|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zaprtost?
30.8.2008 20:55:27   
ursha
pozdravljene,

me zanima, če je imela katera podobno situacijo in kako se je rešilo? namreč naša trimesečna pupika že 3 dni ni kakala, lula pa normalno in tudi punka kar dosti (krčev nima), se pa polno dojima, brez dodatkov, jem normalno tako kot sem prej (nobenih posebnosti), je pa bla par dni nazaj prvič cepljena.

slišala sem da pri dojenih otrocih ni panike če par ne kakajo, ampak mene pa počasi resno skrbi, ker drugače je vsak dan že zjutraj na veliko pokakala pleničko.

že vnaprej hvala za nasvete in pomoč.

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zaprtost?
30.8.2008 21:29:36   
blaža
Pomaga sladka kamilica. Če jo ne mara ji jo dajaj po žlički . Cepljenje nima veze s tem in nič ne skrbi, bo že kakala. Baje so  dojeni otroci lahko dolgo zaprti, čeprav bi tudi mene skrbelo. Probaj .

(odgovor članu ursha)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zaprtost?
30.8.2008 21:30:59   
Paštetka
ne, to ni zaprtost. Lahko, da se ne pokaka tudi 7-10 dni, če je samo dojena.

Če praviš, da nima težav, krčev, se ne sekiraj ob vsakem prdecu in uživaj user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu ursha)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zaprtost?
30.8.2008 21:32:53   
Paštetka
kakšna sladka kamilica neki, če je otrok samo dojen in ne kaka 3 dni? user posted image  Daj no.

Sladke kamilice pridejo v poštev, če otrok ne kaka več kot 10 dni ali ima težave, kot napenjanje (da ga je kakat, pa ne more iztisnit, ker je blato pretrdo), krče...

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
30.8.2008 21:50:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zaprtost?
30.8.2008 21:56:27   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: _rebeca_

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

kakšna sladka kamilica neki, če je otrok samo dojen in ne kaka 3 dni? user posted image  Daj no.

Sladke kamilice pridejo v poštev, če otrok ne kaka več kot 10 dni ali ima težave, kot napenjanje (da ga je kakat, pa ne more iztisnit, ker je blato pretrdo), krče...


To ni res Paštetka, blaža je imela kar prav. Vem iz prve roke. Pa tud preizkušeno deluje.
Poskusi usha, saj škodit ne more, če pa pomaga pa super. drugače pa lahko otroku poskusiš termometrček narahlo v ritko porinit (kot da mu meriš temperaturo)...to je še hitrejši način in bo kupček garantirano na plenički user posted image

Lp


user posted image user posted image user posted image user posted image


Rebeca, beri prosim.

Nisem napisala, da kamilice ne pomagajo. Seveda pomagajo. Vendar otrok, ki se samo doji, in nima težav, ne rabi nobenih pocukranih kamilic, ker je to normalno, da ne gre do 10 dni kakat.


Jaz samo dojenega otroka, ki se ni pokakal 3 dni, nikakor ne bi dražila s sladkimi kamilicami in razvajala črevesje, če to ni potrebno. Črevesje se mora naučiti delovati.

Drugo bi bilo, če otrok ne bi bil dojen in bi ga ful zvijalo.Potem bi pa tudi jazz takoj rekla: KAMILICE!user posted image


Sicer, pa...   zaradi mene... ji lahko tudi da kamilice.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 30.8.2008 21:57:24 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zaprtost?
30.8.2008 22:13:33   
blaža
lahko, da imaš prav paštetka, da se mora črevesje navadit, ma jaz svojega otroka ne bi pustila da 10 dni , da ne kaka. Čeprav vsi pravijo, da je to normalno, se meni ne zdi preveč zdravo. Kaj pa je v blatu? Čeprav dojenem, po moji presoji nič hranljivega za telo. In mislim, da ni zdravo, da je otrok tako zabasan, pa ti misli kakor hočeš. res pa da nisem dr. in vsak se odloči po svoje. Pa brez zamere.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
30.8.2008 22:26:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zaprtost?
31.8.2008 9:28:51   
Martina27
kakšna sladka kamilica neki, če je otrok samo dojen in ne kaka 3 dni? Daj no.
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Mislim ejuser posted image  Moj je tudi bil zaprt, sam dojen in ni kakal 3 dni, pa sem poklicala pediatrinjo in mi je rekla, da mu naj dam zlo sladko mlačno kamilico in sem mu jo tudi dala in se mi je takoj pokakaluser posted image


Tako da, ti mu jo kar daj ali ji kar daj, sej nebo nič narobe. 10 dni, pa jaz definitivno nebi pustila, da nebi kakal.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zaprtost?
31.8.2008 11:59:45   
Tinky
Moj mali ni kakal 5 dni.
Če se ne bi full napenjal in zraven jokal, ne bi urgirala, saj mi je bilo rečeno, da če ne kaka do 10 dni, je normalno. Po posvetu s patronažno, sem mu na tešče dala pocukrano vodo in je fantina zvečer in naslednje tok kakal, da je bila plenica nabito polna.


