|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bom kar tuki vprašala - vneta ušeska?
6.6.2008 8:51:30   
Anonimen
Meni ni nč jasno - tamala joka, da jo boli ušesek, včeraj je imela vročino tam do 38.5 več ne. Včerajšnjo noč je prespala BP sicer nafilana s Calpolom in kapljicami za uho. Zdravnica jo je pregledala in rekla, da nič ne vidi (v ušesku), da jo "pa že ne more tako hudo boleti"...naj doma nadaljujem s Calpolom in kapljicami, če ne bo bolje, naj pridem nazaj..No, seveda da ni bolje, danes ponoči je žarela od vročine, Calpol je bil samo blažev žegen. Ob 04.00 sem jo slekla, da sva se tako malo ohladili in dala sem ji svečko paracetamola. Po eni uri je zaspala, vročina je malenkost padla. Zjutraj ob 7.00 je bila spet vroča, ampak temperature ji pa ne morem izmerit v ušesku ker jo boli..user posted image

No...v kratkem kako hudiča je možno, da jo bolijo ušesa, ima visoko vročino, zdravnica pa pravi "da ni nič videt in da jo že ne more tako hudo boleti"? user posted image Se pa sicer strinjam z zdravnico, da AB ni priporočljivo takoj predpisati...Naj še omenim, da je sicer ok zdravnica, ampak...user posted image .

Kaj, naj grem zdaj težit spet v ZD ali naj vztrajam z "domačo" terapijo do ponedeljka ko greva spet k zdravniku?...Ah..res ne vem...

Imate kakšne nasvete, recepte? Netresek kaj pomaga?...
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bom kar tuki vprašala - vneta ušeska?
6.6.2008 9:00:26   
Primoza
Netresk lahko pomaga, vendar pa z njim ni za pretiravati. Če ne pomaga po prvem vnosu, potem tudi potem ne bo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bom kar tuki vprašala - vneta ušeska?
6.6.2008 9:05:09   
Janya
Tea tree olje če imaš daj kalico na palčko za ušesa in narahlo pomaži. Pa veliko z fiziološko peri nos, lahko da ji nagaja pritisk na Estahijevo cev. Moja je jokala od bolečin v ušesih, pa tudi ni šlo za vnetje in smo samo nos prali je bilo v dveh dnevih ok, je pa res da ni imela vročine.
Jaz bi šla nazaj če je tako visoka vročina

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bom kar tuki vprašala - vneta ušeska?
6.6.2008 9:06:09   
srki
Mogoče ima pa tako zamašena ušeska, pa zato P nič ne vidiuser posted image . Če bi še jokala, bi šla jaz kar nazaj.

Natresk smo imeli, pa se mi zdi, da ni nič nucalo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bom kar tuki vprašala - vneta ušeska?
6.6.2008 9:18:34   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Mogoče ima pa tako zamašena ušeska, pa zato P nič ne vidiuser posted image . Če bi še jokala, bi šla jaz kar nazaj.




Pa sej to bi dohtarca ja vidla če bi bil ušes zamašen, mogoče pa je malo rdeče pa na to ne daja pozornosti, vem da je naša tavečja imela vneta ušesa večkrat ampak ko smo jo peljali k zdravniku je on rekel da je sicer malo rdeče da pa ni tako kritično, ona je pa cele noči vpila, sicer smo potem dobil antibiotike ampak vseeno. Mogoče je tvoja malčica bol občutljiva na bolečino, tako kot je naša in zdravnica na to ni polagala pozornosti.

Bi pa jaz poskusila še z teatree kaplicami na vatno palčko pa okol ušeska namazat, pa mogoče topli obkladki, da ji daš toplo krpo na ušesek, pa ful ful ful umivat noska z fiziološko če ima polnega al pa če sam mal smrka, ja pa natresk bi tud znal pomagat, sam ga je treba ogret na sobno temperaturo. Peljat jo še enkrat k zdravniku pa ne vem, to bi mogla sama ocenit, če je tako hudo al bo šlo brez AB, sama sem bol privrženc naravnih metod.

< Sporočilo je popravil puncica -- 6.6.2008 9:19:24 >

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bom kar tuki vprašala - vneta ušeska?
6.6.2008 9:27:16   
Lidy
Sem enakega mnenja kot puncica.

Je pa tudi tako da ima vsak svoj prag bolečina. Jaz bi jo peljala nazaj, če ima še vročino in če tuli da jo ušesek boli. Mogoče je pa v tem času vnetje napredovalo.

No naš je bil tudi bol topel zadnje 2 dni, se je očitno nekaj pripravljalo. Včeraj popoldne, ko se je zbudil si je drgnil ušesek in potem jamral da ga boli. Smo mu dali kapljico natreska in je bilo takoj dobro. To z natreskom smo probali prvič, ne vem pa kako natresk deluje, če je vnetje večje????

Če je prehudo naj ji da AB, ušeska grozno bolijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bom kar tuki vprašala - vneta ušeska?
6.6.2008 11:18:09   
aluš
Vnetje ušes je nujno treba zdraviti z Ab, zadeva se sama od sebe ne pozdravi. Tako prvi naša zdravnica, ki sicer ni pristaš AB.

Jaz bi jo še danes (ker je potem vikend) peljala nazaj, najbrž se bo danes že bolj videlo kaj je z ušeskom. Pa povedala, kako vse zgleda, tako kot si nam.

