|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  121 122 [123] 124 125   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.4.2008 19:21:22   
barbaw
IZVIRNO SPOROČILO: Vrtnica79

Kaj pa delaš, da imaš tako gužvo? Hočeš it že rodit, al kaj da se tak razgibavašuser posted image user posted image


Ja, bi šla rada počasi. Sprožanje mi ne diši. Je bilo enkrat več kot dovolj. user posted image

KM sicer še druge pupe nimam v rokah, pa se mi zdi, da ne bom tako komplicirala. Saj tako ali tako nisem, samo se mi zdi, da te stvari ne ganejo več tako, ker imaš malo več izkušenj. Prvič je le prvič in smo vse (večina) ful občutljive.
Dudo pa jaz tudi upam, da bomo imeli, ker prvič je ni hotel imet pa jaz tudi nisem vztrajala. Pa ni bilo nič narobe. Upam, da mi bo kaj olajšala.
Glede št. pa sva zmenjeni. user posted image
Trebuh mi pa non-stop otrdeva že od ... tedna in noben sprehod in nič ne pomaga. Zdaj komaj štartam z malinami. Sem mojmu rekla, da zdaj ko sem jih kupila jih pa ne bom rabila. Bomo videli.

O Čmrliki ni nobenih novic pa za Trnuljčico tudi nič ne vem. Se bosta že javili ko se bosta klimatizirali. Malo bi lahko potešili naš babji firbec.

Drugače pa je moj CTG bil reaktiven, ampak razen enega popadka, ki je iz vrste lažnih nerednih, ni bilo nič. Pikica je nabrcala sonde, akr pa ni bilo nič novega. Naslednji CTG imam drugi teden. 



_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 3051
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.4.2008 21:55:24   
*bubi*
Baje obstajajo še neke nove kapljice, BimboGas, ki se dajo dobit pri nas in niso narejene na bazi glukoze.

Bubi, farmacevtka moja, rekla si, da je Sab Simplex enako kot Lefaxin, edino v okusu je razlika.


Ja, iz te serije Bimbi se tudi dobijo kapljice, samo ne poznam sestave. Glede na to, da so ostali izdelki zeliščni, sklepam, da so tudi te kapljice.

O razliki v okusu med ostalimi kapljicami pa jaz ne vem nič, meni je glavna učinkovina, ki je not, in to je simetikon. In če imajo dvojne kapljice enako sestavo, je razlika v učinkovitosti bolj kot ne v glavah mamic. Pa Sab simplex ni slovenski proizvod, upam, da ni zato mišljenja, da je slabši user posted image

Koncentracija pa:




Sab simplex: 1 ml suspenzije (25 kapljic) vsebuje





69,19
mg

simetikona (kar ustreza 64,0 mg dimetikona in 5,19 mg silikagela)

Simethicon, der Wirkstoff in Lefaxin Bayer Tropfen und Kautabletten, setzt sich aus Dimethicon und Siliciumdioxid zusammen. Točne količine pa nikjer ne najdem user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3052
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.4.2008 22:12:43   
barbaw
Tele sestavine so pa meni španska vas. Bi mogle videti moj pogled, je verjetno kar takle user posted image . user posted image  Enkrat je bila debata čisto o nekih drugih kapljicah. Bom šla gledat kje se je pisalo o tem. Vem da je bil št. strani nekaj čez 60. Da naj bi bila ista učinkovitost, ampak razlika v ceni in količini pa je bila očitna med Lefaxinom in tistimi drugimi. Ve mi samo namignite katere so dobre ali boljše od Lefaxina, ker poznam samo te. Za naše slovenske kapljice pa vem, da hvalijo nekaj od Koroških lekarn. Upam, da jih ne bomo rabili, drugače pa A ni tako daleč.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 3053
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.4.2008 22:21:06   
Pandica
Bimbi Gas kapljice smo mi imeli pri Zali, ko je imela grozne krče, pa ji niso čisto nič pomagale. Probala sem tut Babynos iz Au, so bile tak tak, najbolj pa so ji pomagale kapljice proti krčem iz lekarne Deteljica iz Tržiča user posted image Te pa so bile zakon, res user posted image
Tako, da sem pol samo te kupovala oz. porabla 2 flaški, pol pa je bilo že tak HB konec z krči user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Pandica -- 22.4.2008 22:23:19 >

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 3054
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.4.2008 22:22:47   
Pandica
Če pa katero zanimajo sestavine kapljic Gas Bimbi pa ji jih lahko prepišem dol iz škatle, ker sem zasledila, da imate pogovor ravno o kapljicah.

(odgovor članu Pandica)
Neposredna povezava do sporočila: 3055
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 8:18:36   
*bubi*
Pandica, so to te kapljice iz Trzica, za katere smo nekoc ugotavljale, da se dobijo preko interneta, nikjer pa ni napisana sestava?