_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu Martina27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zaprtost?
31.8.2008 15:29:32   
kajajaka
res ni panike, če par dni ne kaka, ni pa prijetno, pa še boli, ko ga napenja...

Jaz moji dam sladkan komarčkov čaj, če slučajno kako jutro ni nič od kakanja in potem se tam nekje po dveh, treh urah uspešno pokaka... Je veselje videk otroka, ki ga ne tišči trebušček in se smehlja, ne pa da joka in se napenja.

Nič ne čakaj. Kar čaj mu daj ali pa pojdi po svečke k P.
Jaz po sebi sklepam - se ne počutim dobro, če ne grem vsak dan in tako se najbrž tudi dojenček ne!
LP

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zaprtost?
31.8.2008 23:02:59   
Jenny Anny
Proti zaprtosti pomaga tudi laktoza (mlečni sladkor), ki je mogoče pri tako majhnem in samo dojenem boljša kot pa glukoza (navadni sladkor).
Dobiš pa jo v lekarni (pa mislim da tud v DM,....)

< Sporočilo je popravil Jenny Anny -- 31.8.2008 23:03:13 >

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zaprtost?
1.9.2008 22:53:02   
ursha
punce najlepša hvala za nasvete, no jst nism mogla čakat tolk dolgo da bi 10 dni minil, ker je mala ful punkala in še slabe volje je začela ratvat, tk da sm ji dans dopoldne dala čist mal sladkanih kamilc po žlički in ko sem že na konc čist obupala, ker mi jih je pluvala ven in je dejansko po moje čist mal dobila v sebe, se je pozno popoldne le pokakala JUHEJ user posted image .

tk da še 1x hvala za vse nasvete user posted image  

(odgovor članu Jenny Anny)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zaprtost?
4.9.2008 17:02:26   
ursha
spet mi user posted image ....v ponedeljek kot sem napisala je končno naša pupika kakala, no danes je pa že sept 3 dan ko o kaksu ne duha ne sluha, naj ji spet dam kamilice ali naj še počakam?

hvala za pomoč.

(odgovor članu ursha)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zaprtost?
4.9.2008 17:33:24   
Paštetka
še 1x ti povem. Počakaj. Črevesje se mora navaditi. Črevesje še vedno dozoreva in vsa hrana, ki jo ti poješ vpliva na njeno prebavo. In tako se njeno črevesje počasi prilagaja in navaja.

Lahko pa ubogaš predhodnice in razvajaš črevesje vsak 3. dan s kamilicami.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu ursha)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zaprtost?
4.9.2008 18:32:52   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: ursha

spet mi user posted image ....v ponedeljek kot sem napisala je končno naša pupika kakala, no danes je pa že sept 3 dan ko o kaksu ne duha ne sluha, naj ji spet dam kamilice ali naj še počakam?

hvala za pomoč.



Ko je bila naša frajla zaprta že 5.dan sem pediatrinjo vprašala, če ji lahko kako pomagam, pa je rekla, da do 10 dni sploh ni panike. Naj kar pustimo kot je. In se je to zgodilo ene 2x, zdaj je pa ok.

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu ursha)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zaprtost?
4.9.2008 20:51:15   
Tisana
Tudi jaz ne bom ugovarjala stroki - če pravi, da je normalno, če dojenček npr. po 7 dni ne kaka, potem je to očitno normalno. Vendar pa bi jaz dodala, da pa je definitivno potrebno ukrepati, če se otrok zaradi tega slabo počuti (npr. ga zvija, je nerazpoložen,...). V takem primeru pa gre za zaprtje, pri katerem je treba ukrepati. Mi smo naši pupi v 50 ml vode zamešali laktozo (kupi se v lekarni - to je mlečni sladkor), ji dali to na prazen želodček in je vedno v parih urah kakala.  Seveda tega ne smeš dati otroku, če ima intoleranco na laktozo, mi pa tudi naši pupi več ne dajemo, ker ima alergijo na KM. Na srečo od takrat, ko so to ugotovili, še ni bila zaprta. Trk, trk, trk user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zaprtost?
7.9.2008 7:53:21   
madasa
Ali lahko kamilice sladkam z navadnim sladkorjem?
Lp

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zaprtost?
7.9.2008 12:17:47   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: madasa

Ali lahko kamilice sladkam z navadnim sladkorjem?
Lp


Ja. V 1dcl blagih kamilic (vrečko samo oplahneš, ne pustiti noter, ker potem je kontra učinek) lahko daš 4 velike žlice cukra.

