|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:24:15   
Anonimen
Dans mi kolegica razlaga, da je včeri 10  min zamudila na razgovor na zavodu za zaposlovanje (je mel avtobus zamudo)....delavka tamji ni vrjela in se je začela ful zdirat na njo....
mogla je čakat 1,5 ure, da ji je končno dala drug termin za jutri in ji zabičala, da če ne bo prinesla zravn potrdila da pošilja prošnje ji bodo vrnili knjižico in jo izpisala iz njihove institucijeuser posted image    kar posledično pomeni, da bo prenehala prejemat socialno pomoč,...je mama samohranilka in itak jima že gre finančno ful slabo...

Prošnje pravi da pridno pošilja, ampak je finta, da ne priporočeno, da bi imela ta potrdila..ampak z navadno pošto...

Kaj zaj storit, če ji nebo mogla posredovat teh potrdil?

A morjo res prošnje pošiljat samo priporočeno?!

Bi bla hvaležna kakega nasveta..
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:26:18   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Teika

Dans mi kolegica razlaga, da je včeri 10  min zamudila na razgovor na zavodu za zaposlovanje (je mel avtobus zamudo)....delavka tamji ni vrjela in se je začela ful zdirat na njo....
mogla je čakat 1,5 ure, da ji je končno dala drug termin za jutri in ji zabičala, da če ne bo prinesla zravn potrdila da pošilja prošnje ji bodo vrnili knjižico in jo izpisala iz njihove institucijeuser posted image    kar posledično pomeni, da bo prenehala prejemat socialno pomoč,...je mama samohranilka in itak jima že gre finančno ful slabo...

Prošnje pravi da pridno pošilja, ampak je finta, da ne priporočeno, da bi imela ta potrdila..ampak z navadno pošto...

Kaj zaj storit, če ji nebo mogla posredovat teh potrdil?

A morjo res prošnje pošiljat samo priporočeno?!

Bi bla hvaležna kakega nasveta..


A  ni dobila nobenih navodil od svetovalke, na kakšen način dokazuje, da pošilja prošnje? kako pa je to do zdaj dokazovala?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:29:54   
Anonimen
v knjigco si je mogla sproti zapisovat kdaj komu kaj pošilja...druga pa nič...ponavadi še tega ni pogledala je rekla..

zdaj pa jo je zgleda na slab dan dobla in je zahtevala potrdila priporočenih pisem,...ki pa jih nažalost nima....

in zdaj se ful sekira kaj bo..

jaz tud ne vem kak ji pomagat.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:34:06   
maruškaŠ
Ne vem kako JIMA lahko gre slabo, če je mama samohranilka? Očitno samo tako, da laže.

Drugač pa tut za nesramen odnos obstaja - knnjiga pritožb, minsitrstva, g. Virant, itd....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:34:11   
Anonimen
jaz NIKOLI nisem pošiljala priporočeno. Vedno mi je pogledala knjižico, povprašala če je bilo kaj odgovora in to je bilo to.

Bi ji pa najbrž tud rekla, da že tako nimam denarja, da že itak ful dam za znamke, koliko bi šele dala, če bi pošiljala priporočeno.

mislim pa,da se brezveze sekira - mogoče je mela baba sam slab dan.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:34:28   
Anonimen
Naj vzame imenik.... pa pošlje preazne kuverte kr na neka podjetja priporočeno.

To delajo študentje pavzerji, ko morajo pošiljat prošnje... pa nočejo delat. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:36:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Ne vem kako JIMA lahko gre slabo, če je mama samohranilka? Očitno samo tako, da laže.




kaj si pa hotla s tem povedat?

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:37:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: matovilcica

Naj vzame imenik.... pa pošlje preazne kuverte kr na neka podjetja priporočeno.

To delajo študentje pavzerji, ko morajo pošiljat prošnje... pa nočejo delat. user posted image




sam če bi to dans nardila...bi ona itak vidla da je sam današnji datum gor, tak da dvomim da bi ji blo to kaj v pomoč

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:40:45   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Teika

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Ne vem kako JIMA lahko gre slabo, če je mama samohranilka? Očitno samo tako, da laže.




kaj si pa hotla s tem povedat?



Ups, mislim, da sem narobe razumela. Ti si mislila NJIMA (njej in otroku, ne?), jaz pa sem razumela NJIMA (njej in partnerju) - se opravičujem, če sem se zmotila.

Drugače pa mislim, da morajo sedaj pošiljat priporočeno - zato, ker je vse preveč ljudi ki izkorišča zavod, zato ker se jim ne ljubi delat. Žal.

Kot sem že rekla - na takšen odnos pa bi jaz reagirala ostro. Prvič že do same svtovalke na zavodu - najprej bi zahtevalo njeno nadrejeno/ga, potem pa bi še kam poslala pismo.