V grobem: kapljice so dveh vrst - zeliscne z dosti sladkorja in etericnimi olji kumine, komarcka,... ali pa s simetikonom, ki zmanjsa napetost v crevesju in se plini lazje odvajajo. Neke hude znanosti tu ni, tako majhnemu otroku se itak ne sme dat kaj drugega.

Ko pa mamice probavajo kapljice pa je tako, da pac dajejo ene in niti ne morejo vedet, kako bi otrok reagiral v isti situaciji na katere druge. Mesecni zamik pri "testiranju" pa je pri takem otroku ogromno in primerjava tudi ni mozna.

V vsakem primeru pa pomaga nosenje, masaza, razvita plenicka,....

< Sporočilo je popravil *bubi* -- 23.4.2008 8:19:05 >


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Pandica)
Neposredna povezava do sporočila: 3056
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 8:18:43   
barbaw
Se samo javljam, da nas ne vre spet na drugo stran. user posted image  Vreme je pa danes res za user posted image . Ne vem, e ne bom la nazaj spat, ali pa saj na kav pred Tv, ker se mi enostavno nic ne da, pa e tale RR nagaja, ker ni umnikov.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu Pandica)
Neposredna povezava do sporočila: 3057
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 8:19:49   
*bubi*
pa e tale RR nagaja, ker ni umnikov.


pol pa brez pisi user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 3058
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 8:34:49   
barbaw
delam na tem zdaj

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 3059
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 8:40:19   
gold fish
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

Goldfish, mogoče pa krčkov res ne boste imeli.

Moj Kekec dude ni imel, ni je hotel sprejet. Kar davit se je začel in na bruhanje mu je šlo, če sem mu jo dala v usta. V glavnem, stvari so bile kasneje zelo otežene, sploh na kakšnih pregledih pri zdravnikih.

Ta mali zgleda, da mu pa duda kar paše. Danes jo je dobil prvič. Malo se bojim, ker mi je v P že ranil bradavice... No, saj se bo privadil dojenju in sesanju dude. Mami pa itak joka, ko ga pristavi na prsi, očitno nama dojenje dela še nekaj težav (kdo bi si mislil, pa prvič sem tako dolgo dojila...)



mi je pa naemu sploh nismo dali....tisto kao, da ni dobro..., pol pa kot si sama rekla so bili problemi kako ga umiriti...no na se je pol na mamini zizikiuser posted image

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3060
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 11:10:12   
arabela*
jutro punce.user posted image
HHa,tud mene nekaj pisava zabava.A to je na rr al kako??user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu gold fish)
Neposredna povezava do sporočila: 3061
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 11:13:00   
kekec in mojca
Bubi, jaz stavim na user posted image user posted image user posted image ! Sem milijon procentna, da bo res. Zakaj tako, pa ti povem, ko boš rodila - zdravega fantiča seveda. user posted image

Drugače pa, kar se krčkov tiče, pa je danes malenkost bolje. Upam, res upam, da bo tako ostalo.

To vreme je pa za zjokat. Jutri bo imel nas ati strokovnega. Ful je priden, zjutraj vstaja ob štirih, da se lahko do osmih uči, potem pelje Kekca v vrtec, se spet uči, zvečer pa, kolikor mu le še moč dopušča...

Joj, samo da mu bo jutri šlo!

(odgovor članu gold fish)
Neposredna povezava do sporočila: 3062
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 11:26:41   
kekec in mojca
Aja, nekaj bi še tukaj komentirala. Vse nosečnice, ki nameravate it rodit v MB, bolje da tiste teme pod Mariborska porodnišnica ne odpirate in ne berete. V bistvu vse kar lepega napišeš o njej, nekatere kar naprej kritizirajo (imam občutek da kar ena in ista pod različnimi imeni) in na koncu te še zmerjajo z loleki, ker nisi enakega mnenja kot one...user posted image user posted image

Saj me srbijo prsti, da bi jim kaj napisala, samo se mi enostavno ne da...

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3063
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 13:01:14   
barbaw
KM brezveze se spuščat na nivo primitivk. Jaz imam dobro izkušnjo in mi je čisto vseeno kaj bo kdo rekel. Meni se je prvi porod ful vlekel, ker nisem imela svojih popadkov in so mi vse skupaj sprožili in se nisem dopirala. Pač je trajalo. Imam pa kolegico, ki je rodila v 45 min in je rekla, da ne gre nikoli več rodit in do sedaj še ni šla, pa je njena hčerka že v šoli. Pač je tak tip človeka in taki ponavadi kaj blatijo po nepotrebnem. 100 ljudi 100 čudi. Je pa ful hudo, ko to nekdo bere ki gre prvič rodit, pa verjetno tudi ostale gane.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3064
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 13:07:43   
*bubi*
Joj, samo da mu bo jutri šlo!