Najboljše, da je jih popije čim več na naenkrat, da jo res požene. Ker čez cel dan takole razvajat črevesje... Pravim, če otroka napenja in se joka, ko proba tiskati in se zvija, potem sem za te kamilice. Če pa otrok nima težav, pa ne.


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zaprtost?
7.9.2008 12:19:09   
Paštetka
ursha, kako je? Se vam je uspelo pokakat brez kamilic ali si ji dala kamilice tudi tokrat?

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu ursha)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zaprtost?
7.9.2008 13:50:44   
madasa
Eto nam je ratalo brez vsega. Je pa čudodelna ta masaža trebuščka z oljem. Ko sem jo zmasirala je v naslednje pol ure kakala. Ali pa samo slučaj?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zaprtost?
7.9.2008 21:37:54   
ursha
ja delno nam je in to brez kamilic, v petek se je namreč sama 1x pokakala in to pošteno, no do danes pa spet ni blo nič, tk da jo bom zdej pustila pa da vidim kaj bo, je kr dobrovoljček, zaenkrat je vse ok kot mora bit razn da ne kaka, je pa res da punka pa kr dost. sem pa nabavla od milupe čajek za trebušček za dojenčke, pa ji je kr všeč, spije ga pa ful mal ker na flaško ne zna pit, tk da ga dobi po kapljicah (cca 30 ml na dan), ker skoz tud ni zainteresirana da bi ga pila.

no bomo vidl kaj bo ratal iz tega, upam da se bo kmal porihtal tole ne/kakanje, kr mi ni prav nič všeč. bom pa javla kak se bo kej odvijal.



_____________________________

na "DAN MLADOSTI" 2008 je prišla naša ZARA ANA. 15.04.2010 pa je dobila sestrici Laro & Lano ;) in tako je ati Klemen postal blažen med ženami :D

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zaprtost?
7.9.2008 21:48:47   
lady1
Jaz imam štiri mesečnega sinka , ki je polno dojen in je na zečetku cca 2 meseca kakal vsak dan trikrat sedaj pa mi kaka na 3-5 dni (kar naj bi bilo normalno). Pediater mi je svetoval, da če ga zelo napenja, da naj mu s palčko za ušesa, ki jo namočiš v hladilno mazilo zmasiram zadnjik levo in desno in da se bo pokakal. In res sem ene dvakrat to naredila sedaj pa mi kaka sa  na cca 3 dni. Sam palčko, lih tok da daš v ritko, še manj kot pol "ušeska" kjer je vatka. Men je to bolš kot kamelce, odločitev pa je tvoja. 

(odgovor članu ursha)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zaprtost?
7.9.2008 21:53:34   
madasa
jaz pa poznam enega user posted image  9 m, ki je samo tako lahko kakal, da mu je mama pomagala s palčko.  Sem mnenja da pomagaš samo ko je že RES nujno. Pri dojenih pa tako sploh ni panike, razen če ima res krčke.

(odgovor članu lady1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zaprtost?
9.10.2008 21:32:17   
ursha
heja,
no da vam sporočim, tistim, ki jim je aktualno user posted image , midve s pupiko, ki bo kmalu 5 mesecev, še kar bolj ko ne borima s tem kakanjem, sem jo pustila brez kamilc na cca 5 dni, ker se je kar mučila z napenjanjem oz. krčki, tak da je pol že tud sama brez moje pomoči kakala, no dejansko sem ji v tem času dala kamilce ene 3x (pa še to samo po 3 čajne žličke). predvčerajšnjim pa je kakala spet brez pomoči, včeraj ni kakala, no dans se je pa kar 2x pokakala, smo bli res ful veseli, tk da upamo da se bo to zdej končn vneslo, aja pa še kar se dojima zaenkrat, se pravi še nč ne uvajamo GH.
lp.


_____________________________

na "DAN MLADOSTI" 2008 je prišla naša ZARA ANA. 15.04.2010 pa je dobila sestrici Laro & Lano ;) in tako je ati Klemen postal blažen med ženami :D

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




ime za fantka
3Sonček3

ne po filmih ali kar koli takšnega :) pa po pravici seveda :D

Liam (35%)

Bruno (6%)

Nobeno (58%)


Število vseh glasov: 269

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!