|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Radovan Karadžić
27.7.2008 6:52:10   
Nuna
Verjamem, da ste v tem tednu vse zasledile novico o prijetju omenjenega. Posledično me zanima vaše osebno mnenje o tem: o omenjenem samem, o njegovih preteklih dejanjih, o njegovem življenju v ilegali, o načinu prijetja, o posledicah prijetja, o razpletu v Haagu.

Jaz osebno ga ne smatram kot srbskega narodnega heroja, temveč kot človeka, ki je dejansko zagrešil genocid. Obsojam večino njegovih javno znanih dejanj, vključno s skrivanjem in lažno identiteto. Ne verjamem, da ga je izdal Mladić, temveč se mi zdi, da so to informacijo razširili samo zato, da bi dosegla Mladića, kjerkoli je že in da bi se le ta posledično zaradi jeze izdal. Predvidevam, da posebnih političnih posledic zaradi prijetja ne bo, vsaj kar se tiče vstopa Srbije v EU, upam pa, da ne bo niti kakšnega hujšega incidenta v sami Srbiji. Mislim, da bo Karadžić pravnomočen razplet sojenja v Haagu dočakal in da bo ostal v zaporu do smrti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 7:29:04   
Anonimen
Kak se ti da tak zgodaj???user posted image

(odgovor članu Nuna)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 7:31:44   
Nuna
Rada imam konstruktivne debate, ne glede na uro.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 7:45:55   
lelaval
Ne rabim niti pisat, ker je moje mnenje o njem isto, kot tvoje.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Nuna)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 7:47:50   
Nuna
Je morda tukaj kakšna, ki je po narodnosti Srbkinja (in/ali po veri pravoslavka) in ki smatra omenjenega kot narodnega heroja (kakor npr. nekateri, o katerih sedaj lahko slišimo na poročilih ali beremo v časopisih)? Kakšna njegova zagovornica?

(odgovor članu Nuna)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 7:49:32   
Anonimen
Ah daj ne seri no, konstruktivna debata in Radovan Karađić?user posted image  Mislim, kaj bomo mi tukaj debatirali o njemu, ko ga še povohali nismo od blizu? Iz tvojega posta se pa itak vidi, da nimaš pojma in boljše da ne. Mislim, kaj bi ti zdaj debatirala? Zgodilo se je nekaj groznega, mi nismo krivi tukaj za to in stvari se odvijajo kak se pač odvijajo. Kaj bi ti zdaj? Da bomo mogli brat degenerirane politične izpade nekaterih?

(odgovor članu Nuna)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 7:51:51   
Nuna
Zakaj pa si ti že navsezgodaj tako histerična in netolerantna? user posted image  V debati bodo sodelovali tisti, ki bodo želeli. Če ti nimaš te želje, te nihče ne sili v to, lahko pa spoštuješ drugačno mnenje ostalih in verjameš, da nimajo vsi enakih interesov kakor ti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 7:56:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nuna

Zakaj pa si ti že navsezgodaj tako histerična in netolerantna? user posted image  V debati bodo sodelovali tisti, ki bodo želeli. Če ti nimaš te želje, te nihče ne sili v to, lahko pa spoštuješ drugačno mnenje ostalih in verjameš, da nimajo vsi enakih interesov kakor ti.


Histerična? Nimaš ti pojma kak izgleda če je kdo histeričen ,jaz tudi ne, ker se ne družim s takimi.
Kakšne interese???Politika me ne zanima in nimam nobenih interesov, še manj pa da bi koga zagovarjala user posted image  Lepo te prosim....Na živce mi gre folk, ki je obremenjen s politiko in bi rad "konstruktivno debatiral" o prekleti krvavi vojni in za nekatere še vedno traumatičnih zadevah, o katerih nima niti najmanjšega pojma in podlage za debatirat, to pa me razpizdi ja.