(odgovor članu Lidy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bom kar tuki vprašala - vneta ušeska?
6.6.2008 11:34:24   
staši
Koliko je pa stara ?moj sin je začel z vnetji ušes pri štirih mesecih zdaj jih ima pet in pol in sva spila antibiotikov da ti ne povem koliko zaradi tega no in prejšnji teden je imel operacijo žrelnice in to velike.Tudi on je imel vedno visoko vročino in pogosta vnetja in ni nič pomagalo razen ANTIB.potem pa ko je to se stalno ponavljalo sem zahtevala pregled za ORL in so ugotovili da fant na levo uho ne sliši .Malo se pozanimaj pri pediatrinji in pelji jo nazaj ker ušesa so res huda bolečina . 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vneta ušeska?
6.6.2008 11:35:17   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: aluš

Vnetje ušes je nujno treba zdraviti z Ab, zadeva se sama od sebe ne pozdravi. Tako prvi naša zdravnica, ki sicer ni pristaš AB.



Tole pa ne verjamem da je res, po moje če je vnetje v začetni fazi se da pozdravit s fiziološko, da spiraš nosek in ga redno pucaš, natresk pa oblaži pritisk v ušesku, do katerega pride zarad sluzi v nosu, ki se nabere v ušesku. Toplota pomaga pa zato, ker se sluz spravi v bol tekoče stanje in gre nazaj v nosek in potem ven. NO to je le moja teorija, ki se je že večkrat pri nas pokazala kot prava. Tud zdravnik nam je 2× rekel le da naj izpiramo nos s fiziološko, da se lahko izpere, ni pa nujno in če se poslabša so potrebni AB, to pa ja.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vneta ušeska?
6.6.2008 13:31:26   
aluš
IZVIRNO SPOROČILO: aluš

Vnetje ušes je nujno treba zdraviti z Ab, zadeva se sama od sebe ne pozdravi. Tako prvi naša zdravnica, ki sicer ni pristaš AB.



Tole pa ne verjamem da je res, po moje če je vnetje v začetni fazi se da pozdravit s fiziološko, da spiraš nosek in ga redno pucaš, natresk pa oblaži pritisk v ušesku, do katerega pride zarad sluzi v nosu, ki se nabere v ušesku. Toplota pomaga pa zato, ker se sluz spravi v bol tekoče stanje in gre nazaj v nosek in potem ven. NO to je le moja teorija, ki se je že večkrat pri nas pokazala kot prava. Tud zdravnik nam je 2× rekel le da naj izpiramo nos s fiziološko, da se lahko izpere, ni pa nujno in če se poslabša so potrebni AB, to pa ja.



Ja, vidiš, takili so naši zdravniki. No, saj moj tamalček je hvala bogu imel vnetje ušes samo 1x, pa je tako rekla.

Sem se pa kar bala, da se bo ponavljalo, ker baje da se ta zadeva rada ponavlja. Tako, da sem res vsakokrat, takoj ko  je bilsamo malo "smrkov" začele s fiziološko špricat pa pucat nos, in sem mogoče tudi kdaj s tem preprečila nadaljevanje.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vneta ušeska?
6.6.2008 13:45:25   
honey
IZVIRNO SPOROČILO: aluš

Sem se pa kar bala, da se bo ponavljalo, ker baje da se ta zadeva rada ponavlja. Tako, da sem res vsakokrat, takoj ko  je bilsamo malo "smrkov" začele s fiziološko špricat pa pucat nos, in sem mogoče tudi kdaj s tem preprečila nadaljevanje.


Naš je imel vnetje ušes samo 1x in moram reči, da se mu ni nikoli več ponovilo. Trkam na les (svojo glavo user posted image ). Takrat je sicer dobil AB, ker je bilo tako hudo, ampak zdaj pa res, če je že prehlajen, kar je HB redko, mu takoj čez dan spiramo nos s fiziološko, zvečer pa kapljice za nos, da se mu ne zabije nosek čez noč. In k sreči furamo brez problemov.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vneta ušeska?
9.6.2008 7:30:10   
puncica
caffe kaj ste storili ste šli k pediatrinji, al se ji je uredilo?

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: bom kar tuki vprašala - vneta ušeska?
9.6.2008 8:19:47   
staši
Tudi mene zanima kako se je uredilo !

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: bom kar tuki vprašala - vneta ušeska?
10.6.2008 8:22:17   
Anonimen
hvala na vprašanju, netresek ni zalegel nič, upoštevala sem vaše nasvete - na veliko izpirala nosek s fiziološko, svečke proti bolečinam, pa 5 kapljic olivnega olja+ 1 kapljico 31 olja in mazala okoli ušeska, pa grela,...pa je bila že naslednji dan boljša. Čez vikend skoraj že čisto zdrava, včeraj sva bili pri zdravniku ki je dala zeleno luč, danes pa je že šla v vrtec.

hvala!




(odgovor članu staši)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Izbor TOP popoldanskih dejavnosti za otroke
Katera dejavnost bo najbolj ustrezala vašemu otroku, da bo lahko preživel popoldneve na zabaven, poučen in aktiven način...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Izbor imen
crno_bela

Katero ime bi izbrali?

Tadej (36%)

Dominik (23%)

Aleksander (41%)


Število vseh glasov: 181

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!