo, ampak smo drugače uredili zračenje (malo po svojeuser posted image )
Spimo vsi kot bubice. Tudi najino ležišče je še po 8 letih kot novo. Ne potiva se, zadnjo nosečnost sem super prespala na dormeu. Ni niti slučajno sledu o kaki plesni in vlagi (pa ga imava v prostoru, kjer se vsako zimo na stenah pojavi plesen in jo morava odpravljati)

Skratka, zelo smo zadovoljni. Ko dotrjajo, bomo sigurno spet kupili dormeo. Če jih bodo še izdelovaliuser posted image

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Dormeo ležišča
19.11.2008 9:38:14   
Anonimen
Sicer ni dormeo, je pa isto sranje druge firme. Sm tud plesen prejšn tedn najdlauser posted image . Pa so letvice spodaj, soba ima skoz odprto okno in se zrači.....matruser posted image
Mož je tri tedne nazaj zbolel, ima neke bakterije v pljučih, še vedno je čist gotov. In zdej gruntam če je to od tegauser posted image
V glavnem leteli so takoj ven, zdaj pa spiva en na kavču en v otroškiuser posted image
Pa iščeva kkšn pameten jogi. Iz te pene sigurno nikol več.
Da bi ga pa obračala, pa vsak teden pokonc postavljala.....ja najboljš ja, da sklatim vse luči ipd. dol al ne.

(odgovor članu Čupka)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Dormeo ležišča
19.11.2008 9:54:43   
kalbo
Jest sm najdu vzmetnico v eni firmi v Brežicah.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Dormeo ležišča
19.11.2008 9:57:02   
kalbo
http://www.lagea.com/lezisca-vzmetnice-sirius.html

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Dormeo ležišča
19.11.2008 10:00:24   
Anonimen
Hvala kalbouser posted image

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Dormeo ležišča
19.11.2008 10:03:45   
kalbo
Pri nas še zbiramo za nakup. Najprej postelja, pol pa vzmetnicauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Dormeo ležišča
19.11.2008 12:57:52   
lavita*
Brisačka katero sranje pa sta potem vidva imela, da sta ga zdaj ven vrgla?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?