< Sporočilo je popravil nivess -- 27.7.2008 7:59:40 >

(odgovor članu Nuna)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 8:02:44   
Nuna
Glede na to, da se ne poznava, gospodična/gospa, nisi pristojna za to, da ocenjuješ moje ne/znanje o čemerkoli, prav tako pa te nihče, kakor sem že napisala, ne sili, da sodeluješ v (katerikoli) debati (o čemerkoli), niti, da jo bereš. Obe sva na javnem forumu, kjer je, v okviru internih pravil, dovoljeno pisati karkoli in mislim, da se teh pravil držim. Mnenje bodo napisali tisti, ki ga želijo, če pa ne bo nikogar, pa prav tako ne bo nič hudega. Ja, se opravičujem - res ne vem, kako izgleda, če si ti zares histerična, vendar v tem trenutku tako deluješ, prav tako pa tudi nestrpna do nečesa/nekoga, ki ima drugačne interese od tebe.
Ker pa nisem na forumu zato, da bi se s komerkoli o čemerkoli pregovarjala, temveč zato, da poklepetam/podebatiram in se (morda) česa novega naučim ali si razširim obzorje, se ne bom več spuščala v agresivno komunikacijo s tabo. Kljub temu hvala za mnenje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 8:15:22   
felicia
no tole je pa definitivno konstruktivno. O politiki pa nikoli nisem imela nekega posebnega mišljenja, ker jo mamo itak zato, da nekateri debelo služijo. Brez veze. Vsi pa vemo zakaj ravno sedaj prijetje (politika, vstop v EU) .

(odgovor članu Nuna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 8:18:39   
Anonimen
Če bi si katera resnično želela debatirat o njem, bi se že na dan prijetja odprle vsaj tri teme. Pa se niso.

P.S. Mene niti slučajno ne zanima ta tematika.

(odgovor članu felicia)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 8:54:05   
Magi*
če ni Nuna ena plemenita oseba. user posted image


politika + konstruktivna debata = nemogoče

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 8:55:26   
kokodajsa
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

Na živce mi gre folk, ki je obremenjen s politiko in bi rad "konstruktivno debatiral" o prekleti krvavi vojni in za nekatere še vedno traumatičnih zadevah, o katerih nima niti najmanjšega pojma in podlage za debatirat, to pa me razpizdi ja.


user posted image  

Eh, Nuna, Nuna... danes je nedelja, Gospodov dan. Vsaj ti bi to lahko upoštevalauser posted image

_____________________________

Tudi slepa kura zrnje najde.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 9:17:28   
Naja31
Jaz sem srbkinja (rojena v SLo in tu živim celo življenje) in pravoslavka pa Karadžića niti najmnaj ne smatram za narodnega heroja. Kljub moji nacionalni pripadnosti sem sposobna neke distance do celotne zadeve. Na srečo mene in moje družine nisem bila osebno vključena v vse te dogodke na tleh ex-yu. Verjetno bi imela drugačna stališča če bi mi kdo poklal celo družino.

Vsekakor smo zdaj vsi šokirani kako se je Karadžić cel čas norca delal iz vseh. Sicer pa ni dvoma da mu brez podpore tujih obveščevalnih služb kaj takega ne bi uspelo. In tu je mednarodna skupnost še enkrat pogrnila, tako kot je v zvezi z vojno v YU že neštetokrat.

Samo upam in močno želim, da se kaj podobnega ne bo nikoli ponovilo, zaradi nacionalističnih in ekstremističnih idej nekaj norcev. Nastradali so pa itak navadni ljudje.

Sicer mene pa take debate niti najmanj ne motijo. Saj se ni treba skoz samo o plenicah in kakanju pogovarjati, a ne? Tiste ki jih to moti pa naj ne pišejo.




< Sporočilo je popravil Naja31 -- 27.7.2008 9:18:49 >

(odgovor članu kokodajsa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 10:09:26   
BAMBINA_
Nauk tele zgodbe pa je, da še tako zamaskiranega človeka prej ali slej razkrijejo, ane Nuna user posted image user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 10:14:33   
NRMM
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Nauk tele zgodbe pa je, da še tako zamaskiranega človeka prej ali slej razkrijejo, ane Nuna user posted image user posted image



Tale zgodba pa res marsikaj razkriva user posted image user posted image .

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 10:30:16   
Anonimen
Izjemno malo poznam to zgodbo o Karadžiću- zato ne bi sodila. Sem jo pa zasledila v medijih in se mi je zdelo prav zanimivo, kako se lahko en tko "znan" človek tolk časa skriva pod masko in pred roko pravice.

