|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  137 138 [139] 140 141   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Montignac
11.8.2008 23:22:57   
Špelca21
IZVIRNO SPOROČILO: amaya


user posted image user posted image user posted image

a to še obstaja? Mislim, da se službo dobi?



Hvala vsem.

Ja sj jst sploh še ne dojemam. Pa v bistvu so ble to moje prve prošnje pa prvi razgovori, pa sem bla kr sprejeta. Ker z večino ko sem se pogovarjala so mi rekli da so ful enih prošenj poslali pa ni bilo nič.


< Sporočilo je popravil Špelca21 -- 11.8.2008 23:23:50 >

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 3451
   RE: Montignac
12.8.2008 8:04:31   
mojamura
binica, zdaj mi je šla še ena kila dol, tako, da je skupaj -19 kg. sicer pa je s hujšanjem tako, na začetku je šlo na mesec po 3-4 kg dol, zdaj pa kakšna kila včasih dve. ampak kot jaz vedno pravim: tudi počasi se daleč pride

samo volje ne smeš zgubiti, pa bo. če te pa kdaj mine, pa pridi na forum, da ti vlijemo spet novih moči in volje user posted image


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Špelca21)
Neposredna povezava do sporočila: 3452
   RE: Montignac
12.8.2008 9:10:34   
binica
Super, saj to je pravo hujšanje, 3-4 kg na mesec. Res, kapo dol!
Jaz sem se pa danes tehtala (sicer sem na dieti recimo en teden) in nisem šla nič dol, pa še laufat sem začela user posted image . AMpak se ne bom demoralizirala, ker vem, da mi bo naenkrat butnilo dol 2 kg!

Moje polnjene bučke včeraj so bile super, pa še nekaj mi jih je ostalo, tako da sem si jih prinesla danes v službo za malico. Mi je ful dobro sprobat nove recepte, se počutim super kuharica user posted image user posted image user posted image .

Nekaj me zanima. A v knjigarnah se dobi 2 ali 3 knjige po Montrignacu? Prva je Jem, torej hujšam in druga so jedilniki. Sem pa zadnjič v knjigarni videla še eno tretjo knjigo, tako z rdečimi platnicami - a je to le ponatis ali kaj novega???

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 3453
   RE: Montignac
12.8.2008 9:18:47   
maja1488
Jaz imam še eno z modrimi platnicami Prehrana po Montignacu. Mi je tudi fajn.

(odgovor članu binica)
Neposredna povezava do sporočila: 3454
   RE: Montignac
12.8.2008 9:25:03   
mojamura
seveda binica, nima se smisla sekirat. priporočam pa tehtanje dvakrat na mesec (no vsaj jaz tako prakticiram, ker se tehtam vsak drugi teden)

tudi meni so polnjene bučke njamiiii


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu binica)
Neposredna povezava do sporočila: 3455
   RE: Montignac
12.8.2008 9:52:36   
Anonimen
Ojla punce.

Že kakšen teden se prehranjujem po Montiju, vendar imam vseeno par vprašanj. user posted image

Za zajtrk pojem ponavadi pomarančo, potem kavo brez kofeina, nato pa polnozrnato žemljo.

Za malico jem kakšno grozdje (a ga lahko????) ali ananas.

Za kosilo ponavadi kakšen zrezek, včasih tud pohan, vendar pečen kar v toasterju (npr. tisti zrezki od perutnine ptuj s sirom).

Za večerjo pa spet kakšno sadje.

Ostalo še nekako gre, ne vem pa katero sadje lahko in katero ne? Pa tista pusta skuta - kakšna je to?? Dejte napisat kar firmo, pa kok maščob mora imet. Kaj pa jogurti sadni od jogobele z 0,01% maščobe. Je to ok??

Hvala za odgovore.. Se vam še javim.user posted image

(odgovor članu Špelca21)
  Neposredna povezava do sporočila: 3456
   RE: Montignac
12.8.2008 10:20:19   
maja1488
Pohanga zrezka nikakor ne smeš, ker ima drobtine in bogvekajše. Tudi če je iz toasterja. grozdja jaz ne jem, ker je ful sladko ampak najbrž ga lahko.

Vsi sadni jogurti imajo dodan sladkor. Jaz jem activio navadno z 0,1% ali od Dukata z 0,5% maščob. Če mi glih navaden ne gre dol, dam noter žličko marmelade brez sladkorja.

Meso naj bi bilo popečeno na čimmanj maščobe. Izogibat se moraš vsemu kar je iz bele moke (kruh, drobtine, testenine), polenti, belemu rižu, vsem sladkorjem (razen sadnemu) in maščobam (predvsem živalskim).

Jaz sem, od kar sem na montiju, v trgovini vedno eno uro in berem deklaracije user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3457
   RE: Montignac
12.8.2008 11:55:27   
mojamura
IZVIRNO SPOROČILO: biba12

Ojla punce.