Bo šlo, bo, res ni tako hudo user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3065
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 13:31:14   
barbaw
A se je kateri kaj Čmrlika javila? KM?

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 3066
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 14:19:09   
Čmrlika
Hojla punce!
Samo en lep pozdrav od vaše  čmrlike in najine taje!
Hvala da ste mislile na naju, hvala za vse lepe želje....trenutno še težko sedim , kljub temu da sem zelo malo šivana, tako da , kaj več drugič...Seveda sva že doma, in v albumza enkrat dajem prve slikice!
Lp
Nataša, Taja



_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3067
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 14:21:52   
Vrtnica79
Ooooo, sem ravno prej mislila na tebeuser posted image .


Ej, pa Taja je taki cukerčekuser posted image . In vidim da boš ji lahko že čopke delalauser posted image user posted image user posted image .



_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 3068
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 14:43:40   
arabela*
Čmrlika,kaki cukerček je tvoja Tajauser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 3069
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 16:51:50   
trnuljčica
Toliko, da se javim. Z malim smo včeraj prispeli iz P. Sedaj se privajamo in se nekaj časa ne bom javljala. Sicer sem danes že boljše. Sem se ponoči "naspala". Je očka 2x vstal user posted image . Sicer sem bila včeraj že čisto crknjena, saj sem zadnja dva dni v P spala le 3 -4 ure ponoči, pa še to deljeno... Sicer se mali vrabček počasi navaja na dojenje. Je še prelahek in nezrel. Ne zmore se vsak obrok tako nahraniti (torej traja po 2 uri , da poje 20 -30 ml) in potem jok. Ostalo mleko si sčrpam. Vendar je pri dojenju vsak dan za 50% boljši.
Porodna izkušnja je super. Sicer je bil CR, kar ni prijetno,vendar s spinalnouser posted image . Tako da sem lahko sledila op in otroka takoj videla. Spinalna pa sploh ne boli. Si prej nisem predstavljala kako bo... Ko so mi nastavljali 2 kanala (igli v žilo) za infuzije je bolelo ,spinalna pa sploh ne veš, da se kaj delauser posted image user posted image .
Vso osebje, zlasti sestre so zlata vredne v mariborski P. Skratka P se je izboljšala za 1000% (odnos, pomoč,...).
Sem pa obiskala tudi Čmrliko in njeno pupo v P. Je bila v sosednji sobi. Vidim pa da je že doma. Lepo se cartajte vsi trije.user posted image
Toliko za sedaj in lep pozdrav.


(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 3070
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 17:39:50   
barbaw
Trnuljčica in Čmrlika dobrodošli spet doma. user posted image user posted image

Čmrlika ob pogledu na malo Tajo so se mi orosile oči. Še malo pa bom lahko jaz svojo razkazovala. user posted image  Lepo se cartajte pa ko vam zalaufa se kaj javi.

Trnuljčica me veseli, da si bila zadovoljna v P. user posted image  Želim vama, da bi se hitro navadila na dojenje in da se bo user posted image  kmalu navadil in se v enem šusu najedel.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3071
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 19:57:23   
Vrtnica79
Trnjulčica- tudi ti dobrodošla domauser posted image user posted image user posted image user posted image . Jaz pa še vedno ne vem kako je sinčku imeuser posted image ?

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 3072
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 21:12:02   
*bubi*
Trnuljčica in Čmrlika dobrodošli doma. user posted image user posted image  Veliko cartanja in čim manj težav.  


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 3073
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 21:19:19   
Marusah
Čer,

Najprej čestitke obema novopečenima mamicama user posted image user posted image user posted image  Želim vama veliko cartanja in malo neprespanih noči user posted image

Jaz enostavno nimam več časa na RR-ju viset. Me Lovro zaposli za ves dan user posted image  Ko pa zaspi je pa vedno toliko dela pri hiši user posted image user posted image user posted image  Vsake toliko časa malo počekiram, če je kaj novega.

Vidim, da kar pridno čvekate. Le tako naprejuser posted image

*Nočko*

_____________________________

"Don´t warry be happy!!!:))"

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 3074
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.4.2008 21:58:11   
gold fish
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

Trnuljčica in Čmrlika dobrodošli doma. user posted image user posted image  Veliko cartanja in čim manj težav.  



se kar podpišem....

Čmrlika - sem malo gledala slikice v albumu....., prava princeska ...bo morala že kmalu k frizerju, pa sobica mi je tudi ful všeč....
Voziček imaš PP pramete?

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 3075
Stran:   <<   < Prejšnja stran  121 122 [123] 124 125   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  121 122 [123] 124 125   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Samozadovoljevanje
binyy

Ali se samozadovoljujete?

da, z roko (65%)

da, z umetnim penisom (9%)

ne (24%)

ne znam (2%)


Število vseh glasov: 238

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!