(odgovor članu Nuna)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
27.7.2008 10:33:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu NRMM)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 10:38:50   
oka
Jaz se še zelo dobro spomnim te vojne, ki je vzela toliko življenj. Spomnim se posnetkov požganih vasi, pobitih ljudi, spomnim se groze na sarajevski tržnici, spomnim se posnetkov četnikov ko so peli: "Miloševiču spremi hleba.......", avtobusa otrok, ki ga je zadela granata, spomnim se poročil ki so prihajala do nas, beguncev v našem kraju... Res je, da sem vse to videla po televiziji, te vojne nisem doživljala tako, kot da bi živela na vojnem območju, pa vendar mi je bilo hudo, saj nisem človek, ki bi rekel: "Ker se to ne dogaja pri nas, se me ne tiče."
Karadžiču bojo sodili, končno, upam samo, da bo dočakal razsodbo. Ima zelo krvave roke.  Končno bojo dobili zadoščenje tisti, ki so zaradi njegovih ukazov ostali brez družinskih članov in mrtvi svoj pokoj. Kako se mu je uspelo tako dobro skrivati? Ne vem, mogoče resnica ne bo nikoli popolnoma razkrita.
In zakaj ne bi smeli o tem govoriti tukaj na tem forumu? Zato, ker nismo sodelovali v vojni in nimamo pojma? Potem tudi ne sodelujmo v drugih debatah, ker večine tako  ne poznamo in nimamo pojma kako v resnici živijo. Mogoče zato, ker bi s tem odprli preveč ran in na dan privlekli vse grozote, ki so se dogajale in na katere bi nekateri najraje pozabili? Nemogoče, rane, ki so jih dobili udeleženi v vojni se ne bojo nikoli zacelile, da pa se o tem govori je edino pravilno, saj nikoli ne smemeo pozabiti kaj se je dogajalo prav tako kot ne smemo pozabiti na holokavst.
To je moje mnenje, bi napisala še kaj več, ampak očitno na tem forumu take debate niso dobrodošle. Zakaj že?

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 10:47:17   
pika74
... in baje je na Dunaju celo zdravil neplodnost in impotenco...user posted image

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 10:48:08   
Anonimnež
meni se pa zdi, da je veliko lažje naročiti poboj ljudi, kot pa ga dejansko izvesti. tisti, ki so pogledali ljudem v oči, potem pa so jih bili sposobni ustreliti, se mi zdijo še bolj pokvarjeni v dno duše. lažje je reči ubij ga, kot pa pritisniti na sprožilec.

upam da razumete kaj želim povedati...

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 11:08:21   
oka
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimnež

meni se pa zdi, da je veliko lažje naročiti poboj ljudi, kot pa ga dejansko izvesti. tisti, ki so pogledali ljudem v oči, potem pa so jih bili sposobni ustreliti, se mi zdijo še bolj pokvarjeni v dno duše. lažje je reči ubij ga, kot pa pritisniti na sprožilec.

upam da razumete kaj želim povedati...


Tisti, ki naroči uboj ljudi, je definitivno bolj pokvarjen in nevaren kot tisti, ki ta ukaz izvrši. Zakaj? Zato, ker samo hudo zločinski um je sposoben izmisliti si tak ukaz. Brez njegovih ukazov ne bi bilo pobijanja. Kako pokvarjen um je sposoben sploh priti na idejo o genocidu in koncentracijskih taboriščih? 
Tisti pa, ki ukaz izvršuje, ga mora. Njegova dolžnost je ubogati ukaze nadrejenih. Vojak mora ubogati ali pa mu grozijo hude sankcije. Enostavno nima izbire, hkrati pa ima glavo polno razne propagande kako je to dobro za njegovo državo in njega samega. Kaj vse vojaki počnejo poleg izvrševanja ukazov pa je druga zgodba, ampak kot sem že rekla, polna glava propagande, domovinskega zanosa in strah za lastno življenje prisilita človeka, da počne stvari, ki jih drugače ne bi.

< Sporočilo je popravil oka -- 27.7.2008 11:09:33 >

(odgovor članu Anonimnež)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 11:11:21   
Anonimen
In zakaj ne bi smeli o tem govoriti tukaj na tem forumu? Zato, ker nismo sodelovali v vojni in nimamo pojma?


Ne, ampak zato, ker s tem samo naprej hranimo njegov ego. Bolj so mediji govorili o njem in bolj bomo, vecje ideje bo on produciral user posted image .

On me ne zanima, ker me bedaki in zlocinci ne zanimajo.

Rada grem pa v Beograd popit in kavo in rada grem v njihove knjigarne, ki so se vedno dobro zalozene (bolje kot nase) s kvalitetnimi in poceni knjigami. Život ide dalje.

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 11:38:15   
Naja31
Vojak mora ubogati ali pa mu grozijo hude sankcije.


To pa ni čisto res. Po Ženevskih konvencijah vojak ni dolžan izvršiti ukaza nadrejenega, če je ta ukaz direktna kršitev mednarodnega vojnega in humanitarnega prava. Tako, da za genocid ni kriv samo tisti ki ga je ukazal, ampak tudi tisti ki so ga izvrševali.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Radovan Karadžić
27.7.2008 11:38:48   
Naja31
Rada grem pa v Beograd popit in kavo in rada grem v njihove knjigarne, ki so se vedno dobro zalozene


Uh, ja. Pogrešam to.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?