Že kakšen teden se prehranjujem po Montiju, vendar imam vseeno par vprašanj. user posted image

Za zajtrk pojem ponavadi pomarančo, potem kavo brez kofeina, nato pa polnozrnato žemljo.

Za malico jem kakšno grozdje (a ga lahko????) ali ananas. to baje oboje ima GI nad 50, tako, da jaz ne bi to jedla

Za kosilo ponavadi kakšen zrezek, včasih tud pohan, vendar pečen kar v toasterju (npr. tisti zrezki od perutnine ptuj s sirom). POHANO ČRTAJ!!! saj sama veš kako se panira meso? moka jajca in drobtine in 2 od teh treh živil niso dovoljene absolutno ne

Za večerjo pa spet kakšno sadje.

Ostalo še nekako gre, ne vem pa katero sadje lahko in katero ne? Pa tista pusta skuta - kakšna je to?? Dejte napisat kar firmo, pa kok maščob mora imet. Kaj pa jogurti sadni od jogobele z 0,01% maščobe. Je to ok?? jaz jem skuto iz mariborskih mlekarn v taki zelčeni posodici. sadnega jogurta pa ne jej, če želiš izgubiti kile. sama si lahko narediš sadni jogurt edino z malinami in kivijem ker ta dva sadeža ne povzročata vrenja

Hvala za odgovore.. Se vam še javim.user posted image


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3458
   [Brisano sporočilo]
12.8.2008 12:13:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 3459
   RE: Montignac
12.8.2008 12:28:48   
Anonimen
hvala za odgovore. Bom pobrala paniranje dol iz zrezkov, ko bodo pečeni (danes bom mogla to jest, ker takoj šibam naprej, to je pa najprej pečeno).

Navaden jogurt?? user posted image user posted image user posted image  To pa ne vem če bo šlo. Bom probala z malinami.. upam, da se kupijo zmrznjene.user posted image

Kaj pa mleko? Lahko ali ne?user posted image

Za kruh je pa tako - ženska v pekarni mi zagotavlja, da je kruh samo iz pz moke.. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3460
   [Brisano sporočilo]
12.8.2008 12:43:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3461
   [Brisano sporočilo]
12.8.2008 12:46:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3462
   RE: Montignac
12.8.2008 12:48:40   
maja1488
Tudi jaz pečem tako kruh. Naredim žemlje in dam zvečer iz skrinje ven. Eno žemljo imam potem za dva zajtrka. Iz kile kruha torej 4 žemlje. Včasih ko se mi da naredim ful kruha, pa je pol za 14 dni. Aja zamesi pa mašina za kruh, da nebi kdo mislil, da sem jaz tako pridna user posted image  Jst dam samo v pečico.

Meni se tudi dostikrat ful mudi naprej, pa naredim recimo solato s tuno (kak stročji fižol iz pločevinke in rio mare) Ali solato s sirom...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3463
   RE: Montignac
12.8.2008 12:49:02   
Anonimen
aurora, hvala.. user posted image  

Grem še malo preštudirat jedilnike, potem pa v trgovino.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3464
   [Brisano sporočilo]
12.8.2008 12:52:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3465
   RE: Montignac
12.8.2008 13:03:40   
amaya
uuuuuuuu....danes sem zagledala -1 user posted image user posted image user posted image Sem zadovoljna in optimističnauser posted image

Nisem vedela, da obsataja še kakšna knjiga: npr. Jedilniki. Ta bi mi bila super....grem malo počekirat po netu, kje se jo da nabavit


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3466
   [Brisano sporočilo]
12.8.2008 13:10:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu amaya)
  Neposredna povezava do sporočila: 3467
   RE: Montignac
12.8.2008 13:14:16   
Anonimen
Sem ravno gledala tele recepte, pa mi niso nič užitni..user posted image  Pa ful smetane vsepovsod..user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3468
   RE: Montignac
12.8.2008 13:18:55   
maja1488
to tudi mene moti ja, da je ful smetane. Sicer je sojina pa vseeno, meni ne paše. Jaz si ful priredim, je pa fanj, ker vidiš kaj vse lahko kombiniraš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3469
   RE: Montignac
12.8.2008 14:14:25   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: auroraa

amaya - tle imaš poskenirano:

http://public.box.net/marijaanalu43849


user posted image user posted image user posted image

pa ravno sem jo naročila user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3470
   RE: Montignac
13.8.2008 4:34:20   
snorlax
Oj!

Samo pofočkam se po dolgem cajtu. Bom drugič kaj več napisala. user posted image

Pri meni kile nespremenjeno. Sem še kar na vzdrževanju in teža že ene 3 mesece stoji. V jeseni se moram vzet v roke in spet strogo začet.

Na kratko, ker ne vem, katera je kaj pisala.