In ja luknja je že v tem, da pošlješ prazno kuverto - sej so itak vsi skupaj za luno (tut tisti na zavodu).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:41:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Teika

IZVIRNO SPOROČILO: matovilcica

Naj vzame imenik.... pa pošlje preazne kuverte kr na neka podjetja priporočeno.

To delajo študentje pavzerji, ko morajo pošiljat prošnje... pa nočejo delat. user posted image




sam če bi to dans nardila...bi ona itak vidla da je sam današnji datum gor, tak da dvomim da bi ji blo to kaj v pomoč



Ja pa sej nema veze... Potrdila bi bila a ne? In to zahteva svetovalka.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:44:49   
amalija
Prvo kot prvo naj - že bo še danes tak odnos, zamenja svetovalko - ker svetovalka je tam zaradi nje, niso iskalci zaposlitve zaradi svetovalk!

Drugo kot drugo pa - naj reče svettovalki, naj kar sama pokliče v firme, kamor je pošiljala prošnje, pa je.

Saj verejtno je imela baba samo slab dan, ampak to ni odnos...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:45:28   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: matovilcica

Naj vzame imenik.... pa pošlje preazne kuverte kr na neka podjetja priporočeno.

To delajo študentje pavzerji, ko morajo pošiljat prošnje... pa nočejo delat. user posted image



Ja, poznam to...kot delodajalka. Dobivam priporočene prazne kuverte, če imam srečo, je noter celo nepopisan list papirja...

Tako kasirajo in izkoriščajo sistem lenuhi in delomrzneži.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:46:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: Teika

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Ne vem kako JIMA lahko gre slabo, če je mama samohranilka? Očitno samo tako, da laže.




kaj si pa hotla s tem povedat?



Ups, mislim, da sem narobe razumela. Ti si mislila NJIMA (njej in otroku, ne?), jaz pa sem razumela NJIMA (njej in partnerju) - se opravičujem, če sem se zmotila.

Drugače pa mislim, da morajo sedaj pošiljat priporočeno - zato, ker je vse preveč ljudi ki izkorišča zavod, zato ker se jim ne ljubi delat. Žal.

Kot sem že rekla - na takšen odnos pa bi jaz reagirala ostro. Prvič že do same svtovalke na zavodu - najprej bi zahtevalo njeno nadrejeno/ga, potem pa bi še kam poslala pismo.

In ja luknja je že v tem, da pošlješ prazno kuverto - sej so itak vsi skupaj za luno (tut tisti na zavodu).



niso vse namišljene samohranilke veš...tud prave obstajajo...tak de ne vedno takoj pomislit na to...ampak ok pustimo zdaj to debato..

njen odnos je res čisto mimo, samo kaj ko ji res dobesedno lahko da knjigo in ostane še brez tega dohodka ki ga ima....

ker enostavno ne more dokazat, da je pošiljala prošnjeuser posted image

sem zdaj govorila z kolegico...in je rekla, da ji je samo prvič v tem času ko je prijavljena na zavodu morala pokazat tisto knjižico...kasneje niti ni več vprašala za njo...potrdil ji nikol ni omenla, zdaj pa jih kar hoče?

ma res nezavidljiva situacija


(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:49:33   
Anonimen
ja jaz tud za dobro kolegice upam, da je mela sam slab dans...

druga pa itak ne more, kot pa ji povedat, da prošenj ni pošiljala priporočeno, ker nima denarja za to, če pa hoče pa naj pokliče na firme kamor je pošiljala..kar pa dvomim da bo..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:51:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: amalija

Prvo kot prvo naj - že bo še danes tak odnos, zamenja svetovalko - ker svetovalka je tam zaradi nje, niso iskalci zaposlitve zaradi svetovalk!

Drugo kot drugo pa - naj reče svettovalki, naj kar sama pokliče v firme, kamor je pošiljala prošnje, pa je.

Saj verejtno je imela baba samo slab dan, ampak to ni odnos...


svetovalko pa dvomim da bi lahko zamenjala, ker imajo samo 3 in so še po teh razdeljeni glede na izobrazbo..tak da ne niti ne vem kako je s tem...