Monti priporoča čimbolj domačo hrano, izločit industrijske izdelke, kolikor se da. Ne samo zaradi skritih sladkorjev, katerih po večini sploh ne navajajo na deklaracijah, temveč tudi zaradi vse ostale svinjarije, ki je noter. Vem, da je težko dolgo stat za šporhetom, sploh pri tem tempu, ki ga imamo. Tudi sama vstajam ob 4.00 in grem z otroci vred ob 5.30 od doma, domov pa pridemo ob 15.30. Tavečji ima celiakijo, tako da sem se že zaradi tega razloga odločila, da večinoma hrane pripravljam same. Deklaracije so zelo varljive, tudi gluten je najti povsod, včasih tam, kjer bi si človek najmanj mislil.

Dajte si poenostavit kuhanje, pripravljajte hrano tako, da vsak nekaj lahko je. Jaz tako kuham, kosilo z nekaj več prilogami, potem pa se najde za vsakogar nekaj, za zbirčne, za sina celiakaša, za mene montinjačko..

Najbolj hitro (in zame najboljše) je kosilo v 15 minutah: na olje vržeš čebulo, papriko, por, bučke, paradižnik...začiniš in tenstaš 5-10 minut. Tačas skuhaš p.z. špagete ali p.z. kus-kus, zraven solato in to je to.

Ali pa izdolbem bučko (ali malancan), sredico spražim na čebuli, dodam zelenjavo, jajčko, gobice... s tem nafilam bučko, čez pa sir in v pečico za 10 minut in seveda zraven solato...

Kupljen kruh nikjer ni 100%. Če ga boste kdaj spekle, boste opazile razliko med 100% in ne 100%. V pekarnah dodajajo belo moko ali razne dodatke (beri E-je) za obstojnost, rahlost, videz... Vem iz prve roke, ker je stric pek.

Kruh si lahko spečete na en, dva, tri. V skledo date cca 500 g p.z. moke, sol, eno kocko kvasa in dodajate mlačno vodo, ter mešate kar z žlico ali vilico, tako da dobite zelo gosto maso, ki pa jo še lahko zmešate z žlico ampak komaj. Ne sme biti trdo, tako da bi mesile, niti preredko, tako da bi teklo. Nato si v poldogovat pekač - model date peki papir, maso noter in kipnat v pečico na 50 stopinj, dokler se ne dvigne pod rob pekača, nato samo pojačate na 200 in kruh je za cca pol ure pečen. Lahko pa prej ogrejete pečico na 200 in ga date kar noter brez kipovanja. 100% deluje, saj že 10 let pečem sama kruh doma, prej celiakalnega, od letos pa še polnozrnatega.

Tako, zdaj pa se mi že mudi. No, pa sem bila dolga, čeprav sem na začetku rekla, da bom kratka.

L.p. Snorči vas ima rada.user posted image


_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 3471
   RE: Montignac
13.8.2008 7:49:39   
mojamura
snorlax, pa ti si mala enciklopedijauser posted image user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 3472
   RE: Montignac
13.8.2008 9:14:23   
Anonimen
ojla.

no, vam bom napisala današnji jedilnik, da se ne bom kje uštela user posted image

Z: 2 dcl ananasovega soka (100%). Se mi ni dal zjutri stiskat pomaranč.
čez cca 1 uro sem pojedela dva kosa pz kruha in marmelado (menz&gasser - upam, da je ta ok?) in kavo brez kofeina z malo mleka.
M: študentska hrana
K: polnjene bučke z mletim mesom in jajčko, čez pa mocarelo. Zraven pa solato z jajčko in jogurtom ali pa kar kuhano zelenjavo (morm pogledat, da ni slučajno not korenček. brokoli pa cvetačo pa lahko, ne?)
V: kak jogurt če bo treba ali pa malo sira.

Bo ok?

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 3473
   RE: Montignac
13.8.2008 9:18:39   
maja1488
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

snorlax, pa ti si mala enciklopedijauser posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 3474
   RE: Montignac
13.8.2008 10:15:32   
sonjah
IZVIRNO SPOROČILO: biba12

ojla.

no, vam bom napisala današnji jedilnik, da se ne bom kje uštela user posted image

Z: 2 dcl ananasovega soka (100%). Se mi ni dal zjutri stiskat pomaranč.
čez cca 1 uro sem pojedela dva kosa pz kruha in marmelado (menz&gasser - upam, da je ta ok?) in kavo brez kofeina z malo mleka.
M: študentska hrana
K: polnjene bučke z mletim mesom in jajčko, čez pa mocarelo. Zraven pa solato z jajčko in jogurtom ali pa kar kuhano zelenjavo (morm pogledat, da ni slučajno not korenček. brokoli pa cvetačo pa lahko, ne?)
V: kak jogurt če bo treba ali pa malo sira.

Bo ok?


Študentska hrana naj bo brez rozin. Kupljen sok je OK za včasih, sicer je bolje, če si sama pripraviš sok ali poješ sadež. Ne vem, zakaj bi se izogibala korenčkauser posted image . Mocarela naj bo lahka.user posted image user posted image kar tako dalje

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  137 138 [139] 140 141   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  137 138 [139] 140 141   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Teden otroka®: Otrok – nepopisan list
Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na ...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?