(odgovor članu amalija)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:52:38   
amalija
IZVIRNO SPOROČILO: Teika


ker enostavno ne more dokazat, da je pošiljala prošnjeuser posted image




Ja, kako da ne - če jih je res pošiljala, so v podjetjih, a ne. Torej naj svetovalka, če hoče dokaz, pokliče tja, in basta.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:53:44   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Teika

ja jaz tud za dobro kolegice upam, da je mela sam slab dans...

druga pa itak ne more, kot pa ji povedat, da prošenj ni pošiljala priporočeno, ker nima denarja za to, če pa hoče pa naj pokliče na firme kamor je pošiljala..kar pa dvomim da bo..


pa a ni zadnjič ravno motovilčica pravila, da zavod povrne denar za pošiljanje pošte? Priporočene, mislim?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:53:56   
amalija
IZVIRNO SPOROČILO: Teika

svetovalko pa dvomim da bi lahko zamenjala, ker imajo samo 3 in so še po teh razdeljeni glede na izobrazbo..tak da ne niti ne vem kako je s tem...



Naj se pozanima, pri nas, vem da se to da.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:54:36   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Teika

IZVIRNO SPOROČILO: amalija

Prvo kot prvo naj - že bo še danes tak odnos, zamenja svetovalko - ker svetovalka je tam zaradi nje, niso iskalci zaposlitve zaradi svetovalk!

Drugo kot drugo pa - naj reče svettovalki, naj kar sama pokliče v firme, kamor je pošiljala prošnje, pa je.

Saj verejtno je imela baba samo slab dan, ampak to ni odnos...


svetovalko pa dvomim da bi lahko zamenjala, ker imajo samo 3 in so še po teh razdeljeni glede na izobrazbo..tak da ne niti ne vem kako je s tem...




Pomagaj ji na netu poiskat zakon in pravilnik. Potem pa bo kolegica vedela kaj dejansko MORA narediti in česa ne.

Ja vem, da niso vse lažne - poznam kar nekaj pravih (z enega drugega foruma). Predvsem tiste, ki so ocialno ogrožene so resnično uboge.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:55:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: amalija

IZVIRNO SPOROČILO: Teika


ker enostavno ne more dokazat, da je pošiljala prošnjeuser posted image




Ja, kako da ne - če jih je res pošiljala, so v podjetjih, a ne. Torej naj svetovalka, če hoče dokaz, pokliče tja, in basta.



pošiljala je definitivno, dvomim, da bo poklicala pa zato, ker je že itak bla tak osorna in se ji to ne bo ljublouser posted image

mah kaj vem....bomo vidli kaj bo..

(odgovor članu amalija)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:57:21   
Anonimen
kje naj iščem tale pravilnik?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 9:58:57   
amalija
Ja naj ji tvoja kolegica reče, naj pač pokliče in sama preveri, če bo ali pa pač ne, je pa potem njena stvar.


Poleg tega pa še nekaj - če je zamujala, bi jo lahko poklicala po telefonu. Ker vsak isalec zaposlitve, ki je prijavljen na zavodu, ima tel. št. svoje svetovalke. Če pa slučajno nima mobitela, naj pa pač pokaže avtobusno karto.

Lej, lahko da je imela svetovalka slab dan, ampak to je njen problem in ne problem tvoje kolegice. V kolikor je tvoja kolegica delala vse tako, kot je treba, ji ni treba skrbet, ampak naj se pač postavi zase in se ne pusti tejle svetovalki. Če pa ni, potem je pa druga zgodba...

Naj se zaveda, da je svetovalka tam zaradi nje, je plačana zato, da njej pomaga (ok in tudi drugim, jasno) in nič drugega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 10:00:35   
amalija

Pravilnik o natančnejših pravilih za izpolnjevanje obveznosti brezposelnih oseb in o določitvi časa prenehanja in znižanja pravice do denarnega nadomestila za primer brezposelnosti (Uradni list RS, št. 56/07)

(odgovor članu amalija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 10:01:16   
mateya24
Teika, jaz upam, da se bo za kolegico vse dobro izšlo in da je svetovalka res imela samo slab dan.



IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Teika

ja jaz tud za dobro kolegice upam, da je mela sam slab dans...

druga pa itak ne more, kot pa ji povedat, da prošenj ni pošiljala priporočeno, ker nima denarja za to, če pa hoče pa naj pokliče na firme kamor je pošiljala..kar pa dvomim da bo..


pa a ni zadnjič ravno motovilčica pravila, da zavod povrne denar za pošiljanje pošte? Priporočene, mislim?


temu bi dodala samo to: Naj bi povrnili ja, ampak meni osebno so takrat ko sem hotla to uveljavljat zavrnili povračilo stroškov pošiljanja prošenj, tak da je odvisno samo od svetovalk...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zavod za zaposlovanje - prošnje
22.4.2008 10:02:45   
amalija
evo, še link do Pravilnika

http://www.uradni-list.si/1/content?id=80918

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Piškoti/kruh
dejzi

Kdaj ste svojemu malčku ponudile piškot oz. skorjico kruha za grizljat?

prej (37%)

7m (28%)

8m (16%)

9m (7%)

10m (5%)

kasneje (6%)


Število vseh glasov: 391

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!